Kersen en Prnimen, Onroerende Goederen INBOEDEL, Dokter Rolvink, verkoopen Eene geschiedenis van een doodgewaande. Openbare Verknopingen. Afloop Yerkoopingen enz. Aritvertentiën. Een Menwagen ie koop 1000 Staalpillen VERKOOPEN DE KERSEN de zwarte BESSEN it e c ii t s 'L a k e 11. RECLAMES. eene Meid gevraagd, HOSOEOPAATH Een Pakhuisknecht Openbare Yerkooping Kerknieuws. Schoolnieuws. flüarktberichten. tyj J. LOUWERSE Jr., Serooakefke, heeft zitting te GOES Open/ba,re IL.es, gevraagd, loon f7.50.. OP DINSDAG 12 JUM 1906, HOOIGRAS HOOIG-EAS W. HUBREGTSE, Noordstraat. 1 vos Merriepaard oud 4 f 1,franco per post f 1,15. DONDERDAG den 14 JENI 1906, publiek verkoopen: paard oud 18 jaar, 1 vos Merriepaard oud 17 jaar, 1 bruin Merriepaard oud 16 jaar, 1 vos Merriepaard oud 8 jaar, 1 vos Ruinpaard oud 6 jaar, 1 vos Merriepaard oud 2 jaar, 1 lier jaarling Ruinpaard 8 Melkkoeien, 1 vare fmatf Koe, 7 Ossen oud 31/» jaar, 4 Vaarzen oud 27» «rnRrrgT- jaar, 6 Ossen oud 2V„ jaar, 3 Vaarzen oud P/2 jaar, 8 Ossen oud l1/, jaar, 9 Kweekkalvers, 4 Melkschapen, 1 Wöer, 10 Lam- mers, 2 Varkens, 70 Kippen en en Hanen, 7 Eenden en 1 Woerd, 4 Bergeenden, 2 Poelepetanen 1 Utrechtsch Wagentje, 1 Veer- wagen, 4 Menwagens, 2 Driewiels- karren, 1 Lemoenkar, 2 Cocks- ploegen, 5 andere Ploegen, Eggen in soort, 1 Rolblok, 2 Rolsleden, 1 Voorsleper, 1 Sleepdeur, de helft in een Rolblok, Geeselstoel, Kort- molen, Windmolen, Wagenlichter, 3 Kruiwagens, 2 Watervaten, 2 Kiekenrennen, Kaashorde, Boom gaardladder, Tobben, Zeilen, Ree pen en Blokken, Kort- en Lang- touwen, Zaadzeil, Schalen, Balans en Gewichten, Mestputplanken, 2500 groene Mutsaard, 2200 door nen Mutsaard, eene partij Klief- hout en drooge Mutsaard, Paar den want. en Zoldergereedschappen, waaronderKarn, Roomtonnen, Botertobbe, Emmers, Graanzeef- ten, Zakken, Maten, Waschma- chine, blikken Melkteelen, eenig HUISRAAD en meer andere goederen. te hoop aanbieden: de grootste en snelste paketboot der we reld te water gelaten. Zij meet 32,000 ton en kan 24 knoopen loopen. De laatste getuige van Waterloo. Zij is 105 jaar oud geworden, juffrouw Dupuis, die 92 jaar in haar dorpje Chapelle lez Herlaimont woonde en haar gansehe lange leven de herinnering heeft bewaard aan dien ontzettenden veldslag, dien zij zoo nabij heeft bijgewoond en waarvan zij de bijzonderheden tot kort vóór haar dood met groote levendigheid wist te ver tellen. Als 14-jarig meisje bezocht zij met haar vader den dag na den strijd het slag veld en doorliep het in alle richtingen, zoodat zij wel in de gelegenheid is geweest om deze gruwelijke mensehenslaehting, het einde van Napoleons macht, goed in haar memorie te prenten. Het krasse oudje is door haar beide zoons, twee stokoude mannen, die zij haar „jongens" noemde, ten grave gebracht. In Neusohl (Hongarije) is een sen- sationeele strafzaak begonnen tegen graaf Otto Nayhaus, die beschuldigd wordt zijn schoonmoeder te hebben vergiftigd door arsenicum in haar soep tehebben geworpen. De graaf ontkent, doch alles pleit voor de beschuldiging. De dame stierf acht dagen, nadat de keukenmeid witte korreltjes in haar soep had gevonden en bij den graaf werd bij onderzoek arsenicum ontdekt. Ernstig ziek is de keizer van China. Ook de Keizerin zou lijdende zijn. Op de binnenplaats eener kazerne te Warschau zijn gisteren drie oud-profes soren der universiteit dier stad, Adler, Wehner en Sjoelski, die wegens hoog verraad ter dood waren veroordeeld, ge fusilleerd. Dr. van Bohlen, de verloofde van juffrouw Bertha Krupp, zal zijn ontslag uit den staatsdienst nemen om lid van den raad van beheer van de fabrieken van Kruyp te worden. Bij de verloving hebben de Koning van Baden (Van Bohlen is een geboren Badenaar) en de Keizer hartelijke geluk wenschen gezonden. Mevrouw Krupp heeft ter herinnering aon het verloovings- leest een miljoen mark geschonken voor een tehuis voor oudgediende werklieden. In de Staten Minnesota en Wisconsin heeft een geweldige cycloon gewoed, die zelfs de grootste gebouwen op haar weg niet spaarde. In Kansas is de stad Goessel, meeren- deels doorDuitsche doopsgezinden bewoond, door een wervelstorm vernieldin deze stad alleen werden 80 personen gekwetst. Er zijn ook een aantal dooden. Een deel van Pensylvanië heeft geleden door stortbuien en overstroomingen, waar door de oogst zwaar heeft geleden en voor eenige honderdduizenden dollars materieele schade werd aangericht. Uit New-York en Chicago wordt een geweldige hitte gemeld, ten gevolge waar van een tiental personen aan zonnesteek overleden. Centrale Raad van Beroep (Ongevallen verzekering). In de gisteren te Utrecht gehouden openbare terechtzitting deed de Raad uit spraak in zake het hooger beroep van de Rijksverzekeringsbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburg, waarbij met vernietiging eener beslissing van de Rijksverzekeringsbank houdende weigering van schadeloosstelling, het be stuur dier instelling is veroordeeld voor zijne rekening te nemen de genees- en heel kundige behandeling van P. R. S. te Strijp, ter zake van een door dezen bekomen ont steking in de linkerknie, ontstaan door het zich stooten aan planken getroffene werd niet ontvankelijk verklaard in zijne vorde ring ter bekoming eener tijdelijke uit- keering. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak. Gister stond ook te Middelburg terecht de 25-jarige werkman en bode J. S. van 'B-Heer Arendskerke, verdacht gelden van het fanfarencorps „Excelsior" tot een be drag van f 38,75 te hebben verduisterd. Er waren 54 getuigen opgekomen, die allen getuigden dat z\j hunne contributie aan S. hadden afgedragen. De penningmeester van „Excelsior" verklaarde dat van de f 88 die bekl. in Juli 19G5 moest afdragen hij slechts f 30 ontving, en dat de rest door inhouding van traktement als anderszins is gedaald tot f38,75. Bekl. bekende dat armoe en zorg voor zjjn zieke moeder, die niet genoeg van het armbestuur kreeg om versterkende middelen te koopen, hem tot de daad hebben gedreven. Volgens enkele getuigen zit beklaagde nogal eens in de herberg en verteert hfj daar meer dan voeg zaam is. De ambtenaar van 't O. M., releveerende dat bekl. veel drinkt en 't geld wel groo- tendeels door het keelgat zal gegaan zijn, Vorderde zes maanden gevangenisstraf. Bekl. ontkende dat hij veel drank ge bruikt wel komt hij veel in de herberg. Uitspraak 15 Juni. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Britswerd door A. v.d. Heide te Engelum. Bedankt voor Aardenburg door P. Sin- mghe Damsté te Portugaal. Geref. Kerken. Bedankt voor Waddingsveen door A. Hoeneveld te Koekengen voor Bolnes door H. Mulder te Zaamslag. Vrije Geref. Gem. Aangenomen naar Rijssen door L. Wijting te Zeist, Goes. Gisteravond hield de vereeniging „Het Mosterdzaad", bedoelende de oprich ting en instandhouding eener Christelijk Hervormde school alhier haar tweedejaars vergadering. De verslagen van secretaris en penningmeestei getuigden van meer deren vooruitgang der vereeniging. Het ledental klom tot 112 en de financiën, mede door ingekomen gillen, waren gunstig. Onder meer werd medegedeeld, dat ds. Schuilei- als adviseerend bestuurslid tot de vereeniging was toegetreden. Het be stuur beraamt middelen om spoedig tot den bouw eener Hervormde school over te gaan, temeer daar uit een ingekomen schrijven- van het bestuur der" bestaande Chr. school bleek, dat hun gebouw te klein wordt om de schoolgaande kinderen te bevatten. Goesche Courant. Aan de gem.-universiteit te Amster dam heeft de heer A. W. Mulock Houwer, geb. te Goes, eum laude het eandidaats- examen in de geneeskunde met gunstig gevolg afgelegd. De Heer Emile Lemaire, wonende rue de Gand, No. 282 te Tourcoing (Nord, Frankrijk) was op een zeker oogenblik zoo ziek, dat zijn familie hem op ieder oogenblik meende te zien sterven en reeds herhaalde malen was het bericht van zijn dood in de wijk waar hij woont verspreid geworden. Tot groote verbazing van hen die hem verloren waanden, bekwam de Heer Lemaire de gezondheid terug, weder eene merkwaardige genezing te voegen bij de reeds zoo vele door de Pinkpillen verkregen. De geschiedenissen van dood- ge waanden zijn over het algemeen moeielijk na te gaan, deze maakt eene uitzondering en het is zeer gemakkelijk inlichtingen daar omtrent te bekomen. Ten gevolge zijner genezing heeft de Heer Lemaire den volgenden brief aan den Heer Gablin gericht. „Mijn basten dank, ingesloten mijn por tret en ik machtig U in de dagbladen te verkondigen dat da Pinkpillen mij genezen hebben. Sedert anderhalf jaar leed ik erg aan asthma aanvallen. Ik kon niet meer werken. Ik hoestte erg, ik spuwde een soort van geelachtige gal en slijm. Ik had hevige hoofdpijnen, steken in de zijden en in den rug. Ik had geen kracht meer om te loopen en na verloop van drie mi nuten van inspanning om mij te bewegen was ik buiten adem. Nauwelijks kon ik te bed blyven. „Men moest steeds de-vensters geheel en al open laten want anders stikte ik. Vele malen des nachts hebben de mijnen gemeend dat ik ging sterven, en twee malen, zoo het schijnt, heeft het bericht van mijn dood in de wijk rondgeloopen. Vele geneesmiddelen heb ik genomen die mij zoo wel in Frankrijk als in België werden voorgeschreven, zij hebben mij een weinig verlichting gegeven tijdens ik ze gebruikte. Zoodra ik ophield met ze nemen, leed ik als voorheen. Mijne familie wanhoopte. Eindelijk raade men mij aan de Pinkpillen te nemen. Ik heb er 6 doozen van genomen en zij hebben mij geheel en al hersteld. Ik lijd hoegenaamd niet meer en al mijne krachten zijn terug gekomen en ik heb mijn werk kunnen hervatten." De Pinkpillen hebben personen genezen die als ol geneesbaar beschouwd werden en die door allen opgegeven waren. Men ziet er hier weder het bewijs van. Men kan gemakkelijk begrijpen dat als zij personen genezen die zoo ernstig lijdende waren, zij op uiterst gemakkelijke wijze de gewone gevallen zullen genezen. Zij zijn onovertrefbaar tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthénie, algemeene zwakte, maagkwalen, zenuwpijnen, rheu- matiek. Prijs fl.75 de doos f9. per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam. Hoofd-depóthouder voor Neder land en Apotheken, Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. Dinsdag 12 Juni. Goes, café Boudeling door not. Pilaar 3 uur kersen en pruimen in boomgaarden onder Goes, Kapelle, Kloetinge, Schore, Driewegen, Oudelande. V 1 i s s i n g e n 8 uur door not. Bosch in het Concertgebouw, bakkerij, Korte Walstraat 145 cA, Een winkelhuis met pakhuis, Korte Nieuwstraat 93 cA. En een huis met tuin Hooikade K 182. Te zien 11 en 12 Juni 25 uur. Enperc. 3 van 1012 en 25 uur. Kapelle, 7 uur, de pruimen in Ka pelle, Biezelinge en Schore bij Hanson door not. Mulock Houwer en het hooigras van 1.38.70 HA. boomgaard vaD het burger lijk armbestuur te Goes. Woensdag 13 Juni. Goes, 10 uur voor wed. L. de Jongh door deurws. Hollinann Verhoek secre* taire met marmeren blad, spiegels, keuken- kachel, linnenkastje, tuin-, landbouw- en bloemzaden, kabinet, bedden, gey kte maten en gewichten. LAATSTE BERICHTEN. Goes. Aan P. Bruel Az. alhier, sinds Maart in dienst bij de zeemilitie, is ont heffing van dienst verleend, als zijnde hij kostwinnende zoon zijner moeder. Amsterdam. Het dagblad De Telegraaf verneemt uit BataviaHet opstootje in Djeinber voor den heiligenkrijg is een aliedaagsch geval dat niet de aandacht verdient, welke een deel der pers er aan wijdde. Het Japansehe oefeningseskaderMat- sushema, Hastidate en Itsukushince wordt te Tandjong Priok verwacht. Dit bericht verdient tenminste vrij wat meer aandacht. Japan is onze gevaarlijke buurman in onze Oost. De indische begrooting over 1907 is voorloopig behandeld en is nagenoeg sluitend. Middelburg. De levering van gerookt- en pekelspek ten behoeve van ie soldaten- menages voor het garnizoen te Middelburg, waarvoor de laagste inschrijvers waren de heeren G. J. Lindhorst te Deventer voor f0,71'/2 de K.G. en A. Beugelink te Mid delburg voor f 0,76 de K.G. is door den Min. van Oorlog wegens te hoogen prijs niet toegewezen. De aanschaffing zal nu ge schieden bij onderhandsche aanbesteding. 31i<kle!bnrg. Veilingsvereen. „Wal cheren". Op de heden gehouden veiling werden de navolgende prijzen besteed Friesche blauwe aardappelen f4,75 a f4,80 de HL.kruisbessen 40 a 45 ct., nieuwe aard appelen fl a fi,lo, nieuwe pooters 50 ct., doperwten 65 a 70 ct, en appels (reined'or) 80 a 90 ct., allen per vijfkop aardbeien 90 ct. per KG.; ramenas 2 a 2 '/s ct., prei 1 a 2 ct., asperges 5 a 6 ct., peen 8 a 10 ct. en rabarber 8 ct., allen per boszuring 5 a 7 ct., andyvie 35 a 40 ct., spinasie 20 a 25 ct., bosuien 2 a 2'/2 ct. en seldery (jonge) 2 a 3 ct., allen per bos; selderij (oude) 3 ct. per 10 bos; raap stelen 2 ct. per bos; komkommers I4al6ct. per stukpostelein 6 a 9 ct. per mandje koolplanten (savoye) f 1,60 per loco, en id. (spruiten) f 1,50 per 1000 stuks. AXEL, 9 Juni 190G. Oude Tarwe 1'8,75 a f9,25; Nieuwe Tarwe f0,a f 0,Rogge i'7,75 a f 8.Nieuwe Wintergerst f8 af 8,50 Zomergerst f0,a f0,Haver f8. 4 f8,25; Kookerwten f0,a f0, Voererwten f9.a f9,50 Paardeboonen f8,50 4 f9.Lijnzaad f0,a f'O, Koolzaad f 0,4 1 0,Aardappelen f4.— 4 f4,25. Alles per 100 K.G. BVRGERL1JKE STA NR. Van 18 Juni. 1ERSEKE. Ondertrouwd: 1, Adriaan Kooman, 21 j. jm. en Cornelia van Stee, 23 j. jd. Geboren: 31 Mei, Lijntje, d. v. Phi- lippus Philipse en Johanna Blok 3, Stoffel Johan Adrianus, z. v. Dingenis Cor nells van Ooslen en Johanna Muller 7, Jan Apolonius Markus, z. v. Johannes Cornells Dekker en Adriana Cornelia de Jonge. Overleden: 6, Jacoba, 4 j., d. v. Dig- nus Verschuure en Janna Jannetje Koster. Van 31 Mei—7 Juni. WEMELDINGE. Getrouwd: Jaco bus de Muijnck, 27 j. jm. en Wilhelmina van Boven, 26 j. jd. Geboren: Adriaan, z. v. Marinus Paar- dekooper en Cornelia Hoogesteger Hendrika, d. v. Brugt Bonnes en Hendrika Huisman. Overleden: Marinus, 18 j„ z. v. Adriaan de Groene en wijlen Jannetje Lindenbergh. De Heer en Mevrouw GERLACB VAN ST. JOOSLAND geven kennis van het overlijden te Wiesbaden van hun waarden Oom de heer A. J. A. GERLACH, oud-kolonel der artillerie. v De BURGEMEESTER van Dom burg en Mevrouw VAN VOORTHUIJSEN Vox Stein Calleneels betuigen hun dank voor de vele bewijzen van belang stelling zoowel hij hun huwelijk als bij hun intocht in de gemeente ondervonden, ook voor het fraaie stoffelijk blijk van waardeering, hun namens Domburgs bur gerij door de plaatselijke feestcommissie aangeboden. Domburg, 9 Juni 1906. Wegens huwelijk met October bij W. BRIE1.SVIAN, Midden Reduit, V Pi s s i n g e n« Dinsdags van 9-2 tuir In de Mt-Jksalon Opril 8, VEREENIGING „Uit het Volk-Voor het Volk" Afd. VOLKSZANGSCHOOL. op Woensdag 13 Juni 1906, des avonds ten half acht uur in de Concert- en Gehoorzaal. Toeganke'ijk voor allen, die de Volks zangschool steunen, alsmede voor de ouders der leerlingen. Entree voor het publiek 25 cents. N.B. Houders van vaste zitplaatsen wordt verzocht vóór Woensdag kennis te geven aan den Concierge van het gebouw, of zij daarvan gebruik wen schen te maken. Firma K. MEERTENS Jr. Voor Dloedarmoede, g Bleelczuelit, Zwakte des namiddags te 3 uur te Goes, in het „Café Boudeling", ten overstaan van den Notaris JOH. PILAAR, van wassende in verschillende boomgaarden onder Goes, Kapelle, Kloetinge, Driewegen, Oudelande en Schore. Na afloop daarvan voor het Burgerlijk Armbestuur te Goes, het in een boomgaard in Schore in de Snabbe. Voor dhr. Anth. Okké het in een boomgaard in Goes aan den Ouden Singel. Breeder bij biljetten omschreven. H. H. LandbouwersHooibouw Denkt dat het in Uw eigen belang is goede Machine-Olie te gebruiken, voorzie U dan van zuivere Russische Mach.- Olie. Koopt geen rommel. Voorts: Carbolineum, Vaniash, Kool- teer, Stokholmteer, Teerkwasten, Verf kwasten, enz. enz. Aanbevelend, De Notaris J. HOSANG zal op Vrijdag den 22 Juni 1906, vooriniddags te 10 uur op de hofstede „OVERDUIN", be woond geweest door wijlen den heer P. Maljaars, in de gemeente OOST- KAPELLE, in het openbaar 99. inar 1 vna Morrit». De Apotheek VIERSEN Co., Oosterstraat, Groningenlevert (P1LULAE BLAUDIL) Men lette op nauwkeurig adres, billijken prijs, duurzaamheid en gegarandeerde kwaliteit. Tevens verkrijgbaar bij den heer Hugo Wil- lemsen te Middelburg, Lange Delft. Notaris BOSCH te Vlissingen zal aldaar in het „Concertgebouw" aan de Romnfelkade op Dinsdag 12 Juni 1906, 's avonds 8 uur, in het openbaar DE VOLGENDE te VLISSINGEN, te weten: le. De nog in volle werking zijnde Brood- en Beschuitbak kerij met Winkel, vrijen opgang naar de bovenwoning en Erf, aan de Korte Walstraat, hoek LaDge Nieuwstraat H 186, groot 1 Are 45 c.A. Een gedeelte van het bovenhuis met vrijen opgang is verhuurd aan den heer A. F. Kr ah her bij de maand voor f 15 's maands, al het overige is te aanvaarden 15 Juli 1906. 2e. Het Winkelhuis met Pak huis daarneven, vrijen opgang naar de bovenwoning en Erf, aan de Korte Nieuwstraat H 199, groot 93 Centiaren. Verhuurd tot 1 October 1906 of tot zooveel vroeger als de tegen woordige huurders het mochten ont ruimen, het benedenhuis aan den heer J. A. Gkijsen voor f 2 's weeks. 3e. Het Huis en Erf met Tuin aan de Hooikade K 182, groot 1 Are 61 Centiaren. De benedenwoning is verhuurd bij de maand aan den heer J. Tio- gelman voor f20 's maands, de bovenwoning is te aanvaarden den 1 Juli 1906. Te bezichtigen 11 en 12 Juni 1906 van 's Damiddags 2 5 uur en no. 3 bovendien nog van 's voor middags 10—12 uur, op vertoon van concentbiljet, met verdere in lichtingen te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris. Notaris LIE BERT te Kapelle, zal op des avonds 6 ure, voor de herberg van de Wed. J. Hanson te Kapelle wassende in verschillende boomgaarden onder Kapelle en Schore. Koot dhr. Johs. Glerom Jte Schore, wassende aan 1247 struiken in den tuin bij fljjn woning aan den grindweg aldaar. M T\ J EENE PARTIJ Landbouw-, Melkers- Op de hofstede mag geen muziek worden gemaakt en is geen gelegen heid tot stalling. De Notaris Mr. JAN LOEFF zal Dins dag 26 Juni 1906, te KOUDEKERKE, in het openbaar des voormiddags om IOV2 uur, by de Wed. S. LAMPERT, te Koudekerke, aan de kom van het dorp, wijk A nr. 96, groot 128 Mz. De kooper komt terstond aan het gebruik, Te bezichtigen Maandag 25 Juni 1906, van 10 12 en 2—4 uur. En des namiddags om 2 uur, aan het Huis te Koudekerke, wijk A nr. 96, Tafelkastje, Tafel, Stoelen, Waschbank, Kachel, Kolenbakken, Klok, IJzeren "Wieg, Ladder, Kruiwagen, Houten Var kenshok met Loop, 2 Loopvarkens, Tob ben, Tonnen, Houtwerk, Zakken, Stoven, Lampen, Koper-, Blik-, IJzer-, Glag- en Aardewerk, LANDBOUWERS-HA NO- GEREEDSCHAP, Matten, Vloerkleed, enz.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3