f4000 van Bedden en Matrassen i „Fruitveiling". Adirertentiën. KOSTUUMS en MANTELS Leestafel. "te koop Aanbestedingen. ü/larktberichten. HERLEIDING D. J. PENNOCK, Middelburg. Geschilderde Meubelen Opruiming aan prijsvermindering P. A. DE LIGNY, GOES. Boekh. FANOY. Uit de Tweede Kamer. B ERGERLIJKE STAND. JACOB DE KAM, Oostkapelle. KONINKLIJKE FABRIEK tot uitérst lage prijzen. DINSDAG 12 JUNI zal de eerste Veiling van Kruisbessen ge houden worden 's middags 2 uurop gaaf daarvoor wordt tijdig ingewacht bij den Veilingmeester F. Dominions, WCiHéldiïlQ 6» HET BESTUUR. aderde Duit- :ft met een ien besloten, nederzetting tina. De kos- jk hoofdgeld Weissenfels hangers van geneeswijze, nigingen met genwoordigd n een ambu- te bouwen en ie steden ge- volgens de erschaffen. een naaister n haren wil bank te Essen istraf veroor- genomen met imschip. Het ;n ballast die :t een beman- nes, en daarna nk niet verder s, dertig c.M. schip behalve kan, doet de wachten. De j moet al vijf ïebben. n vandaag te en. De pers rheid, dat zij is een corres- •nnen gegeven an doen kan, ddel verleent, tiok is gisteren rgenomen. Er weeggebraeht. aagt er in de ïzoek te Grey- le Engelschen en Hollandsch agt drie kwart nsche namen, tot opschrift De vendutie „sale". Van waren, waren Boeren, maar koopers onder elsch. In de ische gastheer ach aan. Enz. s iemand, die >oter verkocht iopen van mar- 0 boter veroor- svangenisstraf man, die voor d" een lucht- de Noordpool igen door prof. Parijsche Aca- voorgesteld. den ingenieur htschip maken overeenkomt Augustus gaat aar voorloopig Op zijn reis ijn luchtschip anemen, alsook tevens als slee ij door draad- nd in gemeen- ven. ich het eigen dat een moor een locomotief Een Ameri- die als spoor- aansche Cen- vas aangesteld, een meisje een en aantal Mexi- e vluchtte naar n sneltrein, die ou vertrekken. verschillende tte Larey zich pelde deze van rong er op en djliuj hem met m met de ma- y geen minuut aende vaart op ie, die 370 Eng. e spoorwegbe- er dit voorval ;ations, en op rd het signaal vaar te duchten y zou stoppen oor een botsing ral den macki- al te letten en «■wegbeambten te voorkomen, •ij maken. Te e stil, om water mijlen iu 147 verige afstand grens werd in legd. Toen zij ns waren, ver-* list de machine dwenen in het aansche spoor- ts andera over, sxas hare loco' Bij het vleeschschandaal te Chicago heeft niet 't minst opzien gewekt de be wering, dat er in de groote vleeschketels, waaruit de blikken met verduurzaamd vleesch gevuld worden ook menschenvjeesch terecht is gekomen. Het geval zou in 1898 gebeurd zijn. Een jongen, die zijn vader eiken dag zijn eten bracht, kwam te dicht bij een van de stoomketels, die met den vloer gelijk en op geenerlei wijs afgesloten zijn. Zijn vader, die op hem wachtte, hoorde zijn zoons doodskreet, toen deze uitgleed en hals over kop, met zijn etens- mand, in den verterenden, stoom viel. De vader deed wanhopige pogingen om bij den jongen te komen en de andere arbeiders hielpen mede zoo hard zij konden, maar het duurde tien minuten voor de stoom afgesloten kon worden, en toen was er van den jongen niets meer over dan been deren. Een paar weken later hoorde het werkvolk een ijzingwekkenden schreeuw en zagen den vader in denzelfden ketel vallen. Er werd geen bepaalde poging gedaan om hem er uit te krijgen, en toen er, na ongeveer een halfuur, een onderzoek werd ingesteld, was er geen spoor meer van hem te vinden, want zelfs de been deren waren opgelost. Het vleesch van dezen man en zijn zoon was vermengd met het gekookte vleesch in den ketel, en werd te zijner tijd in blikken gedaan en verkocht. Er is geen poging gedaan om den ketel schoon te maken. Het bestuur van een Chicagosche liefdadigheidsver- eeniging had het verhaal van de familie van de slachtoffers. Na de Ibsen-artikelen en biografieën in de bladen, komen nu de Ibsen-anec- doten, waarbij er trouwens zeer goede zijn. De hier volgende is „waar gebeurd.'' Een jongmensch, die Ibsen persoonlijk kende, bevond zich in geldelijke moeilijk heden. Ten einde raad, trok hij de stoute schoenen aan, en begaf zich naar den gevreesden schrijver. Dr. Ibsen zat voor een raam van zijn woning, dat uitzicht gaf op den weg naar Drammen. „Toen ik binnen kwam" zoo ver haalde het jongmensch de geschiedenis eens aan een vriend „knikte hij mij toe, keek mij met zijn staalgrijze oogen een tijdlang strak aan, wenkte mij, plaats te nemen in een gemakkelijken stoel, en sprak geruimen tijd geen woord. Toen, na mij nog eens ernstig te hebben aan gekeken, vroeg hij „En, wat scheelt er aan P" „Ik wilde zoo graag wat geld van u leenen." „Je wilt geld van mij leenen En geloof je waarlijk, dat je het zult krijgen vroeg Ibsen, en hij keek mij aan met een uitdrukking van twijfel op zijn gelaat. „Ja, ik geloof het wel „Nu dan krijg je het ook. Hoeveel wil je hebben „Zeventig kronen". Ibsen gaf het geld en merkte droogjes op „Voor twee zulke voortreffelijke eigen- schappen als kracht van wil en een goed geloof moet ik natuurlijk buigen". Daarop, blijkbaar om mij op mijn gemak te zetten, vroeg hij mij, waar ik het geld voor noodig had. Ik antwoordde, dat ik hoopte, daardoor weer wat op mijn verhaal te komen. Waarop Ibsen, met een ondeugend knip oogje „En zou ik zoo onbescheiden mogen z\jn, te vragen of dat inwendig of uitwen dig zal geschieden N. Crt. Op het graf van Paul Kruger is van wege de familie een zuil met het borst beeld van den president onthuld. Gene raal Botha sprak daarbij eenige woorden. Uitvoerder van 't grafgesteente is de heer Georges Poire te Sarreguemines in Lot haringen. Deze heeft te Pretoria een tak van zijn bezigheid gesticht. De Transvaalsche Volkstem ver neemt, dat generaal van Zijl, die na den oorlog hier te lande geld voor de Kaapsche rebellen heeft trachten in te zamelen in den oorlog was hij een van gen. de la Rey's flinkste onderbevelhebbers onderwijzer is geworden van een Engel- sche staatschool in het district Lijdenburg. Wat een Transvaler, schrijvende in de Volkstem, over het Eogelsche bewind denkt Alles rondom ons is só prop vol van bitter swaar en verdriet, dat ik baje keer groot lus kry om Rusland toe te trek, om te probeer watter een van die twee tirranieje regtig die swaarste is. Ons, wat in die ou ruwe lewe opgegroei het, waar krag met krag verset wordt, maar waar alles ope voor jou oge ge beur, die vind baje meer wat te veragte is in die onderduimse streke wat jou ook beroof, beplunder en vertrap, dan in 'n ope geweld, wat voor die dag kom om jou te beroof en dit ook doet. Die listige streke wat alles voorhou als sijnde die kiem van grootmoedigheid en menschlievendheid, en wat onder die geveinsde dekmantel elke romp en afpersing op 'n onge lukkige volk toepas, is bitter afskuwelik. De beroemde Berlijasehe professor v. Bergmann, die naar Konstantinopel is ontboden voor een operatie op de dochter van den Sultan, kon, zooals wij reeds meldden, niet tot de operatie overgaan, omdat daarvoor eerst een irade van den Sultan noodig was. Deze bleef uit en de ongeduldig geworden geleerde wilde dus weder vertrekken. Op het laatste oogen blik echter richtte de Sultan tot hem het verzoek zijn vertrek uit te stellen en prof. v. Berg mann en zijn adsistent blijven dus voor loopig nog te Konstantinopel. Voorttrekkers. Een Hcdlaiidsch blad, uitgegeven te Orange City in den Staat lowa. VereenigdeStaten, schrijft: Maandag |4 Mei was het 36 jaar geleden, dat de eerste Hollandsche nederzetters uit Pella hier aankwamen. Er is sedert heel wat over hun hoofden heengegaan, doch wij twijfelen niet of allen, die er nog van in leven zijn, zijn dankbaar voor den toen gedanen stap. Dit gezelschap bestond uit H. J. Luymes en 3 jongens, van wie reeds 2 overleden zijn, G. L. van de Steeg, sedert overleden, en 3 jongens, A. van der Meide, en A. Beukelman met moeder en zuster; deze drie zijn allen dood. Ongeveer 14 dagen na hun aankomst, en verder zoo nu en dan, kwamen er meer, doch de hier- bovengenoemden zijn de eerste Hollandsche nederzetters in Sioux County geweest. Er was, van Le Mars (dat toen 3 huizen groot wastot op de Yau de Sleeg-homeslead waar zij den eersten nacht doorbrachten, geen levend wezen noch eenige woning te vinden. Een stoutmoedige vrome Lucy Ernst le Philadelphia heeft de door Carnegie in gestelde gouden medaille voor heldendaden gekregen, omdat zij met eigen levensgevaar een mensehenleven heefi gered. Zij bevond zich n.l. op een buitenpartijtje in Port- Lake, toen een jongmensch, dat tot de gasten hoorde, door een ratelslang in den arm werd gebeten. Terwijl de andere gasten radeloos stonden, greep het koene meiske een mes, sneed daarmee de plaats, waar het raptiel zijne giftanden had inge slagen, rondom uit, en zoog de gansche woud uit. Dit was voor haar zeer ge vaarlijker, waar zij zelf een wond had aan de lip, en dus gemakkelijk geïnfec teerd had kunnen worden. Gelukkig schaadde dit resolute optreden'haar aller minst. En ook het jongmensch, dat zij dadelijk flink verbond, was spoedig vol komen hersteld. Eenige weken later zag zij een kleinen jongen, die schreeuwend vluchtte voor een zwarten houd, die kenne lijk dol geworden was. Zij vloog er op al, verbrijzelde het dier den kop en liet het jongske ontkomen. Zooveel helden moed is thans met gouden eere-metaal beloond De Engelsche bladen van gisteren ochtend bevatten een doodsbericht over den Rev. S. Baring-Gould, geboren in 1834, een man die 'n kast vol boeken geschreven heeft, over alles en nog wat, en daarmede zekeren naam gemaakt heeft. De bladen van gisterenavond bevatten echter een telegram van den doodgewaande y hij is volmaakt gezond, seint hij. Er is een naam genoot van hem gestorven. De graaf Selir, gezant van Portugal in Den Haag, werd gisteren, toen hij in de Noordstatie te Brussel van den trein stapte, door een persoon, dien hij niet kent, en die, zich verontschuldigende voor zijne verstrooidheid, henen ging, tegen liet lijf gestooten. Kort nadien werd de graai' gewaar dat een portefeuille met 6000 fr. en belangrijke papieren uit zijn zak ver dwenen was. (II. v. Antiv.) Te Londen constateert men met eenige onrust het feit, dat het aantal krankzin nigen er zoo snel toeneemt. Wanneer dit zoo doorgaat, zullen er binnen vijf jaar niet minder dan 22.000 zijn Er zijn er nu reeds meer dan 17.000 en nieuwe credieten moeten aangevraagd worden om ze allen te bergen. Op 83-jarigen leeftijd is overleden Sir Charles Tennant, het hoofd van de groote firma van fabrikanten van schei kundige voortbrengselen bij Glasgow. Hij heeft indertijd als liberaal in het Parlement gezeten en was een groot vriend van Glad stone, wien hij ook na de Home-Rule-split- sing van de partij trouw bleef. Hij heeft bij zijn leven een kostbare verzameling schil derijen aangelegd. Niet 't minst verdien stelijk in zijn leven is geweest, dat hij de vader was van zestien kinderen, van wie de vier jongste, allen dochters, geboren wer den uit een tweede huwelijk, dat hij op 75-jarigen leeftijd aanging. De Chr. Familiekring. Tijdschrift voor Zondagsschool en Huisgezin onder red. v. ds. J. J. v. Noort; uitgevers der Nederl Zondagsschoolvereeniging No. 2. Juni 1906. Amsterdam, Ege- ling's Boekhandel. De Familiekring is er heel wat op ver beterd. Wat handig formaatwat flinke letter wat aardige photo's en illustraties Een boek om trotseh op te zijnIn deze aflevering wordt de belangrijke reeks Ver scheidenheid enz. voortgezet met de nooit uit te putten verhalen over Till Looman, met de portretten van de oprichters van het Java Comité; 't is goed dat onze jongeren die kloeke gestalten en stoere gezichten 'eens voor zich krijgt. Een Esser, een Looman, een Middelhoven, een Hörcker, hun namén mogen nooit vergeten worden hun beeld mag nimmer uit het geheugen gaan Ook de portretten onzer Koningin nen ds. Buijtendijk, Zendeling Dammer- boer, en anderen sieren deze afl. In een behoefte voorziet onder meer ook het opstel „Wat en hoe wij zingen in de Zondags school". Woensdag kon de vergadering uit ge brek aan het noodig aantal leden eerst om half één worden geopend. Op nader te bepalen dag zal dhr. v. Wijnbergen een interpellatie houden naar aanleiding van het K. Basluit van 8 Mei jl. betreffende voorschriften en voorwaar den voor de toekenning van rijksbijdragen aan gemeentelijke en bijzondere kweek scholen. Ook zal dhr. Lohman Vrijdag na de pauze ter sprake brengen de wijze van behandeling van de Indische en ook van de Staatsbegrooting, met het doel om daarin wat bespoediging te brengen. Aan de orde is voortzetting van het Arbeids contract. Vooraf echter kwam dhr. Troelstra nog even terug op het incident van Vrijdag de lezer herinnert zich wel de parle mentaire en ook onvoegzame uitdrukkingen aan het adres van dhr. v. Nispen, waar voor dhr. Troelstra tot de orde werd ge roepen en neemt de toen gebezigde qualifiatie terug. Na goedkeuring van de artikelen 1639 g en h komt bij het volgende artikel naar aanleiding van een tweetal' desbetrefïendeamendementen van deheeren Ruys van Beerenbrouck, Aalberse en v. Wijnbergen later wordt het eerste amen dement ingetrokken den opzeggings termijn aan de orde. De heeren stelden voor te bepalen, dat de opzeggingstermijn voor alle werklieden, die bij denzelfden patroon in hetzelfde bedrijf werkzaam zijn en vier gulden of minder daags verdienen, gelijk zou zijn. Over dien opzeggingstermijn werd nog al een woordje gewisseld. Voor eerst door dhr. Troelstra op zeer bezadigde wijze. De afgevaardigde van Amsterdam noemt de „regelloosheid" op het stuk van opzegging een misverstand voor alle par tijen. Voorziening is noodig. Toch moet men in deze materie niet overdrijven. Zeker, de opzeggingstermijn zou den werk man de gelegenheid geven om tijdig naar ander werk om te zien jammer dat hij voor dit doel niet eenige uren vrij kan krijgen tusschen het werk door maar toch zal op de keper beschouwd de groote meerderheid der arbeiders zich niet voor een opzeggingstermijn verklaren. Zeker niet in de bouwvakken. De vakorganisatie in Den Haag wil van zoo'n termijn niets weten, de Utrechtsche arbeiders daarentegen wel. Concordia inter nos te Amsterdam weer niet. Door gaans willen zij er niet van weten, die de gelegenheid willen hebben onmiddel lijk over te gaan bij een nieuw werk, terwijl de arbeid bij den patroon, waar hij werkzaam is, nog niet gereed is, die hem dan niet wil houden, in afwachting dat het nieuwe werk begint. Iets dergelijks ziet men ook bij de havenwerkers te Rotterdam. Indien er vaste arbeiders vrij worden, dan worden de losse ontslagen, zoo maar zonder opzeggingstermijn. In Duitschland is er bij de bouwvakken van een opzeggings termijn geen sprake meer. SP, arbeiders hebben er afstand van gedaan, 't Is inder daad moeilijk te zeggen, wat het beste is. Men zit met de practijk. Wellicht kan de Voorzitter van de commissie van rappor teurs hierover het gewenschte licht doen opgaan. Ja, zegt dhr. Drucker, juist om de verschillende inzichten in deze materie, is de hier voorgedragen regeling de beste. De toegestane korte termijn is het beste correctief en de collectieve overeenkomst de beste waarborg voor de vastheid eener regeling van den opzeggingstermijn. Het komt er natuurlijk op aan, dat de bepaling duidelijk omschreven is, en dit is hier het geval. Men behoeft dan niet te vreezen voor conflicten, die een herhaald beroep op den kantonrechter noodzakelijk zouden maken. Voorts wijst dhr. Drucker op de practische bezwaren van de amendementen, vooral van het tweede. Het zou allicht aanleiding kunnen geven tot misbruik. En bij het eerste amendement is de vorm niet in den haak. Nu daarover behoefde men niet lang te spreken, want het werd spoedig daarop ingetrokken. Over het tweede amendement sprak daarop nog de heer Troelstra. Afge dacht van de werkelijke misbruiken, waarop dar. Drucker terecht heeft gewe zen, misbruiken vooral voor de patroons, die partieele afspraken zouden willen maken, hecht spreker aan het amendement zijn volle sympathie. Men zou toch een wettelijken opzeggings termijn kunnen voorschrijven, bij afwij kende overeenkomst partieel, zoodat de andere arbeiders er geen schade bij hebben. Toch moet ik het amendement ontraden zegt dhr. Drucker. Waar in eenzelfde be drijf verschillende categorieën werkzaam zijn kan men niet absoluut voor allen een gelijken opzeggingstermijn voorschrijven. Een opzeggingstermijn van een week voor een enkele, zou voor allen moeten gelden. Daarom is het amendement-Van Vliet veel aannemelijker. Dit toch heeft de strekking te bepalen, dat in den regel voor arbeiders, wier loon vier gulden of minder bedraagt den opzeggingstermijn niet langer mag zijn dan zes weken. Genoemd amendement wordt dan ook aangenomen en dat van de heeren Aalberse c. s. verworpen met bijna evenveel stemmen. Het regeerings- arlikel wordt daarop goedgekeurd evenals art. 1639 j. Bij een volgend artikel (1639 k) kwam het eindigen van de dienstbetrek king ter sprake, in geval de werkgever kwain te overlijden. Volgens genoemd artikel eindigt dan de dienstbetrekking niet. Wel kunnen haar de erfgenamen met in achtneming der opzeggingstermijnen doen eindigen. De afgevaardigde van den Helder vond dit te kras, te absoluut en stelde voor, dit alleen te doen plaats vinden, indien de rechter in den dood van den werkgever, een „gewichtige reden" daartoe vond. Het voorstel werd echter verworpen. Er is hier geen dwingend recht zegt de Minister v, Justitie en een arbeider, die in Zulke De heer Nolting meent echter, dat de groo'e meerderheid van de leden er wel voor is. Ook uit de bouwvakken krijgen de raads leden te Amsterdam klachten over het gemis van een opzeggingstermijn. En bij een refe rendum, zegt dhr. Nolting, zou het wel blijken, dat ik gelijk heb. gevallen zeker wilde gaan, moest bij de overeenkomst te dien opzichte maar con dities maken. Evenzeer werd verworpen een amendement-Ter Laan bij artikel 1639 k bis, om de dienstbetrekking niet te doen eindige®, indien arbeider of werk gever onder de wapenen moest komen voor herhalingsoefeningen. De heeren Thomson en Eland verdedigden het met warmte, dhr. Roodhuijzen bestreed het. Zooals gezegd is, werd deze „wensoh" zooals dhr. Drucker het amendement noemde verworpen. Het kon immers nog schadelijk werken, vooral voor die arbeiders die nog aan die oefeningen moeten deelnemen in het vinden van eeue betrekking. Een voor stel van dhr. Van Doorn om het verbod van de proeftijden te schrappen, werd ver worpen met 42 tegm 11 stemmen en het regeeringsartikel (1639 1) aangenomen. Vandaag voortzetting na den sectie-arbeid. Vrijdag 8 Juni. Goes, half 4 door Regenten der Gevan genis levering roggebrood en aardappelen van 1 Juli 19061 Jan. '07. Biljetten vóór 1 uur in een bus aanwezig in de gevangenis. Woensdag 13 Juni. Middelburg. Gebouw Prov. bestuur 11 u.het verrichten van bestratingen op den Rijks-grooten weg der le klasse no. 3 op Zuid-Beveland; raming ƒ900; b. het bouwen van een basaltmuur langs de Westzijde van den Westelijken ka- naalarm te Neuzen raming ƒ5400. Inl. hoof din g.-dir. Bekaar te Middelburg, arr.-ing. Van Vlissingen te Goesenopz. Masier te Neuzen. Donderdag 14 Juni. Sint M a a-r t e n s d ij k 11 uur Ge meentehuis het bouwen van een steenen duiker door den eersten dijk van het water schap Sint Maartensdijk. Aanwijzing 11 en 12 Juni van 1112 uur. Vrijdag 15 Juni. Middelburg en Vlissingen door de resp. pl. garnizoens-commandanten de levering van aardappelen, ten behoeve van de soldatenmenages ter plaatse, gedu rende het tijdvak van 16 Juli tot en met 31 Oct. 1906. Woensdag 20 Juni. Middelburg. Gebouw Prov. bestuur 11 uurhet maken van werken van het strand voor Neuzen; raming f2800. Inl. hoofding.-dir. Bekaar, Middelburg, arr.- ing. Van Loon te Neuzen en opz. Masier te Neuzen. TELEGRAMMEN. 's-Gravenhage. - Tweede Kamer. Arbeidscontract. Na uitvoerig debat en hoewel door aanneming van amen dementen van de heeren De Klerk en Van den Bergh de betrekkelijke bepaling was beperkt, is verworpen met 35 tegen 33 stemmen het door den heer Van Doorn, Schaper en Limburg nutteloos en om slachtig geoordeelde artikel 1939?» be treffende de ontbinding der overeenkomst wanneer de man deze nadeelig acht voor zijn vrouw of zijn huisgezin. Goedgekeurd is de bepaling dat ieder der partijen het contract kan opzeggen, zonder inachtneming van daartoe geldende bepa lingen, mits de opzeggende partij daartoe dringende redenen kan aanvoeren of scha deloosstelling geeft, tenzij opzegging in der minne geschiedt. Amsterdam. De Amsterdamsche Juwe- liersvereeniging heeft het tusschen haar en den Algemeenen Nederlandschen Diamant- bewerkersbond sedert Febr19 5 bestaande collectief arbeidscontract met ingang van 11 Juli opgezegd. Dit kan groote gevolgen hebben. In de Houthaven is een staking onder de bootwerkers. De oorzaak is de intrek king door de patroons van de werkboekj es van 40 arbeiders, die werkboekjes hadden in 1903 ingevoerd en recht gaven aan de haven te arbeidener zijn ruim 200 stakers. MIDDELBURG, 7 Juni 1906. - Ter Graanmarkt van heden (Donderdag) ging bij geringe aanvoer het aangevoerde tot onveranderde prijzen langzaam van de hand. Men besteedde voor jarige tarwe f 0, a f0,nieuwe tarwe f6,80 f7. jarige rogge f 0,f 0,nieuwe rogge f 0,k f 0,wintergerst f 0,f 0, nieuwe zomergerst f 0,k f 0,— haver f 0 a f 0,paardeboonen f 0,k 8,25 tuin- boonen f 0,k f 0,witteboonen gelezen fa fongelezen fk i ronde bruine boonen f 11,50 k f 12.lange dito f 10,50 k f 10,75 groene erwten f 0, k f0,nieuwe kroonerwten f9.k f9,50; koolzaad f 0,a f 0,karwijzaad per 50 K.G. f- a f- Alles per H.L. Opgaaf v. d. marlctzetters, handelaren. Boter f 0,425 k f0,526 per '/a kilo. Eieren fo,50 per 100 stuks. Opgaaf o. d. Zeeitwsche Landb. Maatsch, Boter f 0,45 a f0,5ö per '/2 kilo. Eieren f3,50 per 100 stuks. Middelburg. Veilingsvereen. «Wal cheren". Op de Woensdag gehouden veiling werden de navolgende prijzen besteed Andijvie, 32 a 33 ct. de mand prei, 3 ct. de boswortelen, 8 a 9 ct. de bosspinazie, 30 a 35 ct. de mand; sla, 3/4 a l'/j ct. per krop; Friesche bl. aardappelen, f 5,10 per H. L. kruisbessen, 40 it 48 ct. per vijfkopzuring, 8 ct. per mandbloemkool, 20 a 22 ct. per stuk; appels, 80 a 90 ct. per vijfkop rabarber, 7 ct. de bos aardbeien, 4c a 45 ct. per pond komkommers, 11 ct. per stuk postelein, 7'/2 ct. per mandje seldery l'/2 ct. de bos ramenas, 2'I2 ct. de bos. Totaal opbrengst f 91,30. Over de maand Mei. KRABBENDIJKE. Gehuwd: 10, Maarten Meeuwse, 22 j. jm. en Willemina Mulder, 20 j. jd.Johannis Nieuwen- huijze, 22 j. jm. en Maria Kole, 22 j. jd. te Wemeldinge Willem Koster, 31 j. jm. en Alberdina Blok, 23 j. jd.31, Markus Huissen, 24 j. jm. en Pieternella Meeuwse, 21 j. jd. Geboren: 4. Jacob, z. v. Cornelis van Loo en Theuntje Anthonia Dansen 7, Cornelis, z. v. Dingenis Daniël Zweedijk en Christina Verstraelen 12, Adriana, d. v. Adriaan Biersteker en Pieternella Lindenberg 22, Marinus, z. v. Hendrik van Ivvaarden en Diaa de Bel. Overleden; 3, Adriaan van Iwaarden, 73 jaar, echtgenoot van Kornelia Diele- man 17, Hendrik, 19 maanden, z. v. Anthonie van Ham en Jacoba Huissen 31, Marinus de Smit, 29 jaar, echtgenoot van Willemina van den Berge. BORSSELE. Getrouwd: J. Verburg, 25 j. jm. en F. Komejan, 24 j. jd. B. A. Quist, 25 j.jm en A. Boone, 22 j. jd. Bevallen: A. Walhout, echtgen. v. J. Kakebeeke, z. Overleden: Geene. BRIEFWISSELING. K. te W. Twee dagen te laat. V* Voor de vele blijken van deelne ming en vriendschap, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden zoon JO HANNES JAN, betuigen wij onzen har- telijken dank. M. C. NOORDHOEK. J. J. NOORDHOEK— de Gbaaf. Geersdijk, Juni 1906. van prijzen van Gemeten en Roeden voor Landbouwers en Arbeiders, vanaf f 1, tot f 6,90. Prijs 25 cent. Uitgave der firma DE JONGE-Veiiwest te Goes. De ondergeteekende bericht, dat hij de in gebruik hebbende Tiend- blokken 38 en 31), niet meer wenscht in te pachten. 2 Kalf vaarzen, rek. 18 en 19 Juni, bij A. GESCHIERE, Grijpskerke. gevraagd als hypotheek, voldoende overwaarde. Brieven lett. C, bureau DE ZEEUW, Goes. IJzeren LEDIKANTEN en WIEGEN. GROOTE der restende Dames- Ruime keus BIJBELS van af de goed koopste uitgaaf 60 cent. KERKBOEKEN in verschillende prijs en kleur en banden. KERKBOEKEN met de oude Psalm- h«fjjming.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3