Openbare Verknopingen. Afloop Verknopingen enz. Landbouwers C. ORANJE Lz., Goes. Machineoliën niet verknoeid of gemengd Woensdag 27 Juni 1906, verschillende perc. Hooigras, Nagras en Etweiden, AMES. berichten. :?riveerde alhier eet» Ellewoutsdijk. In de Zondagmorgen gehouden Godsdienstoefening werd door onzen predikant, ds. Bins, een zeer ge voelvol woord gewijd aan de nagedachtenis van onze hooggeachte Ambachts vrouwe Van HattumPriimers, j.l. Donderdag te Scheveningen overleden. De gemeente was bij dat treffende woord nog meer dan de Vorige dagen onder den indruk van dit onherstelbare verlies. Er was diepe droe fenis in de harten, en bewijzen van innige deelneming waren zichtbaar, en allien stemden in met de bede om Gods zoete vertroostingen voor onzen hooggeachten Ambachtsheer, Duidelijk was het ook dat Uit de Tweede Kamer. Marktberichten. Posterijen. Meid-Huishoudster Waterdichte Dekkieeden. in L. DE B RU IJ NE'S W erktuigenhandel, 3 Veerenbedden met toebehooren, eikenhouten Kabinet, idem Bu reau, Linnenkast, Tafels Stoelen, Spiegels, Latafel, eenig oud Por- celein en Delftsch Aardewerk, Glas, Aardewerk, enz. sring te maken en dan >lder op den koop toe. r Kamer, zegt Z.Ecx., let verantwoord achten te stemmen. Maar de ■eten. Intusschen hoopt isieke woord niet waar- [iberante Senatu, perit wijl de Senaat verga- |m verloren. ,n meerdere bij zonder- era rede ver wy zen we en. Dinsdag voortzet- |sie. Wellicht doen de kansen van dit regee- hnnne redevoeringen van Steenbergen. Steenbergsche aan de geeft. Het volgende deze stad zeer zeker Sain, wonende Berg- te Steenbergen, meldt reeds twee jaren dat een doffe pijn in het an het lichaam. Mijn can streek en ik kon meer verdragen, na I'd ik onpasselijk, het niet meer verteeren. |el last van duizelingen opstijgingen van het ld, welke door plotse- jevolgd werden, alsof et mijn slaap was het was immer erg on- de mij ten eenen male t, toen men mij wees ;en door Uw Foster's gen tot stand gebracht, hier gebruik van en te kunnen melden, gedaan hebben. Ik dagen de pijn vermin- veel beter en nadat |bruikt had, kende ik i flink en veerkrachtig Ir. Uit dankbaarheid geneesmiddel gaarne (en aanbevelen, ie verklaar dat het lis en machtig U het op elke wijze die U j een of andere wijze Hoopt gij gevaar een I nieren te bekomen, waterzucht, suiker- tetaste nieren genezen men ze verwaarloost i hel einde noodlottig, nen U de echte iierenpillen geett, DE SAIN gehad Ihuwen tegen na- pers er op attent, dat Iteekening van James In te Goes verkrijgbaar EMANUEL, en te ■r JOH. DE ROOS, Toezending geschiedt m postwissel f 1.75 Ivoor zes doozen. poemd tot opzichter heer D. Bloem te Imaar de Commissie ringen (zie stukken ad in ons vorig no.) Ing van den veearts ee te doen vervallen, jrheid vernemen wij, lehouden namiddag- Ned. Herv. Gem., •ren uit een gezin de jp laats gehad. Ln Zaterdag op Zon danig met een mes, prwond, dat genees- fvorden ingeroepen, oor de politie proces h indertijd verbond, loprichting van eene yalcheren", mag zich bloeiende vereeni- |toch worden steeds or vele landbouwers :r van ingezien. De pmstig de kwaliteit eder inzender wed- lom het beste in te |0ok door vreemde eiling reeds bezocht, de aandacht trekt, de zijn nog ge- emakkeRjk zijn te ïwers en inzenders aunne manden enz., brengen, duidelijk |men of voorletters j leur en afslager hun lichten, en de inzen» nne eigen manden Men neme deze rang van 16 dezer ld neeat eervolle Wyze oekenningvan pen- van Tol, kapitein toombootdienst op hein Van Tol heeft dienst. gezelschap van 40 personen, waaronder 9 dames. Onder hen waren de ministers van financiën, koloniën, buitenlandsehe zaken, marine en justitie met hunne echlge- nooteu, die met de overige genoodigden, onder welke de Commissaris der Koningin en mevrouw Dijckmeester, de vice-admi- raal Roëll met echtgenoote en verschillende andere autoriteiten, van hier en elders, een tooht naar Rotterdam zouden maken met het op de werf „De Schelde" gebouwde stoomschip Rindjani voor de Rott. Lloyd welke bij de Vrijdag gehouden proeftocht goed had voldaan. Het gezelschap werd op het perron verwelkomd door de heeren Jos. van Raalte, directeur der Schelde, en De Meester, directeur der Zeeland. Zij begaven zich direct allen naar de aan de ponton der dagroailbooten gereed liggende sleep boot John. B. Maas. De John. B. Maas werd direct losgemaakt en stoomde naar het op de reede voor anker liggend stoom schip waarop de honneurs werden waar genomen door den heer Ruijseh uit Rotter dam een der cheis van de Lloyd. Naden middag lichtte de Rindjani het anker koers zettende naar Rotterdam onder begunsti ging van mooi weer. De Rindjani en de Johan B. Maas waren met vlaggen getooid. Voor de vacature iu deu raad van St. Laurens, ontstaan door het bedanken van den heer W. Marinissen, zijn Vrijdag candidaat gesteld de heeren A. Abrahamse Stoffelsz. en M C. Marinissen. De stem ming zal plaats hebben Dinsdag 26 dezer. Ierseke. Wat in geen jaren meer is voorgevallen in deze gemeente, wordt tegenwoordig weer gezien er worden n 1. weer nieuwe pannen aangevoerd voor de oestercultuur. Werden de panneu in den loop der jaren verdrongen door schelpen, die veel voordeeliger zijn in 't gebruik voor de cultuur, er waven nog altijd kweekers die ieder jaar nog wat oude pannen lieten bewerken en in zee brengen doch nieuwe pannen werden tot nu toe niet meer opge daan. Evenwel een oesterkweeker is weer begonnen met het aanvoeren van eenige ladingen pannen, die bewerkt zullen wor den en in dit seizoen zullen worden gelegd. Een postduif, behoorende aan den heer J. L. B. alhier, vloog 2 jaar geleden mede in een wedvlucht van uit Frankrijk, doch arriveerde niet bij den eigenaar terug. Evenwel verleden week toen de heer B. bij het hok zijner duiven was, arriveerde de verloren gewaande en gaf blijken van nog heel goed hare plaats te weten, want zij vluchtte niet toen zij door de andere duiven als een indringster werd behandeld. Rilland. Met vereende krachten heeft men Zaterdagmorgen zoo hard gewerkt dat de Tweede Bathpolder thans ^roog is, althans als er geen buitengewone om standigheden zich voordoen. Aan de eene zijde werkten 80 man aan de andere zijde van den polder 140 man om de laatste hand aan de voskaaien te leggen en de laatste gaten te dichten. Reeds om drie uur des morgens waren de manschappen begonnen en met zakken en aarde werkten zij met leeuwenmoed tegen den opkomen den vloed waarvan het resultaat was dat zij baas bleven. De uitvoerders waren zeer voldaan over het flink aanpakken der manschappen en als douceurtje ontvingen deze laatste f 2.50 per hoofd extra, boven hun daggeld. Voor zekerheid zullen de verschillende voskaaien natuurlijk nog wel versterkt worden. Nu zal spoedig met het aanvoeren van grond met kipkarren een aanvang worden ge maakt. Krabbendijke. Vergadering van inge landen der Nieuw Krabbendijkepolder. Het verzoek van den Oostpolderomeen bijdrage van 50 ct. per H.A. gedurende 10 jaar wordt met 5 tegen 2 stemmen verworpen, daar men van oordeel is, om het aan eigen dijken te besteden. Tot verhoogen van de binnen dijken wordt niet overgegaan, doch met 6 tegen 1 stem besloten, aan de Meiboom een keermuur met schutbalken te maken, en te Gawege in te grijpen, en het uit graven van den dijk tegen te gaan. Het bestuur wordt gemachtigd deze werken uit te voeren, en een geldleening aan te gaan van ten hoogste f2500 en de begrooting aldus te wijzigen door deze som in ont vangst en uitgaaf te brengen. Op een verzoek van den Mairepolder om alsnog terug te komen op een besluit om geen f20 suatiepenningen meer aan genoemde polder te geven, wordt afwijzend beschikt. Verder werd met 6 stemmen (een blanco) J. Kakebeeke gekozen als dijkgraaf in plaats van A. de Kok Jz. en Jac. Wel- leman met 6 stemmen (een op M. Tazelaar) gekozen als gezworen inplaats van J. Kakebeeke. Bij het einde der vergadering werd den dijkgraaf A. de Kok een woord van waardeering toegesproken wegens de be wezen diensten aan den polder. Daarna werd de vergadering gesloten. verwacht werd dat een gedeelte van de Godsdienstoefening zou worden gewijd aan de nagedachtenis van de edele weldoenster wier leven helaas zoo betrekkelijk jong nog werd afgesneden, want de gemeente was in eenigszins grooter getale opge komen en van de verschillende colleges ontbraken er bijna geen leden. Hoedekenskerke. Onder den naam, „God is mijn lied", is alhier eene Christe lijke Zangvereeniging opgericht. Het be stuur bestaat uit de heeren Ds. E. Kuijl- man, Voorzitter, A. Oele, Secretaris, J. van Doeselaar, penningmeester en J. La Grand en Th. de Bart leden. In plaats van Mevr. de Wed. Noot hoven van Goor- de Broekert, vertrokken naar elders werd in de Maandag j.l. ge houden bestuursvergadering der afdeeling van „het Groene Kruis" tijdelijk met het secretaris-penningmeesterschap belast de heer J. Ermerins. In die vergadering werd nog medegedeeld dat op de statuten de Koninklijke goedkeuring was verkregen en werd besloten, f 15 uit te trekken voor eerste aanschaffing van hulpmiddelen voor zieken. Wissenkerke. Ter vervulling der vaca ture wegens overlijden van P. H. de Koster, is door ingelanden van den Oalamiteuzen Vlietepolder tot lid van den Dijkraad van dien polder benoemd, de heer Thomas Pr. de Kam landbouwer alhier. Men meldt ons uit Franeker: Door het Bestuur en Ingelanden van het Waterschap „de Zuiderpolder" bij Frane ker had dezer dagen de proefmaling plaats met het nieuwe stoomgemaal. Meer dan eens is van hieruit medegedeeld dat pi.m. '20 watermolentjes zouden worden opge ruimd en plaats maken voor een stoom gemaal. Maar voordatstoomgemaal moesten toehtslooten en aanvoerkanalen en duikers en kunstwerken worden gemaakt. Nu heeft het waterschap een oppervlakte van ruim 2000 HA. Het tochtslootennet is in totaal ruim 40.000 Mr. In de aanvoerkanalen zijn 4 duikers gemaakt en een door den kunstweg FranekerTzum. Behalve deze grootere liggen bij dammen en door paden en wegen nog eene reeks kleinere duikers, totaal 120. De profielen van de toeht slooten, aanvoerkanalen, duikers, enz. zijn van ruime capaciteit, berekend naar de hoeveelheid aan te voeren water, in ver band met de snelheid van hoogstens 15 oM. per sec. Aan de Tzummervaart ten Westen van de kromming van den weg naar Tzum is het stoomgemaal gebouwd. De daarin geplaatste machine van 651. P.K. drijft eene horizontale centrifugaalpomp. Bij eene opvoerhoogte van 1.2 Mr. worden per minuut 120 M5 water uitgeslagen. De stoommachine, ketel en centrifugaalpomp van de nieuwste en meest voordeelige con structie is ontworpen, geleverd en gemon teerd door de firma Louis Smulders Co., Machinefabrikanten te Utrecht, terwijl gebouwen en kunstwerken werden ont worpen door den heer S. Bakker voor noemd. Bij de proefmaling is afdoende gebleken dat aan de gestelde eisehen ruimschoots kan worden voldaan en ontwerpers en uitvoerders in elk opzicht tevreden kunnen zijn. Men meldt uit Sloten aan de N. C. De toestand van den 75-jarigen G., die Woensdag eerst zijne 50-jarige tweede vrouw en daarna zichzelf met een revolver verwondde, is thans van dien aard, dat hij morgen, Zaterdag, naar Heerenveen wordt getransporteerd. In de kazerne heeft hij aan den brigadier mededeelingen gedaan, welke dezen aanleiding hebben gegeven een ernstig onderzoek naar een ander strafbaar feit in te stellen. Onder de volksfeesten in Drenthe behoort het jaarlijksche schapenwasschen; dit keer ontstond te Weerdinge onder enkele deelnemers ruzie, die eindigde in een hevige snijpartij, tengevolge waarvan F. Jonkman een paar „japen" over het hoofd ontving, die hem spoedig door bloedverlies in levensgevaar brachten en het noodig maakten in allerijl den genees heer te roepen. De politie is reeds bezig de zaak „na te wasschen". Er dreigt eenstaking onder 't personeel der Haagsche Tramwegmaatschappij. Van nacht moet het beslissen. De vorige week zijn er in een paar nachtvergaderingen al enkele „grieven" geuit. De directie heeft bij dagorder bekend gemaakt dat het personeel zijn ontevredenheid niet uiten mag in het openbaarterwijl dat zij bereid is alle grieven te onderzoeken. Omtrent den te Wiesbaden op 94- jarigen leeftijd overleden ond-kolonel A. J. A. Gerlach, oud-strijder van 1830 tot 1882 vernemen wy De overledene nam als sergeant-cadet in 1830 deel aan den Tiendaagschen Veld tocht, werd 10 October van dat jaar be noemd tot 2e-luitenant bij genoemd wapen en zes jaar later bevorderd tot le-luitenant. Korten tijd na zijn benoeming tot kapitein, den 19en April 1854, werd hij geplaatst by het reg. veld-artillerie te Leiden en 8 Oct. 1864 bevorderd tot majoor by het 8ste reg. vesting-artillerie te Gorinchem. Den 22 April 1868 werd hij benoemd tot luit.- kolonel en commandant van de Kon. Milit, Academie, welke betrekking hij bleef ver vullen ook na zijne bevordering tot kolonel, den 23en April 1870. In het volgend jaar is hij wegens gezondheidsredenen op non activiteit gesteld en in 1872 gepensionneerd. De kolonel Gerlach was officier in de orde van de Eikenkroon, gerechtigde tot het dragen van het Metalen Kruis en van het onderscheidingsteeken voor 40-jarigen officiersdienst, en ridder iu onderscheidene buitenlandsehe orden. Aan den overweg nabij Montfoort is een voerman doordat hij, den weg nog willende overleopen, struikelde, zóódanig door de tram aangereden, dat hij kort daarna aan de bekomen wonden is over leden. Zaterdagmiddag was een 7-jarige knaap te Arnhem aan het spelen. Toen hij zich op de steenen trap aan de kade vooroverboog, viel zyn pet in 't water. Hij wilde deze grijpen maar had het ongeluk voorover in het water te vallen. Onmiddellijk zonk hij in de diepte weg en hoewel onmiddellijk gedregd werd slaagde men er niet in den jongen op te halen. Een 28-jarige man uit Franeker, was Zondag bij de kaatspartij te Dronrijp. Hij kwam noch dien avond, noch een der volgende dagen thuis. Nasporingen bleven vruchteloos. Zaterdag is nabij de draai brug in den stationsweg alhier zijn lijk gevonden, grootendeels zonder kleeren. Waar en op welke wijze hij in het groot scheepvaartkanaal is geraakt, zal zeker wel nooit opgelost worden. Zitting van Donderdag. Zoo heeft de Kamer het regeeringsartikel aangenomen en alzoo het „staangeld" door dhr. Troelstra genoemd een „bewijs van een allerellendigst wantrouwen in den arbeider", aanvaard. Onjuist had de Minister de bewering van dhr. Troelstra genoemd, dat het staangeld de werkstaking zou belommeren. Wel zal het waken tegen contractbreuk door de zoogenaamde „wegloopers". Maar op een algemeene werkstaking zal 't geen invloed hebben. Een voorbeeld hebben we in andere landen, waar het „staangeld" be staat. Daar kernen ook werkstakingen voor. En daarenboven behoeft de patroon niet in de slechtste conditie te komen. Ook het amendement-Limburg ontraadt de Minister. Waarom zou de patx-oon ver plicht worden een soort „waarborgsom" te beleggen? Het is immers niet noodig, want de groote meerderheid der patroons is soliede. Maar met den werkman is het iets anders. In den regel zijn de arbeiders on vermogend. En daarbij dient men in het oog te houden, dat zij „schadevergoeding" kunnen eisehen bij eventueele contract breuk. Al die redenen en nog meer ook de commissie van rapporteurs had gead viseerd tot verwerping der amendementen bracht de Kamer er toe, om het regee ringsartikel aan te nemen. Er waren maar 8 stemmen tegen van de 64. Wat een verras sing na al de drukte over dat „staangeld". En nu keerde de Kamer op hare schreden terug naar de artikelen 1638 h—j. Het betrof de kwestie over de uitbetaling van het loon in vreemd geld en wel in de grens gemeenten, reeds meer ter sprake gekomen. De heer Pierson had het er vooral over gehad. Nu had de regeeriug een nieuw artikel in zake die uitbetaling in vreemde munt ontworpen. Voortaan zou ze geldig blijven, indien maar aan twee hoofdvoor waarden is voldaan. Vooreerst moest ze schriftelijk gewaarborgd wezen, d. i. in het contract met den werkgever opgenomen zijn en vervolgens moest de waarde in Nederlandsche munt in de schriftelijke overeenkomst vermeld staan, zoodat er bij de uitbetaling in vreemde munt geen knoeierijen konden plaats vinden. Dat was eene wijziging uaar den zin van dhr. Pierson. Er waren voor hem nu geen bezwaren meer. Hij was tevre den en voldaan. Niet alzoo de heeren Bol- sius en Nolens, beide Limburgsche afge vaardigden. Ze hadden op het gewijzigde regeeringsartikel (alinëa2) een amendement ingediend, waarbij het recht der arbeiders in de bedoelde bij art. 19 der muntwet aangewezen grensgemeenten, om in Ne derlandsche munt uitbetaald te worden, onverkort blijft. Ondanks de meening van den Minister, dat door de aanneming van dit amendement „het geheele artikel zou worden ontzield", en de poging van dhr. Pierson, om het nieuwe regeeringsartikel te redden, werd het amendement met 35 tegen 30 stemmen aangenomen en aan 't voorgestelde toegevoegd. Volgden de ver jaringstermijnen, die op voorstel van dhr. Van Veen die op dit oogenblik voor een uitnemend jurist werd gehouden - veranderd werden. De Minister verwachtte alle licht van de commissie van Rappor teurs en deze verwachtte het van den Minister. Ergo geen lieht. Gevolg, dat 't amendement om andere verjaringstermij nen vast te stellen, eenvoudig door den Minister werd overgenomen. In zake de „procedure" werd nog geene beslissing genomen. De heer Schaper wilde een permanent college van voorlichting van vier leden, twee werkgevers en twee arbei- dess, aan den kantonrechter toevoegen, om dezen van raad en advies te dienen bij voorkomend geschil. Hiertegen verzetten zich de heeren Jansen en v. Sasse v.IJsselt. De discussie moest worden afgebroken. Het arbeidscontract loopt nu zoo zachtkens aan ten einde. Het wordt tijd ook. Vandaag ontwerp Bathpolder. Dinsdag 19 Juni. Goes, door deurw. Holimannen Ver hoek 3 uur bij Boudeling voor dhr. H. A. v. Weel zwarte en roode bessen. Goes, door not. Houwer in Tivoli 1 uur 6 paarden, 8 rijtuigen, menwagen, snij- molen, moesmolen, stalgereedschap, mest, Woensdag 20 Juni. Goes, 1 uur door not. Mulock Houwer in Tivoli herberginventaris, 5 veerenbed- den en 1 matras, alles met toebehooren enz. Vlissingen.in Elim door not. Bosch inboedel 10 uur. Middelburg. Voor de levering van benoodigdheden teu behoeve der soldaten- menages van het garnizoen Middelburg, gedurende het 2e halfjaar 1906, is na ge houden onderhandsehe aanbesteding, aan gewezen de heer A. Beugelink alhier, en wel voor gerookt en pekelspek a. f 0.705, varkensvleesch f0.76 en reuzel a f 0.82, alles per K G. TELEGRAMMEN. Wissenkerke. Benoemd, met op een na algemeene stemmen, tot onderwijzer aan de o. 1. school alhier, de heer D. C. van der Werff te Goes; dhr. v. d. Graaf verkreeg 1 stem. 's-Heer Arendskerke. Zaterdag had het dochtertje van J. v. H. alhier, terwijl het een kaatsbal uit de goot van een huis wilde halen, het ongeluk te vallen, tengevolge waarvan het dermate aan het hoofd werd gewond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Amsterdam. Op den Amsteldijk is gis teren een fietsende dame, mevrouw de wed. Doornbosch door de electrische tram aan gereden en bekwam een schedelbreuk, waardoor zij oogenblikkelijk dood was. Zij was 39 jaar oud en heeft 4 kinderen. Den Bosch. Heden ochtend is de dek- kleedenfabriek en vetsmeltery van dhrn. Gostelie geheel uitgebrand. Rotterdam. Wegens besluit der carga doors en stuwadoors, is op zeven graan- booten niet gewerktop andere ligt het werk gedeeltelijk stil. Het is stil in de haven. Den Haag. Benoemd tot ridder in de Oranje Nassauorde dhr. J. E. Callenfels, geneeskundige te Hulst. B VRGERL1JKE STAND, Van 1518 Juni. MIDDELBURG. Bevallen: A. J. Sehijf geb. Van Es, z.C. de Vries geb. De Haas, d.C. Davidse geb. Bakker, z.L. Janse geb. De Rijke, d.J. N. Mol geb. Suurland, z. R. S. Bresier geb. De Wolf (tweel.) z. J. P. Midavaine geb. Barentsen, z. C. Hanegraaf geb. De Schutter, d. Overleden: F. Bouwense, 78 j., vrouw van C. SteurJ. den Engels man, 6 j., z.J. de Rijk, 42 j., man van J. de Nooijer. GOES. Ondertrouwd: 15, Joos Goetheer, 27 j. jm. te Maarssen en Adriana Maria Boone, 26 j jd. te Goes. Geboren: 15, Maarten, z. v. Jman Imanse en Jacomina Hoogesteger. Van 1216 Juni. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. Hendrikse, 28 j. jm. en C. A. Louwerse, 27 j. jd.A J. van der Weele, 20 j. jm. en A. H. L. Vermeulen, 21 j. jd.G. R. E. v. Raalte, 25 j. jm. en T. v. Maren Bentz v. d. Berg, 21 j. jd. Getrouwd: J. Z„ Bos, 29 j. jm. en M. VilstermaD, 29 j.jd.J. A. Schutte, 25 j. jm. en P. Jacobse, 26 j. jd.A. Koster, 23 j.jm. en E. G. de Kaart, 22 j.jd. Bevallen: J. M. Franx gëb. Snijders, z.J. M. L. Wijtenburg geb. Kers, d. P. J. Plansoen geb. Den Hollander, d. E. van Boven geb. Crince, z.W. Baljé geb. Hoeksema, d.F. C. Schol geb. Peters, d. Overleden: C. J. J. Berling, 8 m., d. ROTTERDAM, 18 Juni 1906. Buitenlandsehe granen stil. Meel iets hooger. Prima f 11.12,25. Ie kwal. 110,25 f 10.75. T a r w e - 8,50 - 9,50 Rogge- 5,— - 5,75 Wintergerst - Zomergerst (*)..- Ch e v a 1 i e r - - 7.50 -10,50 - 9,50 - 10'" - 13.75 - 9- -10,- 12,' 50 Haver Bruine Boonen Witte Boonen Erwten. Kooker wten Kroonerwten Kanariezaad Karwijzaad per 100 kilo. Maïs Mixed (Amerikaansahe) f124. Stoomend f117. Zeeuwsche eieren f 3 20 h f 3,40 Aardappelen, BrieJsche kralen f-,—Friesche Magnus Bonus f2,40 A f2,60 Zeeuwsche Blauwe f-,— a f-,— Zeeuwsche bonte i-,f-,Zeeuw sche Eigenheimers f f Friesche Eigenheimers f a f-,—Duitsohe roode f8.— a f3.20, overigens onveran derd. Weinig aanvoer, geen vraag. Lijst Van. brieven en briefkaarten ver zonden aan onbekenden door het post kantoor te Goes over de le helft der maand Juni 1906. Mej. Carolina p/a Bommeljé, 's-Heer Arendskerke f Heer Johannes van Berlieum, MUlheimruhren Schipper J. v. Houten, Wemeldinge, Oi^SOi Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde ouders J. HOUMES Cz. en J. VAN DER WEELE Jd. den 21 Juni a.s. hunne 25jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen. Serooskerke (W.) Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig en gedul dig lijden, onze geliefde Zoon, Broeder en Zwager Pieter Llndenbergh Pz., in den ouderdom van 28 jaar en 5 maanden. P. LINDENBERGH Az. PA. LINDENBERGH—Dekker. A. LINDENBERGH. M. LINDENBERGH— lindenbergh. CA. J\ LINDENBERGH. DA. CA. VAN KLEUNEN— lindenbergh. JOH. VAN KLEUNEN. D. W. LINDENBERGH. J. E. LINDENBERGH. W. J. LINDENBERGH. E. A. LINDENBERGH. J. C. LINDENBERGH. J1JE G\ LINDENBERGH. GA. E. LINDENBERGH. M. C. LINDENBERGH. Wemeldinge, 14 Juni 1906. Voor de vele hartelijke blijken van belangstelling, ondervonden bij het overlijden van onze echtgenoote, moeder en behuwdmoeder betuigen wij onzen oprechten dank. Familie LA PORTE. Deventer, lq06 Goes, Jum 19Ub' De ondergeteekenden betuigen hun nen hartelijken dank aan allen die blijken van belangstelling gaven bij de ziekte en het overlijden van hun geliefd kind WILLEM. JAN ROELSE. M. ROELSEvan den Bosse. Koudekerke, Juni 1906. Terstond of 1 Augustus gevraagd een bij M. DE KATER te Wolferisdijk. JUNI OF H O O I M AA N D. Voorzie U van puike Russ. MACHIEN- OLIE, die nooit aanslaat of droogloopt. Alleen-verkoop W. RVBREGTSE, Noordstr Concurreerend. P.S. Alle kleuren van eigen gemaakte verven die langer standhouden dan fabrieksverf. aan concurreerende prijzen MIDDELBURG. Notaris LIEBERT te Kapelle zal op DONDERDAG 21 JUNI 1906, des voormiddags 11 ure, ten sterfhuize van dhr. J. Tollenaar te Kapelle, publiek verkoopen: De Notaris D. C. VAN NIMWEGEN te Middelburg is voornemens op nam. één uur, in de herberg bjj C. Botting te Koudekerkeop het dorp, in het openbaar te VERKOOPEN: wassende op weilanden van den heer A. WIELE MAKER Kz., Koudekerke. De perceelen zijn door nommerpaaltjes aangeduid,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3