Heeren Landbouwers! Openbare Verkoopingen. Ingezonden Stukken UIT II fS PERS. Ifloop ïerkQopinpn enzT larktberichten. Adverientiën. P. LOOIJSE en C. WONDERGEM. huis,/Een tumbler Gerstenbriiu". Dus drie talen in drie woorden Tot zoover de aanhalingen uit het stuk van den heer Emants. Op een andere plaats in Neerlandia lezen wij De Scheveningsche uitvinder van iets geheel nieuwseen salon n.l. «de refrai- ohements" wenscht den naam van zijn winkel niet te veranderen in ververschings- lokaal, omdat hij dicht bij het verver- schingkanaal woont. Er mocht eens ver warring ontstaan De geschiedenis van een aanslagbiljet. Daar kwam op zekeren dag het voorval is allersimpelst een bode van den gemeente ontvanger met een aanslagbiljet wegens school geld voor school A aan het huis van iemand, dien de heer Kegge tot de groote hanzen en adellijke heeren zou rekenen. Ongelukkig kwam deze qualiteit echter minder duidelijk uit op het aanslagbiljet wegens schoolgeld voor school A, zoodat de bode dit na een hartig bescheid weer mee kon nemen met de boodschap, dat geen betaling zou volgen, indien het biljet niet be hoorlijk den adellijken titel van mijnheer bevatte. Om dit nu in orde te krijgen, is half Zwolle in de weer geweest. Wat toch bleek het ge val Het biljet was volkomen correct, klopte geheel met het kohier, zooals de Raad dit had vastgesteld, zoodat de ontvanger er niets in veranderen kon. Deze meende terecht dat, wilde men den op zijn titel gestelden baron zijn zin geven, wijziging van het kohier vooraf moest gaan en daar er formeel op de aanmer king des heeren baron niets te zeggen viel, rapporteerde hij een en ander aan 15. en W. Ook deze zagen het vruchtelooze van elk ver weer in. Zij ontwierpen een voorstel aan den raad tot wijziging van het primitieve kohier waarin de oorspronkelijke post nu verviel en tot vaststelling van een suppletoir kohier, vermeldende uitsluitend naam, titel en aanslag van den hoofdigen baron. De raad. slikte het voorstel en zond zijne besluiten aan Gedepu teerde Staten ter goedkeuring. Nadat deze was verleend, ging het langs den omgekeerden weg langs de verschillende autoriteiten weer terug en ten laatste kon de bode een gewijzigd biljet prensenteeren, dat alsnu welwillend werd vol daan. De klucht zelf was hiermee afgespeeld, maar de handelingen van den raad bewaren ten eeuwige dage de zétte correspondentie over dezen baronnentitel, tusschen den ontvanger, burgemeester en wethouders en den raad ge wisseld, op een bladzijde, die over een paar hon derd jaar voor een naarstigen geschiedvorscher zijn zal als een bloempje van humor in een dorre zandwoestenij. (K. C.) De huiszoekingen te Zürich hebben tot het vinden van een aantal persklare recepten voor bommen en ontplofbare stoffen geleid, maar tevens ook tot het ont dekken van een laboratorium, waarin een heele voorraad dynamiet enz. aanwezig was. Natuurlek werd alles in beslag ge nomen. In Berly'n heeft men een nieuwe verschijning in het straatverkeer, een groote, amphitheatersgewijze gebouwde automobiel voor 22 passagiers. De vreem delingen kunnen, daarin zittende, binnen korten tijd het voornaamste van Berlijn zien. Er gaat een tolk mee, die van afstand tot afstand uitlegt wat er te zien is. Een dag of wat geleden zijn in een Egyptisch dorpje een paar Engelsche offi cieren die waren gekomen om duiven te schieten, door de inwoners doodgeknuppeld. Achteraf is gebleken, dat hier een nood lottige vergissing is begaan. Er woedde een brand in een naburig dorp nu dachten de domme Egyptische dorpsbewoners, dat de Engelsche officieren dien hadden aangesto ken. Wat inderdaad dom was. Engelschen steken nooit inboorlingendorpen in brand Te Bulla Regia in Tunis hebben Fransche soldaten een ouden tempel uit gegraven. Daarbij werden zeven prachtige antieke godenbeelden gevonden. Op de Filippijnen. Door den minister van Oorlog te Was hington is bericht ontvangen dat luitenant E. C. Bolton, waarnemend gouverneur van Mindanao, door inboorlingen is vermoord. Vrijdagnacht heeft een sterke aard" schok San Francisco in rep en roer ge bracht. Hij duurde niet lang en richtte geen nieuwe schade aan, doch deed niet temin eenige ruïnes verder instorten. Dowie, „de profeet van Zion City", zal een dezer dagen worden failliet ver klaard. Bij de behandeling zijner zaak voor de rechtbank, verwekte de profeet eenige opschudding door de voorspelling te uiten, dat hij na zijn dood op aarde zou terugkeeren om zijn arbeid als „Elia de Hersteller" te voltooien. Te Sileby in het graafschap Leicester heeft dezer dagen een sterfgeval plaats gevonden onder zeer merkwaardige om standigheden. Een koster van de dorps kerk was op het kerkhof bezig met het delven van een graf, toen hij door een toeval werd getroffen. Hij viel in de ge opende kuil, waarin hij eenigen tijd latei- dood werd aangetroffen. Vreeselijke dingen worden uit Wilna bericht. Daar hebben de gevangenen be sloten zich van kant te maken door de gevangenis in bran'd te steken. Zij sleepten alles wat brandbaar was, tafels, matrassen enz. bij elkaar en staken die in brand. De troepen schoten op de wanhopigen Van wie er een op sterven ligt, en die «ware brandwonden hebben bekomen. De rust is in de gevangenis nog niet terug gekeerd en in de stad heerscht over het gebeurde groote opwinding en verbittering. Door een appel heeft onlangs een Fransch gendarme een zondaar ontdekt en ingerekend. Ër was ingebroken in het huis eener dame te Fismes. De dieven hadden er zoowat alles meegenomen wat niet spijkervast was. Een gendarme, die liet huis van onder tot boven doorzocht, ontdekte daarbij een hoop appelen. Hij liet eenige van die vruchten door de hand glijden, en merkte op, dat in een der appelen gebeten was. Er stonden versche sporen in van een gebrekkig en zeer eigen aardig gebit. De gendarme stak dien appel en een paar andere in den zak en ging toen heen. Den volgenden dag merkte hij in een dorp bij Fismes twee landloopers op, die er verdacht uitzagen. Hij vroeg hun, vanwaar zij kwamen, en waar zij heen gingen, en bood hun ten slotte ieder een appel aan. Maar nauwelijks had de eene man in den appel gebeten, of de gendarme ontrukte hem dien weer, om de aangebeten vrucht te vergelijken met den appel, welken hij in het geplunderde huis had gevonden. De sporen van de tanden kwamen volkomen overeen en vóór de landlooper nog van zijn verbazing be kwam, was hij reeds gevangen en zijn metgezel ook. (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur Mag ik voor onderstaande een plaatsje in uw blad vragen Naar aanleiding van de eerstkomende stemming voor een lid van den Gemeenteraad, heeft het onder teekenen door een zeker kiezer bij het stellen van een candidaat bijzonder de aandacht getrokken, namelijk dat een oud- Geref. ouderling, tevens voorganger van de oud-Geref. Gemeente te H. zijn hand- teekening heeft gezet voor een candidaat die zelden of nooit een kerk bezoekt. Dezelfde onderteekenaar deed dit niet per abuis hij was er zelf een voorstander van, aangezien hij verleden jaar ook zijn naam plaatste voor dien nooit kerkenden candidaat. Wij hopen dat bij de aanstaande verkiezing het overgroote deel der kiezers zich netter van hunnen plicht zullen kwij ten en hun stem uitbrengen op een van de beide andere candidaten en alzoo deze ouderling, tevens raadslid met zijn niet kerkenden candidaat bij de eerste stem ming in de minderheid blijven. Wij kun nen dan ook gerust hopen dat hij er niet komt, aangezien hij is gesteld van een wethouder en drie leden van den Raad, zoodat geen kiezers buiten den raad om zich voor dien candidaat in 't werk hebben gesteld. Met dank voor de plaatsing. Eenige ingezetenen. Oudelande, 19 Juni 1906. Subsidie Bijzondere Kweekscholen. Tegen het kon. besluit, houdende voor schriften tot het verleenen van rijks bij dragen aan gem. en bijzondere kweek scholen voor onderwijzersfessenzijn bezwaren te berde gebracht door rechler- zijdsche, voornamelijk Katholieke bladen. De uitdrukkingen ;,formeele oorlogsver klaring" en „doodende, minstens zwaar- wondende dolksteek" werden zelfs gebruikt. De eischen voor de scholen zijn verhoogd, zijn ongeveer gelijk aan die, welke dr. Kuyper stelde in zijn (later teruggenomen) voorstel, maar de hoogere subsidies, door dr. Kuyper daarbij voorgesteld, werden door minister Rink niet overgenomen. Aldus luidt de klacht. Het Vad. zegt daartegenover, dat de nieuwe eischen bijzonder matig zijn. En terwijl het overnemen van het subsidie voorstel van dr. Kuyper van een vrijzinnig kabinet niet te verwachten was, is aan de goede opleidings inrichtingen door het Kon besluit nog een belangrijk voordeel ver zekerd. Het blad geeft een globale raming van de kosten van het bedrijf dergesub- sideerde kweekscholen, en toont daarna aan, dat volgens de regeling van het Kon. besluit en progressie is iD de verhooging van de subsidie naarmate de schoo' grooter is, zoodat, behalve in de strengere voor waarden van het besluit, dus ook in de subsidieregeling de strekking ligt om niet kunstmatig miniatuurinrichtingen in het leven te houden, d. w. z. de strekking om te handelen in het belang van de schatkist en van het onderwijs. Voorts toont Het Vad. aan, dat met de door dr. Kuyper vroeger voorgestelde subsidies bij de grootere scholen het ge- heele kostenbedrag door het rijk zou zijn vergoed, zoodat de bijdrage van het rijk daarbij geheel haar karakter van subsidie d. i. vergoeding van een deel der kosten, zou verloren hebben. En aan den anderen kant kon evenmin het hooge bedrag der akte, dat aan miniatuurschooltjes met minder dan 5 geslaagden per jaar werd voorgespiegeld, gerechtvaardigd heeten. Op grond van de gemaakte becijferingen meent Het Vaddat het tarief volgens het nieuwe Kon. besluit niet schriel is te noemen, ook niet in verband met de nieuwe eischen, waaraan de scholen zullen hebben te voldoen. In elk geval mag worden geconcludeerd, dat er van een principiëel stand nemen met het Kon. besluit tegenover het bij* zonder onderwijs geen sprake is. Dr. Kuyper. De //Uit de Hoofdstad" schrijver van de Prov. Gron. Ct. deelt o. a. het volgende mede Zoo af en toe spreek ik iemand uit het anti-revolutionaire kamp, die van alles uit die kringen goed op de hoogte is. Dezer dagen vertelde hij mij, dat dr. Kuyper nu spoedig terug komt om ons weer even spoedig te verlaten voor zijn zomer- vacantie. Hij begeeft zich alsdan naar Karlsbad, alwaar hij tevens heil hoopt te vinden voor zijn rheumatische aanvallen, die hem tijdens zijn reizen, vooral in Pale stina, het leven dikwerf zuur hebben ge maakt. De gezondheid zijner dochter, die in de inrichting /,Eudokia" in Rotterdam verpleegd wordt, is thans van dien aard, dat beterschap kan worden verwacht. Omtrent het werk, dat dr. Kuyperschrijven gaat werd mij medegedeeld dat dit zonder twijfel een allerinteressantst boek zou wor den, al was het alleen maar om deze reden, dat dr. Kuyper overal de beste bronnen heeft kunnen raadplegen. Wat nu het aangeboden honorarium aangaat, bedraagt precies zooveel zeide mijn zegsman als dr. Kuyper deze reis zou kosten. En nu leek hem het bedrag van f 60.000 wel wat hoog, doch dat het meer bedraagt dan ooit aan een Neder- landsche auteur is uitbetaald, stond bij hem als een paal boven water. Na het schrijven van dit werk zou de ex-minister-president zich weer in de rijen zijner vroegere collega's scharen. Woensdag 20 Juni. Goes, 1 uur door not. Mulock Houwer in Tivoli herberginventaris, 5 veerenbed- den en 1 matras, alles met toebehooren enz. Donderdag 21 Juni. Colijnsplaat, in de Patrijs door not. Overman de hofstede Dijkzicht 8,9089 H.A. En om 2 uur verpachten voor 7 jaren ruim 22 heet. bouwland. Kapelle, bij wijlen Tollenaar door not. Liebert 3 veeren bedden met toebe hooren,! eikenhouten kabinet,idem bureau, oud porcelein en Delftsch aardewerk. 's-H eerenhoe k, door not. v. Campen bij wed. Engelbert 10 uur houtwaren timmermansgereedschappen, meubelen, an tiek kabinet, bed met toebehooren, enz. Vrijdag 22 Juni. Bergen-o p-Z oom, in Thalia door het vischbestuur 11 uur verpachting 35 perc. schelpdierenvisscherij in de Ooster- Schelde O. D.21 id. W. D.35 perc. voor de Buren-, Molen- en Olzendepolders zijnde de nummers 15, 14, 12, 11, 10, 8, 7, 6, 4, 3, 2, 81 K, 219 E, 16,17,18, 20, 22, 25, 28, 19, 21, 23, 26, 29, 24,27,30, 35, 34, 33, 32, 31. En 17 perc. in de Grevelingen. En het recht tot weghalen van mosselzaad aan de Rijks Zeeweringen nabij de Oude Hoeve. Oostkapelle,op Overduin bij wijlen P. Maljaars door not. Hosang 10 uur 5 vos merriën 22, 18, 17, 8 en 2 jaar, 1 bruine merrie 16 jaar, 1 vos ruin 6 jaar, 1 lier jaarling ruin, 8 melkkoeien, vare koe, ossen, vaarzen, kweekkalvers, 4 melk- schapen, 1 weer, 10 lammers, 2 varkens, 70 kippen, 7 eenden en 1 woerd, 2 poele- petanen, Utrechtsch wagentje, veer wagen, 4 menwagens, 2 driewielskarren, 1 lemoen- kar, 2 Coksploegen, 5 andere ploegen, eggen, rolblok, de helft in een rol blok, mestputplanken, mutsaard, paardenwant, boomgaardladder. Wissenkerke, in de Kroon, door not. Noordijke, half elf voor dhr. P. J. Meulenberg twee huizen Torenpolder 310 c.A., en 1.5610 A. bouwland Wissekerke- polderEn om 1 uur op de hofstede van Meulenberg klavers en kanthooi. Dinsdag 26 Juni. Goes, 2 uur in de Prins voor J. Kor- stanje door not. Pilaar 4 perc. hooigras achter slation en tot 's-IIeer Abtskerke. En 3 perc. klaver in den Goeschen polder. Koudekerke, half 11 bij wed. Lam port door not. Loeff het huis A. 96 groot 128 M2. Te zien 25 Juni 1012 en 24. En om 2 uur aan het huis A. 29 inboedel en landbouwgereedschap. Woensdag 27 Juni. Rit them, 10 uur bij de Voogd door not. Hosang de hofstede Dorpszicht van Jan Wouters 4,0411 HA. En 3,5635 HA. bouw- en weiland. En het hooi- en nagras van de hofstede en op eenige pachtlanden. Koudekerke, 1 uur door not. v. Nimwegen hooi en nagras en etweiden op weilanden van dhr. A. Wielemaker Kz. Donderdag 28 Juni. Middelburg, 8 uur in de Verge noeging door not. Verhulst winkelhuizen Langeburg C 95 en Varkensmarkt K 39. Te zien 27 en 28 Juni 10—12 en 24 uur. R i 11 a n d-B a t h door deurws. Holl- mann Verhoek half 11 op de weide van dhr. Bruijnzeel voor dhr. Chr. Harison landbouwwerktuigen en verderen inspan der Nederl. Landaanwinningmaatschappij 0. a. stoomdorschmachine en stoommachine petroleummotor 12 P.K.dorschmachine voor stoom, rosmolen,stoomveevoederkook- toestel (ketel nieuw), handzaaimachines, wiedmachines, 22 boerenwagens, sleep- en veerwagens, hooiharken en hooischudders, kunstmeststrooiers, perspomp, melk- en landbouwgereedschappen, 4 ruinpaarden, 1 merrie 8 jaar, wagens, enz. Vrijdag 29 Juni. Zoutelande, door not. Hosang 10 uur bij Gabrielse de hofstede van dhr. M. Melse, 15,2787 HA. En 5530 cA. weiland bij P. de Korte onder Domburg. En hooi en nagras. Kamperland, bij Goudswaard voor de familie Marcusse door not. Noordijke half 10 de hofstede in pacht bij C.Flik weert, groot 41,7790 H.A. En een huis, hove niering enz/ alles in 59 perceelen en samen voegingen. Dinsdag 3 Juli. Oost-Souburg, in Dorpzieht door not. Struve, 2 uur een huis en tuin, Oude Vlissingsche weg A 309 groot 280 c.A. Te zien 2 Juli van 012 en van 2—4 uur. Daarna inboedel bij weduwe C. Pol derman. Woensdag 4 Juli. Wolfertsdijk, door not. Pilaar bij J. Smallegange 10 uur inspan, als1 zwarte ruin oud 5 jaarbruine merriën 2 en 9 jaar; bruin bles ruin, oud 15 jaar; bruine bles merries, oud 2 en 15 jaar zwarte merrie, oud 9 jaarvos merrie, oud 1 jaar, bruin ruiupaard, oud 3 jaar vos bles merrieveulen, 6 melkkoeien, kalf- vaars, vaarzen, aanhoudkalvers, vet varken, 7 mestputloopers, 2 lammeren, kapwagen, 3 menwagens, karos, driewielskar, 2 Sacks-, 1 Koks-, 1 Amerikaauscbe, 1 Aanam-, 1 Waleploeg, rosmolen, victoriakar, ont- rootner (alfu colibri), mutsaards, mest, enz. Serooskerke, in het Wapen van Serooskerke, 10 uur, door not. Hioolen de hofstede Paulinenburg, groot 10,6910 H.A. en 8,0310 A. bouw- en weiland in St. Laurens, Serooskerke en Veere. En hooi en nagras. Vrijdag 6 Juli. Zoutelande, door not. Loeff bij Willemse 2 uur een huis, schuurtje en tuin 441 c.A. Te zien 's morgens 6 Juli. Dinsdag 10 Juli. Goes, verpachting bouw- en weiland door not. v. Campen. Woensdag 11 Juli. Biggekerke, uur door not Hioolen de hofstede van Gillis Stroo. Maandag 16 Juli. Heinkenszand, bij Geus door not. v. d. Kloes en Liebert, tiend en verhuring voor Ovezand, 's-Heer Arendskerke en Heinkenszand. 's- Gravenpolder, half 12 bij Ver beek door not v. d. Kloes en Liebert, tiend en verhuring voor 's-Gra venpolder, Hoedekenskerke, Nisse en 's-Heer Abts kerke. En half 2 voor Driewegen, Elle- woutsdijk, Baarland en Oudelande. Dinsdag 17 Juli. Zoutelande, door not. Hosang bij M. Melse, inspan als Goes, 9 uur op het Slot tiendenver- huring door not. v. d. Kloes en Liebert voor Goes, Kloetinge, Rilland, Borssele en Wolfertsdijk. En om 10 uur voor Kapelle. Woensdag 18 Juli. Wemeldinge, 9 uur bij Korstauje door not. v. d. Kloes en Liebert tienden verhuring voor Wemeldinge, Kattendijke, Nissenhoek en Waardhoek. Goes. Door de deurwaarders Hollmann en Verhoek werd heden voor den heer H. A. van Weel te Rotterdam in het café Boudeling geveild De zwarte bessen aan 20482 struiken in den Biezelingschen polder. In massa toegewezen voor f 345 aan dhr. Joh. de Koster, 's-Gravenpoler. De zwarte bessen aan 16270 struiken en de roode bessen aan 43767 struiken in de Zimmermanpolder brachten te zamen op f 190,50, kooper de heer Joh. Leendertse te Wemeldinge. Voor de zwarte bessen werd per kilo, plukken voor rekening van den verkooper, in den Biez. polder 30'/4, in den Zimm. polder 29' 2 ct. per kilo geboden. 5% onkosten op de veiling. Dat de opbrengst zoo gering is komt omdat de struiken verbazend weinig vruchten dragen. TELEGRAMMEN. 's-Gravenhage. Tweede Kamer. Het ontwerp tot toekenning eener bij drage van 2,5 ton voor de herdijking van den Eersten Bathpolder werd heden nader bestreden door dhr. Hennequinen v.Foreest op fiuancieele en technische gronden, ter wijl de heer Lely aandrong op verwerping, aangezien anders de Waterstaatswet, welke zijns inziens moest toegepast worden, tot scheurpapier wordt gemaakt. Het ontwerp werd verdedigd door de heeren IJzerman, Lohman, v. Wassenaar en den Minister die wezen op het belang van spoedige af doening der zaak. Na uitvoerig debat werd bet ontwerp aangenomen met 45 tegen 37 stemmen. De heer K. te Den Haag meldt ons, dat dr. Nolens Donderdag niet in de Kamer verscheen na een langdurige ongesteldheid maar na een reis door Noord-Italië, en een bezoek aan 't Intern. Congres voor Armen zorg te Milaan. Amsterdam De Internationale bakke rij-tentoonstelling werd hedenmiddag te 1 uur in het Paleis van Volksvlijt ge opend door den minister van Buitenlandsche Zaken. Vooraf werd een welkomstrede uitgesproken door den heer H. Franken Jr., voorzitter van het uitvoerend comité. De tentoonstelling maakt een zeer gunstigen indruk. Talrijke belangstellenden, onder wie vele autoriteiten en dames, waren b\j de opening tegenwoordig. Tijdens de opening had een groote mee- tin g van bakkersgezellen van alle richtingen in „d' Geelvinck" voor afschaffing van den nachtarbeid plaats. Er waren blijkens mededeeling van den voorzitter, van onge veer 25 Kamerleden sympathiebetuigingen ingekomen, welke mededeeling met geest drift werd begroet. GOES, lg juni 1906. De aanvoer bestond bijna alleen uit Tarwe, die tot onveranderde prijzen verkocht werd. Oude tarwe f 0,a f o,Nieuwe tarwe f6,jjok f'/Wintergerst per iookilofo—,kfo, Haver per too kilo fo,a fo,--. Bruine boonen f o,k fo.Karwijzaad fo,— a f o,Koolzaad f o,a f o,Kroon- erwten f 0.a f o.—Groene Erwten f o,— k fo,— De Schapenwol werd heden ter markt ver kocht voor f per sfeer (3 kilo,) Opgaaf der markt.zetfers van de gemeente. Versche Boter per K.G. f i.io k fi.20; middenprijs f0,58, part. fo,per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 3,20 a f 4. middenprijs f 0,90, part. f o,per 25 stuks. De aanvoer van Boter en Eieren was tamelijk. Opgaaf van de Landbouwmaatschappij. Boter f i.io a f 1.20 per K.G., rekenprijs f 1,14 per K.G. Eieren f3.20 a f4.per 100 stuks, reken- prijs f3.70 per 100 stuks. VeiIingsvereeniging„ZuJd-Beveland" GOES, 19 Juni 1906. Kruisbessen 123/4 cent per kilo aardappelen f 2.30 per kin; aardbeien 15 cent per mandje. Zaterdag veiling van aardappelen. V eilingsvereeniging .Walcheren' MIDDELBURG, 19 Juni I906. Doperwten 3947 cent, kruisbessen 3032 cent, aardappelen 4252 cent, poters 2527 cent, alles per vijfkoppostelein 5—6 cent, aardbeien 25—32 cent, beiden per mandje; sjalotten 12 cent, peen 37 cent, asperges 2 cent, ramenas 1 ','2—2'/2 cenb pieterselie 2—3 cent, selderij (jonge) 2 cent, radijs 1 cent, rabarber 4 cent, alles per bos; sla '/2i'/j cent per kropkomkommers 1314 cent, bloemkool 1213 cent, beiden per stuk; andijvie 2731 cent, spinazie 20—31 cent, zuring 36 cent, alles per ben. Kruisbessen per K.G. 12'/4 k 121 /2 cent. Aanvoer tamelijk. Kooplust groot. VLISSINGEN, 19 Juni 1906. Boter f 1.10 k. f 1,20 per K.G. Eieren f 4.a f 4,20 per 104 stuks. ROTTERDAM, 18 Juni. Binnealand- sche granen. Tarwe. De aanvoer was heden veel grooter den vorige week. Nadat de enkele extra puike partijtjse Essex- tot vorige prijzen waren uit gezocht, kon het overige niet anders dan slee- pende en tot eenige verlaging slechts gedeel telijk worden verkocht. Per 100 kilo f8,25 k f9,25. Rogge met kleinen aanvoer onveranderd. Per heet., f 5 i f 5,75. Bruine boonen waren tot vorige prijzen te verkoopen. Per heet. f8 a f 10,75. Blauwe erwten alsvoren. Per heet. f9 k f 10. ROTTERDAM, 18 Juni. Buitenland sche granen vaster, omzet belangrijk. Rogge per 2100 kilo 75/76 kg. Helena, uit lichter f150; 74/75 kg. Helena, stoomend f I47.70 contant. Gerst per 2000 kilo. Zuid-Russische uit zeeboot i I24 stoomend f124 a f123. Mais per 2000 kilo. Amerik. Mixed i 132 k f 135 dito dito uit zeeboot gestort f 126 k f130; dito dito stoomend gestort f 124 a f I27 dito dito stoomend f127; dito dito aflading Juli/October f125, f126; dito dito aflading Aug./Nov. f125 af 127 La Plata f 123; dito uit zeeboot f121 a f 120 in balen Donau f 123 a f124; dito stoomend f 121 k 122dito Juni- aflading f I20 a f 121. MEELBERICHT, 18 Juni. De vorige week kenmerkte zich door een bepaald vaste stemming en er ging in de eerste dagen meer om. Toen echter in de eerste behoefte voldaan was, werd het kalmer. De week sloot vast op vorige prijzen. Heden ter beurze ging er weinig om. Offerten onveranderd. Prima qual. Inlandsch f 11.a f12,25. Eerste qual. Inlandsch f 10,25 f IO-75- Prima Amerik. (Patent) f12,af 13.Eerste qual. Amerik. (Straight) fn,a f 11.75. Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f 10a f 10,75 Extra puike qual. Hongaarsch f 14.25 k f 16. Eerste qual. Hongaarsch f k f Prima qual. Duitsch fk fEerste qual. Duitsche fa fPrima qual Belgisch f 11.50 a f12.50. Eerste qual. Bel gisch f 10.25 a fnPrima qual. Fransch fa fEerste qual. Fransch f 10.25 k f 10,75. Inlandsch Roggebloem fk f -g.Duitsche Roggebloem f a f Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto, incl. zak. ROTTERDAM, 18 Juni 1906. K o ff ie. LocoJava32'/2C.,dito Santos 24'/2c. Suiker. Beetwortel- in lustelooze stemming. Juni-levering f 10 genoteerd. Geraffineerd kalm. Katoen (bericht van de Makelaars De Monchy Havelaar) vast. Liverpool noteerde te II.12 ure: Juli/Aug. f5.84, Nov./Dec. 5,62. T i n (bericht van de makelaars De Monchy Havelaar) sluit vast en hooger, doch omzet gering. Banka Aug. f io63/4 betaald,Oct. f io53/4 Dec. f 1043/4 aangeboden. Petroleum onveranderd. Magarine. Verkocht: 150 tcs. Ontario a f39. AMSTERDAM, 18 Juni. Aardappelen. De prijzen waren als volgtFriesche bravos f 2,50 a f 3,75, blauwe f 4.a f 4,50, magnum bonums f 2,25 a f 2,50, muizen f 6.a f 6,20, kleine muizen f 2,50 a f 5.Zeeuwsche bonte f 1.— a f1,25, blauwe f3,25 a f3.75, Geldersche blauwe f 1,75 a f 2,50, Fransche jammen f 4 50. Malta's 10 en i4 c., dito spring 17 a 19 c. p. kilo. Andijker muizen groote f 5,50 a f 6,60, kleine f 5.— a f 5,50. Westl. zand- f 7a 1 7,50, kleine dito f4,25 a f5. Aangevoerd 8 ladingen. Voor de vele hartelijke blijken van belangstelling, ondervonden bij het overlijden van onze eehtgenoote, moeder en behuwdmoeder betuigen wij onzen oprechten dank. Familie LA PORTE. Daoetr'! 1806' Die een GaveSschuddet* (Ceres) willen aanschaffen, vervoegen zich bij de ondergeteekenden, daar gebleken is, dat do reeds geleverde uitstekend werken, aan hun doel ten volle beantwoorden, en voor den minst mogelijken prijs ge leverd woiden. Noorlweg, Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3