Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. Afloop Verkoopingen enz. Kerknieuws. Schoolnieuws. LEESTAFEL. LAATSTE BERICHTEN. SCHOUWING-. "burgerlijke stake. Marktberichten. getale toegestroomde menigte. Twee agen ten werden met bloedende neuzen en ge zwollen oogen buiten gevecht gesteld en eerst zeven politieagenten waren bij machte om de dame te overweldigen en naar het politiebureau te brengen. In het gevecht had zij haar hoofdhaar, een mooie goud blonde pruik, verloren en ook haar zijden kleed was in stukken gescheurd. Het bleek dat men hier niet meteen vertegenwoordig- ster van het zwakke geslacht, maar met een krachtig gebouwden man te doen had. Het was een matroos, die zijn oorlogsschip met eenige dagen verlof verlaten had en naar Londen was gekomen om eens de blbpimetjes buiten te zetten. Hij kreeg drie maanden hechtenis. Te Londen is een eleclrische tram, die niet meer naar het remmen luisterde, in razende vaart de helling van Highway (Hoogeweg) afgegleden eii tegen een om nibus aangekomen. Vier dooden en 20 ernstig gekwetsten. In Korea heerschen eigenaardige ge bruiken. Zoo heeft de kroonprins, die onge veer een jaar geleden zijn echtgenoote ver loor, het plan opgevat te hertrouwen. Maar daaronder hebben de andere trouwlustige Koreanen te lijden, want de kroonprins heelt de keus onder de schoonen van het land en, daar die keuze hem wat moeilijk schijnt te valleD, heeft de regeering be sloten voorloopig in het geheele land het trouwen te verbieden, opdat geen ander met een voor den kroonprins begeerens- waardige dame zou gaan strijken. Het verbod geldt echter slechts voor dames en lieeren der hoogere standen. Drie gou verneurs vonden dit verbod, zelfs voor Korea, toch wel wat al te bar weigerde het at kondigen, watten gevolge heeft ge had, dat ze in hechtenis werden genomen en dat zware straf hen wacht Zondagnamiddag brak te Lillestroom een stadje gelegen op 54 K. M. afstands van Christiania, een hevige brand uit, waardoor 50 huizen in de asch werden gelegd. In het Savoyhotel te Londen is een diner gegeven, waarbij een ongekende weelde en overdaad werden vertoond. De heer Arthur Krupp, president van detegen- woordige tentoonstelling in Earls Court, had dit feestmaal aangeboden aan de Wie ner M&nnersangverein, een liedertafel, die millionairs onder haar zangers telt, benevens louter baronnen, graven, prinsen, prinsessen, gezanten en zelfs verwanten van het Oostenrijksche Vorstenhuis. Het menu telde 33 regels. De zaal was schit terend versierd. Aan het dessert werden tegelijkertijd 350 flesschen champagne St.-Marceaux in de glazen uitgeschonken, wat geheel den indruk maakte, dat er over de geheele tafel een fontein van cham pagne klaterde, op hetzelfde oogenblik fonkelden duizenden electrische lichtjes in het parelende vocht. De onderwijzer Karei Scheckeler te Breiningsweiler bij Stuttgart heeft voor een ergelijke mishandeling van een school jongen terecht gestaan. De jongen wilde of kon niet antwoorden op de vraag die de meester hem deed. Deze kneep hem toen in de wang en schudde hem daarbij heen en weer. Toen de jongen ook in de volgende les niet antwoordde, kneep de onderwijzer wat harder, zoo hard dat de wang ervan opzwol en een nagel een krabbel achterliet. Het bleek zelfs dat hij den jongen aan die wang van zijn bank in de hoogte getild had. De rechtbank te Stuttgart veroordeelde hem tot de zachte straf van 20 mk. boete, en het rijksgerechts- hoi heeft het vonnis in hoogsten aanleg bekrachtigd. Een jaar geleden was den man al verboden, om zulke geniepige kastdijdingen uit te voeren. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te De Krim, P. C. de Groot, eand. te Baarnbrugge. Aangenomen naar Oostvoorne door J. P. Cannegieter, cand. (verbeterd bericht.) Bedankt voor Midwoud door J. P. Canne gieter, cand. te Utrecht. Dr. C. W. Th. baron van Boetzelaei; van Dubbeldam, die onlangs aan de Utrechtsche universiteit tot doctor in de theologie promoveerde op proefschrift „De Gereformeerde Kerken in Nederland en de Zending in Oosa-Indië in de dagen der Oost-Indische Compagnie", is voor nemens, naar De Heraut meldt, zichzelf aan den dienst der zending te geven en in Indië op te treden om de belangen der zending bij de overheid te bepleiten. Geref. Kerken. Beroepen te Sauwerd, G. Wiersma te Spijkenissete Steenwyk, H. Pol te Heerjanadam. Ev. Luth. Kerk. Aangenomen naar Beverwijk door A. 0. Schade van Westrum te Wildervank. i— Geslaagd aan de universiteit te Leiden ie natuurkundig examen J. Kolftle nat. examen J. J. Brutel de la Rivière. Aan de vrije universiteit te Amsterdam voor het propaedeutisch examen in de theolo gische faculteit dhr. J. J. Koopmans. j-P6 beer K. Lub, onderwijzer aan de „Elout van Soeterwoude-school", te s Gravenhage, is benoemd tot hoofd der nieuw te openen Geref. school te Zonnemaire, Middelburg. Het Bestuur der Ver- eeniging voor Geref. Onderwijs heeft uit oen drietal bestaande uit de heeren J. te lerseke, A. Kloosterman te Din- teloord en K. C. Laansma te Axel tot hoofd van de school Gravestraat benoemd den heer J. Hage te lerseke. De minister van financiën maakt bekend 1. dat bij de inwerkingtreding op I dezer van 't Kon. Besl. van 14- Mei 1906 no. 58, houdende bepalingen omtrent het personeel van de ad ministratie der registratie, de bepaling is ver vallen, dat niemand meer dan twee maal tot de examens voor betrekkingen bij het kadaster wordt toegelaten 2. dat de leeftijdsgrenzen voor toelating tot de examens onveranderd zijn gebleven, en wel a. wat betreft candidaten voor debetrekking van adspirant-landmeter, dat zij op 1 januari van het jaar waarin het gehouden wordt, hun 18de jaar moeten zijn ingetreden, en den vol len ouderdom van 23 jaar nog niet mogen hebben bereikt b. wat betreft candidaten voor de betrekking van teekenaar, dat zij op 1 januari van het jaar waarin het gehouden wordt, den vollen ouder dom van 23 jaar nog niet mogen hebben be reikt. (Stct.) Geschiedenis van ons Vaderland. Leesboek voor de hoogste klassen der chr. schooldoor A. JDekker, hoofd eener chr. school te Schiedam, le en 2e stukje. Tweede, gewijzigde druk. 's-Gravenhage Joh. IJkema. Wij dachten het wel, toen wij een poos geleden dit prettige leesboek aanbevalen, dat bet wel een tweeden druk zou bele ven. De vaderlandsche geschiedenis wil er bij onze jongens, gelukkig, nog al in. En dit moest met deze van den heer Dekker te meer het geval zijn, dewijl het zoo aan trekkelijk geschreven is en de uitvoering wat druk en letter aangaat, zoo niets te wenschen overlaat. Het zijn korte lessen, hier en daar dooraderd van korte stuk jes poëzie van onze vaderlandsche dich ters, en gesierd met portretten van onze meest beroemde mannen. De schrijver laat zijn jeugdige lezers bij het eerste tijdvak onzer geschiedenis niet te lang verwijlen maar wijdt en terecht de meeste aandacht aan onze nieuwere en nieuwste geschiedenis. Daarbij is het een voordeel dat zijn boek thans in twee deeltjes verscheen, hetgeen een handig gebruik bevordert en tot vruchtbaarder kennis making prikkelt. Wie zoo schrijft als de heer Dekker, en daarbij ook onze kun stenaarsdichters als Vondel enBilder- dijk te baat neemt, moet geestdrift wekken voor onze Vaderlandsche geschie denis. Het zal onzen hoofden van scholen bij kennismaking blijken, dat Lankamps Leerplan niet ongebruikt is gelaten, het geen de verdienste van dit goede school boek verhoogt. Vinde 't zijn weg op menige chr. school, en doe het nog menig kinder hart opengaan voor de stem van 't Evan gelie die uit zoo menige schoone bladzijde onzer Geschiedenis hun tegenklinkt. t'11 DJE i*EKS. Politiek op zijn smalst. De Nederlander is in 't geheel niet ge sticht over de handigheid van Mr. Limburg, die wist te bewerken, dat de Kamer feite lijk terugkwam op eeue beslissing die zij Woensdag had genomen. Men begrijpt, dat hel over het gebeurde met het amende- ment-Okma gaat. Herinneren we met de woorden van het Itotterdamsche blad even wat er gebeurd is Woensdag was de beslissing gevallen over een amendement-Okma, bedoelende uit te spre ken dat over geschillen uit het arbeidscontract voortvloeiende (wanneer het een contract geldt van minder dan f4 daags voor den arbeider) arbeider en werkgever beiden kosteloos zouden kunnen procedeeren. De socialisten, die bij monde van den heer Troelstra rondweg uitspraken, dat het den werk gever niet te gemakkelijk moest .worden ge maakt om tot zijn recht te komen, hadden zich tegen dit amendement fel verzet. Zij konden, zooals de heer Loeff 't gisteren uit drukte, de zon niet in het water zien schijnen. Het recht van kostelooze procedure zonder bewijs van onvermogen dat het ontwerp aan den arbeider wilde geven, mocht niet tot den werkgever worden uitgebreid. Al kostte zulk een uitbreiding den arbeider geen cent, zij bracht den werkgever in een te gunstige positie. Dat mocht niet. Er moest een barrière op getrokken blijven tusschen hem en zijn recht. Anders zou hij te gemakkelijk aan zijn »staan- geld" kunnen komen, wanneer de werkman dit verbeurd heef», en ook in andere opzichten met te groote gewisheid en te weinig omslag het hem toekomende kunnen verkrijgen. Aldus redeneerden nota bene de mannen, die alge meen kosteloos procedeeren in hun program hebben gezet. Wanneer het er om gaat den werkgever te deuken, worden zelfs eigen be ginselen opgeoiferd. Intusschen, het verzet had niet geholpen. Hoewel ook een groot aantal vrijzinnigen, deels door de soc.-dem. drogredenen verleid, deels uit weerzin tegen alle kostelooze procedure, het amendement verwierpen, werd het aange nomen met 38 tegen 30 stemmen. Behalve de heer Jansen (Maastricht), lid der commissie van rapporteurs, stelde de heele rechterzijde vóór, versterkt met de heeren Roessingh, Smeenge, Hubrecht, Jansen (Den Haag). Zijlma, Pierson, v. Karnebeek, v. Foreest en den voorzitter. Het betreffende artikel werd daarop met 38 tegen 28 stemmen aangenomen. De sociaal democraten, in bond met vele vrijzinnigen stemden nu tegen het kosteloos procedeeren zonder bewijs van onvermogen in zijn ge heel, m. a. w. zoowel van den arbeider als van den werkgever. (Het amendement-Okma had de kosteloosheid voor den werkgever er in gebracht). Aldus is Woehsdag geschied. En de zaak scheen hiermee ten einde gebracht. DaarmeÊ was, zoo betoogt De Nat., de zaak principieel van de baan. Het blijkt uit de wijze waarop Mr. Okma de be spreking an zijn amendement inleidde het stond voor alle Kamerleden vast. Geen enkel pers-orgaan heeft er anders over gedacht. Het Volk geeft dan ook in zijn nummer van Donderdagavond (toen het Donderdag ge beurde nog niet bekend was) een felle uitbran ding aan de Kamer. De redactie spreekt van »een reactionaire streek" en Mr. Troelstra in eigen persoon wijdt een artikel aan het geval, waarin gesproken wordt van »een brutaal stukje", »een fooitje ^aan de werkgevers enz." Het Vaderland in zijn Donderdagochtend- editie verdedigt de Unie-liberalen, die vóór het amendement-Okma stemden, en schrijft o. a. »De arbeider wordt er niet door geschaad en de werkgever kan er baat bij vinden, als de te winnen som van zoo bescheiden omvang is, dat hij zonder gratis admissie daarvoor de proces kosten niet zou hebben over gehad. In het algemedh achten wij het trouwens een verkeerd beginsel den werkgever een recht te onthouden, dat men den arbeider toekent, wan neer dit meten met dubbele maat niet nood zakelijk is ter steviging van des arbeiders positie in den economischen strijd. En deze nood zakelijkheid was hier niet aanwezig". Maar zie, den volgenden dag kwam Mr. Limburg op het tooneel De heer Limburg heeft volgens He' Handelsblad *met een snellen blik van een veldheer die ziet waar hij een slag kan slaan of van een koopman die snapt hoe hij iemand beet kan nemen" een kans ont dekt het votum van Woensdag nog ongedaan te maken. Hij heeft daartoe een tevoren door anderen ingediend, maar na de beslissing van Woensdag vanzelf ingetrokken, amendement op het volgend artikel overgenomen, waardoor bepaald werd, dat slechts met bewijs van onver mogen werkgever en arbeider tot kosteloos procedeeren zouden worden toegelaten. Pure reactie legen de den vorigen dag ge vallen beslissing Misbruik van het feit, dat die beslissing, materieel één, formeel slechts in drieën kon genomen worden. Het zal ons benieuwen, of H e t Volk nu van avond zal spreken van »een vrfjz.-dem. streek". Wij vermoeden van neen, daar de socialisten dankbaar van de gelegenheid hebben gebruik gemaakt om het debat van Woensdag te hernieuwen en te pogen alsnog hun wil door te zetten. Maar daarmee is het ongehoorde dezer ge schiedenis nog niet uit. De liberalen, zoo zegt De Ned. De liberalen hadden blijkbaar clubvergade ring gehouden of op andere wijze de hoofden bi) elkaar gestoken. Zonder een woord van toelichting vielen nu alle bovengenoemde vrij zinnigen, die Woensdag vóór het amend.-Okma gestemd hadden, omver en stemden tegen het tweede amendement van dien afgevaardigde, waardoor het Regeeringsartikel, aangevuld met het door den minister overgenomen amend.-Lim- burg, werd aangenomen. Van de heeren Pierson en v. Karnebeek, die Woensdag tegen het artikel gestemd hebben, kan dit nog eenigszins worden verklaard. De heer Roëll heeft misschien staking van stemmen willen voorkomen. Doch de overige heeren zijn blijkbaar onder het juk der partijdiscipline doorgegaan, en hebben hiermee den doorslag gegeven voor de verwerping van het tweede amendement-Okma met 44 legen 42 stemmen. Een zuivere partijstemming van links tegen rechts, met uitzondering van den heer Jansen (Maastricht) die ook Woensdag het eerste amendement-Okma verworpen had. De Ned. noemt dit een „droevig staaltje van minderwaardige politiek", en eindigt zijn uiting van verontwaardiging aldus Er is gisteren een zeer slecht antecedent ge steld reactie tegen een genomen beslissing èn partijtirannie in één feit vereeriigd. De ver lokking om voortaan, wanneer een deel der partij, door argumenten overtuigd, anders heeft gestemd dan de meerderheid wil, den volgenden dag te pogen dit ongedaan te maken, nadat inmiddels de pijnbank der clubvergade ring haar werking heeft gedaan, is door het gisteren gebeurdè geschapen. Niets te veel gezegd. Hier zijn machts misbruik en rechtsverkrachting aan het woord geweest. En ook de beste vrijzinni gen hebben*hieraan meegedaan. Vrijdag 29 Juni. Wilhelminadorp, 11 uur zink werk en steenbestorting tusschen peilraaien 22 en 28 aan den Oost Bevelandpolder. Maandag 2 Juli. Oostkapelle, de bouw eener Ohr. School en onder wijzers woning. Bestek enz. bij K. Francke en A. de Visser a f0.50 per stel. Donderdag 5 Juli. Baarland, bij Traas door dhr. Hoogvliet 2 uur het bouwen van twee woonhuizen van elkaar op het dorp Aan wijzing 11 uur. Woensdag 25 Juli. Middelburg aan 't gebouw van het Prov. Bestuur, 11 uur, het voortzetten van den nieuwen kanaalarm te Sas van Gent en het verruimen van 't kanaal van Gent naar Ter Neuzen, tusschen de Nederlandsch- Belgische grens en Driekwart, met bybe- hoorendë werken. Raming f 960,000. Donderdag 28 Juni. Middelburg, 8 uur in de Verge noeging door not. Verhulst winkelhuizen Langeburg C 95 en Varkensmarkt K 39. Te zien 27 en 28 Juni 1012 en 24 uur. R i 11 a n d-B a t h door deurws. Holl- mann Verhoek half 11 op de weide van dhr. Bruijnzeel voor dhr. Chr. Harison landbouwwerktuigen en verderen inspan der Nederl. Landaanwinningmaatschappij o. a. stoomdorschmachine en stoommachine petroleümmotor 12 P.K.dorschmachine voor stoom, rosmolen,stoomveevoederkook- toestel (ketel nieuw), handsaaimachines, tTiedmachinea, 22 boerenwagens, sleep- en veewagens, hooiharken en hooisohuddersj kunstmeststrooiers, perspomp, melk- en landbouwgereedschappen, 4 ruinpaarden, 1 merrie 8 jaar, wagens, enz. Vrijdag 29 Juni. Zoutelande, door not. Hosatig 10 uur bij Gabrielse de hofstede van dhr. M. Melse, 15,2787 HA. En 5530 cA. weiland bij P. de Korte onder Domburg. En hooi en nagras. Kamperland, bij Goudswaard voor de familie Marcusse door not. Noordijke half 10 de hofstede in pacht bij C.FIikweert, groot 41,7790 H.A. En een huis, hove niering enz. alles in 59 perceelen en samen voegingen. Dinsdag 3 Juii. Oost-Souburg, in Dorpzioht door not. Struve, 2 uur een huis en tuin, Oude Vlissingsche weg A 309 groot 280 e.A. Te zien 2 Juli van 912 en van 24 uur. Daarna inboedel bij weduwe C. Pol derman. Woensdag 4 Juli. Souburg, 1 uur in het Zwaantje door not. Hosang, meubelen. Kijkdag 3 Juli 25 uur en 4 Juli 101 uur. Wolfertsdijk, door not. Pilaar bij J. Smallegange 10 uur inspan, alsi zwarte ruin oud 5 jaar; bruine merriën 2 en 9 jaar bruin bles ruin, oud 15 jaar; bruine bles merries, oud 2 en 15 jaar zwarte merrie, oud 9 jaarvos merrie, oud 1 jaar, bruin ruinpaard, oud 3 jaar vos bles merrieveulen, 6 melkkoeien, kalf- vaars, vaarzen, aan houd kal vers, vet varken, 7 mestputloopers, 2 lammeren, kapwagen, 3 menwagens, karos, driewielskar, 2 Sacks-, 1 Koks-, 1 Amerikaansche, 1 Aanam-, 1 Waleploeg, rosmolen, victoriakar, ont- roomer (alfu colibri), mutsaards, mest, enz. Serooskerke, in het Wapen van Serooskerke, 10 uur, door not. Hioolen de hofstede Paulinenburg, groot 10,6910 H.A. en 8,0310 A. bouw- en weiland in St. Laurens, Serooskerke en Veere. En hooi en nagras. Goes. Het aantal kerkvoogden is thans van 3 tot 5 gebracht door de benoeming van de heeren A. L. v. Melle en J. Osse- waarde, die de benoeming hebben aan genomen. Rilland Bath. Zaterdagavond werd een ploeg polderwerkers werkzaam aan den spoordam door den aannemer van dat werk bedankt. Den eigen avond nog zochten zij twist tegen den boekhouder. Zondag daarop kwamen zij weder op het dorp even als den avond te voren niet vrij van sterken drank. Maandag namen zij op het werk zulk een dreigende houding aan dat de politie gerequireerd werd. Nu hadden zij het voornamelijk gemunt op een timmerman, die evenals zij afkomstig was van Rosendaal, doch zich niet bij hen aan sloot. Eén der polderwerkers wilde bedoel den timmerman met een groot mes te lijf, doch de timmerman koos de wijste party en maakte dat hij uit de voeten kwam. Juist toen de politie werd gevraagd terassistentie arriveerden de maréchaussees, zoodat deze er met den gemeente-veldwachter naar toe gingen. De brigadier van de maréchauasée, die eerder was gearriveerd dan de anderen, had zich reeds per fiets naar den dam begeven. Den geheelen dag was het wat rumoerig doch verder kwam het gelukkig niet. De polderwerkers, die beweerden onrecht matig bedankt te zijn (althans de ploeg uit Rozendaai) schenen niet van het beste allooi te wezen. Zaterdag, Zondag en ook Maandag warenjer onder die toonden meèr dan genoeg van het ellendige Schiedam- mernat te hebben geprofiteerd. Sas van Gent. De metselaar E. is heden van een 8 Meter hoogen pijler afgevallen, waarbij hem het linkerbovenbeen even boven de knie gebroken werd. St.-Laurens. Verkiezing gemeenteraad. Uitgebracht 103 geldige stemmen. Hiervan verkreeg A. Abrahamse Sz. (Chr. Histo risch) 48 en M. C. Marinissen (anti-rev.) 55 stemmen. Gekozen M. C. Marinissen. Middelburg. De Commissaris der Ko ningin heeft benoemd tot secretaris der gezondheidscommissie, zetel Tholen, dhr. A. Avé, boekhouder aldaar. Amsterdam. Het dagblad De Telegraaf verneemt uit Trondhjem(Noorwegen), waar op het oogenblik het kroningsfeest van Koning Hakon wordt gevierd en verschei dene oorlogsschepen van vreemde mogend heden aanwezig zijn) Onder de lunch, waaraan o. a. de Nederlandsche [baron v. Heeckeren v. Keil, lid der Eerste Kamer] en de Japansche gezant te Stockholm deel namen, had het volgende ongeluk plaats Aan boord van het oorlogsschip „Tromp" werd een kanon gereinigd. Door onacht zaamheid van den kanonnier brandde het kanon losdoor de houten prop werd een matroos gedood, terwijl drie andere matro zen niet-levensgevaarlijk gewond werden. Koudekerke. Heden Dinsdag werd door not. Loeff publiek geveild een huis en erf alhier A 29, groot 128 c.A. Het is op f 861 ingehouden. Tholen. Maandag werd door het Be stuur van het Waterschap Deurloo publiek verpacht de grasetting langs den Deurloo- Eolder als volgt: In massa voor f 150 aan van der Zanden, In perceelen daarop als volgtPerc. 1 aan A. Somers, f 9 perc. 2, C. van Dalen, f20; perc. 3, A. van Eekelen, f20; perc. A. Rom bouts, f21; perc. 5, C. Bierens, f 11 j perc, 6, F. Braai, f 10perc. 7, M. Puisser, f19) pero. 8, A. Somers, f31pero. 9, L. van der Zande, f76; perc. 10, id. f36; perc. 11, S. van 't Hof flOJ; perc. 12, A. M. Geluk, f8. Gegund in peroeelen. Totale opbrengst f271. Al de pachters wonen in en onder deze gemeente. Wissenkerke. Vrijdag werd door not. Noordijke voor dhr. Meulenberg publiek verkochtle. twee woonhuizen, 311 c.A., aan dhr. A. v. Damme alhier voor f560. 2e. 1560 c.A. bouwl. in den Wissenkerke- polder voor f 2160 aan dhr. P. C. Meu lenberg alhier. 4 Juli West-, Zuid-, Noord- en Nieuwe W est-Kraaijertpolders. BRIEFWISSELING. W. te O. Als de redactie uw naam mag weten zal zij uw dichtregelen opnemen. Uw naam blijft natuurlijk geheim. Van 2224 Juni. VLISSINGEN. B e v a 11 e n C. P. v. d. Stad geb. Willemse, z. (tweel.) Overleden: F. Hennaert. 41 j., ongeh.z. GOES, 26 Juni 1906. De markt blijft in eenen doen met weinig 01 geen omzet. Oude tarwe f o,a f o,Nieuwe tarwe f6,50a f7..Wintergerst per tookilofo,afo, Haver per too kilo fo,a fo,Bruine boonen f o,fo.Karwijzaad fo,— a f 0,Koolzaad f o,a f o,Kroon- erwten f o.a f o.—Groene Erwten f o, a f o, Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. fi.12 k f1,26; middenprijs fo,6o, part. fo,per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 3,60 k f 4,20 middenprijs f 1.part. fo,per 25 stuks. De aanvoer van Boter en Eieren was tamelijk. Opgaaf van de Landbouwmaatschappj. Boter f 1.12 a f1.26 per K.G., rekenprijs f 1.20 per K.G. Eieren f4.a f4.10 per 100 stuks, reken- prijs f4.per 100 stuks. Veilingsvereeniglng „Zuid-Beveland" GOES, 26 Juni 1906. Kersen (volgens monster) 70 a 85 cent per mand; postelein 20 cent per mandje; kropsla 25 cent per loo stuks. Dinsdag groote veiling van zwarte bessen. De kersen in de Wilhelminapolderin massa f60. Veilingsvereeniging Walcheren' MIDDELBURG, 26 Juni 1906. Aardappels (negenwekers) f4,50f5,20 per HL., idem schoolmeesters f 4,25—f 4,75 per HL. idem muizen f 4,25f 4,80 per HL.doperwten 2022 cent, aardbeien 5560 cent,kruisbessen 2732 cent, peulen 2326 cent, malta aard appelen 14—15 cent, alles per vijf kop kom kommers 6li cent per stuksla '/i3/. cent per kropsjalotten '/2l'/z cent, pieterselie 2 —5 cent, peen 5—6'/2 cent, ramenas l'/2 cent karoten 5—6 cent, rapen 2— 3'/2 cent, rabarber 45 cent, alles per bospostelein 12—18 cent per vijfkop-mandjeandijvie 1620 cent, spinazie 30 cent, zuring 5 cent, alles per ben zwarte bessen 31'/4 cent per KG.aardappelen (nieuwe) f4.— a f4.25 per mud. VLISSINGEN, 26 Juni 1906. Boter f 1.10 a f 1,20 per K.G. Eieren f4.a f4,40 per 104 stuks. ROTTERDAM, 25 Juni. Binnen!and- sche granen. Tarwe. De aanvoer was heden wederom veel te ruim voor de beperkte vraag, zoodat zelfs in de puike kwaliteit nog een gedeelte onverkocht bleef. Per 100 kilo f8.25 a f9,25 en puike kwaliteit daarboven. Rogge was heden bijna niet aangevoerd. Bruine boonen onveranderd. Per heet. f8 a f 10,75. Blauwe erwten. De aanvoer van dat artikel is afgeloopen. ROTTERDAM, 25 Juni. Buitenland- sche granen stil. Rogge per 2100 kg. Taganrog 73.72 kg. f146; dito 71.80 kg. f142. G e r s tper20ookg.6o/6i kg.Zuid-Russische, stoomend fl2i, f I22. M a i s per 2000 kg. Amerik. Mixed uit zeeboot gestort f 125, f 122, f 125 Donau uit zeeboot f 123, f 122, f I23 dito stoomend naar kwaliteit en aankomsttijd f 120 a 116. MEELBERICHT, 25 Juni. De meelprijzen ondergingen de afgeloopen week weinig ver andering, ook kwam er weinig tot stand. Op latere levering wordt er minder aangeboden. Alleen roggebloem is per najaar nogal te koop. Heden markt zeer stil, maar prijshoudend. Prima qual. Inlandsch f 11a f12,25. Eerste qual. Inlandsch f 10,25 a f 10.75. Frima Amerik. (Patent) f 12,a f 13.Eerste qual. Amerik. (Straight) fn,a f 11.75. Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f 5,75 a f 10,50. Extra puike qual. Hongaarsch f 14a f 16. Eerste qual. Hongaarsch f a f Prima qual. Duitsch f 11.k f 11,50. Eerste qual. Duitsche f k f Prima qual Belgisch fna f12.25. Eerste qual. Bel gisch f 10.25 a f 10,75. Prima qual. Fransch fa fEerste qual. Fransch f 10.25 k f10,75. Inlandsch Roggebloem f9,50 f 10.25 Duitsche Roggebloem f9,50 f 10,75, Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto, incl. zak. ROTTERDAM, 25 Juni 1906. Ko ff ie. Loco Java 32 c., dito Santos 24'/2c. Suiker. Beetwortel- in lustelooze stemming. J uni-leveringf 1 oaangeboden. Geraffineerd kalm. Katoen (bericht van de Makelaars De Monchv Havelaar) stil. Liverpool noteerde te II.12 ure: Juli/Aug. fs.So, JanJFebr. 5,59. T i n (bericht van de makelaars De Monchy Havelaar) onregelmatig. Banka Aug. f ioS3/^ a ff 108 gedaan. De markt sluit flauw met verkoopers van Banka Aug. f I08, Oct. f io8'/2, Dec. fio5'/2, Petroleum onveranderd. AMSTERDAM, 25 Juni. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Frieschebravos f2,50 a f 3,75, blauwe f 0.— a f omagnum bonums f o,9o a f1,30, muizen f4,60 a f4,80, kleine muizen f 3.— k f 3,30, Zeeuwsche bonte f 0.40 a f0,50, blauwe fo,— a f o,—Duitsche blauwe f j,— a f 1,40, Fransche jammen f 0,—, Malta's dito spring 16 cent per kilo,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3