vordering van den onderzoekenden beambte te vertoonen. De in het eerste en het tweede lid van dit artikel bedoelde middelen tot vangen van vogels zijn onder meer klepkooien, klem men, lokvogels al dan niet in kooien, lijm stokken, netten, strikken of vogelaas". Art. lOOéis. Het is aan houders van lo gementen, slaapsteden, koffiehuizen (enz verboden hunne huizen tusschen midder nacht en voormiddags 5 uur voor het pu bliek geopend of toegankelijk te hebben. „Dit verbod is niet toepasselijk op lo gement- en slaapsteehouders ten opzichte van hen die in het logement of slaapstede nachtverblijf willen genieten, enz (De-Burgemeester heeft het recht van vrijstelling). Onder de verbodsbepalingen is niet begrepen het toelaten of verblijven van een drenkeling of voor iemand wien een zwaar ongeval is overkomen, of van hen die deze bijstaan. Art. 165£ris. „De s'agers of vleesch- winkelhouders zijn verplicht te zorgen, dat het vleesch, zoodra het ter aflevering is gereed gemaakt, behoorlijk worde verpakt in ongekleurd, onbedrukt en onbeschreven papier en zoo ingepakt aan de klanten worde bezorgd". (Wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste f3) Naar aanleiding van het verzoek van Tjaarda om wijziging te brengen in art. 163 der Politieverordening adviseereu Den controleur der plaatselijke belas tingen het laten vervallen van de ver plichting om een schriftelijke verklaring van een veearts over te leggenomdat weigering van de veeartsen het naleven dier bepaling voor de ingezetenen, zooal niet ondoenlijk, dan toch hoogst bezwarend maakt. De Gezondheidscommissie acht het doen vervallen dier overlegging op hygiënische gronden ongewenscht. B. en W. vereenigen zich echter met het advies van den controleur. N. a. v. het adres van Francke en Harpe om een stuk grond is het Bagijn- hof in huur of koop te mogen hebben, stellen B. en W. voor het stuk grond te verhuren voor een jaar vanl Jan.31 Dec. 1907 met stilzwijgende verlenging, telkens voor den tyd van een jaar. Zulks omdat een termijn van 7 jaar B en W.te lang voorkomt, aangezien het met het oog op de ingebouwde omgeving gewenscht is dat de gemeente het betrokken terrein steeds binnen niet al te langen tijd te harer beschikking kan krijgen. Middelburg. Het bekende Bijbelsch museum van wijlen ds. Schouten te Utrecht zal de volgende week in het schuttershof alhier ter bezichtiging worden gesteld. Wie nu wel veel over den Tabernakel las, of zich van derzelver samenstelling geen denkbeeld kan vormen, heeft thans een uitstekende gelegenheid. Wij verwij zen naar de advertentie in dit no. Middelburg. Gisteren had de timmer man H. het ongeluk uit de nok van een schuur te vallen, waardoor hij aan het achterhoofd zoodanig werd verwond, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen, die de wonden verbond. Door de politie alhier is proces-ver baal opgemaakt tegen J., terzake over treding der wapenwet. Heden is men vanwege de Maat schappij „De Schelde" begonnen met het kolossale roer van het pantersdekschip Noord-Brabant van uit het droge dok te lichten. Dat zulks met vele moeite gepaard gaat laat zich begrijpen, daar ze met een tweetal takels er voor bezig zijn het werk trekt dan ook veel bekijks. Met ingang van 27 Juni a. s. wordt de adjudant-onderofficier administrateur H. J. Bekkers, van het Militair Hospitaal te Dordrecht, in gelijke functie overge plaatst bij dat te Middelburg. Blijkens het verslag van de Nuts- spaarbank alhier werd in 1905 ingebracht f77.557 55 en terugbetaald f 103.437.70. Op 31 Dec. was aan de inbrengers ver schuldigd f 549.070.57s, terwijl de waarde der bezittingen f 705,930.07 bedroeg. Het waarborgfonds bedraagt f 156.259.495, zijnde over het kapitaal, aan de inbren gers verschuldigd, 28.43 pet. ingebracht werden 5696 posten en terug betaald 1699. Het aantal nieuwe inbrengers was 239, dat der afgeloste rekeningen 328. Op 31 Dec. was Let aantal inbrengers 4384. Het gemiddeld tegoed per inbrenger was f 125.38. Goes. Heden namiddag werd een twee jarig dochtertje van F. in de 's-H. Hen- ij rikskinderenstraat door een rijtuig van den heer K. uit Wolfertadijk aangereden. Volgens ooggetuigen liep het kind zelf tegen de voorwielen van dit rijtuig aan en had de bestuurder geen schuld aau dit ongeval, dat trouwens tamelijk goed afliep. Zooals in vele gevallen werd ook bier de schuld op onschuldigen geschoven, daar de moeders zoo ook in dit geval liever een buurpraatje gaan mak' n dan op hun eigen kinderen te letten. Goes. Een zoontje van den opzichter bij de Staatsspoorwegen alhier geraakte hedenmorgen in een onbewaakt oogenblik in de watergang achter de woning. De lijnwachter bij de telegrafie Breedijk, die hot ongeluk ontdekte sprong terstond ge kleed te water en had het geluk het reeds zinkende kind van een anders wissen dood te redden jsaUendijke. Hedenmiddag was de raad bijeen geroepen ter vergadering. Te half drie geheime zitting en daarna te drie uur openbare vergadering. Wie er echter kwamen, de heeron van Katten- dfjke niet, evenals de vorige maal bleven zij weg, terwijl de leden van Wilhelmina- dorp allen aanwezig waren. Hebben de heeren van Kattendijke het weer niet de moeite waard geacht te komen 1 Er was nu toch eenige ver andering in de agenda gekomen en vooral het laatste punt, onderzoek van de ge loofsbrieven^ van het nieuwgekozen lid van den raad, moest den heeren toch wel interesseeren. De vergadering kon dus niet doorgaan (Goesche Courant.) Te Oud-Vossemeer zijn aange wezen voor onderzoek van de schade aan de mossel-perceelen langs den Slabbecoorti- polder de heeren B. A. Overman, lid van het visscherijbestuur op de Schelde en Zeeuwsche stroomen, oesterkweeker, en J. W. Wagtho, eveneens oesterkweeker, beiden te Tholen. In denzelfden polder werden bij de vergravingen voordedijks- verzwaringen eenige geraamten gevondeD, welke in kisten waren geslotenin de nabijheid van het Boschhoofd werden ook schedels aangetroffen, terwijl ook tal van kogels werden opgegraven. Of zooals de volksmond wil men hier te doen heeft met overblijfselen van lijken van Spaansche soldaten, die bij een overtocht over de Eendracht sneuvelden, valt natuur lijk moeilijk uit te maken: een overtocht aldaar, waarbij velen sneuveldeD, is his torisch en wordt vermeld in eene geschied kundige beschrijving van Yosserneer door Ermerins. (M. C.) Wolfaartsd/jk. In de gemeenteraads vergadering van Vrijdag waren tegen woordig alle leden en werd met algemeene stemmen besloten over te gaan tot herstel en verbetering der dokterswoning, waar voor een geldleening gevraagd zal worden. Wijziging kohier hoofdelijken omslag werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Op voorstel van burg. en weth. wordt met algemeene stemmen besloten jaarlijks f 30 subsidie toe te staan aan de ambachtsschool te Goes. Op een verzoek van de onder wijzers om tegemoetkoming in de premie betaling werd met algemeene stemmen afwijzend beschikt. Heinkenszand. Vrijdagmiddag viel de timmerman C. S. van het dak van het huis van dhr. B. te 's-Heer Arendskerke. Zwaar g< ineusd werd hij per as naar zijn woning alhier vervoerd. Geneeskundige hulp werd verleend door dr. Hoorweg. Ellewoutsdijk. Donderdagmiddag ver spreidde zich m de gemeente al spoedig de door den burgemeester langs telegra- phischen weg ontvangen droevige tijding, dat de ambachtsvrouwe F. W. D. C. A. van Hattum—Prümers te Scheveningen op 65-jarigen ouderdom overleed. De kwaal, die haar sedert vorig jaar aantastte, en zeis eene operatie noodig maakte, liet zich al dadelijk ernstig aanzien, doch steeds bleef er nog hoop op behoud over, tot voor eenigen tijd ook die vervloog. De tjjding van het overlijden werd met innige deelneming vernomen, omdat daardoor aan onzen geachten ambachtsheer zoo'n trouwe gade, aan de kinderen zoo'n liefdevolle moeder en aan de armen, zieken, zwakken en herstellenden onzer gemeente zoo'n stille, gulle weldoenster ontrallen is. Het overlijden van onze ambachtsvrouwe, ge boortig van Ellewoutsdijk en die zoo gaarne met de familie eenige weken op het zomerverblijf aldaar doorbracht, kan voor de gemeente onberekenbare gevolgen heb ben, doch het vele goede, dat in den loop der jaren hier door de familie van den ambachtsheer is tot stand gebracht, en waarvan de minder bevoorrechte ingeze tenen zoo veelvuldig hebben genoten, zal nog lang in hoog aandenken blijven. (M.C.) Bij de gisteren door de Utrechtsche Jachtvereenig. gehouden „Ralley-Paper", waaraan een dame en tien heeren officieren deelnamen (het parcours van 40 K M. door dicht terrein, met velerlei hindernissen en hier en daar boschwachters die hen dwon gen een andere richting te nemen, liep van station De Bilt langs verschillende hof steden enz. tot station De Bilt terug) was eerstaankomende de heer Frentener, van Vlissingen, in 3 u. 21 m. Zulk een „Ralley-Paper" is een rit waarbij de deelnemers onbekend zijn met den weg dien zij moeten afleggen iedere deelnemer ontvangt bij vertrek een briefje, waarop is aangegeven de plaats waarheen hij zich moet begeven hier aangekomen, wordt weder een briefje afgegeven tot het volgende station, enz., totdat hetgeheele parcours is afgelegdeene interessante wedstrijd, die vooral handigheid in het rijden op de kaart en terreinkennis ver- eiseht. Uzendijke. Op de hofstede van den landbouwer C. B. Temmerman kreeg de gehuwde knecht Th. Rougiers een zoo hevige slag van een paard tegen de borst, dat onmiddelijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, die het vervoeren van den getroffene bezwaarlijk achtte, zoodat deze thans bij den heer 1\ word verpleegd. Hoewel vooruitgaande, is zijn toestand nog niet zonder zorg. Vlissingen. Het Engelsche tankstoom schip Oranje Prince kwam gister hier binnen met een lading melasse, komende van Cuba. Meliskerke. Bij de verkiezing voor een lid van den raad vacature J. de Keijzer zijn heden als candidaten op gegeven de heerenM. Francke e» Jb. Jakobsen. De stemming heeft Donderdag 27 Juni plaats. (M. C.) Krabbendijke. Tot 2e klerk bij de Stoomtram-Maatschappij Breskens-Malde- ghem te Breskens is benoemd da heer Tazelier, alhier. De afdeeling Tholen der Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkuude zal een adres verzenden aan den minister van landbouw met het verzoek voor Zee land een afzonderlijk tuinbouwleeraar aan te stellen. Door de vergadering van ingelanden van den Wilhelmina\>o\der werden op de voordracht voor dijkgraaf geplaatst de heeren H. A. Hanken, aftredend, P. K. van Daalen en G. Okker. Voor gezworen, in de plaats van den heer H Snijder, die wegens hoogen leeftijd niet meer in aan merking wenscht te kotnen, werden op de voordracht geplaatst de heeren G. Okker, C. Zuijdweg en J. Minderhoud. De heer H. J. E. Gerlacli van Sint Joosland, die gelijk wij berichtten gecan- dideerd is door de Kiezersvereeniging „Walcheren" voor Raad in den polder Walcheren, woont niet te Voorburg, ge lijk wij abusievelijk meldden, maar te Domburg. Tholen. Voor een niet talrijk publiek is Neeltje Lokerse Vrijdagavond in Het Hof van Holland met hare bekende voordracht opgetreden. (Het verslag als zijnde onge veer gelijk aan vorige door ons reeds opge nomen, hebben wij daarom terzijde gelegd. Red.) Luctor et Emergo te Ter Neuzen schrij ft dat onze veronderstelling als zou een groot deel der Katholieke kiezers bij de jongste Raadsverkiezing aldaar zijn thuis gebleven, onjuist is. Voorts Schrijft zij en dit verklaart veel Een treurig figuur heeft bij deze ver kiezing ongetwijfeld de liberale kiesver- eeniging „De Vrijheid" gemaakt. Had zij zelf geen mannen meer, dat zij zoo het fiere hoofd in den schoot lei voor de „Vrije" kiezers? Want al het gegoochel met woorden om de overname van den heer Verbrugge goed te praten, zal wel niemand om den tuin geleid hebben. De heer Verbrugge was vrijzinnig, doch ook weer vrij man hij was vrij man, maar Datuurlijk in hoofdzaak met de liberalen eens. Hij was in niets gebonden, doch moest vootaf verklaren hoe hij over onderwijs zaken en wethouderschap dacht. Duidelijk is uit deze in- en uitpraterij gebleken, dat ditmaal de liberale kies- vereeniging „De Vrijheid" en de „Vrije" candidaat uitnemend bij elkaar pasten de eerste, omdat zij in haar verlegenheid niet moer wist, wat te beginnen en de tweede, omdat hij tegen eiken prijs lid van den Raad wilde worden. En wie met aandacht gelezen heeft, wat er ter aanbeveling van den everwinnaar in dezen stembusstrijd werd geschreven, zal zich niet ve wonderen, dat de liberal^ kieuvereeniging er onlangs op aandrong, dat „Nederland en OraDje" in elk gevai een katholieken candidaat zou overnemen, ook al werd er door de „Vrije kiezers" een ander tegenover gesteld. „De Vrijheid" onthield zich dan offi ciéél van het stellen van een candidaat, wetende, dat er tegenover den katholiek een man van „vrijzinnige beginselen" zou worden gesteld. En naar den uitslag had men dan niet behoeven te raden. Westkapelle. In de gemeenteraads vergadering van Vrijdag onder voorzitter schap van den burgemeester, waren tegen woordig alle leden. Na vaststelling der notulen werd met algemeene stemmen be sloten aan te koopen een zes-patroons revolver, tot wapening- van den gemeente veldwachter. Door het burgerlijk armbe stuur is aangeboden de rekening dienstjaar 1905, en tot onderzoek van genoemde reke ning werd eene commissie benoemd, be staande uit de heeren P. Minderhoud en P. C. A. van Hoepen als leden en de heer L. Cijsouw als voorzitter. Eene wijziging tot verhooging, alsmede eene af- en over schrijving der begrooting dienstjaar 1905, werden met algem. stemmen goedgekeurd. B. en W. deden verslag van hunne be vinding omtrent den toestand van de Koe straat, en zullen daarin verbetering bren gen. Met algemeene stemmen werd besloten steen aan te koopen bij eventueelen ver koop door den Polder „Walcheren" tot verbetering van straten en waterleidingen. Door den Voorzitter werd medegedeeld dat een schip met grind is aangekomen, gekeurd, en in orde bevonden en met het vervoeren reeds begonnen is De heer A. Minderhoud stelt voor om in den straatweg Westkapelle-Aagtekerke waarin enkele plaatsen telkens verzakken, den onder grond te verharden, om verzakking zoo veel mogelijk te voorkomen. Ook dit wordt met algemeene stommen besloten. De heer W. Minderhoud vraagt of er geen geschikte plaats, buiten gemeente vroon, te vinden is tot het begraven van voor de sonsumptie afgekeurd vleesch, waarop den heer L. Cijsouw wordt opge dragen een verzoek te doen aan het be stuur van den Polder „Walcheren" om dergelijke in het duin temogen begraven. Naar aanleiding van een besluit van Gedeputeerde Staten 18 Mei 1906 no. 134, Prov, blad no. 69 waarin er op werd ge wezen dat de mogelijkheid niet is uitge sloten dat het voorschrift van art. 51 der woningwet in dien ruimen zin moet worden opgevat, dat bij gebreke van tijdige her ziening de plaatselijke verordeningen rege lende het onderwerp, waarin de woningwet voorziet, zouden vervallen, werd door den Raad besloten alle artikelen of onderdeelen vau artikelen, die in eenig opzicht het onderwerp der woningwet raken, in te trekken. De ramp te Den Helder. De dokter van de Piet Hein geeft het volgende verhaal van den verschrikkiugs- nacht dien hij heeft mee doorleefd. i'l Was nog niet naar kooi gegaan, en ik wilde juist nog eens aan dek gaan kijken, toen ik twee stooten op een stoomtluit hoorde niet de onze, daar kende ik het geluid van. »Er moest er dus een dicht bij ons wezen. Onmiddellijk volgen drie stooten op onze fluit, 'tsein van achteruitslaan, en terwijl ik de trap opvlieg voel ik den schok van het eensklaps terugwerken der machine, en tegelijk een vreemd krakend geluid, waarvan je haast niet kon onder scheiden of 't een geluid was of een gevoel. Toen ik aan dek kwam en het schip aan bak boord zag, was hij al weer los, m'n eerste indruk waso 't is goed afgeloopen Maar dadelijk daarop zag je dat 't voorschip zich niet meer oprichtte, 'tzonk weg, 'tzonk weg,en 'twas al te zien dat't gauw gedaan zou zijn. Dadelijk loop ik naar beneden, om mijn zieken vader een paar instructies te geven, want ik begreep dat ze ons noodig zouden krijgen. Ik kom 'm op de gang tegen, wissel twee woorden met hem, haast me weer naar boven maar 't schip was al weg 't Moet binnen twee minuten zijn weg geweestToen zag je een heelen tijd niets, niets dan 't woelende water, en de hooggaande golven, want er stond nu 'n flinke zee Zoo'n hopeloos idee was het dat daar om je heen menschen verdronken, waar je niets aan kon doen, dat 't een ver ademing was toen plotseling de twee zoeklichten begonnen te schijnen. Nu had je licht, nu kon je handelen. En nu zag'je een rommel boven komen, wrakhout, tonnetjes, baaltjes, sloepen, en hoorde je degenen die ronddrevenschreeu wen om hulp. Een ontzettend gehoor was datZe schreeuwden niet hard, daarvoor hadden ze te veel water binnengekregen 't was een vreese- lijk, kermend gejammer, telkens overstemd door het geruisch van 't water, 't gieren van den wind door het want, en 't lawaai bij ons aan boord. Met het vreemde van dat felle licht, dat een klein stukje van de blauwe, woelende zee be scheen, was 't een toestand die me nooit uit het geheugen zal gaanMaar bij ons waren de mannetjes bij de handDrommels wat hadden ze gauw die sloepen gestreken, en in minder dan geen tijd waren degenen die het dichtst bij stonden er in en roeiden ze tegen de hooge golven op. Dat was werken 1 Ze roeiden zich lam, en nog schoten ze haast niet op. Als ze vlak bij een drenkeling waren, je zou op een afstand gezegd hebben geen tien meter er van daan, dan duurde 'tnog wel een kwartier voor ze hem binnen hadden, want waren ze even mis, dan kwam er weer een golf die ze terug sloegJe moet er niet klein over denken, zoo'n drenkeling op te pikken in voile zee, als 't water zoo hoog gaat. Om twaalt uur was 't gebeurd, en om kwart voor één kregen we pas den eersten geredde aan boord. Veel langer had 't bij de meesten niet moeten duren ze waren heelemaal machteloos van de kou, en vielen als een zak neer waar je ze neerzette. Dadelijk liet ik ze naar den ziekenboeg brengen, waar ze uitgekleed en afgedroogd en gewreven werden, en toen met goed van het slagverband aan naar de kombuis, om ze te warmen, met flink wat port om van binnen te helpen. Toen knapten ze al gauw weer wat op. De kapitein was al dood toen hij aan boord gebracht werd, waarschijnlijk al eerder, want hij hing slap over den rand van een half volgeloopen sloep toen ze hem oppikten. Anderhalf uur lang zijn we aan het werk geweest om te trachten hem weer op te wekken, maar 't hielp niet meer Van de levenden was de bootsman er het ergst aan toe. Iets ingeven konden we hem niet, want hij zat vol water 't schuim stond op zijn mond. Met vijf spuitjes kamfer-ether heb ik hem opgewekt en toen klaagde hij maar over de kou. Zijn voeten en zijn beenen hadden we heelemaal omringd met warme kruiken, en nog klaagde hij aldoor maar»Oh, my legs, my cold feet I" 't Was of er geen warmte meer in hem te krijgen was Tot aanvulling van ons telegram van gister voegen wij hier nog aan toe uit de Tel. De schipbreukelingen dreven bij de ramp in terpentijn of andere scherpe vloeistof, afkomstig vaD de lading vaten, met het gevolg dat de kapitein vocht naar binnen kreeg, waaraan hij overleden is. De tweede stuurman Rose heeft ernstige inwendige blessuren. Men vreest voor eeD ernstige longaandoening. Hij wordt verpleegd in het marine-hospitaal. Onlangs werd bij Deventer een buitenmeisje door een militair aangerand. Hiervan werd verdacht een huzaar, die met 't meisje geconfronteerd zou worden. Ter geleide werd een korporaal der ha- zaren aangewezen. Bij het slachtoffer ge komen, wees zij echter niet den huzaar, maar den geleider, den korporaal, als haar aanvaller aan. De korporaal was toeval lig als geleider aangewezen en liep zoo leelijk in de val. De 72-jarige Keenige bewoner van de afgelegen staande woning: „HetMol- lenhol" te Rhoon, werd Woensdagnacht, omstreeks IV2 uur, gewekt door twee per sonen, die door verbreking van een raam, zich den toegang tot z\jn slaapvertrek ver sohaft hadden. Volgens K.'s verklaring, moest hij toezien, dat kasten en laden wer den over hoop gehaald, daarbij werd echter geen geld, waarom het te doen bleek, ge vonden. Door mishandeling en bedreiging met een mes trachtte men den man te dwin gen de bergplaats van zijn geld aan te wijzen, doch daaraan werd d->or K. niet voldaan. Van bed gelicht, werd zijn slaap plaats geheel uitgehaald, doch daarbij ook geen doel bereikt. Ontvreemd werden pl.m. vier gulden, een nikkelen horloge, twee sleutels en ruim twintig eieren. Omtrent de inbrekers kon K. niets op geven, waar de politie ieta mee doen kon. Omtrent de huiszoeking bij een brievenbesteller te Haarlem, verneemt de H. Ct. nader dat aan het postkantoor te Haarlem den laalsten tijd een drietal brieven van eenig belang waren zoek geraakt, terwijl men er niet achter kon komen wie de schuldige was. Om nu te ontdekken, welke der bestellers zijn plicht niet in alle opzichten stipt vervulde, wer den vanwege de directie van het postkan toor prentbriefkaarten verzonden, welke als onbestelbaar terug moesten komen. De kaarten, welke den besteller R. v. H. uit het Schoterkwartier ter bestelling waren medegegeven kwamen niet terug, waarna bij hem de huiszoeking door de justitie volgde. De vermiste brieven wer den niet gevonden, maar wel ontdekt een groot aantal Ansichtkaarten, welke aan andere personen dan den besteller waren geadresseerd. De man is voorloopig ge schorst. Overeenkomstig art. 3 van de statuten der Carnegie-stichting zijn door Hare Majesteit de Koningin bij koninklijk be sluit van 7 Juni 1906 no. 34, tot bestuurders dier stichting herbenoemd jhr. mr. A. P. C. van Karnebeek, oud-minister van Buitenlandsche Zaken, iid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, tevens voor zitter jhr. mr. A. F. de Savornin Lohmau, oud-minister van Binnenlandsche Zaken, iid van de Tweede Kamer der Staten- Generaaljhr. S. van Citters, secretaris generaal van het ministerie van Financiën, tevens secretaris-penningmeester. Te Aalst is het 6jarig zoontje van een molenaar zoodanig door een der wie ken getroffen, dat hij aan de bekomen wonden is overleden. Gisteren geraakte te Nieuw Weerdinge een machinist, werkzaam op de stoombaggermachine van een vervener met zijn linkerbeen in de machine, met het ongelukkig gevolg, dat zijn voet geheel werd afgesneden door de messen, welke het veen stuk snijden. Te Zevenhuizen is in een sloot hetlijk ge vonden van een aldaar onbekend, net ge kleed heer, ongeveer 60 jaar oud, in de rechterhand een met nog 3 patronen ge ladenrevolver houdende en aan beide zijden van het hoofd schotwonden. Op het lijk werd gevonden een portemonnaie, inhou dende f 2.35 Holl. geld en ruim f 20 Duitsch geld, voorts 3 zakdoeken, alle ge merkt M., een snuifdoosje, twee mesjes, ring met sleuteltjss, potlood en penhou der en eenige losse revolverpatronen. Wijlen dr. Bleekrode, leeraar aan de H. B. S. met 3-jarigen cursus te 's-Gra- venhage, heeft aan de Holl. Mij der Wetenschappen te Haarlem een som van f 40,000 vermaakt, om daarvoor te 's-Gra- venhage een standbeeld op te richten voor Christiaan Huygens. Directeuren der Mij. aan wie dr. Bleekrode de uivoering van het denkbeeld opdroeg stellen als punt voor de plaatsing van het standbeeld voor, het Tournooiveld, Te Vlokhoven, onder Woensel, hebben vier kerels een niet al te snugger meisje, dat op 't land aan 't werk was, mishandeld en geheel ontkleed en daarop haar kleeren meegenomen. De rijkspolitie onderzoekt de zaak. B., die voor eenige weken den huize „Ten Vijver" in het Van Stolkpark, in Den Haag, binnendrong en in de keuken den boel stuk sloeg en later naar het krankzinnigengesticht in Den Haag werd gebracht, heeft daar hedennacht weten te ontsnappen en is nog zoek. (Vad.) Gedurende de maanden Juli, Augus tus en September zullen door de Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen weder de bekende algemeene en bijzondere vacantiekaarten verkrijgbaar worden gesteld. Wat een lief mensch Le Févre de MontigDy, de vroegere directeur der Maat schappij voor zekerheidsstelling, schijnt een groot vermogen te hebben gehad om de menschen te biologeeren. De presi dent-commissaris, de heer J. L. van Verre, schreef 0. m. in zijn brochure ter zelf verdediging het volgende over hem. „Maar ieder, die den persoon met zijn z.g. open gelaat heeft gekend in zijn op treden, in zijn oogenschijnlyk deelnemende of vriendschappelijke gezindheid, in zijn hartelijkheid en dankbaarheid jegens hen, die hij zijn „vaders'en weldoeners noemde, alles wat nu moet geacht worden veinzerij en misleiding te zijn geweest, zal moeten erkennen, dat niet velen die klip zouden zijn ontgaan. Trouwens zelfs nu, nadat aan het feit niet meer te twijfelen valt, vragen wij ons af of het wel mogelijk is, dat een mensch zooveel sluwheid en bedrog tien jaren lang in praktijk kan brengen zonder ooit uit de rol te vallen 1 En toch blijkt die moge lijkheid te bestaan en z\jn al de commis sarissen gedurende zulk 6en langdurig tijdvak de dupes geweest van 's mans geveinsde vriendelijkheid, dankbaarheid en beschouwingen over soliditeit in zaken. Daarbij schroomde hij niet in z.g. ver trouwelijke gesprekken, den schijn aan te nemen van een vermogend man te worden, eensdeels door erfenissen, 0. a. van een oom te Bonn, en anderdeels door besparing op zijn bekend ruim inkomen. En de bewijzen voor de waarheid van zijn voor stellingen schenen voor de hand te liggen: hij kocht achtereenvolgens voor ongeveer anderhalve ton vaste goederen, enkele maanden voor de ontdekking der fraude nog een boerderij in de nabjjheid van Amsterdam voor ruim f60.000, waarvan hij beweerde een modelboerderij te zullen maken."

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2