Kerknieuws. Schoolnieuws. II t c ii t s z a k e n. Gemengde Berichten. aansche regeering woorden van verzoe ning gesproken tot de regeeringen te Boe karest en Athene, die met sympathie ontvaDgen zijn, maar de feiten hebben Eiet beantwoord aan de verwaohtingen. De Grieksche regeering heeft erkend dat geen ander volk meer aangewezen was om de Koemeensche onderdanen in Grie kenland in beseheiming te nemen, dan het ltaliaansche, overeenkomstig den wensch van Roemenië. Zoo meent de ltaliaansche regeering en daarom zou zij gaarne de reddende hand uitsteken om deze beide volken te verzoenen. Er schiet allicht een voordeeltje voor Italië van over. Uit Rusland nog maar slecht nieuws. Het eerste wetsontwerp is dan gisteren door de Doema aangenomen, maar het zal voorloopig nog wel geen kracht van wet verkrijgen, en dus slechts waarde hebben als een krachtige betooging van het Rus sische volk in humanitairen zin. Het aan genomen ontwerp is kort maar krachtig het bevat slechts 2 korte artikelen. Art. 1 schaft de doodstraf af, art. 2 bepaalt dat waar de doodstraf in wetten is voorge schreven deze wordt vervangen door de strengste straf na de doodstraf. Een beroep op de Doema. In de vergaderzaal van de Doema is een telegram aangeplakt, waarbij 200 man van het in Kaukazië staande Mingrelische regi ment verzet aanteekenen tegen de veroor deeling van 27 hunner kameraden door den krijgsraad. Het geheele garnizoen te Asehebad in Russisch Turkestan, een stad met 14000 inwoners, is in oproer. Zie verder Gemengde Berichten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hall (toez.) C. M. Briët, cand ie Leiden. Door dhr. B. Meijer van Middelburg is met goed gevolg 't semi candidaats- examen aan de theologische school te Kampen gedaan. Theol. Schooldag. Men meldt aan De Nederlander: Eergisterenavond werd te Kampen, ter inleiding van de theol. schooldag, in de Burgwalkerk een bidstond voor de theol. school gehouden, geleid door ds. P. Bos van Delfzijl. De redenaar had tot tekst gekozen 1 Cor. 3 7, naar aanleiding waar van hij sprak over het geestelijk akker werk Gods. Hij wees achtereenvolgens opwat God aan Zijne Gemeente heeft opgedragen wat Hij aan zichzelven heeft behouden aan Wien alle eer moet worden toegekend. Daarna ging spr. de vergadering voor in gebed. Na afloop was er een gezellig samenzijn in de aula der theol. school. Maandag en Dinsdag vergaderde het curatorium der school voor het eerst met 11 leden. Tegenwoordig waren voor Groningen, Westerhuis; Noord-Friesland, v. d. Munnik Zuid-Friesland, De Geus; Drenthe, NoordewierOverijssel, Hessels Gelderland, dr.Wieliuga; Utrecht, Donner; Noord-Holland, Van Schelven Zuid- Holland, Renkema; Zeeland, v. d. Veen; Noord-Brabant met Limburg, Bosch. Tot praeses werd gekozen ds. v. Schelven, tot vice-praeses ds.Hessels, tot secretarissen ds. Donner en ds. De Geus. Tot penning meester werd in plaats van dr. F anssen, ds. A. M. Donner gekozen. Het Geref. Gymnasium blijft voorloopig aan de kerken. De strafzaak tegen de ontrouwe direc teuren. Men meldt uit Amsterdam De vierde kamer der rechtbank, welke de strafzaak tegen Le Fèvre de Montigny en De Geer ter openbare terechtzitting zal behandelen (vermoedelijk in het begin van October) zal zijn samengesteld uit de beerenmr. H. Meinesz, presidentmrs. A. Fentener van Vlissmgen en W. F. Byle- veld, rechters en J. W. Huisinga, bijzit tend rechter mr. L. C. Besier, ambtenaar van het openbaar ministerie. Voorts kan nog worden medegedeeld, dat beklaagde De Geer zich geen ver dediger zal kiezen buiten den hem toege- voegden raadsman, zoodat mr. Th. Muller Massis voor hem zal optredende ge zondheidstoestand van den beklaagde is uitstekend, zijn arm is alleen nog wat etijf. Eene longontsteking, aan welke hij volgens een bericht in een der bladen te Amsterdam zou geleden hebben, heeft hy heelemaal niet gehad. Aan beklaagde de Montigny ie natuur lijk ook een raadsman toegevoegd, omdat hij zich eveneens in preventieve hechtenis bevindt, maar aangezien deze beklaagde mr. Kappeijne van de Coppello tot ver dediger heeft gekozen, zal die toegevoegde raadsman niet optreden. Afschaffing van de Tienden. Blijkens het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer omtrent het hiertoe strek kende wetsontwerp werd van alle zijden met de algemeene strekking instemming betuigd en sloot men zich algemeen aan bij de hulde, ia de Memorie van Toelioh- ti ig gebracht aan het Nederlandsche Land- bouwcomifé, dat door het benoemen van de commissie «Tiendrecht" den stoot gaf tot deze voor den landbouw zoo belang rijke zaak. Eenige ledep meenden, dat het algeipeen verlangen naar de afschaffing der tienden met het oog op het landbouwbelang alleen niet voldsende kan worden verklaard. De reden van deze algemeene veroordeeling achtten zij veeleer te zoeken in de om standigheid, daf het heffen van tiendeu in botsing komt met de nieuwere begrippen omtrent sociale rechtvaardigheid en bil lijkheid. Deze leden hadden tegen het ontwerp de prineipieele bedenking, dat daarbij te veel eerbied is betoond voor het tiendrecht en te angstvallig is rekening gehouden met de rechten van den tiend- heffer. Eukele dezer betreuiden het dat de Regeering niet eenvoudig heeft voor gesteld dat na een zeker aantal jaren, b.v. 15 of 16 geen tienden meer werden geheven. Dit zou niet slechts veel omslag voor komen, maar tevens een zeer aanzienlijke besparing voor het Rijk opleveren. Bij zeer vele leden ontmoetten deze denkbeelden krachtige tegenspraak. Vast moest meende men staan, dat scha deloosstelling moet worden toegekend en dat die ten naastenbij moet overeenkomen met de inkomsten, welke de hefïers door afschaffing der tienden zullen derven. Het vertrouwen werd uitgesproken, dat de Regeering hetzelfde deuk beeld dat aan dit ontwerp ten grondslag ligt, ook in toepassing zal brengen ten aanzien van andere agrarische verhoudingenzoowel ten aanzien van schadelijke versnippering of verdeeling van grondeigendom als van sommige in de practijk nadeelig werkende tijdelijke gebruiksrechten op den bodem. Enkele dezer leden hadden verwacht dat de Regeering reeds thans, tegelijk met de afschaffing der tienden, de afschaffing der heerlijke jaclitrechten zou hebben voor gesteld. Hiertegenover werd aangevoerd, dat een voorstel hiertoe moeilijk kon wor den verwacht, zoolang de regeering niet heeft ontvangen het verslag van de door het vorig Kabinet ingestelde Staatscom missie voor de Jacht. Algemeen werd de hoop uitgesproken dat het ontwerp, zij het dan ook met op meer dan één punt wenschelijk geachte wijzigingen, spoedig tot wet moge worden verheven. Bij Verscheidene leden bestond ernstig bezwaar tegen het opdragen van de be slissing omtrent de aan de tiendheffers uit te keeren schadeloosstelling aan speciale commissiën, welker leden door de Koningin zullen worden benoemd en ontslagen. Zij konden zich er niet mede vereenigen, dat die beslissing aan de rechterlijke macht zoude worden onttrokken. Andere leden bestreden deze beschouwing. Voorts ont moette bedenking dat de Regeering reeds aanstonds bij het in werking treden der wet alle tiendplichtigheid wenseht te doen ver vallen, terwijl het bedrag der schadeloos stelling eerst veel later zal worden vast gesteld en uitgekeerd. Sommigen zouden de tiendplichtighetd voor elk perceel af zonderlijk, naarmate het werk vordert, willen doen vervallen. Nagenoeg algemeen was men van oordeel dat de weg welken de Regeering wenseht te bewandelen om tot het bepalen van het bedrag van de schadeloosstelling en van de tiendrente te komen, zeer lang en moeilijk zal zijn. Vele leden geven der Regeering ernstig in overweging, haar stelsel los te laten en dat van de wet van 1872, nader uitgewerkt door de commissie «Tiendrecht", te aan vaarden, terwijl ook andere stelsels werden aangegeven, waarvan vooral bijval vond het stelsel dat de wetgever vordere het tot stand komen van schikkingen in der minne tusschen tiendheffer en tiendplieh- tige, door beiden een premie toe te kennen voor het geval dat de grondslag voor de berekening van de schadeloosstelling en de tiendreDte bij minnelijke schikking voor een bepaalden dag is vastgesteld. Bath-polder. De Minister van Waterstaat a.i. betoogt in zijne Memorie van Antwoord aan de EersteKamer, dat wat er zij van de houding van het Provinciaal Bestuur in Zeeland vóór of na de ramp, eenmaal het feit ge geven, dat Ged. Staten van hunne bevoegd heid ingevolge de wet van 10 November 1900 geen gebruik maakten, voor de Re geering spoedig een buitengewoon ingrijpen plicht was, wilde zij Diet te kort schieten in zorg voor de onder hare hoede staande internationale spoorweg- en postverbinding. Bij gebreke van de gewichtige spoorweg- belangen, die hier in het spel zijn, ware dan ook het wetsontwerp zeker achterwege gebleven. Afgescheiden van de wet van 1900 had de Reg. zich rekenschap te geven van dit hoofdpunt binnen welken tijd het beoogde doel bereikbaar is. Voor haar was slechts aannemelijk eene oplossing, welke waarborgt, dat de doorgebroken dijk vóór het aanstaande ongunstige seizoen zij opgewerkt tenminste tot het voiig profiel. De Reg. is ook nu nog van gevoelen, dat aan dezen eiseh alleen door het thans aanhangige voorstel kan worden voldaan en bepaaldelijk niet door toepassing der wet van 1900. Waar geen buitengewone omstandig heden, alB hier het behoud van den spoor weg, bijzondere maatregelen wettigen, zal aan de gevreesde aanvragen uit andere provinciën geen gewillig oor geleend wor den en verwijzing naar de algemeene rege len der wet vanzelf spreken. Blijkens de ontweip-akte van oprichting van de naamlooze vennootschap Land- bouwmij. «De Bath-Polders" waarop de Kon. bewilliging is gevraagd, zullen in die vennootschap door de heeren J. M. Kake- beeke en J, E, Muloek Houwer, beiden te Goes, H. A- Hanken te Wilhelroinadorp en W. F. K. Lenshoek te Kloetinge, worden ingebracht de onroerende goederen en rechten, door hen verkregen bij akte dd. 13 Mei 1906, verbeterd bij akte dd. Juni 1906. De in te brengen goederen zijn ge- gclegen in de gemeente fiiliand-Bath en Krabhendijke, terwijl het in te brengen erfpachtsreeht mede pereeelen in dezelfde gemeente betreft. Met de genoemde heeren maakt van de combinatie, welke zich de oprichting van deze vennootschap ten doel stelt, deel uit de heer J. A. van Heel te Goes, die medebestuurder was van de thans in liquidatie zijnde Maatschappij. Het kapitaal der op te richten vennoot schap zal bedragen f 600,000, verdeeld in 120 aandeelen van f 5000. Blijkens de ontwerp-akte van oprichting zijn thans 100 aandeelen geplaatst. De koopakte bevat inderdaad eene be paling, krachtens welke de verkoopsom zal worden verhoogd naarmate Rijkssub sidie voor de herdijkiug wordt verkregen. Geheim is deze clausule niet in meer dere mate dan andere in overeenkomsten tusschen particulieren voorkomende be dingen. Zij is dan ook niet de koopakte in de openbare registers ten hypotheek- kantere overgeschreven. De juistheid van deze mededeeling is den Minister beves tigd. De bedoelde koopakte bevat geen ontbindende voorwaarde voor het geval geen Rijkssubsidie mocht worden ver kregen. Daaruit volgt, dat de nieuwe eigenaars zich voorstellen ook zonder dat subsidie althans een gedeelte van de polders te kunnen herdijken en in cultuur brengen. De onderstelling, dat in dat geval de voorgenomen verhooging en ver zwaring der polderdijken niet tot uitvoe ring zouden komen, komt ook den Minister niet onwaarschijnlijk voor. Bovendien zal dan allicht het Noordelijk gedeelte van den Eersten Bathpolder door hen niet of althans niet dan gedwongen worden herdijkt. Van de eigendommen der liquideerende maatschappij zou dus in deze onderstelling een gedeelte, dat zij zouden wenschen te abandonneeren, voor de nieuwe eigenaars waardeloos zijn. Het ligt dus voor de hand, dat zij voor die eigendommen in dat geval eene ge ringere koopsom over hadden, dan wanneer zij op volledige exploitatie er van konden rekenen. Ook om deze reden heeft dus de be doelde clausule voor den Minister niets bevreemdends. Maar wel strekt het hier medegedeelde ter bevestiging in de overtuiging, dat alleen bij het toestaan van het subsidie de herdijking spoedig in haar geheel en op zoodanige wijze zal worden uitgevoerd als voor de beveiliging van den spoor weg noodig is. De minister deelt voorts mede, dat het voornemen bestaat te zorgen, dat de be grooting van den Eersten Bathpolder jaar lij ka onder de oogen der Regeering koine, opdat zij volledig kunne nagaan, of aan de instandhouding der dijken ge noegzame zorg wordt besteed. De Minister betoogt dan nog verder, dat de Reg. niet bij machte is calamiteus- verklaring te bewerkenzij heeft af te wachten hetgeen de Staten daaromtrent uit vrijen wil, behoudens Koninklijke goedkeuring, beslissen. Deze oplossing zou bovendien te veel tijd hebben ge vorderd. De Minister bestrijdt eveneens met het oog op de onmisbare zekerheid van spoedige uitvoering der werken, het maken van een zeekeerend werk, zoomede van gebruikmaking van art. 649 Burger lijk Wetboek. Goes. De in den laatsten tijd zich meermaal aan diefslal schuldig gemaakt hebbende elf jarige J. L. alhier, beging gisteren namiddag weer de fout eenig geld uit de lade van den barbier van den E. in de Langekerkstraat alhier weg te nemen, welk geld hij besteedde voor een zwem broek en snoepgoed. Westkapelle. Maandagavond kwamen een dertigtal dijkwerkers op den dijk bij een, die genegen waren, het werk op de oude voorwaarden te hervatten. Een hun ner ging daarop naar den opzichter, den heer P. L. Bolier, die hem evenwel naar het Polderbestuur verwees. Naar meu zegt zullen heden avond vele dijkwerkers op den dijk komen, om verder te beraad slagen. (M. C.) Bij kon. besluit is met 1 Juli be vorderd tot ingenieur van den rijkswater staat der 2de klasse de heer J. P. van Tlissingen te Goes, thans ingenieur van den rijkswaterstaat der 3de klasse. Krabbendijke. In aansluiting aan 't bericht in ons nummer van gisteren, kan nog gemeld warden, dat dhr. J. P. Krijger met 1 Juli 1. 1. ook ambachtsheer is ge worden. De rechten daarvan kocht hij ook van dezelfde heeren. Deze hielden er steeds een jachtopziener op na met een aardig weekloon. Deze betrekking zal nu vervallen. Vlissingen. Hedenmorgen is alhier aangekomen het Duitsche rijks-poststoom- schip «Admiral" komende van Zuid- en Oost-Afrika. Het schip ontscheepte hier een 60-tal passagiers, waarna het naar Hamburg vertrok. Westkapelle. Woensdagavond hebben de dijkwerkers alhier een vergadering gehouden en besloten 3 uit hun midden naar Middelburg (naar het polderbestuur) te gaan en te verzoeken om het werk op den ouden voet te mogen voortzetten, Ook Woensdag is men er niet in geslaagd het bij Colijnsplaat gezonken steenschip van schipper J. Borsje, van Papendrecht, te lichten. In het schip is een opening, waardoor het water binnen komt, en men kan den inhoud niet be reiken, wijl het vaartuig beneden laagwater zit. Wel zou de lading steen door duikers kunnen worden verwijderd, ten einde het schip vlot te krijgen, doch van het besluit daartoe is nog niets bekend. Zaterdag reeds zijn de vrouw en de kinderen van den schipper naar Papendrecht vertrokken, terwijl hij zelf en zijn knecht zich nog te Colijnsplaat bevinden. lerseke. Benoemd tot klerk bij de Staatspoorwegen ter Standplaats Ravesteijn de heer R. S. Cupéry alhier. Onderscheidene schippers in deze gemeente brachten gisteren eene hoeveel heid palen aan, die op de Schelde door hen waren opgevischt. Near men zegt moeten nog eene menigte palen drijvende zijn. Deze week werden op de Oester- bank reeds eenige zaadoesters gevonden en ook werd reeds oesterbroed geconsta teerd op de uitgezaaide schelpen. Maar ook werd het zoozeer gevreesde mossel zaad weer ontdekt. Enkele oesterper- ceelen op de Grevelingen zijn geheel er onder gevallen. Op de Ierseksche oesterbank is tot dus ver nog geen mosselzaad gezien. Gisteren werd door gezworenen en pzichters van «de Breede Watering be westen lerseke" het sluisje in den Ouden Dijk onderzocht. Dit onderzoek had ten uitslag dat de Molen- en Olsendepolder alsnog niet mogen uitwateren in de Breede Watering, want eerst zal de vloer van het sluisje moeten worden vernieuwd en wanneer dit plaats heeft gehad, dan zul de opening van het sluisje in overwe ging worden genomen. Gisterenavond werd alhier door schipper R Vlaming aangebracht een Zee Engel of Rhiua Squatina. Het dier dat l'/z ineter lang is, werd aan een touw in een oesterput vastgelegd, alwaar het veel bekijks heeft. Men meldt uit Eindhoven In de menagerie van Fortunio, op de kermis alhier, had een groot ongeluk kunnen plaats hebben. Zekere J. G., die er ver maak iti vond een der leeuwen te tergen en zoodoende dicht bij de tralies kwam, werd plotseling door het dier bij den rechterarm gegrepen, en toen G. zijn rechterarm met den linke» arm wilde be vrijden, greep het dier den man met beide pooten vast. Bij zijne bevrijding bleek het dat G. eenige bloedige verwondingen op- geloopea had terwijl zijne kleederen ook deerlijk gehavend werden. Er wordt dit kon eigenlijk be kend wezen in Den Haag een schaam- telooze handel gedreven in namaak-schil- derijen. Apol's, Van Waning's, Duchatel's, Gruppé's voor 'n tientje, hoogstens voor f25, en dan in een lijst, men behoeft niet eens zoo erg goedgeloovig te wezen om er in te vliegen, om voor de verleiding te bezwijken. Eenige dagen geleden is op die manier weer een geacht ingezetene de dupe ge worden, nog wel door bemiddeling van een «kunstkooper", wiens goede trouw buiten spel kan blijven. De koop betrof ten Gruppé en toen het ding den schilder 'vertoond werd, was deze even veront waardigd over hel passeeren van zulk een lor onder zijn naam, als verbaasd over de brutaliteit, waarmede zijn handteeke- ning was nagebootst. (L. en V.) Naar de Vr. Soc. verneemt, bestaat er in de organisatie van zeelieden een ernstig voornemen om een krachtige aktie op touw te zetten voor den 8urigen ar beidsdag, dat is in scheepsterm het 3 wachten stelsel De door B. en W. te Haarlem eerst geschorste, nu ontslagen werklieden bij de reiniging hebben zich allen schul dig gemaakt aan diefstal. Een bekend op- kooper speelt hierbij weer een vreemde rol. De commissaris van politie te Den Haag heeft ter beschikking van de justitie gesteld een als heer gekleed man, die onder voorwendsel een geschikte woning te zoeken, zich toegang wist te verschaf fen tot verschillende leegstaande huizen in de stad, en dan alle aanwezige koperen kranen medenam. De politie heeft ter be schikking van de justitie gesteld een man, wiens uitlevering was verzocht door de Duitsche regeering. Naar men verneemt maakte deze man deel uit van een bende kwartjesvinders, die zich over de groote steden van ons land heeft verspreid. De politie, die het vermoeden heeft, dat nog meer dergelijke personen in de residentie verblijven, tracht dezen op te sporen. De politie heeft nog de hand gelegd op een tweeden Duitscher, een z.g. kwartjesvin der, en dezen ook ter beschikking der justitie gesteld ter uitlevering. De man, die in gezelschap was van vrouw en kind, beweerde naar Holland te zijn gekomen om herstel te zoeken van zijn geschokte gezondheid. De politie had echter redenen om aan de waarheid van dit verhaal te twijfelen en heeft het gewenscht geacht, dezen „kurgast" het verder verblijf in de residentie te ontzeggen. - Te Gendringen heef» men langs den weg het lijk gevonden v.m een 60- jarigen landbouwer. De man was den vorigen dag naar de kermis te lift ge weest en is waarschijnlijk op zijn terug reis door een beroerte getroffen. 1 e Kimswerd is een 3jarig knaapje door de stoomtram overreden. Het kind ligt bedenkelijk been, borst en arm zijn ver minkt. Geref. Ziekenverzorging. De Alge meene vergadering der „Vereeniging tot bevordering van Geref. Ziekenverzorging in Nederland" zal worden gehouden op Donderdag 20 September 1906, des voor middags te 11 ure in de Geref. Kerk te Ermelo. De commissie ad hoe geeft in over weging, dat door middel van de Afdee- lingen het volgend voorstel ter Alg. Verg. kome le. De Vereeniging worde vooralsnog niet ontbonden. 2e. Zij late voorloopig de opleiding voor de Ziekenverpleging rusten. 3e. Zij blijve zich echter wel belasten met de uitzending van verpleegsters. Ten einde aan dit laatste te kunnen voldoen, zou de Vereeniging aan alle ge diplomeerde verpleegsters van Gerefor meerde belijdenis, gelegenheid moeten geven, zich aau de Vereeniging te ver binden op nader overeen te komen voor waarden, ten einde door haar in de vi r- pleging te worden uitgezonden, en een Rusthuis moeten onderhouden, in een nader aan te wijzen plaats, met een di rectrice aan het hoofd, waar de by de Vereeniging aangesloten verpleegsters haar tehuis kunnen hebben zoo dikwyls en zoolang zy niet in verpleging zyn. Met een inkrimping en wijziging van den arbeid, gelijk die hier wordt voor gesteld, zou de Vereeniging, zij het ook op meer bescheiden wijze, nog kunnen beantwoorden aan haar doelde bevor dering van Christelijke verzorging der kranken, en toch haar tegenwoordige financieele draagkracht niet verre te boven gaan. Telken jare op de Alg. Verg. dient, zegt de Commissie verder in een circulaire aan de Afdeelingen, Corporation en leden der Vereeniging, de zaak der Geref. Zie kenverzorging principieel en practisch te worden besproken en moet worden ge zorgd, dat de weg tot theoretische en practische opleiding aan een ziekenin- richting, zoo mogelijk in samenwerking met andere Vereenigingen voor zieken verpleging, worde open gehouden. En vooraan op het program sta het zoeken en bevorderen van samenwerking van allen, die op het gebied der Geref. verzorging van lijdenden arbeiden even zoo het vestigen van een algemeene over tuiging, dat Christelijke opleiding van artsen dringend noodig is. Door den minister van marine zijn de bestuurderen der verschillende kerkgenoot schappen uitgenoodigd vooral met de sche pelingen veel in aanraking te komen. De minister verwacht van dezen maatregel vele en goede vruchten. Een geestelijke of godsdienstleeraar, die een schepeling van zijne jeugd gekend heeft, hem in de kinder en jongelingsjaren onderricht heeft, zal ongetwijfeld veel invloed op zoo iemand hebben. Verschillende gunstige bepalingen zijn, om het doel te bereiken, genomen o. a. is de schepeling vry van dienst, kan met den geestelijke of godsdienstleeraar gaan wan delen of verblijven in een der kamers van het wachtlokaal. Desverkiezende wordt den geestelijke of godsdienstleeraar restitutie gedaan van de gemaakte reis- en verblijf kosten. (Centrum). Onlangs is te Triest een beruchte Albaneesche bendenaanvoerder in hechte nis genomen, op wiens hoofd de Porte een prijs van 300 Turksche ponden heeft gezet. Zij vroeg nu om uitlevering, maar die zal wegens het ontbreken van een uitleveringstractaat tusschen Turkije en Oostenrij k w aarschijnl ij k niet plaats hebben Gisteren zijn te Warschau weer drie politiebeambten doodgeschoten. Een patrouille snelde toe, vuurde en doodde een voorbijganger. Verschillende personen werden gewond. De revolutionairen zou den besloten hebben alle politiebeambten te vermoorden, die te Bjelostok hebben meegedaan. Nabij Kisloska aan den spoorweg naar Charkof hebben onbekenden in den trein den kassier van de Bogodoechof- Berestofsche mijnmaatschappij aangevallen en van 22,000 roebel beroofd. De man sprong de roovers terstond na. Later werd hy vermoord tusschen de rails gevonden. Te Petersburg is een prachtige mo toromnibus voor den Tsaar aangekomen. Het rijtuig is te Boedapest gemaakt en heeft niet minder dan bijna f 50,000 gekost. Bij aankomst werd het zorgvul dig geïnspecteerd door generaal Schau- fuss, den minister van verkeerswezen. De zeer groote wagen bevat een compar timent voor den Tsaar, een voor diens gevolg, een voor bagage en een toiletge legenheid de wagen is geheel bekleed met pantserstaai. Frankrijk en Marokko hebben de zaak-Charbonnier in der minne geregeld. Charbonnier is de naam van den Fransch- tnan die eenige maanden geleden in Ma rokko door de onderdanen van den Sultan vermoord is. Het magzen heeft alle eischen van Frankryk ingewilligdfr. 10Q.00O schadevergoeding, gedenkteeken op te richten op de plek waar de Franschman vermoord is, verontschuldigingen, en toe zegging door de Marokkaansche overheid dat zij alles in het werk zal stellen om de moordenaars op te sporen en te strafteD. Gisteren zyn de vertegenwoordigen vaq

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2