K e r Scho J. O. Gerritsen, burgemeester van Bres- kens, Jos. van Raalte te Vlissingen, J. Meijer te Ter Neuzen, mr. D. van der Vliet en mr. J. P. Cau. te ZLerikzee, W. Kake beske te Goes, H. J. Dorst te St.avenjsse, C J. Hocke Hoogenboom te Zonnemaire, C. J. O. H. Dominicus, burgemeester van Kruiningen en K. J. A. G. baron Collot d'Escnry, burgemeester van Hontenisse Alhier werd gisterenavond gehouden een vergadering tot oprichting van een afdeeling van „Het Groene Kruis". In het bestuur werden gekozen de heeren J. G. Gieben, arts, mej. M. Callenfels, ds. J. de Visser, mr. J. F. van Deinse, dr. J. G Kinderman, J. C. v. d. Harst en jonkvrouw S H. van Doorn. Er traden 230 leden toe. Op de statuten zal de koninklijke goed keuring worden gevraagd. Als magazijn der vereeniging zal waarschijnlijk wordeü aangewezen het gebouw der Ned. Herv. diaconessen-vereeniging. Vlissingen. Heden morgen kwam met de nachtmailboot „Wilhelmina" hier aan de Generaal van het Leger des Heils, de heer Booth, hij vertrok met den aan- sluitenden mailtrein van 5.15 naar Berlijn om daar als hij hedenavond om 6 uur zal aangekomen zijn, om 7 uur een meeting te leiden en morgen en overmorgen drie meetings. De generaal keert dan weer langs hier terug naar Londen. De 77-jarige zag er nog flink uit. De conducteur der brievenmalen A. Schrauwen, die met het bekende spoor wegongeluk te Bergen op Zoom in de klem heeft gezeten en sedert dien voor genoemde betrekking werd afgekeurd, is zoover hersteld dat hij op proef is aan gesteld tot hoofdbrievenbesteller te Am sterdam, ingegaan j.l. Vrijdag. De korporaal-fourier Bommeljé, die op punt stond om sergeant te worden, en de korporaal Cats, welke Zaterdag voor 8 dagen gedeserteerd zijn, hebben nog niets van zich laten hooren Men zegt dat zij de wijk genomen hebben naar Ant werpen. Cats (een Vlissinger) heeft eerst nog een rijwiel van zijn oom in de kazerne aan een milicien verkocht voor tien gulden. Op de rivier de Schelde wordeD thans de eindbeproevingen gehouden met de onderzeesche torpedoboot „Luctor et Emergo". In den loop der volgende week zullen torpedo-lanceeringen plaats hebben, welke door verschillende autoriteiten zullen worden bijgewoond. Het voornemen bestaat om de boot ongeveer 10 Juli onder eigen kracht buitenom naar Den Helder te brengen, alwaar de officieele beproeving ten overstaan van een marine-commissie zal plaats hebben. Oud Vossemeer. Door het waters nood-comité is aan een 18-tal kleine land bouwers een geldelijk voorschot gegeven tot aankoop van veevoeder. Ellewoutsdijk. Erkentelijk voorde be wijzen van deelneming van de zijde der be- volking onzer gemeente in hun verlies heb ben onze geachte Ambachtsheer en familie een groote gift in geld den Burgemeester ter hand gesteld, met verzoek dat bedrag te bestemmen in overleg met andere be sturen voor een goed doel te besteden. Bij kon. besluit is ingevolge de Weduwenwet voor de onderwijzers 1905 (wet Kuyper) pensioen verleend aan C. K. v. d. Dusse, wed. J. Pattist, hoofd eener openb. school te 's-Gravenzande. Voorts is pensioen verleend aan S. H. J. v. Andel, wed. mr. J. A. v. Hoek, officier van justitie bij de arr. rechtbank te Middelburg f 090; S. W.A. deJongh, wed. dr. G. H. Leignes Bakhoven, direc teur van en leeraar aan de R. H. B. S. te Goes f 828. In de maand Juli moeten onder de wapenen komen 80 Juli 3e reg. infanterie lichting 1899. Candidaten voor den gemeenteraad zijn te St. PhilipslandJ. Mol en W. C. v. Nieuwenhuyzen. Serooskerke (S.)! H. Goemans en N Moelker. Renesse i P. Hoogenboom en M. Jonker. Indien heden geen tegon-candidaten worden opge geven zijn deze heeren herkozen. Het hoofdbestuur van de schippers vereniging Schutte vaer" heeft aan de bevoegde- autoriteiten verzocht dat te Sou burg aan het kanaal van Walcheren eenige meerpalen zullen worden geplaatst. Aan den gemeenteraad van Borssele is een adres gezonden, met verzoek te willen bevorderen, dat voor de veiligheid van de scheepvaart naar en van de haven van Borssele een licht op die haven zal worden aangebracht. St. Annaland. Het bestuur van den Suzannapolder heeft afgezien van het plan om nog in dit jaar den doorgebroken zee dijk langs de Mosselkreek in zijn lengte te verhoogen en te verzwaren en heeft besloten dit omvangrijke werk, dat ruim 70 0 gulden zou moeten kosten uit te stellen tot het volgend jaar. Toch zal de dijk tot zoo lang beter weerbaar worden gemaakt door een kistdam op den kruin te plaats m. De omstandigheden, die tot het nem8n van zulk een besluit hebben geleid, zyn de volgendede materialen ea werkkrachten z\jn ten gevolge van de vele herstellingen en verbeteringen der Zeewering in Zeeland dit jaar zeer duur; verder zouden het gansche jaar door zoo veel veldarbeiders aan den landbouw worden onttrokken, dat die tak van be staan ernstig nadeel zou gaan leiden; einde lijk is het voor de werklieden beter, dat zij ook in het volgend jaar nog eens een bijzondere verdienste hebben. Dat dezen Zomer op het eiland Tholen het werkvolk toch al moeilijk te krijgen is, kan hieruit blijken, dat sommige vlasvelden ongewied zijn gebleven, omdat de vlasboeren zelfs tegen hoog loon geen wieders konden be kounen en dat op een der dorpen tot zelfs 1,50 gulden per dag aan vrouwen wordt uitbetaald, aangezien de meeste mannen buiten de gemeente bezig zijn aan het versterken van zee- en landdijken. Als bewys dat er hier gebrek is aan werkvolk, is dienende, dat men zelfs kleer makersknechts in 't werk roept om zand en grind aan te voeren. Men spreekt over 2 gulden werkloon of het niets is. De heer W. H. Pieter v. Dyke, hotel houder te Athene, klaagde dezer dagen in een der Hollandsehe bladen dat bij een be zoek van het Nederl schip de Friesland, de autoriteiten hem weigerden op dat schip toe te laten, en met hem allen die geen toegangskaart hadden. Verschillende bladen hebben hierop ge antwoord dat men er te Athene rekening mee houden moet, dat daar vele Nederlan ders wonen waar een luchtje aan is, en die daarheen getrokkenzijnomdatGriekenland met Nederland geen uitleverings-tractaat heeft, en zij daar derhalve veilig zijn tegen het oog van den Nederlandschen strafrech ter, voor wien ze zijn uitgeweken. En de Nieuwe Courant voegt er ten op zichte van bovengenoemden heer Pieter aan toe „De heer W. B. Pieter van Dijke (juister van IJzendijke), directeur van het Hotel d'Angleterre, die schrijft dat het hem pijnlijk heeft aangedaan door de Neder- landsche autoriteiten voor het hoofd te zijn gestooten, is zeker den tijd vergeten, toen hij als directeur van het post- en telegraaf kantoor te IJzendijke voor oDgeveer20 jaar op de vlucht ging met een tamelijk groot bedrag, nadat hij op brutale wijze een op onderzoek gezonden inspecteur der poste rijen verschalkt had en bij aankomst te Athene den treurigen moed bezat den toen- maligen hoofddirecteur der posterijen te 's-Gravenhage zijn behouden aankomst te melden. De Nederlandsche autoriteiten werden toen door hem toch zeker wel voor het hoofd gestooten, en zelfs nog erger. Daar destijds een bevel tot inhechtenis neming werd uitgevaardigd, maar zijn zaak niet voor de rechtbank beslist werd, ware het niet onaardig geweest, indien de Fries land dezen requestrant naar Nederland had kunnen medenemen, om persoonlijk zijn request en tevens het andere gebeurde van 20 jaar terug te bepleiten Bij kon. besluit zijn, gelijk nog in een deel onzer vorige oplrag gemeld werd, benoemd in het bestuur der waterkeering van den calamiteusen polder Borssele, tot voorzitter G. Minderhoud Pz. en tot lid G. van 't Westeinde Jz. en A. Boone Jz., al len te Borsselentot gezworene van den polder de Vier Bannen van Duiveland, J. Bouman, te Nieuwerkerk tot gezworene van het waterschap Ooster- en Sir Jans- land, J. Bouman, te Oosterlandtot ge zworene van het waterschap Poortvliet, J. E. van der Slikke, te Poortvliettot ge zworene van den Oud-Noord-Bevelandpol- der, A. J. Ridder, te Colijnsplaattot lid van het bestuur van het waterschap Stop peldijk c.a., J. de Waal, te Hontenisse tot gezworene van het waterschap St. Maar tensdijk, J. Hage I -Cz te St. Maartens dijk tot gezworene van het waterschap Baarland, J. Elenbaas, te Baarland, en zulks met ingang van 1 Aug. a. s.; tot lid van het bestuur van het waterschap de Valkenissegeul, C. Bal, te Waarde; tot gezworene van het waterschap de Vrije Polders onder Tholen, A. M. Geluk te Tholen tot gezworene van het waterschap Oud-Voasemeer, L, M. Friderichs, te Oud- Vossemeer; tot dijkgraaf van den Oost- Nieuwlandpolder, A, J.van Dalen, te Wol- phaartsdijktot lid van het bestuur van het waterschap voor de uitwatering door de sluis aan den Oosterl andspolder, dezelfde Eerlijk en oneerlijk. Bij den station chef te Lage Z wal uwe is door een heer een portemonnaie, inhoudende ƒ300 aan bankpapier, die hij in den trein gevonden had, gedeponeerd. De eigenaar die 't ver loor is nog niet komen opdagen. Hiertegen over staat dat te Loosduinen eergisteren bij bekkenslag werd bekend gemaakt dat bij 'n tuinder aldaar 1100 was ontvreemd en dat de aanwijzer van den dader op een belooning van ƒ100 kon rekenen. De werkstaking onder de timmer lieden te Leiden is reeds de vijfde week ingegaan en het einde is nog niet te voor zien. De stakers, die niet afnemen, ontvan gen van buiten rijkelijk steun en denken niet om hun eischen te laten vallende patroons willen evenmin iets toegeven. W oenadagavond zal een openbare vergade ring worden belegd, waarin de secretaris van het Ned. Verbond van Vakvereenigin- gen, de hoer J. Oudegeeet, de besprekingen zal leiden. Door de politie te Rotterdam is aan gehouden een 15-jarige kantoorbediende der „Rotterdamsche Bank" die een brief met 'n geldswaarde van 700 M. verduisterd had. Bij zijn aanhouding werd niets op hem gevonden en verklaarde hjj 't geld gegeven te hebben aan zijn vriend. Deze werd ook gearresteerd doch ontkende alles. Inmid dels had de dief van het geld reeds een flets gekocht. Te Nieuwendam (N.-H.) viel in een onbewaakt oogenblik het kind van den machinist Mens in de kleine haven. Zonder aarzelen sprong de moeder er ook in, doch kon de kleine niet helpen. Een buurman, de heer A. Kater, het gevaar ziende, waarin moedor en kind verkeerden, sprong ter stond ter hulp maar de drenkelingen om vatten hem zoodanig, dat hij zich niet ver roeren kon en mede in de diepte zonk. Een ander buurman, J. Mes, was gelukkig voor zichtiger. Hjj stak huu, onder water door, een stok toe, dien zij grepen. De drenke lingen werden nu behouden op het droege getrokken. Met het kind had men echter nog geruimen tijd moeite, om 't bewustzijn weder op te wekken. Uit het landweerkamp te Donderen. Toen de minister van oorlog Staal in generaalsuniform de vorige week met zijn adjudant een bezoek bracht aan het land- weerkamp te Donderen en hier en daar tot de manschappen enkele vragen richtte over den dienst, de voediDg, ligging, klee ding enz., werden er door een der land weermannen ernstige klachten over heteten geuit. Zijne Excellentie was de tenten der le compagnie van het vijfde landweer- district langs geweest en kwam bij de 2de compagnie, toen hij een man zag staan met fonkelnieuwe schoenen, waarvan het leer niet was zwart gemaakt, aan de voeten. Dit gaf den minister aanleiding tot den man devraag te richtenof hij zijn nieuwste paar schoenen aan had. De man antwoordde bevestigend. „Waarom heb je de oude niet aange trokken" „Omdat die verrot zijn, generaal, net als er meer verrot is hier in 't kamp". „Zoo, en wat is er dan nog meer niet in orde" „Wel het eten. Het vleeseh is vergaan, het vet loopt weg". De adjudant, die den man niet begreep, vroeg nog eens na, maar de minister wist genoeg en zeide tot zijn adjudant: „De man meent, dat er zooveel ongedierte in het vet is, dat het leeft". Onmiddellijk ging de minister naar den luitenant-kwartiermeester en onderzocht de waarheid van de bewering van den man, die slager is. Uit het onderzoek, dat daarna door 4 slagers, landweermannen, werd ingesteld, bleek inderdaad, dat het vet niet te gebruiken was. Het werd afge keurd en de minister gaf order, dat er maatregelen genomen moesten worden om te voorkomen, dat er klachten over be dorven eetwaren konden inkomen. Ook over het tarief van de consumptie in de cantine werd by den miui-ter gek'aagd. Bier en andere verbruiksartikelen waren naar de meening der landweermannen voor een soldaat veel te duur en bovendien slecht. Na het bezoek van den minister werd de prijs van het bier per glas lager gesteld. (Pr. Gr. Crt.j Aan een particulier schrijven uit de legerplaats bij Zeist van het regiment Genietroepen, ontleend de N. Arnh. Ct. het volgende Dezen dag (22 Juni 1906) zyn hier vree- selijke tooneelen afgespeeld, 's morgens 11 uur kwam er een zware donderbui opzetten welke als boven het kamp bleef hangen. De briefschrijver zag tegelijk meteen bliksem straal de vlam uit een tent schieten. Op het geschreeuw van eenige soldaten, snelden onmiddellijk verscheiden anderen ter hulp. Het was een onbeschrijfelijk tooneel toen zij aan het uitdragen gingen. Vier mannen waren bewusteloos en zoo blauw als een lei en twaalf anderen, welke niet bewusteloos waren, waren gewond of half lam of hadden een stijf been. Daar de docter juist uit rijden wa3, moesten de officieren met be hulp van de onderofficieren en manschap pen de menschen zoo goed en zoo kwaad als het ging, helpen. Met druk werken zijn ze er in geslaagd twee der bewusteloozeD in het leven te behouden, zij zijn natuurlijk zwaar ziek, van één hunner had de bliksem borst en onderlijf getroffen, die man zag er bar gehavend uit. De beide anderen waren dood geslagen, want na een paar uur wer- kens met kunstmatige oefeningen, consta teerden doktoren welke inmiddels waren aangekomen dat het leven er uit was. De overige getroffenen zullen wel weer op knappen, behalve een, daar zijn ze bang voor, want die man is erg zwak. De meeste getroffenen behooren tot de landweer. De dooden, een landweerman en een milicien der lichting 1901, zijn beiden gehuwd. De briefschrijver vervolgt dan„De bliksem is door vier tenten heen geslagen in de een gleed hy langs den staander, waar hy een sergeant in het been trof, daarna onder den grond door en teruggaande wierp hij in een andere tent eenige manschappen door elkaar alsof het kaatsballen waren, vervolgde zijn weg door eenige jassen, sloeg een gat in een sabelschede, verbrandde halssnoeren en vernietigde papier. Het was een groote ruïne in die tenten en niet alleen by ons, maar ook in 't landweerkamp. Een man is daar blind geslagen, een tent ver brand en eenige geweren zyn gehavend. Ik moet u zeggen, het is een gebeurtenis om vrees te krijgen". Een Rus, badgast en gelogeerd in een hotel te Scheveniogeit werd dezer dageu het slachtoffer van een nieuw soort oplichterij. Toen hij zijn hotel verliet, werd hij door een paar net gekleede heeren, Duitschers, aangesproken, die zich als bad gasten voordeden. Na voorlopige kennis making uoodigden zij hem uit voor verzet naar Den Haag te gaan. Zij kwamen in een café en dronken er een glas bier. Inmiddels begonnen de twee Duitschers te kaarten, waarvan de een steeds won en de ander alles wat hij bij zich had verloor. Hij wilde echter revanche halen en vroeg den Rus hem wat geld voof te schieten. Bij hun thuiskomst zou hij het hem aan zijn hotel teruggeven. De Rus, aanvanke lijk geen kwaad vermoedende, gaf eenig bankpapier, Russische roebels ter waarde van pl.m. f500. Het spel werd toen voort gezet, maar steeds bleef de geldleener ver liezen, totdat ook dat was verspeeld. De ander nam toen afscheid tot den volgenden dag. De Rus en zijn debiteur bleven toen wat achter. Deze stelde toen den Rus voor naar Scheveningen te gaaD, waar hij hem het voorgeschoten geld aan zijn hotel zou teruggeven. Onderweg wilde hij, voor een ander café gekomen, nog een glas bier drinken. De Rus weigerde. De ander hield echter aan en zeide een noodzakelijke commissie te moeten doeD. Zij traden toen het café binnen. Nadat een glas bier was besteld, ging de Duitscher naar zekere plaats. De Hus wachtte ge duldig, maar de ongelukkige kaartspeler liet nu op zich wachten. Hij had zich ongemerkt weten te verwijderen. De be drogen Rus kreeg toen argwaan en deed daarop aangifte bij de politie. Maar de beide kaartspelers zijn niet meer terug gezien aan het hotel waar zij hadden op gegeven te logeereD, waren beiden niet bekend. De Rus zai waarschijnlijk niet veel meer terugzien van zijn voorge schoten f500. Celebes. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seinde gisteren In den namiddag van 22 dezer ving majoor Lanzing met 150 bajonetten zijn meerdaagschen tocht naar Madjene aan Vooraf was het strandbivak van twee zij den aangevallen, waarbij twee inlandsche soldateu gewond werden De „Siboga" nam deel aan de beschieting van de bende, die het bivak aanviel. Het blad teekent bij dit telegram aan: Den ne dezer werd bij het departement van koloniën een telegram van den gouver- neur-generaa! van Ned.-Indië ontvangen, mel dende o. m. dat Madjene, de hoofdplaats van het gelijknamige Mandharsche landschap, was aangevallen. De won.ngen van den controleur en van aanzienlijke inlanders werden verbrand. De controleur ontkwam. Troepen werden der waarts gezonden. Den 18e dezer seinde onze correspondent over het verzet in Mandhar en meldde tevens dat de «Siboga" met troepen onder Majoor Lanzing naar Mandhar onder weg was. Hel bovenstaande telegram is dus een ver volg op het telegram van 18 dezer. Wij lezen er uit, dat de majoor Lanzing 150 man onder zijne bevelen heeft, die colonne heeft doen ontschepen, en aanvankelijk een strandbivak heeft betrokken, waarschijnlijk om eerst de noodige voorraden aan land te brengen en om door de noodige verkenningen zich vooraf volledig op de hoogte van den toestand te stellen. Dit bivak is door een bende, waar schijnlijk dezelfde, die Madjene aanviel, aan gevallen en wel van twee zijden. De offensieve geest zit er bij onze tegenstanders daar dus nog in. In dat brutale optreden van den vijand zal de majoor Lanzing aanleiding hebben ge vonden, onmiddellijk op te rukken, ten einde die bende te kunnen achtervolgen. Een ken nismaking met onze repeteergeweren valt door gaans zoo weinig in den smaak van den in- landschen vijand, dat daarna offensief optreden zijnerzijds achterwege blijft. De «Siboga" een fiotiljevaartuig, voert 10 stukken geschut, zoodat de hulp van die zijde door het onder vuur nemen van de aanvallers zeer werkdadig kan zijn geweest. Bali. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint Het eskader, dat een verkenningstocht naar Bali heeft ondernomen, hoofdzakelijk met het doel proeven te nemen met draad- looze telegraphie, is thans te Tandjong Priok. Het blad maakt bij dit bericht de vol gende aanteekening Singaradja (Boeleleng) is telegrafisch met Makassar en Ampenan verbonden. De proeven met toestellen voor draadlooze telegraphie, waar mede een deel van onze groote oorlogsschepen uitgerust zijn, zullen ten doel hebben gehad om na te gaan of de Zuidkust van Bali, zij het ook door middel van een tusschen-station, in draad- looze-telegrafische gemeenschap met Singaradja is te brengen. Hierdoor zou de verbinding met de tegen Tebanan enz. ageerende troepen natuur lijk zeer gebaa* zijn. Dat het eskader, belast met het nemen dier proeven, naar Tandjong Priok is teruggekeerd, wijst er wel op, dat de expeditie naar Bali niet zoo dadelijk zal beginnen. Bij de militaire begrafenis te Soestcr- berg van den landweerplichtige v. d. Weijden slachtoffer van het onweder op Vrijdag j.l. in het kamp van Zeist, liet H. M. de Koningin zich vertegenwoordigen door haar ordonnans-officier Van Harden- broek. Het lijk van het tweede slachtoffer den milicien-soldaat Bisschop, is door de familie naar Adorp overgebracht. Bij Schokland is een visscher die aan toevallen leed over boord geslagen en ver dronken. Te Oosterveen verdronk een 14-jarige jongen by het zwemmen in een veerkuil. Bij een boerenplaats onder Ten Boer werd een kinderlijkje gevonden dat al een paar weken daar in het water gelegen had. De ongehuwde moeder die haar kind verdronken had, is aangehouden en heeft bekend. Te Helmond kreeg een timmerman bjj het eten een stukje vleeseh in de luchtpijp, tengevolge waarvan hij stikte. De man die te Leeuwarden door een ontploffing zyn rechteroog verloor en zware verwondingen opliep, is aan de gevolgen overleden. Te Boksmeer is een 9-jarig zoontje van een zandschipper van de loopplank gevallen en verdronken. Te Hilversum is een 13-jarige jongen in dienst by de firma Nonhebei, terwijl hij met zijn fiets uitweek voor een boeren* wagen, onder dien wagen gevallen en der wijs inwendig gekneusd dat men voor zyn leven vreest, Te Maailand zagen Zaterdagavond de ouders hun kind vati 2 jaar in het water dry ven. Toen het kind opgehaald was bleek het helaas reeds verdronken. Te Waddingsveen was een 13-jarige jongen met een schouw, een platboomvaartnig, aan het spelevaren, toen plotseling het vaartuig omsloeg en de knaap in de diepte verdween. Hy kwam helaas niet weer boven. Te Nijmegen werd een voerman die wat losjes op een wagen zat door het schrikken van zyn paard, achterover van zijn kar geworpen, hij overleed aan de gevolgen. Te Hee renveen ontstond in een barak die uit verschillende woningen voor daklooze ge zinnen bestaat, een twist tusschen twee sjouwerlieden, waarvan de eeD, die by den ander in huis gevlogen was om dezen af te straffen, door den aangevallene met een mes zoodanig gekerfd en gestoken werd, dat men voor zijn leven vreest. Naar men ons mededeelt bestaat het plan om eene wijziging te brengen in de thans gebruikte methode, betreffende het over de grenzen zetten of leiden van vreemdelingen die zonder middel van be staan in Nederland worden aangetroffen. Herhaaldelijk komt het voor,dat Duitschers over de grenzen worden geleid en een paar minuten later, als de politie weg is, op eene andere plaats weer op Neder landschen bodem komen en wel op grond dat zij in den regel wat op hun kerfstok hebben en niet graag keunis maken met de Duitsche politie. Om heirin eene ver betering te kunnen brengen, zou het plan bestaan om alle vreemdelingen die naar Venlo worden overgebracht, eens per week aan de Duitsche politie over te geven, die dan met de nodige gegevens in de hand gemakkelijk kan nagaan o£ ze er nog kennissen onder treffen. Dientenge volge zou eene nieuwe kazerne aan de grens worden gebouwd en het aantal marechaussees belangrijk uitgebreid wor den. In omgekeerde riching zal op de zelfde wijze gehandeld worden. Zoodra de Duitsche regeering hierop gunstig be schikt, zullen de noodige plannen spoedig in behandeling komen. (L. K.) Het reuzenplan van eene verbinding tusschen Azië en Amerika door een tunnel onder de Beringstraat is tegenwoordig het onderwerp van de beraadslagingen, die door den voorzitter van het Amerikaansch Ingenieurssyndicaat, Loicq de Lobef, te St. Petersburg wordt geleid. Men neme de kaart van Azië voor zich en trekke een lyn tusschen Irkoetsk en Wierchnickotijmsk, de voornaamste stad aan de oostzijde van de Beringstraat en vervolgens door tot Noma op den daar tegenover liggenden oever van het schier eiland Alaska. Deze laatste stad is reeds door vier paren rails met het Amerikaan- sche Continent verbonden. De toekomstige 5000 K.M. lange spoorweg denke men zich over reusachtige gebergten, oerwoudeD, stroomen, uitgestrekte moerassen en over eenzame steppen getrokken die negen maanden van 't jaar met sneeuw zyn bedekt. Rekent men dat elke kilometer 250.000 francs kost, dan zou de geheele aanleg de niet geringe som van een millard en twee honderd vijftig millioen fr. kosten. Daarbij komt nog de groote moeilijkheid het verbinden van twee door een 61 K.M. breede en 50 M. diepe zeeëngte gescheiden vaste landen. De onderzeesche tunnel bestaat, dank zij twee in de straat gelegen eilandjes, uit drie, elk20K M.lange tunnels. En dit geheele reuzenwerk wil het syn dicaat zonder eenige vergoeding voor de geleende kapitalen aan Rusland afstaan I Dit is in grove trekken het door de AmerikaaDsche ingenieurs volledig uit gewerkte plan, waarmee zich nu de Rus sische regeering bezig houdt. Tot het syndicaat behooren de eerste Amerikaan- sche financiers en technici. Het Ameri- kaansche syndicaat verlangt niet alleen geen rente van zijn kapitaleD, welke jaarlijks ongeveer 50 millioen tranes be draagt. doch wil zich ook verbinden bij de Russische metaalfabrieken bestellingen ten bedrage van 300 millioen francs te doen en by den aanleg uitsluitend Russi sche werklieden te zullen gebruiken. Het syndicaat verlangt daarvoor in de plaats een concessie voor 90 jaren en stelt de Russische regeering in de gelegenheid, den spoorweg en de daarbij behoorende gronden na 30 jaren te koopen. Het ver plicht zich verder een telegraaflyn aan te leggen, waarover de Russische regee ring de controle zal uitoefenen en ten slotte een credietinstelling in Siberië op te richten, om den kolonisten by hun arbeid financieels hulp te verleenen. In de plaats hiervoor verlangt het syndicaat voorts het vruchtgebruik van een aan beide zijden van den spoorweg gelegen 12 kilometer breede landstrook. Onlangs bemerkte een politieagent bij het station van West Craydon, Londen een zeer fatsoendelijk gekleede dame, wier zonderling optreden hem noodzaakte naar haar toe te gaan en haar te verzoeken om zich te verwijderen. De dame antwoordde met eene ruwe stem, waarbij zij zich van een allesbehalve fatsoenlijke taal bediende, De agent dreigde haar te zulleD arresteeren en ontving tot antwoord een vuistslag op zijn gezicht. Hij trachtte daarop de dame in hechtenis te nemeD, die hem echter met een endere slag tegen den grond sloeg. Andere politieagenten kwamen aangeloo- pen en trachtten de dame in verzekerde bewaring te brengen, maar zij weerde alle aanvallen met het grootste succes af en werd daarin nog aangemoedigd door de toejuichiagen van de weldra in grooteij getale toegestr ten werden zwollen oogei eerst zeven pol om de dame politiebureau had zij haar 1 blonde pruik, kleed was in st dal men hier ni ster van het zw krachtig gebo Het was een net eenige da naar Londen bloWnetjes b drie maanden Te Lonc die niet meer 111 razende vai (Hoogeweg) at nibus aangekt ernstig gek wei In Koret bruiken. Zoo h veer een jaar loor, het plan o daaronder heb Koreanen te heelt de keus land en, daar schijnt te val sloten voorlooj trouwen te ve met een voor waardige dam verbod geldt e heeren der veroeurs vond Korea, toch het alkondiger iiad, dat ze in eu dat zware Zondagna een stadje geli van Cbristiani waardoor 50 h gelegd. In het Si diner gegeven weelde en ovei heer Arthur Kr woord ige ten to had dit feestma ner Mitnnersan die millionaire benevens louter prinsessen, gezi van het Oosten menu telde 33 terend versierd tegelijkertijd 3 St.-Marceaux in wat geheel den i de geheele tafe! pagne klaterde fonkelden duiz in het parelend De onder' Breiningsweiler ergelijke mishi jongen terecht of kon niet an de meester hen toen in de wan heen en weer. volgende les n onderwijzer wa wang ervan of krabbel achterl hij den jongen in de hoogte g te Stuttgart vero straf van 20 mk. hof heeft het v bekrachtigd. Ei man al verbod kastdijdingen uit Ned. Beroepen te cand. te Baarnbi Aangenomen Cannegieter, can Bedankt voor S gieter, cand. te Dr. C. W. van Dubbeldam Utrechtsche univ theologie promo „De Gereformeei en de Zending i der Oost-Indiscl nemens, naar j aan den dienst in Indië op te t zending bij de c Ge Beroepen te Spykenisse Ev. Aangenomen 0. Schade van Geslapgd aan 2e natuurkundig examen J. J. Br de vrye nnivers liet propaedeutisi gische faculteit c De heer I de „Elout van 's Gravenhage, der nieuw te 0 Zonnemaire. Middelburg. ceniging voor Ge pen drietal besti

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2