BuitsslaadseD Uyerzigü!. Kerknieuws. Schooinieuws, Rechtszaken. Gemengde Berichten. maken. Nu is de stoomploeg gekomen, een groot, getveldig monster, die gaat door poelen en plassen, door hoge en lage heide en den grond omkeert. Op het eind van liet te bearbeiden veld staat de stoommachine, die tnet spoed en met onzichtbare kracht het zware werktuig voorttrekt. Dan volgt de beplanting met grove dennen, die reeds een heel eind gevorderd zyn Hetere stukken grond worden tot gras land bereid en nu reeds grazen 100 stuks vee op de plekken waar sinds mens :hea- heugenis alleen het bruine heidekruid groeide. Ook enkele stukjes bouwland zijn reeds met rogge bezaaid, een product dat dit jaar f 120 tot f 150 per hectare zal op brengen. Deze bijzonderheden ontleenen we aan een beschrijving door de Heide maatschappij dezer dagen rondgezonden, met doen1 de pers er aan toegevoegd woord van vader Cats, die op zijne wijze (door inpoldering) het land verrijkte,nl. dit: Indien er veel als ick lot deseti handel gingen En maeckten vruchtbaer land van ongchaende [klingen, Het sou niet dienstig zijn slechts voor den [mensch alleen, Mo ir 't sou aan 't vaclerlant oock baten in ['t gemeen. Bij een kreuple leert men hiuken, Bij een vuile leert men stinken Jonge lieden, wie gij zijt, Kwaad gezelschap dient gemyt. Bij wolven en uilen, Leert men huilen. Van het pek Biyft een vlek. Die met honden gaat te bed, Deelt van hare vlooien met. J. CATS. Italië. De Tribuua bevatte dezer dagen een ongeteekend artikel, dat men toeschrijft aan graaf' Nigra. De schrijver zegt in dat artikel, dat de bewering van een Parijsoh blad, als zou keizerin Eugouuie naar Ischl zijn gegaan om keizer Frans Jó/.ef een belangrijken brief terug te geveu, zeer waarschijnlijk is. Dien brief, zeide het Fransche blad, schreef Frans Jozef in I860 aan Napoleon 111 oin hem een bondgenoot schap tegen Pruisen voor te stellen. De sohrijver in de Tribuna zegt, dat er in 1869 inderdaad een wisseling van zeer gewichtige brieven lusschen Weenen en Parijs is geweest. Keizerin Eugenie wist waarover zij liepen. Het Weensche hof stelde het Parijsohe een verbond tegen Pruisen voor, waartoe ook Italië zou toe treden. Italië was reeds gepolst en had zijn iDsteminiug betuigd, op voorwaarde dat het Rome kreeg en het vrij zou zijn er zijn hoofdstad va3 te maken. Op het laatste oogenbl k aarzelde Napoleon ook. Toen schreef keizer Frans Jozef hem om te trachten hem tot een besluit te brengen. Deze brief zon 't dan wezeu, dien Eugenie aan Frans Jozef terugbracht. Toen keizer Wilhelm I in 1875 bij Victor Emanuel op bezoek was, vervolgt de schrijver in de Tribuua, zeide de kouiug vau Italië: „Uw Majesteit weet wel, dat ik op het punt gestaan heb u den oorlog te verklaren". Men heeft gedacht, dat het sloeg op de pogingen, die Napoleon in 1876 heeft gedaan om Italië aau zijn zijde te krijgen maar inderdaad had 't betrek king op 1869, toen er sprake was van een drievoudig verbond tus9chen Frankrijk, Oostenrijk en Italië F r a n k r ij k. Konden we boven het bovenstaande uit Italië wol schrijven „secompromitteerd", het nu volgende dient zich aan onder het motto „gerehabiliteerd", hetgeen zeggen wil in eer hersteld. Dreyfus ia benoemd tot ridder in het Legioen van Eer. Rusland. Of de toestand beter wordt? Een lid van den conservatief aangeleg- den .Rijksraad moet het volgende gezegd hebben: Ik geloof dat men ten slo;te ge noodzaakt zal z'jn, toe te geven in de kwestie der onteigening van grond, Als landhuishoudkundige bestrijd ik zulk een maatregel, maar als politicus zie ik in dat hij onvermijdelijk is. In Ljjfland en Koer land zijn de boeron-onlusten onderdrukt kunnen worden de Russische soldaat wil wel oprukken tegen de Letten en de katho lieke Polen, wier taal hij niet kent. Maar als het er op aan kwam, hem tegen zijn landgenooten in engeren zin te gebruiken, Kou men er niet zeker van zijn dat hy zou gehoorzamen. Den heelen dag is gisteren de bevolking te Petersburg zeer opgewonden geweest. Men had reeds allerlei berichten over werk» stakingen in fabrieken, op de stoombootjes die op de Newa en de kanalen varen en er liepen later ongegrond gebleken geruchten over opruiing tegen de Joden iu verschillende plaatsen langs den F nschen spoorweg. L'e stemming werd nog veel onrustiger na het debat in de Doema.Vooral ouder de radicale elementen is de opge wondenheid grootmen spreekt van krasse maatregelen, die tegen heden geuomen zouden zijn, van ontbinding der Doema, bejag op alle kranten, enz. Gedurende dea afgeloopen nacht zijn telkens nieuwe troepen uil Kraosn«je Selo aangekomen, en 'n a- oids zijn do commandanten der verschillende regimenten bijeen geweest om de verdeeling der troepen te regelen voor 't geval de ongeregeldheden, die men vreesde, werkelijk uitbraken. Gelukkig behoefde het zoo ver niet te komen. De Doeuia verwierp zelfs een stel om een manifest te richten tot de boerenbevolking. Deze nabootsing van het Fransche parlement in 1789 i» voorloopig gestuit. De socialisten en werklieden- afgevaardigden blijkbaar driekwartsocia listen, gelijk bijvoorbeeld ten onzent de vrijzinnig-democraten, verlieten, na ver werping dezer motie, kwaad de vergader zaal. Overigens blijft in Polen en te Odessa de toestand hoogst gevaarlijk. Uit Sysran wordt gemeld dat bij den brand aldaar veel menschen om het leven gekomen zijn. Te Alajir, in het gouver nement Simbirsk, zjjn 600 huizen, waar onder het postkantoor, de bank eu een klooster, in de asch gelegd, er zijn 5000 menschen zonder dak. Te Warsehau zijn in de laatste dagen weer een paar dozijn draukwiukels ge plunderd. Te Lubün zijn eenige politie agenten verinoord. De werkstaking onder de dokwerkers te Odessa breidt zioh nog uit. Men rekent dat er reeds voor verscheiden millioenen sohade is berokkend. Groote algemeene rampen staan voor de deur. De voornaamste kruispuntstatious op de Zuiderspoorwegeu zijn voorzien van negen met staal gepantserde militaire treinen. Als voorzorgsmaatregel tegen de aange kondigde algemeene werkstaking, worden de manschappen, ODder leiding van de genietroepen, geoefend in het herstellen van den weg en in het zorgen voor den dienst. Gelijk wy gisteren reeds gemeld heb ben, vraagt in zake de overgave van Port- Arthur, de commissie, belast met 't onder zoek de doodstraf voor generaal Stoessel '20 jaar gevangenisstraf voor generaal Fock; het ontslag van generaal Reus en eene vermaning voor generaal Alexejeff. Het rapport van de commissie zal in begin Augustus aan den tsaar worden voorgelegd. Het ware te weuschen dat in dit ge val een zoo tragisch einde vau den dap peren Stoessel kon worden voorkomen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen Ie Renesse F. Sinuighe Damste te Poortugaal. In de gisteren gehouden vergadering der Algemeene Synode werd aan de kerk te Gapinge toegestaan uit het fonds voor noodlijdende kerken en personen een sub sidie groot f200 voor herstelling van kerk en pastorie. E:n belangrijk voorstel van ds. v. Dis om in art '27 van het reglement op het examen achter de woorden „het Evangelie van Jezus Christus" op te nemen „over eenkomstig de schrifieu des O. en N. Tes taments" kornt later in behandeling. Geref. Kerkeu. Beroepen te Einliohbeim, W. B. Ren- kienia te Rijnsburg. Goes. Heden werden aan de Meisjes school alhier bevorderd van de le naar de 2e klasseBetje Snoep, Betje Smit, Adriana van de Linde, Wijuaada Boersma, Maatje vau Gorsel, Keetje Engel vaart, Suze Kluijver, Mina Mulder, SaarElenbaas, Dina Goeman, Joh. de Jonge, Joh. Lucasse, Christine Spruit, Niet bevorderd 1. Van de '2e tot de 3e klasse: Greta de Bruijne, Mina Verburg, Cor van der Graaf, Ella van deu Bout, Nathalie van Kalmt- hout, Tannetje Dunner, Adriana Jacobs, voorwaardelijk Suzanna v. d. Weert. Niet bevorde d 1. VaD de 3e tot de 4e klasse: Cea de Bruijn, Netta Verhoeven, Cor Sturm, Antonia Harmsen, Truida Mulder, voor waardelijk Louise van Kalmthout. Van de 4e tot de 5e klasse: Anna Mudde, Mina van Lausen, Civile de Jonge van Zwijn-bergen, Cato van de Plassehe, Mies van de Plassehe, voorwaardelijk Louise van Kalmthout. Het diploma werd uitgereikt aan Marie de Koning, Soetje Korstanje en Cato de Jonge. Bij de inededeeling dezer bevordering sprak de directrice met weemoed over eeu leerlinge der le klasse, die door den dood was ontvallen en heden ten grave werd gebracht. In haar toespraak zeide Jufifi. Slothouwer dat het aantal uit te reiken diploma's in de laatste jaren niet groot was. Zij schreef dit toe dat er meer aan sport wordt gedaan, dan ernstig aan de studie. Het laatste is voor het maatschap pelijk leven van het grootste belang. De heer S. Spaans reikte namens de school commissie de diploma's uit. Hierna voerde de burgemeester het woord en sprak namens het Gemeente bestuur tot de direcrice, die thans voor het laatst in functie is, een hartelijk woord, bracht dank voor al wat zij in een dertig jarige loopbaan voor de school heeft gedaan en wenschte haar nog een tal van jaren van welverdiende rust toe. Ook barones Van Hoëvell, die 27 jaren aan de school werkzaam was en ook ontslag heeft genomen, en nu wegens ongesteldheid afwezig, werd door den spreker herdacht als degelijke onderwijzeres, die ook al hare krachten aan d« school gmvyd had. Ook haar werd een welverdiende rust toege- wenseht. S. Korstanje, een der gediplo meerde leerlingen, dankte juffr. Slothouwer voor het geleerde en ook namens de andere leerlingen voor de toewijding en liefde, die zij voor ieder aan den dag gelegd had. Hierna sprak mevrouw KakebeekeOcht- man, namens da oudleerlingen waar zij samen mede op de schoolbanken zat, en naderhand mede bij het onderwys aan de school werkzaam was. De liefde voor de school en de leerlingen, was het ideaal der directrice, wat door allen ten zeerste wordt gewaardeerd. Een commissie, bestaande uit genoemde dame, mevr. Fransen v. d. PutteBorel en mej. J. J. Donner, had zich tot taak gesteld dien dag onvergetelijk te maken. Een ma honiehouten boekenkast van de fabriek van Pander, werd de scheidende directrice aan geboden, waarvan bereids een fotografie aanwezig was. Een album met de Damen van allen die aan dit geschenk hadden by- gedragen werd mede aangeboden. De heer M. de Jonge Jz. bracht mej Slot houwer en alle onderwijzeressen dank voor het g» hen onderwijs dat zijne dochter, die ook het diploma verwierf, ontving. Ook hij sprak den wensch uit dat de directrice met freule Van Uoëvell in Gods gunst nog vele jaren van hare rust mogen genieten. De directrice, aangedaan onder zooveel be wijzen van belangstelling, dankte daarvoor hartelijk. Ook werden nog een tweetal bloemstukken aangeboden. Eindexamen Hoogere Burgerscholen. Zierikzee. Geslaagd J. S. Bedet van de H. B. S. te Goes; I'. de Hullu, E. M. Pennoek, A. D. Pennock, A. A Barentsen, D. Davidse, A. van Boute en P. Verhage, van die te Middelburg; P. de Mooij, en A. Bongaards, van de H. B. S. le Zierikzee. Geslaagd te 's-Gravenhage voor leerares in de huishoudkunde, mej. M. M. Broekenia, van Middelburg. De gemeenteraad van Sneck be noemde met algemeene stemmen tot leeraar ia de Geschiedenis eu Aardrijkskunde aan het Gymnasium deu heer Besse, doc torandus in de letteren te Middelburg. 14 Mei j.l. werd door den Gemeen teraad van Melissant de onderwijzer J. A. v. d. Sluys niet-eervol ontslagen, om dat hij bij herhaling lichamelijke straf als tuchtmiddel had aangewend. U t hoofd bestuur van het Ned. Onderwijzers-Ge nootschap wendde zieh met een adres, voorzien van een uitvoerige memorie van toelichting, tot Ged. Siaten van Zuid Hol land, om bovengenoemd raadsbesluit niet goed te keuren. Ged Staten renvoyeerden het aan B. en W. met de vraag, of de Gemeenteraad, gelezen dit adres, mogelijk zijn besluit wenschte te wijzigen. Gisteren kwam het verzoek van Gel. Staten in de Raadsvergadering ter sprake. Het voorstel van een der raadsleden, om het besluit in te trekken, werd met 5 tegen 2 stemmen nagenoog zonder discussie verworpen, nadat B. en W zieh unaniem tegen die intrekking hadden verklaard. Het laatste woord moet nu gesproken worden door Ged. Staten van Zuid-Holland. Geslaagd te Zwolle voor de hoofd- acte de beer L. M. Verhorst onderwijzer aan de Chr. School te Kampen. Arrondissements-Rechtbank le Middelburg Gisteren had zicb, gelijk wij reeds kor- telijk in ons vorig no. meldden, te verant woorden de 24-jarige O. J. van Koudekerks, die in den nacht van 5 op öJuuiopeen weide van wed. A. Wielemaker aldaar F. Wielemaker ernstig heeft verwond, waar door twee vingers verloren gingen en een vinger hoogstwaarschijnlijk krotn zal trek ken en zijn normale kracht heeft verloren Dr. v. d. Harst deed een omstandig ver haal van 't bezoek en de behandeling van den getroffene bij Z Ed. in den bewusten nacht. F. Wielemaker, de 25 jarige verwonde landbouwer, deed verslag van 't gebeurde. Hij was met zijn meisje door bekl. aange vallen wijl hij hem drinkgeld weigerde. Hij en zyn meisje zyn op de vlucht gegaan en hij zelf is op weg naar huis in de wei zijner moeder, terwijl hij met een stok naar zijn aanvaller sloeg, door dezen in de hand gesneden. Johanna Brasser verhaalde hoe zij en Wielemaker door bekl. zonder aanleiding waren aangevallen, en W. nog zeide ik heb nooit iets met je gehad. Bekl. beweerde hiervan niets te weten hij was wel niet dronken, doch had nogal wat Op. Leijnse, boerenknecht, heefr, gaande met v. d. Voorde en v. Noppen, langs den Dis» hoekscheu weg bekl. ontmoet die hem met een mes in de hand aanvatte en zeide ik moet Frans hebben. Later heeft hij bekl. en v, Noppen gezien in de wei van wed. Wielemaker, Van de Voorde, kleermaker, getuigt ongeveer hetzelfde. Van Noppen, timmerman, verklaart ins gelijks van de mishandeling in de wei heeft hij echter niets gezien. Beklaagde gaf toe met zijn mes gezwaaid en uaar Wielemaker gehakt te hebben toen deze met zijn stok sloeg Zijn bedoeling was den stok af te weren. Hij beweerde voorts dal Wielemaker op den weg begonnen is met tegen hem op te spelen. Toen had deze nog geen stok bij zieh eu toch heeft hij zijn me9 getrokken. Voor de reden van zijn aanwezigheid in de wei wist de beklaagde geen voldoende opheldering te geven. Joha. Brasser, opnieuw gehoord, beweerde nog dat de bekl., toen hij voor 't eerst Wielemaker onlmoette zeide: „het mes is er scherp voor". Zij heeft nog een poging gedaan om het mes af te nemen, maar slaagde daariu niet. De ambtenaar van hot openb. ministerie, mr. Mathon, achtte het wettig en overtui gend bewys van het ten laste gelegde feit geleverd, en vorderde, wegens het toe brengen van zwaar lichamelij k letsel, bekl.'e veroordeeling tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek der voorloopige hechtenis. De verdediger, mr. Grataina, pleitte een zachtere straf en onmiddellijke invrijheid stelling. Zie hieronder). Heden, Zaterdag, zijn veroordeeld wagens diefstal: J. de R, 28 j., werkman te Middelburg, C. B., 44 j., wagenmaker, St. Jansteen, en L. van B., 61 j., koewachter, Philippine, allen te Middelburg iu hech tenis, de eerste tot 4 m., de 2e tot 3 m. en de 3e tot 7 w. gev. slrafj allen met mindering der preventieve hechtenis het plegen van ontuchtige handelingen met iemand beneden de 1G jaren: A. R., 62 j, polderwerker, St. Jansteen, thans in hech tenis te Middelburg, Ut 4 m. gev. straf, met miuderingder doorgebrachte hechtenis verkrachtingP. J. B., 17 j., schipper en visscher, Nieuw Namen (Olinge), tot 1 j. gev. straf, met mindering der preven tieve hechtenis bedelarijP. W., 66 j., eu C. A. v. V., 41 j., beiden zonder vaste woon- of ver blijfplaats, gedetineerd te Middelburg, de le tot 1 d. en de '2e tot '2 d. h. en beiden tot opzending naar een rijkswerkinrichting voor den tijd van 3 jaren mishandeling, zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbende: O. J., 24 j werkman te Koudekerke, thans te Middelburg iu hechtenis, tot 1 jaar en 6 m. gev. straf, tnet mindering der preventieve hechtenis. Goes. Zooals uit de in dit blad voor komende advertentie blijkt, zal hier vanaf 13 Aug. aaustaande door de Singer Maat schappij weer een cursus worden gehouden iu het moderne borduren en stoppen, zoo als platsteek, puntsteek, koordborduren, Smirnaborduren, enz. Bizonder wordt de aandacht gevestigd op het stoppen, hetgeen voor de huishouding wel één der nutiigste zaken is, daar alle linnen goederen, vitra ges eu tule, met de Singer-Naaimachine, zonder hulpapparaten, zoo goed als onzicht baar kunnen gestopt worden. Het is niet de eerste maal dat de Singer Maatschappij hier komteen succes had zy met hare cursussen ook hier, velen toch betoonden hunne tevredenheid. Domburg. In een openbare vergade ring van den gemeenteraad alhier werd hedenmorgen aan den gemeente-veldwach ter, J. P. Adriaansen door den burge meester, den heer L. J. van Voorthuijsen, namens den algemeenen Nederlandschen politiebond uitgereikt de bronzen medaille wegens tien jarigen politiedienst. De uit reiking had plaats met een toespraak van den burgemeester, waarin de goede en vele diensten van Adriaansen als veld wachter door hem werden op prijs gesteld, en steeds ten genoege van hem nauwgezet tot heden zijn plicht heeft vervuld. Vliss. t.) Voor de noodlijdenden door den watersnood te Rilland Bath is heden nog f 162.65 ontvangen, een gift toegezonden door de 3e Ger. gemeente te Grand-Ra- pids, staat Michigan, Noord-Amerika, na mens den kerkeraad dier gemeente. Vlissingen. Heden (Zaterdag)middag werd van de werf der Kon. Maatsch. „De Schelde" te water gelaten de torpedoboot „Draak", in aanbouw voor rekening van het departement van koloniën. Het vaartuig heeft de volgende afmetingen lengte tus- schen de loodlijnen 89,(328 Mgrootste breedte buitenkant huid 4,124 M holte onderkant kielplaat tot rechte lyn dek 2,495 M. De bewapening zal bestaan uit; 1 boeg- lanceerkruis, 1 torpedokanon op centraal Pivót en 2 snelvuurkanonnen van 3,7 c.M. De equipage kan bestaan uit pl.m. 18 man, welke in verschillende gedeelten van het schip hun logies hebben. De stoommachine van het vertikaal triple expansie systeem, staat gereed om in het schip te worden opgesteld en heeft de volgende afmetingen: diameter cilinders 14'/221—32", slag- leDgte 16". De machine moet bij 400 om wentelingen per minuiV, ongeveer 1'200 I P.K. kunnen ontwikkelen en op den proef tocht aan het schip eene vaartsnelheid kunnen geven van 23 Mijl per uur. De kleinere hulpwerktuigen staan alle reeds aan boord opgesteld. De ketels, zijnde 2 waterpijpketeia van het Yarrow-type, welke geheel klaar met rookkasten en schoor- steenen aan boord opgesteld staan, hebben een gezamenlijk verwarmend oppervlak van 2400 vierkante EDgelsche voet en een stoomdruk van 200 lbs. (LBS) Na deze torpedoboot moeten door „De Schelde" nog twee, van hetzelfde type worden vervaal» digd, waarvan één eohter reeds zoo ver gevorderd is dat zij vermoedelijk Zaterdsg a.s. te water gelaten kan worden. De kapt. P. O. Meijer, die van het 3e reg. inf. te Vlissingen bij het 8e reg. te Doesburg is overgeplaatst, h eft wegens ziekte non-activiteit aangevraagd. Rijksveldwaciit. Toegekend de lang van brigadier titulair aan den rijksveld wachter-jachtopziener D. F. Raes te Graauw. BreskCrts. De brigadier J. Westerbeke alhier wordt met ingang van 1 Aug. a. tl. overgeplaatst naar Te-neuzen en belast met het commando over de brigade aldaar. Middelburg Heden kwam de oudheid kundige bond ten raadhuize alhier bijeen. Hij werd ontvangen door den heer W. J. Spreoger, als oudste wethouder, die dames en heeren welkom heette met de vol gende rede Datnes en Heeren Daar de burgemeester door ongesteld heid verhinderd is hi6r tegenwoordig te zijn, rust op mij de aangename taak U het wejkom toe te roepen in Middelburg. In de eerste plaats betuig ik U mijn dank mynheer de voorzitter voor de har telijk» woorden die door U zyn gespro ken en gaarne geef ik u de verzekering, dat uw bezoek aan onze stad door het gemeentebestuur en de burgerij op hoogen prijs wordt gesteld. Middelburg heeft voorzeker voor de oudheidkundige bond veel aantrekkelijks. Het bezit een aantal merkwaardige ge- boawen, die dank zij den krachtigen steun der regeeriug in toestand van hun vroegere luister zyn of worden gebracht. Ik noem slechts de Abdij met zyu schil derachtige gebouwen-complex, ons raad huis, een bouwwerk uit den bloei van het Bourgondische tijdperk, het militaire hospitaal, een oud schuttersgildehuis uit den besten tijd der renaissance en zooveel andere particuliere gebouwen meer. Ook onze musea bevatten een groot aan tal merkwaardige zaken die voor de oud heidkundigen van groot belang zijn. Ik geloof dus dames en heeren dat uw hond hier een terrein zal vinden waarop hij met vrucht werkzaam zal kunneu zijn en ik hoop dat uw verblijf alhier moge strekken tot bevordering onzer vaderlandsche kunst eu archeoligisclie geschiedenis eu dat u aangename herinneringen zult inedenemen aau de dagen in ons midden doorgebracht. Ik heb gezegd. (ApplSus.) Den heer Jlir.v.Riemsdijk beantwoordde deze rede als volgt: Mijnheer de waar nemend burgt meester De oudheidkundige bond die reeds hare algemeene vergadering hield in verschil lende plaatsen van on* land is thans te Middelburg aangekomen, een stad hoog bedeeld mei oudheidkunde. Reeds hadden wij er eene voorsmaak van bij den aaublik van de mooie zaal en het raadhuis alhier. Het was voor ons zeer vereerend, dat u ons hier wilde ontvangen. Ik dank u namens den bond voor de vriendelijke ontvangst en noodig de leden uit een glas te ledigen op het welzijn van Middelburg. (Applaus.) Ierseke. De knecht bij de visschery- politie op de Schelde en Zeeuwsche Stroo men is verplaatst van Bruieiese naar hier en zijn collega De Raat van hier naar Zierikzee. Wolfaartsdijk. In de gemeenteraads vergadering van Vrijdag waren afwezig dhr. I'. v. d. Linde. Notulen goedgekeurd. Ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Overgegaan wordt tot her ziening strafverordeningen in verband met art. 51 der Woningwet. Vastgesteld wor den de oninbare posten voor den Hoofde- lijken Omslag door vertrek en overlijden tot-een bedrag van f48,095. Op de aan beveling voor zetters, door aftreding van dhr. P. Koeman en G. Slabbekoorn wor den geplaatstP. Koeman, G. Slabbekoorn. D. Vleugel en J. M. Parhan. Besloten wordt een geldleening te vragen tot een bedrag van f 3300tegen een rente van ten hoogste 4 pCt. af te lossen in 5 jaar voor ver bouwing der dokterswoning. In de com missie tot onderzoek rekeningen 1905 en begrootingen 1907 van de gemeeDte en het Burgerlijk Armbestuur worden benoemd dhr. P. Koeman, J. M. Parhau en Kalle- mein. Na de gewone rondvraag wordt de vergadering door den voorz. gesloten. Rilland-Bath. De tijdelijk alhier ge detacheerde marechaussee G. J. Vreeman, standplaats Koewacht, keert naar zyn standplaats terug en wordt vervangen door den marechaussee H. Bek, eveneens te Koewacht. Een zoogenaamde voskaai of ringdyk nabij het werk aan den spoordijk, aanne mer dhr. Ten Siepen, is van nacht door het hoog watergetij op drie plaatsen door gebroken. De ringdijk was dan ook niet al te best verzorgd, hij was niet eens ge kramd. Het is voor den aannemer aldaar te hopen, dat de gaten in den Eerste Bathpolder spoedig dicht mogen zyn, dan is een dergelijk ongeluk niet meer te vreezen. Bij het te Zwolle gehouden examen voor brigadier bij de koninklyke Mari- ohaussee te paard, slaagde o a. H. M. Marcusse J.Lzn geboren te Camperland. Een belangwekkend proces. Uit Steen* wijkerwold schrijft menRuim zeven jaar geleden werd alhier een in herstel ling zijnd huis van den heer H. Nijmeijer die tot die herstelling niet de goedkeuring van het gemeentebestuur had gevraagd en verkregen op last van den burgemeester afgebroken. Deze maatregel gaf toen op 't stille buurtje heel wat sensatie. De bur gemeester, geassisteerd door drie mare chaussees met karabijnen, een paar politie agenten en vier werklieden, verschenen op het terrein en 't huis was spoedig tot een hoop afbraak gemaakt. D. ze toestand is in al de zeven jaren onveranderd ge* bleves, doch de heer Nijmeijer stelde in» middels een eiech tot schadevergoeding tegen den burgemeester in privé in, welke werd afgewezen. Hij nam toen een anderen advocaat pn Sprak in plaats van den but-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2