van 't laud f 23 per 1000 K.G. en voor weibooi tegen van 't najaar leveren uit de schuur f25. Er is veel kooplust. Sjalotten worden hier weiuig verbouwd, deze zyn ook uir dsugroud; het beschot is vry wel en men zegt van 6 cent per K.G. Do ajuin is iu bet laatst veel bijgekoineu en kan nog goed worden. De aardappels staan bier prachtig en uien hoort nog weinig van ziekte de vroege zijn best en lokker van smaak. Opmerkelijk is bet alweder dat hier de blauwe mooier staan dan do li..ute. Worden in andere streken van ons eiland uitsluitend bonte verbouwd, in deze omstreken houdt men vast aau de blauwe en het laat zich aanzien dat ze het weer wel over de bonte zullen winnen. Deze worden meestal van jaren achteruit uit Friesland of Gelderland betrokken. Ook plant men hier nog al veel Fransche Bals en nog een beetje Eigenheimers. Vooral eerstgenoemde soort staat prachtig, van deze soort zijn er veel gecontracteerd aan een marktprijs van f 1,75| bestemd voor België. De erwten staan best en beloven een posde opbrengst, evenals de tarwe, die. in 't begin van den winter is uitgezaaid. Die, welke van 't voorjaar is gezaaid, zal zeer kort vau stroo blij vbd. Gerst en rogge staan middelmatig, en de haver is iu deD laatsten tijd veel bijgekomen deze kan een goed beschot opleveren. De paarden- boon.'.n zijn zwaar van stroo, en de op- breugst zal ook middelmatig zijn, als er geen ongeval, namelijk de luis, zich opdoet. De bruine booneu zijn zwak, vele zullen een gerioge opbrengst geveD. Dez h' bben ook veel van het oukruid geleden. Mangel- wortels en suikerbieten staan best, alhoewel nog velen van het onkruid te lijden gehad hebben, deze kunnen bij een lhnke regenbui nog goed worden. Gewoonlijk krijgen deze als overbemesting doorgaans Chili- S-tlpeter, maar dit jaar hebben velen met het slechte afgeloopen jaar en de hooge prijzen der Chili-salpeter niet te veel uit gezaaid, zoodat dit in de maand Augustus wel te zien zal zijn. Mosterdzaad en papavers worden hier slechts bij uitzonde ring verbouwd eu koolzaad is er niet, zoodat de hoofdproducten hic-r zijn: Aard appels, Vlas, Suikerbieten en Haver. lerseke E9n tweetal boeren kragen gisteren msie over den uitslag der tien denverhuring. Werd eerst met woorden geschermd, even later kwamen de armen in beweging, tengevolge waarvan den eer- zasaen H. B. met een bebloeden kop huis waarts ging. Van een en ander zal procos- verbaal worden opgemaakt. Woensdagavond viel te St. Jansteen het tweejarig zoontje van den arbeider A. v. H. in een z g. n. rootput. OA-choon spoedig op 't droge gehaald, is 't kind toeh overleden. (M. C.J Bij de stemming voor een lid van den gemeenteraad van Graauw, leverden 211 van de 282 kie/.ers geldige biljetten iB. Gekozen werd de beer A. Staal inet 134 stemmen, tegen 77 op den heer A. M. Plassehaert. (M C.) De Koningin schonk den veidarbeider W. H. te Sluiskil, veertig gulden voor hel aanschafleu van een breimaehiue. Genoemde persoon is door een langdurige ziekte ongeschikt geworden om riietield- arbeid ziju brood te verdienen. Tholen. In de Donderdag gehouden vergadering van den gemeenteraad werd bfchaudel'l het voorstel van den wethouder J. W. Wagtho, betreffende de Wed. P. Lab&n, om uit de kas der gemeente een jaarlijksche toelage te ontvangen van f200, wegens de vele eü' goede diensten door wijlen haar man de gemeente be wezen. Nadat er door den heer G. A. Wagtho in verband hiermede gevraagd was naar de nog komende aanvraag van den benoemden secretaris ook te Poort vliet als zoodanig, werd na heftig debat, waai aan deelnamen de heeren Moelker, Overman, C. A. Wagtho en J. Wagtho, ten slotte door den voorzitter medege deeld, dat wanneer de Raad de toelage toestaat de benoemde voor zijn benoeming te Poortvliet zal bedanken. Hierop werd »yet algemeens stemmen de toelage van f 200 toegekend ingaande 1 Augustus. De rokening der Gezondsheidscommissie werd voor kennisgeving aangenomen. Goedgekeurd werd het proces-verbaal van kasopname vau 16 Juli 1906, waaruit blijkt dat was uitgegeven f 11561,73s, out- vaugen f 113405D, goed slot f221/22. Een verzoekschrift dor feestcommissie om gel- deiijkea steuu weri met 9 tegen 1 stem i ïgewilligd, en besloten föü aan voor noemde commissie af t9 dragsn. Nog werd met algemeene stemmen besloten om de "verloftijden bij de Leerplichtwet be- piall, voortaan te doen plaats hebben gedurende 15 Maart tot lö October. 0;j do rondvraag vestigde dhr. Moelker j de aandacht der leden eD ook van B. en W. i op de pansioneering der Gemeente-ambte- naren. Hij beveelt deze zaak in de ernstige j overweging van B. en W. aan en hoopte j dat zy na ianger of korter tijd met voor- Btolieu dienaangaande tot den Raad zullen i komen. Hierop werd de vergadering ge- sloten. Te Stecnwijk heeft R Smit, knecht bii de heeren Vissr, kunstmesthandelaren, j eon zoontje van vijf jaar, een flinken jongen, die nog niets anders gebruikte dan melk. Andere spjjs of drank kan men niet aan het ventje kwijt raken. Aangaande den brand te Gelder- malsen, die Dinsdag eea huis en inboedel totaal vernietigde, meldt men nader, dat de eenige bewoner van het brandende perceel bijna in het vuur omgekomen is. Door stukken vuur, die op zyn bed vielen, werd hjj gewekt en het huis was het in- 8torteu zoo nabij, dat de man, zonder zich te kunnen kleeden, zich op straat moest begeven. Uit Lelden wordt gemeld, dat een dertigtal metselaars en opperlieden het werk ook hebben neergelegd. Men ver moedt, dat zij het de politie drukker zul len maken dan de timmerlieden. Een Italiaan, die onder Diemen als boerenknecht werkte, zeer tot tevreden- beid van zijn patroon, doch op verzoek der Italiaausche regeering werd gear resteerd, zal dezer dagen worden uitge leverd. Hjj moet nog 25 jaren gevange nisstraf, hem door Italiaausche rechters opgelegd, te goed hebben. Gister zijn te Dryber vier boeren plaatsen afgebrand. De oorzaak van deu brand was het spelen door kinderen met lucifers bjj stroo. Alles was laag verze kerd. Het vee werd grootendeels gered. Dezer dagen is uit een winkel in de Pieterskerk-Koorsteeg te Leiden des nachts een bedrag van ruim f 300 ont vreemd. De dief moet zich op onverklaar bare wjjze toegang tot het perceel hebben verschaft en den lessenaar, waarin het geld geborgen was, met een valschen sleutel hebben geopend. Van braak is althans niets te bespeuren. De dader heeft geen spoor achtergelaten, heeft niets dan geld medegenomen en schijnt ook naar niets anders te hebben gezocht. De lichting van 1906. Onder dagteekeniug van 9 dezer heeft de minister van oorlog goedgevonden te bepalen, dat voor don dienst van het blijvend gedeelte der lichting van 1906 bij het wapen der infanterie twee ploegen moeten worden aangewezende eerste ploeg ter sterkte van hoogstens 1472, de tweede ploeg ter sterkte ven hoogstens 1171 miliciens (kader en manschappen). De eerste ploeg wordt onder de wapenen gehouden van 1 December a.s. toten met 29 dan wel 30 Maart d. a v., de tweede ploeg voor het tijdvak van 29 Maart 1907 tot en met 27 Juli d. a. v., met uitzon dering van 302 man die met groot verlof huiswaarts moeten gezonden worden, zoo dra de detachementen, die hebben ge diend tot verstarking van het garnizoen te Amsterdam, bjj hun korpsen zullen zjjn teruggekeerd. Een Drenlsch menu. Hieronder laten wij het niet onaardig menu volgen, dat deu leden van het Geneeskundig Congres bij hun bezoek aau Assen werd aan geboden Oader de afbeelding van Drentsehe hunnebedden stond het volgende rijmpje Wat mussen de kerrels ontzettend best [eten, Die disse dik steenen bij 'u kaauder zoo [smeten Daor dus eten gezond is, roa'k elk en [een an, Dat ie niet waacht op neugeo, inaor et [wat ie kaD. Daarna volgde het menu Assen. 9 Juli 1906. 57e algemeene vergaodering van Dokters. Hier kuu'j zien wat op taofel komp Numer 1. Keunegiunesoep (da's van beste was er bekend is). 2. Mooi koifLs met wat slaach- terij. 3. Hollaande vis; tarbot het dat, noie èrappels. 4. Nierenvleis van 'u os, met stip urn 't nat te maoken, slaoeboontjes. 5. Koetong (van 'n kalt) op fraanse meneer klaor maokt met smolten butler. 6. Br ian hocudevleis, dat op zien Brussels bereid is, met abriekoze». 7. Dan wat plakkies puddeuk, opzien Beierseh kloar maakt. Erbei'n, kaasten en zoo wat Zuete flikkerij. Grondbelasting. In de St. (!t. no. 166 is opgenomen de wet van den 7 Juli, houdende wjjziging van art 41 der wet van 26 Mei 1870 fStbl. uo. 82, tot regeling der grondbe lasting. Daarbij is art. 2 gewijzigd als volgt Voor droogmakingen of bedijkingen van bnitengewone kostbaarheid, doch ter oppervlakte van 60Ü hectaren of minder, die vóór het in werking treden dezor wet zjjn ondernomen, kan de, krachtens artikel 35 of 36 der wet van 26 Mei 1870 (*<M. r.o. 82) toegekende termjin door Ons op den voet van artikel 41 dier wet worden verlengd, voor zooveel bet gronden be treft, die op het tjjdstip, waarop deze wet iu werking treedt, nog niet aan de belasting of de verhoogde belasting zijn onderworpen. Mede kan in bijzondere omstandigheden voor droogmakingen of bedijkingen van buiteogewi ne kos! baarheid, teroppervlakte van meer dan 500 hectaren, die vóór het in werking treden dezer wet zijn onder nomen, de krachtens artikel 41 der wet vaa 26 Mei 1870 (Slbl. no. 82) verlengde termijn door Ons met ten hoogste tien jaren worden verlengd voor zooveel de grooderi betreft, die op het tijdstip, waarop de/e wet iu werking treed r, nog niet aan de belasting of de verhoogde belasting zijn onderworpen. Verzoeken om toepassing der bepalingen van de beide vorige leden moeten binnen drie maanden na het daarin vermeld tijd stip schriftelijk worden ingediend. Wie nog nooit een Geldersche boeren bruiloft beeft bijgewoond kan zich geen denkbeeld vormen van den aard en den j omvang van zulk een festijn, i Eigenaardig is bet terstond, dat de bruiloft meestal niet gelijk metdetrouw- j plechtigheid plaals heeft, doeh eenige I maanden later. Dit staat in verband met de werkzaamheden op het land. Is het I tijd van zaaien of maaien, dau kan een i boer geen bruiloft vieren. Hij wacht dus j tot een meer geschikt tijdstip, bijv. achter in Mei vóór den hooioogst of in 't najaar, als de rogge van den akker is. Toch gaat in zoo'n geval de trouwdag niet geheel onopgemerkt voorbij Bruiloft «of geen bruiloft, de bruid moet «gehaald" worden, als tenminste niet de bruidegom bij de familie van z'n a.s. vrouw «iutrouwt". Dat is reeds een heele feestelijkheid. Op tal van «kleedwagens'' de bekende 4-wielige voertuigen met witte kappen mooi versierd met allerlei „bluumkes" en groen" gaat de heele buurt or op uit om de jonge vrouw af te halen. Meermalen kan men in de steden en dorpen bij ons ten platten lande zoo'n stoet voorby zien trek- kon. Van onder de opgeslagen kappen der wagens klinkt vroolijk gezang en ziet men de roodwangige boerendeerns glunder lachen en lonken tegen de mannelijke be geleiders. Di; «ha!eu:' is echter slechts een voor- pretje, dat de eigenlijke brullefte vooraf gaat. Als de daarvoor aangewezen dag nadert, gaan twee neugers (keubaar aan bun met papieren rozen versierde petten) bij de familieleden, vrienden en kenuissen rond, om hen voor de bruiloft uit te noo- digen. Het komt daarbij blijkbaar op een paar gasten meer of minder niet aan de bakker, de kruidenier, de schoenmaker, de smid, kortom al de leveranciers van het jonge paar worden gevraagd, ja zelfs de kastelein, die voor de noodige geest rijke dranken zorgt. Zoo behoeft het niet te verwonderen, dat het aantal gasten dikwyls verbazend groot is. Dezer dagen werd bijv. in de buurt van L. een bruiloft gehouden, die door ruim 160 gezinnen werd bezocht. Wanneer men nu weet, dat onder het «gezin'' óók meideD, knechts enz. zijn begrepen, dan wordt het duidelijk dat een getal van 800 bezoekers op zulk ecu brui loft volstrekt uiet buitengewoon is. Wat er op zoo'n festijn verorberd wordt, is ongeloolelijk de Gelderschman kan een aardig natje en droogje verduwen Om dien geheelen kring rond te komen, hebben de neugers natuurlijk vele dagen werk. Eu daar men hun overal een «borreltje" of wat anders aanbiedt, keeren zij dikwijls iu zeer vroolijke stemming huiswaarts. Als eindelyk de groote dag is aange broken, zijn gastheer en gastvrouw al vroeg in de weer. De boer heeft vooraf het erf om het huis netjes in orde gemaakt, en den „brink" (de open ruimte tusschen schuur eu stal) met zand bestrooid om als dansvloer te dienen. Op de groote deel, of buiten onder de boomen staan de eettafels gereed het feest kan beginnen. Om 10 uur 's morgens, soms nog vroeger, komen de eerste bezoekers reeds aanzetten. Het zijn meestal de ouderen met kleine kin deren, die den achtermiddag en avond voor het jonge volk vrijlaten. Zoodra de neugers, die thans als bruiloftsjonkers fungeeren, een familie zien naderen gaan zij haar een eindweegs tegemoet, met een fleseh en een versierd glas, waaruit al terstond een „drupke" moet worden genomen. Deze begroeting valt allen gasten ten deel, en ze te weigeren, gaat hoogst moeilyk. Als men maar even „bescheid" doet, is het voldoende. Na de eerste begroeting, schikt men al spoedig aau tafel, om zich te goed te doen aan brood met ham (van den heerlykeu smaak der Geldersche boerenstoete kan men zich in de stad geen denkbeeld vormen), ki entemik enz. Later volgt dan meestentijds nog een stokvischmaal en rijstepap. In dat geval moet iedere gast zijn lepel en vork meebrengen, welke boodschap hem bij de uitnoodiging gewordt. Zoo is de bruiloft al ras in vollen gang men wandelt wat rond, «geselst" druk over koetjes en kalfjes (in den letterlijken zinen over de kansen van den oogst, en maakt het zich zoo gezellig mogelijk. Als 't wat later op den dag wordt, komen ook de jongelui opdagen, en dan begiut al spoedig de dans, op ae lubtige tonen van fiedel of harmonica. Natuurlijk wordt iedere gast in de ge legenheid gesteld, de geschenken te be wonderen, die het jonge paar heeft ont vangen en dat zija er zoo eenige 1 waarbij de oritiek ook al niet uitblijft. Op deze wijze verloopt de dag en de avond, eu het is veelal reeds een eind in den nacht, als de laatste bezoekers met een «Driekesman" of een «Hei 't was in den Mei" het feest besluiten. Den volgenden dag rijdt over den dans vloer weer de mestwagen De bekende chirurg van de Utrecht- sche hoogeschool, prof. Narath, heeft voor zijn vertrok naar Heidelberg een knap stuk werk geleverd. Te Venray werd voor drie weken een knaapje de neus en een stuk der bovenlip afgebeten door oen paard. Goede raad was duur. Door de medici werd de wond gezuiverd en verbonden, doch het ventje was in dien toestand, zyn gebeele leven aan bespotting prijs gegeven en mis maakt. Hij werd naar Utrecht vervoerd en opgenomen in het St.-Andj eas-gesticht daar ondernam prof. Naratlt het kunststuk om den armen jongen terug te geven wat het paard vernield had. Nu, na 3'/j week is de kleine Jean terug en met behulp van bestaande foto's is het den geleerden kra- nigen professor gelukt zijn patiënt een neus terug te geven, die volmaakt gelykt op den vroegeren zoo ongelukkig verloren schat. Het vleesch van een der armen heeft de bouwstof geleverd en prof. Narath is de knappe architect van dezen mooien gevel (Centrum). Men schrijft uit Mijdrecht Ook dit jaar is onze dorpsgenoot Antonie de Wit, geboren 21 Maart 1817, dus bijna 89'/2 jaar oud, weder aan het grasmaaien ge weest en hij heeft ongeveer 2 bunder ge maaid. Toen men dezer dagen aan De Wit, die ziju geheele leven hard heeft gewerkt, vroeg, of het werk hem niet vermoeide, ant woordde hij: neen, 't werk valt mij niets zuur, alleen ben ik 's avonds wel eens een beetje moede iu de beeuen Op de Goejanverwelledijk nabij Gouda is een laudbouwer van het balkon van de tram gevalleu en op de plaats ge dood. Te Lekkerkerk heeft een fiet ser een op den weg aldaar spelend knaapje omvergeredenhet kind is aan hersen schudding bezweken. Te Helmond is ecu kind overleden aan vergiftiging door gekleurd suikergoed. Te Tilburg is een tweejarig kiud in een onbewaakt oogeublik in een ketel water gevallen eu verdronken. Te Utrecht wilde een dronken schipper met een halfdronken kameraad zich omstreeks twaalf uur eer- gisternacht aan boord begeven. Dit was echter niet zoo gemakkelijk, oindat de loopplank was weggenomen. Door het nemen van een flinken sprang was de eene weldra veilig aan dek, de ander stapte bij deze evolutie, eehler mis en ver dween in de diepte. Na eenigen tijd werd een levenloos lichaam opgedregd. De zeventienjarige zoon van jhr. V. Bte Heerenveen, is bij het visschen op de Terkapler poelen, wijl de boot door een rukwind omsloeg, verdronken. Twee ka meraden zijn door visschers gered. Bij het aan boord stappen van een Rijnschip te Rotterdam, viel een werkman te water. Hij werd bewusteloos opgehaald. Tever geefs werd gepoogd de levensgeesten op te wekken. Een ter hulp geroepen genees heer kon slechts deu dood constateeren. Te Rotterdam is in het Ziekenhuis een 74-jarige vrouw overleden, die naar aanleiding van mishandelingen door haar zoon iu die inrichting was opgenomen. Te Oud-Beijerland is een krieken- plukker uit den kersenboom gevallen en aan de gevolgen bezwekeB, Het einde der Rembrand feesten. Op welke wijze deAmsterdamscheRembrandt- feesten zijn besloten, wordt door het N. v. d. D. aldus verteld Het Rembrandt- feest is dezen nacht geëindigd op den Dam met een leusachtig l'atertje-laugs-den-kant oin het mouument. Vele tientallen «pater tjes" eu «nonnetjes" namen er deel aan heereu, dames, mannen en vrouwen uit het volk, matrozen, soldaten, briefbestellers, vermomde jougelui en nog velerlei fees telijk en goedgezind volk, alle standen waren er bij. liet „Patertje-langs-den-kant" lostle zich op in breede troepen, al maar zingend en om het monumeut deiileerend; elkaar ontmoetend en dan begroetend met denzelfden zang Ach wat is het leven schoon Geef me een kussie, Daar heb je Rembrandt enz. Velen werden door de troepen als Rem brandt aangewezen, en dan werd er voor hem gezongeu en gedanst. Aan het slot vereeuigdeu zich alle troepen tot één ge weldig grooten troep, die zonder afspraak aan marcheerden op een eenzamen politie agent, die met plezier naar de onschuldige volkspret had staan kijken. Onbeweeglijk bleef hij op zijn post bij het naderen der honderden, bij het buigen van ben, onder het zingen van «geef me een kussie", tot hij zich plotseling omringd zag door allen, die op hem, nu 't midden van den kring, wezen eu zongen«Daar heb je Rembrandt! Daar heb je Reinbraudt 1" De agent, die veel tact had, laohte, dankte, en nam buigend voor de huldebetoogers den belui op. Dit streelde den feestelingen, het maakte de dankbare harten wet-.kin een wip zat agent Rembrandt op de schou ders van sterke jon"ens. In trioml werd hij an bij v. Gend en Loos naar het monument gedragen, onder het zingen van allen En leve de politieeD leve Ce politie Hoera IHoera Hoera By dit hoera wist de agent van het denk beeldig schild te komen, en met lichte hoofdbuiging, dankend, ging hij, onder groot hoera en algemeen armgezwaai weer naar zijn post. De troep lostte zich op in kleinere troepen, die zich naar alle riohliDgen verspreidden, al maar zingend, dat het leven schoon was, en dat Rem brandt mocht leven! Uit Rusland. Op graaf Todleben, aide de camp vau den Tsaar, heeft men in het kamp van de genie te Siora, by Petersburg, een aanslag gepleegd. Het schot miste. De dader wist te ontkomen in een boot, die gereed lag iu de Newa. Men schynt hier te doen te heb ben met een wraakneming. Graaf Todleben had order gegeven om een agitator, die in het kamp had weten binnen te dringeD, te arresteeren. Gedurende de zitting van den krijgsraad te Sebastopol is uit de matrozenkazerne een bom geworpen naar den commandant vay Uet Brestsche regiment, die jujst de zittingzaal verliet en de binnenplaats be trad. De kolonel werd niet getroffen. In een cavalerie-regiment der garde zyn te Krasnoje Selo ernstige onlusten uitge broken. Een eskadron weigerde dienst te doen en stelde eischen, waaronder het ont slag van den commandeerenden oflicier. De regiments-commandant slaagde er niet in hen tot rede te brengen. In Toela ook al muiterij, by de sappeurs. Een regiment uit Moskau is daarop n et kanonnen aangekomen, heeft het kruithuis bezet en de muiters ontwapend. Toen ze naar de gevangenis werden gebracht, zon gen ze de Marseillaise. Ook in Warschau is hot niet pluis. Het Wilnasche regiment houdt dagelijksch ver gadering eu een uit Lodz overgekomen regiment eischt zyn terugzending, daar het in geen geval tegen de kameraden van het Wilnasche regiment wil optreden. In Sjimotir dreigen de manschappen der 8ste artillerie-brigade uiet dienstweigering wanneer een onderofficier niet wordt ver wijderd. Eiken nacht hebben er aanvallen plaats cp het tuighuis. Een sotlnie kozakken te Werk no eischt op hoogen toon ontslag uit den krijgsdienst en weigert politiediensten te verrichten. Te Warschau schoot iemand uit een raam op een voorbytrokkend regiment. De dader werd gepakt. Toen uit een aangren- zendeu winkel eveneens geschoten werd, beantwoordden de soldaten 't vuur, zonder echter iemand te treffen. De commissie, belast met het onderzoek naar het gebeurde by de overgave van Port Arthur, stelt voor, de doodstraf uit te spre ken over generaal Stossel; verder eLcht_zy 20 jaar galeistraf voor generaal Fock,"de verbanning van generaal Reuss en een berisping voor generaal Alexieff. Het verslag der enquête-commissie zal worden voorgelegd aan den Tsaar in begin van Augustus. Het aftreden van grootvorst Nicolaas als opperbevelhebber van het leger moet zeer aanstaande zijn. Naar het heet, zal hy wor den opgevolgd door generaal Zaroebajef. De geruchten over het aftreden van Trepof schynen ongegrond. Buitengewone militaire maatregelen zijn bevolen ter bescherming van het landbezit van grootvorst Michiel, wiens gronden in het district Siëfsk door boeren zyn bezet en door dezen onderling verdeeld worden. Niet ver van het Finsche spoorweg station te St.-Petersburg is dezer dagen verwoed gevochten tusschen stakende grondwerkers en militairen. Verscheiden werklieden werden gedood vele anderen zyn gekwetst. Dertig personen werden in hechtenis genomen. Het was Woensdag de heetste dag van het jaar te Londen. Iu de schaduw rees de thermometer tot 83 graden F. De heer Augagneur, de nieuwe gou verneur van Madagascar, vond bij zijn komst te Tiinarivo verscheidene takken van bestuursdienst in een toestand, die het hem noodig deed oordeelen, om maat regelen te nemen, waarbij geen overmatige gevoeligheid of toegevendheid kon worden betracht. Toezicht en controle ontbraken er geheel en al. Verscheidene ambtenaren zijn naar Frankrijk teruggezonden ;anderen voor het gerechtshof gedaagd. Overal wordt nu den ambtenaren op het hart gedrukt, strikt de voorschriften in acht te nemen en de grootst mogelijke zuinigheid wordt in het bestuur ingevoerd. Op deze wijze is het mogelijk, iu 1907 een vermindering van 400.000 francs op de kosten van be stuur te verkrijgen. Aan het koninklijke paleis te Madrid en 's kouings villa te La Granja worden tallooze dreigbrieven ontvangen. Een daar van behelsde het volgende«Denk niet, dat wij je vergeten hebben. Indien je daar aan twijfelt, vergelijk dan het schrift van dezen brief met dat van dien, waarin gij gewaarschuwd werd voor den bom van Morai". Het Hof heeft zich nu naar San Sebastiaau begeven, waar de strengste voorzorgen genomen zijn om de veiligheid van het koninklijk huis te verzekeren. Gustave Hervé heeft in een schrijven aau den raad der orde vau advocaten voor de tweede maal verzocht, bij de orde te worden ingeschreven. Weigert de raad der orde, dan zal Sembat den minister van Justitie daarover interpelleeren. De Dreyfus-alïaire is wel dood, Oocn nog niet zóó dood of zij geeft nog Bteeds aauieiding tot duels. Ditmaal zijn het de persman Crucy, en de oud-archivaris aan het departement van Oorlog Gribelin ge weest, die elkaar hebben bevochten. Crucy had van Gribelin geschreven, dat deze een falsaris en een leugenaar was. Er dieDde dus wel te wordeD geduelleerd. Tweemaal werden kogels gewisseld, zonder dat een der strijders werd geraakt, zoodat aan de eere is voldaan. Twee honderd Atnerikaansche matro zen van de vloot vauschout-bij-naehtEvars zijn ziek geworden tengevolge vau het nut tigen van blikjes-vleesch. Men vreest dat enkelen hunner de ongesteldheid met den dood zullen moeten bekoopen. Deze ge beurtenis zal in Amerika de stemming van het publiek tegen de «vleesch-pakkers" niet verbeteren. Een telegram over Borneo Z. O. Af deeling. De Goesti's Tissa Mohamad en Lantih, alsmede haar echtgenoot Toemeaggoeng Dj idam hebbsn zich met vele volgelingen Uioorwaardelyk ondei Worpen. Er zyn 150 geweren ingeleverd. Goesti Brakit eu Pangliiga Amin, die z.ph suuuU

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2