Hofstede 1. De Hofstede Openbare Verknopingen. AdvertentfSn. Woensdag den 27 Juni 1906, openbaar verhopen: BOUW- en WEILANDEN, Het Hsoi- en Nagras, „Pailineiknrg" 3'. Het Hooi- en Nagras BOUW- en WEILAND, LEESTAFEL. Uit de Tweede Kamer. SCHOUWING. ADoob Terkiapligen enz. Marktberichten, genaamd „Dorpszicht", Door mevrouw Hoffmann-Boude- wynse, te Parijs overleden, is aan het Herstellingsoord voor Ned. Onderwijzers teLunteren, de som van f 10.000 gelega teerd, onder bepaling dat het geld alleen mag worden aangewend ten bate van be hoeftige onderwijzers en onderwijzeressen. De schenking is niet vrij van rechten. Men zal zich herinneren dat vóór eenige maanden door een oud Oost-In disch militair te Haarlem een moordaan slag werd gepleegd op Dryntje Ypma, huisvrouw Flaer. De rechtbank heeft nu dit echtpaar ontzet uit de ouderlijke macht, en de kinderen toevertrouwd aan het be stuur van een gesticht. Heden (Woensdag) is't honderd jaar geleden, dat Bernard ter Haar, de dichter van de St.-PaulusrotsenHuibertenKlaartje, geboren werd. Ter herinnering aan dit feit legden heden de kleinzoons van den dichter, dr. B. ter Haar, Ieeraar aan de Hoogere Burgerschool te Zwolle, en dr. H. W. ter Haar Bzn., predikant te Deventer een krans op hun grootvaders graf op het kerkhof te Roozendaal bij Velp, waar hij in November 1880 gestorven is. Er is gisteren te Groningen voor 't eerst sedert vrij langen tijd, een licht geval van pokken geconstateerd bij een vleeaehhouwer. Aanteekening verdient dat de man zelf zich niet, zijn huisgenooten zich wel hebben laten (her)inenten, zegt de Pr. Gr. Ci.zoodat zij hem (immers naar de leer van de voorstanders van den vaccinedwang) slechts zeer weinig hebben kunnen infecteeren. Een ongevaccineerde is immers ook in normalen staat gevaarlijk voor zijn omgeving Door de ambtenaren der belastingen is te Dinxperlo in beslag genomen een automobiel, een waarde van 9 a 10,000 gulden vertegenwoordigende, toebehoo- rende aan een baron te Cleef die daarin met zijn echtgenoote en chauffeur reed uit de richting van Bocholt komende en het Hollandsche grenskantoor voorbij reed zonder aangifte te doen. Na het stellen van een cautie van f5000 in de automobiel later teruggegeven. Op het fort Rijnauwen bij Utrecht, is Zaterdag het 2-jarig zoontje van den aldaar gestationneerden conducteur der artillerie Grimminck, zonder dat iemand het bemerkte, in de fortgracht, nabij de wachterswoning te water geraakt. Het kind werd eenige oogenblikken later door de moeder, die haar kleine zocht, levenloos daaruit opgehaald. Hoe gevaarlijk soms onschuldig schijnende voorwerpen kunnen zijn, ondervond een heer te Dordrecht. Terwijl hij met zijn zoontje een boodschap ging doen, kocht hij den knaap onderweg een luchtballonnetje. Op een oogenblik vloog dit tegen zijn brandende sigaar, die hij in den mond had, met het gevolg, dat het ontplofte en de vlam hem niet alleen een deel van den baard verschroeide, maar ook in den mond sloeg, waardoor hij een bloedende wond in de keel kreeg. Terstond moest hij zich onder geneeskundige be handeling stellen. Te Nieuwenhagen (Limb.) was men eergisteravond bezig met het afschieten van feestschoten bij gelegen heid van het feest eener familie, waar een zoon het geluk had de eerste H. Mis op te dragen in zijn geboorteplaats. Die feest schoten hadden plaats door middel der be kende kamers, maar eensklaps sprong een dezer werktuigen, met het treurig gevolg, dat een 25-jarige jongelingverschrikkelijke verwondingen kreeg. De ongelukkige werd nog dienzelfden avond naar het hospitaal in Heerlen gebracht, waar hij na een paar uur smartelijk lijden den geest gafnog een persoon heeft ernstige wonden bekomen. Te Dalfsen geraakte een 10-jarige knaap uit een aan den wal liggende roeiboot te water en verdronk. Gisterenmiddag was te IJmuiden een Eugelseh stoomschip in zicht. Een vlet lag langs zijde, waarin zich bevonden de vletterlieden de Vries, Visser en v. d. Wiele, toea de sleepboot Assistent, die in concurrentie met voor noemde personen, eveneens diensten kwam aanbieden, plotseling de vlet achterop liep en ze stuk voer. De vlet kenterde en de inzittenden geraakten in zee. De Vries klom op tegen het anker van de Assistent, Visser werd gered, doch zwaar gewond. Doeh van der Wiele, een oppassend man, en vader van 3 kinderen, is verdronken, vermoedelijk nadat hij door de schroef van de sleepboot geraakt is, want men heeft hem niet meer gezien. Door de marechaussees uit Zevenaar ziju weer twee meisjes der familie Driessen te Didam, die nog een groot aantal dagen hechtenis hadden te ondergaan. Nu is na genoeg de geheele familie achter slot. Te Bergen op Zoom is een uit gebreid onderzoek ingesteld naar een groo- ten diefstal van paardedekens, die bij de 3de batterij veld-artillerie een der jongste nachten moet hebben plaats gehad. Men schrijft uit Watergraafsmeer aan de Tel. Een paar bijzonderheden omtrent de fijne» vleeschwaren-fabricage alhier, welke mij dezer dagen ter oore kwatlien, zijn te smakelijk, dan dat ik ze aan de smulgrage Amsterdamsche lezers van dit blad zou mogen onthouden. In de eerste plaats het volgende verhaal, gegrond op inlichtingen van een zijde, welker betrouw baarheid boven allen twijfel verheven is. Ongeveer twee weken geleden kwam de Waakzame Watergraafsmeersche politie een koe op het spoor, die aan tuberculose was gestorven en door een >vleesch''houwer in de Pauwenlaan geslacht was. Het vleesch werd ongeschikt ver klaard voor de consumptie en krachtens de •politieverordening verboden het te vervoeren. Ten einde dit verbod te doen eerbiedigen, werd een veldwachter voor de slachtplaats op post gezet, die met Argus-oogen het doen en laten bespiedde van allen, die in de nabijheid kwamen. Een geenszins overbodige voorzorgsmaatregel, want, zooals bij deze gelegenheid uitgelekt is, zijn de »vleesch"smokkelaars nooit verlegen om listen en streken, wanneer het geldt de bewakers van de veiligheid der publieke maag om den tuin'te leiden. Zelfs stoelenmatters en vodden- kooplui worden afgehuurd om de dierlijke waar onder hun eigen waar voort te smokkelen. Den volgenden dag zwermde het van Amster damsche slagers, l'rissche witkielen op sierlijke fietsen met nette mandjes voorop, die, onge twijfeld vooraf gewaarschuwd, dat er weer wat lekkers in aantocht was, zich naar de Pauwenlaan spoedden, maar die ternauwernood de uniform van den veldwachter ziende, ijlings rechtsom keert maakten en zich beijverden, ervoor te zorgen dat hij toch vooral den naam van hun baas niet voor op het fietsmandje zou lezen. Nu vond ons gemeentebestuur, dat het toch wat al te bar werd; het begon een publiek schan daal te worden, en ingrijpen was dus noodig: Twee vleeschhouwers in de Pauwenlaan kregen aanzegging dat zij geen vergunning meer had den om in hun inrichtingen te slachten. Het resultaaat is verrassendde heeren laten nu slachten bij een confrater in Diemen en ver- koopen enkel hun waar in de oude gerenom meerde slachterijen in de Pauwenlaan. Misschien is het de moeite waard nog even te vermelden dat toen een worstfabrikant, die zijn koetjes op het droge (d. i. in de Amsterdamsche magen) had en zijn zaak wilde overdoen, inzage van zijn boeken gaf, daaruit bleek, dat hij gedurende het jaar 19o4 nooit meer dan 7 cent per pond voor zijn vleeschelijke grondstof had bepaald. Als die man nu geen fijne vleeschwaren af levert Amerikaansch blikjes-vlecsch. In het Engelsehe Lagerhuis is meegedeeld, dat gedurende het jaar 1905 voor een bedrag van 2,062,000 pond sterlisg aan vleesch in blikjes in Engeland was geïmporteerd uit de Vereeuigde Staten. Geen aangenaam idee voor de heeren verbruikers. Uit het jaarverslag van het Engelsehe Army Medical Departement blijkt, dat van de 70,346 reeruten die zich in een jaar voor den dienst hadden aangemeld, niet minder dan 24,782 moesten worden afge keurd. De pers vindt dit een zorgwek kend feit, niet enkel voor het leger, maar ook voor de natie. Te New-York heeft men in de tunnel van den ondergrondsellen spoorweg een man aangetroffen die (naar 't heet) bezig was, een bom aan te steken, waardoor de spoorweg ontploft zou zijn. In tegenwoordigheid van aanhangers der leer van de Christian Science uit alle deelen der wereld, is te Boston een groote kerk ingewijd die twee millioen dollars gekost heeft. De bouw geschiedde ter herinnering aan mevrouw Mary Baker Eddy, die in deze stad, 29 jaar geladen, de beweging gaande heeft gemaakt. Men rekende dat 25,009 vreemdelingen voor de gelegenheid naar Boston overgekomen waren er werden tegelijkertijd zes dien sten gehouden, waar ook een aantal per sonen die zeggen op het gebed genezen te zijn van lichaamskwalen, getuigenis aflegden. Uit Engeland was o. a. graaf Dunmore aanwezig. Zondag is te Londen overleden lord Templemore. „Zijn lordschap" was 85 jaar oud geworden en mocht dan ook bogen op de onderscheiding „de vader van het floogerhuis" te wezen. Met groote stelligheid wordt bericht dat, de Pans binnenkort tot herstel van gezondheid het Vaticaan wil verlaten een woning is in gereedheid gebracht te Castel-Gondolfo. Een burger van Erfurt die op 1 Mei zijn hond met een rooden hoogen hoed op had laten rondloopen, is door de politie, wegens grove onbetamelijkheid, met 5 mk. beboet. Geschiedenis van het Vaderland. Voor de Chr. School M. U. L. O., door P. A. Versluijs, hoofd der Chr. School M. U. L. O. te Breda. Groningen, J. B. Wolters. De schrijver bestemde dit werkje voor de hoogere klassen der Chr. Scholen voor M. U. L. O., en voor de lagere der Chr. Kweek- »n Normaalscholen, Hoogere Bur gerscholen en Gymnasia. Een drieërlei taak was hem voorgeschrevenen, zien wij goed, dan is hij metterdaad de verschillende klippen ontzeild. Alleen op blz. 144 heeft zijn scheepje bijna vastgezeten op de plaat „neutraliteit", waar hij de Afscheiding beschrijft: „Ook eenvoudigen gevoelden weer behoefte aan een prediking overeen komstig Gods W oord. De Hervormde Kerk gaf die niet overal, waar die begeerd werd. Daarom meenden sommigen dat het plicht was zich van de Kerk af te scheiden. Zij gingen met elkaar godsdienstoefening houden. In 1834 begon „De Afscheiding"." Dit is wel wat kaal, en niet precies zooals 't geweest is. Doch de schrijver deed goed dat hy er toch wat van zei, alsmede van de Synodale organisatie. Ook hier is onvervaarde preciesheid nog maar het best. Overigens achten wij dit voor zijn doel een zeer aanbevelenswaardig boek. Hetleesfc prettig; de indeeling is goedgeno men het bevat vele bijzonderheden doet op menige bladzijde God in de geschiedenis „zien"; het laat de feiten zoo duidelijk spreken dat geen „toepassingen" in proza of poëzie noodig zynen dit achten wij een groote verdienste. Dat de uitgever voor de gelijke uitvoering en flinke letter zorgde behoeft niet gezegdvan Wolters is men dat gewend» Ons Tijdschrift, onder redactie van L» Buckmann on anderen, 1 le jaar gang, afl. 8. Rotterdam D. A. Daarnen. In „Een groot man van nabij gezien'', behandelt dr. Gunning, van Utrecht, den Zweedschen dichter Tegner, aan de hand van diens correspondentie. In „Taalzuivering" levert J. C. Honioet met een beroep op de door den buiten lander, o. a. Leibnitz zoozeer geprezen schoonheid onzer Taal, een pleidooi tegen de Taal verknoeiing. En in „de beginselen der Fransche wet van 29 Dee. 1905 om trent de scheiding van Kerk en Staat" geeft jhr. mr. O. Q van Swinderen een geschiedkundig overzicht van deze wet, en een overzicht van de meest bestreden bepalingen, o. a. op de inventarisatie, die hij niet zoo schuldig vindt als zij wel zijn uitgekreten, doch toont tevens aan dat „inderdaad deze wet niet neutraal maar vijandig tegen den godsdienst staat". Deze drie opstellen zijn wat taai en moeten met eenige ins'paDuing gelezen worden. Maar Ons Tijdschrift wil voor namelijk het meer ontwikkeld deel der Christenen dienen. In de rubriek „Van Boeken" worden drie mooie boeken Gunning In Zweden Bouwman Boeddhisme en Dijserinck Beynen gerecenseerd. I)e beraadslaging over art. 1639», han delende over de schadevergoeding bij on rechtmatige staking wordt voortgezet. De Minister bestreed de ingediende amende menten. Dat van dhr. Troelstra, dat geen schadevergoeding wil, als de „dringende reden" het onmiddellijk gevolg is van werkstaking of uitsluiting, verwerpt de Minister, omdat er geen onderscheid ge maakt wordt tussehen werkstaking en werkstaking. Alle werkstakingen worden door de voorstellers over één kam ge sehoren. Dit bezwaar tracht nu het amen dement Limburg te ondervangen, door den rechter te laten beslissen. Dat gaat nu echter niet. Men kan den rechter geen uitspraak laten doen over een kwestie van subjectief-oeconomischen aard. Bij de straf baarheid over loonbetaling kon dit wel, het belrot een zuiver rechtsgeschil. En daarbij kan voor den rechter altijd maar een persoon verschijnen, niet de collectivi teit. Beide amendementen vond Z.Ex dan ook zóó onaannemelijk, dat hij met alle kracht de verwerping aanbeval. Intusschen trachtte dhr. De Klerk zijn amendement, om de schadevergoeding te doen vervallen bijaldien de werkstaking diende „tot hand having der bestaande loonregeling of ar beidsverhoudingen," te redden door het los te maken van het amendemen Troel stra en het vast te haken aan het re- geeringsartikel. Dhr. Troelstra was alles behalve tevre den over de ministrieele bestrijding van zijn amendement, dat hij met kracht en klem smakelijk zocht te maken voor zijne medeafgevaardigden. Van het amendement Limburg kon niets komen, naar Troelstra's ineening. Zoo'n scherpzinnig jurist en zoo'n onbekookt voorstel. Het is den afgevaar digde van Amsterdam onbegrijpelijk. Hoe kan toch, en hierin gaat hij met den Mi nister accoord, een kantonrechter beslissen over oeconomische vragen van werksta king en uitsluiting. Men moet den rechter ontwikkelen, zegt dhr. Limburg. Maar dan zou dhr. Troelstra willen vragenEilieve, bestaat dan de wet om deii rechter, of is het ook omgekeerd Zij spreken van „loonregelingen arbeids verhoudingen", alsof het eerste niet in het tweede begrepen ware. En zoodoende komt dhr. Troelstra er toe, om zijn amen dement als het eene noodige aantebevelen. Natuurlijk volgde de repliek van dhr. Limburg, een verdediging van zijn amen dement tegen „de formeele en zakelijke bezwaren". De rechter is in dezen ten volle bevoegd uitspraak te doen. Hem wordt wel zwaarder verantwoordelijkheid opgelegd dan deze. Die kan er nog wel bij. Vrees voor schade voor het prestige van den rechter, een bezwaar van dhr. Talma, behoeft men niet te duchten. Of hoe maakt dhr. Talma het dan met den strafrechter, die zooveel oeconomische vragen ter beslissing krijgt BURGERLIJKE STAKE. Van 1113 Juni. MIDDELBURG. G e t r o u w d G. J. J. van Hooren, 26 j. jm. en L. M. Jongepier, 23 j. jd. Bevallen: M. A. Boshoff geb. Van Baaien, z.E. van der Plank geb. Kreukniet, z.C. H. Poerslamper geb. De Schrijver, z. Overleden: D. Schuit, 37 j., ougeh., z.L. M. Soetens, 43 j., man van M. de KoeneS. Rech, 88 j., wedr. van L. Paschedag. GOES. Geboren: 18, Suzanna Jo hanna, d. v. Cornelis Nieuwersteeg en Pieternella Jaeoba van der Straate. Overleden: 12, Helena van Liere, 35 j., gehuwd metJohannesPieterMagielse. Van 912 Juni. VLISSINGEN. Bevallen: A. M. S. Fontaine geb. Beniest, z.S. M. Pon- jaert geb. Deturck, z.M. de Ridder geb. Van Eenennaam, z.A. C. Kest geb. Hoogstad, d.H. C. Volk geb. Pluijmers, z.A. Buning geb. Van Dam, d.C. Nagelkerke geb. De Vos, z. H. M. Schmidt geb. De Haan, z.J. Lefeber geb. Lous, z.J. van Boven geb. Bal, d.J. de Visser geb. Janse, d. (levenl.)J. Klupper geb. Vinke, z, (levenl.) Overleden: L, P, nngeh., z. de Beef, 41 j., Grijpskerke, Maandag 18 Juni. Viijdag 15 Juni. Goes, bij opbod verpachten door B. en VV. 1516 e.A. hoveniering en zoute vest 4370 e.A. grond Westsingelhet grasgewas der dij ken huiten de bleek veldsche Barrière, beginnende aan hel einde van den tuin van perceel E 8 tot den Noorddijk, benevens het afsluitdijkje der Oude Haven en het grasgewas vanaf de begraafplaats, voorbij de 's Heer H.k. Barrière tot aan den dijk van 'sH. Hendrikskinderen. Ellewoutsdijk, 11 uur bij v. d. Hage voor J. Bruinooge door not. Pilaar 1,3550 H.A. bouwland. Wemeldinge, bij Korstanje door not. Liebert kersen, 6 uur. Kloetinge, half 12 door deurws. Hollmann Verhoek bij Polderman2 boog- kabinetten, veerenbed met toebehooren, regulateur, kastklok, arbeidersgereedschap enz. Dinsdag 19 Juni. Goes, door deurw. Hollmanu en Ver hoek uur bij Boudelingvoordhr.il. A v. Weel zwarte en roode bessen. Goes, door not. Houwer in Tivoli 1 uur 6 paarden, 8 rijtuigen, menwagen, snij- molen, moesmolen, stalgereedschap, mest. TELEGRAMMEN. 's-Gravenhage. - Tweede Kamer. Arbeidscontract. Op voordracht van mr. Tioelstra is met 54 tegen 12 stemmen be sloten dat al is de overeenkomst voor langer aangegaan, de arbeider en niet de werkgever haar na vijfjarigen duur kan opzeggen, evenwel met inachtneming van den opzeggingstermijn van zes maanden. De regeering had voorgesteld by een langdurige overeenkomst beide partyen na 2 jaren tot opzeggen bevoegd te verklaren. By 't verdere debat werd behandeld het artikel, betrekkelyk de staangeldheffing van den arbeider. Mr. Limburg lichtte een amendement toe om de staangeldheffing alleen toe te laten indien ook de werkgever een gelijke som in de spaarbank belegd heeft, waarop eventueel schadevergoeding kan worden verhaald. Dhr. Troelstra lichtte een amendement toe om de staangeldheffing waardoor de arbei der economisch neg afhankelijker zal wor den te verbieden. Dhr. De Klerk lichtte een amendement toe om het maximum bedrag van het staangeld op 6 in plaats van op 12 dagen loon te bepalen. Dhr. Lohman verklaarde zich tegen de amendementen en vóór het artikel, hoewel hij het bedrag van het staangeld eigenlijk te beperkt oordeelde. Het artikel werd voorts ver dedigd door mr. Druclcer en den Minister, en bestreden door dhr. Van der Zivaag. Dhr. Patijn verdedigde wederzijdsche heffing. Leeuwarden. De rechtbank alhier veroordeelde heden den notaris Siereveld tot 8 maanden gevangenisstraf wegens verduisteringmet vrijspraak wegens het overige ten laste gelegde, de eisch was een jaar. Vlissingen. Dinsdagavond werden door nol. Bosch publiek geveild de navolgende huizen en erven lo. brood- en beschuit- bakkerij met winkel, Korte Walstraat, groot 145 e.A. Hoogste inschrijver en kooper L. A. Stofkoper voor f8030; 2o. het winkelhuis met pakhuis, Korte Nieuw- straat, groot 93 e.A. Hoogste inschrijver J. Houbaer voor f1687, kooper P. Hou terman voor f 23503o. het huis, Hooi- kade, groot 1 Are 64 e.A. Hoogste in schrijver J. Colijn voor f7221. Hoogste bieder S. M. Polak voor f7755. Niet gegund. Allen hier. Middelburg. Heden Woensdag werd aan het gebouw van het Prov. Bestuur aan besteed lo. het bouwen van een basalt muur langs de westzijde van den weste lijken kanaalarm te Ter Neuzen. Raming f5400. Inschrijvers: G. J. Balkenstein, Neuzen, f4687 en f 4793 M. A. Terschel ling, id., f 5289 A. C. Rijnberg, id., f 5365 A. Tholens Dz., id., f5644; W. Dekker, Veere, f5668 en H. J. Keulemans, Mid delburg, föOOO. 2o. het verrichten van bestratingen op den Rijks grooten weg der le klasse no. 3 op Zuid-Beveland. Raming f900. Inschrijvers: C. de Wilde Az., Kattendijke, f888; F. Duijnhouwer, Goes f813 en W. Wandel, Nieuwerkerk, f792. GOES, 12 Juni 1906. De aanvoer bestond slechts uit Tarwe, waar naar eenige vraag was. Oude tarwe fo,k fo,—Nieuwe tarwe f6,50a (7.—.Wintergerst per iookilofo,afo, Haver per 100 kilo fo,k fo,—Bruine boonen f 0,a fo.Karwijzaad fo,- a f o,—. Koolzaad f o,a f o,Kroon- erwten f o.a f o.—Groene Erwten f 0, k fo,—Wol per steen f2.40 a f2.55. Opgaaf der marktzetlers van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 1.20 a f 1.20 5 middenprijs fo,6o, part. fo,per pond. Versche Eieren per 100 stuks f3,20 k f3,70; middenprijs f0,875, part. fo,per 25 stuks. De aanvoer van Boter was gering, die van Eieren tamelijk. Opgaaf van de Landbouw maatschappij. Boter f 1.20 a fo.per K.G., rekenprijs f 1,15 per K.G. De geringe aanvoer van Boter bestond enkel uit eerste kwaliteit. Eieren f3.20 a f3.70 per 100 stuks, reken- prijs f 3.50 per too stuks. Zoo de Heere wil en zij leven X hopen onze geliefde ouders ij JAN VERHEIJKE en JOHANNA BRUINOOGE den 15 Juni a.s. hunne 30jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen. TT Borsele, 11 Juni 1906. 7X Heden overleed, na eene ziekte van slechts enkele dagen, in volle verze kerdheid des geloofs in haren Heer en en Heiland, Wien als eene priesteres te dienen het leven van haar leven was, mijne innig geliefde echtgenoote LEVINA FRANCINA DE KRUIJTER in den ouderdom van byna 54 jaren. Ruim 29 jaren was ik in een genoege- lijken echt met haar verbonden. M. NOORDIJKE. Colijnsplaat, 11 Juni 1906. V* Heden overleed plotseling de heer L. M. SOETENS, huisvader in het Tehuis voor Militairen te Middelburg. Wij verliezen in hem iemand, die zich geheel voor ons welzijn opofferde en steeds ieder met raad en daad ter zijde Btond. Zijn nagedachtenis blijve ons dierbaar. Middelburg, 13 Juni 1906. Namens de bezoekers, Sergeant A. W. VAN KEULEN. C. VAN SLUIJS. De Notaris J. HOSANG zal op des voormiddags te 10 uur, in de her berg bij J. de Voogd te Ritthem, in het I. DE bewoond door Jan Wouters, bestaande in: dubbel WOONHUIS, SCHUUR, WAGENHUISVARKENSHOK en verderen TIMMER, staande op het dorp Ritthemmet daarbij behoorende BOUW- en WEILANDEN, liggende in de ge meente Ritthemter grootte van 4 H,A. 4 Aren 11 Centiaren. Te veilen in 6 perceelen en in massa. 2. 3 H.A. 56 A. 35 e.A. liggende in de gemeente Ritthem. Te veilen in 5 perceelen. Gedrukte notitiën met kaart dezer veiling zijn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris te Middelburg op den Dam bij de Graanbeurs. NA AFLOOP dezer veiling zal nog worden verkocht: wassende op de weilanden, behoorende tot de voormelde hofstede en op eenige pachtlanden. De Notaris W. HIOOLEN te Middel burg, is voornemens te verkoopen op Woensdag den 4 Juli 1906, des voormiddags ten 10 uur te SEROOS- KERKE in „Het Wapen van Seroos- kerke" in de gemeente Sint Laurensbestaande uit Woonhuis, Schuur, Wagenhuis, Varkenshok en Bakkeet, op en met 10 Hectaren 69 Aren 10 Centiaren (27 Gemeten 73 Roeden) Bouw- en Weiland. 90 8 H.A. 3 A. 10 e.A. (19 Gem. 6 140 Roeden) in de gemeenten Sint Laurens, Seroos- kerke en Veere. Zulks in verschillende perceelen en samenvoegingen. Alles in den breede omschreven in de notities der veiling, verkrijgbaar ten kantore van den Notaris. van de perceelen 2, 12 en 13 en het NAGRAS der perceelen 3, 4 en 11 der veiling, onmiddellijk na den afloop der verkooping der Onroerende Goederen in de voormelde herberg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3