School nieuws. Gemengde Berichten. Oklahoma werd eerst in 1889 voor de kolonisatie opengesteld en ook toen nog slechts gedeeltelijk. Na dien tijd werden nog 10 Indianen-reservaties daarbij ge voegd. Het gebied heeft een, zelfs voor Amerika, voorbeeldelooze vlucht genomen. Voor de toelating van kolonisten, 17 jaar geleden, was het een wildernis, daar het aan blanken streng verboden was zich daar te vestigen. In het afgeloopen jaar echter bedroeg de tarweoogst van Oklahoma reeds 36 millioen bushel en werden 65 millioen bushels maïs binnengehaaldhet gebied bracht 200,000 baal katoen aan de markt, en de veestapel bedroeg 1,032,662 stuks rundvee, 804,713 paarden, 234,218 schapen en 63,482 muilezels. Oklahoma heeft op het oogenblik 79 nationale en 247 andere banken, die samen ongeveer 22 millioen dir. aan deposito's hebben. In de 2192 volksscholen ontvangen 191,433 kinderen onderwijs. Het Indianen-territorie werd in 1834 aan Indianen-stammen toegewezen, die in de meer oostelijke staten hunnen blanken buren tot last waren. De „roode kinderen van den grooten geest" zouden daar kunnen leven naar hunne wijzen en geen blauke mocht hen lastig vallen. De strijdbijl echter moesten ze begraven, vuurwater drinken was hun niet geoorloofd, maar overigens konden ze doen en laten wat ze verkozen. De omstandigheden in het Indianen-gebied zijn intusschen belangrijk veranderd en thans kan slechts een twintigste deel dei- bevolking zich er op verhoo vaardigen vol bloed-Italianen te zijn. Het overgroots deel der bevolking bestaat uit halfbloed-India nen en bovendien zijn er vele blanken, die met Iudiaansche vrouwen zijn gehuwd. Slechts in enkele gevallen echter geschiedt zulks ter wille van de schoone oogen of de zachte spreekwijze der koperkleurige dame, gewoonlijk heeft zoon huwelyk een achter grond van meer stoffelijken aard. De stammen, die daar zijn gevestigd, zijn n.l. over het algemeen zeer rijk. Uncle Sam heeft indertijd het land, dat ze in het Oos ten bewoonden, van hen gekocht welis waar voor een spotprijs en dat geld voor hen op rente gezet. Deze rente wordt nu elk jaar verdeeld en bereikt nu en dan een aanzienlijke hoogte. Daar het aandeel van den kleinsten zuigeling evenveel bedraagt als dat van den oudsten zoon, krijgt een familie dikwijls 1000 dir., terwijl ze boven dien nog recht heeft op het gebruik van het aan eiken stam toegewezen land. De strijd om het bestaan is dus voor deze In dianen een zeer gemakkelijke strijd. En menige blanke heeft daarmede zijn voor deel gedaan. Hij huwt eene lndiaansche vrouw en wordt daardoor zelf ook tot In diaan, d. w. z., hij verliest zijn eigenschap als Amerikaansch burger en wordt lid van den stam waartoe zijn vrouw behoort. Zulke mannen heeten squaw men" en duizenden hunner bewonen het Indianen-territorie. Sociaal echter blijft hij dezelfde, want de Amerikaan beschouwt den Indiaan als zijns gelijke, terwijl iemand, wien slechts een druppel neger bloed door de aderen vloeit, in het Noorden noch in het Zuiden als de gelijke van den blanke geldt. Hij en zijn kinderen zijn en blijven „niggers". De nieuwe staat is dus geboren onder de gunstigste voorteekenen, vooral daar ook voor het onderwijs behoorlijk wordt gezorgd. In Oklahoma zijn reeds de fond sen aanwezig voor het onderhoud der scholen en voor het Indianen-territorie, waar in dit opzicht eenigszins andere toe standen heerschen, heeft de regeering der republiek vijf millioen dir. voor het doel beschikbaar gesteld. Vermoedelijk za4 echter binnenkort het aantal staten der Unie met nog één worden vermeerderd. Het oongres heeft nl. den territoriën Ari zona en Nieuw-Mezico toegestaan bij volks stemming te doen beslissen of ze samen als één staat in den Amerikaauschen Sta tenbond opgenomen wenschcn te worden. Dit is niet precies naar haar zin, want ze Wenschten ieder als afzonderlijke staat te worden opgenomen. Maar er bestaat veel kans, dat ze zich voegen naar den wensck van het oongres. En als dit geschiedt, dan blijft er op het Amerikaansche vas teland nog slechts één territorie over, n.l. Alaska. Handelsblad. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar 's-Gravenhage door dr. H. T. Obbink te Middelburg. Bedankt voor Moordrecht door M. Ros bergen te Beets. Omtrent 't besluit der classioale ver gadering van Zierikzee in zake instem- tn tg roet het synodaal voorstel om de vereenigbaarheid van de betrekking van Kamerlid en Predikant te verbieden, merkt ran on3 op dat de vergadering zich wel in beginsel heeft uitgesproken in haar meerderheid voor de onvereenigbaarheid (24 tegen 18) docb daarna (22 tegen 20) zich verklaarde voor 't reeht van dispen satie door den kerkeraad met verplichting to: een goede vervanging. Zierikzee komt dus ook bij de tegen standers van het Synodale voorstel zooals 'idaar ligt te staan. Op Woensdag 25 Juli zal in Dies- bosch bij Princenhage het 31ste Zuider Zeudingsfeest gehouden worden. Sprekers zijn ds. D. 3. v. Aalst, te Rot terdam (Openingsrede); J. L. D. van der Roest, zendeling van Halmaheirads. J. van 't Hooft, te Vlaardingen ds. G. W. van Leusben, te Goes G. Maan, zendeling van Celebes; ds. J. J. van Noort, te Am sterdam ds. J. C. Scheller, te Gpesdr, L. H. Wagenaar, te Middelburgds. W. Hellemans, te Bodegraven (Slotrede). Geref. Kerken. Beroepen te GiessenNieuwkerk J. C. Rullmann te Garijp. Aangenomen naar Duurswoude door H. Brinkman te Oldemarkt. Bedaukt voor 's-Gravenmoer door H. Brinkman te Oldemarkt. Te Leiden aan de universiteit slaagde voor het 2e natuurkundig examen de heer A. J. de Weerd van Middelburg, terwijl te Amsterdam aan de Universiteit bevor derd is tot docter in de rechtswetenschap, op stellingen, mej. G. J. Stemberg, ge boren te Brielle. Aan de O. L. school te Vrijhoeve Ka- pelle is tot onderwijzeres benoemd mej. Boone van Wemeldinge. Mel 1 Juli heeft zij in laatstgenoemde gemeente eervol ont slag gekregen en is de heer Dobbelaar tijdelijk als plaatsvervanger benoemd. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School te Bergen op Zoom Mej. E. D. v. Vijven, thans als zoodanig werk zaam aan de Chr. School te Rotterdam. Goes. Eerstdaags wordt bij de Maatseb. van Staatsspoorwegen de aangevulde of zoogenaamde centrale dienstregeling in gevoerd, waarbij nog nauwkeuriger con trole komt voor wissels en seinlichten. In de nabijheid van verschillende stations, zijn of worden blokhuisjes, ook wel sein huisjes genoemd, gebouwd. Aan den overweg van wachthuis 42 alhier is zulk een gebouwtje reeds voor den dienst in orde gebracht met de sein- toestellen. Van uit het station, waarmede het seinhuis in verbinding staat, worden de bevelen gegeven per seinklok. Deze uitbreiding van werk eischt weer uitbrei ding van personeel, want voor ieder blok huis, zullen twee of drie personeü, die elkander aflossen, noodig zyn. Goes. Provinciale schietwetstrijd der vereeniging „Koningin Wilhelmina." De dagmedaille, groot zilveren medaille aangeboden door den heer D. J. Oggel, lid der Prov. Stalen te Axel, werd Zaterdag behaald door den heer Bootsgezel te Bres- kens met 3 x 20. De stand van Zaterdag is als volgt Vijf6ehotskaart op 150 punten. Boots gezel, Breskens, 56, 56, 55, 49 Eereboon, 54De Graag, 's-Gravenpolder, 53 De Blaay, Nisse, 45. Cylinderbaan maximum 100 punten. Bootsgezel, Breskens, 93, 93, 93, 82; 3 X 20 dagmedailleRottier, 's-Heer Abiskerke, 70; Drijgers, id., 84, 64; Braam, id., 75, 70De Blaay, Nisse, 78, 44A. F. de Paauw, Goes, 77, 47De Graag, 's-Gra venpolder, 93, 74. Driescholskaart maximum 36 punten. A. F. de Paauw, Goes, 34, 33, 31, 31, 31, 31, 30De Blaaij, Nisse, 34, 34, 33, 33, 33, 32, 31 Kievit, 's-Gravenpolder, 30, 30; De Punter, 's-Heer Abtskerke, 33,32,31; Meeuwse, 's-Heer Abtskerke, 30. Middelburg. Zondag herdacht de heer H. J. G. Hartman, hoofdcommies ter pro vinciale griffie van Zeeland alhier, den dag waarop hij vóór vijf en twintig jaren benoemd werd tot len klerk op die griffie. Van den Commissaris der Koningin, de leden van het Gedeputeerd college en den Griffier der Staten ontving hij op zijn feestdag een bewijs van waardeering. Middelburg. Gisteren werden een vijf tal jongens, die aan den kanaaldijk aan het zwemmen ware* door de politie op heeterdaad betrapt, zij werden verbaliseerd wegens het zwemmen op verboden plaats, het in brand steken van hooi en het loo- pen op het grasveld. De eersvolgende uitvoering van het stedelijk muziekcorps onder leiding van den heer luitenant Morks, is bepaald op Vrijdagavond half 8 a. s. Het programma wordt niet meer in de bladen gepubliceerd, doch zal tijdens de muziekuitvoeringen op het Molenwater te verkrijgen zijn tegen betaling van 1 cent. Te Gorishoek het overzetveer bij Scherpenisse naar Iersekedam zijn Zaterdag aangespoel 216 ongebruikte nieuwe biels, te oordeelen naar de grootte, voor ee* tramweg bestemd verder eenige luiken van een schip, een onderstel voor een watervat en een naambord, waarop staat„Papendrecht, Energie". Het water vatonderstel en het naambord hebben vol komen gelijke kleur en schijnen van het zelfde vaartuig herkomstig te zijn. De burgemeester-strandvonder van Scherpe nisse heeft alles doen opbergen, in af wachting tot het door rechthebbenden wordt opgeëischt. Het aantal biels, dat verder op de ogsterschelde ronddreef, maar niet te Gorisfiöek aanspoelde, wordt op meer dan 1000 geschat. Het lijkt er zeer op dat bij den geweldigen wind van Vrij dagnamiddag op een der Zeeuwsehe stroo men een vaartuig verongelukt is. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat, met ingang van 15 Juli 1906, het Rijkstelefoonkantoor te Vlissingen voortaan op Zon- en feest dagen geopend zal zijn van 12,30 tot 1,30 nam. (Greenwichtijd), Verplaatst: 25 Juni de klerk der posterijen en telegrafie 2e klasse P. A. Risseeuw, van Amsterdam (t.) naar Vhs- singen (t.)en 16 Juli de commies der posterijen 2e klasse A. L, F. Hofmann, van Amsterdam naar Heldej. Het lyk van de vrouw uit Ierseke, die Woensdag 11. zoo onverwacht op den velddag te Beverwijk overleed, is naar Ierseke overgebracht en daar Zaterdag onder vele blijken van belangstelling en deelneming, ook met den echtgenoot en de ouders der overledene, ter aarde besteld. Vrouwelijke Heilsoldaten droegen de lijk kist grafwaarts, Heilsofficicieren en sol daten van Ierseke en elders hielden toe spraken en zongen toepasselijke liederen. Een groote menigte woonde de plechtig heid by. M.G. De volgende studenten aan de Tech nische Hoogeschool te Delft zijn door den minister van waterstaat werkzaam gesteld als buitengewoon opzichter, bij waterstaat b(j de werken der doorsnijding van den Fee/'polder bij Muiburgen P. J. van Voorst Vader; bij de verbetering van de werken aan het kaDaal GentTerneuzeu W. Th. Holtappel, C. Hasselo en P. H. Goedhardt bij de werken van het kanaal door Zuid- Beveland, het maken en aanbrengen van zeven ijzeren rioolschuiven met windwer ken en verder toebehooren in de schut sluizen te Hausweert en Wemeldinge A. F. Meijer en L. van Gendt. Deze tijdelijke opzichters zullen in de gelegenheid wor den gesteld by verschillende worken dienst te doen, teneinde hen de versterking van den spoorwegdam in den len Bathpolder te doen zien. Colijnsplaat. De pogingen, heden ge daan om het gezonken steenschip alhier, te lichten, zijn totaal mislukt. Er is een opening waardoor het water binnendringt en daar het schip beneden laag water zit, kan de inhoud niet bereikt worden. Door duikers zou de lading steen kunnen ver wijderd worden, om het schip vlot te krijgen, maar of men daartoe zal overgaan is nog niet bekend. De schipper en zijn knecht verblijven alsnog hier, maar de vrouw met de kinderen zijn Zaterdag reeds vertrokken naar Papendrecht. Hansweert. Het ledige zeilschip „Vr Anni" schipper van den Ouden, komende van België is nabij den Zimmermaupolder gezonken. Opvarenden gered. Amsterdamsche Maatschappij van Levensverzekering. Aangezien op de buitengewone alge- meene vergadering van aandeelhouders op Woensdag 27 Juni geen voldoend maat schappelijk kapitaal tegeuwuurdig «as om tot wijziging der Statuten te kunnen be- sluittn was deze vergadering verdaagd tot 2 Juli te 11 ure. Op deze vergadering waren 528 aandeelen vertegenwoordigd, uitbrengende 131 stemmen. Alle voor gestelde statutenwijzigingen werden goed gekeurd. Deze betreften in hoofdzaak eene uitvoeriger omschrijving der rechten en verplichtingen van Commissarissen en Directie. Ook werden de bepalingen be treffende de verdeeling der winst gewijzigd tengevolge waarvan voortaan aan de ver zekeringnemers met aandeel in de winsl 82 der overwinst zal worden toegekend inplaats van 40 zooals in de vorige Statuten was bepaald. Daarna had te 2 ure de gewone jaarlijksche vergadering van aandeelhouders plaats, waarin de Directie verslag uitbracht over 1905. Gedurende 1905 weiden aangevraagde verzekeringen behandeld tot een bedrag van f 4.075.931 kapitaal en f 95.472.15 rente. Daarvan werden afgesloten f3.575.281 kapitaal en f92.472.15 rente. Op 31 December 1905 was verzekerd f 19 364 568 kapitaal en f 424.107.42 rente, uitmakende een verzekerd bedrag van f23.605.642.20 met een jaarpremie \au f 1.037.799.565. De vooruitgang van het verzekerd be drag gedurende 1905 was f2 370.439.60. In 1904 wasdeze vooiuitgangf 1.991.971.20. liet gemiddeld verzekerd bedrag per hoofd steeg dit jaar van f3316 in 1904 op f3481 in 1905. De sterfte order de geneeskundig on derzochte personen was in 1905 hooger dan in 1904 en wel 46,48 van hetgeen volgens de s(erftetafels te verwachten was tegen 28,12 in 1904. De Maatschappij keerde in 1905 bij over lijden uit f83.752, tegen f72.838 in 1904. De gemiddelde rente harer geldbeleg gingen was 4,46 De reserve voor loopende risico's ver meerderde met f785 727, zoodat die thans bedraagt f 3.663.283. Door daling van verschillende effecten was een afschrijving noodig vanl'18.140.605. Op meubilair en materieel werd af geschreven f2.171.265. „Na deze afschrijvingen bleef een winst saldo over ad f28 803.70, waarvan 10 in de algemeene reserve werd gestort. De overblijvende winst werd verdeeld overeenkomstig de voorstellen der Directie waardoor aan de aandeelhouders een divi dend werd toegekend van 6,5 over het verplicht gestort gedeelte van het maat schappelijk kapitaal en van 3,5 over het odverplicht gestort gedeelte. Van de overwinst werd 82 aan de verzekeringnemers met aandeel in de winst toegekend. Duvels'''* Zondagavond heeft op den weg Maas tricht—Vlsé tegen 7 uur, bij een bocht op den weg naar EbeB, eene automobiel, waarin 2 personen, en die verscheidene getuigen bevestigen het met eene grootere snelheid reed dan 40 K M. in het uur, een kind, dat op den weg speelde, over het lichaam gereden. Een der chauffeurs kwam terug en gaf een voorbijgaand werkman het kind, zeggende, dat hij hulp ging halea. De auto heeft zich dadelijk verwijderd weldra was ze uit het gezicht verloren. Het kind is gestorven eenige oogenblikken na het voorval, zonder tot kennis te zijn gekomen. Het was 4 jaren oud. De chauf feurs zijn niet teruggekeerd. Zij hebben zich eenige oogenblikken slechts te Eben opgehouden, om den naam van de plaats te vragen, daarna vervolgden ze met snel heid hun weg Een vrouw heeft het nummer der automobiel gezien, en dit der justitie medegedeeld. Het parket van Tongeren heeft een onderzoek ingesteld. Te Eist werd Zondagmiddag in de kom van het dorp een arme koeherder omvergerelen door een automobiel, komende van»de rich ting Arnhem. De man bekwam ernstige wonden aan een der beenen en het achter hoofd, zoodat hij zich ouder geneeskundige behandeling moest stellen. Ofschoon men had mogen verwachten, dat de automo bilisten even stilhielden om te informeeren naar den atloop van dit door hen veroor zaakte ongeval, reden zij door, zonder zich daarvan iets aan te trekken. Z. K. H. de Prins derNederlanden heeftt wee zilveren medailles, groot model, uitgeloofd voor de automobiel-wedstrijden, die van 9 12 Juli te Scheveningen worden gehouden. Zondagavond werd de Boezemsingel te Rotterdam in rep en roer gebracht door een half dronken rijwielhersteller, die in een café de weddenschap had aan gegaan boven in den 50 M. hoogen toren te zullen klimmen van de in aanbouw zijnde Koninginnekerk aldaar. Ten aan- schouwe van duizenden menschen won hij de weddenschap, doch toen hij weder beneden kwam, werd hij door de politie ingerekend. Deze vond het noodig hem ter ontnuchtering mede te nemen naar het politiebureau. Merkwaardig geval. Als eene bijzon derheid mag worden medegedeeld, dat te Sneek een kind geboren werd, dat reeds dadelijk bij zijne intrede in het leven begroet kon worden met het „dag oompiel" De moeder nl. heeft tevens het genoegen ook reeds een paar kleinkinderen te hebben Te Geertruidenberg is door een R. K. priester bij de autoriteit een aan klacht ingediend tegen enkele korporaals, aldaar in garnizoen, wegens ergerlijke beleediging hem als geestelijke aangedaan op den publieken weg. De zaak is in onderzoek. Een ingezetene van Zutphen werd dezer dagen door een vlieg in zijn arm gestoken en moest zich dientengevolge wegens bloedvergiitiging onder genees kundige behandeling stellen. Aan de directiën der H. IJ. S. M. en S. S. is door de Handelsreizigersver- eeniging „Noord-Holland" het verzoek gericht, gedurende de zomermaanden, dat er door genoemde maatschappijen goed- koope uitstapjes en vacantiekaarten ver krijgbaar zijn gesteld, de treinen uit meer materiaal samen te stellen. Het anders zoo onaangename benauwd saamgepakte reizen zou dan eenigszins voorkomen worden. Eenigen tijd geleden maakten wij melding van het feit, dat een passagier der E. S. M. op den Haarlemmerweg een hondje, omdat voor het vervoer daarvan vracht werd gevorderd, op wreede wijze uit de tram slingerde. Thans vernemen wij, dai op verzoek der Vereeniging tol bescherming van dieren door de politie te Sloten een onderzoek is ingesteld, en dat als gevolg daarvan tegen D F., draaier, Haarlem merliede, proces-verbaal is op gemaakt. Hbld.) Twee wielrijders reden te Harder wijk elkaar tegemoet, toen ze een om nibus moesten passeeren. Beiden weken naar denzelfden kant uit, met het on gelukkig gevolg dat een van hen onder den wagen geraakte, en met gebroken arm en deerlijk aan hoofd en bals gewond, werd opgenomen. Een 82-jarige weduwe te Haarlem maakte zich zoo boos dat straatmakers wat veel zand voor haar deur hadden ge spreid dat zij een beroerte kreeg en den zelfden dag overleed. Zondagavond is te Arnhem, drijvende gevonden het lijk van een ongeveer 40-jarig manspersoon. Op hem werden gevonden een ledige portemonnaie, een mes en een horloge ketting. Te Utrecht was men bezig met een hijsohtoestel een zinker te water te laten, toen het z.g. juk omsloeg, waar door een 47-jarige grondwerker werd ge troffen. De man bekwam een zware hoofdwonde, terwijl zijn rechter-onderbeen werd gebroken. In dezen beklagenswaar- digen toestand werd hij opgenomen en ter verpleging naar het ziekenhuis ver voerd. In de ouderlijke woning te Rotterdam geraakten de kleertjes van een 2'/2-jarig meisje Zondagmiddag, door het spelen met lucifers, in brand. Het kind werd naar het ziekenhuis gebracht, waar het 's avonds is overleden aan de bekomen brandwonden. Te Velp had een dienstmeisje dat, vóór dat zij haar woning bereikt had, uit de tram wilde terwijl deze niet vlug genoeg naar haar zin stopte, de onvoorzichtigheid in ver keerde riohting van een der balkons te springen, met het gevolg dat zjj viel en met haar beide beenen onder de tram kwam en de laatste wagen over haar heen reed. Haar rechterbeen is boven de knie gebroken en het linker ernstig gekneusd. Zondag is het kind van den schipper, aan boord van de tjalk „Familietrouw", liggende onder Snakkcrbufen in de Dokkumer Ee, aan pokken overleden. De vrouw van den schipper is aan de beteren de hand. Een kersenkeerder in een der boomgaarden te Wijk-bij-Duurstede, van meening zijnde, dat zyn geweer onge laden was, zeide tegen een jongen van 12 a 13 jaar, zijn hand voor den loop van het geweer te houden, om eens te voelen hoe sterk de luchtdruk was by het afgaan. Ongelukkig was het geweer wel geladen en verbrijzelde het schot de hand van het knaapje. Te Bovenkarspel werd een twaalfjarige knaap dryvende in een sloot gevonden. Schoon spoedig opgehaald en onder behandeling gesteld, bleek hij reeds verdronken te zyn. Celebes. Bij de vermeestering van de bergbenting, nabij Baroepoe, in de Torad- jalanden, op 27 Juni j.l. zijn gesneuveld 3 Europeesche militairen beneden den rang van oilicisr en gewond 1 officier en 26 min dere militairen, waaronder 6 Europeesche. De werking van den Sopoetan (een vuur spuwende berg) houdt aan. De aschregens zijn onbeteekenend. Twee negorijen zijn onnoodig verlaten. Het bestuur kalmeert de bevolking. Antwerpen en Rotterdam. Gedurende de eerste zes maanden van 1906 zijn te Antwerpen binnengeloopen 3250 zeeschepenvoor de maand Juni was het getal 544. Een vermeerdering van 294 schepen voor het halfjaar en 26 voor de maand Juni. Voor Rotterdam zijn de cijfers als volgt: binnengeloopen in Juni 1.1. 768, vermeerdering bij 1905 64. Voor het eerste halfjaar van 1906 bedroeg de ver meerdering 178 schepen. Noodweer in Engeland. Donderdag te middernacht begon de stortregen. De riolen ran Londen konden het hemelwater niet verzwelgen, zoodat vele overstroomiDgen plaats hadden met aacrichting van groote schade. De onder grond spoorweg werd verstoord. Eenige spoorweglijnen werden vernield. Onder- grondsche magazijnen en drukkerijen liepen onder. Aan de stations waren de spoorweg beambten verplicht de met den trein aan gekomen vrouwelijke passagiers over de straat te dragen. Te Tinchley werd de fundeering van een blok huizen, 60 in getal, weggespoeld zoodat de muren inzakten. In de stallen stonden de paarden by na vijf voet diep in het water en weigerden naar buiten te gaan. Im Hampstead en Kentishtown dreef het huisraad in de benedenvertrekken van vele woningen. Te Gospel Oak zakte het doorweekte dak van een arbeiderswoning in, waardoor een der inwoners werd gewond, terwijl anderen nauwelijks ontkwamen. Battersca had had erg veel van het water te lijden. In Latchmere-road stond het zes voet diep en in een andere straat reikte het tot de vensterbanken. Twee overwulfde riolen barstten te Brentford door den watervloed. Rond de huizen van Town Meadow stond het water zes voet diep de inwoners vluchtten naar de. slaapkamers, waar hun per bootjes voedsel werd gebracht. Pluimgedierte dreef overal rond, terwjjl huisraad uit de woningen spoelde. Een geneesheer voer per bootje naar het lijkenhuis ter schou wing van het lijk van een kind. Te Isleworth werden de kinderen door een in dienst genomen man door het water uit de school gedragen. Te Sheerness hadden de oorlogsschepen en de binnenkomende mailbooten van de Zeeland" het hard te verduren. Een vervaarlijke storm zwiepte de golven. Merk waardiglijk werd 's nachts om half drie, toen de storm zijn hoogtepunt had bereikt, een aardbeving van enkele se conden gevoeld, eveneens in andere plaat- sen van Engeland opgemerkt. Verschil lende inwoners vlogen van schrik uit hunne bedden. Te Saragossa was de zoon van een vuurwerkmaker bezig dynamietpatronen te maken, toen er eensklaps eene ont ploffing plaats had. De ongelukkige jon geling werd vreeselyk verminkt, zijne zuster, die naast hem stond, op den slag gedood, de gansche werkplaats stortte in, een werkman en de vader der slachtoffers verloren het leven. Te Zürich is sinds eenige dagen een dame, mej. Gilonne Brustlein, aan de rechtbank werkzaam gesteld als griffier. Zy is natuurlijk gepromoveerd in de rechten. Dit is in Europa de eerste maal, dat de griffierswerkzaamheden worden waargenomen door een vrouw, zy het ditmaal voorloopig nog onbezoldigd. Dezer dagen is op een Amerikaansche stoomboot de millionair White door zekere heer Thaw, met wiens vrouw hy in onge oorloofde verhouding stond doodgeschoten. Daar wordt in New-York veel over gepraat en nu is de meening geheel ten gunste van den moordenaar gedraaid, nu de Ameri kaansche „Bond tot bestrijding der zoude" het leven van White openbaar gemaakt heeft, White schijnt tot de grootste schobbe jakken van New-York behoord te hebben. Hij gaf jaarlijks een millioen gulden uit- om zich van alle genoegens van het leven op geraffineerde manier te kunnen ver* schaffen en ging daar groot op Zijn zoö* genaamd atelier bevindt zich in den loreö van het door hemgebouwdeMadison Palace hoog boven de stad en alle nieuwsgierige neuzen. Hier vierde hij niet eenige zijner vrienden zijn orgiën, stijl Nero. Hij was met zijn kostbare geschenken, zijn fasci nerende persoonlijkheid en zijn luxurieup

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2