Kerknieuws. Schoolnieuws. II e e b t s i a k e si. RËCLAWieS. gemengde Berichten. Weerde geoorloofd is ongeijkte of ondeug delijke maten en gewichten te. gebruiken. Die bevoorrechting van de coöperatie boren den winkelier zag spreker ook in het feit dat het «Eigen flulp'' geoorloofd is zonder daartoe vergunning te hebben, sterken drank te verknopen. Voor bewijs van beide laatste bewerin gen refereerde hij zich aan het vonnis der rejhtbank te Middelburg, waar de winkel houder van «Eigen Hulp" verbaliseerd zoowel wegens overtreding der ijkwetals wegens tappen zonder vergunning, werd vrijgesproken. Onder overlegging der vonnissen drong de heer Manse er bij het Bondsbestuur op aan,deze zaken nauwkeurig teonderzoeken en op wijziging der wetten aan te dringen. De voorzitter beloofde een onderzoek. (Walchersche Courant Zij die zich onledig houden met statis tiek, speciaal op hst terrein van den Bur gerlijken Stand meenen dat hot aantal gemengde huwelijken in binnen- en baiten- land sterk toeneemt. Vooral trekken de toenemende huwe lijken tusschen christenen en joden de aandacht. In vrijzinnige kringen wordt dit verschijnsel verblijdend genoemd, een bawijs van toenemende verdraagzaamheid. In christelijke kringen wordt dit ver schijnsel betreurd als blijk van onver schilligheid tegenover godsdienst en kerk. Een slap gemis aan overtuiging, een verachting der waarheid die men belijdt, Spreekt nergens krachtiger dan uit het aangaan van een gemengd huwelijk. Ook hier weder de antithese. Ia de Vereenigde Staten van Noord- Atnerika war.r een nooit gekende welvaart doorleefd wordt grenst de wedstrijd tot het bouwen van prachtige kerkgebouwen aan het ongelooflijke. la de maand Juni jl. is in Boston een kerk gebouw geopend met vijfduizend plaatsen. De kerk is gebouwd in Italiaansche renaissance-stijl, alle banken voor de vijf duizend plaatsen zijn van mahonie-hout. De muren zijn van graniet met prachtige versieringen. Zacht grijs is de kleur van muren en kolommen. Een koepel van 224 voet hoog en 82 voet in middellijn kroont den bouw. Kantoren, kleedkamers, locaien voor Zondagschool ontbreken niet. Vijf millioen dollars kost dezen bouw, maar de geest der Heilige Schrift ontbreekt. Men kent hetgouden tempels, houten priesters. Biervliet. Blijkens mededeelingen van den brief schrijver uit het 4e district in 't Roomsche blad Zeiand ia telt Biervliet 2267 inwoners, waarvan 895 R.-Kath, dat is bijna der bevolking. Hier komen by anti revolutionair. Toch is er al wat invloed heeft liberaal. De burgemeester, de wethouders, de sec retaris, de ontvanger, de rijksontvanger, de veldwachter, de brievengaarder, de gemeente-geneesheer, alle leden ven het burgerlijk armbestuur, de onderwijzers aan de beide openbare scholen, enz. Katholiek zijn alleen twee gemeente raadsleden en een openbare onderwijzeres. Commentaar overbodig I Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Sehraard (en aangenomen) P. C. de Groot, cand. te Baambrugge. Aangenomen naar Nijega door J. P. Dijk, caud. te Burum naar Pieterzijl door F. Smid, cand. te Grouingen. Chr. Geref. Kerk. In de vergadering van de Synode der Chr. Geref. Kerk te Utrecht gehouden, is tot docent aan de Theol. School benoemd de heer ds. P. J. M de BruiD, te Apeldoorn, die deze benoeming aannam en nu zijn ainbt als leeraar vermoedelijk zal neer leggen. De heer W. v. Houte heeft ontslag ver zocht als hoofd der chr. school voor m. o. 1. o. te Vlissingen. In zijn plaats is benoemd de heer G. A Ouwejan le onder wijzer aan het instituut-Jansen te Utrecht. Op het Staatsexamen tot toelating aan de Rijks Universiteit te Utrechtslaagde o. a. voor de faculteit der godgeleerdheid de heer J. A. A. Fransen v. d. Putte, en voor de faculteit der geneeskunde de heer A. D. Fokker. Geslaagd te Arnhem voor apothe kersbediende mejuffr. A. J. Piasschaert, geb. to Delftte Amsterdam voor do hoofdacte mej. P. H. Hubregtse te Haarlem, en te Arnhem voor de hoofdacle de heer A. M. Polderman te Ter Neuzen. Op het examen ter verkrijging van betrijksdiploma voor huipkeurmeester van vee en vleesch, te Nijmegen gebonden, slaagde voor het diploma o a. dhr. J. logelse, teKoudekerke. Kantongerecht te Middelburg. Zaterdag rijn veroordeeld wegens loopen over eens grond waarvan de toegang is verboden J. N., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h.overtreding jachtwetj. G. v. H-, M. J. S., Middelburg, tot 2 X f 1 b. s. 1 d. h. iedere boete met verbeurdverklaring flobert geweer «n patronen; zich met een geweer be vinden op den openbaren weg; w, K., Vlis singen. tot f 20 b. s. 10 d. h.op een vaartuig gemeerd liggende in openbaar water des nachts niet voeren van een lichtL. K., Terneuzen, tot f 10 b. s. 3 d. h.rapen van schelpdieren van een zeedijk polder WalcherenE* d. N., J. d. R., Arnemuiden, tot f3 b. s. 2. d. h. loopen op en langs den spoorwegI. J. B., Axel, tot f3 b. s. 2 d. h.drijven van vee langs rn op een spoorweg A. T,, Middelburg, tot f 10 b. s. 3. d. h.rijden met een rijwiel zonder lichtW. P., P. V. 't W., Middelburg, F. K. v. E., J. d. R., B. K., P. J. d. P., Vlis singen, C. M. J. M., Serooskerke, H. L. v. d. W., Ginneken, tot 1 l b. s. 1 d. h.des nachts rijden met een voertuig niet voorzien van een lichtuitstralende lantaarn: H. C., Veere, tot f3 b. s. 2 d. h.als houder van een hond niet zorgen dat dit dier van een muilkorf is voor zien C. L. M. P., Middelburg, tot f 2 b. s. 2 d. h.G. d. V., Vrouwepolder, tot f3 b. s, 2 d. h., W. A. G., Oost- en West-Souburg, C. G., Ritthem, tot f 5 b. s. 2 d. h.rijden met een middel van vervoer over een wandelweg J. C. K., L. G. J. v. d. V., Middelburg, tot 11 b. s. 1 d. h.schuren van de straatD. W. F. H., Middelburg tot f 0.50 b. s. 1 d. h.plaats nemen op een met een hond bespannen voer tuig A. C., Middelburg, A. d. V., Sint Lau rens, C. L., Oost- en West-Souburg, tot f 1 b. s. 1 d. h.als gebruiker van een perceel waar voor het verbod is afgekondigd daarin bezoekers toe te laten, niet zorgen dat zich aldaar geen bezoekers bevinden j. W., Middelburg, tot 6 d, h.als bezoeker zich bevinden in een huis waarvan het verbod is aangekondigd daarin bezoekers toe te latenJ. J., Middelburg, tot f3 b. s. 2 d. h.rijden met een rijwiel op den Noordzeeboulevard P. A. B., Vlissingen, tot eene berisping, J. M., F. D., Middelburg, E. M. v. d. K., B. M. W., P. C., Vlissingen, tot f 1 b. s. I d. h.wateren buiten de bakkenA. v. d. M., O. B., Vlissingen, tot f I b. s. I d, h.en wegens dronkenschapA. K., L. v. Z., M. S. C., J. G. C. d. P., M. I., Vlissingen, H. L., Veere, J. S., Arnemuiden, I. S., Oost- en West-Souburg, tot f2 b. s. 2 d. h., j. F. B., Vlissingen, tot 13 b. s. 2 d. h., C. L., Vlissin gen, tot f5 b. s. 3 d. h., M. B. Jz., Westka- pelle, tot 3 dagen h. (M. C.) DE DANKBAARHEID van een bewoner van Aagtekerke. Uit dankbaarheid voor de verkregen weldaden en met den wenscli dat velen nut mogen trekken van zijne ondervin ding, machtigt ons een inwoner van Aag tekerke zijn volgende verklaring te publiceeren. De heer M. v. d. Driest, wonende Hof stede te Aagtekerke, meldt onsHet is mij aangenaam U te kunnen mededeelen dat Uw Foster's Rugpijn Nierenpillen waarvan ik mij op aanraden van een mijner vrienden een doos heb laten komen, het eenige middel geweest is dat ik met goed gevolg gebruikt heb. Sedert ruim drie jaren had ik verschrikkelijke pijn te doorstaan in de lendenen en in den rug, onophoudelijk had ik snijdende en stekende pijn, ik sliep slecht en gevoelde mij meer dan afgemat gedurende den geheelen dag, doch speciaal 's morgens bij het opstaan. Ik had dikwijls aanvallen van duizelingen en zweetingen, welke door plotselinge hui veringen gevolgd werden. De urine was erg troebel en kwam met een pijnlijk, branderig gevoelmijn eetlust was totaal verdwenen en het was zelfs zoo erg met mij dat ik totaal geen werk meer kon doen. Ten einde raad maakte ik gebruik van Uw veel besproken pillen en ik moet eerlijk zeggen dat ik na deze eene week te hebben gebruikt, volkomen genezen was van mijn ellendige ziekte. Uit erken telijkheid zal ik deze gaarne aan iedereen aanbevelen, die mocht lijden zooals ik zelf voorheen. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek bekend te maken op elke wyze die U goeddunkt. De pijn die gelijkt op een dolksteek in den rug spruit voort uit de nieren en duidt aan dat ze erg aangetast zijn. Het urinezuur heeft zich in de nieren zelf ge kristalliseerd en de bijtende en snijdende oneffenheden der kristallen veroorzaken hevige pijnen. De bestanddeelen waaruit Foster's Rugpijn Nierenpillen samenge steld zy'n, lossen spoedig het urinezuur op en helpen de nieren in de afvoering uit het lichaam van dit vergif, welke afvoe ring plaats grijpt bij het urineeren. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn-Nierenpillen geelt, dezelfde die dhr. v. d. DRIEST gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkom t. Ze zijn te Goes verkrijgbaar bij de lirma NATHAN EMANUEL, eu te Middelburg bij den heer JOH. DE ROOS, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel h f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Middelburg, De 2e luitenant H. C. Dek van het 38e bataljon land weer infanterie, komt van heden tot 11 Augustus a. s. bij bet 2e bataljon 3e regement infanterie alhier •nder de wapenen. Goes. Van Zaterdag op Zondag werd de alhier wonende koopman Marinus de Vos, door de rijks- en gemeente-polnio te 's-Heer Arendskerke, alwaar hij werd aangetroffen in een toestand, die aan krank zinnigheid deed denken, alhier terugge bracht en in het politiebureau opgeborgen, waaruit hij den volgenden morgen, na geneeskundig onderzoek, is ontslagen. Heden morgen werd hij weder door de politie alhier teruggebracht, en wel uit de gemeente 's-Heer Abtskerke, wiidr hij aieh in een schuur ophield, en blijken van krankzinnigheid gaf, o. a. riep hij aan houdend dat een vrouw den boedel in brand wilde steken. Hij is alhier weder in het politiebureau opgeborgen. Zaterdagavond maakte de 70-jarige J. J. W. Vaes, in kennelijken staai va* dronkenschap, een dusdanig rumoer, dat hij door een massa volk omringd en in de maling genomen werd, reden waarom het der politie noodig toescheen, hem op te bergen. Met hartelijken dank ontvangen door de wijkzuster, twee giften, één van f 25, en één van f5, voor verleende hulp. In den laatsten tijd wordt in Zeeuwsoh- Vlaanderen een levendigen handel ge dreven in paarden. Belgische handelaars koopen alle soorten op. Voor 2-jarige wordt tot 1000 fr. besteed voor 3-jarige 1200 tot 1400 fr. Alleen dieren van uit stekende kwaliteit komen in aanmerking, ze gaan van België naar Duitschland. De beide harmonie-gezelschappen «Euphonia" en «Hosanna" hebben besloten a.s. Donderdagavond 2 Aug. de jaardag van de Koningin-moeder een volks-concert te geven op de tent op de Groote Markt. De harmonie «Hosanna" zal concert geven van 8'/r tot 9]U en «Euphonia" van 9'/„ tot lO'/r. Borssele. Vergadering van den ge meenteraad op Zaterdag 28 Juli 1906 ten 2 uren. Notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. De gemeente-reke ning over 1905 wordt aan den Raad door B. en W. aangeboden en aan een com missie in handen gesteld ter onderzoek. Wordt besloten aan de haven een lantaarn te plaatsen. Wordt besloten aan het per soneel der brandweer een vergoeding van 10 cents per uur toe te kennen. Zoutelande. Zondag werd de 84-jarige L. v. K. in de kerk tijdens de morgen godsdienstoefening plotseling ongesteld, zoodanig, dat hij buiten kennis was. Hij werd uit de kerk gedragen en thuis gebracht, waar het bewustzijn spoedig terugkeerde. Vlissingen. Op de Noordzee zijn de Engelsche stoomschepen Montezuma" en „Kilmori" met elkaar in aanvaring ge weest. tengevolge waarvan de «Kilmori'' is gezonken. Alle opvarenden werden gered. Hier is binnengekomen de Duitsche stoomboot Excelsior", geladen met pe troleum. Dit schip lag zoo diep dat eerst een gedeelte der lading in een lichter moest worden overgenomen alvorens het schip op de haven kon komen. De „Ex celsior" lag n. 1. 25 voet. Gisteren (Zondag) werd alhier op het kanaal door de Pennijboot een roei boot overvaren. Daarin zaten 4 of 5 jongens die alien te water geraakten, een zelfs onder de Pennijboot door maar gelukkig werden allen gered. Heden morgen omstreeks 11 uur geraakte een 6-jarig jongetje van den Ned. sloeproeier L. Jilleba aan de Bierkade bij het krabben zoeken te water. Een der Arnemuidsche visschers mocht het genoegen smaken het knaapje nog tijdig te redden, hoewel het zinkende en bewusteloos was. Dr. Merckens verleende de eerste hulp. Hoedekenskerke. In do raadsverga dering van Vrijdag waren tegenwoordig alle leden. Voorzitter de Burgemeester. De gemeenterekening over 1905 werd overeenkomstig het voorstel van den voor zitter tnet algemeene stemmen voorloopig vastgesteld, blijvende de beide wethouders buiten stemming. Daarna legt de Voorzitter namens B. en W. over de geineentebegrooting voor 1907, in ontvang en uitgaaf op 1'12507,78, met een bedrag van f239,19 aan onvoorziene uitgaven en een H. O. van f1900 gelijk als voor 1906. De heer Van der Linde zou gaarne zien dat in 1907 de wegen goed bedacht wer den, en vraagt of daarop bij de begrooting is gerekend. De Voorzitter zegt dat f 100 meer daar voor is uitgetrokken en daaronder ook is begrepen het bedrag tot begrinting van een gedeelte van den Slabbekoornschen dijk, waartoe de Raad dit voorjaar op verzoek van belanghebbenden reed6 be sloot, maar dat tot nu toe door gebrek aan iioantiën achterwege blijven moest. Hiermede neemt de heer Van der Linde genoegen. Daarna worden zonder discussie oi hoof delijke stemming na toelichting van den Voorzitter ingetrokken de bepalingen der bouwverordening, die in strijd zijn met de woningwet zulks ingevolge eene cirou laire van Ged. Staten na ingewonnen ad vies der Gezondheidscommissie. Aan de orde komt thans het wijzigen van art, 22 der verordening regelende de bouwpolitie. Daarin staat voorgeschreven dat de bedste dedeuren ten minste 2,50 M. van af den vloer moeten zijn. In verband met de voorgeschreven hoogte der vertrekken van 2,80, levert dit niet alleen soms bezwaar op, maar ook ontsiert dit de vertrekken ten zeerste, w aarom B. en VV. voorstellen, aan dit artikel toetevoegen, dat, wanneer in het vaste gedeelte boven de deuren een of meer ventilatie openingen aanwezig zijn van ten minste 6 cM3. grootte, kan wor den volstaan met eene hoogte der deuren van 2 Meter, doch dan geen kleppen of dergelijke tot afsluiting dier openingen mogen aanwezig zijn. Zij vermeenen, dat aldus het doel der bepaling (het verkrij gen van versche lucht boven in de bedstede) meer tot z'jn recht zal komen, daar men niets heeft aan groote bedstededeuren, die, men veeltijds toegesloten houden zal. De Gezondheidscommissie heefc geene bezwa ren tegen deze wijziging. De Raad vereenigt zich hiermede en wordt zonder hoofdelijke stemming daartoe besloten. Eindelijk wordt nog vastgesteld het le suppletoir kohier der Hondenbelasting met 6 honden tot een bedrag van f5. Bij de rondvraag vraagt de heer Wal raven het verzetten an een der palen van het pad langs den vernieuwden grindweg HoedekenskerkeKwamendammehetgeen B. eu W. op zich nemen om teonderzoeken, waarna de vergadering gesloten wordt. Te Oud-Vossemeer zijn in de geiuundeerde polders wederopnieuw grond monsters gebtoken, zooveel mogelijk op ongeveer dezelfde plaatsen als vroeger, om te onderzoeken hoe hoog het percent van doorlooping is geweest. Een en ander in verbaud met het bewerken der gronden voor het aanstaande seizoen. (Af. C.) Uit Stavenisse (Zeeland) meldt men aan het (N. v. d. D.J Niettegenstaande de warmte overdag, heeft het gisterennacht zoodanig gevroren, dat des morgens vroeg velden en weiden als met een wit kleed overtogen waren. In de Vrijdag alhier g( houden raadsvergadering, waar mej. Sinaiheer van Zierikzee tot onderwijzeres benoemd werd met 6 van de 7 stemmen, werd den ge meente-opzichter, den heer J. van Oost, een gratilieatie van f 50 geschonken, voor buitengewone bezigheden bij de gemeen tewerken. Middelburg. Tot lid der gezondheids commissie alhier is benoemd dhr. E. L. van Mervenee, prov. veearts le klasse. Rilland. Met de werkzaamheden aan den Eersten Bathpolder is een aanvang gemaakt. Hoewel thans nog met geringe kracht, komt de volgende week een kleine 300 man naar men zegt.jjHeden tusschen Zaterdagnacht en Zondag is men begonnen met nog een gedeelte materiaal te losseD, wel een bewijs dat men ernst met de zaak maakt. De aannemers hebben het huis betrokken, waar de directeur der vorige maatschappij woonde. De manschappen, die de volgende week komen, behooren allen in Overijssel tehuis, zoodal deze hier hoogstwaarschijnlijk des Zaterdags en Zondags blijven zullen. De tegen woordige polderwerkers gaan voor een groot deel des Zaterdags huiswaarts. Het aantal opzichters, onderbazen, enz., wordt zoo groot dat de verschillende cafe's ze niet meer herbergen kunnen en zij dus genoodzaakt zijn, indien mogelijk, onderdak te zoeken bij particulieren. De directeur-generaal der posterijen en telegraphie maakt bekend, dat met in gang van 1 Augustus, de Rijkstelephoon- kaDtoren te Bruinisse, Hansweert, St. Maar tensdijk en Wemeldinge en de aan deze kantoren rechtstreeks aangesloten of nog aan te sluiten pereeeien en open bare spreek cellen worden opgenomen in het telephoon- verkeer met de Belgische plaatsen welke tot de teiephoongemeenschap met Rosen- daal zijn toegelaten, met uitzondering noch tans van de Belgische plaatsen AntoiDg, Ath, Brugelette, Celles, Flobeeq, Lessines, Leuze, Pecq, Péruwelz, Queveaucamps, Taintegnies en Templeuve Op het vervoer van Hansweert met Antwerpen, Boom, Cappellen, Lier, Moll en Turnhout zal het grenstarief ad f 0,60 per enkelvoudig gesprek van toepassing zijn, terwyl op 't overige verkeer het tarief ad f 1,45 per enkelvoudig gesprek van toepassing zal zijn. Overigens gelden de regelen en voorwaarden, welke voor het algemeen Nederlandsch-Belgisch tele- phoonverkeer vastgesteld en in den Rijks- gids voor den telephoondienst vermeld zyn. (üt.ct Bij een dokter te Rotterdam ver kocht Donderdag een onbekende 60-jarige koopman aan de deur eenige potlooden. Men gaf hem een bankbiljet van f25 mee om te wisselen. Met dat geld heeft hij zich uit de voeten gemaakt. Men meldt uit Delft: Even voor de invoering der Kinderwetten, in het vorig jaar, verdween hier ter stede plotseling een 12-jarig meisje, dat als pleegkind door een kinderloos echtpaar was grootgebracht. De moeder van het kind deed toen tever geefs moeite, het weer tot zich te Demen. Men hoorde sedert niets meer van de zaak, tot opeens het kind weer bij de pleeg ouders is teruggekeerd, zonder, zooals zij zelf zegt, te weten, waar zij de acht maanden van haar afwezigheid heeft doorgebracht. De heer van Stijn, te Warmond, wiens nieuwe flets men onlaugs te Lisse wegnam, terwijl men er een oude voor in de plaats zette, werd Donderdag door de politie in kennis gesteld dat de flets was opgespoord en te Leiden bij een tietshan- delaar was, door wien ze was opgekocht. De fietsbandelaar verklaarde echter de fiets alweer verkocht te hebben, zoodat nog niet vast staat of de eigenaar weer in het bezit komt vau zijn karretje. Intusschen was uit Haarlem bericht gekomen, dat de fiets, die voor de nieuwe in de plaats gezet was en welke v. St. nog bereed, aldaar was gestolen, waarom hem deze ook weder opgevraagd werds Een kleine Vergissing. Men meldt uit Scheveningeit Een zekere G.Bruin, bijgenaamd de Kale, die een 10-tal dagen geleden het Oude Mannenhuis heeft verlaten en rondzwierf en van wien het gerucht ging, dat zijn lijk uit de Waterpartij was opgehaald, werd hedenmorgen aan de Oude Herv. Kerk als doode beluid, doch het is inmiddels gebleken, dat hij toen rustig bij een familie lid zijn ontbijt zat te gebruiken. (Vad.) Vrijdagnacht is de groote stoommaal- inriehtiug van Gebr. Kroueman te Lonne- ker, terwijl ze in het bedrijf was, door het omvallen van een lamp geheel in de aseh gelegd. 'tWas een herige brand, die behalve de inrichting der machinerieën, ook de granen vernielde benevens een voorraad lijnkoeken. In een onzer plattelandsgemeenten (aldus Be Tel.) heeft de burgemeester zyn ontslag aangevraagd, geenszins tot spijt van een groot deel der burgerij. Vóór zijn vertrek is 's avonds voor zijn woning door een menigte aangeheven bij wijze van afscheidsserenade, uit de Psalmen Davids, Psalm 7 8. Hij heeft een diepen kuil doen delven, Maar 't was bij d'uitkomst voor zich zelven, Schoon hij met zooveel loos beleid, Dien had tot mijn verderf bereid. De moeite, die hij dorst verwekken, Zal zijnen kop eerlang bedekaen, En zijnen schedel als 't geweld, Waarmee hij anderen heeft gekweld. (Dit doet ons denken aan een ruim dertig jaar geleden in een Zeeuwsche stad ge houden ledenvergadering eener kerk, waar de voorganger zijn naam was Prins met den kerkeraad overhoop lag, en in welke vergadering het zoo roerig werd, dat de consulent de leden uitnoodigde maar eens een versje op te geven. Een der leden gaf toen op Ps. 141 1 Vast op Prinsen geen vertrouwen, daar men nimmer heil by vindt. Niemand zal echter beweren dat de Psalmen hiervoor geschreven zijneen dergelijk gebruikmaken is hoogst afkeu- ringswaaardig Een abonné van De Tel. deelt aan dat blad het volgende (historisch) mede „Een mijner vrienden, die in Noorwegen bij een Hollandsche familie, op een klein plaaatsje woonachtig, ging logeeren, werd bij zijn aankomst ais beleefdheid o. a. door de plaatselijke zangvereeniging ontvangen die het Hollandsch Volkslied zou zingen. Na plechtige voorstelling zette tot zijn niet geringe verbazing het koor van zangers en zangeressen het volgend lied plechtig in Mijn vader heeft een bokje, enz., be sluitend met het refrein vanBokje, bokje, bokje bêh De Hollandsche familie had de zang vereeniging dit „volkslied als hét volks lied gegeven Bij het drama te Amsterdam waar Vrijdag een bruidspaar en een schoon moeder te water gingen in hun drilt ovtr een huiselijken twist met den halfdronken laatstgenoemde, is behalve de bruidegom ook de bruid omgekomen. De redders meenden, o wonder dat zij al gered en naar het gasthuis vervoerd tvas. Toen men 't abuis ontdekte ging men dreggen en vond ook haar lijk Nabij Ressen is een man door een goederentrein aange reden en gedood. Te Zaandam waren aan de artillerie-inrichtingen een paar jon gens aan het stoeien. Daarbij trof de een den ander zoo ernstig met een driekante vijl in de borst, dat men voor het behoud van het leven van den getroffene vreest. Het jongmenseh is 18 jaar oud. Te Eek en Wiel had een werkman een ge weer gekocht, dat hij, omdat zijn werk zaamheden hem riepen, overgaf aan zijn zoon om het thuis te brengen. Deze nam het donderhoetje er af en gaf het daarna aan zijn zusje. De moeder, een 43-jarige vrouw, liet er haar 12-jarig dochtertje mee spelen en zei schertsend, op een buurvrouw wijzend «Schiet vrouw v. T. maar dood". Even daarna legde het meisje op haar moeder aan, die zij met een hagelsehot in het voorhoofd trof. De dood trad bijna onmiddellijk in. Acht kinderen betreuren de moeder. De reserveboot van den (ram- en bargedienst die te Jutfaas gereed lag om dienst te doen voor deIJselsteinsche boot, had het ongeluk, dat het slijkdek>el der stoommachine met een hevigen knal er afsprong, terwijl een jongen zich nog in de machinekamer bevond. Met groote moeite kreeg men hem er nog uithij was echter overdekt met brandwonden. Toen zijn kleedereu verwijderd werden, was het akelig om aan te zien. De toe stand van den ongelukkige is zeer ernstig. Te Erica (Dr.) kreeg een 10-jarig knaapje op den molen toen het zich op de borstwering begaf een slag tegen het hoofd van een der wieken. Met ingedrukten schedel werd de koaap voor dood opge nomen. Kort daarop is hij aan de gevolgen overleden. De moord te Rotterdam op den bootwerker v. Dijek, in den nacht van Zondag op Maandag j 1., blijkt ge paard te zijn gegaan met berooving. Het geroofde bedrag kan ODgeveer f2 hebben bedragen. Uit de beste bron verneemt «De Hanzebode", dat dr. Kuyper in den loop van den komenden winter te Rotterdam een lezing zal houden over hel Midden- standsvraagatuk. Sedert December van het vorige jaar was te Roermond naar Duitschland ge deserteerd de huzaar C. Hij had verkeCring met een meisje uit Echt. Toen hij nu Zaterdag jl. zich in gezelschap van een andere dulcinea van Gladbaeh naar Ant werpen wilde begeven, telegrapheerde de verwaarloosde geliefde naar de kazerne, dat C. met den middagtrein Roermond zou jasseeren. En werkelijk, de deserteur werd in den trein gearresteerd et} naaf

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2