Openbare Verkoopingen. RECLAMES. Die zjjn lichaam bevaart bewaart geen rotte appel. KORTELINGS BEKOMEN GENEZING TE DELFT. Ingezonden Stukken UT IIK PIIKS. Marktberichten. LAATSTE BERICHTEN. gemeester de gemeente aan. De uitspraak van de Rechtbank te Heeren veen was toen te zijnen gunste, doch de gemeente Steen- wijkerwold bestreed de bevoegdheid van de Rechtbank. Het Hof te Leeuwarden echter verklaarde de Rechtbank wel be voegd, tegen welke uitspraak de gemeente cassatie aanteekende. Dit cassatie-beroep is door den Hoogen Raad verworpen, die de zaak terugwees naar de rechtbank te Heerenveen, ter ver dere afdoening. De rechtbank heeft toen aan den heer Nijmeijer zijn eisch tot schade vergoeding toegezegd en de gemeente ver oordeeld in alle kosten, op grond dat de werkzaamheden, die de heer Nijmeijer aan zijn huis liet doen, herstellingen waren, waarvoor hij de goedkeuring van de ge meente niet behoefde. Van deze uitspraak is de gemeente in beroep gegaan bij het hof te Leeuwarden, dat thans de uitspraak van de rechtbank heeft bevestigd. Of de gemeente thans nog in cassatie zal gaan bij den hoogen raad, is nog niet beslist. Inmiddels groeien distelen en doornen weelderig op den hoop afbraak het hout werk staat in de open lucht te bederven. De heer Nijmeijer is blijven wonen in een zeer primitief niet afgebroken deel zijner woning tot vijfjaar na het begin der proce dure, toen hij is overleden. Ook de burge meester is inmiddels overleden. De kosten, die de gemeente te betalen krijgt, zullen ongetwijfeld zeer aanzienlijk zijn. Einde vorige maand overleed te Jeruzalem onzen landgenoot O. Nyland, zendeling van de Engelsohe Kerkelijke Zending! Ruim 30 jaren mocht hij in Palestina, hoofdzakelijk in RamaHah met grooten zegen arbeiden. Door wijlen ds. Witteveen geordend, trok de heer Nyland eerst naar Egypte, waar hij den grond legde voor de Zending te Galioub, welke arbeid later door den heer Spillenaar werd voortgezet. Door de Engelsohe Zen ding daartoe aangezocht, zetle hij zijn arbeid later in het II. Land voort. Indien wij ons niet vergissen was de heer Nyland slechts drie malen met verlof in het oude vaderland, waar hij vele vrienden had. Ook 2 jaren geleden was hij met verlof hier. Einde Februari van dit jaar vertrok hij weer. In Palestina aangekomen werd hij door het bestuur van zijn genootschap aangewezen om te staan aan het hoofd van het English College te Jeruzalem. De heer Nyland had een hartkwaal. De Heer trooste zijn weduwe en drie kin deren. Nederlander). Voor eenige weken brak op Urk de typhus uit in een talrijk gezin. De vader, reeds lang lydende, kon de ziekte niet weerstaan en overleed. Thans zijn daar 9 typhuslijders, voor het meerendeel herstel lende. De ziekte bleef eerst tot dat ééne gezin beperkt, maar een nieuw geval van februs typhoina komt nu ook voor in een andere woning bij een meisje, een zuster van de vrouw van een onlangs gehuwden zoon uit het eerste gezin. De heerschende typhus eischte geen hulp van buiten, doch de dokter werd in 't begin dezer week ern stig ongesteld. Medische hulp was daardoor toen hoogst noodzakelijk en op telegrafisch aanvrage is toen zoo spoedig mogelijk een officier van gezondheid naar het eiland Urk overgekomen, die bij dezen eenigen dokter ep 't eiland, dr.Van der Wielen, ook typhus moest constateeren. Uit Haarlem schrijft men Op het Houtplein alhier liep een boer. Daarnaast een hond. Uit de Groote Hout straat snorde een auto langs den boer, doch overreed den hond. De auto stopte en de boer schold den mijnheer erin voor dieren moordenaar en maakte zoo'n misbaar, dat het publiek toeliep. De mijnheer uit de auto tastte in den zak, gaf den boer een tientje, zei: houd nou je grooten mond maar, en reed weg. De boer bekeek den gouden Willem en zich tot het publiek wendend, zei hijnou mocht ik toch eens weten van wien die hond is? Geen dokter noodig /Te Lekker kerk trapte een man, die aan het hooirijden was, met zijn voet in een verroesten spijker door zijn schoen heen. Na zich losge rukt te hebben kon hy geen schoen meer aan velen en bleef op zijn kous aan het werk, den ganschen dag in het warme hooi. 's Avonds was de voet dermate op gezwollen, dat de man naar huis moest varen. Thuis gekomen wist zyn buur man echter goeden raad. Deze zocht spoedig een levenden kikvorsch en bond dien onder den voet. Toen de kikvorsch zich aan het vuile bloed had doodgezogen, werd er weer een versche onder gebonden. Na dit enkele malen herhaald te hebben, werd een kikvorsch opengesneden en op de wond gelegd. Na 4 dagen was de man geheel genezen 1 Geen vriendelijke ontvangst. De met- Bölaar y. H., die Donderdagnacht om 2 uur zyn logement in de Peperstraat te Rotterdam gesloten vond, ontmoette, dwalende door de straten, den stoker W., van de Holland Amerikalynj die hem onderdak aanbood by zijn moeder in de Gouvernementstraat. Daar gekomen, werd ky door de moeder van W. allesbehalve vriendelyk ontvangen Er ontstond twist over hein, waarby de zoon des huizes v. M. deerlijk mishandelde en hem de straat opjoeg. Aan het naastbyzynde politie bureau is d6 metselaar verbonden. Hij had een 2'/z c M. lange verwonding over üijn rechterwenkbrauw, 4 wondjes aan 't voarhoofd, twee op het achterhoofd, een bloeduitstorting in het oogvlies en enkele .kneuzingen. Een mmkmUmmer, Do tuinier Gouweleeuw te Zegwaart heeft uit zijn broeikas een groene komkommer gesne den, ter lengte van 77 c.M. en heeft een gewicht van 2 K.G. Misschien is dit wel de grootste komkommer die ooit gegroeid is. De minister van oorlog heelt besloten tot een aanzienlijke inkrimping van de ploegen van het blijvend gedeelte dei- lichting van dit jaar, terwijl ernstig wordt overwogen voor het volgende jaar het blijvend gedeelteder lichting 1907 nagenoeg geheel op te heffen. De minister van buitenlandsche zaken brengt in de Slot. (no. 168) ter kennis van belanghebbenden, dat aan zijn departement ter iDzage ligt een bericht betreffende eer lang in België te houden aanbestedingen (verbetering van wegen en kanalen) Het Kamerlid de heer de Savornin Lobman vertrekt dezer dagen naar Londen ter bijwoning van de interparlementaire conferentie, en denkt 3 tl 4 weken buiten lands te verblijven. Men schrijft uit Amsterdam Nu de Koning Willem 11 in 't dok ligt, blijkt het schip zóó gehavend te zijn, dat er niet veel kans bestaat, dat het den 28sten Juli geladen en wel zal kunnen vertrekken. Wat er te repareeren valt, is bezwaarlijk in 9 dagen in orde ie brengen. Door het spelen der kinderen met lucifers ontstond er gisteravond brand bij dr. Koek, te Zevenbergen. De buren, die rook uit een schuurtje zagen opstijgen, sprongen over een schutting en vonden in het schuurtje het 4-jarig dochtertje in vlammen staan. Met behulp van een deken had men het vuurspoediggebluscht het meisje had echter zulke ernstige brand wonden bekomen, dat men voor het leven vreest. Te Helden sloeg de bliksem in een groote boerderij. In een minimum van tijd brandden woonhuis en annexe gebouwen tot den grond af15 schapen en 7 varkens kwamen in de vlammen om. Te Neerkant werd een paard in den stal door den bliksem getroffen en gedood. Te Meppel ontstond, mede door onvoorzichtigheid van kinderen, plot seling een hevige brand in de stoom-olie- fabriek. Aangewakkerd door een stevigen Westenwind, was het terrein weldra een vuurzee, waartegen de brandweer niets vermocht. Ook hef aangelegen pakhuis met de arbeiderswoningen, waarin veel lijnzaad was opgeslagen, lagen spoedig neer. Te Weert werd een vrouw door een insect in het gezicht gebeten. Het gezicht zwol op en de vrouw stierf na drie dagen lijdens aan bloedvergiftiging. Voor reizigers. Bij Kon. besluit van den 9 Juli is wijziging gebracht in het algemeen reglement voor het vervoer op de spoorwegen. In art. 4 1 is een wijziging gekomen, zoodat thans gelezen moet worden: b. in eene rijtuigafdeeling van eene hoo- geie klasse, dan door het plaatsbewijs is aangegeven, te stappen, tenzij dit tegen bijbetaling van den hoogeren vrachtprijs wordt toegelaten h. te rooken in afdeelingen van rijtuigen, die daarvoor niet zijn aangewezenmet het rooken in die afdeelingen wordt gelijk gesteld het zich aldaar met brandende tabak bevinden. Men meldt uit Amboina aan het Soer. Handelsblad, dat aldaar een collecte wordt gehouden voor de noodlijdende Zeeuwen. Deze liefdadigheid vindt haar oorzaak hierin, dat, toen de „ramp van Ambon" plaats had, eenige tonnen gouds uit de lage landen tusschen de Lauwere en de Schelde naar Ambon hun weg vonden. Nu de Zeeuwen er ellendig aan toe zijn, reiken, op hun beurt, de Amboneezen hun de hel pende hand. Uit Tokio wordt gemeld dat groote overstroomingen het midden van Japan hebben geteisterd en de gemeenschap per spoorweg hebben verbroken. Maandag zijn zes wagons koopwaren in de Ketzio ge vallen. Te Nikko zyn 600 toeristen door het water ingesloten. Het distriet Kofoe is nog slechts een groot meer. Men vreest voor millioenen jen verliezen. Duizenden men sehen hebben een toevlucht, gezocht in tempels en schouwburgen, andere op de daken der huizen, waar men ze met vlotten afhaalt. Te Motzoemoto staan 4000 huizen onder water. De dagbladen hebben opge houden te verschijnen. Er worden eenige nadere bijzonder heden meegedeeld over de uitbarsting van de Stromboli. De eerste had plaats Maan dagavond. Zij begon met hevig gerommel, een groote hoeveelheid asch steeg uit den krater op en de lava stak verscheidene bosschen in brand. Men zag een licht- schyn en byna op 't zelfde oogenblik voelde men een schok van aardbeving. De tweede uitbarsting had plaats den volgenden dag, tegen 5 ure in den namid dag, met dezelfde verschijnselen. De vul kaan wierp een groote hoeveelheid sintels, lava en brandende stoffen uit, die al de wynbergen van den omtrek in brand sta ken. De heele streek by Pescita is ver woest. De tijdingen uit andere deelen van het eiland melden verwoesting. De bevolking is erg verschrikt, 't Schynt dat naast den grooten krater verscheidene andere openingen ontstaan zyn. Uit Ca tania wordt later nog eene toeneming in de uitbarsting van den Stromboli gemeld. Ook de Etna begint rook en vlammen te spuwen. Een onaangename ontmoeting had een Duitsch toerist in 't Szlecser-gebergte, in Hongarye. Met een groot gezelschap een toer makende, trokken eenige personen wat verder weg om bloomen te zoeken. Plotse ling stond een der toeristen voor een beren hol voor welks opening een berin met haar jongen speelde. De berin wierp zich op den ongenooden gast, die later door zijn tochtgenooten in bewnsteloozen toestand werd teruggevonden. Het plaatsje Socorro in Texas, (V.St.) is door aardbeving verwoest. Sinds j 1. Maandag zijn niet minder dan 52 schokken geconstateerd. Aardschokken zijn gevoeld over de gansche lengte en breedte van het Rio-Grande-dal. Het plaatsje telde 2000 inwoners. De muiters die te Sebastopol terecht staan zij zitten met hun verdedigers in een groote kooi van ijzerdraad wei gerden ter terechtzitting te antwoorlen, en maakten zulk een leven dat zij moesten worden weggebracht. Ook de advocaten moesten de zaal worden uitgezonden. Het testament van Alfred Beit is geopend. Behalve talrijke schenkingen aan famileleden, vrienden en verschillende legaten voor opvoedkundige en liefdadige doeleinden, heeft hij een millioen twee honderd duizend pond sterling bestemd voor een „spoorwegfonds" ter bevordering van den aanleg van spoorwegen of andere verkeersmiddelen, het overbrengen van tijdingen in Rhodesia, Duitseh, Oost-Afrika en andere streken, die de spoorweg de Kaap naar Kaïro zal doorsnijden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). L. S. Aan alle scholen, die zich hebben aan gesloten bij liet Gereformeerd Schoolver band is verzonden a. Een concept-huishoudelijk reglement. b. Een circulaire, waarin mededeeling gedaan wordt, dat de eerstvolgende ver gadering D.V. gehouden zal worden op 10 October a s. te Utrecht. Op die vergadeiing zal het huishoudelijk reglement worden vastgesfeld en tevens een referaat worden geleverd door dr. H. Bavinck, als begin van een serie paeda- gogische onderwerpen, terwijl ook een concept-reglement voor de districten zal worden aangeboden. Mocht het bestuur eener school, die reeds aangesloten is de bovengenoemde stukken niet hebben ontvangen, dan kunnen die aangevraagd worden bij ondergeteekende. Aan alle scholen, die alsnog tot liet Ver band toetreden, worden eveneens de stuk ken onmiddellijk gezonden. De secretaris der voorloopiye commissie J. C. WIRTZ Czn. Winschoten, Juli 1906. Eerlijke voorlichting Onder dezen titel komt de Nieuwe Courant op tegen /,den hoogst oppervlakkigen in houd" van het artikel der Tariefvereeni- giDg ook in ons blad opgenomen. En dan is allereerst kenmerkend voor den aard van het ontwerp, dat het slechts rechten verhoogt op artikelen, in welker behoefte de Industrie zelf niet kan voorzien. Hierin onder scheidt het zich eminent van het ontwerp-Harte, waarvan de protectionistische werking onbe twistbaar was, en dit geeft de Regeering het recht in den aanvang harer Memorie van Toe lichting te verklaren, dat de door haar voor. gestelde verhooging een maatregel is, »welke uitsluitend versterking der Indische geldmid delen beoogt." In diezelfde zinsnede verklaart de Regeering dat bij deze verhooging «rekening wordt ge houden met de belaugen van de inlandsche bevolking, in het bijzonder van het minver mogend deel der bevolking." Deze woorden schijnt de Tariefvereeniging niet gelezen te hebben, hoe zou zij anders durven schrijven gelijk zij deed Of trok zij zonder evenwel een poging te doen tot weerlegging de waarheid ervan in twijfel Dan had de lezing van de toelichting der posten haar wijzer kunnen maken, indien zij wijzer wilde worden. De invoerrechten, waarvan het ontwerp de verhooging beoogt zijn Aardewerk d.w.z. op grof aarde werk, door de minvermogenden gebruikt, blijft het bestaande recht gehandhaafdop «ander aardewerk en porselein" wordt het met 2 pCt. verhoogd. Bier een genotsartikel voor de Euro peanen. Draken en eetwaren, niet afzonder lijk genoemd de verhooging komt ten laste der gegoede Europeesche bevolking; de dooi de inlandsche bevolking gebruikte gezouten en gedroogde visch, wordt onder een nieuwen tariefpost gebracht en het recht daarop blijft onveranderd. Goud en zilver; ijzer in staven; koper; staal; mineraalwater; reuk werken; r ij tuigen; speelkaarten, w ij n nadere toelichiing overbodig. Kleederen en manufacturen voor stoffen van katoen en halfwol, voor nage maakte batiks dus en geweven katoenen goe deren, blijft het recht onveranderd, alles in het belang der inlandsche bevolking; het wordt wordt verhoogd op tafel- en beddelakens, band, veters, lint, passementwerk, tapijten, vilt en dgl., waar de inlandsche bevolking geen be lang bij heeft. Meubelen Europeesche meubelen wor den door de inlandsche bevolking niet gebruikt. Tabak en Thee de invoer geschiedt ten behoeve van Europeanen en Chineezen, zoodat de inlandsche bevolking van de ver hooging geenerlei nadeel zal ondervinden. Levend vee slechts Europeanen en vreemde Oosterlingen voeren levend vee in. Zout de verhooging staat in verband met het gouvernements-monopolie. Zij treft voorts het thans laag belaste fijne tafelzout alsook het ter wering van bederf met andere goederen toege laten zout, maar van dezen maatregel wordt weer uitgezonderd het zout, dat met voor inland sche consumptie bestemde visch ten invoer wordt toegelaten. Dit alles had de schrijver van het vliegende blaadje aan de Memorie van Toelichting kunnen ontleenen, indien hij er niet de voorkeur aan ge geven had het te laten rusten en de lezers schijnbaar in staat te stellen tot een zelfstan dig oordeel door het overdrukken van de lijst der verhoogde posten. Schijnbaar, omdat de betee- kenis daarvan zonder die toelichting niet te be- oordeelen is. Eerlijke voorlichting BURGERLIJKE STAND. Van 18-20 Juli. VLISSINGEN. Ondertrouwd: L. J. F. Benckhuijsen, 25 j. jm. en M. P. E. Timmerman, 22 j. jd.J. B. Zietse, 25 j. jm. en A. M. Clotscher, 22 j. jd. Van 1219 Juli. WEMELDINGE Ondertrouwd Jan Traas 26 j. jm. en Jozina Laven 27 j.jd. Geboren: Marinus, z. v. Paulus de Hamer en Agatba Servaas. Overleden: Cornelia de Jonge, 5 j., d. v. Pieter de Jonge en Catalina Moelker. Veilingsvereeniging Walcheren". MIDDELBURG, 21 Juli 1906. Aardappelen, blauwe, f2,20—f2,32, idem muizen f 2,60, idem schoolmeesters f 2,40 f 2,44, idem ronde f 2,40f 2,60, alles per H.L. tuinboonen 1926 cent, zuring 23 cent, postelein 23—31 cent, andijvie (moskrul) 1 c., alles per ben kruisbessen f 1,25f 1,30, erwten 50—63 cent, beiden per 'lt H.L.sla 22— loo cent per loo kropandijvie 70—140 cent per loo struik; sjalotten l'/2—3 cent, rabarber 23 cent, pieterselie 3'/2—4 cent, kunne '/22 cent, ramenas 2—1 cent, karoten 4 cent, peen 33 cent, rozen 5lo cent, selderij 23 cent, alles per bos; snijboonen 61 80 cent per mandjesuikerboonen 6170 cent per vijfkop komkommers, le soort, 5 6 cent, id. 2e soort 2—3 cent, bloemkool 5'/212 cent, meloen 22—26 cent, alles per stuk; aalbessen,roode, 35 cent, idem witte 23— 26 cent, aardbeien 40—45 cent, appels (witte astracan) 75 cent, alles per vijfkop; frambozen 11 cent per kop pruimen 25 cent, morellen 25 cent, beiden per K.G.perziken 13 cent per stuk. Veilingsvereeniging„Zuid-Beveland" GOES, 21 Juli 1906. Aalbessen (zwarte) 16 centkersen (100de) 12 cent, idem zwarte 13 cent, alles per K.G. AXEL, 21 Juli 1906. Oude Tarwe f8,50 a f9.Nieuwe Tarwe f 0,f 0,Rogge f 7,75 a f8,25 Nieuwe Wiulergerst f7,50 a f8. Zomergerst f 0,:a f 0,Haver f 8. a f8,25; Kookerwten l'O,a f0, Voererwten f0,a f0,Paardeboonen f8,50 a f9.Lijnzaad l'O,a l'O, Koolzaad f 0,a 1 0,Aardappelen f 0,a f0,— Alles per 100 K.G. Maandag 23 Juli Sint-Annaland,bij Tiohelaar door not. v. d. Velde tiendverhuring, 10 uur. Dinsdag 24 Juli. G a p i n g e bij v. Sorge voor dhr. Dingemanse de hofstede, 20,9830 H. A. door not. Hosang 10 uur. En de veld vruchten, nagras en etting. Colijnsplaat, 2 uur bij v. Splunter voor H. de Bruin door deurw. Gelner veld vruchten. Woensdag 25 Juli. Koudekerke.l uur bij Botting door nol. v. Nimwegen, een hofsteetje 1,7535 H.A. naast het tolhuis. Het hofje C 3 met bergplaats, tuin, boomgaard, bouwland, 2920 cA. W issekerke, bij Meulenberg door not. Noordijke half 10 inspan als 7 werk paarden 418 jaar, 2 jonge paarden, 2 veulens, 27 stuks hoornvee w.o. 8 melk koeien, 2 vette varkens, 12 biggen, 80 kippen en hanen, 10 eenden, 3 ganzen, Utreohtsch wagentje met portieren, 3 men- wagens' lemoenkar, driewielskar, 4 wiel- ploegen, coeksploeg, 9 eggen, zaaimachine, melkontroomer, enz., meubelen. Onderzoek Verlofgangers Landweer. Middelburg 12 Nov. 9 en 2 uur voor die te Middelburg 13 Nov. 9 30 voor die te Arnemuiden en St. Laurens11 uur voor die te Koudekerke 2 uur voor die te Veere en Nieuwland. Vlissingen 5 Nov. 10 en 1 uur voor die te Vlissingen3 uur voor die te Souburg en Ritthem. Qoes in de Weverij 15 Nov.9 uur voor de verlofgangers uit Goes 10,15 voor die van 's-Heer Arendskerke 11,15 voor die van Kattendyke en Wolfertsdijk1,30 voor die van 's-Heer Abtskerke en Hein- kenszand2 uur voor die van Kloetinge. Nisse 19 Nov in de openbare school 9,30 voor die van Nisse en Ovezand, 10 uur voor die van Borssele, Baarland en Oudelande; 10,30 voor die van Ellewouts- dyk, 's-Heerenhoek en Hoedekenskerke 11,30 voor die van Driewegen. Thoien 21 Nov. 9 uur voor die te Tholen10 uur voor dje te Oud-Vosse- meer en Poortvliet. Kortgene 26 Nov. gemeentehuis 10 uur voor die van Colijnsplaat, Kats en Kortgene. Wissekerke 26 Nov. 1,30 gemeente huis, voor die Wissenkerke. Westkapeile gemeentehuis 28 Nov. 10,30 voor die te Westkapeile en Zoute- lande; 11,30 voor die te Meliskerke en Biggekerke. Oostkapelle gemeentehuis 2 uur voor die voor Oostkapelle, Grijpskerke en Se« rooskerke (W.)3 uur voor die te Vrou» wepolder, Domburg en Aagtekerke. De couranten publiceeren gaarne documenten die zoo als het vol gende van het grootste nut kun nen zijn voor de gezondheid van hunne lezers. Mejuffrouw G. Oosterloo, geb. Kan, 28 jaar oud, Buitenwatersloot 238 Delft, is de persoon waarvan wij hier het portret geven. Zij heeft dank de Pinkpillen eene volkomene genezing bekomen der maag ziekte en bloedarmoede, waaraan zij sedert haar jeugd lijdende was. Mejuff. Oosterloo (portret van Doo-rne). „Van af mijne kindsche jaren, zoo schrijft zij, heb ik erg aan de maag en aan bloed armoede geleden. Ik ben steeds zeer zwak geweest, en heb weinig eetlust en eene slechte spijsvertering gehad. Ik heb dik wijls den dokter geraadpleegd, ik heb eene groote hoeveelheid geneesmiddelen ge nome* maar ik heb nooit eenige verlichting bekomen tot op den dag dat ik de Pink pillen genomen heb die mij niet alleen verlichting gegeven hebben, maar die mij eene volkomene genezing bezorgd hebben, welke behandeling betrekkelijk kort was daar ik gedurende zoo langen tijd geleden heb". Als gij ziek zijt en als de behandeling die U volgt U voldoening geeft, wacht U wel hier in geene verandering te brengen. Maar als gij geene verbetering waarneemt door de behandeling die U volgt, lijdt niet langer en zet dezelve niet voort, neemt de Pinkpillen. De Pinkpillen zijn een goed geneesmiddel dat zijne bewijzen geleverd heeft, lederen dag hebt gij de verhalen van genezingen. Luistert naar deze lieden die op eervolle wijze bekend staan en profiteert van de ondervinding die zij hebben opgedaan en die bij hen gelukt is. Zij spreken naar ondervinding. Hel is steeds verkieselijk en vooral op '1 gebied van ziekte van de ondervinding te profi- teeren van anderen dan de proefnemingen op zieh zelf toe te passen. De Pinkpillen zijn onovertrefbaar tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, maagkwalen, rheu- matiek. Prijs fl.75 de doos f9. perödoozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam. Hoofd-depêthouder voor Neder land en Apotheken, Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. Het is der menschen plicht op de ge zondheid te letten. Daarom moet men zich in de eerste plaats besohutten tegen koude vatten, vooral in ons land met zijne voortdurende afwisselingen van kou en warmte, guur en mooi weer. Een ernstig voorbehoedmiddel tegen koude vat ten Is de over de geheele wereld bekende en terecht beroemde Abdijsiroop. Deze toch werkt rechtstreeks op de longen en luchlpijporganen. Ze verhardt de longen en borst, waardoor kou vatten tot een minimum beperkt wordt. Iedereen weet dat uit eene gevatte koude de meest ge vreesde ziekteu ontstaan. De tering, de roover van zooveel duizende menschen- levens, ontstaat uit een gevatte koude. Wij raden daarom fietsrijders, voetballers en alle andere lieden, die uit den aard van hun beroep bezweet zijnde in den tocht móeten blijven staan, ernstig aan als voorbehoedmiddel Abdijsiroop te ge bruiken ze loopen dan minder gevaar in één seconde voor hun leven ongelukkig le worden. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo geneest onherroepelijk als geen tweede middel in korten tijd naar gelang van den korten of langen duur der kwa len asthma, bronchitis, pleuris, longont steking, keelpijpontsteking en alle borst en longaandoeningen. De Abdijsiroop is alom verkrijgbaar in llacons van fl.f2.en f8.50. Cen- traal-DepótL. I. AKKER, Van Alke madestraat 11, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de meeste apothekers en drogisten en bij de bekende verkooper»,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3