Verklaring van een persoon aan asthma en rheumatiek lijdende, die door de Pinkpillen genezen is geworden. Kerknieuws, Schooinieuws. Middelburg. De le luitenant der land weer 11. ten Have zal van 16 Juli tot 3 Augustus a s. bij het le bataljon van het 3e regiment Infanterie te Bergon-op-Zoom ondor do wapenen komen. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen P. J. B., ter zake van oplichting van een tweetal horloges ten nadeele van een houder van het huis van verkoop met recht van weder inkoop alhier. Een dezer horloges was reeds door B verkocht, echter is dit evenals het andere, hetwelk bij fouilleering bij hem werd gevonden, door de politie in beslag genomen. Vlissingen. Gisteren geraakte het elf jarig dochtertje van zekeren M. in het Korte Grosnewoud onder een rytuig. Het werd met zware inwendige kneuzingen opge nomen en vervolgens naar het gasthuis vervoerd. Dr. Beijers verleende eerste assistentie. Eenige dagen geleden werd de Hol- landsche loods J. van Hoepen door een insect in de haDd gebeten de hand is gaan opzettendaarna ook de arm. Gisteren werd een professor ontboden die, naar men zegt, den man nog heeft geopereerd, doch te laat. Heden morgen half vier is de onge lukkige overledeD, een weduwe met twee kindereu achterlatende. Westkapelle. Alle werken aaD den dyk liggen stil. De aannemer gaat uiet in op de eisehen in het tweede voorstel gedaan. Het heitoestel wordt afgebroken. Schore. Door den heer Braveuboer, Rijksveldwachter te Biezelinge, is Donder dag procesverbaal opgemaakt tegen J. M. a hi-r, wegens onzedelijkheid gepleegd jegens een minderjarige. Dit bericht is Donderdag abusievelijk blijven liggen. Red Te Oud-Vossemeer bleek bij het opnemen voor het landbouwverslag van het getal bezaaide hectaren, dat dit jaar slechts 725 H. A. (zonder het weiland) met gewassen zijn bezet tegen 1593 H. A. in gewone omstandigheden- (M. Ct.) By het hevig onweder, dat Donderdag avond boven Zeouwsch-Vlaanderen O. D. woedde, sloeg de bliksem in de landbou- wersschuur van den heer L. de Hert te Overslag. De voor twee jaar pas gebouwde schuur brandde tot aan den grond af. Het vee kon nog bijtyds gered worden. Rilland-Bath. De hevige storm gepaard met groote golfslag, is ook weeral nadeelig geweest voor de T weed© Batbpolder, al is het dau ook naar men verwacht niet in zeer hooge mate Op het laagste gedeelte, daar waar een sluis moest komen, was een vos- kaai gelegd. Dit ringdijkje nu, niet erg groot, kon het tegen de woedende elementen niet uithouden en brak door, waarna de daarin bevindende ruimte in korten tijd vol water liep. Behalve dit is er ook nog al schade gekomen aan de bouten keeten, waarvan enkele geheel of gedeeltelijk om woeien. Tengevolge der regen is het nu op het werk veel slikkeriger geworden, wat natuurlijk niet in het voordeel is der men- schen- die slijk kruien moeten, maar nog veel minder voor de arme paarden die de p.roud vervoeren moeten voor de kipkarren. Er was cok weer eeu massa water. In don Eerste Batbpolder in den hoek by dehuizpn etond het weer aan den Reygerbergschen dijk, zoodat de herbergier A het water weder uit het huis moest pompen. Biezelinge. Door den niet genoeg te prijzen jjver van onzen geaehten rijks veldwachter Bravenboer is gisteren nacht op het terrein van het Zomerfeest een dief op heeterdaad betrapt. De kneoht G. van den eigenaar vaD genoemd terrein dacht in de ververschingstent, waaruit men 's avonds na alloop van het feest niet alles had kunnen medenemen, zijn slag te slaan door wat broodjes eu limonade zich toe te eigenen. Hij had echter niet gerekend op de activiteit der politie en liep zoo in de val. Stavenisse. In de Vrydag gehouden zitting van den gemeenteraad werd af wijzend beschikt op een verzoek van J. v. Zuien tot het in gebruik nemen van eene heining voor een perceeltje gemeente grond. Eveueens werd afgewezen een ver zoek van de vereenigiug der gemeente- ve'dwachters in Zeeland tot toekenning van vrye geneeskundige hulp voor den gemeente-veldwachter en zijn gezin. In de commissie tot W. v. S. werd benoemd de heer C. van Luijk. Verder werden eenige reclames tegen den hoofdelijken omslag behandeld, Benoemd tot ontvanger te Hansweerf J. Broeder, te Hontenisse. üreskens. Met bezorgdheid zag men hier Vrijdagmiddag uit naar de terug komst van de visachers die, buitengaats gezeild op garnalenvangat, overvallen wa ren door het plotseling opkomende storm weder. Weldra bleek een deel te zijn teruggekeerd en een deel nabij de Sluis a la. Wielingen de haven te Cadzand te zijn binnengeloopeu. Helaas niet allen gelukte dit. De brave en oppassende A. van de Sand; met zijn zwager eu nog een knecht trachtte ook mei zijn vaartuig de haven bij de Wielingen te bereiken, doch werd helaas door een tweetal stortzeeën over vallen, waardoor het vaartuig vervulde en ornversloeg De schipper Van de Sandc en zijn zwager De Muijuok moesten hun graf iu de golven vinden. Ka veel moeite eu worsteling gelukte het den knecht Nieuwenburg met behulp eerst van een roeispaan, later van een stuk plank, na verloop van een half uur uitgeput dep tval te bereiken. Algemeen is in ons kleine dorp de verslagenheid en belangstelling. De schipper Van de Sande laat een weduwe met een jonge doehter en hoogbejaarde moeder na, cn De Muijnek een weduwe met een drietal jeugdige kiuderen. Een andere visschers-hoog.iarts, van Vermeulen, strandde verder Oostwaarts voorbij de Directiekeet van den Tien Honderdpolder zonder verlies van men- schenlevens. Goes. Provinciale Schietwedstrijd vau- wege de sohietvereeniging «Koningin Wilhelmina". Vrydag den eersten dag van de wedstrijd, werd de dag-medaille (voor iederen dag is een ex»ra medaille beschik baar) aangeboden door liet Statenlid den heer P. J. Siegers, zijnde een groot zil veren medaille, behaald door den heer Jacobs te Leur, na loting met den hser Verpalen eveneens te Leur. Op de vrije baan met 3 schoten, is de stand aldus maximum 30 punten. Haver kort), Breda, 30 punten en 26 punten Broekaart, id., 30 en 29Biermans, id 30 en 29 Van Dijke, id 32 on 0 Briesta, Vlissingen, 32 en 31Van Damme, Cort- gene, 34 en 26Stoops, Breda, 30 en 0 Magnee, Bergen op Zoom, 32 en 30; Callen- fels, Vlissingen, 33 en 31Koens, Bergen cp Zoom 32 en 0 Both, Breda, 30 en 23 Van de Linde, Cortgene, 30 en 27 Brouwers, Bergen op Zoom, 32 eu 32 Heeriua van Voss, Leur, 31 en 27. Op de vrye baan met 5 schoten is nog geen stand op te geven, daar slechts één schutter boven het maximum kwam. Cylinderbaan, maximum 100 punten Bruininck, Leur, 82 punten, 0 punten Bo)h, Breda, 85 en 35Jacobs, Leur, 89 en 81(deze is het die dagmedaille met 3 X 18 behaalde); Heerma Van Voss, Leur, 82 en 0 Rudwule, Breda, 88 en 82 Raaij- makers, Leur, 83 en 0 Calleufels, Vlissin gen, 8 5 en 83 J. van Dyk, Ierseke, 79 en 0 Van Dalsum, Vlissingen, 82 eu 79 Kramer, Ierseke, 87 en 0. De eerste cijfers geven het hoogst aantal punten aaD, terwijl het tweede cijfer de eteunserie aangeeft. De werklieden der fabriek van hout bewerking «La Vitesse'', maakten heden met hunne vrouwen, in vier rijtuigen eeu uitstapje over verschillende dorpeD. De heer 8. van der Peijl, directeur der ge- Doemde fabriek, stelde zijne werklieden daarvoor in de gelegenheid ook mede ter wille van een zijner zonen die de vorige week in het huwelijk trad. Ierseke. Gisterenavond tijdens een he- vigen storm, woei op den Postweg de kar van een bekende Goesche koopvrouw om ver, met hit en al, en eveD later ging het met de broodkar van Kooze precies'tzelfde. De laatste kwam er erger af dan de eerste want hij (de zoon van Rooze) was verplicht zyn honden af te spannen en in deze ge meente te bly ven. Onder Kapelle woei een boom omver, die even voor een span paar den neerviel. Geen ongelukken. Bij het dekken van goed op een stoomboot had een 25-jarige matroos onder Druten het ongeluk in de Waal te vallen de man verdronk. Hij was pas gehuwd Een 19-jarige machinist-leerling wien op het terrein van het Spoorwegdok te Dordrecht door eene locomotief de rech tervoet geheel verbrijzeld werd, is nog denzelfden avond aan de gevolgen over ledenE?n 72-jarige landbouwer had te Lonneker het oDgeluk bij 'i opladen van hooi van een voer hooi te vallen, waarbij hij zich zoodanig bezeerde, dat hij aan de gevolgen is overleden. Ia 66» bierbrouwerij te Amsterdam is een werkman door een liftkoker doodgevallen. Te Laar, Zuid-Drente, kwam een land bouwer, toen hij met eene machine aan het grasmaaien was, op een gegeven oogeublik voor de messen te staan, met het gevolg, dat een zijner boenen totaal werd afge sneden. Nog vóór geneeskundige hulp kon worden verleend, was de man reeds door bloedverlies overleden. Een stoomkoren- molenaar te Geldermalsem werd bij het overgooien van een riem door de machine gegrepen en rondgeslingerd. Hij stierf aan de rreeselijke verwondingen. Bij een metselaar te Brunssum (Limburg), werd het tweejarig zoontje vermist. Toen men ging zoeken, werd het kind verdronken gevonden in den vol met water staanden kelder. De eigenaar van de in een spoortrein gevonden f 3000 is bekend geworden. Hel een ingenieur uit Breda. Te Oidenzaa! geraakte een kiod met de hondenkar in een diepe sloot. De hond wist zich los te werken en haalde toen het kind op het droge. Gisteravond i» een 17-jarige jongen (Rotterdammer), die eenige maanden in de Tuchtschool te Nijmegen heeft door te brengen, uit die iurichting ontvlucht. Op den Ooijsehen dijk vroeg hij den weg, toevallig aan een onbezoldigd rijksveld wachter, wien hij zijn wedervaren vertelde, met het gevolg, dat het met zijn vrijheid spoedig gedaan was. Hij had een bezoek aan Duitschland willen brengen. Bij kon. besluit is benoemd tot ont vanger der directe belastingen, invoer rechten en acoijnzen te Weert, G. J. H. Guinee, tbans te Weesp; en tot ontvanger der dir. belastingen cn accijnzen te Wijke G. A. de Stoppelaar, thans te Zwaluwe. Te Buiksloot is ten huize van den heer Merckelbach een brutale inbraak ge pleegd. Terwijl de bewoners sliepen, klom een inbreker op een verande en drong in de slaapkamer, Toen hij echter ontdekte, dat de familie ontwaakte, nam hij ijlings de vlucht, eenige kleediDgstukken, sleutels en eene portemonnaie met geld mede nemende. De politie-beambte J. Louisse, te Biocmendaal, heeft een vrouw opge spoord, die voor eenige maanden zich bij verschillende ingezeteuen had verhuurd als dienstbode, doch die, wanneer zij den godspenniug had ontvangen, niet meer van zich liet hooren. Te Rotterdam heeft dhr. A. C. VVe8sel8 tegen 1 Augustus a. s. bedaDkt als gesalarieerd secretaris van den Soheeps- en Bootwerkersbond, omdat hij niet kan samenwerken met enkele bestuursleden. Het feest der wagenrenners te Utrecht is in 't water gevallen. De renDers hebben onder stortregeu hun rennen verricht, ter wijl het publiek in grooten getale naar huis ging. De heer v. Beeck Calkoen was prijswinuer. Hetn werd de zilveren beker door de jury ter hand gesteld. Het bericht, dat de tuilliardair Rocke feller te Amsterdam een tabaksinschrij- ving zou bijwonen, is gebleken een canard te zyn geweest. Naaste buurtjes of stilzwijgende door werking der antithese. De liberale kies verenigingen in Groningen besloten bij de herstemming voor een lid van den ge meenteraad tusschen prof. mr. C Segers (chr.-hist) en Posthumus (soc.) laatstge noemde te steunen. De gemeenteraad telt. 4 socialisten, 1 anti-revolutionair en 30 liberalen Eergisteravond is te Laag-Keppel 't vrij zeldzame verschijnsel van een maan- regenboog waargenomen. Omstreeks kwart voor elven, na het overdrijven van een onweersbui, was de lucht in 't westen op geklaard, doch voor het overige zwaar be wolkt. Het regende nog, terwijl de maan in 't westen helder scheen. Nu vertoonde zich in het oosten een heldere, bleekgele regenboog, die na eenige minuten langzaam in het wolkengrauw wegsmolt. De boog reikte tot ongeveer 30° boven den horizon, terwijl de breedte ongeveer 3° bedroeg. Academie de billard. De ondernemer van billard-séances, de heer Pim, uit Rot terdam, die zijn geluk te Groningen wou probeeren, is, nu de séances daar na een wenk van het gemeentebestuur niet door gaan, volgens het iV. v. h. N. „lisanch el ge straft". Aan de zes „professeurs", die hij geëngageerd had voor 14 dagen, heeft hij ƒ2400 moeten uitkeeren en de door hem ge maakte onkosten voor meubilair, tribunes, plaatsen van biljarten e. d. zyn ook zoo goed als weg. Muiterij in de kindsheid. Voor eenige dagen kwam een gedeelte landweertroe- peu uit Rotterdam en omstreken ter oelening op het fort Rijnauwen. 't Heeft den officieren heel wat inspanning gekost om het vrij bandeloos troepje weer onder tucht te brengen. Den eersten dag weigerde een der lieden, nog in burgerkleeding, orders vad den commandant op te volgen. Hij droeg nog geen uniform dus... Ten bewijze, dat hij zich vergiste werd de ms.n in de doos gestopt. De anderen maakten aanstalten om de gehoorzaamheid te weigeren zoolang hun makker niet in vrijheid was gesteld. De commandant trad hier natuurlijk niet in, doch wist het gezag te handhaven. En liet daarna pas de deuren van het arrestlokaal openen. (Tel.) Een ingezetene van Dokkum ont ving dezer dagen een briefkaart, die 17 Nov. 1902 verzonden was uit Wassenaar. De kaart had alleen den stempel «Wasse naar" ze heeft dus niet de wereld rond gereisd. Vermoedelijk heeft ze bijna 4 jaar ergens een rustig plekje gehad. Storm. Het heeft gisterenmiddag hier nogal ge stormd. En blijkbaar op de geheele weat- strook van ons land en België. Uit Den Haag meldt men Het Engelsche pleizierjacht Salgerge. waarop zich twee heeren en een dame be vonden die het voornemen hadden aan de Pier te Scheveaingen te landen, is namid dag hall'zes door den vliegenden storm naar de haven gejaagd en daar niet zonder levensgevaar binnengevlogen. In den buitenhavenmond zijnde, hebben zij ge meend te moeten ankeren, maar door het zware weer werd het vaartuig zoozeer heen en weer geslingerd, dat er gevaar ontstond, dat het van het anker zou worden geslagen en naar zee terug zou drijven, lumiddels was een Nieuwedieper viel, die in de buitenhaven lag, naar buiten gegaan ze haalde de dame en de beide heeren en een matroos van de bemanning van de gevaarlijke plaats af. Daarna ging de sleepstoomboot Kijkduin, waarop hadden plaats genomen dé commissaris van politie Sypkens, en de brigadier Blokpoel, naar het pleiziervaartuigj dat met veel moeite afgesleept werd naar de binnenhaven, met verlies van zeilen en kluifhoofd. De ver moeide heeren en mevrouw zijD per rijtuig naar het Kurhaus gereden. Uit Sehe- veilingen meldt meni Een vliegende Btorm uit het noorden heeft hedenmiddag tegen 4 uur den reeds krachtigen westenwind ver vangen, zoodat met het oog op het intreden de hoogwater, tegen 8 uur hedenavond, maatregelen zijn genomen om hetstraud- malerieel van de badplaats in veiligheid te brengen. Onweer. Een pension te fngen (Geld.) werd Donderdagnacht door den bliksem getroffen. Twintig logeergasten waren aanwezig. Alleeu de meid was op, toen tegen drie uur de bliksem io het achterhuis insloeg. De meeste gasten moesten met achterlating van alles vluchten. Vrijdagmorgen werd te Dodewaard een rund in de weide doodelijk door den bliksem getroffen. Te Swalmen werd Donderdag eeu 50- jarige man door den bliksem getroffen eu gedood. Zijn vrouw, die naast hem stond, werd tegen den grond geslagen zij kreeg evenwel geen letsel. In verschillende huizen werden ruiten verbrijzeld eu er zijn verscheidene boomen getroffen. Ook sloeg de bliksem te Ülft in de won.ng van Bruns. Een 6-jarig jongetje werd ge dood, een ander kind gewond. Te Culeniborg vielen tijdens het onweer behalve een stortregen, die oDgeveer tien minuten duurde, zooveel hagelsteenen, dat de straten wit waren en de jeugd ze tot ballen samenpakte. Het waren over het algemeen groote stukken, die lang bleven liggen, terwijl een vleeschhouwer zijn ijskast ruimschoots ermee vulde. Te Zwijndrecht vergezelde ook de don derbui een geweldige hagelslag. Steenen tot ongeveer 4'/2 cM. doorsnede en 10 gram wegende, suisden door de lucht, alles vernielende, waar ze neerploften. Glazen dakramen aioogen stek, waardoor plassen water in de huizen kwamen. Broei- ramen werden totaal stukgeslagen. Bij Arie v. d. Berg waren 12 van de 48 ramen geheel vernield. Bij vele tuinlui is groote schade geconstateerdaardbeien lagen naast de planten, veel aardappelenloof is geknakt. De boeren gingen allen onmid dellijk naar de weiden om te zien naar hun vee en naar hun te veld staande ge wassen. Bij dr. Ivamberg zijn ruim 250 ruiten aan broeikas en broeiramen stuk geslagen. Opmerkelijk zeker is, dat te Papendrecht van de hagelbui niets is ge merkt. Ook te Veenendaal deed 't onweder schade. De bliksem sloeg in een schuurberg en veroorzaakte een begin van brand. Stukken hout waren uit deu bak en het getimmerte van een varkens hok geslagen zonder dat de daarin aan wezige dieren gedood werden. Te Eindhoven werd een 18jarig meisje, ter wijl zij voor het raam aan het strijken was door den bliksem getroffen en gedood. Ook België heeft Vrijdagmiddag last van den storm gehad. Aan het strand te Ostende woedde een felle orkaan die de voorzijden van vele huizen vernielde, niet alleen op den dijk maar ook in de stad. De schade is aanzienlijk, alle tuinen zijn vernieldhet zeewater stroomt over het strand, een schippersboot werd op de kust geworpen, de zeelieden konden al zwemmend zich redden. Te Antwer pen woei een hevige rukwind, die zeer groote schade veroorzaakte. Een groot deel der gebouwen van de landbouw tentoonstelling, die over acht dagen wordt geopend, is vernield, verschillende pavil joens zijn omgewaaid. Groote beteekenis wordt te Madrid gehecht aan de arrestatie van een als pel grim verkleedcn anarchist. Men deelt na melijk van officieelo zijde mede, dat zijn signalement geheel overeenkomt met dal van den dader van den aanslag, die ver leden jaar in de Rue de Rohan op Koning Alphous eu president Loubet gepleegd werd. Dit individu, Farras-Avino genaamd, werd sinds dien tijd ijverig gezocht. Bui tendien ontving de politie te Madrid het signalement van 14 anarchisten, die sedert den 15en dezer Engeland verlaten hebben. In de Grundbaumstrasse in Weenen is een winkel in modeartikelen, waarvoor door middel van advertenties in de bladen voortdurend meisjes gevraagd werden om die in den winkel of bij gegoede burgers te plaatsen. Eenmaal den winkel binnen gekomen, liet men de meisjes er niet meer uitgaan en dwong hen door ont houding van voedsel en mishandeling zich over te geven aan de heeren, die den winkel bezochten. Gelukte het een der meisjes te ontvluchten en diende zij een klacht in by de politie, dan werd zij niet alleen eenvoudig weggestuurd, maar nog dikwijls met een strafvervolging gedreigd. Hieruit zou volgen, dat de ondergeschikte ambtenaren der politie de eigenaars van den winkel in hun lage doen behulpzaam zijn. De aardbeving in Wales heeft in verschillende mijnen instortingen veroor zaakt. Iu een daarvan te Neath, werd een arbeider gedood. Vijf honderd mijn werkers weigerden daarop in de mijn door te werken. In de myn van Carado Vale, die Dinsdag onder water is geloopen, ia men nog steeds met het reddingswerk bezig, maar officieel is bekend gemaakt, dat men ten gevolge der instortingen zeker niet voor Zaterdagavond de zes bedolven mijnwerkers zal kunnen berei ken. Het is te hopen, dat de hulp den ongelukkigen dan nog baten zal. Te New-York hebben in 12 scholen i au het Oosten, grootendeels bevolkt door Joodsche kinderen van Russische afkomst, rumoerige tooneelen plaats gehad, omdat de leerlingen geloofden, dat dc genees- heeren de kinderen zouden ombrengen oi hun de amandelklieren zouden wegnemen, waardoor ze dan geen «jiddisj" meer zouden kunnen spreken en zich dus iu het EugeLch zouden moeien uitdrukken. Deze dwaze ongerustheid was, vermoedelijk onder den indruk vandetreurigeberiehteD uil Rusland, ontstaan ten gevolge van een geneeskundig onderzoek,dat in de scholen werd ingesteld. De geneesheeren hadden daarna bij ver schillende kinderen kleine keeloperaties verricht en toen dit bekend was gemaakt, kwamen de ongeruste vaders en moeders de scholen belegeren, vreezende dat hunne spruiten mishandeld zouden worden. Enkele geneesheeren, die trachtten aan de menigte het gebeurde le verklaren, werden mis handeld. RECLAMES. Vele bejaa de personen en zelfs jonge zullen in de hier onder staande ad vertentie eene aanwijzing vinden, die alhoewel zich in het publiciteit gedeelte van de courant bevindende, deswege toch van zeer greote waar de is. Mejuffrouw Adriana Kerstens Hellinons te Zegge, bij Oudenbosch, schrijft „Ik ondergeteekeDde verkiaar dat ik gedurende 8 jaar aan rheumatische pijnen in de armen en beenen geleden Leb, als mede aan asthma aanvallen. Al de ge neesmiddelen die ik aangewend heb om wij te genezen, zijn vruchteloos geweest, tot op het oogeublik dat >k van de Pink pillen gebruik gemaakt heb. Deze pillen hebben mij geheel en al hersteld. Ik ben 43 jaar oud. Mejuffr. Adriana Kerstens. (Portr. Bruglemans, Rosendaal.) Het asthma en de rheumatiek zijn 2 ziekten die in 't algemeen de jichtlijders aantasten. De jichtlijder ziet er gewoonlijk uitwendig goed uitRooskleurig, flink gevuld gezicht met neiging tot algemeene gezetheid. De huid van den jichtlijder is kalm, zijne haren vallen vroegtijdig uit, hij klaagt over langzame spijsvertering, ver stopping, schele hoofdpijn, flauwten, uit slag. In zijn jeugd heeft hij vaak last van keelontsteking, verkoudheid in het hoofd, lichte pijnen in rug en borst. Alle jichtlijders hebben dit bijzondere kenteeken, dat des morgens bij het opstaan zij zeer vermoeid zijn en deze vermoeidheid verdwijnt langzamerhand. Bij byna alle personen die deze verschijnselen hebben die wij hierboven opnoemen, zullen zich vroeg of laat rheumatiek of jichtaanvallen voordoen, hardnekkige huidziekten, eczéma bijvoorbeeld en asthma. Men heeft door het hierboven staand attest vau Mejuffrouw Adriana Kerstens gezien, dat zyj door de Pinkpillen is genezen geworden. De personen die zonder door rheumatiek of asthma te zijn aangetast eenige jichtaandoenÏDgen gewaar worden, die wij hierboven aangeven, zullen zich met de behandeling der Pinkpillen ook wel gevoelen en zullen aldus vermijden in den toekomst door deze twee zoo pijnlijke en gevaarlijke ziekten gemarteld te worden Asthma en rhoumatiek. De Pinkpillen be zitten eene zeer krachtige werking op het bloed, dat zy zuiveren en verrijken en ook op het zenuwgestel. Meu beveelt ze aan tegen bloedarmoede, blaekzucht der jonge meisjes, maagziekten, neurasthenie, onre gelmatigheden der vrouwen. Prijs f 1.75 de doos f9. per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam. Hoofd-depothouder voor Neder land en Apotheken, Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Visvliet door F. Smid cand. te Woldendorp. Bedankt voor Gerkesklooster door F. Smid, cand. Examens Universiteit te Leiden s Propaedeutisch geneeskunde, J. W. A. F. v. Maren Bentz r. d. Berg. Eerste Natuur kundig examen, G. W. F. G. Steinbueh. Middelburg. De voordracht ter benoe ming van een onderwijzer aan school J (vacature H. A. Kamermans) alhier bestaat uit de heeren J. de Visser, onderwijzer aan school K alhier, L. B. A. Rolff te Asel en J. Oom te Ierseke. Hechtszake n. Het gerechtehof te 's-Bosch heeft R. te Bergen op Zoom, klerk der S. S., wegens de treinbotsing op 12 Maart veroordeeld tot een gevangenisst af van 8 dagen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2