Gouden en Zilveren Werken. Firma J. Faberij de Jonge, Goes. Afloop Verkoopingen enz. Adverteirtiën. een TreHii net Kar ei Tnii FIETS te koop voor f 15. 'OPENBARE VERKOOPING F EN II IJL ES in alle stfea Maner, Om, PorcelÉ ea Kaper. Zeer mooie modellen in houten staande Klokken. C red lef-Vereeniging. op Dinsdag 17 Juli 11100, WEILAND, verkoopen VRUCHTEN TE VELDE, Regulateurs en Barometers. Het algemeen verslag wordt uitgebracht door den keer Hollestelle, in overweging LAATSTE BERICHTEN. Borssele. Heden Vrij dag voormiddag ontlastte zich boven deze gemeente een zwaar onweder, vergezeld van een tlinken regen, waarbij ook een weinig hagel viel. Omstreeks half negen sloeg de bliksem in de schuur van den landbouwer J. Boon man Sr., welke dadelijk in brand stond. In de schuur stonden al de paarden en veu lens in den stal, welke door de koelbloedig heid der zoons en anderen werden gered. De landbouwwerktuigen, gereedschappen en harnas werden een prooi der vlammen, behalve een menwagen die gered werd, een groote partij hooi werd mede verbrand. In de schuur waren nog een meisje en een jongen om te schuilen, toen de bliksem insloeg, waardoor het meisje bewusteloos werd uitgedragen, maar toch weer bij kwam, de schuur is totaal afgebrand, maar het huis is behouden, door het eerst aan wezig zijn der 's-Heerenhoeksche brand spuit. EHewoudsdijk. In de vergadering vau ingelanden van het waterschap EHe woudsdijk, Donderdag gehouden, werd de begrootiug, de eerste na den nieuwen toe stand in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f33,323,055 met een post onvoorzien groot f 1952,93. Het dijkgeschot werd bepaald op f22,50 per Hectare. Er waren aan wezig 34 stemmen. In deze vergadering werden de laatste van de vele werkzaam heden voortgekomen uit de vrijverklaring van het waterschap beëindigd. Nisse. Tijdens het onweder dat zich hedenvoormiddag ontlastte is hier een vreemd verschijnsel waargenomen. EerBt een vreemd geluid, toen de donderslag en daarna zag men een vuurbol uit elkaar spatten, vlak bij het kruis van den toren, Geen schade is veroorzaakt. 's-Gravenhage. By koa. besluit zyn 's Gravenhage, 13 Juli. Minister Kraus heeft heden de portefeuille van zijn collega Veegens overgenomen. Het Loo, 13 Juli. Hare Majesteit de Koningin Moeder is heden vergezeld van freule v. d. Poll en jhr. Van Tets alhier te half 11 aangekomen. Zij werd op het perron door H.M. de Koningin en Z K.H. den Prins ontvangen en hartelijk omhelsd. Er was veel publiek. Zij werd luide toe gejuicht. Om half 6 vertrok II.M. weder naat Soestdijk. Parijs, 13 Juli. Nadat de Ivamer met 448 tegen 43 stemmen de motie-Maujan, waarbij de fiscale politiek der regeering werd goedgekeurd, had aangenomen, is het wetsvoorstel op de 4 directe belastingen met 517 tegen 5ü stemmen aangenomen Petersburg, 13 Juli. Het minislerie- Goremykine heeft heden werkelijk ontslag genomen. Na overleg met de Constitutio- neele democraten en de Octoberpartij heeft de Doema te verstaan gegeven dat als de Czaar geen overleg wil plegen met de meerderheid, de Doema zich tot de be volking zal richten. Hetgeen zeggen wil dat zij een beroep zal doen op de hulp der revolutionairen. Berlijn, 13 Juli. Uit Memel komt be richt dat Russische kruisers in de Finsche Golf twee buitenlandsche stoomschepen hebben genomen, hebbende aan boord 80 duizend patronen en dynamiet. Middelburg. Door den minister van oorlog is, na gevraagde prijsopgave, voor de levering der benoodigde aardappelen ten behoeve van de soldatenmenages in het garnizoen Middelburg gedurende het tijdvak 16 Juli tot 31 October a.s. aan gewezen J. Sanderse alhier voor den prijs van f 2,65 de H L. Kattendijke. Gisteren werden door not. Pilaar verkochtVruchten te Velde, al waar de volgende prijzen werden besteed Tarwe van f 54 tot f 110; Zomergerst van f33 tot f.60; Erwten van f71 tot f106; Haver van f46 tot f 54 Wintergerst van f 61 tot f 116 Bruine Boonen van f 84 tot f 86 Aardappelen van f 129 tot f 150 en Rogge van f 91 tot f 103. Alles per 39 Aren 24 Centiaren. Kruiningen. Gisteren werd alhier aan besteed door den heer A. le Clerq architect te Kruiningen, het bouwen van een door brand vernielde schuur op de hofstede be- woond door den heer M. Kole Pz. aldaar. Ingeschreven door: H.Kosten,Wemeldinge, f6500; A. Jacobs, Goes, f 6470 J. C. vau 't Veer, Kapelle, f5998; Jacs. Paasse, Schore, f5960; A. Paasse, Kruiningen, f5860; C. Karelse, id., f5790; W. F. v. Riet, Goes, f 5700 Chr. Molet, Hansweert, f5700; L.J.van Doorn, Krabbendijke,15668; M. Knuit, Hansweert, f5609; A. Goede- mondt, id., f5500; C. Wondergem, Krui ningen, 1' 5460 S. Peeters, Kwadendamme, f 5450 J. P. Pannij, Krabbendijke, f 5437 M. Baveco, Kruiningen, f5100 A. Jansen. Nisse, f5040. Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht Predikbeurten Ger. Kerk TE KOOP Speenvarkens te koop TE KOOP BIJ INSCHRIJVING TE KOOP 3"q Geniet HOOI- en NAGRAS op een perceel Weiland te Meliskerke in Keizershoek, bij de weide van Makcs. Francke (Noordweg). Inlichtingen te bekomen ten kantora van den Notaris J. HOSANG te Mid delburg alwaar de biljetten kunnen worden ingeleverd vóór of op 19 Juli a.s. des namiddags te 3 uur te Goes, in „De Prins van Oranje", ten overstaan van den Notaris JOH. PILAAR te in de gemeente 's-IIeer Abtskerke, in den Grooten Oosthoek, achter de Hooge Heul, groot 1 Heet. 59 Aren 10 c.A. Thans in pacht bij C. Karelse. Op het gebruik 25 November 1906. 1 bruin Merriepaard oud 23 jaar, 1 blauw Merriepaard oud 9 jaar, 1 bruin Merriepaard oud 1 jaar, 5 baatgevende Melk koeien, 2 vette Vaarzen, 4 1 Va jarige Vaarzen, 6 Kweekkalvers, 2 Melkschapen, 4 Lammers, 2 vette Varkens, 30 Kippen. 1 Veerwagen, 2 Men wagens met ijzeren assen en toebehooren, 1 Driewielskar, 3 Ploegen, Eggen in soort, 2 Veldgangen, Ligger gang, Rolblok, Handblok, Wagen- lichter SleepdeurVoorsleper Kortmolen, Mangelmolen, Wind molen Geeselstoel met Steen Kruiwagen, Ladders, Watervaten, Tobben, 2 Kiekenrennen, Kaas- horde, Schaafbank, Heuldeelenen -posten, Reepen en Blokken, Kort en Langtouwen, Slijpsteen, 2 Pon- gers, 1300 Mutsaards, Tronken, Mestpütplanken, Hooi, Stroo, de Mest in den Mestput en in den Kafput, Paardenwant. Eene partij Landbouw-, Melkers- en Zoldergereedschappen, waaronderKarn, Roomtonnen, Botertobbe EmmersZakken Zeeften, Spekstander en meer an dere goederen. alsTarwe, Gerst, Erwten, Paarde- boonen, Witteboonen, Aardappe len, Mangels, Paardepeeën, Kla vers, Etweide, Nagras en Boom vruchten. Fabriek van GROOTE VOORRAAD Bloedkoralen en Granaten (Gitten). Inkoop van oud Goud en Zilver. Alle mogelijke reparatiën aan Goud- en Zilverwerk, Horloges, oude Kwikbarometers, enz., worden in onze eigene werkplaatsen tegen billyken prjjs uitgevoerd, AMSTERDAM. Opgericht 1853. Verleend credieten tegen eene rente in verhouding tot het disconto der Nederlandsche Bank. Neemt gelden h deposito, rente thans 3 eerenVader v. 's-Graven- nidt met kennigeviDg. stelt aan de orde de be- in lid der Staten bedoeld Provinciale wet, wegens mr. A. A. de Veer Czn. het stembureau worden sren Lucas.se, Hammacher, irt, herkozen wordt de heer Veer met 28 stemmen, 5 uitgebracht op den heer n heer v. TeylingeD, Hen- okker en Lucasse ieder 1 De Veer neemt zijn her- Ged. Staten tot heffing van iciale griffie, i verslag wordt uitgebracht Hammacher, daaruit blijkt l alle leden vereenigen met wijl er enkele leden eenige aken, waarom Ged. Staten dus wijzigen: Verordening van leges ter Provinciale id. De bepaling onder art, '.en aa voor eene gunstige een verzoekschrift, tenzij n het geldelijk belang van f 2.10". lennequin blijkt dat Ged. schijnbaar toch voortgaan van leges, tegen deze hef- r om verschillende redenen, :al nader uiteenzetten, wan- ïheid daarvoor is gekomen, het voorstel stemmen op niet in het belang is der Casembroot verdedigt het Ged. Staten, de leges zijn imbtenaren, want wanneer .mbtenaren heen gaat, komt Provinciale kas terug, dus belang voor de Provinciale tel wordt daarna aangeno- gen 18 stemmen. Ged. Staten tot vaststelling ling tot regeling van de ambtenaren en bedienden griffie. Zij stellen o. a. redde als volgt te regelen lies minimum f2600 maxi- n commies f2100 en f2500 mmies eerste klasse f1700 n adjunct commies tweede n i1600 eerste klerk f 800 ede klerk f 500 en f 700 en f850, terwijl de bode n zijn jaarwedde vrije wo- licht geniet. ding van het verslag der door de heer Hammacher cht, wijzigen Ged. Staten net de woorden om achter in elk" ingelast te worden djunct-commiezen der eerste isse, en in art. 72 nu de 'unctie zijnde" de woorden ïzeB der eerste of der tweede ïr Glum heeft reeds in het ingedrongen op verhooging toen kon worden gezegd ar niet voldaan", hij zal het voo! stel nog niet vol- r de lagere ambtenaren zal tem geven aan het voorstel, behandeling zal hij echter oen betreffende art. 2. snbaas zag ook met genoe- ng van Ged. Staten die zij bracht, het loopt over de verhooging voor de hoogere iet noodig is. Ged. Staten neen en dit deelt spr. niet, hebben recht op verhooging zij presteeren en waar nu itraks voorstellen de inge- Waterstaat hunne jaarwed ogen, waarom dan die der r griffie niet. Spr. doet het •t. 7 te laten vervallen. De ïbroot handhaaft het voor- Staten want hetgeeen hier is afgedrukt op bladzjjde 2 stel. De regeling van ver- vincies is hier gevolgd, lt dhr. Blum voor te wijzigen or een adjunct-commies le 00 tot f 2000 en een 2e klasse f 1500. Casembroot zal tegen stem- 1 dat het voor een adjunct- 1. niet aangaat deze regeling am verdedigt nog zijn voor- rordt verworpen met 26 tegen stelt dhr. Elenbaas voor de n bedienden naar bekwaam- jgen. Dit wordt in stemming rbij de stemmen staken 20-20 lt aangehouden tot een vol- ering. 3gt dhr. Elenbaas dat ook dit rden aangehouden, omdat hij jr een amendement in zou 't welk nauw verband houdt shouden voorstel. Ook dhr. en amendement, doch gelooft (eter is het geheele voorstel tot een volgende vergade- m bestaat geen bezwaar en lesloten. a Ged. Staten tot staking van ien afzonderlijk verslag der ran de Provinciale Staten en lar stellen der notulen, ten achten het overbodig, dat it tweemaal wordt gedrukt, voor dat de officieele notulen, uwe vergadering of door hen esteld, kunnen blijven zooals lat zoodra zy worden gedrukt daarin de voorstellen, verslagen en beraad slagingen met kleinere letter zouden wor den ingelascht. Aan 'n afzonderlijk verslag bestaat geen groote behoefte, dat kan wor den afgeleid uit het feit, dat van de ver slagen van de zomer- en najaarszitting van 1905 niet meer dan zes of vijf exemplaren zijn verkocht. In plaats van dat verslag zou dan de aan gevulde notulen voor dezelfde prijs (f 0,10) kunnen worden verkocht. Daarom stellen Ged. Staten voor, te beginnen met 1907 le. de uitgave van een afzonderlijk verslag der handelingen van de Provinciale Staten van Zeeland te staken2e. verkrijgbaar te stellen de notulen van het verhandelde in de vergaderingen der Staten aangevuld met de vermelding van voorstellen, verslagen en beraadslagingen. Wordt aangenomen zonder stemming. Gedeputeerde Staten stellen voor aan de gemeente Zierikzee, voor de jaren 1906, 1907 en 1908 een subsidie uit de Provinciale fondsen te verleenen van f500 per jaar, voor hare avondschool voor vakonderwijs, met voorwaarde dat jaarlijksch aan Ged. Staten worde- ingezonden een afdruk of afschrift van het verslag van den toestand dier school. De heer Blum zegt dat het te verwachten was dat de gemeente Zierikzee andermaal zich tot de Staten zou wenden om subsidie, doch waar de gemeente Zierikzee als het ware de Staten beschuldigd van ondoor dachte handelingen. Er is echter in de vorige zttting een misverstand geweest, doch toen konden de Staten niet anders handelen want eene wijziging was niet mogelijk, dus er reste niets anders dan toen zonder stemming het voorstel aan te nemen -, en als zal spr. met andere leden stemmen vóór het voorstel van Ged. Stalen, daarbij willen zij toch niet gerekend worden dat zij zouden goedkeuren de houding der gemeente Zierikzee. De heer Tichelman stelde een amende ment voor dat geen leerlingen van buiten worden toegelaten als die gemeenten de school niet steunen. De heer De Jonge deelt mede dat een dergelijke dwaug-maatregel voor andere scholen nooit is geschied, het amendement wordt verworpen met 27 tegen 13stemmen. Het voorstel wordt daarop van Ged. Staten aangenomen. Voorstel van Ged. Staten tot toekenning van een subsidie aan de vereeniging „De Ambachtsschool te Middelburg".Zij stellen voor, daar er geen bezwaar bestaat aan het verzoek dier vereeniging te voldoen, met ingang van 1 Januari 1907 tot den dag, waarop het besluit der Staten van 14 Juli 1905 no. 13 toepassing zal erlangen, en uiterlijk tot 31 December 1907 uit de Pro vinciale fondsen een subsidie te verleenen van f 500 per jaar o.a. onder voorwaarde, dat voor hetzelfde tijdvak een subsidie van ten minste f 750 per jaar door de gemeente Middelburg wordt verleend. Wordt zonder stemming aangenomen. Voorstel van Ged. Staten tot aanhouding van een adres van het bestuur der vereeni ging „De Ambachtsschool voor Ter Neuzen en omstreken", om een subsidie uit de Pro vinciale kas totdat omtrent een door den gemeenteraad van Ter Neuzen te verleenen subsidie voor bedoelde inrichting eene beslissing zal zijn genomen. Wordt goedgevonden zonder stemming Voorstel van Ged. Staten tot afwijzing van een adres van het bestuur der Ver- eenigde Handwerkslieden" te Ter Neuzen, om een subsidie van f 200 voor vakcursus in ambachtsrekenen, enz. Aangenomen zonder stemming. Voorstel van Ged. Staten tot nadere regeling der jaarwedde van den directeur van de Provinciale Stoombootdienst op de W ester-Schel de. Zij stellen voormetingang van 1 Januari 1907 met f 200 te verhoogen en alzoo van f 1800 op f 2000 te brengen Aangenomen met algemeene stemmen Gedeputeerde Staten stellen voor tot toe kenning van een subsidie groot f437,50 aan de gemeente Nisse in de kosten harer huishouding voor 1906, onder voorwaarde dat vijf zesde gedeelte voorloopig zullen worden uitbetaald, en het resteerende zesde eerst zal worden uitgekeerd, nadat aan Ged. Staten uit een overzicht gebleken zal zijn, dat daaraan werkelijk behoefte bestaat, Aangenomen zonder stemming. Voorstel van Ged. Staten tot toekenning van een subsidie groot f 300 aan de ge meente Veere in de kosten van hare huis houding over 1906. Aangenomen zonder stemming. Voorstel van Ged. Staten tot nadere regeling van de jaarwedden van sommige ambtenaren van den Provinciale Water staat, het voorstel luidtDe Hoofd-inge- nieur geniet eene vaste jaarwedde van f 5000. De ingenieurs worden benoemd op een jaarwedde van f 2400, welke vat baar is voor verhooging tot f3000. De jaarwedde der opzichters bedragen van f 1200 tot f 2000. Artikel 12 te lezen Op het bureel van den hoofd-ingenieurs en van de ingenieurs zullen benevens zoo noodig een of meer klerken werkzaam zijn. Aan iedere ingenieur wordt één tee- kenaar-schryver toegevoegd. Zij worden benoemd en ontslagen door Ged. Staten die een instructie voor hen vaststellen. Zy genieten een jaarwedde van f 500 a f 1500. Art. 6 te lezen De arbeiders ge nieten een jaarlijksche bezoldiging van f 420 tot f 520. Deze bezoldiging wordt by gebleken bekwaamheid en dienstijver om de 4 jaar verhoogd met f25, totdat het maximum wordt bereikt. wordt gegeven om de bepaalde f 100 voor eene verhooging om de drie jaar te brengen op f 200, waarna het volledige der bezol diging te bereiken zal zijn na verloop van 9 jaar, eene regeling, die nadert tot die in Friesland waar 6 en in Groningen waar 10 jaar daarvoor is gesteld. De heer v. d. Putte spijt het dat Ged. Staten bij de arbeiders de verhooging een tijd van 4 jaar en niet van 2 jaar heeft voorgesteld, hij zal straks daarvoor een voorstel doen, want die categorie is niet ten volle bedacht. De heer Fokker spijt het dat speciaal de ingenieurs niet beter zijn bedacht, op hen toch rust een groote verantwoording, wat in onze omgeving ten volle is geble ken, met eenige cijfers toont spr. aan dat deze niet goed worden bezoldigd wan neer we de ingenieurs wille behouden moeten ze beter bezoldigd worden. Hij stelt dus voor de ingenieurs te benoemen ®p een jaarwedde van f2400 tot f3600. Dftr. de Veer vraagt of het de bedoeling is der voorstellen om de ingenieurs van af het oogenblik van dit amendement, want hiervan hangt spr.'s stem af, daarom zou hij wenschen dat het bedoelde van af het oogenblik van aaunemiug dezer regeling. De voorzitter meent dat eerst de hoofd zaak moet worden behandelt. De heer v. Rompu zegt, dat, wanneer de heeren hebben gevolgd de stukken, zij kunnen zien waarom Ged. Staten eene dergelijke regeling als door de heer Fokker is voor gesteld. In Limburg is b. v. de toestand niet zoo rooskleurig als hier, het amen dement-Fokker wordt aangenomen met 22 tegen 18 stemmen. Bij onderdeel 2 stelt de heer De Veer voor om bij de twee jaar te verkrijgen het maximum voor 1908. De heer De Veer verdedigt zijn voorstel. De heer Heijse vraagt nog eenige inlichtingen daar zijn redactie bij art. 13 niet erg klopt, wat door de heer De Veer wordt verdedigd. Het moet bij indiensttreding toegepast worden, het moet niet worden toegepast op vroegere regelingen. De heer Fruijtier vindt dat het voorstel veel eenvoudiger kan door inplaats van 1908 te bepalen 1907. Dat vindt de heer De Veer niet er dient te worden bepaald 1908 voor eene goede regeling. Het amendement-De Veer wordt aangenomen met 28 tegen 12 stemmen. Bij ontwerp besluit B art. 6 stelt de heer v. d. Putte voor om deze jaarwedde te verhoogen om de twee jaar met f25 per jaar tot het maximum is bereikt. De heer Blum zegt dat eene verhooging als deze wordt voorgesteld niet wen schelijk is, daar bij hen geen opklimming sprake kan zijn. De heer v. Waesberghe zal voor het voorstel stemmen. Het amendement wordt in stemming gebracht en aangenomen met 36 tegen 6 stemmen. Slot volgt. 's-Heerenhoek. Het onweer i» geslagen in een hokje, staande op het land van C. Westdijk in den Nieuw-Kraaijertpolder, waarin genoemde Westdijk met 2 dochters en Chr. Schrieks waren ingegaan voor den regen en het onweer, om te schuilen. Geheel het hokje is vernield, en de personen welke er zich in bevonden, zyn allen getroffen, zoodanig dat er twee meisjes bewusteloos werden en genoemde Westdijk en Schrieks nogal ernstige blessuren bekwamen. Doctor Folmer van Driewegen verleende de eerste heelkundige hulp. Nog sloeg het onweer in de woning van den dijkopzichter J. Wiskerke aan de Zuid- Kraaiert, waardoor eenige schade aan ge bouwen en inboedel, zonder brand, is toe gebracht. benoemd tot schoolopziener in hetarron- dissemnnt Goes J. N. Elenbaas te Krab- bendijke tot dijkgraaf van het waterschap Nieuw-Bommenede J. J. van der Bijl en tot gezworene M. van Putte, beiden te Zonne- maire tot plaatsvervangend dijkgraaf van den Paulinapolder C. Thomaeste Biervliet; tot dijkgraaf van het waterschap Groede en Baanst H. Hammacher te Groedetot dijkgraaf van hot waterschap Hoedekens- kerke J. van der LindeteHoedekenskerke tot dijkgraaf van den Nieuwenpolder annex Stavenisse J. Luijk te Stavenisse. Parijs, 13 Juli. Etienne, minister van oorlog, heeft het wetsontwerp tot herstel van Dreyfus en Picquart in het leger bij de Kamer ingediend. P. wordt brigade generaal D. escadrons-commandant. Door het dijkbestuur van den Wil- helminapolder werden heden Vrijdag te 11 uren in 't gemeentehuis te Wilhelmina- dorp aanbesteedhet verhoogen en ver zwaren vaD den zeedijk van den Wilhel- minapolder ten westen van Oost-Beveland, tusschen de dijkpalen 15—27. Inschry vers de heeren Lambertus van de Velde, Brui- nisse, voor f 13569Cors. Bolier, idem, f 13480Johs. de Jonge, Middelb., f 12945 Adrs. de Jong Cz., Ammerstol, f 10800 Adr. Karelse Cz., Borsele, f 10770Willem Hendrik Swets, Hardinxveld, f 10600 L. van 't Verlaat, Giesendam, f 10,000. Het werk is niet gegund. B LU GEUL IJKE 8TAJVD. Van 1113 Juli. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. W. Rottier, 29 j. jm. en J. L. Brouwer, 25 j. jd. J. Visser, 27 j. jm. en F. E. Jenting, 23 j. jd.J. L. I. Baljeu, 20j.jm. en M. Vos, 19 j jd.B. Langenbach, 22 j. jm. en F. J. Malgo, 21 j. jd. Bevallen: L. van Baaien geb. Din- manse, z.J. Cornelisse geb. Davidse, z.A. M. Reijers geb. Van Essen, d. M. E. Mantz geb. Tazelaar, z. Overleden: M. Schout, 63 j., vrouw van A. KnuitJ, M. Fiegen, 15 j., d. GOES. Ondertrouwd: 11, Cor nells Dominicus, 28 j. jm. te Goes, onlangs te Rotterdam en Helena Timmerman, 29 j. jd. te Goes12, Albert Joseph Bleuzé, 25 j, jm. te Middelburg en Maria Johanna van der Peijl, 25 j. jd. te Goes. Geboren: 11, Jacobus Francisoue, z. v. Jacobus Franciscus de Coninok en Maatje van Hoorn12, Helena Cor nelia, d. v. Jan Anthonie van Boven en Sentina Reijnoudt; Willem, z. v. Jan Marinus Yerburg en Maatje van der Weele, Van 7—13 Juli. IERSEKE. Ondertrouwd: 12, Adriaan Hoebeke, 46 j. wednr. en Jaeoba Ms.gdalena Nousse, 34 j. jd. Geboren: 7, Hendrik, z. v. Servaas Lindenberg en Leuntje Geense Maria Maatje, d. v. Jan Abraham van der Jagt en Dingena van der Endt; 10, Sara, d. v. Andries Geense en Antje Rottine. O verled en: 12, Jaeoba Tramper 48 j.jd. ZIERIKZEE, 21 Juli 1906. Boter f 0,475 a f 0,625 per pond. Kipeieren f0,60 d f0,95 de 25 stuks. Eendeieren f0,—^a f0,de 25 stuks. VLISSINGEN, 13 Juli 1906. Boter f 1,35 a fl,40 per kilo. Eieren t'3,80 tl f0,per 104 stuks. THOLEN, 13 Juli 1906. Tarwe*) f8,50 f8,75; Haver*) f0, f 0,Karwei**) f 0,a f 0,Rogge f5,50 a 1 5,75 Witte Boonen fA fBruine Boonen f0,a 10, Kleine Erwten f 0,f 0,Kroou- erwten f0,f0,Gerst*) f0,a f0,Aardappelen f3.a f0,en Ajuin f0,d f0, per 100 K.G. per 50 K.G. Waar 't er niet bijstaat is de prijs per H.L. Eieren f0,per 100 stuks. Boter f 0,per '/j K.G. naar waarnemingen in den morgen van 13 Juli medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 775.6 te Horta, laagste stand 758.5 te Nice. Verwachting (tot den avond van 14 Juli) zwakke tot matige Westelijke wind, zwaar bewolkte lucht, mogelijk enkele regen buien. Weinig verandering van tempe ratuur. Goes. Zondag 15 Juli. Voorm. half 10 uur: Ds. R. J. v. d. Veen. Nam. 2 uurIdem. H. C. Z. 31. Beide beurten coll. voor de Theol. School. Avond 6 uur Lezing. en met October een Knecht benoo- digd, bij C. ROOZE, N. en St. Joosland. bij J. POPPE Kz., Oostkapelle. een partij zwaar eikenhout Afbraak en Metselsteen. Adres: Heerenstr., voormalige Iraël. School. Een nog in goeden staat zijnde Adresboekh. D'HUIJ, Bureau De Zeeuw, Middelburg. Ik koop mijn brillen bij: SNOEP M <1) V XNSTRUMEtlTMAKER I Fj middelburg. j m Goud Zilver Doublé en Nikkel. Goes, van De Notaris J. HOSANG zal op Dins dag 17 Juli 1906, voormiddags te 10 uur, op de hofstede bewoond door Mels Melse, in de gemeente ZOUTELANDB, nabij den Tramweg, in het openbaar VOORTS EENE PARTIJ Op de Hofstede bestaat geene gelegenheid tot stalling. Kantoor geopend van 9 uur tot 4 uur. 's Zaterdags van 9 uur tot 2 uur. De Adviseurs, De Correspondent voor Zuid-Beveland, J. M. KAKEBEEKE. H. DRONKERS, J, J, OCHTMAN. kantoorGroote Markt C 60, Goes,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3