RECLAMES. Kerknieuws. Schoolnieuws. it e c is t z a k c si. Ken inoeielijk groot- te brengen kind. Gemengde Berichten. Men zou de kracht der Niagara daar voor moeten aanspreken, maar toch niet zóo dat zij er werkelijk onder gebukt zou gaan. Het natuurschoon zou er betrekke lijk weinig onder lijden. En wat de hoe veelheid energie betreft, die voor Canada beschikbaar zou komen, men zou die in den eersten tijd niet geheel kunnen be nuttigen, maar de niet benoodigde elec- trische kracht zou gemakkelijk uitgevoerd kunnen worden tot tijd en wijle men ze in eigen land noodig had. Een gesprek met den dood. Middernacht sloeg het van de ouder- wetsche klok, die in den hoek eener half duistere kamer stond. Twaalf zware slagen weerklonken langzaam en statig. Bij de bedstede zat een man wakend bij zijn geliefde kranke, 't Was doodstil. Het hijgen der zieke in de hitte van de koorts werd in die stilte pijnlijk gehoord. Daar wordt hard op de deur geklopt, De man stond op om open te doen. „Kunt gij niet zachter op de deur kloppen Weet gij niet, dat hier iemand doodkrank is „Daar kom ik juist om", zeide degene, die binuen trad. „Ik ben de dood. En dat levenden mij anders niet hooren willen.'' «Zijt gij de dood hernam de bewoner, „Ja, dat is mijn naam. En onder dien naam ben ik welbekend," voer hij voort. „De kring van mijn werkzaamheden is zeer groot. Hij omvat de gansche aarde. Ik reis de geheele wereld door. Ik kom in elke stad en in ieder dorp. Daar is geen huis, waar ik niet binnen treedt. En rus teloos ben ik aan het werk. Iedere seconde vallen er onder mijn scherpe zeis". „Zeg mij eens", zoo sprak de man, „hoe wordt gij gewoonlijk ontvangen?" „O", antwoordde de dood, „den meesten menschen slaat de schrik al om 't hart als zij mijn naam maar hooren, en zij worden gansch bevreesd, als zij slechts denken dat ik tot hen komen zal". Gij hebt zeker bij de uitoefening van uw werk meuig hartbrekend tooneel beleefd. i/O ja" luidde het antwoord, „duizenden harten zag ik breken duizenden bange afscheidswoorden hoorde ik. Ik ontferm mij echter over niemand. Niets kan mijne zoo zeer gevreesde hand weerhouden. Zie ee»8, hoe koud, hoe ijzig, hoe sterk en machtig zij is. Als ik de menschen daar mede aanroer breken de oogen, houden de longen op te ademen en staat de hartklop stil." „Hebt gij bij uw werk niemand, die u behulpzaam is „O ja, ik ontvang van alle zijden zeer veel hulp. Vele menschen verkorten, zooals men dat uitdrukt, hun eigen leven. Zij verwoesten door allerlei uitspattende zon den hunne gezondheid. Zij willen gaarne laDg leven, en toch werken zij voortdurend aan hun dood. Door hunne zonden ver haasten zij hun eigen ondergang, terwijl zij meenen, zich genot en geluk te bereiden. O de zondaar is zoo verblind, zoo ver dwaasd 1" „Wees zoo goed en deel mij eenseenige ontmoetingen mede, die gij dezen avond gehad hebt." „Dat wil ik wel doen," was het antwoord. „Ik korn nu juist van het sterfbed eens millionairs. Zijn huis scheen wel een paleis. Al de zalen schitterden van pracht en heerlijkheid. Toch was de man niet gelukkig Hij was zeer verschrikt toen hij mij zag. In zijn angst voor het sterven, bad hij mij, dat ik hem nog een weinig zou laten leven." „Gij zegt, dat ik sterven moet. Maar ik wil, ik kan en ik durf niet sterven. Geef mij mijn wisselboek eens", riep hij. Als men het hem gebracht had, zeide hij //Honderdduizend gulden geef ik u, Dood als gij mij nog een poos levens schenkt". „Doch zijn smeeken was vruchteloos. Ik laat mij niet omkoopen, nooit en door niets", zeide de dood met een nadruk, die den toegesprok ene sidderen deed. „Heden nacht", zoo hernam de dood, „moest ik in vele woningen zijn. Ik heb mijn koude hand gelegd op ouden en jongen, op rijken en armen, op bekeerden en onbekeerden. Ik ben in eeD paleis ge weest en ook in de armoedige hut van een daglooner. Overal vond ik de deuren en vensters gesloten, doch ik kom daarom wel binnen. Vele vriendeD en betrekkin gen stonden bij het bed, ook de genees- heeren waren daar. Doch met al hunne weienschap konden zij tegen mij niets uitrichten. Op mijn tijd kom ik ook bij hen, en als ik mijn hand op hen leg, sterven zij ook. Dezen nacht werd ik gezonden tot iemand, die zich een ongeloovige noemde. In gezonde dagen bespotte en belachte hij at wat heilig is. Hij geloofde niet, dat er een God was, Doch toen ik mijn hand tot hem uitstrekte, verkeerde zijn spotten en lachen in angst en vreeze, zoo dat hij de kamer met zijn noodgeschrei vervulde O, ik heb het al zoo dikwijls geziende menschen spreken en doen g .nsch anders, als zij denken, dat ik nog ver van hen af ben, dan als ik hen vlak v. or 't oog treed. Een jongman, wiens levensdraad ik afsnijden moest, smeekte mij vurig, dat ik hem toch verschoonen mocht. H.j stond pas aan het begin van zijn loopbaan. Hij had zulke schoone voor uitzichten. „O, verschoon mij toch nog wat 1" smeekte hij weenend. Doch ook die heete tranen weerhielden mij niet. Ik moest ook nog zijn bij een man, die zich steeds als een geloovige had voorge daan 'l Was echter maar een mondbe- lijder. De godsdienst was slechts een om gehangen kleed voor hem geweest. Toen ik hem neervelde riep hij„Ik heb in mijn leveu mij zelf en anderen bedrogen, maar de vlammende oogen van dien Rechter, daar op den troon, doorgronden mij I" Zijn einde was verschrikkelijk. Wee mij, ik ga verloren was zijn laatste uitroep." „Maar, ik wensc'-.te ook wel, dat gij mij eens mededeeldet, hoe een Christe» sterft", hernam de man, ontroerd van al het schrikkelijke, dat hij tot nu toe gehoord had. „Hoe een Christen sterft sprak de dood langzaam en nadenkend. „Dat is ook verschillend. Meuig Christen is ook wel bevreesd, maar bij die vreeze hoorde ik steeds een gebed om genade en ont ferming. Dezen avond ben ik ook nog bij een welverzekerd Christen geweest. Hij was voor mij volstrekt niet bang. Toen ik naderde, schreiden de omstanders doch de zieke zeide met zwakke stem: „Ween om mij toch niet. Ik zal nu mijn wensch verkrijgen en weldra in eeuwige zaligheid bij mijn Heiland zijn". Als ik de hand op zijn oog lag, riep hij „Ik zie de gou den stad en Christus staat gereed mij daarin te ontvangen". Toen ik zijn hart aanraakte, fluisterde hij: „Vrede door het bloed des kruises Ik heb dikwijls ongc- loovigen koud en onverschillig zien s'erven. Maar sterven met blijdschap, met een loflied op de lippen, dat tref ik nergens aan, dan bij wie den Heere vreezen. Doch ook voor die Christenen, die in hun angst biddende tot den Heere Jezus sterven, ben ik geen vijand. Want ik zag steeds engelen Gods aan hun sterfbed, die gereed stonden om, als ik het lichaam geveld had, de ziel, om Christus wil, in te leiden in de eeuwige heerlijkheid." Lezer, hebt gij dat gesprek gehoord Denk er ernstig over na. De dood zal ook u weten te vinden. Stel hem niet verre, want hij is maar één schrede van u af. En als hij heden of morgen zich eens voor u stelde, wat zou hij voor u zijn Een bode des vredes of een koning der verschikking Wie in 't geloof op Jezus ziet, Die vreest voor dood en helle niet. N. H. Kerkbode. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Harderwijk C. J. Veen- huijzen te Minnertsga te Noordgouwe J. A. Schouten te Sint Philipsland. Aan de universiteit te Utrecht slaagde voor het kerkelijk voorbereidend examen dhr. L. Moolhuizen. Bevorderd tot semi- arts dhr. F. W. Sikkel. De „macht" van het schoolhoofd. In een audiëntie heeft de minister van Binnenlandsche Zaken aan het hoofdbe stuur van het Ned. Onderwijzers-Genoot schap verklaard, dat hij verschillende leer krachten aan deschool niet alleengewenscht, maar zelfs noodzakelijk aeht, maar hij ziet niet in dat de tegenwoordige vorm van art. 21 der wet op 't lager onderwijs (omschrijving der macht van het school hoofd) voor dat overleg een beletsel behoeft te zijn. Wanneer hij een min of meer algemeeue wijziging der Lager-Onderwijs- wet aan de orde stelde, zou hij ook zeker een verandering in 't gewraakte artikel voorstellen en ongetwijfeld met de denk beelden van 't N.O.G. hieromtrent rekening houden. (H. C.) Het ZendiDgsblad van de Gereformeerde Kerken in Nederland. Red. ds. H. Dijkstra en ds. H. Hoekstra. No. 5, Mei 1906. Behalve een meditatie van ds. Hoekstra bevat dit no. ter illustreering van den brief naar Antiochië eet foto waarop ds. Wijers met eenige vrienden. Er onder liet deze missionaire dienaar des Woords drukken „Hollandsch bloed Daar Indië". Die vrienden zijn een drietal jongelingen uit Nbderland, door hem meegenomen om op kleine schaal te bewerkstelligen hetgeen op groote schaal door ds. Wijera was aan de hand gedaan. Hij wilde namelijk in Nederland een vereeniging oprichten tot aankoop van een landgoed, hooggelegen op de bergen van Gedé op niet al te grooten afstand van Batavia, waar Europeesche groenten en vruchten kunnen groeien. De vereeniging zou die dan kunnen verbouwen en te Batavia ter markt brengen en ook ten deele in bussen inmaken of tot jams berei den om ze over geheel Indië te verkoopen. Christenen zouden daaraan het hoofd staan. Dit plan is mislukt; doch wordt nu door deze drie jongelui op kleine schaal uit gevoerd. Ds. Wijers en zijn gezelschap reisden per Nord Deutsche Lloyd 2e klasse, iets nieuws in de zendingsgeschiedenis, wijl onze zendelingen steeds le klasse mogen reizeu. Zij zijn 17 Maart uit Ant werpen scheep gegaan. Voorts bevat dit no. enkele brieven van dr. Scheurer. Dr. v. Marle heeft een gelukkig geslaagde operatie ondergaan wegens appendicitis. Voorts nog brieven van zendelingen v. Dyk, Ruyssanaers, en anderen. Het volgende no. van Het Mostaardzaad zal bij Oosterbaan le Cointre te Goes verschijnen. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg Vrijdag zijn veroordeeld wegens: diefstalE. de G., 31 j., arbeider, Hoek, tot 3 m. gev. straf mishandeling van ambtenaar J. P. C. den B., 20 j., schippersknecht, Goes, tot 3 w. gev. straf; eenvoudige beleedigingJ. W37 j., koopman en gemeente-ontvanger,Krabben- dijke, tot flö b. s. 10 d h., en Ta. M. v. H., 11 j., zonder beroep le Goes, is terzake van diefstal ter beschikking der regeering gesteld. Vrijgesproken A. K 44 jbeurtschip per,Colijnsplaat,beklaagd van mishandeling van een dier. Bij bevelschrift van bovengenoemde rechtbank is rechtsingang verleend met bevel tot gevangenhouding en last tot instructie der zaak tegen J. H. C. S. H., ontslagen secretaris en ontvanger der ge meente Breskens. De Pinkpillen hebben het veel goed gedaan. De jonge Robert Bouchard, is een kind waarvan de gezondheids toestand veel onrust veroorzaakt heeft. liet was moeie- lijk groot te brengen, maar even zooveel bezorgdheid als zijne gezondheid gegeven heeft voor de behandeling met de Pink pillen, even zooveel tevredenheid heeft dezelve gegeven sedert het deze pillen genomen heeft. „Mijn zoon Robert, zoo zegt ons de Heer Francois Bouchard, zijn vader, is steeds lijdende geweest. Hij was bloed- armoedigjen klaagde voortdurend. Nimmer had hy honger en dikwijls moest men hem met geweld doen eten. Hij klaagde dikwijls over maagkrampen en de spijs vertering was slecht. Als hij met zijne kameraadjes wilde loopen moest hij ter stond ophouden en was hij benauwd en had steken in de zijde. Als hij te huis de trappen klom was hij terstond buiten adem. Dikwijls had hij verblindingen en flauwten. Hij klaagde dikwijls over hoofd pijn. Hij was steeds bleek en was immer tenger. Des nachts sliep hij slecht. Wy hebben hem de behandeling met de Pink pillen doen volgen die aan vele personen in onze omgeving goed gedaan hadden. Sedert mijn zoon de Pinkpillen genomen heeft is hij oneindig veel beter. Hij is zeer opgeruimd, eet met graagte en klaagt over niet eene ongesteldheid en is zeer sterk geworden." De Heer Francois Bouchard, woont te Parijs, rue Hégésippe-Moreau, No. 17. De Pinkpillen worden dikwijls be schouwd als een geneesmiddel dat uit sluitend voor groote personen bestemd is. Zulks is eene vergissing. De Pinkpillen hebben merkwaardige resultaten gegeven by de kinderen, vooral op het tijdstip der groei. De Pinkpillen, hernieuwer van het bloed, versterker van het zenuwgestel kunnen aan de kinderen slechts goed doen. Het is voldoende hun eenvoudig de dosis te geven die voor hun leeftijd past, welke op den prospectus, de zich om iedere doos bevindt, staat aangegeen. Zij zullen hun bloed, eetlust, krachten en schoone kleuren geven. Zij zijn evenzoo goed voor de jongens als voor de meisjes. Zij genezen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagkwalen, zenuwaandoeningen. Zij hebben hardnekkige gevallen van S. Vitus dans genezen. Prijs f 1.75 de doos f9. per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam. Hoofd-depóthouder voor Neder land en Apotheken, Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. Middelburg. De Vereeniging tot be vordering van het Vreemdelingenverkeer in Walcheren, ten einde den bezoekers van Walcheren het wandelen in de schoone omstreken van Domburg gemakkelijker te maken, heeft aldaar twaalf oriënteerings- palen doen plaatsen op de kruispunten, op een kaart door een pijl aangegeven. De palen zijn geschilderd in de Middel- burgsche kleurengeel, wit rood, en voorzien van de letters V. V. en van een nummer, correspondeerende met dat, op de kaart aangegeven. De met gestippelde lynen aangewezen wegen zyn niet open baar. Voor het bezoeken van de buiten plaatsen nabij Domburg zijn voor buiten Walcheren wonende personen kaarten verkrijgbaar aan het Bureel Vreemde lingenverkeer, Groote Markt I 14/15, te Middelburg. Gisteren Damiddag werd de wagen van de tirma B. voortgeduwd door den hevigen wiud, en kwam terecht in de groote spiegelruit der firma de Jager alhier, welke met hevig geraas werd vernield. Heden morgen werd de minderjarige M. M. door de marechaussees en rijks- veldwacht uit Roozendaal hierheen en naar het ouderlijke huis terug gebracht, hetwelk zij heimelijk had verlaten. VHssingetl. Door de bevrachters van het in de haven alhier liggende Russisch stoomschip „Graaf Tolstoï" is gerechtelijk beslag op dit schip gelegd, wegens een verschil van gevoelen, dat tusschen den kapitein en de genoemde bevrachters, de firma de Groof en Co. was ontstaan. VVestkapelle In de Raadsvergadering van Vrijdag, onder voorzitterschap van den Burgemeester was afwezig met kennis geving dhr. Van Hoepen werden de no tulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld, en werd met al gemeene stemmen besloten het besluit van 11 Mei '06 betreffende de beperkte slui ting der dranklocaliteiten op Zondagen en algemeen erkende christelijke feest dagen in te trekken alsmede om de geld- leening groot f750 die zal moeten worden aangegaan om een gedeelte van den grind weg Westkapelle-Biggekerke met steenen te vervangen, af te lossen in tien jaar- lijksche gelijke termijnen. Het lid dhr. A. Minderhoud vroeg of er geen verbete ring zou kunnen gebracht worden in den ellendigen toestand van de Koestraat, waarop de Burgemeester toezeide hier op te zullen letten en trachten daarin ver betering te zullen brengen. Op een ver zoek van A. v. Rooijen, timmerman alhier om zand uit de vroonen bij Joosse's wegje te mogen halen, werd met algemeene stemmen gunstig beschikt. Walsoorden. De doorbraak in den Wilhelmuspolder is gedicht. In den polder staat 1,25 M. water. De gebouwen staan nog steeds onder water. Men kan nu beginnen met het droog maken van den polder, die circa 80 dagen onder water heeft gestaan. De dichting is volgens de directe methode gebeurd, dat wil zeggen niet door het leggen van een aarden ringdijk, maar door het aanbrengen van een driedubbelen dam van rijshout, bazaltsteen en klei zoodat de nieuwe dijk, zoodra hij geheel gereed is, zoo stevig zal zijn, dat er geen druppel zeewater door kan. De eertijds zoo vruchtbare Wilhelmuspolder heeft, zooals men denken kan, veel geleden. Hier zijn geheele stukken grond weggespoeld, daar ligt het zand wel een halven meter dik op de vette klei. Van bebouwen kan in de eerste jaren geen sprake zijn. De polder behoort, met de twee hofsteden, die er in staan, aan het kroondomein (rentambt Hulst). Axel. Deze week vertrok uit deze ge meente een landweerplichtige om onder de wapenen te komen, achterlatende eene vrouw en 8 kinderen, waarvan het oudste nog geen 9 jaren telde. Gelukkig dat de man vandaag reeds weer terugkomt. Een zeer treurig ongeval had Donder dag namiddag onder Hoek plaats op de hofstede van den landbouwer C. Dieleman. Diens zesjarig dochtertje speelde in de schuur en kwam, springende, zoodanig op een zeis terecht, dat deze haar diep in het onderlijf drong en zij bijna onmiddelijk een lijk was. Men meldt aan de M. C. uit het eiland Tholen s Een reeks van jaren is het gewoonte geweest, dat de schapenhouders in het eiland na afloop van den scheertijd hun voorraad ter wolmarkt brachten in Goes, maar in de laatst verloopen jaren is daarin wijziging gekomen doordat opkoopers de hoeven zelf kwamen bezoeken en in voor koop zich van de wol meester maakten. Een Belg is voor eenigen tijd in het eiland geweest en heeft bij vele der schapen houders zaken gedaan tegen zeer hooge prijzen, terwijl door hem tevens schapen werden gekocht. Deze lak van veehouderij werpt thans zeer goede resultaten af. Er zijn zeer veel hazen op ons eiland. lerseke. Door de onderwijzeres mej. K. E Kievit is tegen 15 Augustus eervol ontslag gevraagd. In deze week werden alhier aange voerd 1000 Rogvisschen, wat een heele drukte bezorgde aan kuiper, vrachtrijder en verzenders. Vroege nieuwe Hollandsche Haring. Het 8.s. KoninginWilhelmina". varende onder directie van de firma A. Hoogendyk Jz. te Vlaardingen, is met ruim 140 ton prachtige malsche Noordharing gearri veerd. Zóó vroeg werd het Hollandsche zeebanket nog nimmer aangebracht. De minister van Staat, generaal Ber- gansius, is gisteren ten zijnen huize plotse ling door een ongesteldheid getroffen, die zijn toestand hoogst ernstig maakte. Heden bestond echter geen onmiddellijk levens gevaar. Dezer dagen werd in den Sint Pieters berg bij Maastricht bij het uitgraven van mergelblokken een prachtige versteende schildpad gevonden. Het dier heeft een lengte van een meter, is ongeveer vijftig centimeter breed, en verschilt zeer van de tot nu toe gevondene in teekening. De rug is gevormd uit regelmatige gevormde veel hoeken van een doorsnee van 12 centimeter. Aan het achterlijf vindt men aan beide kanten uitloopers, vermoedelijk de pooten, die echter nog te diep in het mergelzand zitten om goed gezien te kunnen worden. Het prachtige stuk werd geplaatst bij de reeds aanzienlijke collectie versteeningen in het museum en is daar een der meest interessante exemplaren. (L.K.J De Kinderwetten. Naar het Tijdschrift voor Armenzorg en Kinderbescherming ver neemt, is er voor de moeilijkheden, die tusschen de regeeriog en de besturen van verschillende stichtingen, vereenigingen en instellingen gerezen waren naar aanleiding van de artiken 132 en 134 van den alge- meenen maatregel van besiuur, vastgesteld bij koninklijk besluit van 15 Juni 1905 ütbl. 209, een oplossing gevonden en zouden de besturen van Hoenderloo en Zei ten zich thans bereids tot medewerking gezind ver klaard hebben. Op 14 Juli, feitelijk nog vóór de termijn van zijn welverdiend verlof van ('•n jaar is verstreken zal de le-luitenaut Henri Christoffel met het ss. Koning Wil lem III naar Oost-Indië terugkeeren. Naar men weet, is deze geboren Zwitser, die door zijn daden ons land zoozeer aan zich heeft verplicht, ook volgens de wet thans Nederlander geworden. Bescheiden als hij is, heeft hij zich gedurende zijn ver blijf in Europa liefst onttrokken aan alle uiterlijke teekenen van huldebetoon. Daar door alleen werden plannen om hem in het openbaar lof en dank te brengen, verijdeld. Een groot gedeelte van zyn verlof heeft hij trouwens buiten onze grenzen doorgebracht. Luitenant Christoffel, die in alle be scheidenheid vervuld is van het besef, dat hij nuttig werkzaam kan zijn als marechaussee-aanvoerder in Indië, heeft het vragen van verlenging van verlof versmaad, omdat de dienst hem roept, maar naar wij meenen nog om deze bij zondere reden, dat generaal Van Heutsz persoonlijk op zijn spoedigen terugkeer heeft aangedrongen, in verband met een nieuwe en vereerende opdracht. De heer Van der K., een pasbe- ginnend banketbakker te Beverwijk, ver loor f 460 aan bankpapier, welk bedrag door een buurjongen, Jan Heidoorn werd gevonden. De jongen kreeg ter belooning drie rijksdaalders en een amandeltaart voor moeder en mpcht bovendien den vol genden dag van 's morgeus vroeg tot 's avonds laat in de banketbakkerij komen, om daar zijn hart op te halen aan het lekkerste dat hij begeerde. Te Haren zijn Donderdagmorgen twee paarden en twee veulens in de weide door den bliksem gedood. De aanslag te. Madrid. H. M. de Konin gin heeft gisteren door den grootmeester, baron Sirtema van Grovestins, den Spaan- schen gezant, den heer De Baguer, haar gelukwenschen doen overbrengen met het gelukkige feit, dat de koning en de koningin van Spanje eergisteren aan een zoo groot gevaar ontkomen zijn en tegelijkertijd haar deelneming laten betuigen met de slacht offers van dien snooden aanslag. De minister van buitenlandsche zaken, jhr. Van Tets, bracht de belangstelling der Regeering gistermiddag aanj den gezant over op een bezoek ten zijnen huize. Een automobielrijder reed met groote snelheid langs de Fabriekkaai te Schaar beek. Een vrouw, die daar wandelde met haar vierjarig zoontje, sprong op zij met het kind. Het laatste was echter niet tijdig uit de voeten en werd gegrepen en tien meters ver meegesleept. Een agent per rijwiel snelde toe, juist ophetoogen- blik dat de automobilist zich uit de voeten meende te makeu. De agent maakte proces verbaal op, terwijl andere personen de moeder en het kind in een huis brachten. Een geneesheer, die geroepen werd, consta teerde den dood van den knaap. Een telegram uit Denver, in Colorado, meldt de ontdekking van goud in Park County. De goudvelden daar moeten even groot en rijk zijn als die van den Rand. Twee brieven uit Egypte verzekeren, dat twee Engelsche geleerden, Grimfeld en Ilant, te OxyrriDgosium een belang rijke outdekking voor de geschiedenis der oude letterkunde gedaan hebben. Minstens zes voet onder da aarde zouden zij 131 cylindervormige doozen gevonden hebben, die papyius bevatten, beschreven tusschen de tweede eeuw vóór en de zesde na Chr., o. a. een treurspel van Euripides, eenige bekende fragmenten, zooals het feestmaal van Plato, een gesprek van Demosthenes, een geschiedenis van Grie kenland in de' tweede eeuw vóór Chr. door Theoropompus, verzen van Sapho en eenige Latijnsche werken van Cicero. Men begrijpt, met hoeveel belangstelling deze tijding in de wetenschappelijke we reld ontvangen is. Een graan-elevator, aan Armoer en Co. te Chicago toebehoorende en een millioen bushels graan bevattende, is ver brand. Voor een waarde van bijna een millioen dollars 6chade is er teweegge bracht, en vier menschen zijn door een ontploffing weggeslingerd, zoodat er één levensgevaarlijk gekwetst werd. Te Neurenberg loopt den laatstcn tijd een indididu rond, dat zonder aan leiding hoegenaamd, meisjes en vrouwen messteken toebrengt, om dan spoorloos te verdwijnen. Twee zijner slachtoffers zijn zeer gevaarlijk gekwetst in een ziekenhuis opgenomen. Aanwijzingen omtrent den dader ontbreken. Een reiziger ontmoette onlangs in het district Aberdeen, Kaapkolonie, een Ilottentot-meid, ruim 100 jaar oud. Zij was in vroegere jaren een slavin. Deze oude vrouw heeft nog bij zich haar jongste dochter van 70 of 80 jaar, die eeu zoon bezit van ongeveer 50 jaar. Deze zoon heeft een dochter van omtrent 30 jaar, die ook gehuwd en de moeder is van een 11-jarig zoontje. De oude vrouw heeft dus haar vierde geslacht gezien. Zij is bet- over-grootmoeder. Een verschrikkelijke ontploffing heeft te Herbesthal, een plaatsje op de Duitsch-Belgische grens, iets ten zuiden van Aken, plaats gehad. In de goederen loods van het slechts 150 meter verwij derde Belgische grensstation Welkeraedt, waren meer dan 1000 dynamiet-patronen, geborgen in een kist, ontploft. In enkele oogenblikken stond het gebouw in lichte laaie. Tot nu toe zijn drie lyken onder de puinhoopen weggehaald. Kinkhoest. In Het Handelsblad lezen wy, dat dr.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2