Openbare Verknopingen. Kerknieuws, Schooinieuws. RECLAMES. Behoort Goes te helpen. trokken, met de aardappels er aan, op rijtjes gelegd, die, om hun jeugd nog ge heel waardeloos zijn. Goes. Als meesterknecht in de pijp er ^elfabriek van den heer A. S. J. Dekker alhier is benoemd en in functie getreden do heer W. Brand van Dordrecht, vroeger bij de firma Van den Bijlaardt aldaar. De kapitein P. C. Meijer is over geplaatst van het Be reg. inf te Vlissingen ..aar het 8e reg. van dat wapen te Does burg en de kapitein M. F. Goldenberg van het 9e rog. inf. te Leeuwarden naar hst 3e reg. van dat wapen to Vlissingen. lerseke. De Rogvisschery is afge- L'open. De Texelaars zijn met hunne booten l aar huis teruggekeerd en ook de Ierseke- naars hebben deze visscherij voor dit jaar gestaakt. Over het algemeen zijn zij die deze visscherij hebben uitgeoefend zeer tevreden over den uitslag en opbrengst van dat bedrijf en zeker is het te ver wachten dat a. s. jaar de Rogvangst op grooter schaal zal worden ingericht. Ook de Kreeftenvisscherij is aan t minderen. Een hier logeerend jongmensch reed gisterenavond met veel te groote kracht per stoomfiets over den Postweg, toen op eens zijn fiets uitslipte, waardoor de rijder met vaeselijke kracht tegeu den grond werd geslingerd en zich deeriijk aau 't hoofd bezeerde, terwijl de fiets finaal in stukken "■loeg. Geneeskundige hulp wasnoodigom •ie geslagen wonden te heelen. Gisterenevond te omstreeks half zes our ontlaste zich boven deze gemeente eene stortbui die in weinige minuten de tlraten op sommige punten blank zette. In den St. Pieterpolder vielen groote bagelsteenen als stukken ijs, en ook in de bebouwde kom viel hagel. Krabbendijke. De spoorwerker Meloen had het ongeluk om bij hel laden van balken zijn voet te klemmen, zoodat zijn klomp geheel verbrijzeld werd. Door de pija en het opzetten van zijn voet werd des avonds geneeskundige hulp ingeroepen bij dhr. Geill, arts alhier, welke hem buiten diëtist stelde en iu de ongevallenwet liet opnemen. Rilland. Met de bezorgiugder brieven enz., in plaats van A. van Boven die ont slag heeft gevraagd, is in wijk C, EngeLche polder, tijdelijk belast A. Vogel alhier, die tevens de bodeloop verricht op de middag-treinen. De broer van den op 19 Juni 1.1. door de politie doodgeschoten smokkelaar A. de Brouwer, te Stekene, is in de gevangenis te Dendermonde overleden. Zooals men zich zal herinneren, had A. de Brouwer zich met zijn broer ernstig tegen de politie verzet, zoodat deze uit lijfsbehoud van de vuurwapenen gebruik moest maken. Een der smokkelaars werd gedood, de andere gaf zich over en werd in de gevangenis te Dendermonde op gesloten. Daar weigerde hij eerst alle voedsel. Eenige dagen geleden openbaarden zich kenteekenen van krankzinnigheid en thans is de jonge man overleden. Met den dood der gebroeders de Brouwer ver dwijnen aan de Belgische grens twee beruchte stroopers en smokkelaars, die ook over de Nederlandsche grens zeer gevreesd waren. De rijksveldwachter te Halfweg por rijwiel zich naar huis begevende, zag ic de Duikeraloot een kind dat zich in reeds zinkenden toestand bevond. Hij be gaf zich direct te water en haalde het er uit. Het bleek hem dat hij zijn eigen tjarig dochtertje had gered. Terwijl gisteren te Beek ert Donk 8 kinderen aau den waterkant speelden, geraakte een der kleinen te water. Zijn jarig speelmakkertje wist heni roet onbe- g-iipelijke cordaatheid en krachtsinspan- B:ng gelukkig nog te redden, door hem b beide beentjes te grijpen. Hoe men te Eindhoven kermis toert, was dezer dagen weer eens duidelijk zichtbaar. Aan den Tongelreschen weg werd 's middags iemand in de uniform van een landsverdediger gestoken, in eene met groen versierde sportkar door zijne vrouw rondgereden, herberg uit, herberg in, ter wijl kameradea roet schorre kelen het Wied Neerland,sch bloed zongen. Natuurlijk waren allen in «kennelijken staat". Men meldt uit LeldenHedenmorgen is alhier in den Rijn aan de Vischmarkt gevonden het lijk van een 31-jarige ge huwde vrouw, afkomstig uit Amsterdam, cie voor kort uit de Rijkswerkinrichting voor vrouwen was ontslagen. Zij was van daar naar haar huis gegaan eii vond haar man in huis bij eeu andere vrouw. Terug gekeerd naar Leideo, heeft zij zich ver moedelijk van het leven beroofd. Naar verklaring der familie moet zij van huis «••t een oppassende vrouw zijn geweest, Gekozen tot lid van den gemeente raad te Groningen prof. mr. C. O. Segers (chr.-hist.) met 772 stemmen tegen 691 op M. Posthumus (soc.) Te Nederweert werd giateren om circa 1 uur de hulp ingeroepen door een familie waar de 17-jarige zoon op beestachtige wijze huishield. Zeker in een dronkemansbui had hy, na het huisraad gedeeltelijk te hsbben vernield, getracht zijn broeder door revolverschoten te dooden. De schoten misten echter; veld wachters arresteerden den woesteling, waarbij hij ook de politie nog bedreigde met de revolver. Hij werd naar Roermond getransporteerd. Een fabrikant te Breda heeft een klacat ingediend tegen een tweetal zijner bedienden, die vermoedelijk onregelmatig heden in de boeken hebben gepleegd. Bij een ten kantore door een marechaussee ingesteld onderzoek werden verschillende boeken in beslag genomen en werd een der bedienden meegenomen. Door de politie te Zwolle is aan gehouden de 16-jarige zand vormer, ver dacht van te hebben ontvreemd f 40 ten nadeele van P., gepensioneerd militair, vroeger wonende te Zwolle, thans woon achtig te Amsterdam. P. had voorschot op zijn pensioen ontvangen en was daarna uitgeweest met dien hij trakteerde. Hij heeft bekend van P. f 40 te hebben ontvreemd, terwijl deze voorover met het hoofd op een tafel in de 3e kl. wacht kamer had liggen slapen. Nadat hy eenige personen had getrakteerd, een kistjo Bi- garen en een nieuwe pet had gekocht, is hij aangehouden. Van het ontvreemde geld was nog ruim f 33 over. Hij is ter be- schikkiug der justitie gesteld. Hij had plan gemaakt met dat geld naar Duitschland te vertrekken. (Zw. Ct.j Herhaardelijk werden in den laatsten tijd berichten verspreid over een aanstaand aftreden als lid der Tweede Kamer, van den heer dr. Brants, burgemeester van Schiedam. Even dikwijls werd dat be richt echter tegengesproken. Toch kan als zeker worden aangenomen, dat dr. Brants in den loop van 1906 zijn mandaat als Kamerlid zal neerleggen. In ambtelijke kringen toch weet men met stelligheid te vertellen, dat de heer Brants, vóór zijn benoeming tot burgemeester van Schiedam, op audiëntie bij den minister van Binnen- landsche Zaken, aan dezen moet hebben verklaard, bij een eventueele benoeming, binnen één jaar te zullen aftreden als Kamerlid. Examens hoofdonderwijzer. De mi nister van Binnenlandsche Zaken brengt in de IStaatsct. ter algemeens kennis, dat behoudens onvoorziene omstandigheden, het mondelinge gedeelte van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaam heid als hoofdonderwijzer zal worden afgenomen o. a. te 's-Hertogenboseh, in een der lokalen van de sociëteit «Casino", van 18 Juli tot en met 14 Augustus, en van 17 tot en met 25 Augustus, telkens van des mor gens 9 uren af te Arnhem, in het lokaal der buiten sociëteit, van 18 Juli tot en met 7 Augustus en van 17 Augustus tot en met 6 Sep tember, telkens van des morgens 9 uren af; te 's-Gravenhage, in het gebouw der LeesinrichtiDg, Oude Molstraat, van 20 tot en met 31 Juli, van 3 tot en met 11 Augustus, op 20 en 21 Augustus en van 24 Augustus tot en met 15 September, telkens van des voormiddags 9 uren at. Dezer dagen keerde een landweer man van de herhalingsoefeningen naar zijn haardstede terug. Toen hij aan zijn wo ning, de boerderij «Woest-Hoeve", tue- schen Apeldoorn en Arnhem kwam, maak ten eenige jongelingen de opmerking, dat hij er in zijn militairen pakje heel wat beter uitzag dau in zijn civiele plunje. Dit complimentje viel in slechte aarde de landsverdediger werd zoo geweldig boos, dal hij zijn bajonet trok en op het geweer plaatste en vervolgens een proeve van zijn vaardigheid gaf, door een der jongelingen de bajonet in het lichaam te steken de toestand van den getroffene is bedenkelijk. L)e Tijd.) Men schrijft uit MookZondag reden een heer en dame door «de Steeg", een weg tusschen Mook en Cuijk, toen plotseling een vallende, platte kogel langs den bovenarm der dame streek, de blouse openscheurde en haar een diepe snede op den arm toebracht. Deze kogel kwam van het zich oefenende Antonius-gilde te Cuijk. Aanhoudend vielen er projectielen op het weiland en in het water. Voortdurend hoorde men het fluiten der kogels. De heer H. Brinkman, Stoomkoek- fabrikant te Zwolle, behaalde heden op de Bakkerij-Tentoonstelling te Amster dam den len prijs (gouden medaille) voor do beste koek. Aan het veer te Culemborg lagen twee schuiten, de een gevuld met zand en op de anderó stonden op rails 6 zoo genaamde kipwagens, waarin het zand, bestemd voor de tramwerken, word ge laden. Op een gegeven ocgenblik schoot een der touwen, die de twee schuiten aan elkaar verbonden, Iob, waardoor eene kan teling ontstond en de kipwagens met 9 man te water geraakten. Zes ervan kwa men met den schrik vry, twee kregen ernstige verwondingen, terwijl de negende doodgedrukt werd tusschen een wagen en de zandschuit. De ongelukkige laat eene vrouw m6t kind achter.TeNijehamer is een 34-iarige moeder met haar 2-jarig kind op den arm, bij een omstap waarvan een plankje los was, te water geraakt en met haar kind verdronken. Het jongetje dat te Kimswetd door de stoomtram overreden werd is aan de gevolgen over leden, De vrouw die te Oosterhout in het bierhuis waar zij overnachtte van de zoldertrap viel is aan de bekomen in wendigs kneuzingen overleden. Te Groesbeek geraakte een driejarig meisje onder een met steenen beladen wagen, waarvan de wielen haar over het hoofd gingenhet kind was terstond dood. Het volgende heeft zich dezer dagen të Gronau voorgedaan Dc 31-jarige Hendrik Nobbenhuis, geboren 16 April 1875 te Tubbergen, kwam in 1897 in Duitschland en vond ais smid spoedig werk, doch daar hij iets van de wereld wilde ziet), trok hij naar Amerika, verbleef daar 9 maanden, ging vandaar naar Zwitserland en kwam weer terug in Duitschland, waar hij dadelijk geplaatst werd aan de stedelijke gasfabriek te Duisburg, alwaar hij ruim i'/2 jaar werkzaam was. Daarna was hij achtereenvolgens werkzaam te Frank fort, Oberhausen, Sint Ludwig (Elzas), enz. Door een val van een hoogen oven brak hij echter zijn linkerbeen en werd ruim 9 maanden in het ziekenhuis in Duitschland verpleegd. Toen hij uit dat huis werd ontslagen, kon hij het werk van smid niet meer verrichten en kreeg een pensioen van ongeveer 50 Mark per maand, circa 30 gulden). In November 1904 kreeg hij weer werk bij de Appretuur-machine op de ververij der firma Gaijdoul Co te Gronau ij W. Sinds dien tijd tot op heden was hij steeds te Gronau werkzaam en woonachtig. Nog nooit te voren was Nobbenhuis met politie noch justitie om de een of andere reden in aan raking geweest en hoewel medeoprichter en korten tijd voorzitter van de jeugdige afdeeling Gronau, van het Internationaal Christelijk Tex- tielverbond, toch was hij meer z.g. stille kracht, dan iemand, die op den voorgrond trad. Toen Nobbenhuis j.l. Maandag op het stadhuis kwam om zooals iedere maand de kwitantie te halen voor zijn pensioen, dat hij op vertoon van deze kwitantie op het postkantoor kon halen, werd hij bij den commissaris van politie ont boden, die hem een bevel voorlas, om onmid dellijk Duitsch grondgebied le verlaten. Op zijn herhaalde vraag, om de redenen van die uit wijzing te vernemen, kreeg hij een schouder ophalen, zonder meer. Bij het verlaten van het stadhuis, werd hij vergezeld van een agent van politie in uniform, die de opdracht kreeg, Nob benhuis overde grenzen te brengen. Nobbenhuis vertoeft thans te Enschede, terwijl volgens hem de eenige reden, waarom hij als «lastige aus- lander" beschouwd wordt, kan zijn, dat hij een stille propagandist was voor de Christelijke Textiel organisatie. (Ensch. Ct.l Uit Altoona in Pennsylvanië komt het bericht dat een onbekend gebleven man een wagon in beweging gebracht heeft die boven aan de steile helling van een bergspoorweg stond. De wagen gleed de helling af tusschen de steden Puritian en Postage, een afstand van zes of zeven kilometer er werden 11 menschen gedood en verscheiden gewond. Uit Melilla wordt gemeld, dat de Marokkaansche pretendent een nederlaag geleden heeft, en door de troepen vau den Sultan achtervolgd, op Tesa terugtrekt. De kerkbrand te Hamburg. De torenwachter, die in zijn toren is omgekomen, telde 32 dienstjaren en ieder een kende hem in de stad als «de hoogste beambte van Hamburg". Bij den brand zijn 30 brandweermannen gewond. Be halve de torenwachter is nog iemand in de vlammen omgekomen. Uit de puin van het warenhuis-Braun is het lyk opgedol ven van den stoker Heilig, gedood onder neervallende steenen van den toren, op 't oogenblik, dat deze instortte. Een Oceaan-race. Sinds eenige dagen volgde men, zoowel in Duitschland als in Frankrijk, met de grootste belangstelling demaiconigrainmen, afgezonden van boord van het Fransche stoomschip Provence en van het Duilsche stoomschip Deutschland. Beide schepen waren denzelfden dag en slechts kort Da elkander van New-York vertrokken; en het werd tusschen deze beide snelvarende booten een ware race, wie het eerst aan de andere zijde van den grooten vijver zou arriveeren. De Deutschland, die Ply mouth heeft aangeloopen, kwam Woens dagmiddag 2 u. 15 m. te Cherbourg binnen. De Provence arriveerde dien dag 's avonds 10 u. 30 mte Havrezij had geen lersche of Engelsche haven aangeloopen, maar was zonder oponthoud doorgestoomd. De Deutschland, die een gemiddelde snel heid ontwikkeld heeft van 23.6 knoopen was het oponthoud in rekening ge bracht 9 k 10 uur op haar tegenstandster uitgeloopen. Een vorige matsch tusschen deze beide sohepen was door de Provence gewonnen. In de Italiaansche Kamer van Afge vaardigden is Woensdag 1.1. formeel ge vochten. Een der afgevaardigden had het woord gevraagdmaar de voorzitter, die het niet had verstaan, liet tert stemming overgaan. De afgevaardigde in quaestie, die zich in zijn rechten verkort achtte, wilde den voorzitter te lijfanderen be letten zulks. Het resultaat was een woest gevecht van man tegen man, dat minuten duurde en waarby vele heeren député's op den grond te land kwamen. Men vreest dat uit deze onwaardige vertooning heel wat duels zullen geboren worden. In een telegram uit Poltawa wordt hulde gebracht aau den prefect dier stad voor de afdoende maatregelen, die hij heeft genomen om een pogrom te voorkomen. In een proclamatie heeft dezo ambtenaar er op gewezen, dat voor hem alle burgers gelijk zijn voor de wet. De Joden van Poltawa zyn van plan hem een adres aan te bieden om hun erkentelijkheid te uiten. Het internationale socialistische bureau zal van 16 tot 19 Juli te Londen bijeenkomen. Op laatstgenoemden datum zal een groote internationale meeting plaats hebben, waar o. m. het woord zullen voeren Jaurés, Bebal, Ferri, Troelstra, Vander- velde, Adler en andereD om de gruwelen in Rusland te brandmerken. De inwoners van Bradford in Enge land zyn zeer ontdaan over het feit, dat in een der bekkens, waaruit de stad van drinkwater wordt voorzien, een in verre- gaanden staat van ontbinding verkeerend Ijk is gevonden. De ingenieur der water leiding meent, dat het water daardoor niet ongeschikt voor gebruik is geworden, terwijl het reservoir leeg te laten loopen de stad op ruim f44,000 zou kómen te staan. Afgezien van deze bijna halve ton is de zaak een onderwerp van druk ge sprek, omdat het herhaaldelijk voorkomt, dat levensmoede menschen in de drink waterbassins een eind aan hun bestran maken. Een bekend lid van de Society of Public Analysts heeft als zijn meening te kennen gegeven, dat de belastingbe talers van Bradford beter doen met de f 44,000 er in vredesnaam ter wille van hun gezondheid en kieskeurigheid maar aan te wagen. Te New-YTork klaagt men du weer steen en been over de ijstrust. I Js heeft in heete dagen aan Amerika's oostkust een beteekenis waarvan men in landen met een minder sterk afwisselend klimaat geen be grip heefthet arme volk heeft ontzettend te lyden in een stad als New-Y ork, als het ijs duur of niet te krijgen is. Sedert jaren stellen groote bladen of vereenigingen dan ook ijs voor het volk verkrijgbaar tegen ge ringen prijs of om niet. Pogingen, verleden jaar nog aangewend om de ijstrust te be letten, ten koste van gerief en gezondheid van duizenden munt te slaan uit de soms plotseling opgedreven vraag naar ijs, zijn op niets uitgeloopen. En het is ook uit het oogpunt van den wetgever en den rechter, een lastige zaak. Maar de menschen heb ben nu gezien dat de overheid tegenwoordig de groote maatschappijen aandurft, en hun eischen stijgen naar verhouding. De politieagenten te Warschau. Er zyn onaangename bezwaren verbon den aan de vervulling van het vak van politie-beambte te Warschau. Men wordt er eenvoudig afgemaakt. Zondag werden er 6 vermoord, Maandag nog twee, Woens dag weer een. De daders ontkomen steeds. Soms wordt in de eerste consternatie een niets kwaads vermoedend voorbijganger neergelegdmaar de schuldigen krijgt men niet in handen. Geen wonder dan ook, dat zich daar geen politieagent meer op straat vertoont. De politie zelf eischt of smeekt dat men de autoriteiten z*i afzetten. Deze meedoogenlooze veldtocht der YVar- schauwer revolutionairen tegen de politie mannen heeft zyn bepaalde reden. Kort geleden was te Warschau een boerenjongen van een jaar of 19 door een krijgsraad ter dood veroordeeld wegens het vermoorden van een Commissaris van Politie. Het vonnis werd in de vesting voltrokken. Reeds destyds werden de uitvoerders van het vonnis met den dood bedreigd, voor het geval een dergelijke executie zich mocht herhalen. Desniettegenstaande werd kort daarop weer een boerenknaap, die een politieagent had vermoord, tot den strop veroordeeld. Daarop deden de revolutio nairen aan de politiemannen aanzegging, dat zij allen vóór zekeren bepaalden datum hun ontslag zouden moeten nemen, op straffe van anders te zullen worden uitge roeid. Op deze bedreiging vroegen tal van politieagenten hun ontslag zy werden dan echter onmiddellijk in hechtenis genomen. Te Brussel is een laaghartige moord gepleegd op de 63-jarige juffrouw Fort- homme uit de Jules van Praetstraat. Zij was de rest der koopsom gaan beuren voor een café op den hoek der rue de l'Etuve, dat zij verkocht had aan het echt paar Y7ictor Bouckx. Ongerust over haar iang wegblijven giDg haar dochter op on derzoek uit en, na lang zoeken, vond de politie het lijk der oude vrouw in een put in den kelder onder het café. Het parket, dat spoedig ter plaatse was, kon dadelijk vaststellen, dat de moord Dinsdag om half drie was gepleegd. Een der onder huurders van het huis had toen verscheiden revolverschoten gehoord en inderdaad be wees het lijk dat de vrouw door revolver schoten was gedood. Sedert heeft het echt paar Bouckx bekend, de misdaad te hebben gepleegd. In de zakken der vrouw werd niets van waarde gevondenwel vond men in de zoomen van haar kleeren effecten genaaid. Zoo kort na den moord op de kleine Van Calck gepleegd, maakte deze nieuwe mis daad in de stad groote opschudding. De heer en mevrouw Longworth- Roosevelt zijn heden uit Londen naar Parijs vertrokken, waar zij door president Fal- lières ontvangen worden. De onafhankelijkheidsdag is gisteren op de gewone wijze gevierd in de Ver- eenigde Staten met veel reusachtige klap pers, bommen en ander vuurwerk, benevens afschieten van pistolen, zooals een oud- vaderlandsch gebruik het bij ons op oude jaarsavond nog in eere houdt ten platte- lande. Verder veel patriotisohe redevoe ringen en schoolkinderengezang. Maar New-York heeft zich bovendien kuonen vergasten aan een redevoering van Roosevelt. Deze kwam ondanks he- vigen regen zijn belofte na om te Oyster- bay een openluchtbijeenkomst toe te spre ken. De President stak op den nationalen feestdag zijn hoorders een hart onderden riem naar aanleiding van de schandalen, die vooral in den laatsten tijd in Amerika aan 't lioht komen. «Wij hebben, zei hij, den laatsten tijd veel gehoord over groote ongerechtigheden in zaken, in het maatschappelijk verkeer en in de politiek. Er is ook heel wat on gerechtigheid gebeurd, maar wij behoeven daarom niet het hoofd te verliezen. Laten wij niet negen tienden van onzen tijd vermorsen met te zeggen,, dat dit land het slechtste in de wereld is. Laten wij liever trachten de oorzaken van l.et kwaad weg te nemen''! Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Midwolda, E. ter Spill te Veenwbudea, Aangenomen naar Neede door C. H. Hagen te Heenvlietnaar Muntendam door J. Bender te Peperga. Geref. Kerken. Beroepen te Sauwerd, G. Wiersma te Spykenisse Geslaagd aan de Universiteit te Leiden voor het doctoraalexamen in de rechten L. G. Krol. Woensdag werd te Kampen de Theologische Schooldag geopend door prof. dr. H. Bouwman. Prof. M. Noordtzy hield een causerie over het verleden. Ds. Kok van Bedum handelde over de opleiding van wege de kerk. En ds. Heida van lerseke over de groote beteokenis der belijdenis schriften voor de beoefening der dogmatiek. Ds. Westerhuis, van Groningen, sprak het slotwoord. Des avonds werd er heerlijk gedineerd en gespeecht o. a. door den praetor der studenten den heer B. Meijer. Dit kleine artikeltje afkomstig van Steen bergen kan een groot aantal lijdenden hier te Goes helpen en wij moeten den edelmoedigen geest van onzen buurman bewonderen voorde bereidwilligheid, waar mede hij spreekt om het goede nieuws voor ons welzijn te verkondigen. De heer J. Koevoets, wonende Dam A 75 te Steenbergen, meldt ons Het is thans reeds acht maanden dat ik aangedaan beu geweest met eeu bedroevende nierziekte, waardoor ik onophoudelijk een vlijmende pijn in den rug had. De pijn was van die aard, dat ik nauwelijks meer kon bukken en wanneer ik mij dan wilde op richten, moest ik mij moeite doen om het niet uit te schreeuwen. De urine was immer erg troebel en wanneer zij eenigen tijd gestaan had, bevond zich een laagje bezinksel in den bodem. Ik werd ook veel geplaagd door duizelingen en gevoelde mij steeds lusteloos en vermoeidtoen mij overal zulke gunstige resultaten be kend werden door het gebruik van uw Foster's Rugpijn Nierenpillen wensohte ik hier ook een proef mee te Demen. Ik was zeer gelukkig toen ik reeds na de eerste week een groote beterschap kon waarnemen en toen ik twee doozen ge bruikt had, was mijn pijn verdwenen. Na zulk een voorspoedige genezing, voel ik mij gedrongen U mijn dankbaarheid te toonen, door deze merkwaardige pillen aau elk nierlijder ten zeerste aan te be velen. Ik ondergeteekende verklaar dal het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Tast elke verkoudheid die gij hebt den rug aan, wat rillingen veroorzaakt, die gevolgd worden door het niet geregeld werken der nieren Gevoelt gij U ge prikkeld door kleinigheden Hebt gij koude banden en voeten? L'jdt gij aan rheumatiek, hoofd- en rugpijn, wordt Uw urine abnormaal en vormt zioh daar steen Indien eenige dezer verschijnselen zich bij U voordoen, kunt gij aannemen dat gij lijdt aan zwakte of ziekte der nieren en deze verschijnselen zijn de Voorboden van een ongesteldheid van meer emstigen aard. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn-Nierenpillen geeft, dezelfde die dhr. KOEVOETS gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkom t. Ze zij n te Goes verkrij gbaar bij de firma NATHAN EMANUEL, en te Middelburg bij den heer JOH, DE ROOS, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a. f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Dinsdag 10 Juli. G e a3 uur op het Slot verpachten voor het R.-K. Armbestuur van Goes door not. v. Campen voor 7 jaren Nisse 11990 c.A. bouwl. in den Zak10960 c.A. id. 11610 c.A. id. 10800 c.A. id.9550 cA. id. in Welhoek. Heinkenszand4450 c.A. id., 4270 c.A., 4450 c.A. id., enz., ook in Kapelle en Schore weiland. Woensdag 11 Juli. Koudekerke, voorA. Wielemaker, 1 uur, bij Botting, door not. v. Nimwegen veldvruchten, Biggekerke, uur door not, Hioolen de hofstede van Gillis Stroo. Poortvliet, door not. v. Steenber gen 12 uur voor dhr. De Rycke beestiaal en landbouwwerktuigen. Donderdag 12 Juli. Kattend ij ke, door not. Pilaar bij Felius, 1 uur, voor M. v, Darome 15 H.A, (51 perc.) veldvruchten. Kapelle, voor wed. P. Staal Wz., door not. Licbert, 2 uur, twee wissehen- bosschen 1,1640 en 1,1570 H. Een hui» en schuur 637 c.A. En 2,0440 H. bouwland, St.-Maartensdijk (5 Juli inzet) door not. Meulenberg bij W. de Graaf voor erven wed. De Graaf 7 uur een winkelhuis en schuur Kaaistraat. En 1 schuur West straat. En 2 uur aan de schuur Weststraat beestiaal, landbouwartikelen. Vrijdag 13 Juli. R i 11 h e mbij Jan Wouters door not, Hosang, 10 uur, 1 bruine merrie 10, 1 bruine ruin 4 jaar, 6 melkkoeien; 2 twee»

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2