OPTOCHTEN. 1. Het Hofsteedje, De Hofstede, Openbare Yerkoopingen. AdirortentiBn. Prachtige Costumes de Vrachten te velde, BOUWLAND, De inwoners van Goes It e e is t s i a k e t». SchooSnieuws. LAATSTE BERICHTEN. Afloop Yerfeoepingen enz. Marktberichten. PUBLICATIE. Telegrafisch Weerbericht Predikbeurten Ger. Kerk. F. A. BOOMSMA, VERKOOPEN: 2. 78 Aren 62 Centiaren 3. 2 Heet. 11 Aren 70 c.A. Na afloop dezer veiling zullen nog worden VERKOCHT: DE VELDVRUCHTEN OPENBAAR VERKOOPEN: genaamd „Even Buiten", houden heeft, zijn naar Pasir uitgeweken. Hun uitlevering is gevraagd. Toemenggoeng Djadan is een bekend bende- hoofd uit de Midden-Doesoen. Langen lijd is op hem jacht gemaakt, zoodat hij bij gebrek aan steun is moeten uitwijken naar de Boven- Tabalongstreek (afdeeling Amoentai). Wij von den slechts vermeld, dat hij vergezeld werd door de Pegoestian-vrouwen Goesti Lantih en Goesti Intan (Sepajah). Het telegram bevat alzoo een gunstige en belangrijke tijding, daar Djadan ons heel wat te doen heeft gegeven. Zoo maakte in het be gin ran dit jaar nog de bevolking van de kam pong Braspapan in de onderafdeeling Boentok, alsmede de dajaks van Tabalong Iiiwa gemeene zaak met hem. Omtrent Goesti Brakit en Pan glima Amin kunnen wij geen bijzonderheden mededeelen. Hun uitwijken naar Pasir, een rijkje op de oostkust van Borneo onder ons rechtstreeksch beituur, is echter niet onbelangrijk, daar in dit gewest de rust nauwelijks is hersteld. De vraag om uitlevering zal wel weer militair optreden in Pasir ten gevolge hebben. (N. R. C.) De wantoestand in Perzië houdt aan. Uit TeheraD wordt weer van onlusten bericht. Een aantal mullah's met hun aanhangers, de kleederen besmeerd met het bloed van een vermoorden Seyd, trachtten een processie te vormen. De troepen die dit wilden verhinderen, werden gebom bardeerd met steenen, welke 1 an de daken der moskees werden geworpen. De mi nisters en de bloedverwanten van den sjah hebben alles gedaan, wat in hun macht was, om de twee vijandige partijen te verzoenen. Het nieuws van den moord op den Seyd gaf aanleiding tot nieuwe troebelen le Koun en Kazavan. De mullah's te Teheran zijn in voortdurende voeling met Kerbela den reli gieuzen zetel van de sekte der Chiten. Tweehonderd Amerikaansche matro zen, van het eskader van admiraal Evans, zijn vergiftigd geworden door het eten van lever. Men vreest, dat velen zullen sterven. De minister van Marine heeft een onder zoek gelast. President Roosevelt heeft zijn bezig heden eens afgewisseld met in de gloeiende zomerhitte op zijn boerderij zijn eigen ko ren te maaien. Er dreigde slecht weer en om zijn arbeiders tot haasten aan te sporen, greep de president zelf een zeis en gaf het voorbeeld. Na afloop keerde de presi dent boven op een kar naar huis terug. Het koninkrijk Groot-Brittanje en Ierland bestaat eigenlijk uit vier deelen Engeland, Schotland, Ierland en Wales. Engeland is daarvan de voornaamste, men duidt het geheele vereenigde Koninkrijk wel eens aan met den naam Engeland en we spreken meestal van de Engelsche vloot, den Engelschen gezant, enz. waar we Brit- sche bedoelen, 't Eigenaardige is echter, dat er naast een Britsch ministerie, afzonderlijke ministers bestaan voor Schotland en voor Ierland. Alleen voor Wales niet, maar 't schijnt er naar toe te gaan, dat er ook een Welsoh minister komt. In het lagerhuis is bij de voortgezette behandeling van de On derwijswet Dinsdag met een meerderheid van een kleine driehonderd stemmen de bepaling aangenomen, waarbij er voor Wa les een afzonderlijk centraal onderwijsbe- stuur wordt ingesteld, dat door een minister of een gewoon parlementslid, daartoe door de regeering aangewezen, bij het Parlement vertegenwoordigd zal zijn, zoodat dit de lei ding behoudt. Balfour, de conservatieve oud-minister, leider thans der oppositie, maakte zich zeer kwaad, omdat de regeering zonder aankon diging met.het voorstel kwam om een afzon derlijken minister voor het Welsche onder wijs te benoemen. Dat was de eerste stap tot de benoeming van een algemeeuen Wel- schen minister, zooals er nu reeds een minis ter voor Schotland en een voor Ierland in de regeering zitten. Dat bracht verandering in de constitutioneele samenstelling van het koninkrijk. Minister Asquith vond die verontwaar diging opgeschroefd. Het bekende voorstel van de regeering was, Wales een eigen bestuur voor onderwijs te geven, en van de zijde der oppositie zelf was het amen dement gekomen, om dat bestuur onder schikt aan het Parlement te maken. Dat zou nu gebeuren door dat Welsche departement van onderwijs een vertegen woordiger in het Parlement te geven. Met dat al is die Welsche minister van onderwijs, hoe zijn titel of rang worden moge, zeker het begin van Welsch zelf bestuur. Men heeit het te Kaïro druk over een voorval, dat eigenlijk beter in de barbaarsche middeleeuwen had thuis ge hoord. Een rijk Griekseh'schoenhandelaar aldaar werd onlangs bestolen. Hij vermistte plotseling papieren van waarde en ju- weelen, die hij zorgvuldig bewaard had, en verdacht van dezen diefstal zijn 18-jarig dienstmeisje Irene Loukissi, dat reeds vijf jaren bij hem diende, De sehoenhandelaar koesterde af en toe een grooten haat tegen het meisje, en sloeg haar. Toen zij den diefstal ontkende, goot hij haar kokende olie over de handen, liet haar ontkleeden, en legde haar kokende eieren onder de schouderholten, nadat hij haar vooraf de handen had vastgebonden. In dezen vreeae- lijken toestand liet hij het arme meisje ondanks haar schreewen en smeeken, een geheelen dag liggon. Toen zij den vol genden dag hevige koorts had gekregen, liet de onmensch, daar hij de gevolgen duchtte, een dokter roepen. Op dieDs bevel werd het meisje in een ziekenhuis opgenomen, waar zij weldra onder hevige pijnen stieri. De ontaarde schoenenhan delaar, die te Kaïro tamelijk gezien was, werd daarop in hechtenis genomen en naar Alexandrië gebracht, waar hij voor het Grieksche hof van gezworenen zal ver oordeeld worden. De Europeeseke kolonie te Kaïro en voornamelijk de Grieksche, waartoe de handelaar en zijn slachtoffer behoorden, is verontwaardigd over de onmenschelijke behandeling, het meisje aangedaan. Bij de vredesonderhandelingen op de Marbleliead zijn ook Nicaragua en Costa Rica vertegenwoordigd. Guatemala heeft er drie commissarissen. Vóór de wapen stilstand intrad (18 Juli bij het opgaan der zon) zijn opnieuw gevechten geleverd. San Salvador behield de overhand, niettegen staande helleger van Guatemala drie malen zoo sterk was. Maandag en Dinsdag vielen de GuatemalianeD hun vijanden opnieuw aan te Metapan en te Pianatar. Beide veldslagen waren zeer bloedig en kostten een groot aantal offers. De Salvadoriaseu beweren dat zij in beide gevechten over winnaar bleven en zij beweren ook dat president Cabrera zijn woord gebroken heeft, omdat drie uren vóór zijn troepen de grens overtrokken de overeenkomst met den President van Mexico betreffende een wapenstilstand reeds geteekend was (maar nog niet ingetreden Red.) Ook heet het dat de troepen van Guatemala onmenschelijke barbaarschheden begaan. Volgeus latere berichten zijn deGuatema lianen omsingeld te Jutiapa Ook in 1885 heeft San Salvador in ver- eeniging met Honduras de overwinning behaald op den dictator van Guatemala Rufino Barrios, die in den slag bij Chal- chuapa sneuvelde. In de kleine badplaats Crotoy in Prankrijk heeft zich een vreeselyk drama afgespeeld. Sedert eenigen tijd werd een meisje aldaar het hof gemaakt door een zoon van een douane-beambte. Zij wilde niets van het huwelijk weten, en had nog kort geleden aan den jongen man te ken nen gegeven dat ze er niet over dacht met hem te trouwen. De wanhopige min naar nam zich voor zich op afdoende wijze te wreken. Nadat hij in een koffiehuis verscheidene glaasjos absint gebruikt had, is hij het meisje op gaan wachten. Even als altijd ging zij brood bezorgen bij de verschillende klanten van haar patroon. Op het oogenblik, dat zij voor een villa stil hield, kwam de jonge man plotseling van uit zijn schuilplaats te voorschijn, en loste drie revolverschoten op het meisje. Zij viel terstond dood neder. Toen hij zag dat zijn doel bereikt was, richtte de moordenaar het wapen tegen zich zeiven, en schoot zich een kogel in het hoofd. Na enkele uren was hij ook een lijk. R£CLAfV8£Sr die aan Rugpijn lijden, kunnen hieruit zien hoe een bewoner van Middelburg verlichting gevonden heeft. De heer J. Marthe, wonende Baanstraat Q 293 te Middelburg, meldt onsNu ik volkomen genezen ben van een nierziekte hetgeen ik te danken heb aan FOS TER'S Rugpijn Nierenpillen —wilik ze op mijn beurt aan al diegenen aan bevelen, die aan de nieren lijden, want ik ben overtuigd hun hiermede een dienst te bewijzen, door hun zulk een afdoend middel aan de hand te doen. Ruim zes jaar heb ik geleden aan een verschrikke lijke pijn in den rug en in de zijden, de urine kwam met een branderig, pijnlijk gevoel en was steeds erg vuil en vol bezinksel. Ik sliep slecht en was steeds aangedaan met een vermoeid, afgemat gevoelalle pogingen om van deze ziekte genezen te worden waren ijdel gebleken en toen ik overal zooveel goeds hoorde over uw pillen, nam ik mij voor daar dadelijk een proef mede te nemen. Het verheugt mij u te kuunen zeggen dat de uitwerking boven alle verwachting was. Reeds na een paar dagen verminderde de pijn en twee weken later kon ik open hartig zeggen dat mijn ziekte geheel ge weken was. Uit dankbaarheid zal ik dit afdoend middel dan ook gaarne recom- mandeeren. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. De ziekten der nieren zijn te meer ernstig en ellendig, daar zij gewoonlijk niet begrepen worden het is slechts aan weinig menschen bekend wat de nieren zijn, waar zij zich bevinden en wat hun werking is. Bijgevolg wanneer zich een teeken van nierziekte voordoet (zooals rugpijn, troebel water, gezwollen voeten en handen, blazen onder de oogen enz.) wordt dit zeer dikwijls voor een andere kwaal gehouden wat intusschen de nier ziekte tijd. geeft zich te ontwikkelen in rheumatiek, waterzucht, eiwitverlies enz. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn-NierenpiHen geeft, dezelfde die dhr. J. MARTHE gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Ze zijn te Goes verkrijgbaar bij de ilrma NATHAN EMANUEL, en te Middelburg bij den heer JOH. DE ROOS, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k. f 1.75 voor één- of f10 voor zes doozen. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg, Heden, Vrydag, zij'n veroordeeld wegens diefstal: F. D., 21 j., gewézen stations arbeider, Oost- en West-Souburg, thans te Middelburg in hechtenis, tot 4 m. gev. straf, met mindering der doorgebrachte hechtenis, en C. A., 26 j., schildersknecht, Middelburg, tot 1 m. gev. straf mishandeling: F. V., 26 j., schippers knecht, Oudenbosch, tot 6 m.. P. B. Az., 21 j., schippersknecht, Ierseke, tot 1 m. en J. K., 23 j., veldarbeider, Wolfertsdijk, tot 8 d. gev. straf en L. d. K., 35 jar beider, Axel, tot f 10 b. s. 8 d. h., en wederspanniglteidP. E W., 35 j., hvr. van J.J.d.N., bierhuishoudster, Terneuzen, en L. D., 31 j., dijkwerker, Westkapelle, beiden tot 8 d. gev. straf. Kerknieuws. Geref. Kerken. Beroepen te Bierum F. W. Geerds te Sellingen. Geref. Gem. onder 't Kruis. Beroepen te Zeist A. Janse te Barneveld. Geslaagd te 's-Hertogenbosch voor de hoofdacle de heer C. A. Swenne, van Zierikzee. (N. C.) Goes. Bij het aan de H. 'T. S. te Delft gehouden vergelijkend examen voor adj.- ijker is o.a geslaagd de heer J. R. v. Beek, oud-leerling H. B. S. alhier. Aan de Rjjksnorinaalschool te Tholen zijn benoemd tot leeraar in de Ned. taal: de heer G. C. van den Ende, hoofd der school te Oud-Vossemeer tot leeraressen in de Fransche taalde dames M. Bal en L. de Lange, onderwijzeressen te Tholen, en tot leeraar in het teekenen de heer D. Kwaak, onderwijzer te Tholen. Maandag 23 Juli Sint-Annaland,bij Tichelaar door not. v. d. Velde tiend verhuring, 10 uur. Koudekerke, 2 uur bij Lamport door not. Hosaug het hofsteedje van A. Leijnse, 10505 c.A. En 7862 e.A. bouwland 2,1170 H.A, weiland. Eu veldvruchten en de mestput. Dinsdag .24 Juli. G a p i n g ebij v. Sorge voor dhr. Dingemanse de hofstede, 20,9830 H. A. door not. Hosang 10 uur. En de veld vruchten, nagras en etting. Colijnsplaat, 2 uur bij v. Splunter voor H. de Bruin door deurw. Gelner veld vruchten. Woensdag 25 Juli. Koudekerke,1 uur bij Botting door nol. v. Nimwegen, een hofsteetje 1,7535 H.A. naast het tolhuis. Het hofje C 3 met bergplaats, tuin, boomgaard, bouwland, 2920 oA. W issekerke, bij Meulenberg door not. Noordijke half 10 inspan als 7 werk paarden 418 jaar, 2 jonge paarden, 2 veulens, 27 stuks hoornvee w.o. 8 melk koeien, 2 vette varkens, 12 biggen, 80 kippen en banen, 10 eenden, 3 ganzen, Utrechtsch wagentje met portieren, 3 men- wagens' lemoenkar, driewielskar, 4 wiel- ploegen, cocksploeg, 9 eggen, zaaimachine, melkontroomer, enz., meubelen. Waarde, bij A. Mol door deurw. Hollmann en Verhoek half 12 70000 met selsteen, 2000 roode en blauwe leieu, 3000 dakpannen, 40Ö dak- en zolder- delen, enz. Arnemuiden, door B. en W. voor 7 jaar verpachten in de Raadzaal bij op bod 2 uur 42 perc. bouw- en weiland en 4 perc. grasetting. Middelburg. De Commissaris der Ko- kingin hoopt Maandag o. a. ook de ge meenten Nisse en 's-Heer Abtskerke te bezoeken. Het O. M. bij de rechtbank heeft heden 2 jaar gevangenisstraf geëiseht tegen C. J., 24 jaar, werkman te Koudekerke, beklaagd, dat hij op den derden Pink sterdag den landbouwerszoon Wielemaker aldaar, zoodanig met een mes heeft mis handeld, dat twee vingers als 't ware geheel werden afgesneden. Uitspraak morgen (Zaterdag). Den Haag. De Minister van Landbouw, Handel en Nijverheid, de heer Veegens, heeft da residentie met verlof verlaten en zal eenigen tijd te BergenDal bij Nijmegen vertoeven. Apeldoorn. De ongesteldheid vanH.M. adjudant, graaf Dumonceau, en die thans op Het Loo verpleegd wordt, is een ge volg van een onlangs hem overkomen val van een paard. Petersburg 19 Juli. Bij het station heeft een botsing plaats gehad tusschen de troepen en de stakers. Er vielen vele dooden en gewonden. Petersburg, 19 Juli. Uit Tisram wordt geseindde geheele stad staat in brand. De inwoners vluchten. Gewelddadige sluiting van de Doema. Londen, 19 Juli. Een telegram van Laff-an's bureau uit St. Petersburg bericht, dat de tsaar zal bevelen de Doema oogen- blikkelijk te sluiten wanneer de constitu- tioneel-democraten het manifest aan de boeren mochten afkondigen. De in de nabijheid van de Doema gelegen barakken zijn bezet door uitgezochte troepen. Het somberste pessimisme heerscht in de stad. Er was geen vraag op de beur». Wlssenkerke. Heden werd door not. Roelof en Noordijke verkocht de hofstede met bouwland van de Wed. P. H. de Koster, groot 9,44.50 H.Aen in massa toegewezen aan dhr. C. J. Verhulst alhier voor f11715, plus B'/ï pCt. onkosten. Krabbendijke. Het verhoogen en ver zwaren van den zeedijk der Oostpolder is bij nadere onderhandeling aan den laagsten inschrijver dhr. Boelhouwer te Hardingsveld gegund. Het werk moet reeds den le October opgeleverd worden, zoodat hier met groote Bpoed gewerkt zal worden. Ritthem. Door notaris Paap werden Woensdag verkocht twee huizen, no. 83 en 84, met schuur, varkenshok, erf en daarbi,j behoorend bouwland, samen groot 15,3 A. Kooper dhr. L. Meliefste, alhier voor f1546. Middelburg. Door not. D. C. van Nim wegen werd Donderdag verkochtle. een woonhuis en erf met moestuin, gemerkt no. 64 aan 't Zand gemeente Koudekerke groot 180 c.A. aan dhr. C. Cornelisse te Koudekerke voer f 1565 2e. een woon huis, erf met grond aan de Breestraat O no. 145 alhier, groot 177 c A., aan dhr. J. Goote alhier voor f 1221; 3e. een winkel huis en erf Zuidzijddam G no. 100, groot 137 c.A.4e. een pakhuis achter perceel drie, groot 19 c.A.5e. een pakhuis groot 74 c.A., gecombineerd aan dhr. C. Geense voor f 4803. B URGJEItZlJKE STAM). Van 18—20 Juli. MIDDELBURG. Ondertrouwd: C. A. Schulte, 36 j. jm. en A. P. Mallego, 42 j. jd.A. Griep, 20 j. jm. en E. Outermans, 19 j. jd.J. C. Wondergem, 23 j. jm. en E. de Visser, 27 j. jd. O e t r o u w d N. C. Jolmers, 52 j. wedr. en M. R. van IJzeren, 50 j. wed.P. J. Tisserand, 27 j. s. en C. M. Bak, 25 j. jd. Bevallen: A. J. de Paauw geb. Pison, z.A. C. Simonse geb. Acda, d. Overleden: L. Hofman, 69 j., vrouw van W. van de Woestijne. GOES. Ondertrouwd: 18, Henri Dronkers, 27 j. jm. en Wilhelmina Jacoba Lucasse, 22 j. jd. Geboren: 18, Leonardus Johannes, z. v. Laurentius Capello en Elizabeth Pie- ternella Cornu. Overleden: 18, Sara Anthonia, 13 j., d. v. Johannes van Asperen Vervenne en Cornelia OssewaardeCornelia Hen- drika, 2 j., d. v. Christiaan Korstanje en Jannetje Knieriëm. Van 14—20 Juli. IERSEKE. Geboren: 17, Dina, d. v. Jacobus Pekaar en Geertruida Daane. ZIERIKZEE, 19 Juli 1906. Boter f 0,575 a f 0,75 per pond. Kipeieren f 0,60 a f 0,95 de 25 stuks. Eendeieren f -,a f de 25 stuks. St. Maartensdijk, 19 Juli. Ter vee markt alhier waren aangevoerd 13 stuks hoornvee en 6 biggen. Jaarl. ossen en vaarzen werden verkocht van f 90f 100 2'/2-jarige ossen tot f 180 vare koeien tot f 160 en groote biggen voor f 12. VL1S81NGEN, 20 Juli 1906. Boter f 1,20 a f 1,30 per kilo. Eieren f3,60 f-,per 104 stuks. THOLEN, 20 Juli 1906. Tarwe*) f8,50 af8,75: Haver*)f-,— a f-,— Karwei**) f-,_ af-,— Rogge f5,50 a 15,75; Witte Boenen f f—Bruine Boonen fa f Kleine Erwten f-,k f-,Kroon- erwten f-,— f-,—Gerst*) f-,— k f-,Aardappelen f8.a f-,en Ajuin f f -, per 100 K.G. per 50 K.G. Waar 't er niet bijstaat is de prijs per H.L. Eiereu f2,75 per 100 stuks. Boter 10,62'/2 per '/a K.G. De BURGEMEESTER der Gemeente Goes breDgt ter kennis van de ingezetenen dat de heer Commissaris der Koningin in deze Provincie het voornemen heeft op Maandag 23 Juli a.s. deze gemeente te bezoeken en zal aan ieder die Z.H.E.G. over het een of ander wenscht te spreken daartoe de gelegen heid worden gegeven, ten Raadhuizedes namiddags 2'/2 ure. Een audiëntielyst ligt vanaf heden ter teekening op de gemeente-secretarie. Goes, 19 Juli 1906. De Burgemeester voornoemd, DE KONING KOOIJ. naar waarnemingen in den morgen van 20 Juli medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 768.6 te Horta, laagste stand 738.1 te Dunressness. Verwachting (tot den avond van 21 Juli) zwakke tot matige meest Westelijke wind, verandeilijke bewolking, mogelijk regen, Weinig verandering van temperatuur. De Heere verblydde ons heden met de voorspoedige geboorte eener Dochter PIETERNELLA. D. SINKE. A. SINKE-Bom, Waarde, 19 Juli 1900. Heden overleed na een langdurig en smartelijk lijden onze geliefde broeder en behuwdbroeder de WelEdele Heer Gerrit Johannes Temperman, in den ouderdom van bijna 62 jaar. Goes, 18 Juli 1906. Amsterdam A. M. Iemperman. C. W. QUIST Haarlem j Temperman. J. J. QUIST. W. TEMPERMAN Wz. A. M. TEMPERMAN Ramondt. I. LUTEIJN. *s* Voor de vele blijken van belang stelling en deelneming ondervonden tij dens de ziekte en bij het overlijden van onze geliefde eehtgenoote en moeder, be tuigen wij hiermede onzen oprechten dank. Goes, 19 Juli 1906. D. ROUW, kinderen en behuwdkindereu. Goes. Zondag 22 Juli. Voorin, half 10 uurDs. Ridderbos, predikant te Oosterend. (Fr.) Nam. 2 uur: Idem. Avond 6 uurIdem. beschikbaar in de magazijnen van Costumier - GRONINGEN. Nette en billijke leveringen. De Notaris J. HOSANG zal op Maandag den 23 Juli 1906, des namiddags te twee uur, in de her berg bij de wed. S. Lampert te Kou dekerke, in het openbaar bewoond door Anth. Leijnse, be staande in WOONHUIS met SCHUUR, VARKENSHOK, TUIN, BOOMGAARD, BOUW- en WEI LAND, staande en liggende aan den Breeweg in de gemeente Kou dekerke nabij het dorp, groot 1 Hectare 5 Aren 5 Centiaren. liga ende in de gemeente Koude- kerke aan den Biggekeikschen Straatweg. WEILAND, liggende in de gemeente Bigge- kerke bij de hofstede van Jac. Lampert Pz. Gedrukte notitiën dezer veiling zijn verkrijgbaar ten kantore van den voor noemden Notaris te Middelburg op den Dam bij de Graanbeurs. op voornoemde bouwlanden en de Mestput op het hofsteedje. De Notaris J. HOSANG zal op Dinsdag- den 24 Juli 1906, voormiddags te 10 uur, in de herberg bij A. van Soroe te Gapingein het bewoond door A. Dingemanse Az., be staande in: WOONHUIS, SCHUUR, VARKENSHOK en verderen TIMMER, staande te Gapinge op het dorp, met daarbij behoorende BouW" en Weilanden, liggende in de gemeenten Vrouwepolder en Sint Laurens, ter gezamenlijke grootte van 20 Hectaren 98 Aren 30 Centiaren (53 Gemeten 142 Roeden). De veiling zal geschieden in verschil lende pexceelen en in massa. Gedrukte notitiën met kaart dezer veiling zjjn verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris te Middelburg, op den Dam bij de Graanbeurs. NA AFLOOP dezer veiling zullen nog worden verkocht: wassende op de bouwlanden behoorende tot de voormelde Hofstede en het Nagras en de Etting op de weilanden,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3