schappij bereid een subsidie van f 500 er voor te verleenen. De heer Zuidweg wil dit gaarne doen. Do heer v. Dixhoorn vraagt of dit bedrag alleen is voor de Zeeuwsche vruchten, en niet voor zuivelproducten. De voorzitter zegt dat dit er wel onder begrepen kan worden Dit wordt goed gevonden. Voorstel van den heer J. D. Elenbaas om op de hoofdbestuursvergadering uit te noodigen de voorzitters en secretarissen, die dan het recht hebben aan de bespre kingen deel te nemen. Het hoofdbestuur stelt voor hen te be richten dat hy dit in zijn afdeeling be spreekt en dan het hoofdbestuur van advies dient. Dit wordt aangenomen. Tot leeraar in het hoefbeslag is benoemd de heer H. Kruyt, te Purmerend, uit een 33-tal sollicitanten. De lessen worden gegeven te Middelburg aan 9, Oostburg 11, Axel 10, Hulst 13, Goes 16, Cortgene 4, Zierikzee 16 en Scherpenisse 11 leerlingen. De heer v. Dixhoorn deelt mede, dat in zijn afdeeling verwondering is gewekt dat er geen Belgische smid is gekozen, daar die toch beter in den regel het hoefbeslag kunnen dan de Hollanders. De afdeeling N.-Bevelcind vraagt een wetsontwerp op de tienden. Dit is aan alle afdeelingeu gezonden. De Uoll. maatsch. vraagt een afgevaardigde te zenden naar de vergadering van 5 Mei. Het verslag zal door den penningmeester worden mede gedeeld. Twee personen hebben zich aangemeld als zuivelconsulent. Een schrijven is ingekomen van den heer M, S. de Zeeuw, aangaande tegen hem inge brachte klachten over de verzending der maandbladen. Met de firma Wijtman is aangegaan een accoord voor het maandblad tegen den prijs van f 80, terwijl het hoofdbestuur voorstelt de helft der advertentiekosten, terwijl voor een goede verzending zal worden gezorgd. Dit wordt goedgevonden. Kennisgeving der regeering dat serum is te bekomen tegen cholera by de vogels. Ingekomen een gunstig getuigschrift van den heer H. Kruijt. De stalhoudersbond vraagt adhaesie op haar adres aan den minister van financiën en leden der Tweede Kamer, waarin zij ontheffing vragen van de belasting op hunne paarden. Wordt goedgevonden dit voor kennisgeving aan te nemen. Van de Nederlandsche maatschappij van Landbouw was een schrijven ingekomen voor den toegezegden moreelen steun. Zij vraagt echter ook een geldelijke bijdrage. Daarop werd afwijzend beschikt. De vereeniging van beetwortel-en suiker fabrikanten vraagt eene belasting op de saccharine, en wenscht daarvoor steun der Maatschappij. De voorzitter meent, dat dit niet op deu weg ligt der Maatschappij, daar het is gebleken dat saccharine niet schadelijk is. De heer dr. Hissink meent dat het wel op den weg der maatschappij ligt om steun toe te zeggen, wat door deD voorzitter wordt bestreden, Dr. Hissink toont nog aan dat saccharine niet voedzaam is. De heer v. Weel gelooft dat een der gelijk adres niet mag worden gesteund. De voorzitter meent dat het beter is dat de suikeraccijos wordt afgeschaft. De heer Vogelvanger acht sacoharine een schadelijk voedsel, daar hare bestand- deelen niet voldoen aan den eisch, die men stelt aan suiker. Verschillende sprekers voeren nog het woord over deze quaestie. Ten slotte wordt besloten het adres aan te houden tot eene volgende vergadering. Het congres international d'agriculture in 1907 te Weenen te boudeB, vraagt om steun; het Hoofdbestuur stelt voor moreelen steun te geven. Dit wordt goedgevonden. Van L. B. Siurin e. a. is ingekomen een verzoek om steun voor de verbetering van het schapenras. Wordt voorgesteld een subsidie van f 300 te geven en een Engel- echen ram aan te schaffen. Dit wordt aangenomen. Van den minister van L, N. en H. is ingekomen bericht van een subsidie van f 944, voor curbus hoefbeslag. De afd. KruiningeD verzoekt opneming van een verslag aangaande het beramen va?' middelen om knoeierijen tegen te gaan in meststoffen en voedermiddelen. Dit is geschiedt. De heer Van Weel doet eenige mede- deelingen omtreDt de vergadering der Holl. maatschappij van Landbouw, die 9 Juli te Utrecht is gehouden, wat voor kennisgeving wordt aangenomen. Van Luijk vraagt eene subsidie van f25 voor het nemen van proeven in dan Suzannapolder. Deze is verleend. Schrijven van den minister van L. H. en N., dat hij de benoeming van den heer H. Kruijt goedkeurt. De afd. Axel vraagt om bij den inin. van Waterstaat aan te dringen, de door- va irlwijdte bij Sluiskil naar het zij kanaal van de Axelsche sassing te bepalen op 9 in. Hoewel het reeds wat laat is in gekomen, zal er nog een kans worden gewaagd. Dezelfde afdeeling verzoekt pogingen aan te wenden om voor de paarden van het Zeeuwsch-Belgisch ras in Duitschland hetzelfde tarief te bekomen als voor het Belgische trekpaard. Medegedeeld werd, dat van regeerings- wege pogingen worden aangewend om ®ene oplossing te vinden. De afd. Hulst vraagt een subsidie van f1250 voor de inenting van varkens tegen vlekziektenook vraagt deze afd. om stationneering van een Yorkshire fokbeer; zoo ook de afd. Noord Beveland. Dit wordt goedgevonden. De afd. Rruiningen stelt voor nog in dat jaar, in September, eeDe algemeene ver gadering te honden zonder tentoonstelling. Wordt voorgesteld hierop niet in te gaan. Dit wordt aangenomen met 17 tegen 7 stemmen. Aan J. J. Hendrikse te Cortgene wordt f 40 gegeven tot dekking der kosten voor het ongeluk met den Yorkshire-fokbeer. Van den heer Minderhout te Tholen, wordt subsidie gevraagd voor het uitdiepen der grond, dit wordt gesteld in handen van den rijkslandbouwleeraar om advies. Van de afdeeling Tholen is een verzoek ingekomen om subsidie voor de proeven voor het uitdiepen der gronden. Het be stuur stelt voor deze te verleenen groot f 200, dit wordt goedgevonden. Ook is deze afdeeling bereid het hoofdbestuur in het volgend jaar te ontvangen tot het houden van een tentoonstelling. Ook is een klacht ingekomen van Priem, dat hy als winner van een merrie, die in plaats van 7 jaar bleek 10 jaar te zyn, dit geldt natuurlijk voor de afd. Walcheren. Het hoofdbestuur stelt voor om aan het Laboratorium in bruikleen te geven eene groote tafel en kast, dat natuurlijk eigen dom blyft der maatschappij. Daar niemand meer het woord verlangt sluit de voorzitter deze algemeene ver gadering. Goes. B. en W. hebben benoemd tot concierge aan de Meisjesschool den heer J. A. H. Aarts, kantoorbediende bij de firma Kleeuwens Zoon alhier. Westkapelle. De dijkwerkers, die naar den voorzitter van het polderbestuur gegaan waren, met verzoek om alsnog aan het werk te mogen blijven, zijn van het werk uitgesloten. Een der zeven uilgeslotenen wilde Dinsdag ook gewoon aan het werk gaan, doch hem werd door den adjunct opzichter gezegd dat hij niet toegelaten kon worden, Benoemd tot 2e luitenant bij het 3e regiment infanterie de cadets C. de Haan en D. van Kiel. Vlissingen. De plezierreizigers uit Oostende die gisteren hierheen waren ge komen, hebben het op de terugreis niet bijster getroffen. Even na het verlaten der haven kreeg de boot, de „Reine des Plages" defect aan de machine en moest te anker komen. Later werd de boot op de haven gesleept en eerst hedenmorgen konden de reizigers per proV. boot naar Oostbnde terugkeeren. De „Reine des Plages zal hier repareeren. 's-Gravenpolder. In de Donderdag avond gehouden vergadering van den raad dezer gemeente waren 5 leden tegenwoor dig. Na voorlezing der notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd werden goekgekeurd, en mededeeling van diverse ingekomen stukken, werd overge gaan tot het opmaken eener voordracht van 2 zetters. Daarop werden gebracht dhrn. A. Kievit en C. Kosten (aftren W. de Schipper en S Paul. Vervolgens werd de rekening over 1905 aangeboden bedragende ia ontvang f8988,845 en in uitgaat f8282,32, goed slot alzoo f706,465. Tengevolge der verordening op de Woning wet, was het noodzakelijke de politie verordening en die op de brandweer te herzien en te wijzigen, welke wijziging met algemeene stemmen werd goedgekeurd. St. Annaland. Donderdagmiddag had de lljarige B., koewachter bij den land bouwer N. Kodde het ongeluk met een zeis in het been te hakken, zoodat een bloedaar sprong, en de arme jongen dade- lyk doodbloedde. Op een kar werd het lijk naar de ouderlijke woning gebracht. De smart der ouders is niet te beschrijven. Oud Vossemeer. In de inde vorige week gehouden vergadering van kerk voogden en notalen deed de voorzitter van de commissie tot kerkbouw het voor stel met het oog op een aanvrage om geldelijke steun by de synode over te gaan tot het laten maken van een bestek en teekening. Besloten werd de nieuwe kerken te Aarlanderveen en Glanerbrug (bij Enschedé) te bezichtigen, welke laatste zeer voldeed. Vermoedelijk zal worden overgegaan tot den bouw van een kerk in dan geest van die te Glanerbrug. De commissie beschikt thans over f 8200. Als lid werd gekozen in de plaats van den heer P. Zweedyk de heer L. Frederibs. Rilland. In de heden Vrijdag gehouden gemeenteraadszilting, waarin alle leden tegenwoordig waren, werd de gemeente rekening 1905 aangeboden. Ontvangen was f 18,424,465, en uitgegeven f 17,266,68, met een batig saldo dus van f1157,705, waaronder evenwel is begrepen een bedrag groot f 724,935, wegens te veel genoten subsidie enz. voor sohoolbouw, zoodat het werkelijk goed slot wordt f432,85. De rekening van het burgerlijk armbestuur sloot met een goed slot van f230,75. Uit gegeven was f 2039,27s, en ontvaDgen f 1808,525. De begrooting van dat bestuur werd aangeboden in ontvang en uitgaaf op f 1970,08, met een subsidie uit de gemeentekas, groot f1575. Aan dhr. H. Bakker werd overeenkomstig het verzoek eervol ontslag als hoofd der school verleend tegen 1 November a.s. Op verzoek van den voorzitter met dankbetui ging voor de vele diensten in het belang van het onderwijs verricht. Aan mej. M. W.P. Bakker werd eveneens eervol ontslag verleend tegen 1 October a.s. Besloten werd eene oproeping van hoofd der school te doen, op eene jaarwedde van f 800 met vrije woning en tuin met een verhooging van f 50 na tien jaar dienst benevens f 50 verhooging voor elke jaar dienst meer, totdat de jaarwedde tot f950 is bereikt. De heer Griep stelde over eenkomstig het advies van dhr. districts schoolopziener voor het aanvangsalaris op f800 te bepalen met 4 vyfjaarlijksche verhoogiDgen van f 50, zoodat na 20 dienst jaren f 1000 is bereikt. Het voorstel van B. en W. om na 20 dienstjaren het maxi mum te bepalen op f 950 en van de eerste 10 jaren geen verhooging te geven, werd aangenomen met 6 tegen 1 stem (die van dhr. Griep). Tevens werd met algemeene stemmen besloten dat akte Fransch tot aanbeveling zal strekken. Op voorstel van dhr. Butyn werd aangenomen weer wat keislag aan te besteden. Naar aanleiding van het feit dat er in onze gemeente zoo in hooge mate ge brek aan bouwgrond bestaat, werd op voorstel van dhr. Griep gesteund door dhr. But.yn B. en W. gemachtigd om pogingen in 't werk te stellen tot beschikbaar stelling van bouwgrond na onteigening. Vooral het feit dat de beste ingezetenen onze ge meente verlaten om zich wegens onvol doende woningtoestand elders te vestigen gaf den doorslag. Eveneens werd op voor stel van dhr. Griep besloten de benoodigde kolen voornamelijk met 't oog op den duur dere prijs der anthraciet in het najaar in de maand Augustus aau te besteden en tevens de betaling in drie termijnen te doen plaats hebben en niet zooals thans het geval is na levering van de geheele benoodigde voorraad. Voor het nazien van de ge meenterekening werden benoemd de h.h. de Jager, Blok, Griep en Boot en voor die van het burgerlijk armbestuur de h.h. van der Werif, Griep en Boot. Vischhuizen. In enkele Zeeuwsche dorpen worden nog gevonden zoogenaamde vischhuizen, gebouwtjes gedeeltelijk van steen, gedeeltelijk van hout en aan ééne zijde geheel open, terwijl het geheele ameu blement bestaat uit banken, geplaatst langs de drie blinde muren. Voor een kwarteeuw ongeveer bestonden er nog meer dergelijke gebouwtjes en wij vinden vermeld, dat dit o.a. 't geval was te Hoedekeuskerke, Drie wegen, Ellewoutsdyk, Borsele, Oudeiande, Baarland, Kloetinge, 's-Heer Arendskerke, 's-Gravenpolder eD Ovezande, en tevens werd daarbij gemeld, dat in deze visch huizen weleer, toen de vischvangst in deze streken nog leven en vertier bracht, de visch afgeslagen werd. De rondtrekkende ketel lapper en stoelenmatter vond er in latei- dagen zijn tijdelijke werkplaats de arbei ders en dijkwerkers kwamen er te zamen om naar hun werk te trekken in de schaft uren praatte men er met elkander over het nieuws van den dag, de publicaties van het Gemeentebestuur, die hier aangeplakt wer den en trouwe lezers vondenkortom, zoo'n „vischhuis" was onmisbaar voor menschen die overvloed hadden van ledigen tijd, of die iets nieuws wisten of wilden weten. Geen wonder dan, dat het door velen op prijs werd gesteld, terwijl anderen, die het lichten van de cronique scandaleuse der dorpsgenooten minder oorbaar achten, het vischhuis een laeterhuis en de daarin ge plaatste zitbanken „klap-of lasterbanken" heetten. In zooverre is het opruimen ervan niet te bejammeren, al vindt ook menigeen, dat het verdwijnen van allerlei zulke his torische herinneringen niet -prettig is, en daarom blyven er ook nog „vischhuizen" aanwezig. Hand. Uit Rijsbergen wordt gemeld Zwijmelende en vallende had een jongetje van 9 jaar gisterenmorgen de school be reikt om op de schoolbank zijn roes uit te komen slapen. Bij onderzoek bleek, dat 't mannetje in het vroege morgenuur de brandewijnflesch had verschalkt en met de andere kleintjes had geledigd. Het grootste deel had hij zelf genomen. Een zeer brutale inbraak heeft Woensdag- klacht in de Hondiusstraat te Uotterdam plaats gehad. In perceel no. 35 aan die straat woont de heer W. Dasbach, Schilder. Achter zijn huis is een tuin, die uitkomt op een nog onbe bouwd stuk land langs den Nieuwen Binnenweg. Woensdagavond omstreeks half twaalf begaf de heer Dasbach zich ter ruste en Donderdagochtend om 5 uur, bij het ontwaken, kwam hij tot de ont dekking, bezoek van inbrekers gehad te hebben, zonder dat hij iets van hun aanwezigheid heeft gemerkt. Alleen de buren hebben hun honden hooren aanslaanmeer niets. De inbrekers heb ben zich van de zijde van den Nieuwen Binnen weg af toegang verschaft. Na het stuk land te hebben doorgeloopen, zijn zij over een schutting geklommen en zoo in den tuin van den heer Dasbach terechtgekomen. Door de verandadeur, die niet goed gesloten schijnt geweest te zijn, kwamen zij in huis en in de slaapkamer van den bewoner. Uit een ongesloten kast hebben zij daar weggenomen een klein ijzeren geldkistje, inhou dende vier gouden ringen, twee gouden oor bellen, een zilveren servet-ring, vier tijksdaalders en een levensverzekering- en een brandassuran- tie-polis. Daarna gingen de inbrekers naar het bed, waarop de bestolene rustig doorsliep en haalden uit zijn broek, die op een stoel voor het bed lag, zijn portemonnaie, waaruit f5 genomen werd. Het is den inbreker of inbrekers ontgaan, dat er in een zijzakje van die portemonnaie ook nog zes gouden tientjes zaten, want deze goud stukjes zaten er nog in, toen de heer Dasbach zijn portemonnaie in zijn tuin terugvond, waar zij, nadat de f 5 er uit was genomen, was wegge worpen. Tot nog toe is van dader of daders geen spoor ontdekt. (Ni R. Ct.) Een 4-jarig meisje te Rotterdam is door een wagen overreden «n gedood. Aldaar waren gisterenavond twee knapen in de Maas aan het roeien. Om een derde jongen in de roeiboot op te nemen, roeiden zij naar eeü aanlegsteiger, waar een hunner uitgleed, te water viel en verdronk. Te Krintsheul is een slager die een ziek varken had geslacht en zich daarbij even had verwond, aan bloedvergiftiging gestor ven. Een 15-jarige knaap te Frederiks- oord ging, zonder dat iemand daarvan af wist, naar een drinkgat van het vee om daar te baden. Hij was ruim een uur weg toen hy gemist werd en de vader zijn kleeren bij het drinkgat vond. Toen deze zich te water begaf, haalde hij zijn zoon levenloos daaruit. Drie jongelui giDgen te Dordrecht gisterenavond met een boot naar de Noord om te zwemmen. Een bleef in het gras zitten, een hield zich in de ondiepe kom water binnen de krib, en een zwom ver de rivier op. Ineens hoorde men dezen laatste om hulp roepen. De jongeman aan den wal sprong in de boot, doch kwam te laat om zijn kameraad te redden deze kwam niet weer boven. Een parlevinker heeft later zijn lijk in den mond der rivier opgevischt. Te Schiedam werd aan de Poldervaart een man in het water gevonden en er uit gehaald. Ondanks pogingen om hem tot bewustzijn te brengen, bleek de man reeds overleden. Hy schijnt bij het snijden van konijnenvoer, zijn dagelijksche bezigheid aldaar in dezen tijd, te water geraakt te zijn zijn eene arm hield nog een bosje groen omklemd. Tengevolge van het ont sporen van een stoomtram bij Voorscho ten, waardoor een personenwagen omviel, is een der gewonde dames in levensgevaar. - Dinsdagavond toen een arbeider in de Besterd te Tilburg, van zijn werk thuis kwam en moeder de vrouw, die even een boodschap was verrichten, niet thuis be vond, ontstak hy bij hare thuiskomst daar over in zulke woede, dat hij door een beroerte werd getroffen en op de plaats dood bleef. Nabij Hoogezand zijn door het vallen van een yzeren scheepsplaat bij een scheepsbouwer vier werklieden mee gesleurd, van welke twee werden gedood. Nog een Staatscommissie. Militaire opleiding. Bij beschikking van de ministers van Binnenlannsche Zaken en van Oorlog is ingesteld een commissie, aan welke wordt opgedragen te onderzoeken, welke maat regelen genomen moeten worden om te bevorderen, dat deNederlandsche jongeling, bij bet bereiken van den dienstplichtigen leeftijd, zonder een bijzondere opleiding te ontvangen, voldoe aan de voor verkorten eerste-oefeningstijd te stellen eisohen van lichamelijke geoefendheid, en die maat regelen in bepaalde voorstellen te be lichamen en zijn benoemd tot leden dier commissie, J. B. Verhey, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Rotterdam (voor zitter); J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, kolonel-commandant van het regiment grenadiers en jagers, te 's-Gravenhage G. A. Buhlman, kolonel-commandant van het 3e regiment infanterie, te Bergen op Zoom dr. C. J. Eggink, inspecteur der gymnasia, te 's-Gravenhage K. ten Brug- gencate, inspecteur van het middelbaar onderwijs, te 's-Gravenhage; jhr. mr. L. Michiels vaD Kessenich, inspecteur van het lager onderwijs in de eerste inspectie, te Roermond en S. van Aken, leeraar aan het gymnasium te Rotterdam en is be paald, dat de commissie zitting zal houden te 's-Gravenhage. Blijkens een officieel telegram is Argentinië wederom opengesteld voor den invoer van Nederlandsch vee. De werkstaking aan de in aanbouw zijnde krankzinnigengestichten te Castri- cum is geëindigd. De eischen der stakers, betreffende loonsverhooging, zijn niet inge willigd. Ongeveer dertig werklieden zijn niet weder in dienst genomen. Invoer van bananen. Door den Nederlandschen Vegetariërsbond is het volgende advies aan den minister van Koloniën verzonden Naar aanleiding van berichten in de dagbladen betreffende het vervoer van bananen uit Suriname naar Nederland, waarvoor de medewerking en steun van de Nederlandsche regeering werd ingeroepen, zij het ons vergund Uwe Excel lentie beleefd te verzoeken dezen invoer zooveel mogelijk te bevorderen, met het oog op het groote nut, dat deze gezonde en voedzame vrucht voor de volksgezond heid heeft. Bij de steeds toenemende vraag naar vruchten en het over de hand duurder worden van het inlandsch fruit, zou de banaan zeer zeker langzamerhand iDgang vinden en in een bestaande behoefte voor zien. Moge Uwe Excellentie derhalve den eersten stoot aan dezen invoer geven, opdat deze uitmuntende vrucht onder ieders be reik kome. Emigratie naar Californië. De minister van buitenlandsche zaken brengt ter kennis dat door den consul te Sen Francisco aan hen die naar Califor nië wenschen te emigreeren, aangeraden wordt lo. geen grond in die streken van uit Nederland of Europa te koopen op pro spectussen of kaai ten, maar zelf de terrei nen ter plaatse te komen uitzoeken 2o. geen grond te koopen alvorens ter plaatse een leertyd te hebben doorgemaakt, daar de landbouw aldaar anders iï dan hier te lande. Zoodoende zullen zij in staat zyn over de hoedanigheid en de waarde van den grond te oordeelon 3o. alleen te gaan en hun gezin eerst te laten overkomen wanneer zij besloten zyn om zich er voor goed te vestigen 4o, rekening te houden mot de tempe ratuur, welke des zomers in het binnen land zeer hoog is. Te Stockton, te Fresno en in het alge meen in het grootste gedeelte van de dalen van den Sacramento en van den San Jo- quin bedraagt zij meestal 100 k 115 gr. Fahrenheit. Overigens verdient het aanbeveling niet te emigreeren, zonder voorzien te zijn van het noodige geld om in staat te zijn in den eersten tyd althans te kunnen leven onafhankelijk van de verdiensten. Belanghebbenden wordt overigens in hun eigen belang aangeraden om niet naar Californië te emigreeren zonder van te vo ren omtrent de streek waarheen zy wen schen te gaan en de vooruitzichten aldaar, inlichtingen te hebben ingewonnen bij den consul^ der Nederlanden te San Francisco, aan wien in het Nederlandsch kan worden geschreven. Op den briefomslag moet al leen gezet wordenTo the Consulate of the Netherlands, San Francisco, Califor nia, U. S. A. (St.-Ct.) Een Bazelsch blad meldt dat Monod, een Parijsch ingenieur, een plau heeft ont worpen voor het graven van ecu tunnel door den Mont Blanc heen. Hij heeft met Italiaansche geldmannen over het plan gesproken. De kosten worden op 24 mil- lioen gulden geraamd en men rekent op een bijdrage van 4,800,000 gulden van Genève. De rest zou door Fransehe en Italiaansche bankiers gewaarborgd worden. De Alexandra, het nieuwe jacht van koning Eduard, zal komende jaar tegen de wedstrijden te Cowes gereed komen. Het kost 136,000 pd. st. Te Tokio heeft een krijgsraad vonnis geveld in de zaak van eenige officieren van het transportschip Kinsjoe Maroe dat op 25 April 1904 door de Russen in den grond werd geboord. De kapiteins en de com mandanten, een officier van de administratie, twee luitenants en een vaandrig zijn uit hun rang ontzet en verlaagd tot den rang van minderen. Bij de ramp hebben vele opvarenden zich heldhaftig gedragen; 81 soldaten zijn met het schip naar den kelder gegaan. Keizer Wilhelm is op zijn vacantie- reis langs de kust van Noorwegen, ook te Alesund geweest, welk stadje, na den grooten brand van 2'/2 jaar geledeD, zooveel hulp mocht ondervinden van den Keizer en de Duitschers. De Duitsohe heersoher werd dan ook met groote geestdrift door de Aalesunders ontvangen. Bij de aankomst van den vorst hield de burgemeester een toespraak, waarop door keizer Wilhelm werd gerepliceerd met een rede, waarin hij zich „den gast van koning Hakon" noemde, en eenige „hoera's" op dien vorst liet uitbrengen. Een aantal nationalistische bladen bevat het bericht, dat Dreyfus in een offieierscasino, bij gelegenheid van een diner, aangeboden aan den tegelijk met hem gedecoreerden Targe, door een artillerie officier op grievend e w ij ze zou zij n bel eedigd Te Napels is aan het licht gekomen, dat door een hooggeplaatst beambte aan de Italiaansche Bank oplichterijen zijn ge pleegd tot een gezamenlijk bedrag van 400,000 fres. De dader, zekere Zaeca, is voortvluchtig. Te Salem, in Oregon, is op 62-jarigen leeftijd overleden George Lippert, een van de menschen met merkwaardige afwijkin gen die met Barnum gereisd hebben. Lip pert had twee harten en drie beenen. De Amerikaansehe kranten vertellen dat het hart dat Lippert aan zijn rechterkant had, reeds veertien dagen geleden had opge houden te kloppen, terwijl dat aan zijn linkerkant krachtig bleef kloppen tot j.l. Dinsdag, den dag van zijn dood. Lippert is aan tering bezweken. De dezer dagen gestorven Ameri kaansehe milliardair Russell Sage heeft een zonderling graf gekregen. Om te be letten dat het lijk wordt gestolen, is het stoffelijk overschot van Sage in een vier- duims stalen kist gesloten, welke boven dien nog in verbinding is gebracht met een gevoelige electrische schel. De stalen lijk kist weegt drie ton en moet 22,000 dollar hebben gekost. Te Londen werd een haarlok van Napoleon I in een gouden ring verkocht voor 10 p.st. en een miniatuurportret van den keizer, door Jean Babliste Isabey voor 7 p.st. Minister Bonaparte organiseert voor 3 September a. s. een revue van 12 pant serschepen en vier pantser-kruisers, die door president Roosevelt, te Oysterbaai zullen worden geïnspecteerd. Dit zal de grootste manifestatie zijn, die ooit in de Amerikaansehe wateren heeft plaats gehad. Gistermiddag 1 uur had Belgrado (Servië) een aardbeving van 15 seconden, Uit Mlinchen wordt gemeld, dat her tog Lodewijk van Beieren op 79-jarigen leeftijd van zijn morganatische echtgenoote mevrouw Von Battolf scheiden gaat om een Jonge actrice, mejuffrouw Tordek, to huwen. Op het eiland Steyte, Philippijuen, vielen vijfhonderd Poelajanen een colonne van vijftig inlandsche gendarmen en vijf- en-twintig infanteristen aan. Zij zijn met een honderdtal gewonden en vijftig dooden teruggedreven. Geen verliezen aan Ameri kaansehe zijde. Uit Modane, in Frankrijk, wordt gemeld dat regen en onweer daar een schade van vijf millioen fres, hebben aan gericht, Op het oogenblik zijn 500 soldatoo

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2