RECLAMES. Slapelooze NacHtïn. Kerknieuws. Schoolnieuws. Uit de Tweede Kamer. moedeloos en strijdeusmoede de bijl er bij neerleggen, en dat men dan zal beproeven de mislukking van onze plannen van ons ons bestuur zelf aan te wrijven. Wij hebben dien indruk niet en zijn voor de zóóveelste maal tot afwachten bereid, maar niet lang meer want de tijd dringt en mij dunkt (niet langer dan 3 maanden). En mojen we voor onze lange en niet gemakkei jke arbeid in het belang van de beide scholen en meer bijzonder van het Ambachtsonder- wijs zoo niet eenige waardeering, dan toch na al het voorgevallene binnen niet langen tijd een defenitief en een duidelijk ant woord op ons verzoek verwachten, onze plannen veranderen en verwerken kunnen we niet. Blijkt het, hetgeen we ons moei lik kunnen voorstellen, dat de toestand van de gemeentelijke financiën van dien aard is, dat de plannen zelfs met het oog op de onvoldoende toestand der Burger avondschool, niet door kunnen gaan of vindt men dat de belangen van de gemeente niet voldoende bij de twee scholen be trokken zyn, laat men dan toch de zaak niet op de lange baan schuiven, dan liever een weigerend antwoord, zoodat we ten minste weten waar we ons aan te houden hebben, en onze maatregelen kunnen ne men voor de ontbinding van de Vereeni- ging, want een voorstel om daartoe over te gaan zal dan het einde moeten zyn. Goes Een rei-gezelschap Engelsche architecten is heden morgen per mailboot uit Londen te Vlissiogen aangekomen. Zij komen de voornaamste gebouwen iu ver schillende steden van ons land bezichtigen. In Zeeland zullen zij heden, door bemid deling van den heer Frcderiks te Middel burg, een bezoek brengen aan Vlissingen, Middelburg, Veere en Goes. Te Middel burg worden onder begeleiding van den heer Frederiks o. a. de Oostkerk en de Abdij, te Veere de kampveersche Toren en het stadhuis opgenomen. Hedenavond 5' 2 uur komen zij te Goes aan, waar o.a. de Groote Kerk bezichtigd wordt. Met den trein van kwart voor 8 reizen zij door naar Rotterdam. Wemeldinge. Woensdagavond voer het sleepschip Ambulant, schipper Van den Berge, van Bergen op Zoom by het schutten zoodanig tegen een der muren van de sluis, dat het vooranker door den steven drong. Het bekomen lek was van dien aard, dat het schip de reis naar Antwerpen niet kon voortzetten en op de slikken in de buitenhaven moest gezet worden. Acht pompers hebben den daarop volgenden nacht aanhoudend gewerkt om het schip boven water te houden. Krabbendijke. Door de maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen is met ingang van 1 Juni de heer J. Weerden- stein, stationchef alhier, verplaatst naar Nijmegen als klerk-telegrafist 1ste klasse. Met ingang van 16 Juni a s. is in zijne plaats benoemd de heer Brakman, thans stationchef te Buinen (Drenthe). Door het vallen van een hekje had het vierjarig kindje van dhr. N. alhier het ongeluk een armpje te breken, hetwelk door dhr. Geill, arts alhier, werd ingezet. Men meldt uit Schouwen Tengevolge van het koude, natte weer zijn de suikerbieten slecht opgekomen. Sommige landbouwers hebben, doordat de opkomst zóó sober was, het land weder bewerkt en voor de tweede maal bieten uitgezaaid. Ook de vroege en late aard appelen zijn zeer onregelmatig opgekomen. Van de eerste zijn er bevroren. Vele poters der laatste soort liggen in het koude, natte land versteend. Terneuzen. Officieel zijn heden can- didaat gesteld voor een lid van den ge meenteraad (vacature De Jonge) C. v. d. Hooft (a.), M. Verbrugge (1.) De Kamer van Koophandel heeft in haar gisterenavond gehouden vergadering de wenschelijkheid uitgesproken voor de uitvoering van hot cheque- en giroverkeer door middel van de posterijen. Bij de Belgische regeering zal worden aange drongen op vermindering van het telefoon tarief tusschen Nederland en België, speciaal wat het grenstarief betreft. Schore. Dinsdag werd dhr.-Doggen, van wachtpost 35, door een rat in de hand gebeten, wat schijnbaar geen hinder ver oorzaakte, maar hedenmorgen zwol de hand zoo op, dat hij zich onder dokters behan deling moest stellen en zyn werk niet doen kan. Hoedeketiskerke. Aangesteld tot hulp briefbesteller voor de buitenwijken, A. van Damme, schoenmaker alhier. Heinkenszand. In niet minder dan vier huisgezinnen werd gisteren een der kinderen gemist Van alle zijden werden nasporingen gedaan omtrent de vermisten, waarvan er twee na een tijd van plm. vier uur van hun ouderlijke woning te zijn af geweest, de terugtocht aanvaardden. Ondertusschen ontmoetten zij ook één der vaders, die ook informeerde waar de andere twee, waar ook zyn zoontje by was, gebleven waren, waarop het antwoord was, dat de pet van zyn zoontje in de sloot was gevallen en hy zelf ook, tot groote ontsteltenis van den vader. De vader ging direct zien, terwyl de andere een meisje van vier jaar was doorgewandeld naar hare grootmoeder die te 's-Heer Arends- kerke woonde, welke dan ook spoedig werd gebracht waar zij vandaan was ge komen. Gelukkig dat de angst in blijd schap mocht veranderen en allen terecht kwamen. lersgke, Gisterenavond is met alle krachten gewerkt aan het dichten van het tweede gat in den Olzendepolderdijk en wat bijna niemand gedacht had, is ge beurd, het gat is dicht. Het was een aardig gezicht de polder werkers te zien loopen met hun ki ui wagens want er zat stoom achter. Ieder werkte, tot zelfs de aannemers waren iu aetieom de grond vast te trappen. Men kon het zoo zien dat de polderwerkers er een eer in stelden om den kamp tussehen menseh en water te winnen. Alvorens nu het derde gat te dich en zal het nu gedichte eerst op voldoende hoogte worden gereden, en belegd worden met rijs. Het bestuur van den polder heeft gisteren besloten tot aanschaffing van een hevel, teneinde het water van Olzende- en Molen polder daarmede te loozen in het Water schap «de Breede Watering bewesten Ier- seke. De hevel zal worden geplaatst bij het bekende sluisje. Hoe gevaarlijk ijzeren hekken met scherpe punten zyn bleek weer gisteren avond, toen een klein meisje alhier het ongeluk had te vallen, waardoor een ijzeren punt haar in 't gelaat drong. Hovig bloe dend werd de kleine naar huis gebracht, alwaar spoedig geneeskundige hulp aan wezig was om de wond dicht te naaien. Tholeri. Bij de herstelling aan de dijken van den Slabbecoornpolder, had de alhier woonachtige werkman J. Joppe t ongeluk tusschen twee kipkarren bekneld te raken, met het gevolg, dat hij zeer gekwetst aan beenen en hoofd is thuisgebracht per rijtuig. Dacht men aanvaukelijk dat beide beenen waren gebroken, zoo bleek bij onderzoek van den dokter dat er niets stuk is, doch beenen en hoofd zijn toch erg ver wond. Heden was de toestand redelijk. Voor eenigen tijd werd te Velden een arbeidersgezin door den huisheer met have en goed op straat gezettoen heeft de gemeente aan de familie tot woning aangewezen hetlykenhuisje alias arre stantenlokaal. Dit huisje heeft een opper vlakte van ten hoogste 6 M2 en daar trokken in vader, moeder en 7 kinderen, welk getal dezer dagen nog met een tweeling is vermeerderd. Men moet zich maar weten te behelpen. Vanwege de gezondheidscommissie werd aangedrongen op wat meer ventilatie. Werd tot nu toe oogluikend toege laten, dat militairen zich in het openbaar in sport-costuum vertoonden, thans is door den minister van Oorlog aan militairen, die aan een of anderen wedstrijd op sportgebied deelnemen, verlof verleend om in het openbaar zoodanig costuum, voor zoover zulks noodig mocht blijken, te dragen. De zeug van een veehouder te Tjab- berd (Friesland) had 9 jongen. Zij at er 2 van op. De andere 7 werden nu van Je moeder vandaan gehaald en in het nest gelegd van den hond die ook jongen had. De hond nam de jonge krulstaartjes met liefde op en zoogt ze als waren het haar eigen kinderen. Te Nijmegen is een metselaar van een steiger gevallen en aan de gevolgen overleden. Aldaar slikte een meisje een oorbelletje in. Het kind moest naar het gasthuis vervoerd worden waar het belletje door middel van een operatie uit den slokdarm verwijderd werd. Te Utrecht was het gisterenavond aan twee zich in 't militair hospitaal be vindende soldaten gelukt, aan de achter zijde daaruit ongemerkt te ontkomen. In hun hospitaalpakje gingen zy de een had een mank been en slaapmuts op op pad, 't plantsoen door en den Catharijnesingel op, doch geen drie minuten later of het waakzaam oog van de politie had ze in de gaten, die ze onder gelach van 't publiek naar den politiepost aan het Vreeburg bracht, waar over hun lot wel verder zal beslist zijn. Hun vrijheid was dus kort van duur. Men deelt aan de Dordr. Ct. mede, dat men aaneensluiting wil teweegbrengen tusschen verschillende hypotheekbanken. Een vergadering van directeuren van zulke instellingen is te 's-Gravenhage gehou den, teneinde dit plan nader onder de oogen te zien. Is het blad wel ingelicht, dan is %en aanleiding tot deze samenwer king o. a. te vinden in de houding der Rijkspostspaarbank, die sinds eenigen tijd onder zekere waarborgen een nieuwe categorie van particuliere waarden voor belegging van haar fondsen in aanmerking laat komen. De hypotheekbanken zullen door aaneensluiting tevens kunnen komen tot centrale regelingen, als daar zijn taxa ties en voorwaarden, die allerwegen in het bedrijf zijn te stellen. Rosier. Naar wij vernemen, zegt De Echo, moet bij het onderzoek door de me dische experts naar den psychischen toe stand van Frans Rosier meer en moer blyken, dat de delinquent aan vervolgings waanzin lijdt. Hieraan is dan in de eerste plaats zijn halsstarrig weigeren van voedsel toe te schrijven. Hy zou namelijk meenen, dat zijn vervolgers het op zijn leven hebben gemunt, en dat zij al zyn voedsel vergiftigen met kopergroen. Reeds bij zijn vorig ver blijf in de gevangenis weigerde hij hard nekkig alle voedsel, dat voor hem werd neergezet. Zag hy echter zijn kans schoon om eetwaren machtig te worden, die niet voor hem waren bestemd, dan viel hij er gulzig op aan. Zoo at hij bij voorbeeld van de rauwe boonen, die hem ter aorteering werden gegeven. En de broodkruimels, die zijn medegevangenen in het wandeluur voor de vogels uitstrooiden, werden gretig door hem opgegeten. Het heele complex van dwangvoorstellingen, waaraan hij lydt, moet den geneeskundigen de overtuiging hebben geschonken, dat Rosier niet simu leert (veinst), maar wel degelijk krank zinnig is. Wie gelooft dat Waarom heeft de man dan in zyn hotel te Utrecht die „vrees" niet gehad? Moet hij nu nog meer menschen om den tuin leiden, of nog erger misschien Iu de maand April werd door zekeren D. Woord te IJmuiden aan het strand by de Zuidpier een fieseh gevondeD, waarin een kaart gesloten, met verzoek om opzen ding aan een opgegeven adres. Voor beloo ning werd 5 dollar toegezegd. Ofschoon eerst geloovende aan een grap, zooals wel meer voorkomt en belooning meestentijds uitblijft, ontving D. Woord dezer dagen een aangeteekenden brief uit Michigan, inhoudende aan geldswaardig papier 6 dol lar, vergezeld van 't navolgende schrijven Mr. D. Woord, IJmuiden. WelEd. Heerl Hierbij ingesloten vind 6 dollar als de beloo ning voor het vinden en toezenden van de kaart. 1 dollar extra is bedoeld voor het koopen van extra dronk op het welvaren van Canada en de Vereenigde Staten. De kaart was in de tlesch gegooid in den Atlantischen Oceaan 30 mijlen voorbij de Needies, en wij zouden het zeer apprecieeren, indien u het publiceeien liet in de kranten in Nederland en de krant opzondt aan li. M. Elkan, 447 Sherman Street, Detroit, Michi gan, en ontvangst van den brief en het geld wilde melden aan Wolfgang Feller, Walkerville, Ontario. Achtend, W. Feller. Voor den vinder, een werkman te IJmui den, een waar buitenkansje. (Tel.g Enquête tramweg-personeel. By Kon. Besl is ingesteld eene Staats commissie van enquête omtrent het tram wegpersoneel, aan welke commissie is op gedragen een onderzoek in te stellen omtrent de dienstvoorwaarden van het personeel, werkzaam in het intercommunaal tramwegbedryf, het vereenvoudigd locaal- spoorwegbedrijf daaronder begrepen. In die commissie zyn benoemdtot lid en voorzitter A. S. Talma, te 's-Gravenhage, oud-lid der Staatscommissie van enquête omtrent het spoorwegpersoneel, ingesteld krachtens de wet van 11 April 1903 (Stbl. no. 103); tot leden: jhr. mr. S. Laman Trip, te 's-Gr&senhage dr. A. M. A. J. Ariens, te Steenderen, beiden oud-leden der zooeven genoemde staatscommissie mr. E. A. Smidt, te 's-Graveuhage, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, en A. Plomp, te Dedemsvaart, oud-direc teur der Dedemsvaartsche stoomtramweg maatschappij terwijl aan de commissie zijn toegevoegd ala secretaris mr. J. H. Boudewijnse, te 's-Gravenhage, en als ad junct-secretaris jhr. C. Laman Trip, te 's-Gravenhage. Te Omaha in de Vereenigde Staten is een jonge dame, mej. Mac. Thomas in hechtenis genomen die, bij een juwelier, een diamant van 600 gulden waarde had ingeslikt. Alle pogingen, den kostbaren steen terug te krijgen zyn tot dudver vergeefsch. Men heeft reeds de radio grafie te baat genomen en zag den diamant (inplaats van op 't geweten) in de inge wanden. De geneesheeren verzekeren dat daar een ontsteking zal ontstaan waardoor de steen niet naar beneden zal komen en raden een operatie aan. Doch mej. Mac. Thomas wil liever eterven dan zich laten opereeren. Ze weigert te slapen, uit vrees dat de geneesheeren haar zullen chloro- formeeren en dan opereeren. Ue woede der biefpakkers. Upton Sinclair, die de schandalen der slacht huizen van Chicago onthulde, heeft van vrienden tal vau brieven ontvangen waarin hem beduid werd, dat, zoo hij aan het leven hecht, hij zijn veldtocht tegen de beefpakkers" moest staken. Sinclair heeft echter ondanks deze dreigementen gezegd, niet te zullen zwijgen, vóór en aleer het volle licht is opgegaan over de practijken der vleeschlui. De commissie, welke op bevel van president Roosevelt, de prac tijken der vleeschpakkers naging verkreeg enkele van haar belangrijkste gegevens op steelsehe wijze. Een harer leden, de heer James Reynolds, bezocht, als boer verkleed een slachthuis waar hij 31 zieke beesten zag slachten. De inspecteurs ver klaarden 24 dezer dieren voor gezond. Dit voorval heeft grooten invloed gehad op het opstellen van het wetsontwerp op het vleeschtoezicht, dat thans bij het Con gres is ingediend. In den Amerikaanschen staat Ohio is een nieuwe drankwet in werking ge treden waarbij het vergunningsrecht tot duizend dollars verhoogd wordt. Niet minder dan 600 herbergiers hebben nu op één dag verzocht, hun verguuning in te trekken, omdat zij die niet langer kunnen betalen, en men verwacht dat hel aantal drankhuizen tot op 1625 zal dalen, van 2475. Hennlg, de Berlijnsche moordenaar, die eenigen tijd geleden door de nalatig heid van twee politie-agenten ontsnapte en wekenlang zoek bleef, is dezer dagen voor den rechter gehoord als getuige De beide nalatige politie-mannen stonden n.l. wegens hun gebrek aan plichtsbetrachting terecht en werden de een tot 300 Mde ander tot 100 M. boete veroordeeld. Het zonderlinge van de historie was, dat Hen- nig een van de geduchtste boeven van onzen lijd als getuige werd gehoord, en daarbij werd beëedigd 11 Nu is de zigeuner-minstreel Rigo weer niet dood, maar aaD de beterende hand. Rigo en Gapon, twee mysteries Als de dépêche uit New-York authentiek is, is het nog tijd voor Clara Ward haar derden man R'cciardi vaarwel te zeggen en no. 2 in de Ver. Siaten weer op te zoeken. Bij een onlangs te New-York behan deld proces is gebleken, dat de houder van een geheim speelhuis aldaar f125,000 per jaar verdiende. Het noordelijk deel van den Vesu- viuskegel blijf instorten, wat gepaard gaat met ontploffingen en lichte uitwerpingen van asch, die zelfs tot op Capri en Sor rento neervalt. De ex-keizerin Eugenie heelt Donderdag een bezoek gebracht aan het observatorium om het schouwspel gade te slaan. Een inwoner van Middelburg geeft on derstaand een geneesmiddel aan, dat voor alle lijders aan aambeien en prikkelende huiduitslag van groot belang is. De heer L. de Voogd, wonende Oude Vlissingseheweg C 156 te Middelburg, meldt ons Ik weet niet hoe ik U mijn dankbaarheid moet betuigen voor de voor spoedige genezing van mijn aambeien, waaraan ik reeds ruim twee jaar lijdende was. Tal van middelen en voorgeschre ven medicijnen werden hiertegen door mij gebruikt, doch niets was er dat mij hielp, totdat ik in aanraking kwam met Uw Foster's Zalf, welke onmiddellijk ver zachting schonk en in zeer korten tijd was ik geheel en al van mijn lastig euvel bevrijd. Het is thans geruimen tijd ge leden, sedert ik Uw zalf gebruikte en al vorens U te schrij ven, had ik willen zien of mijn kwaal niet terug zou komen, doch ik kan openhartig zeggen, dat ik volko men daarvan genezen ben. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U hot publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die den Heor DE VOOGD gehad heeft. Ze is te Ooes verkrijgbaar by de firma NATHAN EMANUEL, en te Middelburg bij den heer JOH. DE ROOS, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Ncd. Herv. Kerk. Zestal te Den Haagdr. J. R. Callen- bac'j te Rotterdam, dr. H. T. Obbink te Middelburg, D. den Breems te Velp, G. F. Haspels te Rotterdam, A. J. Montyn te Haarlem en A. J. Roozemeyer te Sluis. Beroepen te Haulerwijk, W. Tonsbeek, cand. te Rosmalen. Dr. J. C. Benit te Purmerend her denkt 11 Juni a.s. zijn 30-jarige ambtsbe diening, achtereenvolgens in de gemeenten Warder, Ursein, Medemblik, Oudorp, Boveukarspel, Purmerend, Zierikzee (1895—1904) en Purmerend (2e maal). Geref. Kerken. Beroepen te Hoogvliet, J. Bosch te Neede. Benoemd tot onderwijzer aan deR.-K. jongensschool to Vlissingen dhr. J. J. Filott, te Enschedé. (N. v. d. D.) Mej. E. D. van Vijven, geboren te Heinkenszand, onderwijzeres aan een chr. school te Rotterdam, slaagde deze week voor het na-examen voor den Schoolraad, Geref. Schoolonderwijs en Chr. Nationaal Schoolonderwijs. Aan de Koninklijke Militaire Acade mie gaan van het le naar het 2e studiejaar over bij de Infanterie O.-Indië o. a. dhr. L. H. F. v. Driel, J. A. Legerstee, P.L. Mulder en H. A. Soetens. Van het 2e naar het Be studiejaar dhr. G. Keers, W. M. Luteijn, W. C. M. Slabbekoorn en F. C. J. Snoep. De minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid a. i. brengt ter kennis van belanghebbenden, dat op Maandag 2 Juli a. s. en volgende dagen te Delft het bij art. 23 der wet van 7 April 1869 voorgeschre ven vergelijkend examen zal worden afge nomen aan hen die voor de betrekking van adjunct-ijker der maten en gewichten in aanmerking wenschen te komen. Donderdag was Minister Van Raalte aan het woord. Z.Exc. zette uiteen, hoe zijne opvatting is over het regeeringsvoorstel. Indien bij gerezen verschil de toestand tus schen werkgever en werkman ondragelijk wordt, moet aan ieder der partijen vrij staan, om feitelijk een eind te maken aan de dienstbetrekking. Dit kan zijn óf recht matig óf onrechtmatig. Bij schadeloosstel ling of by het bestaan van dringende redenen is het beëindigen rechtmatig, in andere gevallen onrechtmatig.Dat heeft de wet bedoeld te regelen. En daarom heeft zulk eene onrechtmatige beëindiging van een dienstbetrekking schadevergoeding ten gevolge, nader in de wet b paald en die verhaalbaar zal zijn op het staangeld. Over Het verschil sit hen! in de gevolgen. De onrechtmatige verbreking geeft de wederpartij aanspraak op schadevergoeding, bij den arbeider stel die is de oorzaak te verhalen op het staangeld. het staangeld wil de Minister spreken, wanneer art. 1638s aan de orde zal zijn. Maar wanneer hebben we nu te doen met het ein ligen van de dienstbetrekking Immers niet elke niet-nakoming, niet elke verzaking, niet elke inbreuk op de overeen komst heeft de bedoeling van een eenzijdige verbreking van de dienstbetrekking. Denk b.v. aan den Maandaghouder. Deze heeft volstrekt niet de bedoeling de dienstbe trekking op te zeggen en maakt alzoo geen einde aan het contract. Evenmin een arbei der, die nu en dan uit passagieren gaat. Lydt de patroon nu door een en ander ernstige schade, dan is hy bevoegd, behou dens rader bewijs, schadevergoeding te vordeien of wel de betrekking op tezeggen. Aldus krygt men een gerechtvaardigde beëindiging van de dienstbetrekking. Ze werd door den werkman zei ven uitgelokt en deze is daarvoor aan den patroon ver goeding verschuldigd. Werkstaking is alzoo niet per se eeuzydige verbreking van de dienstbetrekking door den arbeider. Men kan te doen hebben met een soort demonstratieve staking, een geschil over de loonsvoorwaarden b.v. In zoo'n geval is er geen wensch om den arbeid te staken. De arbeider verlaDgt niets liever dan weer maar spoedig aan den arbeid te gaan en ook de patroon wenscht dit. Maar al bestaat nu ook de geopenbaarde wil niet om de dienstbetrekking te eindigen, dan bestaan er toch termen tot schade vergoeding, omdat er verzaking is van de dienstvoorwaarden. Ook kan de werkgever voor het geval komen te staan, door de gedragingen zijner werklieden, om zijnerzijds het contract te verbreken. En dan zijn de arbeiders tot schadevergoeding verplicht. Zij hebben den patroon aanleiding gegeven om dus te handelen. Men heeft gezegd dat de artikelen van deze afdeeling van het ar beidscontract de werkstaking onmogelijk zouden maken. Niets minder waar dan dit. LAATSTE BERICHTEN. Goes. Het hierboven gemelde bezoek van 29 Engelsche heeren architecten, beeldhouwers, en schilders had heden avond plaats ender begeleiding van dhr. Frederiks. Eerst werd de Groote Kerk bezocht. Daar werden de heeren verwelkomd met het Engelsche Volkslied door dhr. Kooiman op 't orgel gespeeld. Kerkgebouw en orgel werden bewonderd. De bouw stijl en profileering der kerk werden zeer geprezen. Het afgebrande stuk van 1618 vonden zij zeer juist in stijl bijgebouwd. Bejam merd werd echter dat het niet voltooid was. Eukele beschrijvingen der kerk van de hand van den heer Mulder, Rijks-architect werden meegenomen. Het orgel speelde ook nog het Wilhelmus. Het gezelschap bekeek verder het stad huis, het 16e eeuwsche gebouw van firma Wessel op de Kade en de pomp op de Beestenmarkt. Rilland. De werken aan den spoordyk, waardoor deze een breeder afloop krijgen zal en tevens met vette grond zal wordt* bekleed, is naar het schijnt aanbesteed aan de firma Ten Siepen te Winterswijk, voor f169550. Met de voorbereidende werkzaamheden aan de indijking van den Tweeden Bath- polder is een aanvang gemaakt. Dat groote werk zal met kracht moeten worden aangepakt om tijdig gereed te zijn vooral met het oog op den naderenden herfst en winter. Men is druk bezig met het aanvoeren van hout voor hel daar stellen van houten loodsen. Niet minder dan een kleine veertig van die gebouwtjes zullen er worden gezet, zoodat er nog al wat personen aan werk zaam zullen zijn. Ook wordt een zooge naamde „voskaai" gemaakt, binnen welker kring vette grond zal worden gehaald. De loonen zijn flink waardoor ook de veldarbeidersloonen rijzen. In den Zim- mermanpolder en ook elders betaalt men reeds op het veld f 1,50 daggeld voor de mannen en f 1,voor de vrouwen. Behalve het vervoer der grond met «kipkarren,zullen naar men zegt in h* t vervolg ook 1 of 2 locomotieven in het werk worden gesteld. Brouwershaven. De uitslag der stem ming voor een lid van den gemeenteraad (vacalure v. Buuren) is dat uitgebracht zijn 195 stemmen, waarvan 4 van on waarde. Geldig 191. Volstrekte meerder heid 96. Hiervan verkregen N. v. Sluis (1.) 82, P. Ricgelberg (soc.) 68, en A. v. Mazi k (s.-r.) 41. Dus herstemming tusschen Van Sluis en Ringelberg. 's-Gravenhage. - Tweede Kamer. De heer De Boer interpelleerende over 't feit dat onze consul-generaal Van Leij- den op reis te Parijs ziekgewordenenineen krankzinnigengesticht na eeDige weken is overleden, zonder dat Nelerlandsche auto riteiten of de familie tijdig met het voor gevallene in kennis waren gesteld, hoewel uit j apieren voldoende Van Leydens iden- titoit was vast te stellen, laakte het onhoffelijk en nalatig handelen der Fransche autoriteiten en vroeg of de mi nister zich daarover bij de Fransche re geering had beklaagd en met welk effect. Minister Van Tets antwoordde dat toen hij van meening was dat de identiteit spoediger had kunnen zijn vastgesteld, hij het voorgevallene door onzen gezant onder de aandacht van de Fransche regeerifljj

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2