Aanbestedingen. Openbare Verkoeplnaen. Telegrafisch Weerbericht enkele zaadoesteTS voorkomen, en de vraag is overal beter". Wij twijfelen «iet of van dit bericht zal door de belanghebbende oesterkweekers in onzen kring niet alleen met belang stelling worden kennis genomen, doch daarmede zullen zij bij het naderende seizoen ernstig rekening houden. Naar wij uit onze naaste omgeving vernemen, is ook de5 voorraad eerste soort oesters hier niet groot en zijn dus alle elementen aan wezig om bij eene krachtige ouderlinge organisatie een prijs te bedingen, meer in overeenstemming metde werkelijke waarde van het Zeeuwsche product en de belangen der oesterkweekers. In een tuin te Rotterdam werd gisteren door een kat een merel gevangen. In een ondenkbaar oogenblik werd de kat door 8 merels aangevallen en zoodanig gepikt, dat zij haar prooi in den steek liet en de vlucht nam. De gevangen vogel was echter reeds dood. In het Groothertogdom Mecklenburg- Schwerin hebben verleden week zware onweders gewoed, die met stortregens en windhozen gepaard gingen. Op vele plaat sen op het platteland sloeg de bliksem in en brandden huizen, stallen met vee en schuren af. In het dorp Gülze bij Boizen- burg werden in een huis drie vrouwen door den bliksem getroffen en moesten zwaar gewond uit het brandende huis gedragen worden. In vele kleine steden was het juist schuttersfeest toen het zware weer kwam opzetten. Kramen en tenten werden omge worpen en de menschen moesten van de pleinen wegvluchten. Langs de kusten zijn bootjes omgeslagen en menschen ver dronken. Tragisch kwam te Parijs om't leven een jong talentvol landschapschilder, die onlangs door een jeugdigen vriend in zijn atelier op de Montmartre in gezelschap van zijn „trouwen" Newfoundlander werd be zocht. Terwijl het sterke dier gemoedelijk onder een canapé ging liggen hadden beide vrienden degens voor den dag gehaald, om zich wat in het schermen te oefenen. Nau welijks stonden zij evenwel in postuur, of het dier, dat meende dat zijn meester werd bedreigd, sprong op den jongen schilder toe, greep hem bij den hals en beet zijn keel door, zoodat hij stervend naar het zieken huis moest worden vervoerd. Het gelukte den ontstelden bezoeker slechts met groote moeite het dier van den man af te halen. Snikkend volgde hij zijn stervenden vriend nadat hij eerst door een welgemikt revol verschot den hond had gedood. De Roomsche priester Johann Martin Schleyer, de uitvinder van het Volapiik of de wereldtaal is dezer dagen zijn 76e jaar ingegaan. Den 5en Augustus viert hij zijn gouden priester-jubilée Behalve talrijkegrammatica'szijner wereldtaal heeft hij vroeger godsdienstige bloem lezingen uitgegeven benevens een maand blad voor Katholieke poëzie, de „Sions- harp". Onvermoeid arbeidt de grijsaard, van wien men verhaalt dat hij een 80-tal talen machtig is, nog voortdurend aan zijn wereldtaal. Tot de „domme priesters" be hoort hij blijkbaar niet. De zusters van Barmhartigheid uit het Kath. Hospitaal van den Heiligen Johannes en Elizabeth hebben het initia tief genomen tot een practische vei betering vau hun verpleegsters-costuuin. Zij hebben twee poppen naar Home gezonden, een gekleed in het gewone zwarte costuum der zusters, de ander in een wit linnen pakje. Nadat de eerwaarde oversten de beide costuums nauwkeurig hadden onder zocht, kregen de nonnetjes verlof om het witte pakje te dragen. De Christian Age verhaalt, dat op een Zondag in 't begin van Juli in een kerk in de Oxfordetraat te Londen twee predikanten tegelijk gepreekt hebben. De een sprak gewoon en de ander vertolkte dieps toespraak door gebaren en de uit drukking van zijn gelaat voor de vele doofstommen, die zich ia het bedehuis bevonden. Het Handelsblad van Antwerpen meldt„Men weet dat wijlen Benjamin Crombez aan de stad Brussel een legaat van 20.000 fr. naliet, om verbeteringen te brengen aan den Muntschouwburg. Doch de aangeduide verbeteringen kunnen voor die som niet worden uitgevoerd en nu heeft de stad aan de erfgenamen toe lating gevraagd, om het geld te mogen gebruiken voor het bouwen van werk manswoningen," wat ons wel zoo ver dienstelijk lijkt. „De familie heeft die vraag toestemmend beantwoord." Een Verblijdende beslissing. Volgens de „Journal," zal de op 10 dezer uitgevaardigde amnestie-wet de Fransche schatkist niet minder dan 15 millioen frs. kosten, daar zij zich voor de eerste maal ook uitstrekt tot de gerech telijke kosten. Bij Charlotte, in Noord-Carolina, zijn 28 personen, meerendeels neger3, om het leven gekomen bij een spoorweg ongeluk. Een goederentrein en een per sonentrein waren in botsiug gekomen. Duitschers en Tsjechen. In Grtttz, een klein plaatsje in Silezië, bij Troppau, heb ben Duitschers en Tsjechen bloedig ge- Vochten. De leden eener groote Tsjechische yportvereeniging trokken met hun dames iu nationaal costuum naar Grtttz, waar ze door een Duitsche vereeniging „warm" werden ontvangen. De Duitschers braken een Tsjechischen triomfboog af en toen Jater Duitsche hulptroepen uit Troppau fcpuwnen kregen de Tsjechen in 't trouwens overwegend Duitsche Grktz leelijk slaag. De treinen, waarmede de sportlieden weer vertrokken, werden gebombardeerd. Het aantal gewonden wordt op 60 geschat. 'n Meneer, zittende vóór 't café Frie- dricbshof, te Berlijn, roept een kruier en vraagt 'm, een biljet van 1000 mark in goud om te wisselen. Zoo gebeurt. En als de gedienstige terugkomt, met goud beladen, is de heer spoorloos ver dwenen. Reeds sinds eenige dagen wordt de eigenaar van het geld gezocht. In Brazilië bevindt zich sinds eenigen tijd een Fransche missie, die het Brazi- liaansche leger moet reorganiseeren. Een lid van deze missie, overste Negrel, bevond zich in Juni te Sao Paulo, om de daar verblijvende troepen te onderrichten. Neg rel had bij die gelegenheid een Brazili- aanschen sergeant, Jose de Melli, met 8 dagen arrest gestraft. Uit wraak daarover schoot de sergeant den Franschen overste neer, en toen de Braziliaansche tweede luitenant Moracs dezen wilde bijstaan, werd ook hij door den woesteling neer geschoten. Te Berlijn hielden j.l. Maandagavond ongeveer 6000 koffiehuishouders een ver gadering, om te protesteeren tegen het verhoogen van den bierprijs door de Ber- lijnsche bierbrouwerijen. Besloten werd o.a. zooveel mogelijk te ijveren voor 't oprichten van eigen brouwerijen. Een telegram uit Charlotte, in Zuid- Carolina, meldt, dat een goederentrein en een personentrein bij Hamlet op elkaar zijn geloopen"23 personen zijn gedood de meesten op slag. De politiebeambten te Parijs wenschen zich in een syndicaat te vereenigen. Even min als dit vroeger den postbeambten werd toegestaan, neemt nu de politie- prefect Lépine hiermede genoegen. Twee duizend reeds toegetreden leden staan op hun recht, zich te kunnen vereenigen. Ze verlangen acht-urenwerkdag en Zon dagsrust. Te Parijs is een winkelier in de Rue Bondy zwaar gewond door de ont ploffing van een kistje, dat de postbode hem gebracht had. Het schijnt een daad van laaghartige wraak te zijn. Te Warschau is de kolonel der gen darmerie op straat met een dolksteek vermoord. De dader is ontsnapt. Te Ittéri, een groote provincie-stad op Sardinië, zijn de vorige weck ernstige troebelen voorgekomen. Terwijl 4000 personen aan een processie deelnamen, ging een honderdtal menschen betoogen tegen den gemeenteraad. De politie werd geslagen, eenige agenten werden gewond. De betoogers drongen in het stadhuis, namen alle papieren en registers van den burgerlijken stand weg, en verbrandden deze. Er werden 26 personen gearresteerd. UIT im PKItó. Invaliditeitsverzekering. Door de „vereeniging voor de staathuis houdkunde en de statistiek" is voor de vergadering van dit jaar aan de orde ge steld de ouderdoms- en invaliditeitsver zekering. Een der p aeadviseurs, prof', mr. H. B. Greven, plaatst zich, blijkens zijn dezer dagen verschenen stuk, op het standpunt dat het hoofddoel van de verplichte ver zekering is een einde te maken aan een der voornaamste oorzaken van de onze kerheid in het stoffelijk bestaan van den werkman. Hij schrijft dan verder J (Het bereiken van den hoogeren leeftijd op zichzelf brengt die onzekerheid niet te weeg. Uit een door leden der Staatscommissie inge steld onderzoek is gebleken, dat een niet on aanzienlijk deel van hen, die den 65-jarigen leeftijd hebben bereikt, nog een zelfstandig be staan vinden in dien zin, dat zij niet ten laste komen van de openbare oi'bijzondere liefdadig heid. Voor vallede ouden van dagen is een pensioen zeker begeerlijk, maar niet onontbeer lijk. Invaliditeit daarentegen maakt zelfstandig bestaan onmogelijk. Zij bedreigt den arbeider in meerdere of mindere mate op eiken leeftijd. Eenige vervroeging van den leeftijd, waarop het oudendag-pensioen ingaat, kau dus hier niet batenhen, die op jeugdigen leeftijd invalide worden, bereikt men door dit middel toch niet, en men maakt de geheele regeling onmatig en onnoodig kostbaar, wegens de talrijke aan nog validen toegekende pensioenen. Verzekering tegen invaliditeit moet dus het hoofddoel zijn wanneer daarnaast, uitsluitend wegens het be reiken van een zekeren hoogen leeftijd pensi oen wordt toegekend, dan geschiedt dit alleen wegens een vermoeden van invaliditeit, wegens den omslag en de vele moeilijkheden, verbonden aan het onderzoek van telkens herhaalde aan vragen om invaliditeitspensioen. Met andere woorden, de hoogleeraar zegt; De nadruk moet vallen op deinva- liditeits-verzekeringde één is vroeger iuvalide dan de ander en moet dan vroe ger gepensioneerd worden. Het stellen van een lage leeftijdsgrens voor het ouder domspensioen is ondoelmatig, omdat jon gere invaliden daar dan tóch niet onder vallen en omdat tal van valide personen van zekeren leeftijd er onnoodig onder vallen. In invaliditeitspensioen moet der halve de kracht gezochtterwijl dan daar naast, tot afsluiting en bekroning van dit stelsel, een ouderdomspensioen kan worden geschapen voor een leeftijd die hoog ge noeg is om in zichzelf het vermoeden van invaliditeit te Wettigen. Dit voorkomt admi nistratieven omslag. Dit is precies het stelsel, dat ook in het ontwerp-Kuyper tVerd gehuldigd, en waar van destijds de liberale propagandisten, het invaliditeitspensioen verdonkerendrond vertelden dat het eerst op 70-jarigen leef tijd „den" arbeider een peusioen wilde toekennen. Waarbij dan dhr. Roodhuyzen, opmerkend dat velen dien leeftijd niet be reiken, het gevleugeld woord placht te spreken„wat heit nou een dooie aan pensioen". Thans is het een liberale hoogleeraar (trouwens niet de eerste) die ook zijner zijds dit stelsel huldigt en in helder licht plaatst, hiermee de zooveelste anti clerical istische legende iu haar legendarisch karakter te pronk zettend. Tentoonstelling van oud Goud- en Zilverwerk te Middelburg. Zooals reeds gisteren is vermeld gewor den, werd Woensdag klokke half twee de Tentoonstelling van oud Goud- en Zilver werk te Middelburg geopend. Een aantal genoodigden onder de autoriteiten merk ten we op behalve den Commissaris der Koningin, beschermheer der Tentoonstel ling, ook leden van 't Gedeputeerd College en het Gemeentebestuur, de Burgemeester van Middelburg, eere-voorzitter, was door ongesteldheid verhinderd waren op den bepaalden tijd bijeen, om het openings woord aan te hooren van den voorzitter, jhr. mr. W. H. Snouck Hurgronje, die na de gebruikelijke mededeelingen en het ont vouwen van het doel dezer Tentoonstelling en de wijze waarop ze tot stand was ge komen, een woord van dank richtte aan de inzenders, aan den heer Frederiks, de ont werper van het plan, de ziel van deze Ten toonstelling, dhr. Wagtho, mr. K. Frede riks, dhr. Bal Jr., en niet het minst ook aan mej. M. de Man, die de afdeeling munten had bewerkt en gecatalogiseerd. Voorts betreurde spreker de afwezigheid van den eere-voorzitter, alsmede die van den Minis ter van Binnenlandsche Zaken en den refe rendaris Royer, doch maakte met ingeno menheid melding van de aanwezigheid van de Commissaris der Koningin, die ook door het aanvaarden van het beschermheerschap een bewijs van belangstelling geeft voor hetgeen onze provincie betreft, wat zeer wordt gewaardeerd en wien hij nu verzocht de Tentoonstelling met een enkel woord te willen openen, waaraan Z.Exc. bereidwillig voldeed. De heer Dijckmeester dankte voor de eer hem in zijn ambt aangedaan en zeide zijn steun toe voor alles wat strekken kan voor het welzijn van Zeeland, merkte voorts op, dat de dag van gisteren en heden dagen zijn, die den Nederlanders geen stof geven tot een gul woord, daar de tijding uit de Staatscourant algemeen teleurstelling heeft gewekt. Een gevoel van deelneming vervult ons allen, denkende aan de smart, die ginds in Gelderland's lusthof wordt gedragen en de beste wenschen vervullen ons allen onge twijfeld voor H. M. de Koningin en Haar Koninklijken Gemaal. (Applaus). Toch is deze dag een plechtige en een goede. Een aantal flinke mannen hebben binnen Middelburg een Tentoonstelling als deze weten te organiseeren, voorwaar een allergunstigst verschijnsel. Jammer dat Z Exc. de Minister van Binnenl. Zaken door ambtsbezigheden niet tegenwoordig kon zijn om ook hier to kunnen getuigen van de belangstelling der regeering in de kunst. Ook jammer, dat de eere-voorzitter dezer commissie door ongesteldheid ver hinderd is alhier te zijn gelukkig mag de ongesteldheid nagenoeg als geweken wor den beschouwd en kunnen wij, mevrouw Schorer, de vrouw van onzen burgemeester, hier tegenwoordig, met de herstelling van haren echtgenoot geluk wenschen. (Appl.) Voorts achtte de spreker het een voorrecht, dat in Middelburg zooveel gedaan wordt om de kunst, niet het minst de toonkunst, onder het bereik van het volk te brengen, getuigen behalve de concerten, en de muziek op het Molenwater, ook de Ten toonstellingen dezen zomer hier gehouden Moge ook deze Tentoonstelling nut stichten in w;jden kring en alzoo het doel bereiken, dat zij beoogt. Indien dit het geval is, dan is de arbeid en toewijding dezer commissie volkomen gelukt. Van harte wenschen wij, dat de Tentoonstelling in alle opzichten slagen moge. En hierna verklaarde spreker de tentoonstelling van oud goud- en zilver werk geopend. Onmiddellijk na de speech van den Com missaris der Koningin liet het muziekkorps der schutterij zich hooren en vergastte de aanwezigen dien namiddag met een aantal stukken volgens te voren aangekondigd program. Onder de opwekkende tonen van het Wilhelmus schreden de aanwezigen voort naar de drie zalen van het Kunstmuseum om de daar uitgestalde kunstvoorwerpen te zien en te bewonderen. En die waren niet weinig. Ondoenlijk is het om al die fraaie voorwerpen, waarvan de meeste van hooge kunstwaarde en zeer zeldzaam, in een kort verslag de revue te doen pas- seeren, we kunnen ze zejfs niet noemen. Hier ia de nauwkeurige geïllustreerde ca talogus, behalve de collectie munten en penningen door de vriendelijke zorg van de voor die taak als aangewezen me» juffrouw M. de Man geordend 8n beschre ven vier vel druks beslaande, een Wel kome gids voor deli kennor, die in het hier saamgebrachte iets meer ziet dan eene collectie dure voorwerpen van zilver en goud, schitterend in zuivere en volle kleuren op een achtergrond van donker blauw. Immers menig stuk is ook uit kunsthistorisch oogpunt van belang en krijgt nog hooger waarde, als men bedenkt, dat veel er van in Zeelapd is vervaardigd. De eene afdeeling is al even belangrijk als de andere en het gemis van de twee belangrijkste stukken van zilversmidswerk op Zeeland betrekking hebbende, nl. Ma- ximiliaans fraaien beker uit Veere en de Vlissingschs kan en schotel, thans eigen dom van het ryk beide stukken kon den bezwaarlijk worden afgestaan wordt wellicht meer betreurd door de wakkere commissie, die zich zoo ontzaglijk veel getroostte, om zulk eene tentoonstelling te organiseeren, dan wel door de bezoe kers, die zich door de overgroots collectie, door bekwame handen geordend, allicht moeten beperken tot hetgeen ieder hunner het meest belangrijk voorkomt. Alleen reeds de rubriek bekers, schalen en kroezen is het bekijken overwaard. Daarin vindt ge behalve den eigenaardigen molenbeker met versierden kelk en de gedreven zilveren drinkschaal uit het be gin der 17e eeuw (Hansje in den kelder), beide nog onlangs in ons blad beschreven, gildebekers van allerlei slag, historische drinkkannen en drinkhoorns, o. a die van het St. Kathelynegilde te Sluis, waarvan vele met passende opschriften zooals Bekers nat is goet die 't niet te veel en doet, ook nu nog actueel, alsmede schalen en kroezen, waaronder een met het jaartal 1560, af komstig van Marnix van St. Aldegonde. Voorts merken we op een verzameling schotels en serviezen, lepels en vorken, met gedraaide stelen, waarop apostel figuren en earyatiden, theepotten en thee bussen, room- en brandewijnkannen, ver schillend huisraad, waaronder kandelaars van gedreven zilver, presenteerbladen, met a jour bewerkten rand, tot schildpadden boekbanden toe met gouden en zilveren sloten, zeldzame gouden repetitie horloges en dameskeiiingen niet te vergeteD. Zooals begrijpelijk is en verwacht kan worden is ook de Zeeuwsche hoerendracht in mantel- haken, schoengespen en broeksknoopen vertegen woord igd Een zeer interessante verzameling kerk- zilver bestaande o.a. uit avondmaalstellen, doopbekkens waaronder met gegraveerde voorstellingen, miskelken, godslampen en mi8schellen van gedreven zilver, zilveren siertorens met klokjes, toebehoorende aan verschillende kerkgenootschappen te Mid delburg, Vlissingen, Veere, Goes en Zie- rikzee, verhoogt de waarde van de ten toonstelling buitengemeen. Doch we zeiden het reeds, ondoenlijk is het te vermelden, wat door de zorg en vlijt van de commissie, met name door den ijveren en energieken secretaris, den heer J. A. Frederiks, terecht zeide de voorzitter, jhr. mr. W. H. Snouck Hur gronje, bij de opening, dat tussehen het grijpen van de idee, en de uitvoering daar van, bij dhr. Frederiks al heel weinig tusschenruimte is op te merken van gemeentelijke en kerkelijke besturen, als mede van particulieren uit alle oorden van Zeeland, in de zalen van het aloude Schuttershof, waar in de dagen van weleer het St. Sebastiaansgild zijn zetel had opgeslagen, is bijeengebracht. Ook hier moet de kenner zien om te kunnen be- oordeelen. We besluiten dit ons kort verslag met den wensch van den voorzitter bij de opening, dat aan deze tentoonstel ling van oud Goud- en Zilverwerk een zeer druk bezoek moge ten deel vallen, en de gunstige beoordeeling van de zijde vau het publiek, voornamelijk van de kunstkenners, eenigermate moge vergoeden de belangstelling, de onverdroten ijver, al de zorgen en moeiten aan het verkrijgen, ordenen en etaleeren van zooveel artistieks als hier bijeen is, in ruime mate ver bonden. Zaterdag 28 Juli. Serooskerke, het bouwen van een school met onderwijzerswoning te Vrouwe polder. Bestek f 1,50 bij dhr. G. Jobse. Woensdag 8 Augustus. Middelburg. Gebouw Prov. bestuur 11 u.a. het maken en aanbrengen van een ijzeren rioolschijf enz. in de groote schutsluis te Veere van het kanaal door Walcheren. Raming f3200. Inl. hoofding dir. Bekaar, arr.-ing. Druyvesteyn, Vlis singen, en opz. Scholten te Middelburg b. het leveren en storten van steen voor den Oosthavendam van het kanaal door Walchereu enz. te Vlissingen. Raming f25.000 Inl. hoofding-dir. Bekaar, Middel burg, arr.-ing. Druyvesteyn, Vlissingen, en opz. Vroeg, Middelburg, c. het ver richten van bestrating op den Rijksweg op Walcheren. Raming f 1150. Inl. hoolding. dir. Bekaar, Middelburg, en arr.-ing. Druy vesteyn, Vlissingen. Vrijdag 10 Augustus. Cats. 11 uur in de Gemeentekamer door B. en W. het maken van een kei bestrating en ladingplaats met bijkomende werken, Aanwijzing 6 Aug. 10 11 uur Inl. A. J. Louwers. Bestek a 50 cent ter secretarie, Zaterdag 28 Juli. Poortvliet, 4 uur bij Noorn voor de heer de ftijeke, door Hot. v. d. Velde, veldvruchten. T h o 1 e n bij Moelker 10 utit tiendver* pachting Kroondomein. Maandag 30 Juli. Wemeldinge, 2 uur bij KorstaDje door not. Liebert voor wed. D. de Jonge een huis 313 e A. Vrouwepolder, 5 uur bij Tilroe door not. Hosang tiendverhnring. Dinsdag 31 Juli. St. M a a r t e n s d ij k bij de Ruiter, toewijzing en 24 Juli bij Polderman bij inzet door not. v. d. Velde, 6 uur. 5,01 H. bouw- en weiland. Juli. Heinkenszand, door not. v.Cleef uur vruchten van boomgaarden in Hein kenszand, 's-Heer Arendskerke, 's-Heeren- hoek. Woensdag 1 Augustus. Goes, 10 uur in de Prins door deurw. Hollmann en Verhoek voor dhr. Nieuwen- huijze Secretaire eikenh. en mahonie op gelegd mahonieh. linnenkastenz. En voor mr. de Witt Hamer curator in 't faillissement Blok meubelen, gouden en zilveren voorwerpen, enz. KykdagDinsdag. V 1 a k e door not. Liebert 2 uur voor F. v. d. Boomgaard een huis en bouwland 2990 o.A. Kruiningen, half 12 bij Koole door not. Schram paarden, koeien, rijtuigeD, enz. Souburg, 10 uur in Dorpzichtdoor not. Verhulst de hofstede van G. Delle- beeke in Ritthem 3,9020 H. En 3,0850 H. tiendvry bouw- en weiland bij den Scbroeweg. En 1,61 H. weiland. En om 2 uur veldvruchten. Donderdag 2 Augustus. Kattend ij ke, bij v. Dsmme door not. Pilaar 10 uur inspan als3 veulen- dragende merries 8, 6 en 4 jaar, 1 vos ruinpaard 6 jaar, 1 bruine merrie 10 jaar, bruin ruinpaard 3 jaar, zwarte ruin 1 jaar, vos ruin 1 jaar, zwart merrieveulen, 1 vos merrieveulen, 7 melkkoeien, 5 kaltvaarzen, 2 anderhalljarige vaarzen, 2 anderhalf- jarige ossen, 4 eenjarige vaarzen, 1 een jarigen stier, 2 vette varkens, drachtige zeug, Utreehtsch wagentje, tilbury, 2 men- wagens, driewielskar,3Zeeuwsche 1 Ameri- kaansche, 2 saeksploegen, 6 ijzeren eggen, 2 veldsleden,rolblok,molbord,zaaimaohine, maaimachine, tweepaards dorschmaehine, LAATSTE BERICHTEN. Vrouwepolder. Woensdagmiddag was de manufacturer J. H. volgens gewoonte naar het dorp Gapinge gereden, waar hij bij den landbouwer J. d. V. in huis zijnde, op het geschreeuw der jongen die bij het paard stond, terstond naar buiten liep, en tot de ontdekking kwam dat kar en paard geheel onder water in een breede en diepe sloot lagen. Natuurlijk lijdt genoemde J. H. hierdoor aanzienlijke schade, al zijn manufacturen waren bemodderd en nat, het paard kwam met den schrik vrij en aan de kar was geen averij. Wolfaartsdijk. Door ingelanden van den polder Oud-Wolfaatsdijk is in hare vergadering van heden Donderdag be sloten tot verhoeging en verzwaring van den zeedijk. De kosten zijn geraamd op f 12870,96 met inbegrip van f 810 grond aankoop. De kosten zuilen gedekt worden door een geldleening. Schore. Candidaten voor een lid van den gemeenteraad, wegens overlijden van den heer De Jonge, zijn de heeren Corn. Boonman en J. Verliaage. naar waarnemingen in den morgen van 26 Juli medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand?69.3 teChristan- sund, laagste stand 753.6 te Valentia. Verwachting (tot den avond van 27 Juli) meest matige Oostelijke tot Zuidwestelijke wind, toenemende bewolking, mogelijk regen, geringe daling in temperatuur. Marktberichten. MIDDELBURG, 26 Juli 1906. De kleine aanvoer bestond uit Tarwe, enkele monsters Kroonerwten en Karwij- zaad, als noteering verkocht. Men besteedde voor jarige tarwe f -, a f-,nieuwe tarwe f7.a f7,10; jarige rogge f -,k f -,nieuwe rogge 1 -,k f-,wintergerst f-,a f nieuwe zomergerst fk f-,haver f 0 a f -,paaTdeboonen f k -,tuin- boonen f -,k f -,witteboonen gelezen f a fongelezen fa 1 ronde bruine boonen fk f lange dito f A f groene erwten f -, k f-,nieuwe kroonerwten f9,50 a f9,60; koolzaad f-,a f-,karwijzaad per 50 K.G. <13,50 a fl4.^-. Alles per H.L. Opgaaf v. dmarktzellers, handelaren. Boter f 0,626 k f0,675 per «/a kilo. Eieren f3,60 per 100 stuks. Opgaaf v. d. Zeeuivsche Landb. Maatseh. Boter f0,625 a f 0,67s per '/3 kilo. Eieren f3,60 per 100 stuks. V eilingsvereeniglng W alcheren' MIDDELBURG, 26 Juli 1906. Aardappelen (blauwe) f2,50—f2,84, idem muizen f 2,60—f 2,70, idem ronde f 2,60, alles per H.L.andijvie 95—I40 cent per loo struik; sla 76—160 cent per loo kropdoperwten 125 en kruisbessen 120—136 cent, beiden per H.L.postelein 14—21 cent, tuinboonen 28—35 cent, beiden per mand en snijboonen 35—43 cent per mandjesuikerboonen 28—35 cent, aardbeien 55-60 cent, appelen 45—50 cent, peren 36—40 cent, alles per 5 literframbozen 9—lo cent per litermorellen 25 cent en aal bessen 8lo cent, beiden per K.G.perziken 5lo cent, meloen (le soort) 25—40 cent, id. 2e soort lo17 cent, bloemkool 1113 cent, komkommers (ie soort) 4'/j—5 cent, id. 2e soort 2—3 cent, alles per stukkaroten 3—4 cent, ramenas l'/2 c., sjalotten 2 c., pieterselie 5-6 cent, kunne 5 cent, peën a'/2 cent, alles per bos; en zuring 4 cent per ben.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3