De Hofstede, Het Hofsteedje, uit m pms. Aanbestediflgen. Öpee&are Yerfcoeplngen. Afloop Yerkoopingeo enz. Adverlentiin. BOUWLAND, WEILAND, de veldvruchten de Vruchten te velde, verkoopen: HecMszaiie.il* iapktiserichten, Bouw- en Weilanden, BURGERLIJKE STAND. Telegrafisch Weerbericht De Notaris J. HOSANG zal op VERKOOPEN 2. 78 Aren 62 Centiaren 3. 2 Heet. 11 Aren 70 c.A. Na afloop dezer veiling zullen nog worden VERKOCHT: OPENBAAR VERKOOPEN genaamd „Even Buiten", NA AFLOOP dezer veiling zullen nog worden verkocht: 1. Een HUIS en ERF te Middel burg aan de Lange Noordstraat, wijk C no. 38, groot 62 Centiaren. 2. Een HUIS en ERF met TUIN aldaar aan de Londensche Kaai, wijk H no. 55, groot 1 Are 92 Centiaren. 3. Een HUIS en ERF aldaar aan den Kinderdijk, wijk P no. 123, groot 1 Are 54 Centiaren. 4. Een HUIS en ERF met grooten TUIN aldaar aan de Rotterdam- sche Kaai, wijk O no. 240, groot 8 Aren 35 Centiaren. Sproken en aan de opvolgende regeeringen geadviseerd is, van den arbeid der land- bouwcommissiën, en de maatregelen op verschillende landbouwcongressen ter ont lasting van de pachters aanbevolen. Men denke onder andere aan landbouw by schoofdeeling, op Flakkee niet onbekend. Van dergelijken bouw en deelbouw geeft de schrijver een beschrijving en beoor deeling behandelt de Duitsche wetgeving op dit punt, om vervolgens in den breede de zoo noodige verbetering bij wettelijke regeling van het Pachtcontract toe te lichten. Wij hopen dat velen met de zeer popu laire bespreking van dit alleszins belang rijke onderwerp zullen kennis maken. Wij nemen er nog wel eens wat uit over. Ons Tijdschrift, onder redactie van L. Buckman, A. J. Hoogenbirk, en andere. 11e jaargang, aflev. 4. Uit gave D. A. Daamen van Botterdam. In deze aflevering leest men het slot van dr. Gunnings „Een groot man van nabij gezien" (de Noorsche dichter Esaias Tegner uit zijn correspondentie geschetst)voorts een boeiend begin van een reeks opstellen door ds. Domela Nieuwenhuis, over „de vluchteling-gemeenten uit Vlaanderen enz. in do 16e eeuw"; en eindelijk Terugblik en Recensie. Eerstgenoemde kan pittig en scherp, soms harde waarheden zeggenwil bij echter zijn goeden naam handhaven, dan moet hij zijn lezers niet gewennen aan de gedachte wat zou er nu weer in staan aan het adres van De Standaard of Postmus. Van Pennings Olmhoeve schiet onder de behandeling van G. Schrijver niet veel over. Leuk dat de uitgever voor tegengif zorgde op het Schutblad. Olmhoeve is mooi; maar onze dagbladrecensenten voelen en schrij ven voor 't volk en mogen spoediger tevre den zijn dan de critici in ons letterkundige Tijdschrift. Zij vullen elkander aan, maar 't slot is toch Toch mooi Het Darbisme en de Kerk van dr. J. Lammerts v. Bueren aan de Schrift getoetst, door J. N. Voorhoeve. Het was te verwachten dat een strijd vaardig scribent 't opnemen zou voor het aangevallen Darbisme", sinds de jongste pennevrucht van dr. v. Bueren verscheen. Gelijk dr. v. d. Flier door wijlen H. C. Voorhoeve, zoo wordt thans dr. v. Bueren door J. N. Voorhoeve, zoon van H. C., onder handen genomen, en, 't moet gezegd, bescheiden, degelijk en ridderlijk, en niet temin beslist en welbewust de quaestie waar 't om gaat. Dit geschrift behoort gelezen te worden door elk die het Dar bisme" tweezijdig wenscht te kennen. Een beoordeeling ligt niet op onzen wegmaar wij wenschen het toch uit te spreken dat als proeve van onberispelijke Chr. polemiek dit geschrift van dezen zoon uit het edele geslacht der Voorhoeves deze brochure merkwaardig is. Odium Theologicum is er niet introuwens ook niet in die van zijn tegenstander. Arbeidscontract. Wij hebben met stomme verbazing de debatten over het „recht tot werkstaking" gevolgd en wij hebben ons de vraag voorgelegd of de twintigste eeuw bestemd is om het recht onderste boven te keeren. Wat sedert duizenden jaren een op het gezond verstand steunende rechtsregel was, n.l. dat het gegeven woord moet worden gestand gedaan, of wel dat een overeenkomst niet eenzijdig kan worden verbroken, dat wordt met het ernstigst gezicht en zelfs met een diepgevoelde overtuiging verklaard heden ten dage niet meer te kunnen gelden. Wij hebben in den aanvang er aan getwijfeld of wij onze oogen konden gelooven, toen wij een mr. Troelstra de verdediging dier stelling zagen voeren. Maar wij hebben ons nog meer er over verbaasd, dat ju risten van naam in de Kamer die leer niet met een schouderophalen hebben bejegend en zich integendeel de moeite van weerlegging daarvan hebben gegeven. Waarlijk, waar moet het heen, als men in ons parlement niet schroomt de stelling te verkondigen en zelfs tot onderwerp van breed debat te maken, dat wanneer twee personen een overeenkomst aangaaD, de één daaraan gebonden is, doch de ander slechts zoolang het hem goeddunkt Wan neer een man als mr. Troelstra, een zoo bekwaam jurist, zulk een zaak gaat ver dedigen, dan vinden wij aanleiding te vragen of hij misschien de meening is toegedaan dat recht is alleen zulk een regel, die den arbeider een onbeperkte macht over een niet-arbeider geeft. Maar verklaarbaar is de houding der uiterste linkerzijde. Zij is het gevolg van het ,/lieb<iugeln" der vrijzinnig demoeraten met hunne buren. Immers voortdurend is het gebleken bij de laatste debatten, dat ook die partij, inplaats van groote lijnen aan te geven, zich verdiept in een casuïs tiek zonder voorbeeld en daarbij angst vallig er naar streeft elke mogelijkheid, waardoor een „barbaarsoh" patroon den „gedweeën" arbeider zou kunnen „uit- zuigen" af te snijden. Wij gelooven' vast en stellig, dat als onze wetgever op dezen weg voortgaat, hij zijn doel voorbijstreeft. Het is een voudig onmogelijk een dam op te werpen tegen alle uitvloeisels van kwade trouw en onrechtveardigheid, die in het men- schelijk brein worden bedacht. Plicht is het van den wetgever te waken tegen de grofste misbruiken, maar laat hij zich jfpoh niet inpraten, dat hij in staat zou zijn een wet te maken, waardoor op zeker gebied aan willekeur en onrecht in elk opzicht een einde wordt gemaakt. Daar voor is het leven te bont, de mensch te egoïstisch en te vernuftig. Trouwens de waarheid hiervan blijkt uit de gevoerde debatten al te duidelijk. Immers telkens wanneer de wetgever zich niet in staat ziet een afdoende regeling te treffen, draagt hij zijn taak over op den rechter. Zeker, de wijze rechter zal het nu wel weten. Wij geven hem een leiddraad door de uitdrukking „redelijker wijze" of „in ernstige gevallen" of „grof verzuim" en de beslissing in een bepaald geval zal rechtvaardig zijn. Maar ziet men dan niet in, dat men den rechter vaak voor onoplosbare moeilijk heden zal plaatsen, waarin hij eenvoudig naar zijn beste weten den knoop zal door hakken Ziet men dan niet in dat wij daar door terugkeeren tot een periode, waarin van rechtszekerheid allerminst sprake was, toenmaals doordat de wet niet genoeg, thans doordat ze overdreven veel regelt Welk een ij dele waan te meenen, dat men alle finesses van moeilijke vraagstukken wette lijk kan regelen door vage algemeenheden, met verwijzing naar den rechter voor de bijzondere gevallen Het is in het algemeen gevaarlijk zich te wagen aan voorspellingen over de werking van een nieuwe wet, doch wij schromen niet onze vrees uit te spreken dat deze wet op het arbeidscontract, in plaats te zijn een stap tot den vrede, een onuitputtelijke bron van twisten en verdeeldheid zal blijken. Het ontwerp is er geheel op aangelegd tweespalt te wekken juist door de onver mijdelijke vaagheid, waarin de wetgever zijn catalogus van gevallen die zich kunnen voordoen kleedt. Wilde men dan beslist een poging doen deze materie zooveel doenlijk uit te putten en te bergen binnen wettelijke regelen, dan had het in de lijn gelegen tevensin het leven te roepen een nieuw rechterlijk college, een arbeidsrechtbank, samenge steld uit patroons en arbeiders met rechts geleerden bijstand, die als goede mannen naar billijkheid ieder speciaal geval zouden hebben te beoordeelen. De eisch van grondwetsherziening zou, de teekenen des tijds in aanmerking genomen, misschien niet onoverkomelijk geweest zijn. Wij voor ons zouden zulk een wettelijke regeling ten zeerste betreuren, maar wij achten haar een noodzakelijk complement der in dit ontwerp aan den dag gekomen tactiek van wetgeving. En nu meene men niet, dat hetgeen wij schreven het uitvloeisel is eener mistroos tige stemming over dit nieuwe product van sociale wetgeving. Wij willen, om niet misverstaan te worden uitdrukkelijk ver klaren, dat een nieuwe regeling van het arbeidscontract ook in onze oogen een reeds veel te lang ontbeerde wet in ons land is. Maar waartegen wij meenden te moeten opkomen, dat is de totale omkeering van begrippen van recht, die in deze dagen bij velen aan het licht gekomen is, terwijl vele anderen die begrippen op een hellend vlak hebben geplaatst, dat noodzakelijker wijze zal eindigen op het terrein van wille keur. (Rotterdammeruit Hollandia Reg.) Donderdag 12 Juli. Kruiningen, 6 uur door dhr. Le Clercq voor dhr. v, Dijke op de hofstede van Kole, te herbouwen eene schuur. Aan wijzing 8 uur. Vrydag 13 Juli. Wilhelminadorp door het Dijk bestuur van den Wilhelminapolder 11 uur het verhoogen en verzwaren van den zee dijk ten westen van Oost-Beveland. Bestek bij dhr. E. v. d. Bosch, Goes. Inlicht. J. Nieuwdorp, Sas. Zaterdag 14 Juli. Goes, 11 uur Polderhuis Markt, door het bestuur van de Breede Watering, volgens bestek lo. vernieuwing enz. der werken en eenjarig onderhoud der sluizen, gebou wen en booten. Volgens bestek 2o. ver nieuwingen enz. der beulen in 5 perc. Volgens uo. 3 het delven van een gedeelte der hoofd waterleiding van 18i3,6 onder Kattendijke en Kloetinge, over 2400 M. lengte. Volgens no. 5 het leveren van 1080 M3 onderhoudsgrind en het per as vervoeren van 920 M3 ondeihoudsgrind. Bestekken bij Kleeuwens Zoon ad 25 ct. Kruiningen, in De Korenbeurs, door dhr. le Clercq, 2 uur, voor dhr. De Vlieger, het bouwen van een heerenhuis, Nisseweg. Bestek ad f 1 by dhr. De Vlieger. Aanwijzing 14 Juli half 12. Woensdag 18 Juli. Krabbend ij ke, door het polderbe stuur Nieuwlande in de Koophandel, ver hooging van den dijk met bijkomende werken. Bestek bij Kleeuwens Zoon ad 50 cent. Aanwijzing half 10 tot hall 12. W o 1 f e r t s d ij k door B. en W. ver bouwing der dokterswoning 1 uur. Aan wijzing 14 Juli 1 uur. Bestek ad fl ter secretarie. Donderdag 12 Juli. Kattend ij ke, door not. Pilaar bij Felius, 1 uur, voor M. v. Darome 15 H A. (51 perc.) veldvruchten. Kapelle, voor wed. P. Staal Wz., door not. Liebert, 2 uur, twee wisschen- bosschen 1,1540 en 1,1570 H. Een huis en schuur 537 o.A. En '2,0440 H. bouwland. Ierseke, op den zeedijk van den Molenpolder 500 stuks schot en slijpdelen en baddings gebruikt voor een voorloopige verhooging binnendijk van den Molen- en Olzendepolders. S t. - M a a r t e n s d ij k (5 Juli inzet) door not. Meulenberg bij W. de Graaf voor erven wed. De Graaf 7 uur een winkelhuis en schuur Kaaistraat. En 1 schuur West straat. En 2 uur aan de schuur Weststraat beestiaal, landbouwartikelen. Vrijdag 13 Juli. Ritthem, bij Jan Wouters door not. Hosang, 10 uur, 1 bruine merrie 10, 1 bruine ruin 4 jaar, 6 melkkoeien, 2 twee jarige vaarzen, 3 kweekkalvers, 2 varkens, 2 geiten, 14 hoenders, 1 veewagen, 3 men- wagens, 1 handkar op veeren, driewiels- kar, cacksploeg, schoftelploeg, kiekenren, landbouw-, melk- en zoldergereedschap, meubelen, veldvruchten. Gent, door not. Neve en Tobe instel en 27 Juli verblijf telkens 3 uur ter ver koopzaal een hofstede Isabellapolder Aar denburg, 130,2560 H.A. En 4,3430 HA. bouwland aldaar. Maandag 16 Juli. Heinkenszand, bij Geus door not. v. d. Kloes en Liebert, tiendenverhuring voor Ovezand, 's-Heer Arendskerke en Heinkenszand. 's - Gravenpolder, half 12 bij Ver beek door not. v. d. Kloes en Liebert, tiendenverhuring voor 's-Gravenpolder, Hoedekenskerke, Nisse en 's-Heer Abts- kerke. En half 2 voor Driewegen, Elle- woutsdijk, Baarland en Oudelande. Wolfe rtsd ij k, 1 uur door not. Pilaar veldvruchten voor Joh. Smallegange en Wed. Machielse resp. 10 en 5 II. A. bij Korstanje. Dinsdag 17 Juli. Goes, 9 uur op het Slot tienden ver huring door not. v. d. Kloes en Liebert voor Goes, Kloetinge, Rilland, Borssele en Wolfertsdijk. En om 10 uur voor Kapelle. Goes in de Prins door notaris Pilaar 1,59,10 H.A. weiland. Z o u t e 1 a n d e bij M. Melse, door not. Hosang, 10 uur, 2 bruine merries 23 en 5 jaar, 1 blauwe merrie 5 jaar, 5 melk koeien, 2 vette vaarzen, 4 l'/a j. vaarzen, 6 kweekkalvers, 2 melkschapen,4 lammers, 2 vette varkens, 30 kippen, veerwagen, Breskens. Afloop aanbesteding van het maken van een buitenberm en daar mede in verband staande werken met het vernieuwen van een strandhoofd tusschen dijkpaal 3436 aan de waterkeering van het calamiteus waterschap Oud- en Jong Breskens. Raming f16194. Ingeschreven door C. J. de Smit te Breskens voor f 17600, J. Haartsen, Groede, f 17600, J. M. H. v. d. Sande. Breskens, f17448, J. Linden- bergh Cz., Wemeldinge, f17288, W. Dek ker, Veere, f17268. Goedkeuring besteding aangehouden. TELEGRAMMEN. Brakel. In den afgeloopen nacht heeft hier een vreeselijke brand gewoed10 huizen en 6 hooibergen werden verwoest. Een meisje van 25 jaar dat nog wat red den wilde is in de vlammen omgekomen. Een groot aantal vee, varkens en pluim gedierte zijn verbrand. Behalve een groote hoeveelheid hooi, die zoo juist binnenge bracht was, was alles verzekerd. Londen. Uit een telegram uit Peters burg aan Daily Mail blijkt dat de bericht gever een onderhoud had met een lid van het Russisch Kabinet. Deze zeide dat de revolutionaire partijen in Rusland eigen lijk niet zoo sterk zijn. De omwenteling lijkt slechts sterk, omdat de Regeering zwak is. De Doema staat tusschen de Regeering en de Omwenteling in. Vroeg of laat moet het tusschen Doema en Regee ring tot een botsing komen. De Doema houdt de omwenteling tegen omdat zij op dit oogenblik niet anders kan. De Doema moet verdwijnen en dan eerst kan de Re geering rechtstreeks aanvallen. De ge volgen dezer botsing zullen minder ernstig zijn dan men vermoedt. Kroonstadt. Door den Marine-Krijgs raad is vonnis geveld in inzake de over gave der torpedoboot „Bjedowy" aan de Japanners. Vier officieren werden schuldig verklaard en veroordeeld tot den kogel met aanbeveling aan den Czaar om genade te oefenen en de doodstraf wegens aanwe zigheid van verzachtende omstandigheden te veranderen in ontslag uit den dienst met verlies van zekere rechten. Redjist- vensky en de overige beschuldigden zijn vry gesproken. Kantongerecht Goes. In de zitting van heden zijn als onbe zoldigd agent van politie beëedigd de heeren J M. Barends, C. H. Stéketee, P. Houthof, H. F. J. van Eijsden, J.Renes, F. J. Verwer, S. de Jonge Mulock Houwer, W. A. P. F. L. van Buren, T. Faberij de Jonge, J. 0. van der Peijl, H. J. Molhoek en J. C. E. Massee. GOES, lo Juli i9°6. Enkele partijtjes tarwe werden tot onver anderde prijzen verkocht. Nieuwe Tarwe f6,50 a f?.per H.L.j Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G, fi.16 A fi.30; middenprijs f0,62, part. f o,per pond. Versche Eieren per 100 stuks f3,20 A f3,50; middenprijs f 0.82s, part. f o,per 25 stuks. De aanvoer van Eieren was ruim, die van Boter tamelijk. Opgaaf van de landbouwmaatschapptf. Boter f 1.16 A f 1.30 per K.G., rekenprijs f 1.24 per K.G. Eieren f3.20 a f3.50 per 100 stuks, reken- prijs f 3.30 per 100 stuks. Wegens afwezigheid van een paar Belgische handelaars was de handel in eieren traag. V eilingsvereeniging „Zuid-Beveland" GOES, 10 Juli 1906. Aalbessen zwarte 30 c., idem roode 14'/4 c. beiden per kilogram. Veilingsvereeniging „Walcheren". MIDDELBURG, 9 Juli I906. Blauwe aardappelen f4, muizen f4, ronde f 3,80, alles per H.L.uien 40—42 cent per */4 H.L.postelein 32 cent, doperwten 99 c., beiden per kwartmandtuinboonen 30 cent per mand; peulen 19 cent, aardbeien 60 cent, kruisbessen (rijp) 34 cent, alles per vijfkop frambozen 15 cent per kop; sla '/4'/2 ct. per krop andijvie 11'/4 per struik komkom mers ie soort 810 cent, idem 2e soort 3 a 4 cent per stukkaroten 4 cent, sjalotten 2—2V2 cent, peen 5—6 cent, selderij 23 ct., alles per boszuring 67 cent per ben. VLISSINGEN, 10 Juli 1906. Boter fi.40 a fi.45 per K.G. Eieren f3,60 a f4.per 104 stuks. ROTTERDAM, 9 Juli. Binnenland, sche granen. Tarwe. De verkoop bepaalde zich tot kleine vraag voor consumtie, zoodat ondanks kleinen aanvoer alles nog niet tot vorige prijzen van de hand ging. Per 100 kilo f8,50 a f9,25 en puike kwaliteit daarboven. Rogge vorige prijzen waard f5,50 tot f6 per heet. Bruine boonen, weinig meer aange boden en daardoor duurder betaald per heet. f9,50 a f 11. ROTTERDAM, 9 Juli. Buitenland- sche granen stil. Rogge per 2100 kilo Taganrog 71 tot 75 K.G. b. o. g. f I4o'/4 a f 140. Gerst per 2000 kg. 61/62 kg. Zwarte Zee f 12160/6I kilo dito stoomend fll9'/2. M a i s per 2000 kg. Amerik. Mixed uit zeeboot f121,50, f122, f123 gestort. Amerik. Mixed stoomend f 121 gestort, grove Donau f116, f113. La Plata f117, f114 in balen. La Plata f 112,50 gestort. MEELBERICHT, 9 Juli. Er valt weinig of geen verandering te melden. Er is een stil stand in zaken. Prijzen nagenoeg onveranderd. Heden markt slecht bezocht. Patenten 25 cent lager, overigens kalm, maar prijshoudend. Prima qual. Inlandsch fn.A f12,25. Eerste qual. Inlandsch f 10,25 f 10.75. Prima Amerik. (Patent) f 12,a f 13.Eerste qual. Amerik. (Straight) f 11,A f 11.75. Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f 9,75 A f 10,50. Extra puike qual. Hongaarsch f 14.A f 16. Eerste qual. Hongaarsch f a f Prima qual. Duitsch f 11.a f 11,50. Eerste qual. Duitsche fA fPrima qual Belgisch fn.A f12.25. Eerste qual. Bel gisch f 10.25 a f i°,75- Prima qual. Fransch fA fEerste qual. Fransch f 10.25 A f10,75. Inlandsch Roggebloem f9,50 A f 10.25 Duitsche Roggebloem f 9,50 A f 10,75. Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto, incl. zak. ROTTERDAM, 9 Juli 1906. K o ffi e. LocoJava33'/2C., dito Santos 243/4 c. Suiker. Beetwortel- in kalme stemming. Juli-Ieveringflo'/8 genoteerd. Geraffineerd kalm. T i n (bericht van de makelaars De Monchy Havelaar) zeer flauw, wel grooter omzet, sluit met verkooping van Banka Aug. a f l2o'/4. Oct. f ioo'/4. Dec. f98'/4 en weinig koopen 2 gU. lager. Petroleum onveranderd. Margarine verkocht 100 tcs. Harrison a f53 en 100 tcs. Century a f36. AMSTERDAM, 9 Juli. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Friesche muizen f 2,80 a f3, kleine muizen fo,6o a f 1,20, borgers f 2,50 a f 2,80, Katwijker ronde f l,6o a f 2, Andijker muizen groote f1,40 a f3, Kleine fo,6o a f 1,20, Westl. Zand f 1,80 a (2, Kleine f I A t 1,20. ROTTERDAM, 10 Juli. Ter veemarkt van heden Dinsdag waren aangevoerd39 paarden, 990 magere runderen, 698 vette run deren, 179 vette kalveren, I69 nuchtere kal veren, 232 biggen. Prijzen koeien 25 a 36 c., ossen 25 a 36 c., pinken 45 a 115 c., vaarzen 45 a 85 c., paarden 45 a 85 c., stieren 24 a 45 c. Melkkoeien f no a f275, kalfkoeien f185 a f300, stieren f65 a f190, biggen f9 a f I4, kalveren fok f 12 a f 18 id. slacht f 9 a f 13,50. Handel matig. Van 79 Juli. VLISSINGEN. Ondertrouwd: H. L E. van Gelder, 25 j. jm. en E. J. Boels, 24 j. jd.W. A. Pelle, 25 j. jm. en G. P. M. Boels, 22 j. jd. Overleden: A. Minderhoud, 38 j., z. A. Hage, 64 j., wednr. naar waarnemingen in den morgen van 10 Juli medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 775.1 te Horta, laagste stand 762.4 te Nice. Verwachting (tot den avond van 11 Juli) zwakke wind, gedeeltelijk bewolkte lucht, eenige kans op onweer. Weinig verandering van temperatuur. Heden overleed na langdurig lyden tot onze diepe droef heid onze geliefde echtgenoot en zorgdragende Vader C. DE WIT in den ouderdom van 61 jaar en 5 maanden. A. DE WITLeinse, mede namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Kolijnsplaat, 7 Juli 1906. 1. Maandag den 23 Juli 1906, des namiddags te twee uur, in de her berg bij de wed. S. Lampert te Kou- dekerkein het openbaar bewoond door Anth. Leijnse, be staande in WOONHUIS met SCHUUR, VARKENSHOK, TUIN, BOOMGAARD, BOUW- en WEI LAND, staande en liggende aan den Breeweg in de gemeente Kou- dekerke nabij het dorp, groot 1 Hectare 5 Aren 5 Centiaren. liggende in de gemeente Koude- kerke aan den Biggekerkschen Straatweg. liggende in de gemeente Bigge- kerke bij de hofstede van Jac. Lampert Pz. Gedrukte notitiën dezer veiling zijn verkrijgbaar ten kantore van den voor noemden Notaris te Middelburg op den Dam bij de Graanbeurs. op voornoemde bouwlanden en de Mestput op het hofsteedje. De Notaris J. HOSANG zal op Dinsdag- den 24 Juli 1906, voormiddags te 10 uur, in de herberg bij A. van Sorge te Gaping ein het bewoond door A. Dingehanse Az., be staande in: WOONHUIS, SCHUUR, VARKENSHOK en verderen TIMMER, staande te Gapinge op het dorp, met daarbij behoorende liggende in de gemeenten Vrouwepolder en Sint Laureus, ter gezamenlijke grootte van 20 Hectaren 98 Aren 30 Centiaren (53 Gemeten 142 Roeden). De veiling zal geschieden in verschil lende perceelen en in massa. Gedrukte notitiën met kaart dezer veiling zijn verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris te Middelburg, op den Dam bij de Graanbeurs. wassende op de bouwlanden behoorende tot de voormelde Hofstede en het Nagras en de Etting op de weilanden. De Notaris J. HOSANG zal op Don derdag den 26 Juli 1906, des avonds te acht uur, op de bovenzaal der sociëteit „De Vergenoeging" aan de Groote Markt te MIDDELBURG, in het openbaar Voorschreven Huizen zijn te bezichtigen daags vóór en op den dag van verkoop van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. De perceelen 2 en 4 op vertoon eener toegangskaart tegen betaling van 25 cent voor ieder perceel en welvan perceel twee ten behoeve van de vereeniging „Kindervoeding", en van perceel vier ten behoeve van de algemeene armen van Middelburg. De toegangskaarten met verdere inlich- j tingen zijn verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris te Middelburg, op den Dam bij de Graanbeurs.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3