Aanbestedingen. Openbare Verksopligee. Afloop Verkoopinpen enz. Advertentiën. Uit de Tweede Kamer. Marktberichten. ■f omgeving de verpersoonlijkte verleiding. Ook was hij voorzitter van een aantal clubs, waar het dermate „luchtig" toeging, dat de heeren het noodig oordeelden de deuren door wachters te laten bewaken. ReedB sedert een jaar deed de Bond de wan hopigste pogingen, om dendoorzijnkapitaal ondersteunden invloed van Whitetebreken. Als zoovele jonge meisjes is ookde vrouw van Thaw als zijn offer gevallen. Harry Thaw is te Parijs geen onbekende. Hij hield er zich dikwijls op en gaf er schit terende feesten aan de leden van de Ameri- kaansche kolonie. Eenmaal noodigde hij tegelijkertijd la belle Otero, Cleo deMérode en Liane de Pougy uit en zond zijn uit- noodigingen onder den titelDiner des trois Beautés. Bah Het proces over den eisch door den arbeider Biewald, die bij de demonstratie te Breslau zijn linkerhand verloor, inge diend tegen den magistraat van Breslau, is verdaagd. Biewald grondde zijn eisch levenslange uitkeering op een para graaf van de Pruisische wet op oproeren, waarbij in bijzondere gevallen de gemeen ten verplicht zijn schadevergoeding uit te keeren. Het proces, dat om politieke redenen groot belang inboezemt, werd ver daagd, omdat eerst uitgemaakt dient te worden, ot de oploop niet reeds was geëin digd, toen Biewald, die er niet bij betrokken was, den houw kreeg. In de Hongaarsche begrootingscom- missie gaf bij de behandeling van den post „Hofhouding" de afgevaardigde Szaba den wenseh te kennen, dat het Hof ten minste een deel van het jaar te Buda-Pe3t door zou brengen. Zoolang dat niet het geval is, was het op dien post uitgetrokken bedrag te beschouwen als eene belasting, die Hongarije aan Weenen opbracht. Tegen dien post zelf had hij geen bezwaar, die daarna onveranderd werd aangenomen. Op den „London and South-Western"- spoorweg is eergisterennacht een nood lottig ongeluk gebeurd, waarbij 23 men- schen gedood en vele anderen gewond werden. Een trein uit Devonport, bij Ply mouth, welke de passagiers der booten van de Amerika-lijn naar Londen bracht, is om 1 u. 20 ontspoord, even voorbij het station Salisbury. Bij een bocht van den weg vloog de locomotief uit het spoor, tegen een pilaar van een spoorwegbrug, en vervolgens tegen een anderen trein aan, waarna zij omviel en den machinist en den stoker verpletterde. De overige wagens drie rijtuigen le klasse en een restauratiewagen werden tegen de brug en de locomotief verpletterd of scloven in elkaar. Een man werd deerlijk verminkt over den weg heen in een naburige straat geslingerd. Het reddingswerk, waaraan men terstond met grooten ijver begon, leverde groote bezwaren op. Het kostte zeer veel moeite, de ongelukkige passa giers, die tusschen de vernielde wagen- deelen bekneld zaten, te bevrijden. Twee der gewonden bezweken al kort nadat men hen in het tot hospitaal in gerichte station had gebracht. Er moeten nog 10 of 12 anderen in zeer bedenkelijken toestand verkeeren. Het had weinig ge scheeld, of de Burgemeester van New-York en zijne vrouw waren ook in den trein geweest. Alleen doordat hun schip te laat iu Plymouth aankwam, gingen zij met een anderen trein. Volgens nadere berichten varen in de vernielde wagens 411 passa giers, en van deze zijn slechts 9 ongedeerd gebleven. Van een jonggetrouwd paar, op de huwelijksreis, is de man gedood. De jonge vrouw bleef ongedeerd, maar men vreest, dat zij krankzinnig zal worden. Drie treinbeambten werden in het vuur van de locomotief geslingerd en zij ver brandden levend. De transatlantische boot had vertraging gehad en daarom hadden een aantal pas sagiers er maar de voorkeur aan gegeven hunne reis te vervolgen tot Southampton. Met Sir Wilfrid Lawson, wiens over lijden wij gisteren meldden, is een bekende en populaire figuur voorgoed uit het Lager huis verdwenen. Het was steeds een te leurstelling voor het Huis, wanneer de kiezers van het district Carlisle en Cocker- mouth den geestigen geheelonthouder een wijle niet herkozen. In de zeventiger en tachtiger jaren was Sir Wilfrid de humo rist van het Lagerhuis. Men juichte wan neer hij bijv. een geallitereerde beschrij ving van het kabinet gaf of somtijds bij een rede van ernstig-proza overging in geïmproviseerden dichtstijl. Maar aan de zen humor ging bij den kranigen doode groote ernst en vastheid van karakter ge paard, niet als drankbestrijder maar ook als politicus. Hij was de stichter van de United King- '■ow Alliance. Zijn moedige, nobele houding tijdens den Boeren-oorlog berokkende hem m -mgeland zelfs groote impopulariteit, doch daarbuiten veel vrienden en bewon deraars. -^e echtgenoote van den Amerikaan- sohen gezant te Londen en mevr. Long- worlh-Roosevelt, zijn dezer dagen door ds Koningin van Engeland in particuliere audiëntie ontvangen. Heel Engeland, iiiet den Koning en de Koningin aan het hoofd, sloolt zich uit om „prinses Alice" beleefd heden te bewijzen. Zaterdag begon de Kamer hare laatste werkzaamheden vóór het uiteengaan met de behandeling van een pensioenskweatie. Een gepensioneerden sergeant van de mariniers, zekeren Peschke, is eenige jaren geleden, onder de werking van do oude militaire pensioenwetten, een pensioen toe gekend, lager dan dat, waarop hij meent reeht te hebben. Er was n.l. bij de vast stelling van het bedrag in aanmerking genomen, dat de man nog in staat was door handenarbeid in zijn onderhoud te voorzien. Dit was naar we zeiden volgens de toenmaals in werking zijnde pensioen wetten. De sergeant beweerde echter geen handenarbeid te verrichten in den zin van de wet van 1851 en het K. B. van 1883. Daar toch in dit laatste n. 1. werd onder handenarbeid verstaan, zware arbeid als ploegen, spitten, het dragen van zware lasten enz. De man verricht eenvoudig schrijfwerk en dat is al. Reeds twee jaar geleden had dan ook Peschke een ver zoekschrift ingediend aan de Kamer, die toen de wensehelijkheid uitsprak om den genoemden sergeant, zijnde voortdurend geheel buiten staat om door handenarbeid in zijn onderhoud te voorzien, een pensi oen te geven in overeenstemming met zijn rang. Maar die wensehelijkheid bleef wensehe lijkheid Peschke ontving tot heden geen cent meer. Vandaar een vernieuwd adres aan de Kamer, om nog te willen voldoen aan den wensch van 1904. In dien zin werd dan ook door de commissie van de verzoekschriften de Kamer voorgesteld. Zou de Kamer de conclusie aannemen of niet Daar ging het over in het debat, dat door verschillende sprekers metwarmle werd gevoerd. Zoowel door voorstanders n.l. de heeren Ter Laan, v. Idsinga, Lim burg, Duymaar v. Twist en Roodhuyzen als door tegenstanders der conclusie, onder wie Tydaman, v. Doorn, v. Alphen en Loeff. En al werd nu op aandrang van dhr. v. Alphen de scherp geformuleerde conclusie wat verzacht, zoodat er nu van „eenuitnoodiging" aan den minister sprake was, om aan den in 1904 uitgesproken wensch der Kamer te voldoen, de bezwa ren bleven bestaan. Nadat nu nog na enkele opmerkingen van de heeren Loeff en Schokking, de heer Lieftinck de opmerking heeft gemaakt, dat de bedoeling van de conclusie, die aan het oordeel der Kamer moet worden onder worpen, geenszins ten doel heeft, wan trouwen te openbaren in den Minister van Marine, gaat de Kamer tot stemming over. De uitslag is, dat de gewijzigde conclusie wordt aangenomen met 33 tegen 26 stem men. En krijgt daardoor sergeant Peschke zijn wenseh, n.l. een hooger pensioen Dit hangt nu geheel af van den Minister, die weten moet, wat hij met het verlangen der Kamer doet. Een portefeuille-kwestie zal er van het nederig verzoek van adres sant in verband met de beslissing der Kamer wel niet gemaakt worden. Verder zijn nog aangenomen verschillende kleine wetsontwerpen en conclusiën. Een adres van de schutterij-officieren, nu door op heffing der schutterij werkeloos haast schreven we broodeloos geworden, om schadeloosstelling, n.l. een soort van wacht geld, werd wellicht uit gebrek aan tijd tot later verschoven. In de discussie bleef de Kamer steken. Er zal echter wel niets van komen. Het is en blijft de vraag wie zal dat betalen, het rijk of de gemeente. De Kamer is daarna tot nadere bijeen roeping uiteen gegaan. Donderdag 5 Juli. Baarland, bij Traas door dhr. Hoogvliet 2 uur het bouwen van twee woonhuizen van elkaar op het dorp Aan wijzing 11 uur. Zaterdag 7 Juli. Gr o e s 3 uur in de Chr. School, schoon maak dier school. Dinsdag 10 Juli. Middelburg. Raadhuis l'/2 uur herstellen kaaimuren enz., verf-, teer- en stucadoorwerk. Aanw. 4 Juli. Inl. ge meente-bouwmeester. Bresken s. Directiekeet 10'/2 uur het maken van een buitenberm en het vernieuwen van een standhoofd voor de waterkeering van het waterschap Oud- en Jong-Breskens. Aanw. 4 en 7 Juli. Inl. seer.-ontv., Groede. Woensdag 11 Juli. Krabbend ij ke, 1 uur bij Krijger, door het bestuur van den Oostpolder, het verzwaren en verhoogen van den zeedijk en het maken van een binnenberm. Biljet a 50 cent bij dhr. BoluijtGoes. Aanwijz. 9 uur. Vrijdag 13 Juli. Wilhelminadorp door het Dijk bestuur van den Wilhelminapolder 11 uur het verhoogen en verzwaren van den zee dijk ten westen van Oost-Beveland. Bestek bij dhr. E. v. d. Bosch, Ooes. Inlicht. J. Nieuwdorp, Sas. Zaterdag 14 Juli. Goes, 11 uur Polderhuis Markt, door het bestuur van de BreedeWatering, volgens bestek lo. vernieuwing enz. der werken en eenjarig onderhoud der sluizen, gebou wen en booten. Volgens bestek 2o. ver nieuwingen enz. der beulen in 5 perc. Volgens no. 3 het delven van een gedeelte der hoofd waterleiding van 18i3,5 onder Kattendijke en Kloetinge, over 2400 M. leDgte. Volgens no. 5 het leveren van 1080 M3 onderhoudsgrind en het per as vervoeren van 920 M3 ondeihoudsgrind. Bestekken bij Kleeuwens k Zoon ad. 25 et. Donderdag 5 Juli. Oudelande, bij wed. Lous door not. Overman 10 uur voor wed, Kole het huis en tuin Bloemendaal2580 c.A. en 403 c.A. erfpachtgrond. En 112941 H. bouw land en zijkantweg. Daarna bij wed. Kole inboedel, arbeidersgereedschap, 2 geiten, 1 varken, 20 kippen, mest, enz. Wijdag 6 Juli. St. Anualand, door not. Timmer mans 7 uur in het Veerhuis een hoogaars, een aandeel in de weegbrug en een vor dering ten laste van de Rijkspostspaarbank lerseke, in de Oesterbeurs 1 uur door not. Houwer voor J. Schipper een huis en schuurtje Damstraat 969 c.A. Eu 910 c.A. grond daarachter. En 1,9010 H.A. weiland. Na afloop bij Schipper huisraad,Smallegange Kroniek van Zeeland. Het huis te zien Dinsdags en Woensdags 35 uur. Zoutelande, door not. Loeff bij Willemse 2 uur een huis, schuurtje en tuin 441 c.A. Te zien 's morgens 6 Juli. Oost Souburg, iu Dorpzicht door not. Boseh 5,0665 H.A. bouw- en weiland in 9 perc. en een huis en tuin 252 c.A. in Zuid watering de herberg „Het Vlagge tje" 3050 o.A. Eu in W. Souburg 5730 e.A. bouwland. Zaterdag 7 Juli. 's-Heer Arendskerke, 10 uur, door deurw. Hollmaun en Verhoek, af braak hofstede Elenbaas. Dinsdag 10 Juli. O e s 3 uur op het Slot verpachten voor het R.-K. Armbestuur van Goes door not. v. Campen voor 7 jaren Nisse11990 c.A. bouwl. in den Zak10960 c.A. id. 11610 c.A. id.10800 c.A. id.9550 eA. id. in Welhoek. Heinkenszand4450 c.A. id., 4270 c.A., 4150 c.A. id., enz., ook in Kapelle en Schore weiland. Woensdag 11 Juli. Koudekerke, voor A. Wielemaker, 1 uur, bij Botting, door not. v. Nim wegen veldvruchten. Biggekerke, uur door not. Hioolen de hofstede van Gillis Stroo. Poortvliet, door not. v. Steenber gen 12 uur voor dhr. De Rijcke beestiaal en landbouwwerktuigen. Donderdag 12 Juli. Kattend ij ke, door not. Pilaar bij Pelius, 1 uur, voor M. v. Damme 15 H.A. (51 perc.) veldvruchten. Kapelle, voor wed. P. Staal Wz., door not. Liebert, 2 uur, twee wisschen- bosseheu 1,1540 eu 1,1570 H. Een huis en schuur 537 c.A. En 2,0440 H. bouwland. St. - Maartensdijk (5 Juli inzet) door not. Meulenberg bij W. de Graaf voor erven wed. De Graai' 7 uur een winkelhuis en schuur Kaaistraat. En 1 schuur West straat. En 2 uur aan de schuur Weststraat beestiaal, landbouwartikelen. Vrijdag 13 Juli. Rit them, bij Jan Wouters door not. Hosang, 10 uur, 1 bruine merrie 10, 1 bruine ruin 4 jaar, 6 melkkoeien, 2 twee jarige vaarzen, 3 kweekkalvers, 2 varkens, 2 geiten, 14 hoenders, 1 veewagen, 3 men- wagens, 1 handkar op veeren, driewiels- kar, eaoksploeg, schoffelploeg, kiekenren, landbouw-, melk- en zoidergereedsehap, meubelen, veldvruchten. Maandag 16 Juli. Heinkenszand, bij Geus door not. v. d. Kloes en Liebert, tiendeaverhuring voor Ovezand, 's-Heer Arendskerke en Heinkenszand. 's- Gravenpolder, half 12 bij Ver beek door not. v. d. Kloes en Liebert, tienden verhuring voor 's-Gra venpolder, Hoedekenskerke, Nisse en 's-Heer Abts- kerke. En half 2 voor Driewegen, Elle- woutsdijk, Baarland en Oudelande. Dinsdag 17 Juli. Goes, 9 uur op het Slot tienden ver huring door not. v. d. Kloes en Liebert voor Goes, Kloetinge, Rilland, Borssele en Wolfertsdijk. En om 10 uur voor Kapelle. Goes in de Prins door notaris Pilaar I,59,10 H.A. weiland. Zoutelande, door not. Hosang bij M. Melse, inspan als Woensdag 18 Juli. Ritthem, 11 uur bij de Voogd door not. Paap 2 huizen 83 en 83 met schuur enz. en bouwland aan den straatweg naar de Zuidwatering samen 1503 eA. En veldvruchten. En om 2 uur voor de hui zen gereedschappen, houtwaren, geiten, kippen enz. t eTITgTrTmTm e n. Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend, dat van 10 Juli tot en met 9 Augustus a. een aanvraag om vergunning tot indijking van gronden in de gemeenten Veere en Arnemuiden met toelichting, be grooting van kosten en teekeningen ter inzage van een ieder zal zijn nedergelegd op de secretarie der gemeente Veere en op de Provinciale griffie. Alsmede eene aanvraag omvergunning tot indijking van gronden in het Slaak, ten noorden van den Slaakdam, in de gemeenten Steenbergen en St. Philipsland, alles met bestek, begrooting van kosten en teeke ningen ter inzage van een ieder zal zyn nedergelegd op de secretarie resp. der gemeenten Veere en St. Philipsland en op de Provinciale griffie. De belanghebbenden zijn bevoegd binnen veertien dagen na afloop van dien termijn hunne bezwaren tegen de onderneming bij Gedeputeerde Staten schriftelijk in te dienen. Bij kon. besluit is op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan A. de Kok Jz. te Krabbendijke, als dijkgraaf van deü Oostpolder (Krabbendijke). Voorts is be noemd tot burgemeester van Overslag D. Malteló. Op verzoek eervol ontslag ver leend aan H. v. d. Waarden als assisent bjj het Rijkslandbouwproefstation te Goes. Londen. De oorzaak der ramp bij Salisbury ligt naar alle waarschijnlijk heid in de groote snelheid, waarmee de trein reed. Twee maatschappij-n zijn bij de lijn Plymouth-London met expres-trei nen betrokken. Even buiten het station van Salisbury is een gevaarlijke bocht, waar de trein met een razenden spoed langs stoof. De waggons werden een tijdlang heen en weer geslingerd en de locomotief ontspoorde. Een aan 't gevaar ontkomen Amerikaansche passagier ver klaarde, dat hij ofschoon gewend aan snel reizen in Amerika nog nooit een dergelijke vaart had bijgewoond. Voordat de ramp plaats greep, waren de passa giers allen in vroolijke stemmingmen speelde kaart en dronk thee om zich wak ker te houden. De op elkaar getaste, afschuwelijk ver minkte slachtoffers boden een hartver scheurend schouwspel. Het lijk van den machinist werd geheel en al verbrand, op den locomotiefhaard gevonden. Petersburg. In een regeerings-eom- muniqué wordt gezegd dat het ministerie op bevel van den Czaar een wetsontwerp bij de Doenia heeft ingediend tot ver meerdering van het grondbezit en de ver betering der eeconomische toestanden onder de boerenbevolking. Petersburg. Uit liet rapport van het regeeringsonderzoek omtrent het te Bjeli- stok gestationeerde regiment blijkt dat de manschappen tijdens het oproer correct gehandeld hebben. De officieren zullen op strenge wijze ter verantwoording ge roepen worden. Londen. Aan de Daily Mail seint men uit Korea dat in de Japansche handels politiek en de bevordering der Japansche scheepvaart door de regeering al meereen anti-Europeesche gedragslijn wordt ge volgd, welke taktiek zooveel succes lieeft dat Japans handel en nijverheid bloeien, dat er geen werkloozen meer zijn en de prijs van den grond verdubbeld is. Middelburg. De op 15 Juni j.l. ge houden aanbesteding voor de levering van aardappelen, ten behoeve van het garni zoen te Middelburg, in het tijdvak 16 Juli31 October 1906, waarbij de laagste inschrijver wasde heer J. Sanderse al hier voor f2,98 de H.L. is door den Mi nister van oorlog wegens te hoogen in schrijvingsprijs niet toegewezen. Aan verschillende gegadigden zal nu prijsopgaaf worden gevraagd. Kamperland. Vrijdag werd door not. Noordijke voor de familie Markusse publiek verkochthaar hofstede in 59 perceelen. Koopers werden van perc. 1 de heer J. W. Marcusse, Veere (hofstede)perc. 2, 3,32, 33 en 34 firma Schippers, Kamperland perc. 4 Jan de Kam Senior, id.perc. 5 C. M. de Lange, id.perc. 6 en 12 G. H. Leendertse, id.perc. 7 W. de Loofï Az., id.perc. 8 A. Balrker, id.perc. 9,13,15, 24, 25, 26, 27, 28, 30, 31, 50, 51, 52 P. Zuidweg, Kats perc. 10 en 11 A. Heule, Kamperland perc. 14 C. Janse, id.perc. 16 J. Rademaker, id.perc. 17 J Huiszoon, id.perc. 18 A. Imanse, id.perc. 19, 20, 21, 22, 23 J. P. de Kam, id.perc. 29 P. Wiskerke, id perc. 35 en 36 J. M. Noord- hoek, id perc. 37, 38, 41 J. J. Deurloo, id. perc. 39, 40 A. Heijboer, id.perc. 42, 43, 44,45,46, 47, 48, 49 A. Dieleman, id perc. 53, 55, 56, 57, 58, P. Verburg Dz., id. perc. 59 A. van Sorge, Middelburg. Totale opbrengst hofstede f 48946,15, pl.m. f 385 van perceel 59. (Nieuwsbode). Oostkapelle. De uitslag der gisteren gehouden aanbesteding bouw der Christe lijke School met onderwijzers woning is als volgtH. J. Hubrechtse, Wissenkerke, school 4500, woning 3200, samen 7700 H. Janse, Middelb., ƒ4000, 3300, 7300; H. J. Keulemans, Middelb., ƒ3996, ƒ3296, 7292; L. Pieterse, Middelburg, 3765, 3314, 7079; G. H. Vertregt,Middelburg, ƒ3790, ƒ2680, ƒ6470W. Jobse, Seroos- kerke (W.), 3175,65, 2722,35, 5898 A. Janse, Nisse, 2900, 2850, 5750 M. J. Sanderse en J. A. Beckkens, Middel burg, ƒ3242, ƒ2430, ƒ5672. Het eerste cijfer is de inschrijvingssom voor de school; het tweede voor de woiiing; het derde voor school en woning samen. Begrooting 5700 voor school en woning. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Vlissingen. Bij onderhandsche beste ding is de levering van aardappelen voor het garnizoen alhier opgedragen aan den heer J. Sanderse te Middelburg voor 2,71 per H.L. Dhrn. A. Botting en A. Pierens alhier hadden resp. ingeschreven voor ƒ2,79 en ƒ2,96 per H.L. B UIIGE KL IJ KB STAND, Over de maand Juni. COLIJNSPLAAT. Getrouwd-. 7, Jacob Hoogerheide, 25 j. jm, en Lena Flipse, 23 j. jd. Geboren: 18, Maria, d. v. H. v. d. Weele en C. Oaljouw28, Maria, d. v. C. Janse en P. Kramer30, Adriana, z.v. Jan Moerman en C. Kramer. Overledetii 11, Levina Francina de Kruijter, 63 j., echtg. v. M. Noordijke 23, Jacomina Breas, 75 j., wed. van G. Bou terse. i.i. 1 ■■■11 1 r»i «.iLO-mtmaowKjci» ROTTERDAM, 3 Juli. Ter veemarkt van heden Dinsdag waren aangevoerd38 paarden, 656 magere runderen, 698 vette run deren, 179 vette kalveren, 269 nuchtere kal veren, 232 biggen, 3638 koeien, 3638 ossen, 4500 pinken. Prijzen stieren 25 a 32 c., kalveren 36 a 49 c. melkkoeien f115 a f260, kalf koeien f 180 a f310, stiei en f70 a f115, paarden f 50 a f90, Biggen f7 a f14, Pinken f 50Af I30, nuchtere kalveren fok fll a f17, id. slacht f6 1 f 10 Handel vrij goed. GOES, 3 Juli 1906. Alleen Tarwe werd aangevoerd die tot onveranderde prijs verkocht werd. Oude tarwe fo,A fo,Nieuwe tarwe f6,50a f7..Wintergerst per iookilofo—,afo, Haver per 100 kilo f o,a f o,Bruine boonen f o,A fo.Karwijzaad fo,— a f 0,Koolzaad f o,a f o,Kroon- erwten f o.a f o.—Groene Erwten f o, a fo,— Opgaaf der marktzetters van de gemeente, Versche Boter per K.G. f 1.14 A f 1.26 5 middenprijs fo,6o, part. fo,per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 3,40 A f 3,70 middenprijs fl.26, part. f o,per 25 stuks. De aanvoer van Boter en Eieren was tamelijk. Opgaaf van de Landbouw maatschappij. Boter f 1.10 a f 1.26 per K.G., rekenprijs f 1.18 per K.G. Eieren f3.40 a f3.70 per 100 stuks, reken- prijs f 3.60 per 100 stuks. V eilingsvereeniging „Zuid-Beveland" GOES, 3 Juli 1906. Aalbessen (zwarte) 29'/2 a 30 cent per kilo. Aangevoerd 7000 kilo's. Kersen (vroege witte) 8 cent per kilo. Peulen 45 cent per mandje. Veilingsvereeniging Walcheren' MIDDELBURG, 3 Juli I906. Blauwe aardappelen f 4,70, idem muizen f 4,40, idem ronde f 3,60, idem schoolmeesters f 3,60, uien f 3.alles per H.L.aardbeien 61—69 cent, kruisbessen 1520 cent, peulen 26—28 cent, alles per vijfkop; doperwten 90—100 cent, tuinboonen 4550 cent, beiden per 4 H.L.andijvie (struik) 1i1/. cent per struik sla '/'43/4 cent per krop komkommers 78 cent per stuk ramenas 1 '/22 cent, peen 57 cent, rapen 3—4 cent, alles per bos zuring 5 cent, andijvie (moskrul) 6lo cent, beiden per ben. Zwarte bessen 28'/. cent, witte bessen 10 cent, beiden per kilogramblauwe aardappelen f4.muizen f3,45, beiden per H.L. VLISSINGEN, 3 Juli 1906. Boter f2.25 a fi.30 per K.G. Eieren f4.a fo,per 104 stuks. ROTTERDAM, 2 Juli. Binnenland* sche granen. T a r w e. De kleine aanvoer ging slepende tot vorige prijzen van de hand, behalve het geen door te hooge limite onverkocht bleef. Per 100 kilo f8,50 a f9,25 en puike kwaliteit daarboven. Rogge met onbeduidende aanvoer, ruimde op van f 5,50 tot f 6 per heet. Bruine boonen, waarvan de aanvoer weinig meer te beteekenen heeft, per heet. f 9 a f 10,50. Blauwe erwten. De aanvoer van dat artikel is afgeloopen. ROTTERDAM, 2 Juli. Buitenland- sche granen stil. G e r s t per 2000 kg. 60/61 kg. Zuid-Russische, stoomend f I20, f l2o'/2. M a i s per 2000 kg. Amerik. Mixed uit zeeboot £121,50 a f120; grove Donau naar aankomsttijd f 120 a 117.50. MEELBERICHT, 2 Juli. Ook deze week bleef de toestand vrijwel onveranderder is een stilstand in zaken in opmerkelijk van beide zijden. Men houdt zich met koopen terug, terwijl ook de offerten niet dringend zijn en wel in afwachting welke prijzen de nieuwe oogst brengen zal. Uit den aard der zaak gaat er weinig om, te meer omdat de voor raden bij consumenten nog voldoende zijn. Heden markt zeer stil, maar prijshoudend. Prima qual. Inlandsch fn.A f12,25. Eerste qual. Inlandsch f 10,25 A f 10.75. Prima Amerik. (Patent) f 12,a f 13.Eerste qual. Amerik. (Straight) fu,a f 11.75. Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f 9,75 a f 10,50. Extra puike qual. Hongaarsch f 14af 16. Eerste qual. Hongaarsch f a f Prima qual. Duitsch f 11.a f 11,50. Eerste qual. Duitsche fA fPrima qual Belgisch fll.A f12.25. Eerste qual. Bel gisch f 10.25 a f 10,75. Prima qual. Fransch fa fEerste qual. Fransch f 10.25 a f 10,75. Inlandsch Roggebloem f9,50 A f 10.25 Duitsche Roggebloem f 9,50 a f 10,75. Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto, incl. zak. AMSTERDAM, 2 Juli. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Friesche muizen f3,20 a f 3,60, kleine muizen f 1,50 a f 2,40, Andijker muizen groote f 2,40 a f 3,40, Kleine f 1,50 a f 2, Westl. Zand f 2,50 a f 3, Kleine fiat 1,50. Telegrafisch Weerbericht naar waarneming in den morgen van 3 Juli medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 772.7 te Horta, laagste stand 751,1 te Clermont. Verwachting (tot den avond van 4 Juli) -. zwakko tot matige Oostelijke wind, ge deeltelijk bewolkt, mogelijk onweer; zelfde temperatuur. BRIEFWISSELING. Heeren Berichtgevers worden beleefd uitgenoodigd voor 19 Juli a. hun nota in te dienen, Heden overleed mijne geliefde eeht- genoote en onze zorgdragende moeder, ELIZABETH DE DREU, na een langdurig en smartelijk, doch geduldig lijden, in den ouderdom van 60 jaren en 7 maanden. Dat haar heengaan vrede was, lenigt onze smart. Baar diepbedroefde echtgenoot, D. ROUW, kinderen, behuwd- en kleinkinderen Goes, 3 Juli 1906.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3