RECLAMES. Niet ver van Woensdreeltt. Afloop ïerkeopingen enz. Openbare Verkoopingen. Advertentiën. Ült de Tweede Kamer. Kerknieuws. Schoolnieuws. Ingezonden. Ter waarschuwing 1 Het Zomerfeest te Blezeiinge. Marktberichten. j. goetheer a. M. boone die, ook mede namenB wederzy dschefauiilie) hun hartelijken dank betuigen voor de vel» bewijzen van belangstelling bij hun huwe lijk ondervonden. gestoken. T)<> daders, twee gebroeders, zijn in hechtenis. Te Oosterhout ver voerde een werkman een tiesch vitriool, hij vieldaardoor brak de tiesch en vloeide de bijtende vloeistof hem over het lichaam de man bezweek aan de gevolgen. Ten huize van een boer te Dodewaard had een droevig ongeluk plaats. Een der zoons zou wat buskruit voor den kersenboom- gaard brengen, toen een tweede er met zijn brandende pijp te kort bij kwam en 't kruit vuur vatte. Een hevige ontploffing volgde die beiden zeer ernstig verwondde en in de woning een ware verwoesting aanrichtte. Een 4-jarig knaapje te Wervershoof stak een brandend stuk sigaar in zijn zak, waardoor de kleertjes vlam vatten. Hoewel zijn vader hem dade- lyk in een sloot wierp en de vlammen bluschte, is het kind toch aan de gevolgen gestorven. Bij het uithalen van een vogel nestje te Rijswijk, is een 9-javig knaapje door het breken van een tak naar beneden gevallen hij kreeg zulke wonden dat hij kort daarop overleed. Een ongehuwd man te Hoensbroeck is gedurende het ontzettend onweer, dat daar woedde, in de weide achter zijn huis door den bliksem doodgeslagen. Men vond zijn lijk naast een boom, die van onder tot boven door 't hemelvuur was gespleten. Bij de groentenmarkt te Amsterdam is een '23- jarige ongehuwde kostwinner zijnermoeder te water geraakt en verdronken. Technische herziening tarief van invoer rechten. De minister van financiën heeft in gesteld een Staatscommissie, wier taak zal zijn hem voor te lichten omtrent eene tech nische herziening der wet van 15 Aug. 1862 (Slaatsbl. no. 170), houdende vaststelling van het tarief van rechten op den invoer, zoc-als die bij latere wetten is gewijzigd, zullende de commissie haar advies uit brengen in den vorm van een ontwerp van wet, met memorie van toelichting; tot leden dier commissie zijn benoemd de heeren Damsté, hoofdinspecteur, chef der afdee- ling invoerrechten en accijnzen, van het departement van financiën te 's-Graven- hage, tevens voorz Heinsius, ontvanger der invoerrechten en accijnzen te Olden- zaalHoefnagels, inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Arnhem Klüssener, expediteur en carga door te Rotterdamvan Haren Noman, directeur der naamlooze vennootschap „Blauwhoeden veem" te Amsserdam Uyt- tenhoven, raad-adviseur van het Departe ment van Financiën, te 's-Gravenhage en Wendel, inspecteur der directe belastingen invoerrechten en accijnzen te 's-Graven hage, tevens secretaris. In het gezin van den heer H. te Vucht, wilde maar geen kat wennen; telkens wanneer het zich er een aanschafte, liep het dier spoedig weer weg. Dezer dagen meende men echter beter te zullen slageD, want men ontving er een uit Helvoirt, dat op anderhalf uur afstand van Vucht is gelegen. Bovendien had deze kat twee jongen bij zich, diertjes van veertien dagen oud. Toch heeft ook deze kat maar één nacht te Vucht door gebracht. En na drie dagen lag zy met de beide jongen weer in de schuur van haar vroegeren meester te Helvoirt 't Kan verkeeren Op de gisteren door de rechtbank te Parijs gehouden zitting der revisie van de Dreyfus-zaak zeide de ■procureur-generaal dat de onschuld van Dreyfus even klaar bewezen is als de schuld van Es ter hazy aangetoond. Als een bewijs hoe de Revolutie alle dingen op hun kop zet, diene dat onder anderen te Odessa 650 soldaten op een vergadering besloten hebben zich in ver binding te stellen met de Doema, Voorts dat het keurbalaljon der lijfgarde van den Czaar, te Petersburg, met batal- joos van andere regimenten een vergade ring heeft gehouden over de politiek van den dag en zich daarbij voor een alge- tneene vergiffenis, grondverdeeling onder de boeren, en solidariteit niet elkaar en het volk hebben uitgesproken. De builenpest, die in 1901 en 1902, wat Zuid-Amerika betreft, het eerst in Brazilië en Paraguay optrad, vertoonde zich weldra ook aan de westkust in ver scheiden havensteden van Peru en Chili. Alle ambtelijke berichten van debetrokken regeeringen trachtten zoo zegt een cor respondent van de Kolnische Zeitung het uitbreken van de ziekte eerst stil te houden en daarna als hoogst onbeteekenend voor te stellen. Daarna werd telkens weer beweerd dat de ziekte goed en wel ver dwenen was. Maar du zijn de langver beide, bij benadering wel juiste, statistische opgaven over het aantal pestlijders en de gestorvenen in Peru, openbaar gemaakt. De pers te Lima constateert nu met leed wezen en verontwaardiging, dat alle maat regelen in het belang van de gezondheid, d e veel onkosten veroorzaakt hebbeD, nutteloos geweest zijn, en dat de ziekte naar 't schijnt, vasten voet gekregen beeft in het land, terwijl ze juist in den laatsten tijd zich weer op onrustbarende wijze liecft uiig breid. Tegelijk wordt de vol gende statistiek bekend gemaakt In het jaar 1903 zijn 205 gevallen van pest in Ptru aangegeven, 111 lijders stier ven aan die ziekte. Ze trad toen in 6 steden op. In het jaar 1904 waren er 968 gevallen (482 sterfgevallen) in 9 steden j in 1905 echter 775, met slechts 6 pet. sterfgevallen. Maar bedenkelijk klinkt, dar in dat jaar de ziekte reeds op 17 plaatsen werd waargenomen. In de eerste drie maanden van het loopende jaar zijn tt'H milder dan 21$ gevallen aangegeven in 10 plaatsen, de sterfteverhouding beliep ongeveer 60 pet. Te Lima kwamen in de twee eerste weken van April 13 gevallen voor, in de volgende week 12 gevallen bijna alle doodelijk. Te Tourillo in de eerste drie maanden 144 gevallen (89 sterfgevallen). Bij dezen stand van zaken is het niet te verwonderen, dat ook al weer uit Chili eenige gevallen van bui lenpest gemeld worden: te Valparaiso en Vina del Mar (een voorstad van Valparaiso). De werkzaamheden voor dit zittings jaar loopen ten einde. Van daag nog enkele wetsvoorstellen en de eindstemming over het Arbeidscontract en denkelijk gaat dan de Kamer uiteen. De voorzitter meende ook nog een zitting op Zaterdag a.s. in uitzicht te moeten stellen, met het oog ook op het onteigeningsontwerp voor den Haar lemmermeerspoorweg, doch nu in het be lang der zaak, vooral door toedoen van den heer Lohman, dit ontwerp voorals nog niet in behandeling komt zal er ook van eene zitting van Zaterdag wel niet veel komen. Gisteren waren eenige kleinere ontwer pen aan de orde, zooals aanvullingsbe- grootingeu en het ontwerp over de heffing van invoerrechten naar de waarde der goederen. De verhooging van de begrooting Curacao, voornamelijk dienende tot ver betering in het watergebrek" in deze kolonie, gaf den heer v. Kol, onlangs uit Spanje teruggekomen, aanleiding om tegen over de methode, die gevolgd wordt, eene Spaansche te stelleD, d.i. de methode, welke reeds van oude tijden, reeds tijdens de Mooren, en Spanje in zwaDg geweest is. Hij zou gaarne zien, dat de autoriteiten van deze zijne „wenken" gebruik maakten. De Minister heeft daartegen geen bezwaar. Maar dhr. Van Kol dient niet te vergeten zegt Z.Exc. dat de toestanden vandekolonie Curacao en die vau Sanje nog al uiteen- loopen. Eveneens sprak de heer Vau Kol bij een andere aanvullingsbegrooting,dienende om de kosten te bestrijden van onze'neutra- lileit8-handhaving in de Indische wateren bij gelegenheid vandenRussicli-Japanschen oorlog. Dit zaakje heeft ons nog f368.000 extra gekostde helft zou op rekening komen van Indië en de andere helft blijft voor ons. De heer Van Kol zou willen, dat wij het geheele bedrag betaalden. Indië moet vrij blijven. Andere regeling is niet billijk, om de eenvoudige reden, dat Indië geen belang heeft bij de verdediging van onze koloniën. Immers wat malen Atchineezen en Papoea's er om, of er al dan niet een botsing in de Indische wateren ware voor gekomen. Indien nu nog de Nederlandsche regeering zoo'n bovenst beste was voor de koloniën, dan zou de Minister nog ge lijk kunnen hebben. Maar nu Met den heer Heemskerk zeggen ook wij, het is gelukkig maar de heer Van Kol, die dit zegt, de man, die er geen been in zou zien, onze Oost te verkoopen en gelukkig niet de Minister. ZExc. meende het toch noodig tegen de uitingen van den heer v. Kol te protesteeren en, te doen opmerken, dat hij zulke uitdruk kingen als Nederlandseh minister niet voor zijne rekening neemt. Ondanks de aan merkingen van den heer v. Kol, en de aanmerking van den heer Jansen, dat de hier bedoelde kosten niet ten laste van koloniën, maar van marine moesten komen, werd ook deze aanvullingsbegrooting goed gekeurd. Ook werd nog behandeld de herziening der wet omtrent de heffing van invoerrecht naar de waarde. Bij de al- gemeene beraadslaging voerde het woord de heer Plate, die, waardeerende de voor gestelde wijzigingen van den Minister, toch meende, dat meer gelet is op de belangen van den fiscus dan wel op die van het publiek. Voorts geeft deze af gevaardigde enkele practische wenkeD, o. a. deze, dat hij gaarne de „factuur'' als bewijsmiddel geschrapt zou zien. Die beschouwing noemde echter de heer Pier- son wel wat „overdreven", vooral die over de „factuur." Vaak kan zij, hoewel geen „absoluut bewijsstuk" in alle voor komende gevallen, toch van belang zijn als hulpmiddel tot bepaling van de waarde. Ook de Minister beschouwt de „factuur" slechts als hulpmiddel en is bereid, dit nader in de wet uit te drukken. De ver schillende artikelen worden achtereen volgens besproken en het geheele ontwerp wordt daarna goedgekeurd. Eindelijk behandelde de Kamer nog een drietal adressen van aannemers, die door de invoering der ongevallenwet schade hadden geleden naar zij beweerden. Door dien zij niet hadden kunnen rekenen op de invoering dier wet, die de verzekering voor hunne werklieden in totaal bedrag ongeveer verdriedubbelde, meenden zij op vergoeding aauspraak te kannen maken. De commissie, in wier handen de adressen gesteld waren, was Diet eenstemmig. De meerderheid, onder wie dhr, d. Velde, achtte vergoeding wel billijk. Ook dhr. Borgesius en Schaper vonden zulks. Doch de minderheid, aan wier zijde zich ook schaarden de heeren Blooker en Loeff, alsmede Minister Veegens, zagen die bil lijkheid niet in. Er was naar hunDC mee ning hier geen enkele grond voor restitutie aanwezig. De heeren hadden op de in voering der wet kunnen rekenen. Uit alles had men te dien tijde kunnen op maken, dat de regeeriug haast maakte met het werk. Ze adviseerde daarom, om het verzoek niet intewilligen. Aldus werd dan ook met 29 tegen 22 stemmen door d§ Kamer besloten. M Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Paramaribo, H. de Haan te Wargate Zoeterwoude, J. Kraay, cand. te Nieuw Lekkerlaud. Geref. Kerken. Aangenomen naar Vlissingen (kerk B) door dr. A. Kuyper Jr. te Makkum. De heer J. H. M. Stieger H. Jz., geb. 1873 te Goes, slaagde gisteren voor het doctoraal-examen in de rechten aan de hoogeschool te Amsterdam. 't Was paardemarkt, En dus verloting Die twee zijn onafscheibaar een. En zonder deze nummertrekking Was menigeen toch niet tevreen. Het is dan ook een „buitenkansje", Dat de godin Fortuna schenkt En wie wil dan niet eens probeeren Of zij ook hem geluk aanbrengt Men neemt een lotje; 'tis onschuldig! Of verkoopt pryzen voor de zaak, Een heidensche gewoonte steunen, Is immers ook des Christens taak En of zijn Bijbel hem kan leeren, Dat 't lot, door God zelf ingesteld, Ook dienen moet de zaak des Heeren Zijn Bijbel schijnt hem onbekend. En of die God van uit den Hoogen, Op Zijne daden nederziet De Christen zelf ziet niet naar boven, Maar slechts waar hy zijn voordeel ziet. Ach, lieve broeder, lippengodsdienst En vrome praatjes baten niet Laat in uw hart d' oprechtheid wonen, En wilt het in uw daden toonen, Dat God 't Fortuinspel u verbiedt. O-, 23 Juni 1906. W. Het is geen lange reis van Goes naar Woendrecht. Wij zien inderdaad de Woensdrechtenaren als onze buren aan. Het volgende zal daarom voor ons allen belangrijk zijn. De heer A. de Krom, wonende Ant- werpsche straatweg 226 te Woensdrecht, meldt ons Sedert geruimen tijd was ik aangedaan met een ellendige nierkwaal, waardoor ik onophoudelijk een snijdende pijn in den rug had, ter hoogte van de nieren. Ik had soms een gevoel alsof men mij met messen stak, ook had ik dikwijls rheumatiek en 's morgens bij het opstaan was ik veelal zwaar vermoeid. Ik beklaagde mij doorloopend over duizelingen en had steeds een kil, huiver g gevoel in den rug. De urine was meestal onnatuurlijk rood gekleurd en mijn maag geheel van streek. Toen mij overal zulke goede berichten omtrent Foster's Rugpijn Nierenpillen ter oore kwamen, liet ik dadelijk een doosje komen en hoe groot was mijn blijdschap en verwondering, toen ik reeds na acht dagen een groote verlichting bekwam en nadat ik de behandeling een paar weken had volgehouden, was ik geheel en al van mijn pijnlijke ziekte verlost. Het zal mij steeds een genoegen zijn, wanneer ik andere menschen door het aaobevelen van Uw krachfig middel van hun lijden kan ver lossen. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. De bovenstaande oprechte eenvoudige getuigenis bewijst dat wannee r de nieren aangetast zijn, de rug zwak wordtde pijn komt voert uit de nieren, die in het onderste gedeelte van den rug geplaatst zijn. Pleisters en zalven kunnen deze pijn niet verhelpen, daar ze de nieren, welke de smart veroorzaken, niet bereiken. Fos ter's Rugpijn Nierenpillen bereiken de nieren zelf en zijn een spieiaal middel voor de nieren en blaas. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn-Nierenpillen geeft, dezelfde die Mej. DE KROM gehad heeft. Wij waarschuwen tegen na maak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zezijn te Gors verkrijgbaar bij de firma NATHAN EMANUEL, en te Middelburg bij den heer JOH. DE ROOS, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a. f 1.75 voor één- of f10 voor zes doozen. Slot. Ds. Drost sprak het slotwoord. Hij trachtte eerst de hoorders te stemmen tot lof en dank aan onzen God die zulk schoon zomerweer schonk; en vervolgens bedankte hij allen die aan 't wélslagen van dit feest hadden meegewerkt, i den eigenaar van dezen boomgaardde Regelingscommissie de Kerkvoogdij van Biezelinge (die de kerk wilde afstaan bijaldien het weer ongunstig was ge wees;'de bondgenootenHosanna" vooral met zijnijverigen directeur; de hoor» ders en de sprekers. Spr. waarschuwt ons niet van hier te g> an met de farizeeuwscl ft overlegging dat wij zulke prompte men schen zijn door hier te komen feestvieren dan toeh ware ons feest voor ons onvrucht baar gebleken. Djt feest brengt zegen, of voor wie dien zegen langs zich heen laat gaan, vloek. Dit geldt de rondloopers, de halve hoorders, maar ook de bestendige hoorders. Spreker verheugt zich dat weer eens de jongelings- vereenigingen der beide richtingen konden saamkomen. De van God gewilde ver scheidenheid, ook blijkend in de natuur, wilde Spr. niet verstoren maar gelijk alle takken van den boom, naar verschil lende richtingen wy zende toch tot één boom behooren, zoo hebben allen die den Heere vreezen te wandelen als leden van één Lichaam onder één Hoofd. De Heere heeft zijn zegen gegeven, laten wij de erkentenis hiervan realiseeren in ons leven. Onthoude een ieder ds. Talma's woordbrood, broodnoodig hebben wy, dat wy tot de gehoorzaamheid worden terug gebracht. Zij dit de vrucht van oas feest. Spr ging vervolgens voor in dankgebed, en na gezang en de Apostolische zegenbede, ging de bijeenkomst uiteen. LAATSTE BERICHTEN. lerseke. Gisterenavond ontving de brie venbesteller Van Loo, alhier, de treurige mededeeling dat zijn dochter die met haar man deu Velddag van het Leger des Heils te Velzen bijwoonde, aldaarplotselingonge- steld was geworden en eenige uren later oveileed. Het lijk wordt heden naar hier vervoerd om begraven te worden. Tengevolge de te geringe deelname aan het voorbereidend militair onderricht zal dit jaar in deze gemeente dit onder richt niet worden gegeven. Rilland. Donderdag, Kruiningsche ker mis, was er een zeer druk bezoek aan onze gemeente voornamelijk om eens een kijkje te nemen naar de indijking der Tweede Bathpoldcr, anderdeels ook om den verkoop der landbouwwerktuigen van de ex-Ned. Landaanwinning Maatschappij bij te woDen. Was het aantal rijtuigen groot de fietsen te tellen was eenvoudig bijna niet te doeD, terwijl het getal wan delaars zeer miniem was. Nog een kleine tijd en een wandelaar zal een groote uit zondering maken. Op een kar met stroo gevuld bracht men Donderdagavond een zieke jongeling naar den dokter. Op last van dhr. burge meester werd hij vervoerd naar de Rijks- ziekenbarak om aldaar verpleegd te worden. Hij is werkzaam aan den Tweeden Bath- polder, afkomstig van Wemeldinge en zoon van J. L. aldaar. Zijn toestand was hedenmorgen niet best. Het is de eerste patiënt die in de barak wordt verpleegd. De ziekte is een geval van cholera nostras. 's-Gravenhage. Tweede Kamer. Het arbeidscontract is aangenomen met 79 tegen 8 stemmen. De socialisten en dhr. Van Idsinga slemden tegen. Op de interpellatie-Verhey over de onzeewaardigheid der visschersschepen, antwoordde Minister Veegens dat de door het Bolt. Kieuwsblad gesignaleerde feiten bij onderzoek in hoofdzaak juist zijn ge bleken. De Minister zal over het onderzoek het college van zeevisscherijen raadplegen. Intusschen wordt aan het departement ijverig gewei kt aan wettelijke maatregelen ter voorkoming van zeerampen. Door de heeren Lieftinck, Schaper, Van Deventer en Verhey werd op spoed aangedrongen. Vervolgens werd behandeld de motie- Troelstra tot wetswijziging om knoeierijen door middel van naaml. vennootschappen tegen te gaan. Spreker ging verschillende misstanden na, als ongeregelde inbreng, geflatteerde prospectus, gebrekkig toezicht door mannen zonder verantwoordelijk heidsbesef en vooral wees spreker op de moreele inzinking, welke ook is doorge drongen in het parlement waar nog steeds een door spreker vroeger als zwendelaar gesignaleerden man rondloopt zonder ge zuiverd te zyn van de feiten van zwende- lary waaraan hij schuldig verklaard is. De voorzitter riep spreker een paar maal tot de orde. Spreker betoogde vervolgens de urgentie van wettelijke ingrijping o.a. wees hy op het gebeurde met de Hollandsche Hypotheekbank. Middelburg. Publiek verkocht werden Donderdagavond ten overstaan van notaris Verhulst, deze twee huizenlo. op de Burcht aan dhr. L Gabrielse alhier voor f 6255 plus f 300 voor overname van losse goederen 2o. varkensmarkt, aan dhr. C. Geensen alhier, voor f 5599 en f 100 voor overname. Alles onverminderd de 8% onkosten. Wiihefminadorp. Heden werd door het Bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Oost-Bevelandpolder in het Gemeentehuis, onder nadere goedkeuring aanbesteedHet uitvoeren van zinkwerk en steenbestorting tusschen de peilraaien 22 en 28 aan genoemden polder. Er werden 7 biljetten ingeleverd. H. de Kluiver, Sliedrecht, voor f 10.790 J. de Bree Fz., Terneuzen, f 10.488A. Fou- draine, Goes, f 10 460 W. Dekker, Veere, f 10.384J. Roskam Cz, Dordrecht, f 10.200 C. de Wilde Az., Kattendijke, f 9873 M. van den Hoek, Terneuzen, f9545. De begrooting bedraagt f 9500. Onder nadere goedkeuring gegund. Zoutelande. Heden werd door not. Hosang publiek verkochteen hofstede met bouw- en weilanden, perc 1—10 hofstede enz. 8.1000 H.A. aan dhr. P. de Visser te Aagtekerke voor f 12.849; llo bouwland, 0.3d87 H.A., dhr. P. Verhage alhier, f650; 12o. bouwland 0,34ii0 H.A dhr, A. Fluijmers te Middelburg voor f 592, lBo. bouwland, 0.3180 H. A., dhr. H. Koppejan Jz. alhier, f570; 14o. weiland, 0.1620 H. A., dhr. J. Wouters te Koude- kerke, f 225 15o weiland, 0 9860 H. A dhr. A. Botting te Middelburg, f1353; 16o en 17o. bouwland, 0.8400 H". A., dhr! C. Janse Az alhier, f 1430 18o. bouwland,' 0 4720 H.A., dhr. A. Cievat alhier, f751; 19. bouwland, 0.529U H. A„ dhr. E. Kop- p -jan Jz. alhier, f840; 20o. weiland 1,0860 HA. aan dhr. S. van Sluis Kz. alhier voor f1830; 21o. bouwland 0,2990 HA. aan dhr. J. Stroo, Meliskerke voor f 52522o. bouwland 0,2730 HA. aan dhr. A. Clarisse, alhier voor f 515 23o. bouwland 0,5290 HA. dhr. L. Wouterse te Westkapelle, f826. 24o. bouwland 0.40 70 H.A. dhr. W. Wisse alhier f519; 25o. bouwland 0.33 70 H.A. dhr. J. Sturin Kz, alhier f490; 26o. bosch 0.29.30 H.A. dhr. H. Wouters te Koude- kerke f 72 27o. weiland en spriuk 0.55.30 H. A., dhr. J. L. van Eijzereu te Aagte kerke f 10.10 Dinsdag 3 Juli. Oost-Souburg, in Dorpzieht door not. Struve, 2 uur een huis en tuin, Oude Vlissingsche weg A 309 groot 280 o.A. Te zien 2 Juli van 912 en van 24 uur. Daarna inboedel bij weduwe C. Pol derman. Woensdag 4 Juli. Souburg, 1 uur in liet Zwaantje door nol. Hosang, meubelen. Kijkdag 3 Juli 25 uur en 4 Juli 101 uur. W olfertsdijk, door not. Pilaar bij J. Smallegange 10 uur inspan, alsi zwarte ruin oud 5 jaarbruine inerriën 2 en 9 jaar; bruin bles ruin, oud 15 jaar; bruine bles merries, oud 2 en 15 jaar zwarte merrie, oud 9 jaarvos merrie, oud 1 jaar, bruin ruiupaard, oud 3 jaar; vos bles merrieveulen, 6 melkkoeien, kalf- vaars, vaarzen, aanhoudkalvers, vet varken, 7 mestputloopers, 2 lammeren, kapwagen, 3 menwagens, karos, driewielskar, 2 Sacks-, 1 Koks-, 1 Amerikaausche, 1 Aanam-, 1 Waleploeg, rosmolen, victoriakar, ont- rootner (alfu colibri), mutsaards, mest, enz. Serooskerke, in het Wapen van Serooskerke, 10 uur, door not. Hioolen de hofstede Paulinenburg, groot 10,6910 H.A. en 8,0310 A. bouw- en weiland in St. Laurens, Serooskerke en Veere. En hooi en nagras. Donderdag 5 Juli. Oudelande, by wed. Lous door not. Overman 10 uur voor wed. Kole het huis en tuin Bloemendaal2580 c.A. en 403 c.A. erfpachtgrond. En 112941 H. bouw land en zijkantweg. Daarna by wed. Kole inboedel, arbeidersgereedschap, 2 geiten, 1 varken, 20 kippen, mest, enz. VERBETER I N G. In de aanbesteding Staveniase, zie ons no. van D.nderdag, staatVan Dalen, Stavenisse, 11900; moet zijn 11990. B BROERL1JKE STAND. Van 2729 Juni. MIDDELURG. Ondertrouwd: W. A. van Maldegem, 39 j. jm. en P. J. Holle- brands, 31 j. jd.I. de Witte, 30 j. jm. en J. Coppoolse, 29 j. jd. Getrouwd: F. van Zee, 26 j. jm. en J. B. Beckers, 20 j. jd.H. J. Hermes, 25 j, jm. en N. de Jonge Baas, 24 j. jd. Bevallen: M. E. Agelink v. Renter- gem geb. Brakman, d.; A. P. Rouflaer geb. Schee rmeijer, d. Overleden: C. A. de Bruijne, 76 j., wednr. van C. L. Arends. GOES. G e t r o u w d'28, Pieter Meijler, 25 j. jm. te Roozendaal en Maatje Kor- stauje, 22 j. jd. te GoesJan Kor- stanje, 30 j. jm. en Neeltje Melse, 31 j. jd. Joos Goetheer, 27 j. jm. te Maarssen en Adriana Maria Boone, 26j.jd. te Goes. Overleden: 28, Laurus, 12 j., z. v. Pieter Schrier (overl.) en MaatjeBookelaar. Van 2229 Juni. IERSEKE. G e b o r e d 28, Neeltje Wil- helmina, d. v. DiDgenis Commee en Pau lina Verschuure. ZIERIKZEE, 28 Juni 1906. Boter f 0,40 f 0,55 per pond. Kipeieren f0,70 f 1.de 25 stuks. Eendeieren f0,a f0,de 25 stuks. VLISSINGEN, 29 Juni 1906. Boter f 1,20 a fl,30 per kilo. Eieren f 4.a f 4,20 per 104 stuks. THOLEN, 29 Juni 1906. Tarwe f8,50 k f8,75 Haver f 0,— a f 0,Karwei**) f 0,f 0,Rogge f5,50 a 15,75; Witte Boonen f—k fBruine Boonen f0,a 19,50; Kleine Erwten f 0,k f 0,Kroon- erwten f0,a f0,Gerst*) f0,— k f 0,Aardappelen f 0,a f 0,en Ajuin f0,a f0, per 100 K.G. per 50 K.G. Waar 't er niet bijstaat is de prijs per H.L, Eieren f3,40 per 100 stuks. Boter 10,57'/; per '/a K.G. Getrouwd en Goee, 28 Jvwi 1906,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2