RECLAMES, Slapelooze Nachten. Kerknieuws. Schooinieuws, Gemengde Berichten. d. h.0. N., Hoedekenskerke f 3 b. s. 1 d. h. A. de B., P. H., Wissenkerke, J. de F., Colijns- ylaat, P. M. C. P., Cats, ieder f4 b. s.3d. h.; laqen zonder machtiging en vergunning; L. de 's-Heer Arendskerke, 2 X (3 b, s. 2X2 d. h, verb, verkl. bevel uitl. geweer of f I s. 1 d. h.P. de V., 's-Gravenpolder, 2 X f 3 b. s. 2 X 2 d. h. verb, verkl. bevel uitl. geweer of f 2 s. l d. h.vee op bezaaiden grond laten loopen: M. V., Goes, fl b. s. I d. h.; loopen op bezaaiden grondF. v. H., Waarde, f 2 b. •t. 2 d. h.D. K., Wemeldinge, f 2 b. s. I week tuchtschoolloopen op weilandJ. P. en J. v. d. H., te Goes, ieder tot eene berisping loopen op beplanten grond J. v. W. en J. Z., Kapelle, ieder f2 b. s. 2 d. h.op stiaat met centen spelenL. M., Heinkenszand, f 1 b. s. I week tuchtschoolL. H., Heinkenszand, J. S., L. L. v. H., Goes, ieder tot eene berisping C. W., Goes, f 2 b. s. 1 week tuchtschoolniet vol doen aan bevel havenmeesterA. K., Coltjns- plaat, f l b. s. 1 d. h.onder gesloten spoor- orug doorvaren ia kanaal door Z.-Beveland, G. de V., Rotterdam, f 10 b. s. 5 d. h.met motor rijden en niet op eerste vordering rijbewijs vertoonenW. B., lerseke, f3 b. s. 2 d. h.id. *nz. W. J. B., te Poortvliet 2 X f 3 b. s. 2 X 2 d. h. fietsen zonder bel, C. T., Rilland Bath, tot eene rispingfietsen zonder be'l en lantaarn, A. j M., Kattendijke en A. K., Goes, ieder 2 X b. s. 2 X l d. h^ fietsen zonder lantaarn, V' M., J. G., L. IS., L. W., N. D., Gees, D. G. Zevenhuizen, G. N., L. van D., Baarland, M. T., J. Vn Kattendijke, A. W., Heinkenszand, G. O., lerseke, P. W., Ntsse, S. N., F. W. Kapelle P., C. P., Oudelande, G. de B., Cats,}. T., VVolfaartsdijk, C. de J., Hoedekenskerke, l. O., Ki uiningcn, \V. H., Kloetinge, K. J. S., S. V., A. V"., M. H. v. II., A. V., Wissenkerke, ieder f i b. s. i d. h,Schelde bevisschen en niet op eerste aanvrage consent vertoonen, J. C., lerseke, f i b. s. i d. h.Schelde bevisschen zonder consent, J. M., lerseke, f 3 b. s. 2 d. h., A. P., Philippine, 2 X f 2 b. s. 2 X 2 d. h.; Schelde bevisschen zonder vergunning, A. v. H. Philippine, f2 b. s. 2 d. h.schelpdieren rapen op sleenglooiing, T. A. v. D. en G. v. d., Wol- ertsdijk, ieder tot eene berispingdronken schap, P. C. B,M. de J., Goes,). K., Kloetinge, L. C. B., Cortgene, j. B., Kruiningen, G. R., Waarde, L. J., Heinkenszand, ieder f 2 b. s. 2 •i. h.A. v. d. P., Oudelande, L. V., Goes, ieder f 5 b. s. 3 d. h.id. bij ie herhaling, M. A. AI., Kloetinge, f4 b. s. 3 d. h., J. v. d. R., iioes, f 4 b. s. 2 d. h.id. bij 12e herhaling, H. D., 's-Heer Abtskerke, 3 weken h. Vrijgesproken werden J. K. te Krabbendijke, beklaagd van overtreding der leerplichtwet, M. de J., beklaagd van fietsen zonder licht, J. H., te Krabbendijke, beklaagd van overtreding v n het baggerreglement en A. de M. te Philippine, beklaagd van overtreding van het Sc heldereglement. In de heden gehouden openbare terechtzitting ran den Raad van Beroep or de ongevallenverzekering te Middel burg had uitspraak plaats in de zaak van J F. d. B. en P. J. H-, visschers te Veere, f mrby werden vernietigd de beslissingen v a het bestuur der Rijksverzekeringsbank 6; de ondernemingen van klagers niet ver- Zv iteringsplichtig verklaard en de aangifte tou onrechte geschied. De Raad was van 0 deel dat zij die op deel meevaren niet 1 urnen gezegd worden in dienst van klager als werkgever in diens onderneming tegen Icon werkzaam te zyn, zij alzoo geen werk lieden zijn in den zin der Ongevallenwet 1901. Met bevestiging der beslissing van de Rijksverzekeringsbank werd de vordering van klager ontzegd inzake J. O. te Vlie ringen, als vader van zijn minderjarige zoon W O. De Raad had niet de overtuiging gekregen, dat getroffene tengevolge van het ongeval dat hem heeft getroffen nog o; geschikt zou zijn tot werken, zoodat hem tei echt meerdere schadeloosstelling is ge weigerd. Ren inwoner van Middelburg geeft on derstaand een geneesmiddel aan, dat voor al v lijders aan aambeien en prikkelende huiduitslag van groot belang is. De heer L. de Voogd, wonende Oude V'irsingscheweg C 156 te Middelburg, meldt onsIk weet niet hoe ik U mijn dankbaarheid moet betuigen voor de voor spoedige genezing van mijn aambeien, waaraan ik reeds ruiin twee jaar lijdende was. Tal van middelen en voorgeschreven medicijnen werden hiertegen door mij ge bruikt, poch niets was er dat mij hielp, totdat ik in aanraking kwam met Uw Foster's Zalf, welke onmiddellijk verzach ting schonk en in zeer korten tijd was ik geheel en al van mijn lastig euvel bevrijd. Het is thans geruimen tijd geleden, sedert ik Uw Zalf gebruikte en alvorens U te schrijven, had ik willen zien of mijn kwaal uie> terug zou komen, doch ik kan open hartig zeggen, dat ik volkomen daarvan genezen ben. Verzeker U dat inon U de echte Foster's Z/f geeft, dezelfde dis den hvor DE V ''GD gehad heeft. Wij waarschuwen te,,-. 1 namaak en maken kooper er op t, dat op iedere doos de handteeke- rmig van James Foster voorkomt. Zo is te vrof.s verkrijgbaar bij de firma NATIIAN EMANUEL, en te Middelburg bij den beer JOH. DE ROOS, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na outran gat vin postwissel f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Ned. Herv. Kerk. Jfpfoepeti te Papendrecht F. F. J, v. d. Pidsscke te Jaarsveld. Aangenomen naaf Ondertlendam door J. H. Buisman te 's-Heerenberg j naar 's-llertogenbosch door W, Meindersma te Waalwijk. De Algeraeene Synode die 1.8 Juli a.s. bijeenkomt, zal tellen minstens 12 //rechtzinnige" leden en 7 vrijzinnige. Eerstgenoemden zijn de predikanten v. Dis en Creutzberg voor Gelderland, Loeff voor Zuid-Holland, Gronemeijer voor Noord- Holland, Weyland voor Zeeland, De Groot voor Utrecht, en Leenmans voor Friesland en de ouderlingen Rens, De Haan, Siegers, Meuse en De Vries, resp. voor Z.-Holland, N.-Holland, Zeeland, Utrecht en Friesland. Modernen (of Groningers) zijn de predi kanten Breunese (Overijsel), Ellens en Okken (Groningen), Edling (N.-Brabant), Tonsbeek (Drente) en Picard en v. d. Es (Waalsche Gemeenten). Geref. Kerken. Aangenomen naar Utrecht door J. Breu kelaar te Bodegraven. De heer W. Streo, hoofd der gereform. school te Nunspeet, heeft als zoodanig ontslag gevraagd, daar hij het onderwijs gaat verlaten. Door de geneeskundige staatscom missie te Amsterdam is bevorderd tot arts de heer J. C. Broekema geb. te Middel burg en slaagde o.a. voor het eerste ge deelte arts-examen dhr. J. J. Voorhoeve, en voor het doctoraal-exameu iu de genees kunde mej. C. Kommers.j Vlissingen. Bij het baden in zee aan de z. g. n. tweede zandduin achter het Grand Hotel, is Zaterdagavond een 33jarig werk man, M. genaamd, jammerlijk verdronken. Een politieagent heeft zeer geruimen tijd de voorschriften voor drenkelingen toe gepast, doch het mocht, helaas niet ge lukken de levensgeesten weer op wekken. Het lijk van den ongelukkige werd naar de woniDg van zijn moeder overgebracht. De overledene was ongehuwd en kost winner van zijn moeder. Zondagmiddag is een Engelschman die in zee was gaan baden, bijna 't slacht offer van zijn roekeloosheid geworden. Hij waagde zich te ver in zee en zou zeker verdronken zijn als niet twee Neder- landsche roeiers van het loodswezen zich met een touw langs den steilen Boulevard muur hadden laten zakken. Zoo wisten zij den waaghalzerigen Engelschman te redden. De man was reeds geheel uit geput toen men hem uit 't water haalde. De heer P. Wolthuis, klerk ter secretarie alhier, is benoemd tot eersten ambtenaar ter secretarie te Fraueker. Bij beschikking van den minister van Waterstaat is T. Visser te Vlieland benoemd tot buitengewoon opzichter bij het onderhoud der bodemdiepte van de buitenhaven van het kanaal door Walche ren te Vlissingen en te Veere. Bij kon. besluit is benoemd tot in specteur der registr. en dom.van de tweede klasse in de 21e divisie (Goes) H. J. van Lis, thans inspecteur van de derde klasse bij dat dienstvak in die divisieen is bevorderd tot opzichter van den Rijks waterstaat der derde kl. J. M. Krijger Jr., (van Bruinisse), thans opzichter van den Rijkswaterstaat der vierde klasse. Middelburg. Door de politie is proces verbaal opgemaakt tegen 5 alhier wonende minderjarige jongens, die in de laatste dagen uit het fort Rammekens te Ritthem al het aanwezige koper hadden ontvreemd. Een groote hoeveelheid, hadden zy in het in de nabyheid van het fort verborgen, terwijl door twee hunner reeds een hoe veelheid bij den opkooper M. voor f 11 was verkocht, een en ander is in beslag genomen. De 2e luitenant H. J. van Limbeek, van het 4e bat. 3e reg. Infanterie te Vlissingen wordt met ingang van 1 Sept. a. s. overgeplaatst bij het 2e bat. 4 comp. alhier. 's-Heer Arendskerke. Bij de op Zater dag j 1. alhier gehouden ringrijderij op fietsen, had het zoontje van den arbeider M. D. bij het oversteken van de baan, het ongeluk door een fiets te worden over reden, met het treurig gevolg dat het zijn been brak. Dhr. van Iwaarden, arts alhier, verleende geneeskundige hulp. Zaterdag j.l. hield de schietvereeni- gÏDg //Pro Patrio" alhiereen schietwedstrijd. Bij den karpswedstrijd behaalde de schietvereeniging //Nimrod" van 's-Heer- Abtskerke met 155 p. de eerste prijs t.w. een zilveren medaille, en //Oranje Nassau" van's-Gravenpolder met 152 p.den tweeden een bronzen medaille. Voor het schieten op de personeele baan werden aan de volgende personen prijzen •rfgereiktB. Weststrate, 's-Heer Arends- k rke, 108 p. een portemanteauC. Slabbe- koorn, Nieuwdorp, 107 p., een rookstel A. Braam, 's-Heer Abtskerke, 107 p., theebladM. Vleugel, Wilhelminadorp, 106 p., een tegel in lijstJ. Braam, 's Heer Abtskerke, 106 p., een bloementafelA. de Graag, 's-Gravenpolder, 105 p., een borstel op plank en A, Meeuwse, 's-Heer Abtskerke, 105 p. brievenweger. Op de vrije baan vielen aan de volgende personen prijzen ten deelM. Vleugel, Wilhelminadorp, lsle prijs, 66, 55 p.; P. v. d. Linde, Wolfaartsdijk, 2e prijs, 56, 63 p.P. de Jonge, 's-Heer Abts kerke, 3e prijs, 56, 51 p. 3 r.H. Steen blok, Nieuwdorp, 4e prijs, 56, 51 p 2 r. I. Kole, Heinkenszand, 5e prijs, 55 p. P. Traas, 's-Heer Arendskerke, 6e prijs, 54, 53 p. 5 A. Drygers, 's-Heer Abtskerke, 7e prijs, 54, 61, en A. Braam, 's-Heer Abtskerke, 8e prijs, 63, 52 p, Men schrijft otia uit Hoedekens kerke Het bestuur van het fanfare-korps »Con Amore" alhier had ter gelegenheid van de Heinkenzandsche Markt" Zaterdag jl. alhier weder eens één feestdag in het leven geroepen, een feestdag, die in alle opzichten volkomen tot zijn recht is gekomen. Reeds vroeg in den morgen begon de feestvreugde. Door de netjes met vlaggetjes en vetpotjes in alle kleu ren, versierde straten bewoog zich de burgerij, gaandeweg vermeerderd door velen van om liggende gemeenten. In het dorp waren door de burgerij een 3-tal poorten opgericht, waarbij wij o.a. opmerkten de poort, die met de Ko- ninginnefeesten te Goes in September jl. in de Korte Kerkstraat was opgericht, nu overge gaan in handen van »Con Amore". In den morgen werd aan de schoolkinderen gelegen heid gegeven in de caroussel te rijden, terwijl in den namiddag eenige volksspelen als zak- loopen, stroophappen en fietsrijden met lange pijpen op een terrein aan den achterweg plaats hadden. Het glanspunt van den dag vormde evenwel het door »Con Amore" aangeboden groote vuurwerk, dat zou worden afgestoken op een daarvoor zeer gunstig gelegen terrein, zijnde eene weide achter de dokterswoning. Onge veer 9 uur was men op het dorp klaar met het aansteken der vetpotjes in de stralen en de verlichting a giorno van enkele particuliere woningen en nadat men hiervan en ook van de eveneens met vetpotjes alleraardigst ver sierde vaste muziektent op den grasveld voor de dokterwoning staande, waar het gezelschap reeds van 2—4 ure een concert gegeven had, een kijkje had genomen spoedde de overtalrijke menigte zich naar het terrein waar het vuur werk zou worden afgestoken. Bij den aanvang van het vuurwerk, ten half 10 ure bewogen zich dan ook honderden op de ruime weide, waar behalve een zeer doel matige tribune ook een geimproviseerde mu ziektent was opgericht, waar «Con Amore" zich ai en toe liet hooren. Over het vuurwerk zelf kunnen wij zeer •kort zijn, alle stukken kwamen uitstekend tot hun recht en deed het geheel den vervaar diger, dr. Van Ingen Schouten alhier alle eer aan, in het bijzonder nog het slotstuk, dat eenig mooi was. Eene verrassing was nog het aankomen van een pleizierboot uit Hansweert, die o. a. het muziekgezelschap «Scheldegalm" meebracht. Toen dit te ongeveer 12 uur vertrok onder de opwekkende tonen van het terugkeerende ge zelschap aan boord, waren velen daarvan getuige op den steiger en aan den dijk, en leverde dit dan ook in den prachtigen zomer nacht een alleraardigst gezicht op. Vermelden wij ten slotte nog, dat de nering doenden in het dorp en eenige tentjes inet eetwaren uitstekende zaken maakten en spoe dig uitverkocht" waren. «Con Amore" kan met genoegen op dezen uitstekend geslaagden dag terug zien. Colijnsplaat. Nu do hooitijd weer daar is, zijn ook weer velen bezig met het verzamelen van een soort graszaad of krop- aar dat langs de slooten groeit en waar voor, vanwege een paar opkoopers n.l. dhr. Van Damme van St. Maartensdijk en de firma Busgers te Arnhem, een aanzien lijke prijs betaald wordt. Ook van naburige dorpen komt men er hier me# aandragen en heele stapels verrijzen op de werf bij dhr. A. de Pree en H. de Bruin. De vorige week was ongeveer f27500 K.G. zaad ingeleverd tot een bedrag van f2200. Verleden jaar is men begonnen met het opkoopen van dit soort graszaad, dat naar men zegt, gebruikt wordt om van pas ontgonnen veen- of heidegrond kunst weiden te maken. Vele landbouwers klagen dat hun veldvruchten te lijden hebben door dat de grassnijders er veel van ver trappen. Een enkele gaf uit eigen be weging permissie, onder beding dat niet alleen de aren, maar al zijn kanthooi werd afgesneden, wat misschien in dezen tijd, nu er zoo'n gebrek aan werkkrachten is, nog wel verstandig kan genoemd worden. Heinkenszand. a. Schietwedstrijd opj). Zaterdag deelgenomen door 6 vereenigin- gen (le prijs zilv. med. v/h Hoofdbestuur aan „Nimrod" Heinkenszand met 257 p., 2e pr. verg. zilv. med. van de afd. Hein kenszand van „V.W." aan OraDje Nassau van 's-Gravenpolder met 255 p., 3e pr. bronzen mod. van het Hoofdbestuur aan //Nimrod" van 's-Heer A btskerke met 254 p. Maximum anntal te behalen punten was 3_>0. b. Personeele baan. Deelnemers een 70-tal. le pr. A. Fokker, Heinkens zand 111 p.; 2e pr. W. Kole, id. 109 p. 3e pr. A. Braam, 's-Heer Abtskerke 108 p.4e pr. G. Heiboer, Heinkenszand 107 p.5e pr. A. Kopmels, 's-Gravenpolder 107 6e pr. P. Traas, 's-Heer Arendskerke 107 p.7e pr. C, Kosten, 's-Gravenpolder 106 p.8e pr. A. de Graaf, id. 106 p. Max. aantal te behalen punten was 120. c. Vrije baan met cylindergeweer max. aantal punten 60. le pr- J. Noteboom, 's-Heer Arendskerke 57 p.2e pr. M. de Pander 55 p., 3e pr. A. Braam, 55 p., 4e ir. A. Meeuwse, 55 p., 5e pr. P. de Jonge, 56. p. alien te 's-Heer Abtskerke. 6e. G. Mulie, 's-Heer Arendskerke 55 p. 7e. A. de Graag, 'e-Gravenpolder, 54 p.; 8e. C. Zuidweg, 's-Gravenpolder, 52 p. 9e. A. Drijgers. 's-Heer Abtskerke, 52 p. 10e. Iz. Kole, Heinkenszand, 51 p. 's Middags was er muziek door „Euterpe". De eerevoorzitter reikte met een opwek kend woord de pryzen uit, daarbij ook de glansrijk overwonnen tegenwerking in herinnering brengende. De jyoorz, van „Nimrod" dankte den spreker, in het bij zonder voor de door hem beschikbare prys, maar ook voor de steeds door hem betoonde medewerking. Goes. Provinciale schietwedstrijd der Weerbaarheidsvereen. „Koningin Wilhel- mina" te Goes. Na bet eindigen van den vyf-daagschen wedstrijd, was Zaterdagavond in „de Prins van Oranje" de vereeniging bijeen om het eind-resultaat vast te stellen. Na afloop daarvan trad de voorzitter, de heer A. S. J. Dekker naar voren en deelde dit aan publiek en belangstellenden mede. Vooraf las de voorzitter een ingekomen brief van den Eere-Voorzitter, burgemeester De Koning Kooij, daar deze bij de eind-plechtigheid verhinderd was tegenwoordig te zijn. Do voorz. brengt voorts hulde aan H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins, voor de eer der beschikbaar gestelde medailles. Dankt den beer Hering, uit Middelburg, voor diens voorlichting bij het regelen van den wedstrijd. Alle corpsen en allen die medewerkten om deze te doen slagen. De vier-jarige vereeniging is nog jong en er was moed toe noodig om een provincialen wedstrijd op touw te zetten. Dank de alge- meene medewerking, ook het beschikbaar stellen van patronen door den Minister, is de wedstrijd uitnemend geslaagd. Wel kwamen nog dissonanten voor, maar die werden gunstig opgelost. De voorz. wijst op de oorzaken le. zijn er schutters, die komen om het schot. Ten 2e. zyn er schut ters die komen om het schot en den prijs en ten 3e. komen er schutters alleen om dan prijs. Voor de laatsten heeft de wedstrijd geen algemeene aantrekkelijkheid en voor de goedgezinden geen aangename ver houding. Voorts deed de voorzitter voorlezing van de behaalde medailles en prijzen, die we hieronder laten volgens Korpswedstry'd A. scherp op de groote baan van 150 Meter, geweer model '95. Maximum 300 punten. le prijs verguld zilveren medaille, aan geboden door den beschermheer den Edel Achtb. heer J. E. de KoniDg Kooy', behaald door „Medioburgum" te Middelburg met 258 punten2e prijs zilveren medaille, aan geboden door den Edel Achtb. heer A. J. Veltman, burgemeester te Kattendijke, be haald door „Prins Maurits" te Leur met 254 punten3e prijs zilveren medaille, aan geboden door den heer W. Witkam te Goes, behaald door de „Koninklijke Scherpschut ters" te Vlissingen met 236 punten4e prys verzilverd bronzen medaille, aange boden door den secretaris der vereeniging, behaald door de „Schietvereeniging" te Oostburg met 234 punten. Korpswedstrijd eerebaan A. scherp op 150 Meter. Maximum 60 punten. le prijs medaille, aangeboden door H. M. de Koningin, behaald door dhr. Nuessel te Middelburg met 57 punten2e prijs zil veren medaille, aangeboden door den heer A. F. de Paauw, lid der vereeniging en le baancommandant, behaald door den heer Hering te Middelburg met 54 punten. Korps wedstrijd B. Vrije baan met cylin dergeweer op 12 M. Maximum 500 punten. le prys verguld zilveren medaille, aan geboden door den voorzitter der vereeni ging, den heer A. S. J. Dekker, behaald door de „Koninklijke Scherpschutters" te Vlissingen met 403 punten 2e prijs zil veren medaille, aangeboden door den heer D. Mulder te Ovezande, lid der Provinciale Staten, behaald door Oostbnrg met 373 punten 3e prijs zilveren medaille, aange boden door den heer B. M. den Boer te Goes lid der Provinciale Staten, behaald door „Middelburg" te Middelburg met 366 punten 4e prijs bronzen medaille, aange boden door een lid van den raad te Goes, behaald door „Prins Maurits" te Leur met 331 punten. Eerebaan B. Cilinder op 12 M,, maximum 100 punten, le prijs, med. aangeboden door Z. K. H. Prins Hendrik, behaald door dhr. Hering, Middelburg, met 83 punten 2e prijs, zilv. med., aangeboden door dhr. T. Faberij de Jonge penn. der vereeniging, behaald door dhr. Geraler te Middelburg met 64 punten. Personeele baan A op 150 M., scherp, maximum 60 panten. Kunstvoorwerpen naar keuzele prijs, dhr. Diederik te Leur, met 56 punten2e prHameling, Ter Neuzen, 563e pr., Hering, Middelburg, 55 4e pr., Bootsgezel, Breskens, 55; 5e pr., Dhuij, Middelburg, 546e pr., Bruining, Leur, 54 punten. Nu volgen 3 afdeelingen geldprijzen Vrije banen D, E en F en uit de iuleg- gelden zijn de volgende prijzen beschik baar, die na berekening per postwissel toegezonden worden le prijs 12 2e pr. 10 3e pr. 8 4e pr. 6 X 5e pr. 5 6e pr. 5 7e pr. 4 8e pr. 4 9e pr. 3 10e pr. 3 Vrije baan D 150 Meter 5 schoten, maximum punten. le prijs dhr. Hering, Middelburg, 58, 58, 3 X 55 punten 2e pr. Nuessel, id., 58, 57 3e pr. Frank, id., 57 4e Bootsgezel, Ter- neuzen, 2 X 56, 55, 54, 53 5e pr. D'huij Middelburg, 3 X 55,54 6e pr. Hameling, Terneuzen, 2 x 54, 527e pr. Verjaal, id., 54, 53; 8e pr. Ockenburg, Vlissingen, 53, 529e pr. S. de Regt, Wissenkerke, 53, 2 x 51en 10 pr. C. J. van Damme, Cortgene 52, 51. Vrije baan E 150 Meter 3 schots max. 86 p.le prijs, Hering, Middelburg, 36, 2 x 35, 4 x 342e pr.. Bootsgezel, Bres kens, 36, 2 x 35, 8 x 343e pr., Dhuij, Middelburg, 35, 4 X 344e pr., Heerma van Voss, Leur, 35, 835e pr„ A. F. de Paauw, Goes, 3 X 34, 2 X 336e gr, Neusell, Middelburg, 3 x 34, 83 ie pr., C. J. van Damme, Cortgene, 2 X 34, 30; 8e pr., G. W. Kievit, 's-Gravenpol der, 34, 33 9e pr., Dommisse, Vlissingen, 34, 3310e pr., Magnee, B. O. Zoom, 34, 4 x 32. Vrye baan F, 12 M.metcylinder-geweer, 5 schoten, maximum 100 punten le prijs Hering te Middelburg 962e pr., Dhuij, Middelburg, 96, 943e pr., Bootsgezel, Breskeus, 3x93; 4e pr., S.deRegt, Wiseen- kerke, 93,915e pr., P. de Kat, Middelburg, 93, 916e pr., Gernler, Middelburg, 93, 90; 7e pr., De Graag, 's-Gravenpolder, 93 8e pr., Florisse, Biggekerke, 92, 899e pr., De Ligny, Oostburg, 92 en 10e pr., C. J. van Damme, Cortgene, 91, 88. (Het eerste cyfer is het hoogst aantal punten, 't vol gende de steunseries.) De dagmedailles der 3 eerste dagen reeds vermeld. De vierde dagmedaille, groot zilveren med., aange boden door den heer v. d. Lecq de Clercq te Zierikzee, behaald door de heer P. de Kat te Middelburg. De vijfde dagmedaille, groot zilv., aangeboden door de vereeniging zelf, behaald door de heer Hering te Middelburg. Deze schutter bracht dank voor de goede regeling, waardoor de wedstry'd zoo goed geslaagd mag heeten. De ligging van Goes is voor een provincialen wedstrijd gunstig gelegen, zoodat voor het vervoig de wed strijden ook zeker zullen slagen. De burgemeester van St. Phüipsland, die met zyn korps, waarvan hij voorzitter is, ook aan den wedstrijd deelnam, maar min der gelukkig was, bracht hulde aan Goes en de vereeniging voor de nette ontvangst en degelijke regeling van den wedstry'd. Zijn korps beeft er nuttige wenken en lessen opgedaan en hoopt dat dit zijn medeleden tot spoorslag moge zijn om zich meer te bekwamen. De voorz. zegt de sprekers dank voor de woorden van waardeering. De verschillende toasten werden met applaus begroet. Aan de Haagsche Nijverheidsschool is opgedragen de uitvoering en leveriDg van de luiermand van H.M. de Koningin. Alles duidt er dus op, dat waarschijnlijk nog dit jaar een blijde gebeurtenis zal plaats hebben. Een denkbeeld dat ruim twee en een halve eeuw in Friesland heeft be staan om een monument op te richten, ter eere van Gronf Willem Lodewijk (Vz Heit), de eerste der Friesche Stadhouders zal nog- dit jaar worden verwezenlijkt. Het voornemen is uitgegaan van het be stuur der Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer te Leeuwarden. Vanwege die Vereeniging is het monument tot stand gekomen en wordt thans in brons gegoten in de werkplaatsen van de Compagnie des Bronzeste Brussel. Het beeld stelt den graaf voot in staande houding en in harnas, ter hoogte van 2.13 M., met plint, geheel uitgevoerd naar de teekeningeu van den heer W. B. G. Molkenboer, directeur der rijksnormaal school voor teekenonderwijzers te Amster dam, en volgens het model op kleine schaal geboetseerd door prof. Bart van Hove, te Amsterdam. Het voefstuk zal worden uitgevoerd van Noorseh rood gra niet en een hoogte verkrijgen van 2.27 M. Daarop zal in broos het wapen van Nassau worden aangebracht, en in het midden gedeelte een inscriptie worden gebeiteld het beeld zal komen te staan op een nader aan te wijzen plek op het Hofplein te Leeuwarden, dus vóór de plaats waar eens het paleis van Willem Lodewijk heeft gestaan. Minister Veegens heeft Zaterdag de staatscommissie voor den landbouw geïn stalleerd. De heer Lovink, voorzitter der commissie (directeur-generaal van land bouw) beantwoordde de rede van den minister. De heer W. W. de Boer te Scharren by Joure heeft in één dag de 11 Friesche steden bezocht, 's Morgens halfvier reed hy uit en nam de reis over Sloten, Stavoren, Hindelopen, Workum, IJlst, Sneek, Bol- sward, Harlingen, Franeker, Leeuwarden, Dokkum. Vandaar over Bergum, Drachten naar Heerenveen, waar hy' 's avonds 7 uur aankwam. Hij had toen 235 K.M. gepeddeld. Men schrijft uit Friesland Vóór den Trausvaalschen oorlog warer tochtjes over de Friesche meren de attractie van de Engelsehe highlife, die in sierlijke booten dagenlang op de Friesche waters rond dobberde. Na dien oorlog was dat uit, de Friezen waren pro-Boer en een enkele Engelschman, die overkwam, kon dit len plattelande hooren uit den mond van oud en joDg. Overal was het min achtend //Chamberlain!". Dit jaar komen er weer meer Engelsehe in Friesland watertochtjes maken, verschillende gezel schappen toeven reeds op de meren en nog meer worden er verwacht. Natuurlijk heeft ieder een camera meegebracht om kiekje te nemen. Een driejarig meisje te Zeldam ge raakte bij het bloempjes plukken in een sloot en verdronk. Een driejarig meisje, dat in eene woning te 's-Gravenhage met lucifers speelde, bekwam daarij zoo danige brandwonden, dat het aan de ge volgen is overleden. Een vijftienjarige jengen te Goirle bij Tilburg, beging de onvoorzichtigheid, direct na het eten in een der diepe wielen van de Ley te gaan zwemmen. Weldra zonk hij weg. Toe geschoten hulp kon niet baten. Hij ver dronk jammerlijk. Vrijdag kwam een fietsrijder te Groningen zoodanig met een wagen in aanraking, dat hij tenge volge van de verkregen verwondingen is overleden. Te Amersfoort had het volgende droevig ongeluk plaats. De veld artillerist T. uit Rotterdam stond met een mes in de hand, toen zijn vriend Boven lander, ordonnance,eveneensuitRotterdanïj bij hem kwam om een praatje temaken. Van gekheid kwam het tot stoeien. B, rukte zioh los en viel per ongeluk in het mes. Ernstig gewond werd hij naar het hospitaal vervoerd, waar hij vijl minutio

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2