Kerknieuws. Schoo Inieuws Gemengde Berichten, bij ouderdom o*" invaliditeit, minimum loon, maximum arbeidstijd enz. D.l verhoogt natuur lijk de productie-kosten, maar tevens zal hij zijne waren tot zóó lagen prijs moeten leveren als cit kan geschieden door landen waar het loon uiterst laag, de arbeidstijd onbep;rkt, de ptnsionneering onbekend is. Of wel hij zal onder deze gunstige voorwaa den moeten con- curreeren met State i die de sociale wetgeving huldigen, maar tevens door invoerrechten of uitvoerpremie hun nijverheid in s'aat stellen in het buitenland beneden de waarde te ver- koopen. Onder deze omstandigheden zou in krimping onzer nijverheid en toenemende werkloosheid onvermijdelijk blijken. In alle Staten, waar de sociale wetgeving, zooals die hier te lande wordt bedoeld, werd Ingevoerd, is dan ook tot zekere hoogte de bescherming gehuldigd. Hoe zou men onzen landbouwers en induatriëelen, die thans nauwelijks het hoofd boven water kunnen houden, nieuwe lasten opleggen zonder eenige vergoediug Hoe zal men tegelijkertijd het loon regelen op politieke gronden en de prijzen doen bepalen door de vrije internationale mededinging Hel kan niet genoeg herhaald worden He sociale hervormingen komen er, onder de bestaaode omstandigheden, niet. De gelden moeten eerst gevonden worden. Z >o luidde het in de Troonrede vau het vorige jaar. Maar èf zij zullen gevonden worden blijft het onoplosbare vraagstuk, waarover het kabinet struikelen zal, wanneer het niet, bij de ontwerpen die het van het vorig kabinet overnam, nog voegt die vau de ILcale herzieniog der invoerrechten. Eerst dan zal de meerdere welvaart kunnen intreden die tot het dragen van meerdere lasten iu staat stelt, en den arbeid afdoende helpt. Ned Herv. Kerk. Befoepen te Utrecht dr. J R. Slotemaker de Bruine te Nijmegen. Aangenomen naar Over- en Neder Asselt door J. Jonker, catid. te Alblasserdam. Nisse. Door dhr. J. Kousemaker is tegen 1 Oct. as. ontslag gevraagd als voorlezer en koster alhier. Deze betrekkin gen heefv hij 50 jaar lang vervuld. Geref Kerken Tweetal "te Zwolle W. Breukelaar te Zaandam en W. H Gispen te BaarD. Beroepen te Blokzijl C. A. v. Noord, cand. te Alpheu a/d Rijn te Zeven huizen F. W. Geerds te Selliugen. Do heer Jan Koning, sedert 12 Nov. 1893 predikant te Mijdrecht is op 39- jarigen leeftijd overleden. Eindexamen Hoogere Burgerschool Zie- rikzee Geslaagd J. M. Sieketee, vau de R H. B. S te Goes; M A. de Bruijne, Z. G. Hoogerheijde en G. Huisman,van de H. B. 8. te Zierikzee; J. M. Baan, J. W. A. G. baron Collof d'Kscory, J. P. Croiu, J. W. de Jong, W. J Pelle en M. J. Verhulst van de R. H. B. S. te Middelburg. Middelburg. De reseri e-kapitein J. H. 8. de üoogh, van het 38j bataljon land weer, infanterie, komt van heden tot 4 Augu3tgs a. s. bij het 2e bataljon 3e reg. inf. ouder de wapenen. Genoemde reserve kapitein is ingedeeld bij de 4e compagnie. Gisterenavond hield de vereeuiging z/Uit liet VolkVoor het Volk", in het Schuttershof alhier, eeue algeuieene ver gadering. De voorzitter de heer L. K. v. d. Harst J.Jz. opende dezi vergadering. De secretaris leest hetjaarverslag. Daarin wordt een woord van dank gebracht aan allen die op 31 Augustus 1'jOö de ver- eenigiug steunden, bij het feest ter gelegen heid der jaardag onzer Koningin, iuzonder- heid aau het muziekkorps der d.d. schut terij en hare ijverige dirt clear. liet bezoek aan de kinderspeeltuin was in het afgeloopen jaar gunstig; door het volgende aantal kinderen werd zij bezocht van school A 1341, school B 1773, school C 1711, school K 2058, school 1 1510, bijzondere school 639, R.-C. meisjesschool 244. Hetjaarverslag zal iu diuk verDchijuen en de leüeu worden toegezonden. De voorz.tter doet thans mededeeling omtrent de plannen van het bestuur tot het houden van feest op 31 Augustus a.s Het eerstgenomen plan om een jongens- muziekkorps te laten spelen, moest om verschillende redenen worden opgegeven, toch zal getracht worden dien dag tot een feestdag ie maken, hot gemeentebestuur zal hierbij haren steun verlcenen. Ook zal, waaneer in October liet Vorstenhuis, en daarmede de geheele natie, eeoe heugelijke gebeurttnis wacht, dien dien dag tot een waren feestdag "worden gemaakt, l)oor den penningmeester wordt mede deeling gedaan omtrent zijn gehouden b«heer Ontvangsten f 3563,78, uitgaaf f3655,90, alzoo een kwaad slot van f92,17. Uitgeloot worden de aandeelen groot f25, zyude de nummers 4 en 12 Tut b'rtuursleden worden benoemd, in de vacature Vinigeus, de heer \V. Hioolen, iu de vacature Dirk L. Broeder, de heer M van Boven, en ïd de vacature J P. P. Doornbos, de heer VV. H. Hasselbivch. De voorzitter herdenkt de afgetreden bestuursleden, met name den heer Broeder, die steeds heeft getoond een warm bart •'e bezitten voor de vereeuigiug, en die voor haar alles steeds heeft gedaan wat iu zijn vermogen was om haar aau haar doel te doen beantwoorden. ■Na afhandeling der agenda doet de Voorzitter mededeeling dat het bestuur op audiëntie is geweest hij Z Ex. den Com missars der Koningin, en deze zijn volle sympathie aan de vereeuiging toezeide, deze verdient de vereenigiug dan ook ten volledoch meerderen konden deze ver- eeniging steunen. Mochten er dan onder de lezers zijn, die zich als lid of donateur wenschen op te geveD, de heer G. L Graiama is gaarne bereid deze op te nemen. Ter openbare civiele terechtzitting der arrondisaements-rechtbank te Middel burg van heden is de heer rnr. J. T. Sluis, benoemd tot griflier bij het kantongerecht te Middelbarg, als zoodanig beëedigd. Goes. Het door L. J. S ten nadeele van C. van Strien alhier verduisterde rijwiel, is door de politie te Vissingen in beslag genomen ten huife van den bier huishouder J. Corthals, aan de Poleijstraat, aan wien het door hem voor f 10 is ver kocht. Dinsdagavond werd door de werk man svereeuiging Eigen Hulp" (uitkeering bij ziekte) de driemaandelijksche vergade ring gehouden, waarin verslag uitgebracht werd over het tweede kwartaal 1906. De ontvangsten beliepeu f 462,38, de uitgaven f 508,98, zoodat er een nadeelig slot is van f 46,60. 7 nieuwe leden traden tot de ver eeuiging toe, terwijl er 3 de vereeDiging veilieteD, zoodat het aantal leden thans 288 bedraagt Vlissingen. Zondag tusschen 10 en 11 uur hebben de sergeant R de korporaal tamboer E. en 3 manschappen (verpleeg den in het militair-hospitaal) alsmede de hospitaal-korporaal V. deze inrichting eigendunkelijk door over klimming ver laten, ten einde aan de kermispret te kunnen deelnemen. Door een patrouille der marechaussées aangehouden zijn zij naar bedoelde inrichting teruggebracht. (Vlias. l'rt.J De ofïicier van gezondheid 2e klasse. G. J. H. Tempelmans Plat van het 3e reg inf. alhier wordt 6 Augustus gede tacheerd te Woudrichem en belast met de waarneming van de genoesknndige bij de troepen op de forten van den Uppel- schen dijk, Giesen, Woudrichem en Loe ven stein. Iu een Maandagavond te Zierikzee gehouden vergadering is besloten tot het feestelijk vieren van den 31 Augustus a.s. Bij acclamatie werd tot voorzitter dei- commissie gekozen de heer mr. H. Polvliet. De heer Verineijs, de burgemeester, nam zijne benoeming tot etre-voorzitter in be raad. Tot bestuursleden werden verder gekozen de heeren jhr. J. F. Schuurbeque Boeye, P. v. d. Have, A G. Kijn, J. J. v. d. Ven, A. Meijeriuk, Davidse, J. van Os en Hendrikse. Voor de tijdelijke waarneming van het vacante ontvangkantoor der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Hontenisse is, ingaande 27 dezer, aangewezen de surnumerair F. P. A. Appelboom van de directe Middelburg. -- Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaan- deren O. D.Sinds eenigen tyd is al het water verdwenen uit de polders, op 12 Maart overstroomd, maar toch wordt nog steeds gewerkt aan verhooging en ver zwaring van zeedijken. Zoowel de dij keu aau den Van Alsteinpolder onder Graauw, als die bij den Wilholmuspolder onder Walsoorden, als die van den Isabellapolder onder Philippine zullen aanzienlijk ver zwaard worden. Ook bij den Kruispolder onder Hontenisse zal de zeedijk over eene lengte van ruim 2000 meter worden opge hoogd. De dijken zullen zoo hoog worden, dat zij bij een vloed als die van 12 Maart jl. nog boven water staan, want een dijk moge nog zoo sterk zijn, zoodra de vloed er met eenige kracht overheen slaat, brok kelt hij langs de binnenzijde of en ont staan er gateD. Men berekent, dat er dit jaar wel een millioen gulden noodig zal zijn voor herstel en verbetering van zee- ea binnendijken iu Zseuwsch-Vlaanderen Oostelijk deel. Waarde. Op het veld van dhr. B. alhir, groeit een zeker sooit aardappelen, mei loof ter lengte van een meter, doch aardappelen hangen er aau de bossen zoo goed als kan niet. Wat zou hiervan de tO'/.aak kunuen zijn, daar verleden jaar dit soort aardappelen erg sehotiig was f Dhr B. heelt thans het loof van deze aard appelen afgesneden zou hiervan nog iets te verwachten zijn Dhr. H. Bakker, hoofd der school te Rilland, heeft legen 1 November a.s. eervol ontslag als zoodanig aangevraagd. Genoemde heer is ruim 53 jaar werkzaam bij het onderwijs, waarvan 41 jaar als hoofd der school te Riiland-Bath. Velen, over alle oorden der wereld verspreid, hebben aan zijn degelijk ouderwijs hunne latere pobitie in de maatschappij te danken. Door zijn ver. rek uit de gemeente, zeer waarschijnlijk Daar Middelburg, komen Ook vacant de betrekkingen van secretaris en ontvanger der Herr. kerk, voorzitter van het leesgezelschap, voorzitter van de volksbibliotheek en voorzitter van de com missie tot wering van schoolverzuim. Met hem heeft ook zijne dochter, mejuif. M. W. P. Bakker, eervol ontslag gevraagd als onderwijzeres. Bij kon. besluit is aan A. A. E. C. Voeten, secrelaris der gemeente Philip pine, vergunning verleend om tot 1 Januari 1907 te Neuzen te wonen. Voorts is aan P. van Bijsterveld, te Lunteren, gemeente Ede, grondeigenaar, verguuniug lerleend tot het dragen der versierselen van commandeur inde Kou ink. lijke militaire orde van Jezus Chrislus, hem door Zijne Majesteit den Koning van Portugal en der Algarven gesehonken. Hulst. Mr. J. Adriaanse alhier heeft tegen 1 Aug. ontslag gevraagd als deur waarder bij de arrondissemeuIs-rechtbank te Middelburg. (Zeiandia). 's-Heer Hendrikskinderen. Twee span paarden van den landbouwer Mol te Wolphaartsdijk waren met twee leege wagens op weg naar Goes, toen de paar den van den tweeden wagen schrikten van een vrachtkar, de wagen stortte van den dijk af in de richting van de hofstede van A. Zandeede tweode knecht van Mol geraakte onder den wagen en bezeerde zich ernstig aan hoofd, rug en beenen. Met behulp van A. Zandee en de zijnen werd hij uit zijn netelige positie gered. De wagen, schoon vrij gehavend, kon den weg vervolgen. De man werd huiswaarts gereden. 's-Heerenhoek. Maandag j l. was voor den laudbom ersknecht L. de D., op de hofstede van J. B. Werri (Goeuse) al een ongelukkige dag. In den morgen zou hij en voer hooi gaan halea in de weide aau den grindweg bij C. West dijk, toen even buiten den dam de paarden schrokken en op hol sloegen. Ia duizingwekkende vaart ging bet. den grindweg langs,de weide in cd door, over hoogten en laagten tot de wagen geheel stuk was, en zij los naar huis liepen. De koecht was er bijtijds afgesprongen en had zich niet erg bezeerd. Doch 's namid dags weer om hooi zijnde, had diezelfde de I). de onvoorzichtigheid, by het pommeren boven den boem te liggen. De reep brak en de knecht viel van het voer af en kwam op zijn hoofd terecht, terwijl hy zich erg bezeerde in den rug. Nieuwdorp. Op het land van B. de J. alhier was de motor-dorschmachine van J. Martens van 's-Heerenhoek gebruikt. Bij het vervoeren schrikten de paarden van het geraas dat de machine veroorzaakte, met het g«volg dat do machine van den steilen dyk viel, waardoor groote schade is toege bracht. Bij kon. besluit is benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Oostburg, mr. B. H. Carp, thans griffier bij het kantongerecht te Amersfoort. Het onderwerp voor de verlichting bij gelegeüheid van H. M de Kooingin's verjaardag in liet Haagsche Bosch, is een imitatie van het ontwerp Vredespaleis vau Cordonuier. Reeds gemeld in een groot deel der vorige oplaag. Uit Tilburg schrijft men Maandag nacht is in den z.g. Kwadenhoek in en aan de woning van zekeren Laurijssen een brutaal stukje, gevolgd met eendiloe- dig tafereel, afgespeeld. Te middernacht werden L. met vrouw en kinderen uit hun diepe rust plotseling opgeschrikt door een bombardement op de deur en de rui ten, gepaard met vreeselijk getier en drei gementen. De deur werd opengesmeten en nu kwamén een vijftal individuen in dat huis. De vrouw die het eerst uit haar legerstede gekomen was, werd door een der onverlaten op verfoeilijke manier aan gerand. L kwam ook te voorschijn en nu ging het vijftal naar buiten, waarschijn lijk met de bedoeling om L., die zelfs voor een groot geruchtje niet vervaard is, naar buiten te lokken. Hy vloog de in dringers achterna, maar hij moest die stoutheid met veel bloed bekoopen. Hij werd vastgegrepen, op den grond gesme ten en zoo erg mishandeld en verwon 1, dat binnen weinig tijds heel zyn lichaam m9t bloedstroompes bedekt was. De politie was spoedig op de plaats van hot bloedig tooneel, legde bloedstelpende snelverban- den op den gewonde eu stelde een onder zoek in. De daders bevinden zich in arrest. L. die trouwens als een berucht en ge vreesd mau bekend staat, is per brancard uaar het gasthuis vervoerd. Hem zijn een vijftal wonden in den rug en eenige vreeselijke sneden in de beenen toege bracht, doch wonder genoeg door geen enkele wond is zyn leven in gevaar ge bracht. Onitren' de staking van den bouw aan het krankzinnigengesticht te Castri- cum meldt men: Van de gelegenheid om zich te verklaren voor aanvaarding van den arbeid op de oude voorwaarden heeft geen der stakers gebruik gemaakt. Ruim 100 werklieden staken nog. Dhr. C. Geel, directeur der Martha- stichting heeft op de jongste jaarverga dering dier stichting laedege leold, dat hij van plan was over eenigen tijd zijn be trekking neer te leggen. Het volgend jaar, op het ilvereu feest dor stichting, hoopt hij zijn afscheidswoord te spreken. Te Poeldijk is een meisje ver drenken, dat in een kinderwagen door een kleinen jongen werd gereden. Toen het kind gevonden werd, waren de lovensgees- ten helaas reeds geweken. Een zeven jarig knaapje, te Groningen, dat op een rein gingswagen mocht meerydeD, viel er af en kreeg den zwaren wagen over den borst. Het is kort daarna aan de gevolgen bezweken. Van het instructieachip Beilona, onder den Texelschen wal bij Nieuwediep schietoefeningen houdende, is door het losschieten van een takel een sloep uit de davits gevallen, juist opeen bemande vlet van de kanonneerboot Hef- ring, die er onder lag. De vlet werd ge deeltelijk verbrijzeld, terwijl van de zes inzittenden de matroos eerste klasse R., werd gedood en de matroos eerste klasse Ij, zwaar gekwetst werd. De overigen konden uit het water worden gered. De kapitein der Dordtsche schroefboot „Vooruitgang" ia naby Vreeland over boord gevallen en verdronken. Hy laat een weduwe met drie kinderen achter. - Te Assen is een arbeider aan de aart waar hij van een wagen sprong, gevallen en daaronder geraakt. Deze reed over de geheele lengte van zijn lichaam heen. De man was onmiddelyk een lijk Te Rotterdam is tydens een oogen- blik afwezigheid der moeder een kindje van 9 maanden in een emmer water ver dronken. Een ander kind, van vier jaar oud, viel van een veranda op straat en overleed aan de gevolgen. Uit Den Helder wordt aan Het Volk medegedeeld, dat door den directeur en commandant der marine aldaar een loop order is uitgevaardigd betreffende het ont slag uit den dienst. In die order wordt bepaald, dat, uitzonderingen daargelaten, verzoeken tot ontslag niet meer worden ingewilligd als niet miustens 6 jaren na de opleiding zijn verloopen. Door het stukslaan eener ruit wisten in den afgeloopen nacht dieven toegang te verkrijgen in de pastorie der r.-k. kerk te Zeist. Na in de keuken enkele etens waren bemachtigd te hebben, poogden zij de zich iu een kamer bevindende brand kast te openen, echter zonder resultaat. Eenig tafelzilver, dat in bedoelde kamer voor het grijpen lag, bleef door de dieven onopgemerkt. Wegens het heerschen van typhus op het eiland Urk eu gebrek aau hulp aldaar is de officier van gez. dr. Smits uit Amersfoort met spoed ter adsistenlie daar- heeu vertrokken. De Rembrandtfeestente Amsterdam werden Dinsdag voortgezet en geëindigd, en wel met een bloemencorso in het Von delpark. In de Dichtersbuurt had men een optocht metversierde rijwielen en bloemen- werpen, benevens een etalagewedstrijd, Op den Dam werd een concert gegeven door eenige zaDgvereenigingen. Des avonds had een feestvoorstelling plaats in het Grand Theatre. Opgevoerd werd mr. J van Lennep's historische schets „Kern- brandt van Ryn", waarin de schilder zelf optreedt, met als hulde aan den Meester een slot-apotheose, die daverend werd toegejuicht. Zondagnacht brak te Berlijn een geweldige brand uit in een complex huizen, dat oDgeveer 30 fabriekszaken omvat. Het vnur breidde zich zoo snel uit, dat zes stoombrandspuiten noodig waren tot be strijding van de vlammenzee. Een dicht opeengepakte menschenmassa, waaronder 'u massa gepeupel, had zich in de aan grenzende straten samengedrongen en belemmerde de brandweer zoodanig, dat de politie seinde oui meer agenten te voet en te paard. Hierbij kwam het tot ernstige opstootjes. Eenige opgeschoten lummels jouwden de agenten uit en staken de paarden der beredeD manschappen met spijkers en ines-sen, zoodat van de blanke sabel gebruik moest worde» gemaakt. Toen bij het ontstane gedrang eeu slagersjongen de hoed van 't hoofd viel, en hij zich bukte om hem op te rapen, kreeg hij van een politiecommissaris een zwaren sabel houw over de liukerhaiid, en later nog een steek. Hij werd naar een ziekenhuis gebracht. Tegelijkertijd moest ergens an ders zich een agent met revolverschoten verdedigen tegen een schreeuwende me nigte, die hem belette tot arrestatie over te gaan. Er werden daarbij sabelhouwen uitgedeeld over gezicht en hoofd. Oogeveer 50 personen werden gearresteerd. Aan boord van de Grosser Curfilrst van de Nordd. Lloyd hebben zich tydens den jongsten overioeht van Bremen naar New-York enkele lëiteu voorgedaan, welke, tot elkaar in verband gebracht, een typische bijzonderheid vormen. In de eerste klasse werd een kindje geboren in de tweede klasse verblijdde een dame haai echt genoot met twee cherubijntjes, terwijl in de 3e klasse een vrouw de gelukkige en trotsche moeder werd vau een drieling. f.V. Crt.) In Tirol is veel sneeuw gevallen. De bergen zagen er op een hoogte van 1500 M. aid met suiker bestrooid uit. In de Alpen van het Zillerdal hebben vele bergbeklimmers in de hutten ingesneeuwd gezeten. Gisteren is het weer ten goede gekeerd. Tegen de Suikertrust Het dagblad New-York World publiceerde dezer dagen een artikel, waarin een felle aanval wordt gedaan op de leiders van het bedrijf iu de fabrieken der Ainerikaansehe Suiker trust. Het blad beweert, dat de prosede's in de fabrieken dezer industrie zich even zeer kenmerken door onzindelijkheid, als door slechte behandelingder werkkrachten. Uit Rusland. Te Tsjentochau op de Duitsche grens zijn twee hoofdagenten door de socialisten doodgeschoten. Ofschoon de straten direct werden afgezet, waren dc daders niet te vinden. Er heerscht in alle Poolsche grenssteden een staking der bak kers. Toen te Kattowitsj een hunner ziju winkel weder opende, werd bij onmid dellijk door een paar re vol veris ogels zwaar gewond. Moskau zit zonder brood tenge volge van de bakkersstakiug. De prefect heeft de leiders derbakktr ie een ging in hechtenis doen nemen en hen gewaar schuwd, dat elke bakker die den arbeid niet hervatte, uit de stad Zou wordt n gejaagd. Iu Bakue begint de toestand zorg wekkend tc worden. De revolutionair» n ve spreiden proclamatie», ouderterkend de z,roode bende", waarin zij de werklieden aansporen bommen en geweren ter hand te nemen. De politie durft niet meer op te treden en wil door soldaten beschermd wordea. Een groote brand heeft vlak bij de groote jaarmarkt te Nisjni Nowgorod 275 huizen in de aseh gelegd. Verschei dene tenten op de jaarmarkt en ook de Armenische kerk werden een prooi der vlammen. Zondagavond werd een trein van den Srinowka-spoorweg, welke een dronken soldaat overreden had, door een 3000-tal overvallen. Zij staken stangen tusschen de raderen der locomotief. De passagiers vluchtten. De menigte bombardeerde den trein met zwaresteenbrokkeD.Toendeketel uiteensprong, weken de aanvallers een oogenblik terug om echter spoedig weer hun aam al te hernieuwen. Zij achter volgden toen het vluchtende treinpersoneel tot aan het naaslbijzijnde station. De woe dende irenigte viel ook het stationsgebouw aan en dre gde dat geheel te verwoesten. Het gelukle echter aan een arbeider, de menigte door een indrukwekkende rede voeringen van dat plan af te houden en tot kalmte te breügeD. De Belgische troonsopvolger, prins Albe>rl, heeft, gesteund door de gemeente Ostende, de Kamer van Koophandel aldaar, door corporaties en bemiddelde particulie ren een onderneming op touw gezet, die vermoedelijk zal bijdragen om verbetering te brengen in den ellendigen toestand der Belgische visschersbevolking. Hij wil nl. weezenschepen in dienst stellen, op welke de kinderen van op zee om het leven ge komen visschers zullen worden opgenomen en opgeleid tot matrozen. Tot dusverre was het gewoonte die ongelukkige kindereu bij andere visschersfamiiies in de kost tegeven, maar daar de visschersbevolking van België op een zeer lagen trap van ontwikkeling staat, werd de opvoeding dier kinderen schromelijk verwaarloosd en was verbete ring te dien opzichte dringend noodig. Daar men aan boord van het weezenechip ook een vakschool voor de visscherij hoopt in te richten, zal deze tak van bedrijf daar door misschien ook een hoogere vlucht nemen. Prins Albert heeft onlangs in Southampton den kleinen driemaster «Ibis" gekocht en stelt nu dit schip voor het genoemde doel ter beschikking. Het Berlijnsche soe.-dem. blad meldt d at er behal ve de andere iu ternationale orga nisaties der socialisten ook een interparle mentaire socialistische eommig3ie bestaat, wiereerstealgemeene vergadering van 17 tot 20 Juli te Londen zal plaats hebben. Daarbij zullen de volgende onderwerpen ter sprake komen de beste wijze om te gelijker tijd protesten of een andere gemeenschappe lijke actie in de parlementen der ver schillende landen aan de orde te stellen de middelen om in de parlementen de Russische revolutie te steunen, vaststelling van de houding der partij tegenover de internationale vredesconferentie en ten slotte wettelijke maatregelen om de sociali seering der productiemiddelen te bewerk stelligen. Het laatstgenoemde vraagpunt zal door Jaurès worden ingeleid. B< halve dezen zullen nog de volgende socialisti sche leiders het woord voerenBebel, Vandervelde, Ferri, Troelstra, Keir Hardie en vermoedelijk ook een lid der Russi sche Doema. In Dahlen (Rijnprovincie) is een vrouw gevangen genomen, die haar kind van eenige maanden oud heeft laten dood hongeren. Later bleek, dat zij reeds 5 kinderen op gelyke wijze heeft omgebracht. Er is weder een huwelyk dat een heerlijk ondei werp oplevert voor theetafel- gesnap, n.l. bet heimelijk trouwen vau de dochter vau den New-Yorkschen millionair VVork met haar leermeester in het paard rijden Ansel Batonyi uit Boedapest. Hy was rijmeester in de voornaamste New- Yorksche rijschool, en ook Alice Roosevelt heeft les van hem gehad. De jonggetrouw den worden heden te Parijs verwacht. Met de beteugeling van den opstand der Arabieren in Yemen tegen het Turk- sche gezag gaat het niet zeer naar wensch. De Turksche regeoring heeft zich dan ook genoodzaakt gezien 17.000 recruten onder de wapenen te roepen om dienst te doen in Yemen. Zondagochtend heeft te Grenoble, zuidoosten van Frankrijk een botsing plaats gehad tusschen twee electrische trams. Veertien personen, waaronder de beide machinisten en de beide chef-conduc teurs, hebben het leveD verloren. Aan het materiaal werd groote schade veroorzaakt. De plantkundige wereld bedreigt een groot verlies door den naderenden dood van een beroemde camelia in den Engel- schen tuin van Caserta. Het is een be roemde plant, aio in 1760 geplant werd en van welke allo camelia-planten van Europa afstammen. Deze merkwaardige camelia heeft een hoogte bereikt van 8 M. De Wettelijke winkelsluiting te Berlijn. Rond 9000 Berlynsche winkeliers heb ben bij de thans gesloten stemming over de invoering der winkelsluiting om acht uur vóór het vroege sluitingsuur gestemd. Dit is het resultaat volgens de conclusies der „commissie der vereeniede winkeliers en handelsbedienden voor de acht-urige sluitingDoor de collecteurs van deze commissie werden namelijk ven de zaken- menschen de stembiljetten voor de 8-urige winkelsluiting afgehaald en samen aan het politiebestuur overgegeven. Door perse n- lijk verschijnen of eigen scb/ /<eijke mededeeling aan het nij verbeidt.v otpmit*

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2