Kerknieuws. Schoolnieuws. Het lijk van den vermoorden admiraal Tsjoeknin is bijgezet in de St.-Wladi- inirekathedraal te Sebastopol. In de stad hebben een 40-tal aanhou dingen plaats gehad doch zonder veel gevolg huiszoekingen werden gedaan bij soldaten en matrozen, waarbij revolutionaire drukwerken heeft ontdekt. De patrouilles op straat verbroederen zich met het volk en op de vloot duurt de gisting voort en houden de matrozeu.alle avonden vergaderingen. De ofüeieren sturen hunne familiën weg, uit vrees voor onlusten. Ook te Kroonstad heeft het bericht van den moord ongunstig gewerkt op de hou ding van de manschappen. Admiraal Wirren is tot Tsjoeknin's opvolger benoemd. En zoo brengt iedere dag maar Hleeds jobstijdingen. Het blijft stikdonkere nacht zonder eenig lichtpunt. F r a n k r ij k. Picquart krijgt een commando in het militaire gouvernement van Parijs. Dreyfus is geplaatst bij het 12e regiment artillerie te Vincenues. Engeland. Het Lagerhuis heeft Runciman, vice- minister van Buitenlaudsche Zaken,namens Gtey antwoordende op een vraag aan gaande het bezoek der Engelsche vloot aan de Russische havens havens gezegd, dat dooT de Russische Tegeering is te kennen gegeven, dat met het oog op den Russi- sohen politieken toestand de. tegenwoordig heid van vreemde oorlogsschepen in haar havens aanleiding zou kunnen geven tot woelingen en incidenten, die verban 1 hou den met den binnenlandschen toestand eu dat daarom besloten was den kruistocht niet te doen plaats hebben, gelijk men voornemens was. De regeering betreurt het zeer, dat wegeDs het achterwege ge bleven bezoek het overige gedeelte van het programma zou moeten worden gewij zigd en heeft daarom besloten den voor genomen tocht naar de Oostzee geheel en al te laten vervallen, dus ook de bezoeken aan andere havens. Ned. Herv. Kerk. Twaalftal te Middelburg (vacature Ds. StegeDga)ds. M. G. Blaauw te Blokzijl; ds. H. W. Creutzberg K Fz., Wijk aan Zee ds. J. L. Dippel te Oostwold ds. A. Drost te Loenen a/d Vechtdr. A van der Flier te Purmerend ds. A. G. H. van Hoogen- huijze te Doornds. E J, Molenaar te Dorkwerd ds. G. Posthumus Meyjes te Zandvoort; dr. A. J. de Sopper te Velsen ds. G. 9. Steinz te Stavenisse dr. A. van Veldhuizen te Almelo en ds. A. W. Voors te Wolvega. Beroepen te Middelburg (Waalsche Gem.) Ch. Le Cornu te Breda. Geref. Kerken. Drietal te DinteloordC. Dekker te Ooltgensplaat, J. W. Gunst te Woerden en G de Jager te Bruinisse. Aangenomen naar Putterahoek door A. Voogel te Waarder; naar Sauwerd door G. Wierama te Spijkenisse. Als curator der theologische school is voor Zuid-Holland zuidelijk deel opge treden ds. L. Douma te Rotterdam. Dit geschiedt krachteus besluit van de Synode van Utrecht, waarbij Zuid-Holland en Friesland in twee helften zijn verdeeld. Het aantal curatoren bedraagt thans 12. Souburg. Aan de school m/d Bijbel alhier is tegen 1 Oct. a. s. tot 3e onder wijzer benoemd, de heer W. vaD Hekken te Vlissingen. Ceinenyiia Bsrielilea. Middelburg. Dr. M. E. v. d. Werk, hoofdcommies der gemeente-secretarie al hier is door den Raad van Zutphen met 9 tegen 8 stemmen benoemd tot gemeente secretaris aldaar. Muziekuitvoeriug Molenwater Vrij dag 20 Juli, des avondeten 7'/s ure, door het stedelijk schutterij-muziekcorps Luite nant-Directeur Jan Morks De le luitenant D. Bnyze van de inf. O.-I.-leger met verlof hier te lande is gedetacheerd aan de normaal-schietschool te 's-Gravenhage. Vlissingen. De conducteur der brieven malen D. Jager van het zeekantoor Vlis singen—Queenborough is bevorderd van de derde tot de tweedeklasse ingegaan 1 Juli jl. Zondagmorgen kwamen alhier met de sneltrein van 10.20 buitengewoon veel meaeehen mee. Er waren een 80 tal socia listen bij, waaronder mr. Troelstra en do leider der Duiische sociaal-democraten Bebel, die een reisje met de dagmailboot naur Londen maakten. Eergisteren begon de Rembrandt- weok to Amsterdam met een ochtend concert in het Vondelpark. Des middags werd de nieuwe Rerabrandt-zaal in het Rijksmuseum feestelijk geopend. Iu het concertgebouw werd het middagconcert gegeven. Het genootschap Arti et Amici- tiae opende in vier zalen van zijn keurig versierde gebouw een keur-teDtoonstelling van werken van de schilders L Alma Tade- ma, Johannes Bosboom, Jozef Israëls, Jacob Maris, Anton Mauve, H. W. Mesdag, Geo Pog-psnbeek, Ch Rochussen, J. II. Weis- senbruch, ln den avond had de hulde der kunste naars plaats. In optocht voorafgegaan door 140 militairen, gesloten in de schilder achtige dracht van de krijgslieden der 17e eeuw, trokken zy naar het standbeeld van Rembrandt, waar Bart v. Hove een rede uitsprak en een kraus neerlegde aan Rem brandt's voeten. Andere vereenigingen volgden dit voorbeeld, en toea klonk het lied van Jac. v. Looy„Ia huldigende stoete, enz. Maandag in de Westerkerk werd voor een talrijke schaar, waaronder ook de bur gemeester in ambtsgewaad, door jhr. De Ranitz, namens de Koningin-Moeder onder den gedenksteen van Rembrandt een lau werkrans opgehangen. De plechtigheid der outhulling van dien steen werd ingeleid met het zingen van „Bede voor het Vader land" van Valerius door 't „Amsterdamsch a Capella-koor", waarna de voorzitter der Rembrandt-commissie, mr. H. P. G. Quack, een gloedvolle toespraak hield. Na de rede zong hetzelfde koor Ps. 118 van Marot, muziek van Sweelinck. Daarna werd de steen onthuld op de Rozengracht, waar Rembrandt stierf. In „Velos" kwamen oen 400-tal dames en heeren bijeen om zich te verkleeden voor den historischen optocht die te half 1 in goede orde plaats vond. Te 2 uur werd de nieuwe Rembrandtzaal aan hare bestemming gewyd door den burgemeester, die beantwoord werd door minister Rink, waarop Prins Hendrik een rede uitsprak, waarin hij de Koningin ver ontschuldigde, die met 't oog op hare ge zondheid niet aanwezig kon zyn, en de ingenomenheid van het Koninklijk Paar met dit feest en de nationale herinneringen van den dag vertolkte. Des middags vertoefde de Prins vyf kwartier in de Bakkerij-tentoonstelling. Iu de met bloemen versierde foyer werd Z. K. H. ontvangen door de comité's aan wier hoofd de heer Francken; deze bracht in zijn toespraak hulde aan H. M. en Z. K. H., aan wier steun het succes van de wel geslaagde tentoonstelling voor een be langrijk deel te danken is. Toen werd Z. K. H. door de zalen rond geleid. Toen de stoet de groote zaal binnentrad bood het zes-jarig zoontje van den heer T. Snel uit O verveen, den Prins Bloemen- daalsche kruidnoten aan. Langen tijd ver poosde het gezelschap in den stand van het Modelhuis, voor de inzending van het Departement van Oorlog, en in de oudheid kundige afdeeling, en de machinezaal. In den tuin werd het in den oven schuiven van brood en het werken van de verdeel- machine in de bakkerij van den Amster- damschen bakker W. Renout bezichtigd. Hier trippelde een „miniatuur-bakkertje", dreumes van drie heele jaren, op Z. K. H. af en bood een krakeling aan. Na een kort bezoek aan de model-bakkery van de Vereeniging van Bakkerszonen, begaf men zich naar de foyer, waar de eerewijn werd geschonken en Z. K. H. met de woorden: „Ik ben met heel veel genoegen hier geweest" afscheid nam en naar het station vertrok om H. M. de Koningin- Moeder welkom te heeten. Ook bracht de Prins nog een bezoek aan 't huis der familie Six op de Heerengracht en haar merkwaardige verzameling schil derijen. De Koningin Moeder bezichtigde de tentoonstelling in Arti. Des avonds werd een tooneelvoorstelling van Vondel's „Jozef in Dothan" gegeven in den Schouwburg De Prins en de Koningin- Moeder woonden die bij. De verlichting der voornaamste gebou wen, voornamelijk die van 't Rijksmuseum, slaagde uitnemend. De Prins en de Ko ningin-Moeder kwam9n er naar kijken en keerden eerst om 11 uur naar het Paleis terug. Het regende toen flink. De stad was tot ia den nacht vol draaiorgel-muziek en gehos Het recht van clen sterkste. Te Zoutkamp kwam een haas over het veld aansnellen, maar viel in handen van een koppelbaas, die het beestje doodsloeg. Toevallig zag dat een zijner knechten, die vlastrekker is, maar tevens onbezol digd rijksveldwachter. De man maakte daarom proces-verbaal op tegen zijn baas, die daarover zoo woedend was, dat hij hem ontsloeg. Een r rduisterde sleepboot. Uit Lobith meldt men Aan de politie alhier werd Vrijdag uit Rotterdam het telegrafische verzoek gericht hare mede werking te willen verleenen tot aanhouding van de verduisterde sleepboot Theodor Anton. Die boot was 's nachts heimelyk vandaar vertrokken, niettegenstaande ze van rechtswege aan den ketting was ge legd, verzegeld en ouder bewaking gesteld. Inderdaad zag men haar ook tegen den namiddag in de verte den Rijn opkomen, en hc-t duurde niet lang, of de beide alhier gestationeerde veldwachters voeren haar in een gehuurd bootje tegemoet Toen de politiemannen naderbij waren gekomen en den kapitein sommeerden bij te draaien, verklaarde deze hen heeleraaal niet te begrijpen, hy heesch vervolgens de Duitsche vlag en wist, door versnel ling zyner vaart, nog juist zóó tijdig op het gedeelte van ds rivier, dat tot het Duitsche grondgebied behoort, te komen, dat vervolging niet meer mogelijk was. Door een tuinderszoon te Wijk aan Zee en Duin, die er dikwijls zijn werk van maakte om Zondags een konijntje te schieten, zonder dat het de politie kon ge lukken hem te vatten, werd Zondag, toen hij weer aan het etroopen was, de jacht opziener Benning aan den arm zeer ernstig verwond, terwijl ook de heup werd ge raakt, zoodat hel loopen hem onmogelijk is. Voortaan zullen de te Amsterdam op den openbaren weg surveilleerende politieagenten voorzien van een pakje, inhoudende twee suelverbanden en een verbanddoek, teneinde deze te kunnen aan wenden waar hua dit noodig zal blijken. Men meldt uil Leiden omtrent de t mmerliedeuwerkstaking: Gisteren isover- gekomen het hoofdbestuur van den Ned. Bund van vak vereenigingen en van den Ned. Timmerliedenbond, die beiden flinken steun hebben toegezegd en ook den met selaars en opperlieden een wekelijksche uitkeering waarborgen gelijk aan die der timmergezellen, indien zij zich bijderiakers voegen, teneinde daardoor aan de patroons die zelf hier en daar timmerwerk verrichten, dit onmogelijk te maken en daardoor het laaie verzet dei patroons te breken. De opperlieden hebben naar men ons mede deelde, zich reeds solidair met de stakers verklaard. Heden hadden reeds weder relletjes op straat plaats, waar de politie aan te pas moest komen. Men meldt uit Haarlem De dienstweigeraar Kriller is heden ochtend naar hier overgebracht en opge sloten in het provoosthuis. Ziju zaak zal heden voor den krijgsraad dienen. De Vereen, voor Chr. Volksonder wijs in Nederland heeft naar aan De Ned. wordt gemeld, 12 prov. inspec teurs aangesteld voor de bij haar aange sloten scholen. Gister vervoegde zieh op het kantoor van den rijksbetaalmeester te Breda een juft'rouw om het driemaandelijksch pen sioen van haar man in ontvangst te nem/n. Het geld werd haar voorgelegd, één bank biljet van f 60, één van f4», en nog wat klein geld. Hee 't mogelijk is geweest, valt niet te begrijpen, doch een feit is het, dat, toen de juffrouw 'tgeld woa opnemen, de beide briefjes spoorloos verdwenen waren. Ze heeft goed gezien, dat ze voor haar neer werden gelegd, maar waar ze gebleven zijn, weet ze niet. De mogelijk heid schijnt te bestaan, dat een van de aanwezige personen, die pensioen kwamen halen, de gelegenheid heeft gehad, zich de beide bankbrietjes toe te eigenen. De Zaterdag van Amsterdam ver trokken «Koning Willem II" van de Stoomvaartmaatschappij «Nederland" is 's nachts 2 uur, bij dikken mist, in het Engelsohe kanaal in aanvaring geweest met de voor Amsterdam bestemde Eogel- sehe Ertsboot «Isle of Caldy". De Ertsboot zouk onmiddellijk17 der opvarenden redden zich in de sloep die later door Willem II werd opgepiktde le en 2e machinist der Ertsboot zijn echter jam merlijk verdronken, wijl zij niet tijdig genoeg aan dek konden koraeD, daar toch de «Isle of Caldy" direct in de machine kamer werd getroffen. Een der matrozen van het Eagelseue schip werd wonderlijk bewaard. Hij sprong namelijk op het oogenblik van de aanvariDg van het dek op het bakboordsanker van de «Willem II", eu kon zich daarop vasthouden, ofschoon deze levensgevaarlijke onderneming hem ernstige kneuzingen aau armen eu beenen bezorgde, en toen heeft hij het kunststukje volbracht, zonder hulp naar boven te klautereu. Men kan aan de bloedsporen nog zien, waar bij zich heeft opgewerkt. Onbegrijpelijk is het dat dit den man met al zijn verwondingen gelukt is De geredden zijn te lJmuiden in het Tehuis voor zee lieden onder dak gebracht. Te Den Haag is door de Staatsspoorstoomtram Zaterdagnacht overreden een tnan, die tusschen de rails stond. Hij werd aan het achterhoofd verwond en de rechtervoet werd hem geheel afgereden. Te Din- teloord is in een onbewaakt oogenblik in een sloot in de nabijheid der ouderlijke woning rerdrooken een jongetje van 2 jaren van den landbouwer C. v. S. aldaar. Te Purmerend wierpeD brooddronken woestelingen met straatsteenen naar een plezierboot, waardoor eeu heer een slag ader in het been gebroken werd, en een dame het neusbeen werd verbrijzeld. Aan den Tiendeweg te Gouda is een 3-jarig kind "te water geraakt eu ver dromen. Nabij Haren, op het Win- schoterdiep, werd een 15-jarige schip persknecht, tengevolge van een rukwind door het zeil van het vaaTtuig, waarop hij zich bevond, overboord geslagen en erdronk, ondanks de hulp, die onmiddelijk aanwezig was. Een 8-jarig meisje 'te Rotterdam liep over het voetpad van de Willemsbrug toen zij midden op de brug een kennisje zag loopen. Zij liep naar dat keunisje toe, doch werd door de juist pasoeerende tram gegrepen en over buik en beenen gereden, zoodat de beenen af waren en de buik ernstig gewond was. Het kind overleed spoedig. Te Delft kregen twee jongelui twist in een herberg. De 22-jarige kreeg daarbij van den 19 jarige eeu doodelijken messteek in de buik. Alfred Beit, de bekende randmagnaaf, met Rhodes een der voornaamste aan stichters van den Boerenoorlog is te Londen overledeD, Een schatrijk Londensch restaurateur, mr. John. Crowle, heeft per testament 250.000 pdst., zegge drie millioen nagelaten aan de matigheidspropaganda. Deze inilü- oenen moeien dienen om redevoeringen te betalen, goede boeken over de matigheid te drukken, en om den politieken strijd te bekostigen tegen de tegenstanders der drankwetten. De erflater stelt slechts één voorwaarde, dat de bond van Westley- aansohe Methodisten door inschrijving een gelijk bedrag bijeenbrenge. Dan heeft men 6, millioen om den strijd aan te vangen. Voorwaar een reusachtig bedrag Ernstig ongeluk. Om den Gouden Beker zouden onze landgenoot Dickent- mann, Goor en Butler Zondag te Keulen een 100 kilometer-wedstrijd rijden. Butler nam dadelijk de leiding, doch bij de 18e ronde nam z'n gangmaker de bocht te hoog en kwam met z'n motor en Butler midden in het 2e rangs publiek terecht. Beiden stonden betrekkelijk weinig gekwetst weldra op. Doch één toeschouwer bleek gedood, en drie doodelijk gewond te zijn. Bu Ier reed na een uur oponthoud weer mee, doch gaf het weldra op, daar toe door pijn genoodzaakt. Dickentmann won aldus op zijn gemak. De invoering van den achturendag voor mijnwerkers in Eugeland is tot nog toe voornamelijk afgestuit op het verzet van de mijnwerkers van Northumberland. Langzamerhand komen zij echter tot andere gedachten. Bij een stemming onder de 22.000 leden van de vakvereeniging heb ben er een 18.000 gestemd en de uitslag is 9251 voor den achturendag en t>786 er tegen. De meerderheid is wel nog klein, 465. Te Potsdam keerden 's avonds twee matrozen van een feest terug, in min of meer aangeschoten toestand. Onderweg kwamen zij een rijtuig tegen en een der matrozen wierp in zijn dronken bui den koetsier allerlei scheldwoorden naar het hoofd en ging zelfs in het rijtuig zitten. De koetsier eischte dat hij onmiddellijk het rijtuig zou verlaten. Het hielp niets en de koetsier haalde daarop een revolver voor den dag, waarschijnlijk met het idee den (iiatroos schrik aan te jagen. Hij schoot af en trol den matroos, die uit het rijtuig op den grond viel. De koetsier zette zijn tocht voort. In den loop van den volgen- don dag is het de politie gelukt, den koet sier op te sporen en in verzekerde bewa ring te nemen. Iu Amerika is een nieuwe reuzentrust op ttuw gezet. Het is wederom een trust iu voedingsmiddelen, ditmaal in zuivel producten, hoenders en eieren. De com binatie krijgt den naam American Farm Products Company en zal werken met een kapitaal van 20.000 000. Onder de voor naamste promotors van den nieuwen trust worden genoemd Levi P. Morton, Thomas F. Ryan, en de firma Kuhn, Loeb Co. Tal van groote boterfabrieken zijn tot den trust toegetreden, terwijl op enorme schaal nieuwe fabrieken zullen worden gebouwd. Het oogmerk vau den trust is de oontró'.e te verkrijgen over productie en verkoop van de 2000.000 000 poiad boter, welke ieder jaar door de Vereenigde Staten wor den geleverd, die boter te doen verwerken tot bofer-olie, te zuiveren, dan te mengen met zuivere versche melk en er een nieuwe boter van hoog gehalte van te maken. De waarde der zuivelproductie van de Vereenigde Staten heeft het vorig jaar 668.000.000 bedragen. Twee derden van de geproduceerde boter worden op de boerenhoeven gemaakt, en naar de promo tors van den trust beweren, niet op een behoorlijke manier. Dr. Koert, staatsgeoloog in de Duitsche kolonie Togo, aan de Westkust van Afrika heeft in last van den gouverneur in het gebergte bij Kpankoe een aantal gesteenten verzameld, die nu onlangs te Berlijn op goud onderzocht zijn. In alle stukken werd goud gevonden, wel is waar niet in zulk hoeveelheid dat ontginning vooralsnog winstgevend geacht zou kunnen worden, maar in elk geval is nu het voorkomen van goud bij Kpzudoe wetenschappelijk vastgesteld, en op wetenschappelijke gron den is ook aan te nemen, dat het goud- houdende gesteente ia de kolonie zeer verspreid is. De Brusselsche politie heeft een bende internationale bandieten aangehouden. Meu had vernomen, dat eenige verdachte kerels zich bevonden in een huis van de H. Geelstraat. Meu onderzocht de zaak nader en meu bevond dat het bericht juist was. Toen trok de de politie er heen en stormde de kamer binnen, waar allen sliepen, Men bracht ze naar het commis sariaat en daar bleek het dat men Russen, Duitschers, Oostenrijkers, Remeniërs, enz. gevangen had, allen kerels, die het niet raadzaam zou zijn ergens in een afgelegen hoek te ontmoeten. Allen zullen naar hun land teruggezonden worden. Een koopman te Charlottenburg had, daar hem in e en laatsten tijd veel vogels ontstolen werden, boven den ingang van zyn volière een geladen geweer bevestigd en dit met een electrische geleiding ver bonden. Werd de deur nu door een on ingewijde geopend, dan werd deze door de lading getroffen. Toeh hij 's avonds nog eens naar zyn vogels wilde kijken, vergat hij vóór het binnentreden het toestel vast te zetten. Nauwelijks had hy de deur geopend, of er knalde een schot, en de koopman zakte iu elkaar. Dadelijk werd hij naar het gasthuis gebracht en de dok ter constateerde daar, dat hem niet, minder dan 36 hagelkorrels in het aangezicht gedrongen waren. Overzicht. Ter herinner'ng aan dc Verschillende phasen der mee t gerucht makende zaak van onzen tijd hit volgende overzicht 1894. 15 October. Alfred Dreyfus wordt gearresteerd. 22 December. Dreyfus wegens land- verraai veroordeeld tot levenslange op sluiting in ballingschap. 1895. 5 Januari. Opesbare degradatie van kapilein Dreyfus. Hij wordt naar het Duivels eiland gezonden. 1896. Maart. Het Petit Bleu, bezwarend voor Esterhazy, door Lauth en Picquart op het bureau van den inlichtingendienst ontvangen. 3 September. Overste Picquart ver toont een memorie, door hem opgesteld betreffende Esterhazy, aan de generaals Boisdeffre en Gonse. 10 September. De Eclair bevat arti kelen (van Du Pafy de Clam) over geheime stukken, aan den krijgsraad van '94 voor gelegd. October. Te Brussel verschijnt een brochure, waarin Bernard Lazare de ver oordeeling van Dreyfus een gerechtelijke dwaling noemt. 2 November. Henry geeft zijn valsehe stuk aan gene aal Gonse. 10 November. De Matin maakt een fae simile van hel Borderel operbaar. 16 November. Picquart wordt, met een geheime zending belast, uit Parijs weggezonden. 1897. Juni. Picquart keert met verlof uit Tunis naar Parijs terug. Hij raadpleegt den advocaat Leblois. 14 Juli. De senator Scheurer-Kesfner maakt tijdens de groote wapenschouwing, bekend dat hij zich met de Dreyfus-zaak bezighoudt. 25 October. Esterhazy schrijft aau den miuister van oorlog eeu brief niet be schuldigingen tegen Picquart. 15 November. De brieven, onder teekend Dix', tegen Piquart en anderen gericht, beginnen te verschijnen in de Libre Parole. 16 November. Mathieu Dreyfus be schuldigt majoor Esterhazy bij den minister van oorlog. 17 November. De Iulransigeant bevat het artikel, over «de tusschenkomst van keizer Wilhelm inzake Dreyfus". 4 December. Minister Billot verzekert in de Kamer op plechtige wijze dat Dreyfus i rechtvaardig en wettig veroordeeld is. 1898. 11 Januari. Esterhazy wordt door den krijgsraad vrijgesproken. 13 Januari. De Aurore bevat Emile Zola's open brief (J'aecuse aan den president der repuliek. 18 Januari. Zola en den directeur van Aurore worden vervolgd door den minister van oorlog en door de schrift kundigen. 24 Januari. v. Biilow verklaart in de begrootingscommissie van den Duitsehen Rijksdag, dat Alfred Dreyfus nooit tot Duitschland in betrekking heeft gestaan. 23 Februari. Zola en Perreux ver oordeeld wegens beleediging. 25 Februari. Overste Piquart wordt uit het leger" weggezonden' 16 Juni Het huoger beroep van Zola en Perreux door het Hof van cassatie verworpen. 7 Juli. Minister Cavaignae leest in de Kamer het (valsehe) stuk van Henry voor, ten bewijze dat Dreyfus rechtvaardig veroordeeld is. De Kamer besluit zijn rede te laten aanplakken. Piquart protesteert. 13 Juli. Piquart en Esterhazy in hechtenis genomen. 18 Juli. Zola en Perreux door het assizenhof te Versailles veroordeeld (bij verstek). 23 Augustus. Kapitein Cuignet ont dekt de valschheid van een der slukken van het Dreyfus-dossier (het «faux Henry"). 27 Augustus. Esterhazy wegens wan gedrag nit het leger weggejaagd. 31 Augustus. Henry pleegt zelfmoord. 14 September. Ptcquait's brief aan den minister van justitie Sarrien over de Dreyfus-zaak. 20 September. Sarrieu brengt het verzoek tot revisie van Dreyfus' vonnis, door mevrouw Dreyfus ingediend, voor het Hot van cassatie. 26 October. Aftreden ran Chauoine als minister van oorlog. (Hij was Zur- linden opgevolgd, die den 3en September Cavaignae was opgevolgd). 29 Oltober. De strafkamer van het Hof van cassatie verklaart in beginsel de aanvraag tot revisie ontvankelijk. Dit wordt naar Cayenne geseind. 1899. 3 Januari. Dreyfus verhoord door een rogatoire commissie. 30 Januari. De regeering (Dupuy-de Freycinet) dient de «gelegenheidswet" in, waarbij de beslissing over de revisie van de Dreyfus-zaak opgedragen wordt aan de vereenigde kamers van het Hof va» cassatie. 10 Februari. de gelegenheidswet ia de Kamer aangenomen. 27 Mei. Het rapport van Ballot- Beaupr' strekt lot revisie van de Dreyfus- zaak en verwijzing van Dreyfus naar een nieuwen krijgsraad. 1 Juni. Overste du Patv gearresteerd/ 3 Juni. Het Hof van cassatie vef' nietigt het vonuis van li Dee. 1894 eü verwijst Dreyfus naar den krijgsraad te Ren nes, Esterhazy erkent in Engelsohe bladen, het borderel geschreven te hebben. 9 Juni. Dreyfus ingescheept om naaf Frankrijk teruggebracht te worden. Picquart uit de voorloopige heeh'C-nU ontslagen,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2