RECLAMES. 1)8 pslirjfi ramt steeds tae. Kerknieuws, Sehoo Inieuws B e c Sa f.8 z a k e ij. Gemengde Berichten. Geheel Afrika raakt in beweging. Over Marokko behoeven we niet te reppen, nog minder over de Herero'svan de fellah's maar vooral van de kaffers, aangehitst door priesters van de Aethiopische leer, zullen we waarschijnlijk nog wel wat hooren. Nu komen ook uit Fransch-Congo berich ten, dat de inboorlingen daar in opstand zijn gekomen en de Fransche troepen driegend versterking behoeven. Rusland. Over den dood van admiraal Tschuchuin vernemen wij nog de volgende bijzonder heden. De admiraal hield streng de hand aan de discipline en was daarom al niet zeer gelief 1. Het onderteekenen van het doodvonnis van luit. Schmidt droeg daar nog het zijne toe bij. In het begin van dit jaar pleegde een jong meisje een aan slag, maar werd door de wacht neerge schoten. Ditmaal is de aanslag geschied in het zomerverblijf van den admiraal, waarheen hij zich met zijn vrouw en een adjudant per kotter had begeven. Toen de admiraal weer scheep wilde gaan, werden er twee schoten op hem gelost uit een bosehje. De adjudant achtervolgde den in ma trozenkiel gekleeden dadei en schoot vruch teloos op hem. Thans is een tuinier ver dwenen, wat men met den aanslag in ver band brengt. Aan boord van de als „Panteleiinon" herdoopte „Potemkin'', die te Balaklawa voor anker ligt, braken tegelijkertijd on lusten uit Nog verneemt men dat 33 kurassiers van de garde, dieeeu klaagsehrif hadden opgesteld, zijn aangehouden, l'n de regimen ten Vyborg, Petrovsky en Wilmansirand, die in de kazerne Pavlosky bij de En- ge'sehe ambassade liggen, heerseht hevige gisting. Zij weigerden de onlusten in de haven te onderdrukken, en namen eenige besluiten, die een absoluut politiek karak- tei droegen. Te Sebastopol verwacht men het ern stigste. 's Nachts werden revolutionaire matrozen verrast, terwijl zij door middel van draadlooze telegraphie seinden met 5 oorlogsschepen, van welker bemanning de trouw zeer verdacht is. Men vreest dat zij zich van de schepen zullen meester maken. De soldaten van de batterijen beletten de officieren de barakken binnen te treden. De commandant durft zich niet meer iu het publiek te vertoonen. De administratie te Bielostock wilde den fabrikant Trilling dwingen om twee arbeiders weer in dienst te nemen, die hij had ontslagen wegens deelneming aan de Jodenmoorden. Trilling heeft geweigerd, z'n vierhonderd werklieden twee weken vrijaf gege en, z'n fabriek gesloten en de wijk naar het buitenland genomen. „De nieuwe taktiek" der reactionnairen, dreigen met pogroms, heeft succes. Don derdag zijn 40.000 Joden Warschau ont vlucht. De chef der politie heeft dc bladen toegestaan speciale edities uit te geven om de bevolking te kaluieeren De over heid neemt voorzorgsmaatregelen. Vele winkels, aan Joden toebehooreude, zijn gesloteD, nog meer verlaten. Er heerseht. een volmaakte rust, slechts gaan de revo- lutionnairen voort met de verwoesting der brande wijnwinkels. Vrijdag bleef 't rustig en keerden veel vluchtelingen terug. De afgevaardigden Aladjin en Ratokow verklaarden, dal de Doema het ecDige parlement in de wereld, is waarvan de ledeu eensgezind van ineening zijn, voor de afschaffing van den oorlog te moeten ijveren. In andere parlementen streven slechts enkele groepen hiernaar. De Doema besloot den telegrafischen groeA van het Lagerhuis te beantwoorden en zes afgevaardigden te kiezen voor de itlerparleineufaire conferentie, die komen den Maandag naar Londen zullen afreizen. Amerika. Men hoorde vroeger wel eens meer van conflicten tassehen Sao Salvador en Guate mala. Thans echter is't ernst. Bij'(jongste treffen verloren de Guatemalers 3600 en hun tegenstanders 800 dooden. De uitgebroken oorlog is het gevolg vau de troebelen, die sinds eenigen tijd in Centraal-Amerika heerschten. Guate mala verwijt aan San Salvador, de organi satie begunstigd te hebben van revolution- Daire beuden, die zich op haar grondgebied verzamelden. Deze wilden een staatsgreep beproeven ten gunste van den ond-pres. Barillas, door den tegenwoordigen pres. te verjagen. De onderneming mislukte, en nu eischte Guatemala, dat de minister van Oorlog, Begalado, vao Salvador, zijn ontslag zou krijgen, daar deze in het complot was betrokken geweest Salvador heeft de be middeling van de U. 8. A. ingeroepen, lotusscheu is Regalado aan het hoofd van z:,:j troepen gesneuveld in een gevecht bij Eljichto en Salvador geslagen. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Goiituui door L. G. M. Quack te Deventer. Gerei. Kerken. Bedankt voor Sleeuwijk door D. Pol te Heerjansdam. Zierikzee. Zaterdag kwam in den raad weêr aan de orde het voorstel van burg. en welh, om eervol ontslag te verleeDen ti»:i den leeraar der H. B. School, dr. Volgraff. Het werd verworpen met 8 tegen 4 stemmen. De gemeenteraad te 's-Gravenhage benoemde tot leeraar in de Engelsehe taal en lederkunde aan de Hoogere Burger scholen met vijf-jarigen cursus deu heer A. Broers, leeraar aan de Rijkskweekschool en aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Middelburg. Rilland. Mejuffrouw M. W. P. Bakker, onderwijzeres aan de openb. lagere school alhier, heeft met ingang van 1 October a s. eervol ontslag uit hare betrekking ge vraagd. No. 7 van Het Zendingsblad derGeref. Kerken van Nederland, red. ds H. Hoekstra en ds. H. Dijkstra, bevat: Een verheven baan. Brieveu naar Antiochie. Enkele moeilijkheden IV. Ds. L. Netelenbos. Soeinba-leestafel. Bericht. Voor jonge lezers, (met plaat) Giften. Vooral dat „Voor jonge Lezers''is zeer lezenswaardig, en het portret van den iulaudschen prediker Eldjadak is heel aardig. Net een vrouw met baard en ezelsooren. Wij bevelen Zendingsblad en Zending dringend iu de aandacht vooral onzer jonge lezers aan. Kantongerecht te Middelburg. Zaterdag zijn veroordeeld wegens loopen over een weiland in de maand >leiH. F. A., Middel» burg, tot eene berispingals ingelijfde bij de brand weer niet bij brand tegenwoordig zijn J. v. d. V W. A. K.,\V. v. d. H., L. G., J. F. P., J. R. v. d. W., W. F. v. W., J. S. R., F. H., Vlissingen, tot f 5 b. s. 2 d. h., J. F. H., R. v. d. H., A. J. H. v. S., M. A. W. v. d. P., J. L. G. K., J. C. PI., J. M., C. D. M., T. M. M., F. A. B., I. d. C., J. C. L., J. J. K., P J. v. d. R., A. W\, M. 1'. d. O., D. H., 1. P. S., M. W., J. d. K„ A. H., A. B., M. v. D., P. B., Q.. B., G. W. d. B. A., G. J. J., J. P. d. B., J. G.,G. J. G., P. J. V., B. S., Vlissingen, J. d. Z., Rotterdam, tot 5 b. s. 2 d. h. In de Vrijdag te Utrecht gehouden openbare terechtzitting van den Centralen llaad van beroep, ongevallenverzekering, werd uitspraak gedaan in het hooger be roep van J. B. te Driewegen en de Rijks verzekeringsbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburg, waar bij, met vernietiging eener beslissing van de Bank, B. niet-ontvankelijk is verklaard in zijne aanvraag om schadeloosstelling ter zake van een ongeval, waardoor zijn linkerschouder werd gekneusd. Uit over weging dat getroffene weder geschikt was tot arbeid, bevestigde de Centrale Raad de beslissing van de Bank, waarbij de gevraagde meerdere schadeloosstelling is geweigerd de uitspraak werd vernietigd. Is het niet wonderlijk hoe snel het nieuws zich alom verbreidt. Wij hooren ervan in alle hoeken der stad. Een groot aantal gevallen komt dagelijks voor en elke week geven wy er zooveel als ia ons vermogen is. Hieronder volgt er weder een Mejuffrouw C. NOLLER RA ATS, wo nende Voorstad 60c te Goes, meldt ons: „Nu ik door het gebruik van Uw FOS TER'S Rugpijn Nieren-Pillen bijDa ge heel verlost ben van een bedroevende, rheumatische ziekte, acht ik het mijn plicht IJ tnyn dankbaarheid te toonen en U be richt van mijn genezing te doen toekomen. Ruim vier jaar had ik een hevige rheu- matiek en verschrikkelijke pijn in den rug en door mijn geheel lichaamdrie maan den lang heb ik plat te bed gelegen en was het mij onmogelijk om op te staan of het minste werk te doen. Ik had steeds erge hoofdpijn en duizelingen de urine was zeer dik en veroorzaakte my veel pijn, wanneer zij eenigen tijd stond, was er veel bezinksel in. Van al de middelen die ik aanwendde, was er niet één, dat ray eigenlijk baatte en telkens kwam de ziekte in heviger mate terng dan voor Let gebruik daarvan. Toevallig hoorde ik teen van uw pillen en ik moet eerlijk zeggen dat deze bij mij zeer goed gewerkt heb ben. Na een paar dagen voelde ik mij reeds geheel verkwikt en thans kan ik zoo goed als niets meer van mijn vroe gere pyn waarnemendat iyden komt mij thans voor als een benauwde droom. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar ie en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt- Wat is de oorzaak van rheumatisms Rheumatiek spruit voort uit het urinezuur, dat zich kristalliseert in de spieren en in de gewrichtsverbindingen. Foster's Rug pijn Nieren-pillen leesen dit urine-zuur op en helpen de nieren het af te voeren uit het lichaam met het water. Daar deze pillen de oorzaak van de ziekte wegnemen, veraekeren wij een voortdurende algeheele genezing. Verzeker U dat men Ude echte Foster's Rugpljn-Nierenpillen geelt, dezelfde die Mej. Nol Ier Raats gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Ze zijn te Goes verkrijgbaar bij de firma NATHAN EMANUEL, en te Middelburg bij den heer JOH. DE ROOS, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k. f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Middelburg. Dinsdagavond vergadert de vereeniging „Uit het Volk voor het Volk" onder anderen tot het benoemen van 3 bestuursleden iu plaats van dhrn. Vintges, Broeder en Doorenbos. Bij de dir. belastingen is verplaatst de kommies Ie klasse H. Schot van Middel burg naar Rotterdam. Door de politie alhieris proces-verbaal opgemaakt tegen de firma B ter zake van overtreding der arbeidswet, op Zaterdag j.l. Goes. Op last van den commissaris van politie alhier is te Terueuzen aange houden en heden naar hier overgebracht L. J. S., leurder alhier, wegens verduis tering van een rijwiel, ten nadeele van den velocipèdehandelaar Van Strien alhier. Hij is naar Middelbng overgebracht en ter beschikking gesteld van dhr. ollicier van justitie. Bij gunstig weder hoopt het muziek gezelschap „Hosanna" Donderdag a.s. een volksuitvoeriDg op de Groote Markt te geven, des avonds 8'/4 ure. Zaamslag. Vrijdagmiddag kwam de arbeider C. Hamelinck met een wagen kolen van de loakade van den Margaretha- polder alhier, de opril afgereden met het ongelukkig gevolg, dat hij met zijn been onder het wiel terecht kwam. Zwaar ver wond en na verbonden te zijn door dokter Meinema is hij per rijtuig naar zijn woning vervoerd. Rilland. De echtgenoote van den land- weerplichtige P. W. te Bath, welke laatste zes dagen moet dienen, zal volgens b<^ schikking van den M. v. Oorlog, een ver goeding van 80 ct. per dag worden uit gekeerd. Toen men Vrijdag aan den tweeden Bathpolder met een locomotief bezig was bakken grond weg te brengen voor de gaten in den te herstellen dijk, geraakte de haak waarmede de bakken met de lo comotief in verbinding staan los, met dit gevolg dat de uitgehaakte bakken in felle vaart in het te dichten gat stortten wat in de werkzaamheden eenige vertraging bracht. Vlissingen. Zaterdagavond om 8 uur vergaderde alhier, onder voorzitterschap van den heer II. J. Blum, in de consistorie der geref. kerk B, de antirevolutionaire kiesvereeniging tot het stellen van 3 candi- daten voor den gemeenteraad. In district 11, vacature-Florschuts, werd gekozen A. Huson in II vacature H. J. v. d. Meer, F. van der Meer, zood van het overleden lid in district III, vacature P. Lucieer, G. van de Putte. Iu een reeds lang be staande vacature als bestuurslid der kies vereeniging werd gekozen M. J. Verhorst. Hoedekenskerke. In de raadsver gadering van Vrijdag waren tegenwoordig alle leden, voorzitter dhr. Burgemeester, welke meedeelt dat bij de laatste kasveri- ficatie bij den gemeente-ontvanger boekeu en kas in orde zijn bevondenalsmede dat het le en 3e punt der agenda, intrek king bepalingen strafverordening en wijzi ging bouwverordening dienen te worden aangehouden daar de daaromtrent ge vraagde adviezen der gezondsheidscom- missie te Kruiningen,hoewel reeds eenigen tyd geleden gevraagd, nog altydnietzyn ingekomen. Daarna komt aan de orde een voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeente- begrooting 1906, hetgeen door den voor zitter wordt toegelicht. Uit deze toelichting blykt dat de geheele kosten van den ge deeltelijk vernieuwden grindweg Hoe dekenskerke Kwadendamme bedragen f4968,455, waaronder begrepen de beloo ningen voor den opzichter en het nadeelig saldo der rekening-courant van de aan- nemingspenniugen. Bovendien is meer grind noodig geweest voor de wegen dan was geraamd. Gevolg van een en ander is dat aankoop van nieuwe keien voor straat verbetering dit jaar moet achterwege blijven, daar de uitgetrokken som van f560 voor dekking der meerdere kosten van den bovenbedoelden grindweg noodig zijn. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel vau B. en W. aangenomen. Daarna wordt door den voorzitter namens B. en W. overgelegd de gemeente-rekening over 1905 in ontvang op 11067,915 in uit gaaf op 10769,64 dus met een batig slot van f2(J8,245. De voorzitter benoemt de heeren Walrave, Jasperse en Louisse tot commissie voor het nazien daarvan. Wegens periodieke aftreding van de heeron J. Steijn en J- de Schipper, als zetter van de Rijks directe belastingen, die beiden wegens hoogen leeftijd niet meer in aanmerking wenschen te komen, moeten nieuwe dubbeltallen aan den Com missaris der Koningin ter benoeming worden voorgedragen. Nadat de heeren Groenewege en Van der Linde tot stemopneiners zijn aange wezen worden voor de vacature-Steyn tot candidaten aangewezen de heeren J. F. Depondt en L. Peeters en voor de vaca ture-De Schipper de heeren J. D. Eienbaas en L. Minderhoud De raad gaat daarna over in besloten zitting. De zitting heropend zynde, wordt na rondvraag waarbij eeDe opmerking van den heer Louisse over een waterput, de vergadering geslo'en. Tholen. Betreffende de werkzaamheden aan den dijk van den Slabbeccornpolder dient, dat indien zich geen byzondere tegenspoeden voordoeD, deze dit jaar wel zullen teneinde gebracht. Jammer dat er zoo verbazend veel vruchtbare grond uit den polder wordt gehaald, tot verzwaring van den zeedijk. De polder die omstreeks 100 gemeten groot was, zal bepaald slin ken tot 85 a 90 gemeteD. Hier en daar vertoonen zich dan ook schrikkelijk diepe geulen, die zich ver in den polder uit strekken eu die nu droog staan, en zullen moeten worden aangevuld om ze weer als bouwgroud te kunnen gebruiken. Men is nu begonnen met het opruimen der aangespoelde stukken derrie van de doorbraken, zij zijn als 't ware steenhard geworden. Overigens verheffen zich enkele ruggen ingespoeld zeezand, die men ver plicht zal zijn te vervoeren, om alzoo de boöwvoor te ontblooten. Op de onder- geloopen gronden begint het onkruid welig te groeien, vooral de distelen zijn er in ruime mate vertegenwoordigd. Ook het riet groeit er welig. Maar greppels en slooten, waar anders het gras in groote hoeveelheden om dezen tijd wordt droog gemaakt tot hooi, blijven steeds dor en zullen bepaald opnieuw bezaaid moeten worden. De vruchten, die door sommige boeren nog zijn uitgezaaid, staan zeer matig. De haver is ruim >/2 M., en dicht bezet met onkruid. De aardappelen staan er zeer bekrompen, en de suikerbieten zijn verre achterlijk, en staan of ze uiet meer verder zullen groeien. Enkele boeren zijn begonnen om tiet laud te wieden met de cultivator, zeer licht wordt dit gedaau, als 'f ware wordt de grond maar geschelpt. Sommige boeren drijven hun vee op de landeu. Wij zagen ze loopen, als 't ware zoekende naar hun voedsel, omrede het onkruid door hen niet wordt genomen als bij uitzondering Het geheel levert nog steeds een sombere, doode natuur op, daar ook het houtgewas allemaal dood of ster vende is. Eiland Tholen. In het loof der aardap pelen vertoont zich hier vrij algemeen het zoogenaamde kwaad. Bij enkele ziet men reeds geheele ronde plekken die zijn aan getast in het loof. Van kwaad in de knol hoort men tot heden bij uitzondering nog maar van enkele. Mag het nu vooreerst «oed droog weder blijven, en niet te druk kend, zoo kan het nog lang zacht voort woekeren zonder schade, omrede het zich tot heden niet snel uitbreidde. Heden vergaderden ingelanden van den Oostpolder, gemeente Krabberidijke, onder voorzitterschap van dhr. Wabeke, die mededeelde dat was ingekomen het eervol ontslag van dhr. J. de Kok als dijkgraaf van het waterschap. In zijne plaats werd aanbevolen dhr. Wouterse, ge zworen van den polder als eerste candidaat. Nog w erd besloten met den heer Boel- houwer, laagste inschrijver over de te ver- riehten werkzaamheden aan den zeedijk tot verhooging en verzwaring, le onder handelen, daar er eenige wijziging aan gebracht is in de te verrichten werken, alsmede eene geldleening aan te gaan van f13.000 iüplaats van f 12.000. De vergadering is daarna gesloten. Wy ontvingen wederom een jaarver slag der Johannastichting, van de vereeni- giDg tot verzorging van gebrekkige en mismaakte kinderen, van welke stichting ds. Knottnerus te Arnhem dirocteur is. Wie de photo's in het jaarverslag ziet heeft geen nadere mededeelingen noodig omtrent de noodzakelijkheid om deze stichting te steunen. Maar die begint ook te lezen en leest alles ten einde toe uit. Wij willen et- gaarne iets uit overnemen. Doch laten onze lezers, die iets missen kunnen, nu eens niet het gelezen© met een zucht ter zijde leggen of klagen over de velerlei ellende die er in de wereld is. Laten zij liever een postwis- soltje sturen aan ds. A. M. Knottnerus, daar heeft hij meer aan. „Een huisgezin met een elftal kinderen, en dan nog wel allen gebrekkige kinderen, verlamd, zonder armen, zonder beenen, misvormd, geeft veel zorg. Maar de arbeid onder hen is niet een mistroostig werken de eerste aanblik breekt u het hart eD maakt u weemoedig, doch als gij maar onder hen u beweegt, in hunne behoeften inkomt, dan ontdekt gij dat zij ook gewone kinde ren zijn, en dan verrast het u, dat zij zelf niet zoo weemoedig zijn. Integendeel, ons kreupel gezin is een vroolijk gezin. Van morgen om 7 uur was ik nog in de Johanna stichting, en door het huis gaande zag ik hoe de meisjes druk aan het werk waren een paar maakten de slaapzalen in orde, een ander veegde de trap, weer'n ander was bezig in de keuken om groenten schoon te makenmeisjes n.l. die óf maar één arm hebben, óf verlamd zijn óf met moeite loo pen. En die arbeid ging met lust; hier hoorde ik welgemoed zingen, en daar klonk mij tegen een opgewekt„Goeden morgen, dominee". En toen ik in den tuin kwam, kwam mij huppelend tegemoet onze kleine Lies, en stak haar kleine stompje, want zij mist beide armen, in mijn hand, en vroeg „Gaat u mee eens kijken naar de rozen die uitkomen En wij gingen en namen op dien tocht onze Jo mede, die altijd in eeu mandenwagentje zit, omdat zij in't geheel niet kan loopen en nauwelijks hare armen kan gebruiken. We trokken den tuin door en bewonderden alle bloomen, en ik moest zien hoe mooi Liesje het prieel had opge harkt, en ws stonden een oogenblik stil, heel stil, bij het viukenestj©, en verdiepten ons in de toekomst, als de vinkjes eens zouden uitvliegen In de school zat een dei- jongens zijn huiswerk te inal.on, en in de werkplaats waren andere jot gens druk bezig stoelen te repareeren en manden t makeD, jongens, óf byna geheel verlamd, of zonder armen óf zonder beenen, en we had den een opgewekt praatje over hat weer 6n over het werk. En ge moet eens hooren als de school en de werkplaats uitgaan, wan neer het etenstijd is, en ge moest er eens bij zijn, als zo 's avonds na de dagtaak by elkander zyin, spelletjes doen enz., dan komt het jonge loven zoo recht naar buiten, in echt opgewekt drukdoen van jongens en meisjes In de Johannastichting is het een gewoon jeugdig-vroolyk leven als van alle kinderen, en ais ge er bij zijt, vergeet ge, dat ge onder kreupelen zijt. Wat is nu de oorzaak van deze opgewektheid De zegen van den arbeid Er ie geen grooter geluk voor den mensch, dan dat hy werken kan eu mag, den lieven langen dag En voor een kreupele geldt dit in 't bijzonder. Kreupe len en mismaakten worden brommerig om dat zij niets kunnen doen en nu den geheelen dag maar hebben te denken aan hun treurig lot. In de Johannastichting komt de kreu pele tot de heerlijke ontdekking, dat hy ook is als andere menschen, dat hij ook ban werken, dat hy ook wat kan. En voeg hier bij, dat hij dan werkt en den zegen van den arbeid geniet. Dat maakt hem een gewoon- vroolijk menschenkind. Eu 't is merk waardig, hoe juist aan hen de arbeid goed besteed is, want nog moer dan gezonde menschen, hebben zy energie, een verlan gen om zich op te werken. Zij hebben natuurlijk dezelfde gebreken eu fouten als andere kinderen, en dezelfde eigenaardig heden, een kreupele is ook wel eens lui, ook wel eens stout, maar een kreupele heeft veel energie, als hij wat aanpakt, dan zal hij zoo lang zoeken, totdat hij er mee klaar komt. Daarom moet een kreupele zooveel mogelijk ontwikkeld worden, hoe meer dat geschiedt, hoe meer hij zal presteereu. Dat. is bij menschen met een volmaakt lichaam niet altijd waar; maar de kreupele, die zoo gaarne wil zijn als de andere menschen, zal veel meer dan auderen zich inspannen, om met zijn taak klaar te komen. Energie heeft een kreupele. Want er behoort energie toe, om als uw handen en armen geheel verkeerd staan, to breien en te schrijven er behoort energie toe, om als ge verlamd zijt, zoodat ge u niet verder kunt bewegen dan het zitvlak van uw stoel, en ge uw rechterarm niet kunt ophe.ffen, om een hand te geven, dan gesteund door uw minder zwakke linkerarm, om den geheelen dag serremeu- belen en manden te makener behoort energie toe, om zonder armen zichzelf in vele dingen te helpen, in huis- en school werk. Daarom, omdat deze menschen, onze medemenschen, zoo gaarne willen, als ze maar in staat gesteld worden, daarom zou het onverantwoordelijk zijn, indien wij niet deze stumperds voorthielpen. Meer nemen wij niet over. Wy verwijzen slechts naar de laatste bladzijde van het verslag. Zij bevat een mededeeüng een verzoek zonder woorden. Het is een photo van de door deze ongelukkigen vervaar digde voorwerpen tuinmeubelen, wandel stokken, werkmandjes, theetafeltjes, enz., en het adres der stichting die deze voor werpen gaarne tot een aandenken u wil afstaan is: Fels Rijckenstraat 1, Arnhem. Zegt dat voort Mr. H. Ph. de Kanter, oud-lid der 2de Kame, der Synode vao de Ned. Herv. Kerk, oud-voorzitter der Liberale-Unie, lid der Staten van Noord-Holland, advocaat en procureur te Haarlem, enz., is Zaterdag op ruim 61-jarigen leef tyd plotseÜDg over leden. Schoon reeds lang lijdende, ver raste de dood hem nog aan zyn schrijftafel. Br. Knijper. Men schrijft ons uit Parijs Dr. Kuyper is te Madrid aan het Spaaneche 'hof ontvangen met eerbewijzen, ais aan een grande van Spanje toekomende. Het onderhoud, dat koning Alfonsus hem verleende, duurde ruim een uur. Dit was de eerste maal sinds de dagen van koning Philips II, dat een leidend Nederlandsch Staatsman aan het hof van Madrid ver scheen. Vad.J Voor de vergrootiDg der stad heeft de gemeenteraad \an Straatburg van de militaire overheid voordesom van 3.800,000 Mark de kazerne van Austerlitz met toe- behoorende terreinen aangekocht. Deze kazerne bezit historische waarde, daar van daar uit Louis Bonaparte in 1836 zijn mis lukten aanslag op de regeering van Louis Philippe, den burgerkoning pleegde. Tegen een lid van den krijgsraad te Warschau, generaal Sehweikowski is een aanslag gepleegdde generaal bleef onge deerd, maar zijn vrouw werd door twee kogels getroffen. De staking der landarbeiders in het gouvernement Warschau breidt zich uit. In Zuidwest-Afrika worden nu weer proeven met automobielen genomen. Reeds bij het eerste tijdvak van den den opstand zijn dergelijke proeven genomen, maar het land was te zandig, de droge rivierbeddin gen te talryk, om de wagens rechts en links over het terrein te kunnen laten loopen. Nu de rust grootendeels terugge keerd is, verwacht men echter veel van de auto's voor het verkeer tusschen be paalde punten, Onlangs is een auto voor personenvervoer in 6V2 nur van Windhoek naar Rehoboth gereden, 92 KM.; dezelfde wagen heeft in 0 dagen 440 K.M. afgelegd. Ook voor goederenvervoer zullen auto's beproefd worden. - Kapitein Webb, de beroemde zwem mer, die zich door zijn tot nu toe nog uiet nagevolgden zwemtocht over het Ka naal eeu naam in de sportwereld heeft veroverd, had nog een ander record ge maakt. Hy had den 32 K.M. Lngen af stand van Daver naar Ramsgate in org ;- veor 8uur gezwommen. Dit record jQ

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2