~R E CL A m Hst nut der advertenties. zijn 5l6 erfelijke peers; 16 Sehotsehe, '28 Iersche peers'26 bisschoppen en 4 rechters. Ruiin twee derden zijn conser vatief. Eeu moeilijk geval, waarbij men zich het gescharrel der kabinetlen-Mackay en Kuyper met de Eerste Kamer ten onzent te binuen roept. Ziehier een geval dat duidelijk het nut der advertenties aantoont. Weent niet dat alles wat in het publiciteit gedeelte van de courant staat, te veronachtzamen is. In te gendeel, gij moest steeds met de meeste aandacht dit gehee'e gedeelte lezen. Mej. A. Hoofd p. a. den Heer F. Boelens te Kloosterburen, provincie Groningen, leed sedert 5 jaren aan de maag en kon zich maar niet genezen. Op dat oogenblik leende zij aandacht aan de advertenties. Op zekeren dag verleende zij er aandacht aan en hare oogen vielen op het verhaal eener genezing ran eene maagziekte door de Pinkpillen verkragen. De naam, het adres van de persoon waren vermeld, men gaf ook het portret. Men kon aau de zaak niet meer twijfelen. Mejuffr. Hoofd werd dus aangemoedigd de Pinkpillen te nemen. Zij heel't ze genomen en zij die sedert 5 jaren geleden had is door het gebruik vau 6 doozen Pinkpillen genezen geworden dat wil zeggen, dat hare genezing na 4 a 5 weken vau behandeling verkregen is ge worden. Mej. A. Hoofd. wIk ondergeteekende, zoo schrijft zij, ver klaart, gedurende 5 jaren zoodaaig aan de maag geleden te hebben, dat ik het gering ste voedsel niet meer kon verdragen. Ook haö ik hevige pijnen in den rug en in het hoofd. Na vijf jaren lijdens gedurende de- welken ik niets verzuimd had om mij te ge nezen, was ik steeds even zoo ziek. Het lezen eener advertentie waarin men de verkre- gene genezingen vermeldden door de Pink pillen verkregen, heeft er mij toegebracht deze Pillen te gebruiken. Ik heb ongeveer 6 doozen Pinkpillen genomen en dit is vol doende geweest om mij te genezen. Ik sta geheel verstomd over deze kompleete en snelle genezing." Leest onze bewijzen, gij zult er dikwijls op deze plaats vindenonze attesten zijn steeds nieuw en zoo wij van tijd tot tijd ge nezingen uit België, Frankrijk of elders vermelden, dan is zulks om aan te toonen dat de Pinkpillen overal gewaardeerd wor den en dat zij in alle laüden genezen. Zij zijn onovertrefbaar tegen bloedar moede, bleekzucht, neurasthenie, alge meene zwakte, maagkwalea, rbeumatiek, zenuwzwakte, de onregelmatigheden bij de vrouwen. Prijs f 1.75 de doos f9. per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam. Hoofd-depöthouder voor Neder land en Apotheken, Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes eu omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. Provinciale Staten van Zeeland. (Slot). Morgenzitting. De voorzitter deelt mede dat benoemd zijn Tot voorzitters en onder-voorzitters der afdeelingen de heeren Hennequin en Hammacher der le afd. Lucasse en v. Te.ylingen der 2e afd.en Blmn en Fokker der 8e afd. De voorzitter stelt thans voor om deze zitting te sluiten en in de namiddagzitting te stemmen over het aangehouden voorstel van den heer Elenbaas. De heer v. Waesbfrghe zegt dat het dan esne nieuwe zitting zal zijn, en dit niet in het belang is van de provincie met het oog op de presentiegelden, wat ook de heeren De Veer en Siegers beamen. De heer Hammacher is voor het voorstel Van den voorzitter. Dit wordt in stemming gebracht en aangenomen met 39 tegen 1 stom, die van den heer Fruijtier, waarna deze zitting wordt geschorst. Middagzitting. De voorzitter stelt aan de orde de stem ming van het voorstel Elenbaas, waarover de stemmen in de morgenzitting staakten het wordt verworpen met 23 tegen 17 stem men. Daar het amendement bjj art. 3 is verworpen trekt hij dat bij art. 7 in. De heer De Veer stelt by art. 7 voor zijn amendement dal hij in de morgenzitting heeft gedaan. De heer De Casembroot zegt, dat als dit Rmendement wordt aangenomen, er vele ambtenaren zullen zijn eer zij hun maximum kunnen hebben hij stelt dus voor om hun voorstel aan te nemen. De heer De Veer verdedigt nog nader zyn voorstel, wat daarop wordt verworpen met 21 tegen 19 stemmen. Daarna wordt het ontwerp-besluit met algemeens stemmen aangenomen. Voorstel van Ged. Staten tot het ver- leenen van een renteloos voorschot voor wegsverbetering aan den KleinenSt. Albert of Sas vaD Geutpolder tot een bedrag van 62 der kosten tot een bedrag van ten hoogste f 16050. Wordt met algein. stemmen aangenomen. Idem tot afwijzing van het aangehouden adres van het bestuur van het waterschap De Breeds Watering bewesten Ierseke, om ontheffing van het verbod in art. 88 vaD het reglement op de wegen en voetpaden en om toe te staan dat met rijwielen over een voet pad in de gemeente Schore mag worden gereden en het bestuur te verwijzen naar B. en W. van Schore. Wordt zonder stemming aangenomen. Idem tot wijziging van het reglement voor de calamiteuse polders of water schappen. Ged. Staten wijzigden hun voorstel naar aanleiding van het algemeen verslag, zoo dat het vierde lid van art. 9J- wordt ver vangen als volgtGed. Staten bevelen in geval van doorbraak van een dijk, zoo belanghebbenden zulks verzoeken, een nieuwe schatting, waarvan de kos en voor rekening van den calamiteusen polder komen. Deze nieuwe schatting geldt voor een termijn van twee jaar. Dit voorstel wordt zonder stemming aangenomen. Voorstel van Ged. Staten tot vaststelling van de grenzen der werken tot zeewering en oeververdediging van den calamiteiten polder Borssele. Aangenomen zonder stem ming. Idem tot verwijzing naar hun college van adressen van A. Kouijzer en J. F. Tieleman, pachters van tollen op den weg van Hulst naar Walzoorden, om vermin dering van de pachtsom, adressanten ver zoeken om, met het oog op de overstroo- ming op 13 Maart jl., de pachtsom loopende over het pachtjaar 1 Mei 1906 tot 30 April 1907, respectievelijk met een derde en f 500 te verminderen, daar de tolopbrengst door de overstrooming belangrijk minder zal zijn. Aangenomen zonder stemming. Idem tot afwijzing van het verzoek van het bestuur van den polder Westerban van Schouwen, om een renteloos voorschot voor wegverbetering. De heer Fokker heeft met leedwezen gezien dat Ged. Staten niet hebben kunnen oealuiten om aan het verzoek van het bestuur te voldoen, het is daar wel noodig, er zijn daar erg gebrekkige wegen, vooral op sommige tijden van hef jaar, dan zijn ze niet begaanbaar, ze zijn zelfs niet be rijdbaar. Het bestuur der Westerban geelt jaarlijksch veel geld uit voor wegsver- betering en zelfs twee eigenaren van hof steden zeiden financieelen steun toe. Hij stelt voor om een renteloos voorschot te verleenen van 50 ten hoogste van f7300, als kosten voor wegsverbetering van ver schillende wegen. De heer v. Rompu verdedigt het voorstel van Ged. Staten, daar zij van oordeel zijn dat die wegen geen rentelooze voorschotten mogen ontvangen. Het is niet de vraag of die wegen het noodig hebben, maar of de Provinciale kas hiervoor mag worden aangesproken, en dan zeggen Ged. Staten van neen, er is daar geen cultuur en land bouw, dus adviseereu Ged. Staten tot ver werping van bet amendement. De heer Bolle wijst er op, dat in die streek worden verbouwd bloembollen,en bij velen rogge zoo goed als in Zeeland maar groeit, dus eene streek waar landbouw enz. ten volle wordt beoefend. Nu gaat het toch niet aan om den eenen weg te subsidieeren en den anderen niet. Zoo is het ook het geval niet den Kloosterweg, er liggen verschillende boerderijtjes aan dien weg, die veel belang hebben bij wegs verbetering. Spr. geeft den heer Fokker in overweging zijn voorstel te wijzigen, inplaats van f7300 tot f6700, wat den heer Fokker aauleiding geeft om aau te toonen dat dit bedrag ten hoogste is ge noemd, echter kan hij er wel met mee gaan. De hee* Heijse stelt nog in 't licht dat het hier noodzakelijk is. Het amendement wordt aangenomen met 22 tegen 18 Btem- men, hiermede is het voorstel van Ged. Staten vervallen. Voorstel van Ged. Staten tot vaststelling van algemeene bepalingen voor het ver leenen van Provinciale hulp voor den aan leg en de exploitatie van stoomtramwegen in den vorm van renteloos voorschot. De heer v. Teijlingen stelt voor „ea voor levensvatbaarheid kan worden verwacht" dit te lezen in de algemeene bepaling door den voorsteller wordt dit toegelicht als zijnde van een algemeen belaug bij de uitvoering van het besluit. De heer Rompu stelt in 't lieht dat wan neer een persoon of Maatschappij aanvrage doet om hulp, hij wel eerst zal overwegen hebben of het plan levensvatbaarheid heeft ja dan neen. Het amendement v. Teijlin gen wordt in stemming gebracht en aan genomen 28 tegen 12 stemmeD. Bij art. 1 stelt de heer Hennequin een amendement voor tusschen de woorden ren teloos voorschot, in den regel. Dit wordt door Ged. Staten overgenomen. Bij art. 2 stelt de heer v. Teijlingen voor, om in plaats de woorden «tot een nader te be palen bedrag" te lezen „en elk aanvraag van elk bedrag" het amendement wordt aangenomen met 28 tegen 12 stemmen. Bij art, 7 zegt de heer Hammacher, dat hij tegen dit art is, het al of' niet rijden op Zondag kan hier buiten bespreking blijven, er is bij trainreglemeut reeds ge noeg gezorgd voor vrijen Zondag, dat het art. best kan vervullen, hij zal dus tegen dit art. stemmen. De heer Blum zal voor het art. stemmen. Wel moet men de verbinding met trams enz. toejuichen, doch er moet gezorgd worden voor vrije rustdagen voor haar bedienden. De gelden der provincie mogen niet worden gefauteerd voor dergelijke dienst wanneer daar niet gezorgd wordt voor eeu Zondag, er wordt gezorgd voor een vrijen dag,doch wanneer die uietop den Zondag valt, dan beteekeut zoo'u vrije dag niets, de Zondag is den vrijen dag voor hem en zijn gezin. De heer Hammacher zal niet in beschou wing treden over den vrijen Zondag of niet, doch over een vrijen dag, en dit is gewaarborgd bij het tramweg-reglement. De heer Blum houdt nog staande dat de vrije dag een Zondag moet wezen wilieD zij wat aan hun gezin hebben. De heer bieteman is ook van oordeel dat de Zondag de vrije dag moet zijn, daar dit toch de vrije dag is. Op verzoek van de heer Hammacher wordt art. 7 aangenomen met 28 tegen 12 stemmen. Tegen stemden de heeren Hoogenboom, Heijse, Bolle, Giljarn, Elen baas, Erasmus, Den Bouwmeester, Fokker, v. Waesberghe, Hammacher, Dumoleijn en De Bats. Het geheele art. wordt daarop aangenomen mer algemeene stemmen. Voorstel van Ged. Staten tot toekenning van een subsidie vo®r den aanleg van eeu stoomtramweg van Brouwershaven naar Burgh, ter vervanging van het vroeger daaromtrent genomen besluit. Zij stellen thans voor eene subsidie te verleenen van een derde der kosten van aanleg, met in begrip van aankoop vaD het rollend materieel, tot een maximum van f132.400, verminderd met de tegen 4% gekapitali- waarde der sub. te noemen bijdrage. De heer Blum stelt voor oui te bepalen dat indien de maatschappij mocht meenen op den Zondag een tram te laten rijden, bet personeel om de 14 dagen eeu vrijeu Zondag te verleenen. De heer Fokker deelt mede dat de tram maatschappij deze voorwaarde niet zal kunnen aanvaarden, en daar mede zou de tram wellicht niet kunnen komen. De heer Fruijtier zal thans teg<_n dit voorstel stemmen op grond, dat anders deze lijn niet zal kannen worden doorge trokken. Wil men de lijn doorgetrokken zien dan rnoet men de Rotterdamsche tram- wegmaatschappij wat toegeven. De heer Blum verdedigt zijn voorstel ais zijnde een eisch van beginsel. In 1903 is reeds in een vergadering gesteld etn dergelijke eisch. De heer Merckens meent dat als de eisch niet wordt gesteld van een vrijen Zondag het meer lijkt of men de lijn op de wijze van geen vrijen Zondag koopen wil. Het ainendement-ttlum wordt verworpen met 85 tegen 14 stemmen. Tegen stemmen de heeren v. Tc-ylingen, v. Dam, Hogen- lioven, Heijse Bolle, Fruijtier, Giljam, Elenbaas, Erasmus, Holleslelle, Den Bouw- meester, Hennequin, Siegers, Fokker,Diele- a.an, v. Waesberghe, IJsebaert, Hamma cher, Dumoleijn, De Bats, Moolenburgh, Moerdijk de Casembroot eu v. Rompu. Er voor stemmen de beereD Blum, Van de Putte, Den Boer, Noordijke, Merckens, Oggel, Tichelman, Loois, Mulder, Moes, Maas, Houterman, De Jonge en De Veer. Het geheele voorstel wordt daarop zon der hoofdelijke stemmiug aangenomen. Voorstel van Ged. Staten tot toekenning van een subsidie groot f'250 te verleenen aan L. G. Overbeeke te Goes, gedurende twee jaar, in te gaan 1 Januari 1009, voor zijn omnibusdienst tusschen het Wolphaartsdijksche veer en Goes, wordt dan aangenomen met algemeene stemmen. Het tot toekenning van eeu subsidie aan W. Moelker c.s., voor hunnen wagendienst tusschen Tholen en St. Maartensdijk, ten bedrage van f300 per jaar. Aangenomen met algemeene stemmen. Idem tot vaststelling van een reglement op de bescherming van trekhonden in Zeeland. De heer Fruijtier gaat Diet mede met het voorstel van Ged. Staten. Het advies van den veearts le klasse wordt hier niet opgevolgd, die toch iu overleg met andere veeartsen zich verklaard heeft voor het Zuid-Holland-reglement, hetwelk bepaald dat een trekhond van 50 centimeter onder een kar mag loopen. De heer IJsebaert had gaarne gezien dat eene betere regeling voor de honden in bet leveD werd geroepen om zoodoende ook de overtredingen beter te kunnen vast stellen. De heer Fokker zal bij art. 10 een nieuw voorstel doen, dat het wenschelijk is dat alle voertuigen van twee en meer wielen waar honden voor of onder zijn worden beschouwd als hondenkarren. De heer IJsebaert stelt voor om het voorstel terug te zenden naar Gedeputeerde Staten tot de najaarsziUiDg. De heer Dieleman juicht het toe dat er geen enkele stem is opgegaan tegen het voorstel van Ged. Staten, het is een bewijs dat in deze vergadering wordt gevoeld het groote belang der dierenbescherming, in zonderheid der honden. Het spijt hem echter, dat de heer IJse baert zijn voorstel heeft gedaan. Gedep. Staten zyn gekomen tot oen apart regle ment. Het voorstel IJsebaert wordt ver worpen met 21 tegen 18 stemmen. Bij de behandeling van het reglement wordt door dhr. v. Wasberghe bij art. 2 voor gesteld, om in plaats van van „omliggende gemeente" te lezen „aangrenzende ge meente". Dit wordt door Gdep. Staten overgenomen. Bij art. 2 wordt nog door den heer v. Waesberghe voorgesteld, dat hij wiens naam niet binnen een jaar is daorgehaald niet met een hondenkar mag rijden". De heer Dieleman vindt deze bepaliDg wel wat te streDg. Nu is het nog moge lijk dat de burgemeester aanleiding vindt om binnen een maand de vergunning tot het rijden met een hondenkar te verlee nen. De heer v. Waesberghe blijft echter bij zijn voorstel, hetwelk wordt verwor pen met 29 tegen 10 stemmen. Bij art. 5 komt 't amendement-Fruijtier ter sprake, vooraf stelt de heer Blum voor dat het verboden is met eeu of meer per sonen op de hondenkarren te zitten. De heer Merckens vindt het wel wat te bar dat de hondenhouder verplicht wordt dat steeds de hond op een kleedje of zwart voorwerp moet liggen, hij stelt voor dit alleen te bepalen, bij afwezigheid van den baas, hij doet in dien geest een voor stel. De heer de Veer stelt in het licht dat 'teen moeilijke bepaling is, daar het niet altijd doonlijk is voor de houders vau hondenkarren om aan deze bepaling te voldoen. Hij zag liever deze alinea ver vallen, dan zullen vele moeilijkheden wor den voorkomen. De heer Dieleman is tegen het voorstel Blnm, een hond toch heeft een groote trekkracht, het gewicht moet overgelaten worden aan B. en W., die een wakend oog moeten houden. De heer Blum verdedigt nog nader zijn voorstel dat wordt verworpen met 32 tegen 6 stemmen. Het voorstel Fruijtier om te bepalen dat de hond 50 cM. hoog moet zijn, wordt bestreden door den heer Dieleman, die blijft bij het voorstel van Gedep. Staten dat 60 cM. voorschrijft. De heer Fruijtier verdedigt zijn voor stel, hij beroept zich op een Zeeuwsch deskundige den heer Mazure, terwijl de heer Dieleman dit doet op een Hollandseh deskundige, den heer Wirtz. Het voorstel-Fruijtier wordt aangenomen met algemeene stemmen. Het amendement-Merckens wordt be sproken door den heer Dieleman die het voorstel van Ged. Staten verdedigt, het welk in stemming wordt gebracht en ver worpen met 32 tegen 5 stemmen. Punt 6 wordt verworpen met 24 tegen 12 stemmen. Art. 7 nieuw stelt de heer Fruijtier voor te doen verwallen, dit wordt verworpen met 21 tegen 18 stemmen. Het ontwerp reglement wordt hierop aange nomen met 19 tegen 17 stemmen. Het reglement op de wegen en voetpaden wordt alsnu aangenomen. Voorstel van Ged. Staten tot toekenning van een crediet van f 3550 aan de Maat schappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland voor de bevorde ring van de paardenfokkerij onder de volgende voorwaarden, le Dat door de Maatschappij voor hetzelfde doel eene jaar- lijk8che bijdrage van minstens f 400 wor de verleend. 2e. Dat de keuringen ge schieden overeenkomstig het door Ged. Staten goedgekeurde reglement. 3e. Dat de voor het einde van ieder jaar aan Ged. Staten in te zenden verantwoording van alle iu dat jaar gedane uitgaven, door de noodige bescheiden toegelicht,aan de goed keuring van dat college worde onder worpen met bijvoeging van de quitantiën van alle betalingen de som van f 3 te bovengaande Aangenomen met algemeene stemmen. Idem tot toekenning van een crediet van f 3000 aan de Yereeniging Zeeland van „Het Nederlandsch Rundvee-Stamboek" voor de bevordering van de Veefokkerij, en zulks onder de olgende voorwaarden le. dat uit het crediet jaarlijks ten hoogste f 150 voor keuringskosten worden besteed. 2e. dat jaarlijks aan Ged. Staten worden aangeboden een werkplan voor de uit te loven bijdragen. 3e. dat de jaar lijks uiterlijk op 1 Mei, aan Ged. Staten in te zenden rekening en verantwoording van alle ontvangsten en uitgaven gelden betreffende het voorafgaande jaar, door de noodige bescheiden toegelicht, aan de goedkeuring van dat college worde onder worpen. Aangenomen met algemeene stemmen. Idem tot afwijzing van het verzoek om subsidie van de afd. Zeeland der Ver- eeniging tot bevordering van Pluimvee houderij en Tamme Konijnenteelt in Neder land. (V. P. N.) De heer Den Boer zag gaarne de subsidie groot f 100 toegekend de konijnenteelt in Zeeland is een tak van welvaart. 8pr. doet thans een voorstel in dien geest. De heer De Veer kan zich niet geheel vereenigen met het voorstel van dhr. Den Boer, hij gelooft dat het beter is het voor stel van Ged. Staten af te stemmen en dan in de najaarszitting een nieuw voor stel in te dienen. De heer Dieleman is het wel eens met de vorige sprekers, hij zou aanbevelen het voorstel van dhr. Den Boer. De heer Bolle zal tegenstemmen, omdat het mooier is op papier dan in de praktijk. De heer Fruijtier is tegen het verleenen van dergelijke subsidie. Ook de heer De Jonge is hier tegen, wanneer er eene nieuwe vereeniging geboren wordt, worden de Staten al heel spoedig met vie geboorte akte in kennis gesteld, hij raadt aan het voorstel van Ged. Staten aan te nemen. Door dhr. De Veer wordt het voorst--1- Den Boer verdedigd, doch hij zal stemmen tegen beide voorstellen, omdat er niet is bepaald, waarvoor het geld noodig is. Dhr. Den Boer trekt zijn amendement in. Het voorstel van Ged. Staten wordt in stemming gebracht en aangenomen met '23 tegen 13 stemmen. oorstel van Ged. Staten tot afwijzing van het verzoek der V. P. N. afd. Middel burg om een subsidie groot f 25 voor hare tentoonstelling in November a s. Aange nomen met algemeene stemmen. Idem tot opening van een crediet ad f 100 voor een tentoonstelling door de Maatsch. van ooft- en tuinbouw in het voormalig 4e district, welke tentoonstelling zal gehou den worden in September e k teZuidzande. De heer Hammacher zal tegen stemmen, zooals hij steeds heeft gedaan. De heer De Jonge heeft gehoord dat deze vereeniging geen crediet noodig heeft, daar zij geld genoeg heeft. Daarom zou hij geen crediet willen geven. De heer Hennequin verdedigt het voorstel dat wordt aaugenomen met 29 stemmen, tegen 4. Voorstel van Ged. Staten om afwijzend te beschikken op het verzoek van het Hoofdbestuur der Hollandsche Maatschap, van Landbouw, tot het verleenen van een subsidie ten behoeve eener in 1907 te 's-Hage te houden Nationale en Internatio nale Landbouw-tentoonstelling. De heer v. Waesöcrghe vindt dat hier wel degelijk een subsidie mag worden gegeven, waar het een algemeen belanggeldt. Daarbij komt, dat tegelijk met deze tentoonstelling een tentoonstelling wordt gehouden van zuivelbereiding. Echter zag hij toch gaarne dat de Staten een crediet openden voor deze tentoonstelling groot f 1000. Met het oog op de financieels omstandig heid, zegt de keer De Jonge te zullen tegen stemmen. Het is een belangrijk stuk om het voorstel van den heer v. Waesberghe aan te nemen, wat hij dan ook ontraadt. De heer Heijse merkt op, dat in de Staten van Gelderland hetzelfde voorstel is ver worpen. De heer v. Waesberghe verdedigt nog zijn voorstel, als zijnde een Provinciaal belang. De kheer Hennequin zag liever het denk beeld van den heer v. Waesberghe uitge steld tot November. Namens Ged. Staten zegt de heer De Jonge dat er geen bezwaar is om uit te stel len tot November. De heer v. Waesberghe kan zich daarbij neerleggen. Het voorstel tot aanhouding wordt hierop aangenomen met 17 tegen 14 stemmen. Op voorstel van den voorzitter wordt deze vergadering gesloten tot heden avond 8 uur. Avondzitting. Deze werd, wegens niet voldoend aantal leden, eerst ten 8'/j uur geopend. Achter eenvolgens werden aangenomen zonder discussie met algemeene stemmen de navol gende voorstellen van Gedep. Staten Tot toekenning van een jaarlijksch sub sidie van f 150 aan de gemeente Philippine voor verloskundige hulp. Afwijzing van het verzoek der Vereeniging van Gem.-Veld- wachters in Zeeland om subsidie aan de gemeenten ten behoeve van de pensionee- ring barer veldwachters. Wijziging der begroo ing der Prov. inkomsten en uitgaven voor 1906. ld. tot vaststelling der rekening en goedkeuring der verantwoording van de enkel Provinciale en huishoudel. inkomsten en uitgaven over 1904, die bedragen aan inkomsten, geraamd bedrag f 535435,77'/j, ontvangsten f 470508,57'/2, de totaal dei- uitgaven over 1904 f 38l04r4,18'/2. Zoodat het dienstjaar 1904 een goed slot oplevert van f89474,39. Waarna aan de orde komt de Prov. begrooting over 1907. Bij de behandeling van afdeeliDg IV uitgaven wordt door den heer v. Waes berghe aangedrongen op vroegere toezen ding der stukken aan de leden der Staten. De heer Fntfjtier zegt dat Gedep. Staten zooveel mogelijk aan dit verlangen zullen voldoen. Bij hoofdstuk III zegt de heer Blum dat het hem voorkomt dat op den stoombootdienst Vlissingen Breskens, Neuzen en Hoedekenskerke nog te weinig rusttijd is voor het personeel. Namens meerdere leden dringt hij aan op verbe tering in deze. De heer v. Rompu zegt dat de toestand wat rusttijd en salarissen aangaat niet zoo slecht is, doch als Gedep. Staten mocht blijken dat deze niet goed zijn dan zal hier zeker verandering in komen. De heer Merckens vraagt of het waar is, als iemand van het dienstpersoneel ziek is, dat dan zyn werk moet worden gedaan door de collega's, zoo ja, dan zal dit dan rusttyd verkorten. De heer v. Ilompu antwoordt dat als iemand ziek is, hy zes maanden zijn volle geld krijgt. Bij art 8 van hoofdstuk III zegt «Je heer r. Waesberghe dat er nog steeds geen uitzicht is op het verplaatsen van het station Vlake naar de andere zijde. Mooht de spoorwegmaatschappij niet genegen zijn dit te doen, dan wenscht hij er de aan- dach op te vestigen van Ged. Staten om eene tramverbinding daar te stellen aan de overzijde van Vlake in verbinding met Hansweert. De heer v. Rompu zegt een en andef toe, hij vraagt echter tijd om dit in Ged, Staten met ernst te overwegen. De inkomsten en uilgaven worden tharte zonder stemming aangenomen en de be grooting vastgesteld op f 557,078,Oö'/ï- Voorstel van Ged. Staten tot helling van opcenten op de grond- en op de personeele belasting voor 1907 wordt voorgesteld, tot dekkiog van de uitgaven der Provincie voor het dienstjaar 1907 tc heffe» -. Bi van BiD in de last met vreemde van de dhr. S. de Iiijki Rillai op Zoo vorderd Butijn Butijn 4e naar Goes verten ti dacht O] Hosanut den tuil welwilei gunstig van bej een tijd dag ont zich da attentie stigers de begu zoover bescheic deze att attentie, komst aangena opknapf genieter eenig n Vliss vereeny gemeen Bosch district, schutz vacatur- E< aangekc familie, trokken maande O gezondl iu plaa ontslag Middel H. A. Hermai Oostbu Koe zoon A op hol tuig. De voe zijn af/ 1 wacht wyze meeste: (België leggen, en ver den zo broede: Toen positie en bee gaf hij huweli,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2