Afloop Verkaopiagen enz. AdvertentiSn. een(e) Ooderwjjzerfes) LAATSTE BERICHTEN. Marktbericht-en. Een Kalfvaars te koop, Koudekerk e. gevangen te houden. De verslagene heeft geen vijf minuten meer geleefd als een bewijs hoe cynisch de moordenaar nog te werk ging, moge dienen dat hij zelf zijn slachtoffer nog op een wagen hielp leggen om hem thuis te brengen. Onderstaande zinnetjes zijn ontleend aan een ons toegezonden Hollandsche vertaling van het prospectus eener „Kuurinriehting" „In het geheel heeft men hier een fraai beeld van eenen Noorschen binnenland- schap." „De Keuken appartements zijn gelagen in eenen se.paraaten vleugel om reuk te vermijden in het hoofdgebouw." „De meeste logieskamers (32) zijn tegen Zuid gelegen. Zij zijn zeer geruime en met tehuiscomfort uitgestuurd." „De krachtige centraalopvarmingappa- raten bevorderen een rijkelijke ventilation door separaate vensters." „In de tusschenwandeu zijn ingelegd geluiddempend Asbestvilt, wat ook het geval is onder de vloering." „Ligkuren buitendeurs in de groote, openstaande ligzaal en de groote glasveran da zijn aangelegene zijden der behande ling." „Het leven in frissche lucht doet een warme kleeding noodig." „Het Sanatorium is, volgens zijn pro gramma en ligging, slechts voor niet zware ziektenvorme opgericht." „Aangemerkt kan worden, dat patiënten, die een weinigje Duitsch of Engelsch ver staan kan heel best doorkomen." (N. Crt.) Dr. 11., te (Jendringen, die 4 Mei 1.1. door een patiënt zoo ernstig werd mishandeld, ia weder op zijn standplaats teruggekeerd en heeft de practijk hervat. Het wonderkalf te Ambt-Almelo is Zaterdag gestorven. De eigenaar, J. Bondhuis, is voornemens den kop van 't kalf naar de Veeartsenijschool te Utrecht te zenden. Zaterdag zou te Ambt-Vollenliove 'n huwelijk voltrokken worden. Tegen tien uur 'a ochtends begaf de bruidegom zich naar zijn bruid. Tot zijne groote verwondering echter vond hy deze nog in haar ochtend gewaad „Wat is dat! riep hij, bist du nog niet kloar? „Och" antwoordde het bruidje heel bedaard, „ik heb mie bedacht, en wil er meer leever ofzeen." Ofschoon de bruidegom alle moeite deed om het meisje tot andere gedachten te brengen, moest hij onverrichterzake huiswaarts keeren. Choler a-gevaar. Door den minister van binnenlandsche zaken is aan de Gedep. Staten der onderscheidene provinciën een circulaire gericht, waarin gezegd wordt, dat 't niet uitgesloten kan worden geacht, dat de cholera dit jaar weder dreigend optreedt in een deel van Europa. Mocht zulks onverhoopt geschieden, dan bestaat tevens de mogelijkheid, dat enkele ge vallen van die ziekte ook naar ons land worden overgebracht. „Wanneer men de eerste choleralijders in een gemeente, hetzij dezen reeds op de plaats waren, hetzij dezen van buiten ge komen zijn, terstond met degenen, die hen verplegen, strikt afzondert en buiten ge meenschap met anderen stelt en daarbij zorg draagt, dat de door die lijders ontlaste stollen en de voorwerpen die mpt de lijders in aanraking zijn geweest, onschadelijk worden gemaakt, wordt de kans dat de ziekte zich tot de eerste lijders zal bepalen en geen verderen voortgang zal maken, aanmerkelijk vergroot. „Maar hieruit volgt dan ook, dat het van 't hoogste belang is te achten, dat er een doeltreffende gelegenheid voor afzondering zij. Waar dus een gemeente nog niet in het bezit is van zulk een gelegenheid, of deze wel bestaat, doch niet in goeden toestand is, neme men de noodige maatregelen". De circulaire wijst dan nog op de be voegdheden van burgemeester en gemeen tebesturen in deze, Ged. Staten worden verzocht de laatsten, uit te noodigen, tijdig de vereischte maatregelen te treffen. Een liefelijke hulde aan mr. Groen van Prinsterer. Het was 20 Mei 1876, den dag na het overlijden van mr. Groen van Prinsterer. Een meisje, ongeveer 10 jaren oud, belde aan liet sterfhuis en verzocht een der dienstboden te spreken. Toen aan dit verzoek werd voldaan, reikte zij een krans van klimop, die zij zelf had gevlochten, over om dien op het lijk van den over ledene te leggen. Op de vraag wat baar daartoe drong, antwoordde zij „Verleden jaar was ik ziek en vertoefde tot herstel mijner gezondheid eenigen tijd bij den portier van 't paleis „De Pauw" van Prins Frederik. Terwijl ik eens bij den weg speelde, kwam een oud heer voorbij wandelen en sprak mij vriendelijk aan hij vroeg mij of ik ook school ging en of ik wel eens iets van den Heere Jezus ge hoord had, die de kinderen zoo liefheeft. Hij zeide daarop, dat hij wel zien kon, dat ik ziekelijk was, maar dat diezelfde Heere Jezus zoo machtig was, dat Hij zelfs den jongeling te Natn, die gestorven was, in het leven teruggebracht had, en dat Hij dus mij ook wel kon genezen". a "at gesprek", vervolgde de kleine, „heb ik nooit vergeten. De Heere heeft mij hersteld, en toen ik gisteren hoorde dat de heer Groen was overleden, giög ik naar de plaats, waar hij zoo vriendelijk met mij had gesproken, want ik hoorde naderhand van anderen, dat hij het geweest was, en plukte daar dit klimop, waarvan ik een krans vlocht, om hem na zijn dood te danken voor zijne vriendelijkheid. „Gij wilt hem toch wel op zijn lijk leggen, niet waar juffrouw Op de vraag, wie zij was, liep zij haastig weg, zeggende „Ik kon niet alleen komen, mijne moeder wacht mij daar ginds". Dit was ongetwijfeld een liefelijke, een treffende hulde aan mr. Groen van Prin sterer. Zoo werd hij bij zijn sterven niet alleen door de grooten der aarde, maar ook door kinderen van zijn volk, voor wie hij altijd heeft geleefd, geacht. Het gesprek vau den grooten historie- vorscher en staatsman heeft ongetwijfeld een diepen indruk op dit negenjarig kind gemaakt. De schrandere, diepzinnige geest, die over de moeilijkste vraagstukken met groot talent wist te schrijven, kon zich derhalve ook in kinderlijke taal met kin deren onderhouden. Nederl. Practisch nut- van de fonograaf. De fonograaf is niet slechts een voorwerp van vermaak; zij kan ook practische diensten bewijzen. Zoo heeft de Eiigelsche ont dekkingsreiziger ma joor Colin Harding met zijn hulp een.zeer goed geslaagde reis kun nen maken door gedeelten van Barotse en de Zambezibronnen, waar hij zonder het toestelletje ongetwijfeld op onoverkome lijke moeilijkheden zou zijn gestuit. Ko ning Lewanika, de zwarte vorst uit dit gebied, was den reiziger gunstig gestemd, en deze wist daar handig gebruik van te maken: hij verzocht den koning een rede voering in het toestel te willen uitspreken, welke als vrijgelijde voor zijn expeditie zou kunnen gelden. In de toespraak ver maande de koning daarop al zijn onder danen uit Barotseland, majoor Harding behulpzaam te zijn. Met zijn kostbare plaat ving de reiziger de gevaarlijke reis aan En overal, waar hij een vijande lijke stemming meende te bespeuren bij dorpshoofden en inboorlingen, Tiet hij zijn fonograat atloopen. Telkens was het ge volg hetzelfde! Zoodra de stem van den vorst uit ffen geluidshoorn droug, vielen de inboorlingen ter aarde en luisterden met den diepsten eerbied naar het bevel. En allen verkeerden in dezelfde meeniug, dat elk oogeublik ook de persoon, of ten minste da geest van hun koning Lewanika uit het toestel te voorschijn zou treden. De Amerikaansche regeeriug heeft op haar beurt, dauk zij de fonograaf, zonder bloedvergieten een eilandengroep, behoo- rende tot de Philipijnen en door ander half millioen inboorlingen bevolkt, onder haar gezag weten te brengen. Toen de Amerikanen tot annexatie zouden overgaan dreigde een geweldige opstand onder de bewoners uit te breken, waarop een oorlogsschip naar de reede werd ge zonden. Generaal Bales, de leider van de expeditie, slaagde er na veel moeite in, den Sultan tot een bezoek aan het oorlogsschip over te halen. Men ontving het potentaatje zoo voorkomend mogelijk en liet in de kajuit ook de fonograaf van een der officieren voor Z. M. speleD. Natuurlijk was de bezoeker stom van verbazing en verrukkingDe generaal trachtte van deze gelegenheid gebruik te maken en den Sultan onderwij! tot teekeneu te bewegen maar de Sultan was te zeer in verrukkingtoen het stukje echter uit was, weigerde hij toch zijn naam te zetten. Maar telkens als de fonograaf een nieuw deuntje begon werd de Sultan wat toe schietelijker tot ten laatste het aanbod van den generaal, om den Sultan, in ruil voor zijn onderwerping, het wonderding af te staan, den doodslag gaf. Natuurlijk stond de eigenaar van het toestel zijn fonograaf gaarne af in het belang van het vaderland en de Sultan teekende zijn onderwerpings-akte en haastte zich met zijn kostbaren schat van boord. Bij den herbouw van San Francisco zal voornamelijk gewapend beton (ijzer en cement) worden gebruikt. Het cement vindt tegenwoordig zoo algemeen toepas sing, dat de cementnijverheid in bloei de ijzer- en staal-fabricage in de Vereenigde Staten gaat evenaren. Hoewel hetkuust- matig samenstellen van cement het Portland-cement reeds in 1824 in Enge land werd uitgevonden en in Europa reeds jaren lang werd toegepast, heeft eerst na 1890 in Amerika de cement-industrie haar groote vlucht genomen. In 1890 werd aan natuurlijk cement in de Vereenigde Staten pl.in. 7 millioen barrels gewonnen, tegen 835,000 barrels Portland-cement. In 1904 is het natuurproduct gedaald tot ongeveer 5 millioen barrels en het nijverheids product gestegen tot 26 millioen terwijl de productie over het afgeloopen jaar dit cijfer nog met 5 millioen overtrof. Het aantal fabrieken vermeerderde in die jaren van 16 tot 82, waarvan er 20, die drie vijfden der productie leverden, gelegen zijn iu het Lenigh-district (in het Westen van New-Yersey). In vijftien jaar steeg de productie dus van BOo.OOO barrels tot 31.000.000 of in waarde van '/z millioen tot 29 millioen dollars. Wij lezen in een Engelsch blad won der veel fraais over een nieuw soort motor bus, die reeds te Londen rijdt, n. 1. een zonder kettingwielen. Het hinderlijke ge raas van de kettingen is daardoor vermeden. De beweegkracht wordt geleverd door een petrolenmmacbine en een electrische bat terij beide. Vandaar de naam van de motorbus: de auto-mixte. N.U.C, smidsgezel uit Dipperz ging te i ulda een weddenschap aan, dat hij 10 hter jenever achter elkaar zou opdrinken. Hij won de weddenschap, maar verloor het leven. Hij stierf den volgenden nacht aan alcohol vergiftiging. Te Antueit bij Hoei, wonen twee vrouwen Marie Johnen, 45 jaar en Gérémie Doupagne 42, die nabij de halt van dea tram eenen goed gekalandeerden ellegoed- winkel houden, zoodat zij den naam hebben een goed fortuintje te bezitten. Zij slapen in eene achterkamer der eerste verdieping. Daar werden zij verleden week op een nacht door een zonderling gerucht gewekt en, opziende, bemerkten zij drie gemas kerde kerels, welke langs het venster, dat op eene spleet stond, bij middel eener lad der waren binnengekomen. Jufvr. Johnen is gebrekkelijk en kon niet opstaan jufvr. Doupagne sprong echter uit het bed en, terwijl een der bandieten hare gezellin aanviel, wachtte zij moedig de twee ando ren af. Tusschen hen ontstond nu een ver woed gevecht, zoodat de indringers, die het tegen d« vrouw niet konden volhouden, het raadzaam oordeelden terug langs de leer af te dalen. De derde bleef echter binnen. Gedurende verscheidene minuten werd nu tusschen den bandiet en de vrouw een gevecht lijf om lijf geleverd, totdat hij, het niet meer kunnende volhouden, eenen revolver te voorschijn haalde en dezen op de vrouw richtte. Jufvr. Doupagne deed, met een geweldigen vuistslag het wapen uit zijn hand vallen en hem bij de lenden pakkeud, drukte zij hem op den venster dorpel, waar zij hem half verwurgd dreigde buiten te werpen. Een der twee andere wilde nu terug de leer opkomen, om zijn gezel bij te staan doch de vrouw greep den bovensten sport en schudde met de eene hand zoo geweldig, dat hij opnieuw moest neerdalen, terwijl zij met de andere hand den eersten dief bij de keel geklemd hield. Deze was er echter in gelukt, onder de worsteling, de vrouw eenen stomp op don buik te geven, welke haar half bedwelmd deed vallen. Van dit oogenblik wilde hij gebruik maken, om ook het hazenpad te kiezen doch de vrouw stond op en greep hem opnieuw vast. De dief, ditmaal er genoeg van hebbende, spoedde zich naar het venster en verdween, terwijl de gebu- reu, door het gerucht aandachtig gemaakt, ter hulp snelden. Mej. Johnen zat onmach tig in eenen hoek te sidderen van angst. Mej. Doupagne is deerlijk gesteld. Hare tanden zijn gebroken, haar bovenlip weers kanten gescheurd, haar heel lichaam is vol kneuzingen en kwetsuren en daaren boven klaagt zij van inwendige pijn. Het parket heeft hoop, de plichtigen spoedig in handen te krijgen. II. v. Ant Uit Frankfort a/M. wordt gemeld, dat in de algemeene vergadering van aandeelhouders der chemische fabriek Griesheim-Elektron besloten is, bij ge legenheid van het vijftigjarig bestaan der zaak, een bedrag van 400,000 Mark af te zonderen van de winst der beide laatste jaren, teneinde voor de werklieden een groot gebouwencomplex te stichten, o. a. voor kraatnvrouwenverblijf, kook- en huis houdschool, badinrichting voor vrouwen en kinderen, bibliotheek en leeszaal, feest zaal, enz. Te Houghton en Hancock in Michi gan werden achtereenvolgens 57 aard schokken gevoeld. De huizen werden hevig geschud, de grond scheurde hier en daar, maar ongelukken kwamen niet voor. Een hevige brand bij de Yubari-mijn te Ilokkaïds in Japan heeft 418 gebouwen in de asch gelegd. Negen mijnwerkers zijn iu de vlammen omgekomen. De schade wordt geraamd op 160,000 yen. Bij een revue vau troepen, die Zondag te Sebastopol plaats had naar aanleiding van den jaardag der kroning van den Tsaar en Tsaritsa, werden ver scheidene bommen geslingerd. De aanslag was gericht tegen den commandant van het fort generaal Nepliujew en de andere hoofdofficieren der troepen. Dezen zijn niet gewond, maar onder het publiek zijn zes personen gedood, 14 ernstig gewond en 40 licht gekwetst. Vier personen zijn gearresteerd, twee er van hadden de bom men geworpen, twee anderen hadden tee- kens gegeven. Allen zijn van St. Peters burg aangekomen. Een groep van vier scholieren stond Zondag in de voorstad Czerniakow van Warschau bijoen emonderzocht een revol ver. Daarbij ging er een schot af, op den knal daarvan kwamen twaalf kozakken aanrennen, die op de scholieren schoten twee daarvan werden gedood. De ouders der doodgeschoteuen dienden telegraphisch een aanklacht in bij den president der Doema en berichtten hem en de Doema- leden van het bloedig voorval. In de Vereeuigde Staten worden thans zeer scherpe maatregelen genomen tegen anarchisten. De iandverhuizers- bureaux zullen alle emigranten weer uit wijzen, die binnen twee jaar na hun aankomst zich bezighouden met anar chistische opruiing. De wet verbiedt aan anarchisten de landing en staat toe om landverhuizers terug te zenden, van wie bewezen is, dat zij behooren tot de inter nationale anarchisten. Te High Wycombe (Engeland) is iemand die negen jaar geleden een ei ge- sfolen had nu in de kosfen veroordeeld tot een bedrag van f3. Tti een Newyorksch hospitaal is het einde afgespeeld van een schandaal-roman, die eenige jaren geleden heel wat sensatie maakte vanwege de hoofdpersonen den zigeuner Rigo, minnaar en echtgenoot van Clara Ward, echtgenoote van den Bel gisehen minister prins de Chimay, welke dame hij in den restaurant Paillard te Parijs leerde kennen. Sedert eenige jaren waren Rigo en Clara Ward al weer gescheiden en had deze fantasievolle vrouw weer een anderen echtvriend gekozen. Maar ook deze liefde was niet bestendig van duur. Clara verlangde weer naar haar Zigeuner terugzij was naar Bohemen gereisd cfin een bezoek te brengen naar Rigo's moeder en haar te vertellen dat zij naar Amerika zou gaan om met haar Rigo den vrede te sluiten en hetgeen haar nog overbelef van baar eenmaal aanzienlijk vermogen met hem te deelen. Het berouw kwam echter te laat. Een dag na haar komst in Bohemen kwam daar de tijding van Rigo's overlijden in een hospitaal te New-York. Zoo eindigt de zonderlinge roman van deze transatlan tische „milliardaire", en liaarBoheemsclieu muzikant. Goes. Door de heeren deurw. Holl- mann k Verhoek werd hedenmiddag in het café Boudeling geveild voor dhr. H. A. van Weel te Rotterdamde kruis bessen vau 21512 struiken in den Bieze- lingschenpolder, hoogsten bieder per kilo 11V4 cent dhr. II. de Bruiu te Bergen- op-Zoom. In massa aan denzelfden toe gewezen voor f3000. Eq van 40850 struiken iq den Zimmer- manpolder, hoogsten bieder p. kilo 103/4 cent dhr. H. van Straten, Den Haag. Iu massa aan denzelfden toegewezen voor f405. De voorwaarden van verkoop is 5 pCt. hoven de koopsom. Bij kilo-verkoop was de pluk voor re kening van den verkooper bepaald, terwijl bij de massa toewijzing de pluk voor rekening van den kooper is. Goes. Wij namen lieden een kijkje in het hoofddepót der Amsterdamsehe Delibrouvverij, Wijngaardstraat, ehef .de heer Konings, waar wij een geheel nieuw systeem tapinachine in werking zagen. In het vat werd een steekkraan gestoken die van boven door een slangverbinding met de koolzuurgeleider in contact werd ge bracht, en van onder door een slang ver bonden was aan de machine, die 4 flessehen tegelijk vult. Een vat van 150 flessehen werd op die wijze in drie kwartier afge tapt. Een constructie die uitmunt door degelijkheid en doelmatigheid, en door éen man kan bestuurd worden, die de leege flessehen insteekt, van ringen voor ziet, en de gevulde flessehen sluit, alles in minder dan geen tijd. Men schrijft ons Gelijk bekend is, zijn met ingang van 1 Jan. 1.1. de onderwijzers, indien zij vóór 1 April d. a. v. aan den Min. v. Binn. Zakeu geen bericht van niet-deelueming inzonden, opgenomen in het pensioenfonds voor burgerlijke ambtenaren. De minis- terieele aanschrijving bevattende de namen dergenen, die deelhebbers zijn, is nog niet bij de gemeentebesturen ingekomen, en nu wordt door sommige gemeente-ontvan gers de premie reeds gekort, maar anderen, meer handelende in overeenstemming met de voorschriften, wachten eerst de aan schrijving af. Dit heeft voor velen op het platteland en voorzeker het geboele onderwijzersperso neel iu de groote plaatsen dit onaangenaam gevolg, dat hun eerste premie wordt inge houden over een 5 of 6-tal maanden, wat op eene korting van 25 of 30 pCt. van hun toch niet al ruim salaris, per maand gerekend, komt te staan. 's-Gravenhage. Tweede Kamer. Het wetsontwerp tot uitvoering van enkele bepalingen der in 1902 te 's-Gra venhage gesloten verdragen regelende wetsconilicten met betrekking tot het huwelijk en de voogdij, is goedgekeurd, na aanneming van het amendement-De Beaufort, waardoor diplomatieke en con sulaire ambtenaren, die binnen het Rijk in Europa een huwelijk voltrekken, voor dat geval worden gelijk gesteld met ambte naren van den burgerlijken stand. Voorts is o. a goedgekeurd het wets ontwerp tot wijziging art. 41 grondbelas ting na aanneming van het amendement- Smeenge om in bijzondere omstandigheden ook voor droogmakerijen grooter dan 500 H.A. verlenging van den termijn van belasting-vrijdom toe te kennen. Den Haag. Bij Kon. besluit is benoemd tot burgemeester van Cadzand J. Erasmus. GOES, 29 Mei 1906. De aanvoer bestaat alleen uitTarwe en eenige partijtjes Kroonerwten. Oude tarwe fo,a (o,Nieuwe tarwe f6,505 f7.Wintergerst per iookilofo—,afo, Haver per 100 kilo f o,a fo,Bruine boonen f o,5 f o,Karwijzaad fo,— a f o,Koolzaad f o,a f o,Kroon erwten f8.75 f9.—. Groene Erwten fo,-— a fo,—Wol per steen f2,40 a f2,50. Opgaaf der marlet zetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 0,88 h f 1,04 middeiiprijs f0,48, part. f0,55 per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 3,50 5 f 3,40 middenprijs f0,875, part. fo,per 25 stuks. De aanvoer van boter en eieren was ruim. Opgaaf van de Landbouumaatschappij. Boter fo,88 a f1.04 per K.G., rekenprijs f0,98 per K.G. Stroo-Boter verkocht voor f 0.80 per K.G, Eieren f 3.40 5 f 3.50 per 100 stuks, reken- prijs f 3.40 per 100 stuks. Eieren weinig aangevoerd, VLtSSINGEN, 29 Mei 1906. Boter f1.05 a f1,15 per K.G. Eieren f o,a f3,60 per 104 stuk. ROTTERDAM, 28 Mei. Binnenland sche granen. Tarwe. De allerpuikste was weer zeer gezocht en kon beduidend boven de hoogste noteeringen naar kwal. f8.25 a I9 25 opbrengen. Overigens ging de verkoop tot vorige prijzen. Per 100 kilo f8 a f9. Rogge onveranderd. Per Heet. f 5,25 a f5,85. Witte boonen. De enkele aangeboden partijtjes brachten f 10 tot f13 per heet. op. Bruine boonen onveranderd. Per heet. f 7 a f 9,75 en zaaisoort daarboven. Blauwe erwten met weinig aanbod tot vorige prijzen. Per heet. f9 5 f 10. ROTTERDAM, 28 Mei. Buitenland- sche granen zeer stil. Rogge per 2100 kilo's f145. Gerst per 2000 kilos. 65/66 k°. Zwarte Zee uit zeeboot f 118 5 fx19; 63/64 k°. dito stoo- mend f I22. Voererwten per 80 k°. Petersburger f 7 dito geboden/gestoomd f6.75 Mais. Amerik. (115 a f117; dito uit zeeboot f109 a f112; dito dito uit zeeboot gestort f 106 a f 107. MEELBERICHT, 28 Mei. Buitenaf is de stemming zeer vast en zijn de meeste merken iets hooger gehouden. Inmiddels gaat hier zeer weinig om. Heden Markt stil, doch niet lager. Prima qual. lnlandsch fil.a f12,25. Eerste qual. lnlandsch f 10,25 a f 10.75. Prima Amerik. (Patent) f 12,af 13.Eerste qual. Amerik. (Straiglit) fn,a f 11.75. Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f 10.a f 10,75 Extra puike qual. Hongaarsch f 14.25 5 f 16. Eerste qual. Hongaarsch f 5 f Prima qual. Duitsch fa fEerste qual. Ouitsclie fa fPrima qual. Belgisch f 11.50 5 f12.50. Eerste qual. Bel gisch f 10.25 3 "t-Prima qual. Fransch fa fEeiste qual. Fransch f 10.25 a f10,75, lnlandsch Roggebloem fa fDuitsche Roggebloem faf Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto, incl. zak. ROTTERDAM, 28 Mei 1906. Koffie. Loco Java 32'/2 c., dito Santos 25 c. Suiker. Beetwortel- in kalme stemming. Mei-Juni-levering f9l3/10 genoteerd. Geraffi neerd kalm. T i n (bericht van de makelaars De Monchy Havelaar) opende nauwelijks prijshoudend. Banka Aug. f hi a fit l'/4, gedaan, doch sluit met verkoopers f 1103/4. Katoen (bericht van de Makelaars De Monchy Havelaar) kalm. Liverpool noteerde te II.07 ure: Mei f 5,96, Juli/Aug. f 5.97,Nov./ Dec. 5,70. Petroleum onveranderd. AMSTERDAM, 28 Mei. Aardappelen. De prijzen waren als volgtFriesche magnum bonums f 1,20 a f 1,60, dito bonte f o,— a f o, dito borgers f o.— a f 0.dito blauwe f 2,50 a f5,60, dito poters f 1,80 a f 2,30, Zeeuwsche bonte f0,75 a f 1.—, dito blauwe f 1,— a f3,—, dito eigenheimers f5,ioaf6.25 ditopoters f0,50 a f0,30, Duitsche Hamburgers f4,50 a f5,20,dito blanke f o,a f o, dito roode f 1,60 a f 1,90, dito blauwe f 1,80 a f 3.50, Geldersche blauwe f 2. a f2,25,zand thofnassen f4,50 af5-dito eigen, heimers f 1,20 a f o,Saksische jammen f 1,60 a f4.Fransche dito f 3 40 a f3.60. Malta's 7V2 en 10 cent, dito spring 14 a 14V2 c. per kilo. Aangevoerd 19 ladingen. VERBETERING. De intreetekst van ds. Donner te Breda was 2 Corinten 4 7. Soli Deo Gloria. Onze geliefde ouders JACOBUS VAN DEN BERGE en WILHELMINA BEEKE hopen D.V. den 3den Juni hunne 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen en kleinkind. Morgenzon, April '06. Heden ontsliep zacht en kalm, in de volle blijdschap des geloofs, onze ge liefde moeder, behuwd-en grootmoeder, SIA MARIA VAN NOPPEN Wed. P. Verborst, in den gezegenden ouderdom van ruim 81 jaar. Uit aller naam, MARTINA J. VERIIORST. Wissekerke, 27 Mei 1906. Heden behaagde het den Heere van leven en dood van ons weg te nemen onze geliefde Zuster, Behuwdzuster, Tante, Behuwd- en Oud-tante, JANNEKE DE ME1J Wed. van Jacobus Pi eter Faro, in den ouderdom van bijna 74 jaar. Wij hopen dat zij ingegaan is in de rust die er overblijft voor Gods volk. Uit aller naam, O. P. DE KEIJZER Schoondijke. Het BESTUUR der CBR. SCHOOL te Axel vraagt van Ger. beginselen. Traktement 50 gld. boven wett. minimum. Brieven aan het Hoofd der School P. VAN VLIET. rek. 31 Mei, bij H. BOONE Pz.,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3