STANLEIJ Grasetting. Veiling Inspan DE HOFSTEDE felting Bouw- eaWeilasd tienÉij Bouw- en Weiland Openbare Verkoopingeo. Moop ferRsopispa enz. ZEELANÖIA RIJWIELEN A. DE SMIDT, Zie onderstaande prijzen!!! BOUW- en WEILAND Mels Melse te ZODTEUIDE, Kerknieuws. Schooinieuws- Gemengde Berichten. Goes. Heden Zaterdag werd in het polderhuis voor het Waterschap de Breede Watering bewesten Ierseke aanbesteed Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht a 1-4:0. tegen zeer concurreerende prijzen ver krijgbaar bij Urbanuspillen 25 cent per doosje. Slijm- pillen 25 cent per doosje, ook los^bjj iedere hoeveelheid. Rhabarberpillen 25 cent per doosje. Chininepillen 75 cent per 100 stuks. Kloosterbalsem vanaf 35 ceDt per potje. Muggen kaarsjes per doosje 25 cent. Tik-Tak Vliegenvangers, duren geheel den zomer, psr stuk 10 cent, 6 stuks 45 cent. Yliegenpapier. Azynextract per flac. 10 en 25 cent. Ledige fitscbjes worden a 20 cent gevuld. Leve:traan 35 cent per fleschje. Zomersproeten. Carbol. Teer. Creolin. Overvette Grondzeep. Karne* melkzeep. Richters Anker Pain Ëxpeller en verdere Anker Artikelen. Carbol per kruik 30 cent. Creolin 35 cent per kruik, Drogisterij' „De Ster", Vlasmarkt. JQHAN m HOOS, Middel b n r g. a, im iikhju:. ARN E»IUIOEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Arnemuiden zullen op Woensdag 25 Juli 1906, des namiddags ten 2 ure in de raadzaal van het gemeentehuis b ij opbod in bet openbaar voor 7 jaren trachten te verpachten 42 PESCEELEN ALSMEDE 4 PERCEELEN De voorwaarden van verpachting liggen op eiken werkdag, uitgezonderd des Don derdags, van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur ter inzage ter secretarie, alwaar tevens nadere inlichtingen zijn te bekomen. Arnemuiden, 14 Juli 1906. S. VAN EENENNAAM, Bu'gemeester. L. Cïï. WABEKE, Secretaris. op Dinsdag- 17 Juli 1906. Met de aankomst van de Tram, ver trekkende van Middelburg 9.23 en 12.18 zal rekening worden gehouden. Notaris HOSANG. De Notaris J. W. VERBULST zal op Woensdag 1 Augustus 1906, publiek presenteeren te verkoopen a. des voormiddags ten tien uur, in het koffiehuis „Dorpzicht", bewoond door Andries de Visser op het dorp Oost-Souburg. genaamd „Welgelegen". bestaande uit: WOONHUI^, BAK- KEET. SCHUUR, WAGENHUIS en VARKENSHOK, aan den Bossohaarts- weg, in de gemeente RITTHEM, be woond door Gilles Dellebeeke, ge merkt no. 142, op en met 3 Heet. 90 Aren 20 Centiaren tiend vrij BOUW- en WEILAND en BOOM GAARD. 2. Drie H.A. 3 Aren 50 c.A. in de gemeente MIDDELBURG bij den Schroeweg bij de hofstede be woond door David Gideoxse. 3. Een Hectare 61 aren W E 1 L A rs 1), in de gemeente RITTHEM, by den Dorpsweg. Zulks in verschillende petceelen en samenvoegingen nader omschreven in gedrukte Notitiën, we'.ke met verdere inlichtingen verkrijgbaar zjjn ten kantore van genoemden Notaris. b des namiddags ten twee uur op de biervoren genoemde Onroerende Goede ren de daarop wassende VRUCHTEN, als: Paardenboonen, platte Boonen, bruine Boonen, Haver, Gerst, Erwten, Paarderipeên, Mangeis, Aardappelen rvoor het geld noodig Is. her trekt zijn amendement in. el van Ged. Staten wordt in bracht en aangenomen met stemmen. rit) Ged. Staten tot afwijzing ook der V. P. N. afd. Middel subsidie groot f 25 voor hare g in November a.s. Aange- lgemeene stemmen, ening van een crediet ad f 100 toonstelling door de Maatsch. tuinbouw in het voormalig 4e e tentoonstelling zal gehou- i September e k teZuidzande. ammacher zal tegen stemmen, leds heeft gedaan. Jonge heeft gehoord dat deze een crediet noodig heeft, daar )g heeft. Daarom zou hij geen geven. nnequin verdedigt het voorstel ingenomen met 29 stemmen, an Ged. Staten om af wy zend n op het verzoek van het der Hollandsche Maatschap, iw, tot het verleeribu van een behoeve eener in 1907 te juden Nationale en Internatio- iw-tentoonstelling. Waesberghe vindt dat hier wel rabsidie mag worden gegeven, ilgemeen belanggeldt. Daarby gelijk met deze tentoonstelling stelling wordt gehouden van ng. Echter zag hy toch gaarne een crediet openden voor deze jg groot f 1000. g op de financieele omstandig- heer De Jonge te zullen tegen st is een belangrijk stuk om van den heer v. Waesberghe n, wat hij dan ook ontraadt. ij se merkt op, dat in de Staten ,nd hetzelfde voorstel is ver- Waesberghe verdedigt nog zijn zijnde een Provinciaal belang. lennequin zag liever het denk- m heer v. Waesberghe uitge- vember. ed. Staten zegt de heer De geen bezwaar is om uit te stel- mber. Waesberghe kan zich daai bij i\ tot aanhouding wordt hierop met 17 tegen 14 stemmen, van den voorzitter wordt deze gesloten tot heden avond 8 uur. vondzitting. wegens niet voldoend aantal ten 8'/2 uur geopend. Achter- werden aangenomen zonder algemeene stemmen de navol ellen van Gedep. Staten ning van een j aarlijksch sub- 0 aan de gemeente Philippine ndige hulp. Afwijzing van het Vereeniging van Gem.-Veld- Zeeland om subsidie aan de >n behoeve van de pensionee- eldwachters. Wijziging der sr Prov. inkomsten en uitgaven tot vaststelling der rekening ng der verantwoording van de iale en huishoudel. inkomsten over 1904, die bedragen aan eraamd bedrag f 535485,77'/s, f 470508,57'/2, de totaal der r 1904 f 381044,18'/2. Zoodat r 1904 een goed slot oplevert 39. Waarna aan de orde komt rooting over 1907. shandeling van afdeeling IV >rdt door den heer v. Waes- drongen op vroegere toezen- ikken aan de leden der Staten. uijtier zegt dat Gedep. Staten elyk aan dit verlangen zullen hoofdstuk III zegt de hèer it hem voorkomt dat op den mst Vlissingen Breskens, loedekenskerke nog te weinig 7001* het personeel. Namens ien dringt hij aan op verbe- ize. Rompu zegt dat de toestand 1. en salarissen aangaat niet doch als Gedep. Staten mocht deze niet goed zijn dan zal 'erandering in komen. Merckens vraagt of het waar and van het dienstpersoneel dan zyn werk moet worden de collega's, zoo ja, dan zal tijd verkorten. v. Rompu antwoordt dat als is, hij zes maanden zijn volle 8 van hoofdstuk III zegt de esberghe dat er nog steeds geen op het verplaatsen van het e naar de andere zijde. Mooht maatschappij niet genegen zijn dan wenscht hij er de aan- veatigen van Ged. Staten om srbinding daar te stellen aan van Vlake in verbinding met v. Rompu zegt een en andef rgt echter tijd om dit in Ged, ernst te overwegen, sten en uitgaven worden ihana iming aangenomen en de be- tgesteld op f 557,078,05'/2. van Ged. Staten tot heffing van de grond- en op de personeele aor 1907 wordt voorgesteld, van de uitgaven der Provincie nstjaar 1907 te heffen 36 opeenten op de hoofdsom der grondbe lasting voor de ongebouwde eigendommen 28 opcenten op de hoofdsom der grond belasting voor de gebouwde eigendommen; 21 opcenten op de hoofdsom der per soneele belasting. Hierop sluit de voorzitter deze zomei- zitting in naam der Koningin. Geref. Kerk. Beroepen te Puttershoek A. Voogel te Waarder. Na gehouden examen zijn tot de eerste klasse der Rijks hoogere burger school te Middelburg toegelatenP. W. J. Biesen, F. C. van Dierendonck, S. J. Hillinga, A Roos, J. J. Fanoy, J. Eras mus, J. Maas, W. Huson, K. Dees, J. Andriessen, J. P. van Ham, Th. Kamer mans, J. Wisse, W. G. J. Berghuis, J. W. Blankert, P. M. Contant, J. C. Fraser, J. van Galen, L. J. J. Geldof, J. L. A. van Ittersum, J. Joosse, A. M van Sluijs, J. A. Gabrielse, J. Hildernisse, J. F. Jongepier, J. W. Passenier, H. C. de Smidt, W. van der Zanden, terwijl onder nadere goedkeuring van den Minister van Binnen- landsche zaken nog zijn toegelaten M. D. A Kalshoven, L G. Roldanus, F. Hor- niuge, A. E. W. Motké, G. C. M Motké, A. Hijmans, N. C. A. Willemse, P. van Dorst, J. J. A. Wisse en C. Meijers afgewezen zijn 30 candidaten. Tot de derde klasse zijn toegelaten C. Spruit, K. de Vries en D. Jansen. if. C.) Rijks Normaalschool voor Teeken- onderwijzers Afdeeling A geslaagd de heer J. W. Barendregt te Dreischor. Notarieel staatsexamen le gedeelte H. M. Markusse te Middelburg. En 2e ge deelte J. G. D. Roscam Abburg te 's Gravenhage. Eikerzee. De alphabetische voordracht voor hoofd der school bestaat uit de heeren Amelunxen te Biervliet, Borgsman te Noordwijk aan Zee en Oudshoorn te Nieuwerkerk (Duiveland). Bij beschikking van den minister van Binnenlandsche Zaken is o a. benoemd in de commissiën welke in 1906 zijn be last met het afnemen der examens in de vreemde talen, tot plaatsvervangend lid van de commissie voor de Fransehe taal dhr. S. Beenhakker, tijdelijk leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Assen. Rilland. Aan de R. H. B. 8. te Bergen op Zoom werden uit onze gemeente be vorderd van de 2e naar de 3e klasse, A. Butijn Jzvan de 3e naar de 4e., Johannes Butijn Jz. en Jan Butijn Cz., en van de 4e naar de 5e klasse, Jan Blok Jaez. Goes. Onder verwijzing naar de ad vertentie in dit no. vestigen wy de aan dacht op de voorgenomen uitvoering van Hosanna op Dinsdagavond 8 uur a.s. in den tuin van de sociëteit V. O. V., daartoe welwilend door de directie afgestaan. Bij gunstig weer mag een talrijke opkomst van begunstigers verwacht worden. In een tijd waarin alles naar minstens éen dag ontspanning verlangt doch menigeen zich dat genot moet ontzeggen is een attentie als hier Hosanna haren begun stigers bewijst, dubbel welkom. Laten de begunstigers en hunne gezinnen, voor zoover zij de Kunst ook in haar meest bescheiden optreden wenschen te eeren, deze attentie beantwoorden met een tegen- attentie, namelijk een belangstellende op komst dit kan niet anders dan den leden aangenaam zijn en zij zei ven zullen er door opknappen want de gelegenheid tot rustig genieten is in den tuin van V. O. V. eenig mooi. Vlissingen. Door de liberale kies- vereeniging zijn tot candidaat voor den gemeenteraad gesteld de heeren W. S. Bosch en L. van Aartsen in het tweede district, vacature-Van der Meer en Flor- schutzen L. Taat in het 3e district vacature-Lucieer. Eergisterenavond is te Middelburg aangekomen de heer dr. J. G. Mezger met familie, die per tram naar Domburg ver trokken, om aldaar gedurende de zomer maanden op hun villa //Irma" te vertoeven. Op de voordracht oor secretaris der gezondheidscommissie, zetel //Oostburg", in plaats van air. J. F. Sluis, die eervol ontslagen is wegens zijn vertrek naar Middelburg, zijn geplaatst de heeren jhr. H. A. Wttewaal van Stoetwegen, dr. D. Herman de Groot en M. Lucieer, allen te Oostburg woonachtig. Koewacht. De 29-jarige landbouwers zoon A. van Remortel gehaakte door het op hol slaan zijner paarden onder het voer tuig. Zyn rechtervoet werd verpletterd. De voet en het ondergedeelte van het been zijn afgezet. F0-n 24-jarige jongeling uit Koe wacht is de week op een noodlottige wyze om het leven gekomen. Hij was mees erknecht in een fabriek te Lokeren elgië) en wilde een riem op de machine leggen. Eensklaps werd hy meegesleurd en verschillende keeren achtereen tegen den zolder geslagen voor 't oog van zijn broeder, die naast hem stond te werken. Toen de ongelukkige uit zyn netelige positie gered was, bleek het dat zijn armen en been en gebroken waren. Kort daarop gaf hy den geest. Hij zou heden in het hwwelyk getreden zijn. De heer I. van Waarde te Goedereede is benoemd tot brievengaarder te Breskens. Uit de sollicitanten naar de betrek king van opzichter bij den Generalen Prins Wiflempolder te Schoondijke zijn door het bestuur op de voordracht geplaatst, als no. 1, E. vau Weijnsbergen, buiten gewoon opzichter bij de werken tot ver betering van het kanaal van Ter Neuzen naar Gent te Sluiskil, gem. Ter Neuzen, no. 2 J. van Lare-Faas, timmerman te Groede en no. 3 F. Ocké, gemeente-veld wachter te Breskens. Westkapeile. In de gemeenteraads vergadering van Vrijdag waren tegenwoor dig alle leden. De burgemeester voorzitter. De ingekomen stukken waren voor ken nisgeving aangenomen, waaronder een in houdende mededeeling dat concessie is verleend tot tolheffing voor den tijd van drie achtereenvolgende jaren op den kunst weg WestkapeileBiggekerke. Door de commissie tot onderzoek der rekening dienst 1905 van het bugerlijk armbestuur wordt verslag uitgebracht dezelve in orde te hebben bevonden en wordt daarop met algemeene stemmen aangenomen. Eene wijziging der begrooting dienst 1900 om de inkomsten en uitgaven met f200 te verlioogeD, de inkomsten uit het vermoede lijk goed slot 1905 en de uitgaven ten behoeve van den doctor als vergoeding voor zijn woning, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Het kohier honden belasting 1905, eveneens met algemeene stemmen aangenomen. De politie-veror- deuing te wijz;gen dat de artikels 1 en 2 worden uitgelicht en art. 57 worde ver anderd eveneens met algemeene stemmen. Een verzoek van dhr. Den Hollander, secretaris der gemeente om verhooging zijner jaarwedde wordt tot een volgende vergadering aangehouden. Eindelijk wordt door den Raad aan B. en W. de bevoegd heid verleend, om bij het bestraten vau bet Kerkepad te handelen naar omstan digheden. Naar wij vernemen hebben ruim 2130 van de 240 dijkwerkers alhier de eisehen hun door het polderbestuur van Walcheren voorgelegd, onderteekend. Nog wordt steeds niet gewerkt, doch wachten allen op de orders van het polderbestuur om het werk te hervatten op den ouden voet en de door hen onderteekende voor waarden. Krabbendijke. Gedurende het onweder van Yrijdagvoormiddag stond D. Brouwer voor zijn woning, toen de bliksem een boom trof, die op vier roeden afstand van hem stond. Deze versplinterdede man viel bewusteloos op den grond, toen hij eenige oogenblikken nadien tot be wustzijn kwam, had hij veei last van een zware zwavellucht in zijn keel, doch heeft verder van niets meer geweten. Men schrijft ons uit Oostelijk Zuid- Beveland De milde regen van de vorige en deze week heeft niet alleen de regen bakken weer geheel of gedeeltelijk gevuld, maar werkt ook zeer gunstig op de aard appels, suikerbieten en ajuin, zoodat deze als bij den dag groeien. Van de vroege aardappelen vertoonden sommige al dorre bladeren, terwijl toch de knollen over het geheel niet groot zijn. Hot vlas, vooral het zwaarste, is plat tegen den grond gegaan, waardoor de kwaliteit wel wat leed, terwijl het optrek ken niet zoo gemakkelijk gaat. Ook van de graangewassen zijn ook hier en daar enkele stukken gaan legeren. Riiiand-Bath. De Vrijdagavond ge houden vergadering van den gemeenteraad werd bijgewoond door alie leden. De notulen gaven geen aanleiding tot op- of aanmerking, zoodat ze onveranderd goed gekeurd werden. Vervolgens kwam in be handeling de bepaling waarop de voor malige onderwijzerswoning en de tijd wan neer deze verkocht zal worden. De heer Butijn verklaarde zich voor verkoop enkel bij inschrijving, terwijl de heeren Boot, Van Gorsel en Griep meer heil zagen in publieke verkoop. Na eenige discussie werd besloten de verkooping publiek te doen. Nu kwam aan de orde de vaststelling der datum. De heer Butijn gaf in overweging spoedige verkooping daar, indien 't najaar wordt, moeilijk meer op het tweede perceel gebouwd worden kop. Dhr. Griep zeide geen persoonlijke be langen boven het algemeen belang te willen stellen. Met het oog op de netelige positie waai in de tegenwoordige bewoner evenwel verkeert wat betreft het verkrijgen van een ander huis, vooral met het oog op de aanstaande vacature van hoofd der school deed hem echter een voorstel doen met den verkoop te wachten tot in de vacature van hoofd der school is voorzien. Dhr. v. Gorsel burgemeester en met hem dhr. Boot verklaarden er zich ook voor de loop der verschillende omstandig heden eerst wat af te wachten doch de eerste wilde evenwel een vaste datum ge steld zien, waarop na eenig over en weer praten als datum vastgesteld werd 17 Sept. Vervolgens werd ook nog aangenomen over te gaan tot een gedeelte bestrating in de nabijheid van het station waarvoor de keien aanwezig zijn, Bij de rondvraag vroeg dhr. Boot eenige inlichtingen over het vervoer der grint en dbr. Blok over te nemen maatregelen tot berging van vuil enz. in de nabijheid der houten loodsen waarvan de voorzitter nadere gegevens toezeide, eveneens ook met betrekking op het nummeren van nieuw gebouwde huizen waarover door dhr. Griep eenige vragen werden gedaan. Te Heenvliet is een 3-jarig knaapje van de leuning der trambrug in de diepe bermsloot gevallen en verdronken. Te 's-Gravenhage is op een overweg een jongen door de stoomtram de beide beenen zoo goed als afgereden. Hij stierf aan de gevolgen. Een 9-jarige schippers- jongen van een lichterschip te Rotterdam is Vrijdagmiddag uit een roeiboot, waarin hij met een jougerzusje zat, te water ge vallen en verdronken. Te Amsterdam werd een kindje van 2'/2 jaar in het O. L Vrouwe-Gasthuis opgeuomen, dat spelend op een grasveld in glasscherven gevallen was, waarbij het polsje bijna geheel was afgesneden. Woensdag werd door de politie te Geldermalsen een inval gedaan in een bierhuis, waarvau de houder verdacht werd van klaudestienen verkoop van ster ken drank. Na lang zoeken werd in een onderaardsch hol, dat op den kelder uit kwam en dat zich uitstrekte tot onder den vloer van de gelagkamer een groote hoe veelheid jenever gevonden. Tegen den bierhuishouder is wegens het onbevoegd voorhanden hebben van sterken drank proces-verbaal opgemaakt. De minister van Waterstaat, het beheer van zijn departement weder aan vaard hebbende, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hij voortaan eiken Zaterdag des namiddags te twee uur aan het lokaal van het departement van Water staat op hel Binnenhof allen zat ontvangen die hem over de zaken van zijn departement wenschen te spreken. Als een tegenhanger van het bericht (uit de Muziekbode) over een piano-ouder wijzer, die langs de huizen gaal om leerlin gen te krijgen, deelt men te's Gravenhage mede, dat onlangs te Arnhem een heer met een vioolkist in de band hier en daar aan schelde met de vraag: //Hebt u ook school gaande kinderen die vioolles willen ontvan gen De man bracht zijn instrument mede om zoo noodig dadelijk zijn talenten te toonen. Anna v. Gorp te Tilburg heeft gister in goelen welstand baar lOlen verjaardag gevierd. Zondag is te Bennebroek een kind ten doop gehouden door dezelfde vrouw die den vader en de grootmoeder van de kleine ten doop hield. Te Nawogelsa in Japan zijn duizend huizen afgebrand, de halve stad. Het postkantoor, vijf banken en zes tempels brandden tot den grond af. Geen men sehen werden gedeerd. Onder de opgaven van in de sociaal democratische partijkas in den Vonvar/s van gisteren komt een bedrag voor van Mrk. 43,786 aan terugbetaalde daggelden van socialistische Rijksdagleden. Te Sayville (Long Island) heelt een sneltrein een automobiel getroffen die het spoor trachtte over testeken. De bekende New-Yorksche millionair Harvey L Schaf- l'er, die er in zat, werd op de plaats gedood. Uit Ottawa wordt gemeld dat de Allan Line een stoomboot met dubbele schroef gaat bouwen van meer dan 600 voet lengte voor den dienst Glasgow Montreal. Uit Petersburg wordt gemeld, dat aan boord van de pantsersehepen //Ts jesme" en //Panteleimon" (de vroegere //Kniaz- Potemkin,>) bij Kerth muiterijen zijn uit gebroken. De staking in de fabrieken teLodz neemt toe. De oogst is onmogelijk ge worden door de landbouwersstakiug in de naburige districten. De toestand is kritiek. Maandag 1G Juli. Heinkenszaud, bij Geus door not. v. d. lvloes en Lieberf, tienden verhuring voor Ovezaud, 's-Heer Arendskerke en Heinkeuazand. 's- Gravenpolder, half 12 bij Ver beek door not. v. d. Kloes en Liebert, tiendenverhuriug voor 's-Gravenpolder, Hoedekenskerke, Nissc en 's-Heer Abfs- kerke. En half 2 voor Driewegen, Elle- woutsdijk, Baarland eu Oudelande. Wolfertsdijk, 1 uur door not. Pilaar veldvruchten voor Joh. Smallegange eu Wed. Machielse resp. 10 en 5 Tl. A. bij Korstanje. Dinsdag 17 Juli. Goes, 9 uur op het Slot tiendenver huring door not. v. d. Kloes en Liebert voor Goes, Kloetinge, Rilland, Borssele en Wolfertsdijk. En om 10 uur voor Kapelle. Goes in de Prins door notaris Pilaar 1,59,10 H.A. weiland. Z o u t e 1 a n d ebij M. Melse, door not. Hosang, 10 uur, 2 bruine merries 23 en 5 jaar, 1 blauwe merrie 5 jaar, 5 melk koeien, 2 vette vaarzen, 4 l'/2 j. vaarzen, 6 kweekkalvers, 2 melkschapen,4 lammers, 2 vette varkens, 30 kippen, veerwagen, 2 menwagens met ijzeren assen en toebe- hooren, driewielskar, landbouw-, melk- zoldergereedschappen, veldvruchten. le. aanleg, herstelling en onderhoud der aarde-, kram-, en steenglooiingswerken, waarvoor werd ingeschreven doorJ. B. Koch te Hansweert 0.6 en C. de Wilde, Kattendijke, 1 beneden het tarief, gegund aan C. de Wilde; 2e, het onderhouden van sluizen, ge bouwen, booten, peilschalen enz., waarvoor werd ingeschreven door A. Goedemoud, Hansweert, f 1580; H. Kosten Cz., Wemel- dinge, f 1550 W. v. d. Linde, Katfendijke, f1500; ,1. de Bourggrave, Wemeldinge, f1475; 3e. Het onderhoud der heulen in 5 pereeelen le perc. A. Drijgers, 's-Heer Abtskerke, tarief. W. v. d. Linde, Kat tendijke, 6% en J. Coppoolse, 's-Heer Arendskerke 8% beneden tarief, gegund aan Coppoolse. 2e. pero. A. Drijger 's- Heer Abtskerke, larief, gegund. 3e. perc. D. van Maris, Kapelle, 4% beneden tarief, gegund aan D. v. Maris. 4e. perc. W. Goeman, Ierseke 1 en A. Goedemond, Hansweert, 6% beneden tarief, gegund aan A. Goedemond. 5e. perc. W. v.d. Linde, Kattendijke, 6% beneden tarief, gegund aan W. v. d. Linde. 4e. Het delven van 2400 Meter water leiding en het verlagen van den bodem van een steenen heul. Inschrijvers: W. v. d. Linde, Kattendijke, f12600; W. H Smits, Hardinxveld, i'11800 A. de Jonge, Animerstol, f11375 J. P. Dubbelman, Dordrecht f11275; gegund aan J. P. Dub belman. 5e. Het leveren vau 1080 M3. grind vrij op den wal. Ingeschreven door W. d Klippe, Serooskerke, f 2589 A. Prins, Sliedrecht, f2407; W. Hokke, id., f2400; gegund aan W. Hokke. 5e. Het per as vervoeren van 1030 M3. grind in 2 perc. le perc. 555 M3. ingeschreven door: A. Paardekooper, Kloetinge, 1'675; C. Karelse, Goes, f 650;gegund aan Karelse. 2e perc. 365 M3. ingeschreven door Jan op 'tHof, Kapelle, f269; gegund. Veilingsvereeniging .Walcheren' MIDDELBURG, 13 Juli 1906. Aardappelen blauwe {2,62—f3,12, id. muizen f2,50—f 2,88, id. ronde f 2,76—f 2,84, id.school meesters f2,64—f2,96, id- kralen f2,90, alles per H.L.doperwten 3039 c., capucijners 51 c., krombek (erwten) 60—61 c., alles per '/4 H.L.postelein 619 cent, platteboonen 13—21 c., beiden per kwartmandaardbeien 5170 c., kruisbessen (rijp) 3238 c., witte bessen (rijp) 35 c., zilver uien 21 c., alles^per vijfkop andijvie (moskrui) 10 c., zuring 4 c., beiden per ben peen 2,/z4 c., selderij 2'/23 c., karoten 3—4c., sjalotten l'/2— 3 c., ramenas 1l'/z c., rabarber 12'/2 c., kunne 15 c., pieterselie 3'/2 c., rozen 8 c., alles per bos sla 12'/250 c. per loo krop andijvie (struik) fl,l2 per 100 struik; komkommers ie soort 5—7 cent, komkommers 2e soort 3 cent, beiden per stuk. MIDDELBURG, 14 Juli I906. Zwarte bessen 15 cent, witte bessen 9 cent, beiden per kilogramaardappelen f 2,75 p. H.L. Veiiing-vereeniging„Zuid-Beveland" GOES, 14 Juli 1906. Kruisbessen (rijp) 7 a 9 cent, aalbessen (zwarte) 32 a 32,25 cent, beiden per kilogram. Aangevoerd 7000 kilo. AXEL, 14 Juli 1906. Oude Tarwe f8,50 Ét f9.Nieuwe Tarwe f0,a l'Ó,Rogge f7,75 a f8,25 Nieuwe Wiutergerst f 7,50 a f8.— Zomergerst f0,Éi f0,Haver f8. a f8,25; Kookerwten f0,a f 0, Voererwten f 0',a f 0,Paardeboonen f8,50 a f9.Lijnzaad f0,Éi f0, Koolzaad f 0,Éi 1 0,Aardappelen f0,— a f0,— Alles per 100 K.G. naar waarnemingen in den morgen van 14 Juli medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 774.8 te Horta, laagste sland 756.5 te Stornoway. Verwachting (tot den avond van 15 Juli) matige Zuidwestelijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkte lucht, hu en dan regen. Weinig verandering van temperatuur. RIJWIELEN Middelburg. Varkensmarkt. handelaar in de echte JOHNSTON Gras- en Korenmaaimachines, bericht aan H.H. belangstellenden welke ook ge negen zijn oordeel te vellen over een werk tuig 't welk zij nog nimmer hebben zien gebruiken en wel meest ook over de Grasmaaimachine, die onder volle garantie kon verkocht zijn zoowel als de Hooi- wender als Hooihark, alle drie door onder- geteekende geleverd aan de Commissie der Verloting verbonden aan de Miidel- burgsche Paardenmarkt en wel alle drie stuks echte JOHNSTON Werktuigen Model 1906, dat hij bereidt is om H.1I. beoordeelaars te overtuigen van werkfng zoo ze er mede gewerkt willen hebben, en ook tovens eigenhandige attesten overteleggen, onder minzame aanbeveling Handelaar in Landbouwmachines, ook wel der Johnston Gras-, Koren- en Hooiniachins, welke nog steeds aan de spits staan. Burgemeester en Wethouders van Arnemuiden: en Klavers,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3