Gemengde Berichten. Kerknieuws. Schooinieuws- Gistermiddag hebben iu eenige gedeelten vau de Russische hoofdstad de politie agenten het weik gestaakt. Zij trekken i u in groepen door de riad om hun dienst doende collega's tot meedoen over te halen. Hoe opstanden worden gedempt. Toen tijdens den Boerenoorlog de vrou wen en kinderen der vechtende burgers ia de kampen dos doods bij tienduizenden van gebrek en verwaarloozing omkwamen, heeft een Eagelsch staatsman de weerzin- w-ikkon dedriestheid gehad in het openbaar te vei klaren „dat de oorlog gevoerd werd op een manier zóó humaan, als nog nooit in de geschiedenis was voorgekomen.'' De Natalsehe regeering heeft zich dit pr cedent ten nutte gemaakt en is komen verklaren „dat de campagne tegen de Na- talsche opstandelingen met ongeëvenaarde menscbiievendheid is gevoerd. Duizenden vrouwen en kinderen der opstandelingen worden op gouvernementskosten onder- fcoudea er zijn nu ongeveer 3000 opstan delingen gevangengenomen, wat de on houdbaarheid bawyst der bewering, dal geen kwartier wordt gegeven. De gevan genen krijgen goed eten, zijn goed ge huisvest eu tevreden Het ontbreekt er maar aan, dat de Na'alsche regeering met een effen gezicht verzekert, dat deze gevangenen nu nog v. at worden opgevrolijkt met bioscoop- vertooningen, vuurwerk en muziek. Hst cynisme van bestuursambtenaren, die het durven hebben over „tevreden gevange nen" treedt eetst recht aan den dag, wanneer men daarnaast legt de beschrij vingen, door ooggetuigen gege\en, van de wijze waarop de opstand wordt ge dempt. Het kloeke nieuwe orgaan der L indecsche liberalen drukt een schrijven af van een soldaat te velde, voor welks echtheid zij instaat en dat gedateerd is u t Halaraboekamp, Inroesi Vallei, Zoe- loeland dd. 12 Juni. Wij citeeren ,.Ik heb een van de vreeselijkste etva- rrngen van mijn heele leven doorgemaakt. Gis teren verlieten wij 's nachts het kamp met het plan, het kreupelbosch te dooizoeken, waar de rebellen zich verborgen hielden. Onverwacht kwamen wij aan een kamp van de opstandelin gen, die juist uit Natal waren aangekomen onder bevel van Mehlakazoeloe en Bambata. Hoe wij de Zoeloes hebben kunnen verrassen, zal altijd een raidsel blijven; maar wij omsingelden hen aan d ie zijden en precies met het aanbreken van den dag openden wij van een afstand van 50 m;ter het vuur met veldgeschut, maxims en geweren. De Naturellen waren eenvoudigbuitcn zichzelven van angsten toen wij voorwaarts rukten liepen zij in dozijnen ongewapend op ons toe en boden aan, zich over te geven. Velen onzer en de Transvaalsche vrijwilligers stonden toe te zien zonder recht te weten, wat te moeten doenwant juist op dat oogenblik kwam de Natalsche politie, van wie velen door de Natu rellen waren vermoord, ter plaatse. Zij schoten de Naturellen neer bij lo-tallen onder het roepen «Gedenkt Impanza I" Toen leek het of wij allen dol werden. Wij renden door het kreupelhout en wel twee uur lang bleven wij Naturellen doodschieten en neer steken. De lui waren zoo opgewonden, dat zij naar alle kanten schoten, zonder zich er om te bekommeren of er kameraden onder schot waren. De kogels vlogen naar alle kanten en iedereen leek wel krankzinnig te zijn. Na het gevecht doorzochten wij het kreupelbosch den geheelen dagwaar wijjde niggers vonden, in boomen of onder struik gewas werden zij afgemaakt. Da «bevriende" Naturellen, die ons vergezelden, bedreven de afschuwelijkste daden; o. a. haalden zij met messen den gewonden, die op den grond lagen, oen buik open. Den volgenden dag begaven wij ons opnieuw naar het terrein van den strijdde gekwetsten die nog in leven werden gevonden, werden doodgeschoten, Enkelen dier gekwetsten liepen krankzinnig van pijn en dorst, rond, maar wij brachten lten spoedig tot bedaren. Aan onze zijde hadden wij twee blanken gedood en 10 gewond; van de »bevriende" Naturellen waren vijf gedood en vijftien gewond. De vijand had ong. 700 dooden gevangenen werden niet ge maakt. Het was eenvoudig een slachtpartij. De plek waar wij het eerst het vuur openden, leek een regulier abattoir". Wel het meest beschamende van deze hïele historie is, dat de Natalsche autori teiten zeiven den opstand hebben uitgelokt door het invoeren en op onoordeelkundige wijze heffen eener nieuwe belasting, door de Naturellen op te brengen. Nieuwe Courant. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te kluudert A J W. v. lagen ti Bergschenhoek. Aangenomen naar Hall door C. M. Briët cand. te Leiden. Bedankt voor Rotterdam door dr. J. R. Slotemaker de Bruine te Nijmegen. De Synode is weer bijeen. Tot voor zitter en vice-voorzitter werden gekozen ds. Loetï en ds. Leenmans, en tot secundus van den vice-pres. ds. Ellensde laatste is modern. Waalsche Gemeente. Aangenomen naar Middelburg door Ch. Ie Cornu te Breda. Middelburg Na gehouden overgangs examens aan school G alhier werden be vorderd Van 1 naar 2A. BerJenis van Berlekom, M. Callenfels, J. Dronkers, C. Eenhoorn, L Hessliug, C. Hoeufft, M. van der Harst, E. van der Harst, O de Meester, C. Rivière, A Romijn eu ti. Syboltz; Vaa 2 naar 3; M. vuu der Hell, A. Uoeufft, H. Hui ui, W, Kronenberg, 0. de Meester, G. Pilger en C. van der Weele Van 3 naar 4 J. Callenfels, E. Hattink, A. Hoeufft, A. Polman Kruseman, M. Rol- danus, A. vau Siraaten eu L Wijnneen Van 4 naar 5 M. Bijlo, A. Dronkers, G. Hessliug, A. Jongepier en M. Wiener. Het eind-diploma werd uitgereikt aan H. Bolle, J. Callenfels, C. Goethals eu M. Melse. Tot de le klasse zijn toegelaten T. de Lange Boom, C. Buteux, M Biöeker, W. de Caseinbroot, C. Delzenne, C. Franke, B. Heudrikse, M. Kolff van Oosterwijk, C van Loopik, S. Poiet. C. Rivière, A. Soholtetis, W. van Straaten, A Struve, Th. de Meester, E. Verhulst en H. Versloot. Niet toegelaten één. (M. C.) Geslaagd voor het staatsexamen tot toelating aan de rijks universiteit te Utrecht o.a. de dames M. 11. J P. v. Voorst Vader en A. M. v. üriel. De lezer vindt het Overzicht Ver- koopingen en Bestedingen op de 4c pagina dezer Courant. Woensdagmiddag om kwart voor 4 is de 14-jarige zoon van den heer 11., uit Middelburg, even voorbij het hadhuis te Vlissingeu, bij het baden verdronken. Het lijk is nog niet gevonden. (Tel.) In Zeeuwsch Vlaanderen is even eens het kwaad in het loof der aardap pelen ontdekt. Overigens staan de aard appels daar bijzonder schoon. Zij worden reeds door Belgische handelaren opge kocht, voor f 140 tot f 180 per gemet. Oud-Vosmeer. Heden viel een bijna tweejarig kind van D. v. D. in een vrij diepe moddersloot onder den Vogelenzang- sehendijk. Op het geschrei kwam A. B. toeloopen die het kind van een anders wissen dood redde. Bij het vlastrekken vielen eenige vrouwen door de groote hit te flauw. In de heden gehouden vergadering van ingelanden van den 0'eneralen Prins Willempolder is tot polderopzichter be noemd J. van Lare-Faas en tot gezworen P. Rieseeuw Az., dijkgr. 11'. b'oudenpolder. Een gefopte reiger, een gevangen pa ling en een gelukkige visscher. in den Van Lijndenpolder poogde zoo schrijft men uit Boschkapeile aan de M. V. een reiger zich met veel geweld meester te maken van een ilinken paling, die zich echter zoo goed verdedigde, dat de vogel geen kans kreeg om er mee naar zijn nest te vliegen. Een visscher in de na bijheid liep naar de vechtenden toe en kan tot bij den vogel naderen, zoo was deze met zijn prooi bezig. Het dier vloog toen weg zonder den paling, welke door den visscher meegenomen werd en een gewicht had van circa een half KG. Slechte bewaarplaats. Een bierhuis houder te Duizel ondervond een jammer lijk verlies. Om haar geld goed te bewaren had de huisvrouw de spaarpenningen in een blikken trommeltje en dit gepiaatst in den bakoven Dinsdagmorgen zou men aan 't bakken gaan. De oven werd aan gemaakt en heet gestookt. Eeusklaps dacht de vrouw aan haar schat. Hevige ontsteltenisIn een oogwenk was het trommeltje te voorschijn gebracht, doch helaas de inhoud had veel geleden. Deze bestond uit eenige ryksdaalders en guldens benevens Nederlandsch Bankpapier en eenig klein geld. Het zilver was zwart geworden, maar nog niet gesmolten, doch het bankpapier was geheel verteerd. (Friesch Dagblad.) Een 18-jarige onderwijzer te Wijk bij Heusden is by het zwemmen verdronken. Frans Rosier. Na Jat de deskundigen, door den rechtercomniispsris in deze zaak beuoemd tot onderzoek van beklaagdes verstandelijke vermogens, de hoogleeraren dr. G. Jelgersma en dr. C. Winkler, een rapport hadden uitgebracht, waarin zy ver klaarden tot hot besluit te zijn gekomen, dat deze beklaagde is een misdadig ge borene, die krankzinnig is geworden en dat hij thans is lijdende aan inssnia epileptica, heeft de rechtbank te Rotterdam, schrijft de „N. R. Ctop daartoe strekkend re quisitoir van den officier van justitie den man buiten vervolging gesteld. Vermits daarmede de tegen Rosier wegens den in den nacht van 2 op 3 Maart 1.1. te Gouda gepleegden diefstal aanhangig gemaakte strafzaak, in verband waarmede hij den 7en Maart 11 in het huis van bewaring te Rot terdam werd opgesloten en sedert verbleef, was geëindigd, is hij gisteren naar het krankzinnigengesticht te Medemblik,waar- uir hy op 20 Februari ontvluchtte, terug gebracht. Gedurende zyn verblijf in 't huis van bewaring heeft hij van den aanvang tot het einde volhard by zijne reeds elders be toonde weigering om gestichtsvoedsel tot zich te nemen, zoodat dit hem tweemaal daags kunstmatig door den geneesheer werd toegediend. Nopens het door Rosier voor die voedselweigering aangegeven mo tief, vrees voor vergiftiging door het in elke, hem door anderen voorgeiette spys zich bevindend kopergroen, kwamen de deskundigen tot het resultaat, dat die vrees niet is gesimuleerd, maar is uitvloeisel van een bepaald waansysteem, Een beruchte Duitsche rijwieldief is, ua te E'-x'a te zijn ge-napt, gistermorgen te Winschoten gevankelijk binnenge bracht. Dc vorige week nam He reiniging te Haarlem een proef met z, g. anti-slof in de hoofdstraten, om die daardoor stof vrij te makeD. Het resultaat was veel bedorven dames- japonnen en evengoed stof. Vandaar vaudaag weer lustig rondrijden van de sproeiwagens. Zes-en-dertig ganzen en een hokke- ling (pink) in één schot, dat geschiedt zeldeu of nooit Toch moet dit éénmaal gebeurd zijn en het kolossale geweer, waarmede dit resultaat werd verkregen, was een ganzenroer dat verleden week vertoond werd op de landbouwtentoon stelling te Franeker. De gelukkige schut ters waren de heeren S. K. Okkinga en M. A. Hibma. In den afgeloopen nacht is een per soon in de Reguliersbreestraat te Am sterdam gevallen en met de baud onder het wiel van een rijtuig geraakt. I>oor een politieagent werd bij voorloopig met een snel verband verbonden. Gedurende de Rembrand (feerien te Amsterdam zijn 12 aangiften gedaan van het vermissen of rollen van horloges of portemonnaies. Voorbijgegane dagen. Zóó zijn de dagen ter eere van deu grooten Rembrandt, voorbij. Nooit of te nimmer wasdenaarn van onzen machtigen schilder zóó in ieders mond nooit of te nimmer heeft men er zóó lang over nagedaeht, dat er een Rijksmuseum bestond, en er een «Nacht wacht" geschilderd wai. De dagen zijn voorbij en heden was het Centraalstation vol van feest-gevierd- hebbende menschen. En het was 'n voor bode van den val der Rembrandts-stem- ming, die had gelieerscht over de stad, van Zondag tot en met Dinsdag. En het was als het bericht-van-afscheid van 'n goeden vriend, die vele uren onze gast was. En het was alsof we plots 'u zon zagen verdwijnen achter'n donkere wolk, de dagelijksche sleur, waarin we niet weten van Rembrandt en de Staalmeesters, en de Anatomische Les en de Nachtwacht en het Geslacht Varken in de Hermitage.... Om sentimenteel te worden als 'n Duitsch bakvischje, dat haar luitenant, met'n paar snorren als Deventer koek, heeft verloren! Ach Héén is het getetter en gespetter van joel en jubel; héén is het getoeter en ge- bazuin en gegil en gehos en gebrul en gezang en geschreeuw eu gejuioii eu ge- hoera en gespring en gedans en gezwier en gezwaai en gelól en geroep Ach De kleurige, fleurige, keurige bloesjes, aangedaan door de meisjes-in-Rembrandt- stemming, minderen in aantal. En de Kal- verstraat herneemt weer haar ónfeestelyke drukte. En niemand staat'r ineer stil voor de Nachtwacht-reproductie bij „Pander", vragend met verwónderden blik „Wèt is dèt voor 'n ding?" En niemand voelt er meer behoefte om 't z'n buurman uit te leggen „Zie je, Rembrandt, dèt wès 'n schilder In 't Raaksmuseum zaan prente ven 'm 1" Gisteren maakte ik nog 'n rondegang door de stad, door de leege Pijp, waar ver dwaald 'n paartj6 rondzwalkte, langs het Rembrandtplein, waar kittelende pauwe- veeren jolig je neus zochten, waar zuur- karren beur versche waar geuren deden uitwasemen, waar je 'n half uur moest schuifelen, om van „De Kroon" in „Mille Colonnes" te komen.De Kalverstraat met haar leutig menschenbetoog. De Dam, waar je zoo lekkerkuDthossen,deNieuwen- dyk, het Damrak, de Haarlemmerstraat, het Haarlemmerplein. Alles weer in z'n oude gedaante thans. Eu vanmorgen was er in de vischvvinkels 'n groot gedrang naar zure haringen, de éénige herinnering aan het wydscbe feest. De dagen van Aranjuez, alsmede van Rembrandt, zijn alweer voorbij 1 Tel.) Middenstandscongres. De derde alg«meene vergadering en con gres van den Ned. Bond van Vereenigingen van den Handeldry venden en Industrieelen Middenstand werd heden en gisteren te Leeuwarden gehouden. De bonds-voorzitter, de heer J. 8. Meuw- sen, sprak de openingsrede, waarin hij eenige beschouwingen ten beste gaf over onze nationale middenstandsbeweging. De spreker wees er op, hoe deze in denlaatsten tijd steeds toeneemt en hoe men er ook meer rekening mede houdt, in het bijzonder met haar organisatie, den Bond, en hoe b v. de regeeriDg haar voorlichting bij haar plannen inroept. Zal de Middenstand de voorspelling van zijn ondergang, van sociaal-democratische zijde vernomen, logenstraffen, dan zal hij de crisis, die hij thans doormaakt, overwin nen in de eerste plaats door vermeerdering van eigen ontwikkeling. Met ingenomen heid constateerde de spreker dat in den laatsten tijd daarnaar gestreefd wordt en ook de keuze der onderwerpen, die ter ver gadering zullen worden behandeld en waar over praeadviezen zijn uitgebracht, bewijst zulks. Daaraan knoopte de heer Meuwsen een betoog vast, waarin hy scherp critiseerde de abnormale wyze van verkoopen ge fantaseerde uitverkoopen,cadeaux, verkoop wegens sterfgeval die z i. bewijzen, dat de koopman vaak niet enkel geen kennis, doch ook geen liefde voor zijn vak heeft. Daarin moet, met goeden wil en ernstig na denken verandering komen. Van de toe komst is in dit opzicht veel te verwachten en een goede organisatie moet dat voorbe- rriden Wat die vermag, wat door een drachtige samenwerking uu reeds tot stand is te brengen bewijst de N(j verheidaten- toonstelllng te Leeuwarden, bewees de Bakkerijtentoonstelling te Amsterdam, zullen straks de Middenstands-tentoonstel lingen aantoonen. Ten slot!e sprak de heer Meuwsen den wensch uit, dat men niet al te gauw met zijn bemerkingen over de handelingen van den Bond zal gereed staan. Alles in eens te bereiken is onmogelijk men dient moed, vaat geloof eu vertrouwen te hebben en wat daarmee is te bereiken, is door den Middenstaud, door „Handelsbe lang" te Middelburg, by de Zeeuwsche overstrooming bewezen. Met een woord van welkom besloot de heer Meuwsen zijn zeer toegejuichte rede. Hierna sprak de vertegenwoordiger der regeering, mr. dr. J. L. A. Salve da de Grave, administrateur bij het departement vau Landbouw, de vergadering toe. Hij wenschte in de eerste plaats te zeggen, dat de huidige Regeering in niet mindere mate dan het vorig kabinet de belangen van den middenstand wil ter harte nemen, ten be wijze waarvan spreker mededeelde, dat op de in September in te dienen begrooting, naar hij gelooft, gelden zullen worden uit getrokken voor een Rijksbureau tot het onderzoeken van handelswaarden, waar voor het bestuur onlangs bij den minister op audiëntie was. Spr. vestigde er de aandacht voorts op, dat, wil de samenwerkinginetdeRegeeriug uiet worden geschaad, vermeden zal moeten worden de weg van het particularisme. Spr. geeft den middenstand den volgenden raad Slaat, zoo het eenigszins mogelijk is, de handen ineen voor het organiseeren van ten toonstellingen en het oprichten van musea. In een kort wederantwoord sprak de voorzitter de hoop uit dat het congres de bedoelde ontworpen instelling zal goed keuren. De secretaris, de heer \V. Nieuwenhuizen uit Nijmegen, bracht daarna het jaarverslag uit over 1905/06. Daaraan is het volgende ontleend Het afgeloopen jaar was merk waardig voor den middenstand, omdat het middenstandsvraagstuk het onderwerp i* geweest van een belangrijke beraadslaging in de Tweede Kamer. De verslaggever is overtuigd, dat nu de nooden en kwalen daar eenmaal zijn besproken, ook geleidelijk wel middelen zullen worden beraamd ter ver betering. Hij hoopt dat dit vraagstuk ook aan de organisatie zal ten goede komen. Immers, deze heeft de aandacht van regee ring en volksvertegenwoordiging gevestigd op de nooden en behoeften van den mid denstand. In 1905 traden acht vereeaigingen tot den Bond toe en in het eerste half jaar van 1906 nog acht. Bij besluit van het Bondsbestuur van 20 Juni 1.1. is het getal leden van de commissie van advies op vier gebracht en tot lid ge kozen de heer R P. J. Tutein Nolthenius, voorzitter van de Staatscommissie voor den Middenstand, te Amsterdam die deze be noeming heeft aatigenomen. Ook is een commissie voor propaganda benoemd, wier taak het is tot toetreding op te wekken en op andere wijze werkzaam te zijn tot ver sterking der geldmiddelen. Met leedwezen constateert het verslag de intrekking der Strafwetnovelle voor zoover betreft het artikel, waarbij straf baai- werd gesteld de oneerlijke concurrentie. Vertrouwd mag intusschen worden dat de regeering alsnog door een ander wetsont werp tegemoet zal komen aan het recht matig verlangen van den middenstand en anders doet liet verslag een beroep op het parlementair initiatief. De Minister van Financiën zeide een ernstige overweging van het denkbeeld toe om winkelbu'zea voor hun geheel, ook de woning inbegrepen, voor 3 in de Perso- neele belasting aan te doen slaan, en beloofde door zijn departement een onder zoek te zullen laten instellen naar deD invloed welke de toepassing van dit denk beeld op de opbrengst der belasting zou hebben. Tot heden kwam bij het Bonds bestuur geen mededetliog van den uitslag van het onderzoek in. Na verschillende feiten gememoreerd te hebber, die destijds reeds werden mee gedeeld, o. a. omtrent de audiëntie van '28 Dec. 1905 bij Minister Veegens ver meldt ook de secretaris de door de minis ters van Landbouw en Waterstaat gevraag de adviezen en de geldelijke hulp aan de winkeliers te Vlis.singeu bij wijze van voorschot verleend door hun standgenooten in andere deelen van het land Wat aangaat het oprichten van een onderzoekingsstatiou voor den Midden stand, deelt het verslag nog mee, dat de oprichting daarvan eerlang verwacht kan worden. Het staat vast, dat op de Staats- begrooting voor 1907 de daarvoor benoo- digde gelden zullen worden aangevraagd. Na de verschillende openingsrede voe ringen werd op voorstel van den voorzitter besloten een telegram van hulde aan H. M. de Koningin te zenden. H. M. beant woordde dit huldebewijs met een telegra fische dankbetuiging. Tot leden van het hoofdbestuur werdt n herkozen de heeren Collenteur, Das eilin Houtenen gekozen, gelijk wij gis en n in onze Telegrammen meldden, de heer Frans Keulemans, van Middelburg. Aangenomen werd een voor.,tel beoogeti- de den Middenstandsbond pogingen te doen aanwenden om te geraken tot de oprichting van een museum vo r den klein handel en de klein industrie. Ij beginsel werd besloten tot het houden van een Middenstandstentoonstelling, vermoedelijk in 1918 te Amsterdam), Goedgekeurd werd een voorstel tot aan schaffing van een stempel voor medailles. De discussie over het vraagpuntCoiipe- ratie van den Middenstand wordt geopend door den heer Van der Graaf (Rotterdam), die de door prof. Jitta aanbevolen collec tieve inkoepen bestrijdt als practisch on uitvoerbaar, bedenkelijk en onmogelijk, afgezien nog van het feit, dat het weinig aanbevelenswaard moet worden genoemd deu vijand hier de coöperatie met eigen wapens te bestrijden. De coöperatie is een vijand van den middenstand of nietdaarover heeft deze bondsvergadering zich uit te spreken men betrede te dezen aanzien geen tussehen- wegen. De heer Goedhart (Arnhem) vindt het wenschelijk, dat de Middenstandsbond in zake de coöperatie geen bepaald standpunt zal innemen. Elke aangesloten vereeniging moet hierin vrij blijven. Achten de win keliers coöperatie eenig voordeel, dan zul len zij daarvan niet worden teruggehouden, zelfs niet door eenig bondshesluit. Trou wens, de strijd tegen de coöperatie moet als hopeloos worden gesignaleerd. De heer Fredeldij Dop (Amsterdam) betoogt, in tegenstelling met den heer Van der Graaf, dat de collectieve inkoopen groote voordeelen bieden, en dat de prak rijk reeds heeft bewezen, dat deze wel degelijk uitvoerbaar zijn. De middenstaud zal op den duur de collectieve inkoopen niet kunnen ontgaan. Dc discussie over dit vraagpunt had tot resultaat, dat met algemeene stemmen be sloten werd, in dezen geen conclusie te nemen, maar aan de prudentie van elke a ingesloten vereeniging o er (e laten, of zij de coöperatie al} of uiet z.al toepas sen in eigen kring. De heer Van den Berg, uit Rotterdam, vroeg wat er geworden was van de be langrijke onderwerpen, op het congres te Maastricht behandeld, die in handen eener commissie waren gesteld. En wat al vruch ten het werken der commissie had afge worpen. De voorzitter antwoordde, na zich eenige oogenblikken met den regeeringsvertegen- woordiger te hebben onderhouden, dat hij de gevraagde inlichtingen niet mag ver strekken. (Luid applaus). De staatscom missie heeft de opdracht, H. M. de Koningin rapport uit te brengen. Zij mag slechts vergunning tot openhaarheid geven. Interpellant diende nu de volgende motie in «De vergadering draagt hel hoofdbestuur op, zich tot de regeering te wenden met het verzoek het resultaat van de bemoei ingen der staatscommissie te bespoedigen". Na debat werd deze motie ingetrokken. Daarna had de officieele ontvangst ten Raadhuize plaats. Het graf van Karei den Groote. Men heeft gisteren te Aken met groote plechtigheid desarcophaag geopend, waarin het stoffelijk overschot van Keizer Karei den Groote berust. Geheimrat Lessing hield een rede over archeologie, gedurende welke een goudsmid met zijn helpers de sar- cophaag openden. Daarna werd de binnenste zinkeu kist daaruit gelicht en door een notaris geopend. De beide kostbare weef sels, die blijkens de jongste onderzoekingen zich daarin moesten bevinden, werden in derdaad en in uitstekenden toestand aan getroffen, voorts drie oorkonden, de eerste van 1481 toen een arm was losgemaakt en in het door koning Lodewijk XI van Frankrijk geschonken hulsel was gelegd, de tweede oorkonde van 1483, de derde van 1861, toen de kist.,voor het laatst was geopend. De beide weefsels, dateerende van de 10de en 12de eeuw, zullen naar het museum te Berlijn worden overge bracht om gefotografeerd te worden. Daarna zullen zij weder in de kist worden gelegd, die thans na de plechtigheid weder voor loopig gesloten werd. De manschappen van een voor over- zeeschen dienst aangewezen expeditiekorps, dat tijdelijk te Lissabon in kazernes onder dak is gebracht zijn in opstand gekomen. Zij wilden eenige gearresteerde kameraden bevrijden en hebben daartoe een hoofdge bouw der politie, waardiemannengevangen zaten, bestormd en zijner binnengedrongen. Zij werden door hooggeplaatste beambten, uiet de belofte, dat hun kameraden geen kwaad zal wedervaren, tot kalmte gebracht. Uit Parijs wordt aan de ICóln. Ztg. geseind Majoor Dreyfus neemt een veer- tiendaagsch verlof naarZwitserland. Onder tusschen zou hem aan de artillerie-directie 'e Vineennes een nieuwe plaats als onder directeur worden ingeruimd. Ook straf. De commissaris van politie Iwanow, die den Doema-afgevaar- digde Sedelnikow zoo mishandeld heeft, is voor straf naar 'n ander stadsge deelte van Petersburg verplaatst. De onlangs gestorven diamantkoning mr. Alfred Beit, in leven gouverneur van „de Beers vice-president van de Britsche Zuid - Afrikaansche Compagnie en de grootste land- en mijnbezitter in de Trans vaal, werd in 1853 te Hamburg geboren Hij kreeg een Handelsopvoêding en ging met een paar duizend pond naar Kimberley, waar de groote firma van Wernher, Beit Co. werd opgericht. Daar legde hij den grondslag van zijn reuzenfortuin, dat hij meest belegde in uieuw ontdekte mijnen. Vau af de oprich- 'ing van de Chartered Company was hij >pn der meest actieve directeuren en me* dewerkers van Rhodes. Deze liet dan ook zijn plannen voor Rhodesia aan Beit na. Zijn vcraiogen en

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2