üuiteniandsGli Overzicht. RECLAMES. Schoolnieuws. li e c li t, s r£ a k e u. wt Ai 3e on op op na ve al B an w> ge ja G m I1C ve la in oi w Z( te lu ki li, el hi E d. a' h o h bI a C driestarren niet zou durven brengen onder de oogen barer lezers, en ze heeft dat ook niet gedurfd. Waarom nu verder onzen tijd nog to vermorsen De Goesche is als een jongen die vech tende met een andereu jongen, geducht op de broek kreeg, daarna wegliep en op behoorlijken afstand, onder het vluchten, nog een scheldwoord naroept. Zóó en niet anders staat de zaak. En wat een met de Goesche politiek bevriend blad zegt is voor dat blad ver nietigend z,de Goesche courant heeft de Zeeuw zelfs niet geraakt." Dus nu zullen we de Goesche eerst eens op adem laten komen. Men moet ook medelijden hebben met verslagenen Het zal wel niet noodig zijn een op wekkend woord te schrijven voor den Universiteitsdag dien wij a. s. Donderdag te Middelburg hopen te vieren. Onze Zeeuwen hebben te weinig ge legenheid om aan een dergelijken dag deel te nemen, daD dat zij niet met groote dankbaarheid dezen dag zouden tegemoet zien Prof. H. Kuyper hoopt 's morgens te spreken over „Vrouwelijke Studenten" en prof. Fabius zal in de middagvergade ring wanneer de tegenstanders nu maar opkomen willen het debat inleiden over „Openbare en bijzondere instellingen van onderwijs." Zij het een dag van rustige, ernstige propaganda voor de gereformeerde begin selen onder dea zegen Gods. En onthouden wij wèl het vermanend woord van De Heraut „Moge die zegening uit de goede hand Gods niet door eigen schuld en zonde verbeurd wordeu. Worde de lof en de dank niet aan het schepsel, maar aan God gebracht. Zij de wacht bij het beginsel te scherper getrokken. En voele ons volk bovenal, dat grooter voorrecht ook ern stiger verplichting medebrengt. Verplich ting om als één man door gebed, sym pathie en gaven onze Hoogeschool te steunen, opdat zij steeds breeder haar pinnen kunne uitslaan, en op elk terrein der wetenschap de eere Gods kunne hand haven". Dit beamen wij. Voor een goede zaak moet men wat over hebben, veel, desnoods alles over hebben niet het minst een erustigen wan del tegenover de wereld, opdat zij zie dat wij niet maar hebben een leer, die ons aankleeft, maar een levend geloof dat ons eigen is, eerbied afdwingt bij den tegen stander, en den weifelenden broeder prik kelt tot navolging, hem tot medestander maakt uitgesproken over het voorstel der Synode in zake het niet toelaten dat predikanten tevens kamerlid mogen zijn. Men weet dat het kamerlid Talma hierin beslist aan de zijde der Synode staat. Ook is het te begrijpen dat de zorg voor de gemeente door de drukke deelneming aan de Kamer-werkzaamheden lijden moet. Maar een groot deel der classi meende dat kerkeraad en classicaal bestuur deze quaestie best kunnen uitmaken, en dat, mits voor voldoende vervanging in de ge meente gezorgd wordt, best dispensatie kau verleend worden. Zoo dacht in de vergadering van Middel burg de groote meerderheid, in die van Goes de grootste helft, in die van Zierik- zee de kleinste helft ea in die van IJzen- dijke bijna de gansche vergadering er over. De groote meerderheid der classicale vergaderingen in ons land was het blijk baar met die der Zeeuwsche predikanten en ouderlingen eens. Zoodat men zeggen kan dat de Synode toen zij het gewraakte besluit nam, met den volksgeest der kerk, of moet men zeggen den geest der volkskerk, niet op de hoogte was. De mijn sprong verkeerd, en dr. De Visser, de fel bestookte van de modernen, werd op ondubbelzinnige wyze gerehabi liteerd. Toch is de quaestie hiermede niet op gelost. Het vraagstuk Predikant-Kamerlid blijft een ernstig vraagstukalleen schijnt uit gemaakt dat niet de Synode de bevoegd heid heeft hier in te grijpen, allerminst om den knoop door te hakken, maar dat dit een recht is dat uitsluitend de plaat selijke k3rk toekomt, met, desgewenscht, beroep op de classis. Deze besprekingen hebben over het algomeen geleerd dat de Synode, ondanks ds „rechtzinnigheid" harer meerderheid, haar populariteit heeft verloren. Ook op het punt derleervrijheid schynen harde waarheden gezegd te zyn. Zelfs de Zondagsbode van Middelburg spreekt van „een gedrochtelijk ding", een -gebouw zonder fundament" ais zij de kerk met haar leervrijheid aanziet. Inder daad goede teokenen I In vele bladen heeft dezer dagen oen advertentie gestaan dat veel gold kan verdiendworden met een breimachine. Sommige bladen bevatten er zelfs nog een hartig woordje van de redactie by, waarin nota bene gewaagd werd van een door de redactie gezien en toch niet gezien afschrift van een vonnis, waarbij een bepaalde brei machine werd aanbevolen. Ujt een ons gezonden brochure van zekeren heer Witte te Arnhem, die ook agent is «ener breimachine, blykt ons dat de menschen voorzichtig moeten zijn by het koopen van zulk een ding. Wij weten er niets van doch wel is ons bekend dat dezer dagen een juffrouw die hare te geringe inkomsten wilde ver meerderen, aan een Auasterdamsche lirma verzocht haar voor een maand een brei machine in buur af te staan. Beantwoordde de machine aan de voorspiegeling omtrent de er mee te behalen hooge verdienste, dan zou zy de machine houden en ter stond betalen. Dit billy ke aanbod werd echter afge slagen. De juffrouw moest geld vooruit sturen, en wel f 100 Men zou zeggen, indien werkelijk waar is dat men met deze breimachines zooveel geld in de week maken kan, waarom ze dan niet op proef geleverd V Daarvan heeft de directie toch geen schade f Daarom waarschuwen wij de menschen die zich zulk een machine willen aan schaffen, dat zij er niet invliegen. De machine kan goed zijnmaar dan is er ook niets tegen dat men haar op proef levere. Wie ze koopen, doen dit van sassen bloed, derhalve hebben zij rechtop eerst probeeren en dan betalen. Wagenaar zegtKembrandt was geen Calvinist, maar Humanist. Wij hebben onze meening, dat het Cal vinisme en de Kunst bij Rembrandt nauw verwant zijn, wel eens ernstiger verdedigd dan wij, na een en ander er van gehoord te hebben, nog zouden durven. Maar Postmus in De Standaard schijnt nog niet veranderd. Nog heden schrijft hy Rembrandt mag dan „geen Calvinist" zijn geweest, hetgeen nog in dubio blijft, met zijn buiten twijfel Calrinistische kunst weten deze heeren van 't nieuwe licht toch blijk baar geen weg. Dit doelt op de Rembrandt-hulde, met name op de Rembrandt-cantate, naar den vorm 17e eeuwsch, naar den inhoud modern, die Van Looy op rijm bracht, en waarin het „Rembrandt, „Rembrandt, nog zyn wy uw geslacht„Droomers om Mensch- heid, om Holland, kinderen van licht en van nacht", aan het „Baal, Bail 1" van de jammerende Achab-priesters op den Kar- mel denken doet. De motie in de Rotterdamsche afdeeling van den Bond van Nederlaudsche Onder wijzers voorgesteld is niet aangenomen, niettegenstaande zij door niet minder dan '21 leden was voorgesteld. Naai- aanleiding van dit feit handhaafde De Nederlander de volgende reeds vroeger uitgesproken meening, waarmede ook wij accoord gaan ia/ uuu dj ^unuuo-j at*v ruo e au uou' traliteit in de opvoeding sprak, daarbij alle positieve goederen oiizes volks nog niet óver boord behoefde te werpen hij kon denken aan datgene wat allen nog ver- eenigde, en waarmee allen te zamen ook het kinderhart wilden bezielen. Ook dit stadium ligt nu achter den rug. Er is een groep op gekomen, die all88 wat tot dusver vast stond, omver haalt, alle nationale tradities tot „politieke dogma's", alle nationale geestdrift tot „propagandistische betoo gingen" maakt". Het spreekt vanzelf dat het feit dat een dergelijke motie in Rotterdam niet aange nomen maar verworpen werd, de waarheid van het betoog van De Nederlander niet te niet doet. De motie toch was door 21 onder wijzers voorgesteld, dit bewijst genoeg de aanwezigheid van 't gevaar. Het is gelukkig in Zeeland nog zóó ver niet. Doch, wat niet is, kan komen. En wat zuilen de autoriteiten dan doen Het is opmerkelijk dat de ministers van het tegenwoordige kabinet in menig op zicht precies hetzelfde doen, wat ministers uit het vorige kabinet deden doch dat de beoordeoling daarvan door de vrijzinnige pers zoo enorm verschilt. Minister Kuyper liet zich interviewen, en kreeg er voor van de liberalen op zijn rok. Minister De Meester liet zich ook in terviewen en 't wordt vergoelijkt. Minister Harte wilde 5 opcenten op het personeel, en werd gedwongen zyn voor stel terug te nemen. Minister De Meester stelt 10 opcenten voor, en men slikt ze. Minister Van Lynden verzekerde zich de hulp van een soort kabinetschef en werd er om uitgelachen. Minister Staal heeft ook een dergelijken kabinetschef aangesteld den heer Pop 1 en het wordt toegejuicht! Het vorige ministerie liet onjuiste be richten door het Persbureau tegenspreken, en werd er cm hard gevallen. Het tegenwoordig kabinet doet hetzelfde en wordt er om geprezen. Of de vrijzinnige oppositie uit de vorige periode ook door de politiek beheerscht werd, behoeft men bij de ervaring van thans niet meer te vragen. Luister eens, hoe vergoelijkend by v. Het Handelsblad het optreden van majoor Pop in het kabinet van minister Staal bespreekt In de gegeven omstandigheden zien wij dan ook in de instelling van den kabinetschef geen enkel bezwaar, doch veeleer een waarborg, dat de zaken naar behaoren worden behartigd en dat er meer eenheid komt in alles wat van het departement uitgaat. Niet iedereen heeft een kabinetschef noodig en wij zijn er zeker van, dat wanneer de majoor Pop ooit zelf Minister mocht worden, wij een dergelijken titularis ook niet zullen terugvinden. Den Minister even wel, die meent hieraan wel behoefte te hebben, gunne men dè'zen steun in 's lands belang. Nog eens, gij kunt gelijk hebben. Doch waarom dan, zoo een heel anderen toon bij de beoordeeling van een congru ent geval met den vorigen minister van Bui enlandsche Zaken? Waar was toen ,,'s lands belang Engeland. Koning Eduard is de vorige week ver jaard. En bij die gelegenheid zijn er weer heel wat lintjes en titels uitgedeeld, maar nu aan liberale vrindjes. Echter niet in den geest van het gansche kabinet. Als John Bums in staat ware geweest, zijn zin in het liberale Kabinet door te zetten, dan zou het Hoogerhuis een zestal liberale peers armer zijn gebleveD, en dan zouden zooveel minder „sirs" op de brieven zijn geschreven. Sir Campbell Batmerman is echter op het stuk van adel niet van Batter- seasche opinie Zoodat bij in vele bekende families van Engeland heel wat geluk en vreugde kon te weeg brengen. Onder de benoeming van zes nieuwe peers trekt het meest de aandacht de verheffing van Courtney, een diep deukend publicist en gewezen staatsman, die om zijn pro- Boersche inzichten uil de conservatieve partij werd verslooten, en voor zijn moedig optreden tegen den Zuid-Afrikaanschcn oorlog nu beloond werd. Een andere nieuwe peer Armitstead, is een der rijkste mannen van Engeland, was een boezem vriend en groot bewonderaarvan den Grand Old Man, en heeft, naar verluidt, tot zijn ertgenaam aangewezen diens zoon, minister Herbert Gladstone. De overige vier zijn rijke industrieelen. Zes nieuwe privy councillors werden aangewezen, vijftien baronets (de laagste rang van erfelijken adel), en dertig nieuwe knights, die, evenals baronets, den titel van sir voeren en dien niet erfelijk be zitten. Onder de baronets trekt het meest de aandacht de bekende financier Felix Schuster, en onder de knights, de populaire caricaturist van de „Westinmister Ga?etle", de heer F. Carruthers Gouid. Deze lucide titularissen hebben groote diensten aan de free trade-beweging bewezen, elk op hun manier. Lord Rosebery noemde Gould eens den steunpilaar van de liberale partij. Zijne spotprenten hebben Chamberlain's tariefbeweging ontzaglijk veel afgetakeld. De heer Gould begon zijn loopbaan ais een bankklerk, T u r k ij e. Te Parijs is een politieke vluchteling «•uu^vUwMJvu} namelijk ivivivi ug^us-l sche socialisten, Moerad. Deze held heelt voor het eerst de Ar meniërs vereenigd en geleid in hun ver zet tegen den sultan. Hij is de oprichter van een socialistische beweging in die landen en door zijn bemoeiingen heelt indertijd de Eu.opeesche diplomatie haar tusschenkomst verleend, ten voordeele der Christenen tegenover den Islam. Hij heeft getracht Armenië op te heffen uit zijn verdrukking, het bewustzijn van zijn waarde en zijn kracht wakker ge roepen. Op deze wijze beeft hij willen verkrijgen een afzonderlijk bestuur voor dit land, welks belangen geheel verschil lend zijn van die van Turkije. Vogelvrij verklaard, daarna gevangen genomen door de Turken, zou hij ter dood zijn veroordeeld, zoo de Europeesche mo gendheden niet tussehenbeiden waren ge komen. De straf werd veranderd in levens lange opsluiting. De martelingen, welke Moerad in zijn gevangenschap heeft moe ten doorstaan, zijn onbeschrijflijk. Dat Mourad heden op 37-jarigen leeftijd sneeuwwit van hoofdhaar en snor is, is aan deze mishandelingen toe te schrijven. Zijn geestkracht behield echter de over hand. Tot tweemaal toe verkreeg de Europeesche diplomatie verzachting van straf voor hem, tot hij na elf jaar ge- vaageuschap het toezicht wist te versehal- keo en ontsnaj te. Hij weihert het aanb.d der Turksche regeering, weike eeu ver zoek tot gratie bij den sultan wil indienen. Hij zal voortaan met het verwezenlijken van zijn ideaalder vrijheid van zijn land en de uitbreiding der vooruitstreven partij. Nu Rusland er niet meer is, om zich tegen het zelfbestuur van Armenië te ver zetten, hoopt hij een nieuw tijdperk te zien aanbreken, dat van onafhankelijkheid en vooruitgang. Rusland. Het bekend worden van de straffen, door den tsaar aan de officieren van het 1ste garde-regiment opgelegd, heeft bij de be volking te St. Petersburg een groote sen satie verwekt. Men heeft de zekerheid, dat de stemming van vele regimenten, die men zorgvol geheim hield, ten guste van de Doema is. Uit alle deelen van het rijk bereiken de autoriteiten berichten over de voor bereidselen tot bloedbaden, vergezeld van dringende beden om bescherming. De paniek is bijzonder groot in een aantal steden in Lithauen, waar openlijke aan stokers tot nieuwe gruwelen rondtrekken. Aan een brief van een ooggetuige van de slachting te Bielostock ontleent De Telegraaf het volgende Ik kwam 2 Juni te 15 met den trein uit Wilna aan. Reeds aan het station zag ik talrijke doodeu en gewonden. Uit vrees bleef ik in den trein tot aan het goederen- station, aan het andere uiterste der stad gelegen. Den trein verlatende, bemerkte ik Khouligans, die bezig waren winkels te plunderen in de Nieolaasstraat bij het station. Toen een hunner mij bemerkten, achtervolgden zij inij. Ik vluchtte naar buiten in de richting van de kazernes. De Khouligans zeker denkende in de stad beteren buit te kunnen maken, gaven hun achtervolging op en lieten mij loopen. Ik liep tot bij de kazerne, en hield voor een militairen post stil. Ik wachtte mij wel te dicht hij te komen De schildwacht zeide niets, maar uit zijne houding kon ik opmaken, dat hij klaar stond me neer te schieten, als ik nog nader kwam. Zonder mij te bewegen bleef ik hier 20 minuten. Een officier kwam naar buiten. Ik toonde hem mijne papieren en verzocht hem om bescherming. „Ga naar Jeruzalem", was zijn antwoord, waarna hij zich verwijderde. Spoedig daarna trad een bejaard officier naar buiten. Ik richtte mij tot hem en smeekte hem mij in de stad terug te laten brengen door een escorte soldaten. „Ga naar Amerika", antwoordde deze. Verder, voegde hij er aan toe, zal zoo dadelijk de kolonel hier wel passeeren en kan je om bescherming v ragen. Een kwartier later kwam werkelijk de kolonel. Ik bad hem mij te redden, of wel mij te lateu fusilleeren, om naar niet in banden van den Khouligans te vallen. Na mijn smeekingen herhaald te hebben, stemde hij er in toe, mij in de kazerne op (e nemen, waar ik tot Zaterdag bleef. Intusschen neigen de conservatieve ele menten al meer tot toegeven. Vele leden van den Rijksraad hebbeD den Czaar gezegd dat het land in gevaar is en alleen een ministerie uit de Doema redding kan brengen. Wanneer men alle berichten bij elkaar neemt is men geneigd te zeggen da' het weer van alle kanten dreigt in te slaan. Het leger in opstandde lijfgarde in ongenade de kozakken weifelend en wal gend van de rol die men hen doet spelen de politie aanhoudend in doodsgevaar het volk feitelijk de baas de regeering zwak of machteloos; boosdoeners met name te Bielostok, door de politie als brand weermannen verkleed om Joden te ver volgen Een kenschetsend geval deed zich te St.-Petersburg voor. Er werd een vergadering van arbeiders gehouden. Daar ontdekte men een aantal geheime politieagenten, als arbeiders ver kleed. Een geweldige opschudding ont stond de verklikkera werden met stokken afgeranseld en stervende naar het hospitaal gedragen. Van den geest in het leger wordt ook een treffend staaltje medegedeeldtwee eompagnieen vau hei Zaraisk-regiment hebben te Kostroma geweigerd, op de muiters en werkstakers te schieten. Daarbij komt nog zekere oneenigheid in het ministerie, terwille van de financiën. De algemeene staking in October j.l. heeft het Rijk 200 miljoen roebel gekost. Kwam er een nieuwe staking, de schat kist zou de gevolgen er niet van kunnen drngen. En nu zou de minister van oorlog nog 43 miljoen roebel begeeren tot ver betering van de krijgsbehoeften, en 130 miljoen tot versterking der Russische machtpositie in het Verre Oosten. Neen, zegt de minister van financiën Kokoftsef, daar kom ik niet van in. Zal echter het nieuwe ministerie, uit de leden der Doema gekozen, Diet evenzeer voor dergelijke moeilijkheden komen te staan, en al heel spoedig ervaren dat het niet meevalt, gelijk het kabinet van den Franschen Bondgenoot al bezig is te doen F r a n k r ij k. Frankrijk is nu met zijn nieuwe meer derheid van de periode „het clericaliame is de vijand" overgegaan in die van „wie zal dat betalen", De arbeiders hebben de Kamerleden opgejaagd, en de Kamer legt de zweep over het Kabinet dat de sociale hervor mingen moet invoeren. Maar nu slaakt het de zucht wie zal dat betalen Frankrijk heeft een jaarlijksche uitgaaf van 4000 miljoen franks. In de laatstp kwarteeuw is dit budget verdubbeld en in het laatste jaar met 70j miljoen francs verhoogd, gevolg van buitenlandsche ope- ratiën en stakingen. Wat zou de Kabinetsraad nu doen met het wetsontwerp door de Kamer aange nomen, en met de voorstellen van de commissies uit den Senaat voor de arbei- derspensioenen 't Wel natuurlijk, onder vee) strijkagiën aanpakken, en verder zooveel mogelijk besnoeien, omdat het er voor 't oogenblik niet aan zit, In dien geest is thans besloten. De priueipes van het door de Katner aangenomen ontwerp zal de regeeriDg steunen, zoo heeft z:j verklaard, maa> het ontwerp gaat de geldelijke krachten van het land te boven en moet dus op som mige punten worden ontlast. Net als in ons land zal de teleurgestelde kiezer al spoedig bemerken, dat het ge makkelijk is om in een dorpsherberg te staan oreeren over dit moet en dat moet, dan in het ministerie al deze verschillende wenschen te bevredigen. Het is dan ook een mooie uitvinding i instemming betuigen met het beginsel. Maar de werkman zal zeggen i wat heb ik daaraan Wij laten u zelf oordeeien. Geloof niet onze woorden, hecht geen waar de aan hetgeen een vreemdeling zegt, doch lees de onderstaande verklaring van een inwoner van Bergen op Zoom en oordeel zelf. Mejuffrouw H. Berger, wonende Geer- truidaplein M 217 te Bergen op Zoom, deelt ons mede Vanaf het oogenblik dat ik met Uw Foster's Rugpijn Nieren pillen begonnen ben, is het mij mogen gelukken een groote verlichting te bekomen in mijn nierziekte, waarmede ik reeds drie jaren opgescheept was. Al dien tyd had ik onophoudelijk een knagende pijn in den rug ter hoogte van de schouderbladen. Ik was nimmer zonder hoofdpijn, ik was ook voortdurend erg vermoeid en niet wetende wat ik moest gaan beginnen, werd ik gewezen op Uw Foster's Rugpijn Nierenpillen. De uitwerking hiervan was werkelijk merkwaardig, dadelijk bij het gebruik kon ik beterschap waarnemen en na één doosje geledigd te hebben, kon ik weinig of niets meer van de vroegere ongemakken bespeuren. Wanneer ik dan ook iemand mocht ontmoeten op een dergelijke wyze lijdende, zal ik hem gaarne met Uw afdoend middel bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Het gevaar dat eon nierziekte na zich slepen kan. De nierziekte komt zachtjes aan en men kan haar jaren onder de leden hebben zonder dat de lijder de ware oor zaak zijner kwaal kent. Misschien heeft hij hoofdpijn, pijn in de leden, zenuwpijn, heuppijn, rheumatiek, een gevoel van overspanning en buitengewone prikkel baarheid of vermoeidheid en neerslachtig heid, hartzwakte, waterzucht enz. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn-Nierenpillen geeft, dezelfde die Mej. BERGER gehad heeft. Wij waarschuwen tegen na maak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekeniug van James Foster voorkomt. Zezijn te Goes verkrijgbaar bij de firma NATHAN EMANUEL, en te Middelburg bij den heer JOH. DE ROOS, Vlasmarkt K157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Bij het eindexamen van het gymnasium te Middelburg slaagden de heeren A. M. Boeyenga, F. C. M. Boenders, O. A. Bouma, W. A. Dekker, M. W. J. van Linschoten en H. C. G. Loriaux. Te Leiden slaagde voor het voorbe reidend kerkelijk examen de heer G. v. d. Ende. Eindexamen Kon. Milit. Academie Artillerie hier te lande o.a. J. C. v. d. Bent en N. D. G. v. d. Werff, Genie hier te lande o.a. J. de Ronde Bresser. Infanterie O.-I. o.a. F. T. Steenmeijer, H. v. Veen, G. C. Vis en H. de Vries. Cavalerie O.-I. o.a. M. Brevet. Door de geneeskundige staatscom missie te Amsterdam is o. a. tot arts be vorderd de heer A. M. Temmerman te Hoofdplaat. Dhr. W. J. Swart, commandant van de Kweekschool v/d Zeevaart te Amster dam, heeft om gezondheidsredenen zich genoopt gezien zijn eervol ontslag aan te vragen. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken is op zyn ver zoek eervol ontslag verleend aan A. Flohil, assistent voor de physiologie aan de Rijks- Universiteit te Leiden. Adspirant-commies en surnumerair der Posterijen en Telegraphie. Voor de in de St. Ct. van 21/22 Jan. aangekondigde examens voor adspirant-commies en sur numerair der posterijen en telegraphie, wordt het aantal plaatsen nader bepaald op 50, waarvan ten hoogste 5 voor onge huwde vrouwelijke candidaten. Voor het examen voor adspirant-commies hebben zich 60 ambtenaren aangemeld. Ten einde een eventueel noodig examen voor sur numerair zoo spoedig mogelijk op het examen voor adspirant-commies te kunnen doen volgen, worden belanghebbenden uit- genoodigd, om, in afwachting van den uitslag van het examen adspirant-commies, verzoeken om toelating tot het examen voor surnumerair in te zenden vóór 16 Juli, Het verzoek is te richten tot den directeur, generaal der posterijen en telegraphie, bij een eigenhandig op zegel geschreven adres, niet nauwkeurige opgaaf van naam, voor namen en woonplaats. Nadere bijzonder heden bevat de St. Ct. no. 151. Zaterdag zijn door het kantongerecht te Mld- tïolhurgr veroordeeld wegens: nachtrumoer J. F. B., G. d. N., vr v. J. F. B., tot f 3 b. s. 2 d. h., G. d. N., vr. v. J. F. B., tot f 3 b. s. 3 d. h.overtref treding arbeidswetJ. C., tot f 5 b. s. 2 d. h.het in eene localiteit die binnenshuis gemeenschap heeft met eene voor het publiektoegankelljkloca» liteit waarvoor Burg. en Weth. eene vergunning hebben verleend tot verkoop van sterken drank in het klein, uitbetalen van arbeidsloonen A. A. d. W., Goes, tot f 20 b. s. 5 d. h.rijden met een rij wiel zonder lichtP. L. K., Ti A. P., P. J. J. K., tot f 1 b. s. I d. h,als eigenaar van een hond niet zorgen dat dit dier van een muilkorf is voorzien L. B., L. C., J. P., Oost- en West-Souburg, tot f 5 b. s. 2 d. h.sp 'en om geld op den openbaren weg W. S., J. A. A. P., tot eene berisping, H. S., J. S., tot f 1 b. s. tuchtschoolstraf van 1 week uit slaan van «en vloerkleed op de straatM. P. 'jl,,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2