Onderwijzer of Ontieiwijzeies, Aanbestedingen. Afloop Moopingen enz. een(e) Onderwijzer(es) DOMBURG Marktberichten. Zaterdag 26 Mei a. s. OPENING Adverfentiën. J, GABRIËLSE, Pomburfl, lende plaatsen optrad heeft besloten op Pinkster-Maandag te Bergum eene groote openluchtmeeting te houden, waar als sprekers zullen optreden o. a. ds. A. v. d. Heide te Engelum, dr. J. v. d. Brink, K,. K. priester te Breda en ds. G. Horreus de Haan, te Bergum. Men meldt uit HaarlemDe slager uit Leimuiden, die de vergiftigde worst verkocht, heeft verklaard het varken, dat 100 pond woog, te hebben gekocht voor f0,10 per pond. Ziekteverzekering. Naar wy uit betrouwbare bron verne men, is de indiening by de Tweede Kamer van het ontwerp op de ziekteverzekering door den minister van Binnenlandsche Zaken tot een later tijdstip uitgesteld. N.Ct. Zondag ontsliep in het Diaconessen- huis te Haarlem de heer Bottemanne, geboren te Dordrecht 27 November 1829. Tot 1902 was de overledene Staatsopziener over de visscherijen in de Schelde en in andere rivieren. Ruim twintig jaren was zijn standplaats Bergen op Zoom. Onder zijn bestuur zijn indertijd de pachtsommen der visscherijen buitengewoon toegenomen, tengevolge waarvan de schatkist met mil- lioenen werd gebaat. De heer H. Gorter schrijft in het Twentsche s.-d. weekblad De Nieuwe Tijd dat hij tengevolge van het aannemen van de bekende conclusie tegen de Marxisten zich verplicht acht ontslag als redacteur van dat blad te nemen. Hij kan thans geen verantwoordelijken post meer in de partij vervullen en evenmin politieke debatten met tegenstandei's aangaan. Wanneer de federatie het goedkeurt, hoopt dhr. Gorter medewerker te blijven. Mr. W. C. J. J. Gremers, oud-vice- president van het Gerechtshof te Arnhem, enz., geb. 17 Januari 1818, ligt ernstig ziek. Mr. Gremers promoveerde in 1842 aan de universiteit van Groningen, zijn ge boorteplaats. In September 1887 nam hy zitting in de Tweede Kamer voor het district Almelo in September 1891 her kozen door dat district, bedankte hij voor de benoeming, teneinde aan de kiezers ge legenheid te geven aan zijn vriend en naasten geestverwant dr. Schaepman die in het district Wyk by Duurstede ge vallen was, een zetel te verschaffen. In September 1893 werd mr. Cremers lid van de Eerste Kamer voor Gelderland, in 1902 legde hij dit mandaat neer. Mr. Cremers, die //clericaal" is, is een broeder van wijlen mr. E. Cremers, het liberale Tweede-Kamerlid voor Zuidhorn en oud minister. Hij is ruim 88 jaar oud. Zaterdagmiddag ontving H. M. de Koningin het Goesche Kamerlid Jhr. mr. A. F. De Savornin Lokman in particuliere adiëntie op Het Loo. (Vad.) Êen vischkooper te Amsterdam wordt verdacht zich op de volgende wijze aan diefstal van visch te hebben schuldig gemaakt. Toen hij zich onlangs met zijn schuit bij Urk bevond, werd hem door een Huizer koopman opgedragen een vracht haring naar Huizen te brengen. Hij voldeed aan die opdracht, maar loste niet alles aan den wal. Met een achter houden gedeelte stak hij naar Vplendam over en verkocht ruim 5000 stuks aan den afslag. De zaak is in handen. De luitenant ter zee le klasse P. W. de Leur, aanvaardde heden het bevel over Huls kanonneerboot Bulgia te Ylis- siogen. De ministers van oorlog en marine breDgen Woensdag een bezoek per torpe doboot aan Ter Neuzen en Ellewoutsdijk. Zij zullen te lissingen aan boord gaan. Te Klundert is uit het Holl. Diep op- gevischt het in staat van ontbinding ver- keerepde lijk van een man, gekleed in regenjas en met waterlaarzen aan, ver moedelijk een der opvarenden, verdronken bij het zinken van „de Stad Brussel". Ook is op het Hollandsch Diep ter hoogte van den Moerijk een schippersknecht dooreen wind vlaag overboord geslagen en verdronken. le Vlaardingen wilde een milicien gisterenavond terugkeerende naar zijn garnizoensplaats, op het station op den trein stappen, toen deze nog in beweging was en had daarbij het ongeluk tusschen den trein en het perron te geraken, De ongelukkige, wien een hand werd afge reden, en die overigens aan andere li- chaamsdeelen werd gekwest, is, na voor- loopig op hst station verbonden te zyn naar het ziekenhuis alhier vervoerd, waar hem beide armen zijn afgezet. Een 15-jarige loodgietersjongen viel te Rotterdam uit de dakgoot van een in aanbouw zijnd huis, en werd zwaar in wendig gekneusd, met gebroken beenen, een ernstige hoofdwond en bewusteloos opgenomen. Hij stierf aan de gevolgen. De stoomtram heeft bij Buiksloot een 15-jarig meisje overreden en verpletterd. Het meisje passeerde de rails, niettegen staande zij was gewaarschuwd voor het haar dreigend gevaar. Een dienstmeisje te Slanharen wilde het kind van haar meesteres voor een lichte ongesteldheid wat ingeven en gaf droevige onoplet tendheid het verkeerde fieschje, zoo dat de 2-jarige kleine onder hevige pijnen overleed. Vrijdag j.l. zou in een der Twentsche gemeenten een huwelijksvoltrekkingplaats hebben. Zy dreigde niet te zullen door gaan, omdat de ambtenaar van den bur gerlijken stand der veraf gelegen woon plaats van den bruidegom in Nederland Biet op tyd, immers j.l. Woensdag, had verzonden de verklaring, dat tegen het voorgenomen huwelijk geen stuiting was beteekend. Donderdagochtend werd de bewuste ambtenaar reeds telegrafisch herinnerd aan de toezending van het bewuste certificaat, echter zonder resultaat. De telegrammenwisseling werd Vrijdag voortgezet, omdat de ouders van den bruidegom, die vér in Duitschland wonen, Zaterdagochtends vóór vijf uur moesten vertrekken en hunne toestemming was noodzakelijk. Door de welwillendheid der postadministratie kwam de met de vol trekking van het huwelijk belaste amb tenaar van den burgerlijken stand even voor middernacht in het bezit van het juist aangekomen certificaat, waarna te middernacht de huwelijksvoltrekking plaats had. (N. E. C.) In verschillende Russische steden en wel voornamelijk in de Poolsche, is de boycot uitgesproken over de Duitsche koopwaren, om te protesteeren tegen het uitzetten van Russen uit Duitschland. Een aan den drank verslaafd echt paar te Koschmin wildé zich onlangs geld verschaffen, om zich te bedrinken. De vader schreef daarom aan zijne elders wonende dochter, dat haar moeder eenige dagen geleden gestorven en begraven was. Hij had veel kosten gehad en verzocht zijne dochter, hem geld te sturen. Het meisje deed dit, en het zuur gespaarde sommetje werd in drank omgezet. Kort daarna schreef de man weer dat hij in het ziekenhuis lag en niets voor het graf van zijne vrouw kon doenof zij hem weer geld wilde zenden. Het meisje kocht een krans en ging, met geld bij zich, naar Koschmin, om zelf voor alles te zorgen. Toen zij het ouderlijke huis binnen k\yam, vond zij daar, tot haar schrik, hare dood gewaande moeder smoordronken te bed liggen. Te Londen is in den nacht van Donderdag op Vrijdag een zeer merk waardige en brutale bankdiefstal gepleegd. De brandkluis van de „London and County Branch Bank" in de St. James's-street werd geforceerden de dieven maakten zich uit de voeten met een buit van 12.000 gulden in specie. Hoe het den dieven mogelijk is geweest het gebouw binnen te komen is tot dus volkomen onopge helderd gebleven. Ook zijn geen sporen ontdekt welke zouden kunnen leiden tot aanwijzingen omtrent de daders. Men schrijft uit Parijs aan de Nieuivt Courant Het in een wereldstad schijnbaar onbe duidende geval van een werkman, die een vrouw en vier kinderen heeft en zich om het leven brengt, krijgt een bijzondere beteekenis in dezen tijd, waarin de sociale eischen en de uit deze voortvloeiende werkstakingen de hoofden der Parijsche werklieden ten eenenmale op hol brengen. Een dergelijke betreurenswaardige gebeur tenis wekt dan ook heden algemeen op zien en de meeste bladen weiden er over uit, behalve de organen der socialisten, die er natuurlijk niet bijzonder de aan dacht op vestigen. Alexandre Chemin, mecanicien in een fabriek, waarin hij sinds 7 jaar gewerkt had, was gedwongen ge dwongen geweest den len Mei te gaan staken, om te doen als zijn kameraden. Tegen zijn verwachting duurde de staking aan zijn fabriek voort. Met een huishouden van zes personen gezegend, nam hij dus weer moedig het werk op, maar den tweeden dag werd hij door zijn collega's, ie voortgegaan waren met staken en hem wingen wilden het werk weer neer te leggen voor lafaard en afvallige uitgemaakt. Misschien wel onder den indruk hunner bedreigingen heeft de ongelukkige in zijn wanhoop een eind aan zijn leven gemaakt. Het rampjaarIn San Francisco zijn dezer dagen weer krachtige aard schokken gevoeld, welke veel ontsteltenis teweegbrachten. Maar heel wat ernstiger berichten worden gemeld uit het Michi gan Schiereiland, het gebied dat gelegen is tusschen Eriemeer en Huronmeer. Op tal van pnnten in dat uitgestrekte en zoo bij uitstek houtrijke gebied, woeden bosch- branden. Boerenhoeven en woningen van houthakkers zijn bij honderden vernield. De schade aan de bosschen is enorm. In Noord-Wisconsin zijn 8 steden in vlammen opgegaan. Naar tot dusver bekend werd, zijn 30 personen omgekomen. Een bosch oppervlakte van 200 vierk. Eng. mijl is kasalgebrand. De groote boschbrand, die in Wis consin en Boven-Michigan heeft gewoed, is gestuit. Een totaal oppervlak van 100 vierk. K.M. is verwoest, vier dorpen en een groot aantal afzonderijk liggende boer derijen zijn uitgebrand. Een twaalftal personen zijn omgekomen en men is zeer ongerust over het lot van veel anderen, van wie men niets heeft vernomen. Hon derden huisgezinnen hebben geen onderdak. Vele spoorlijnen zijn vernield en de ver binding met de verwoeste landstreek is verbroken. De geleden schade wordt op 3 millioen dollars geschat. Te Parijs is een groote bijeenkomst gehouden van vertegenwoorders van auto mobielfabrieken en aanverwante artikelen. Daar zijn gewichtige besluiten genomen, maatregelen van verweer tegen de vakver- eenigingen der werklieden. Van niet minder dan 17 patroonsvereenigingen waren er vertegenwoordigers opgekomen ter ver gadering. Het stuk, dat de vergadering als uitkomst van de beraadslagingen heeft opgesteld, is aan de bladen medegedeeld. In dat stuk staat de meening uitgedrukt, dat de werkstaking van den laatsten tijd niet een economische beweging is, maar een revolutionaire beweging. De patroons der automobielfabrieken willen dan ook niet, dat in de fabrieken, waar nog gestaakt wordt, het werk zal worden hervat anders dan onder de oude voorwaarden. Voorts hebben zij beslotenden achturigen of negenurigen werkdag te weigerente weigeren de zoogenaamde Engelsche week met een vrijen Zaterdagmiddag en 60 betaalde arbeidsuren voor 54 uren werk te weigeren collectieve verzoeken het loon betreffende in te willigen en in 't bijzonder te weigeren de afschaffing van stukwerk. De patroons verbinden zich, gedurende een staking geen werkman in dienst te nemen, zonder advies van de kamer van fabrikan ten, waartoe de patroon behoort. Voorts hebben de patroons met algemeene stemmen besloten tot het vormen van een weer- standskas tegen de stakingen. Tot het weerstandsfonds zullen de fabrikanten bij dragen naar verhouding van het jaar- lijksche loon, dat zij uitkeeren. Elk geeft 2 pCt. van het loonbedrag voor de kas; dat maakt op een jaarlijksch bedrag van 300 millioen francs, 6,000,000. Ten slotte is er een commissie benoemd, die de oprichting van een algemeenen patroonsbond in studie zal nemen. Over de misdaden en de straffen van den schoenmaker te Marrakesch, die niet minder dan 39 jonge Arabische meisjes heeft vermoord, worden nieuwe opzien barende bijzonderheden bekend gemaakt, die tegelijkertijd een voorstelling geven van de vreeselijke opwinding, welke zich van de bevolking heeft meester gemaakt. De moordenaar was zelf geen Arabier, doch een neger van Missina, die vroeger te Tanger, geholpen door hetzelfde wijf, dat hem te Marrakesch zijn slachtoffers toevoerde, een meisjeshandel dreef en zoo als naderhand is gebleken, ook daar der gelijke misdaden heeft bedreven. Sedert zijn arrestatie werden de neger en zijne medeplichtige dagelijks na herhaalde vree selijke stokslagen op de voetzolen op den rug van een ezel gebonden, door de stra ten van Marokkesch gereden en aari de woede van de bevolking prijsgegeven. Toen het doodvonnis geveld was, werd aan het verzoek der bevolking voldaan en het misdadigerspaar aan het volk over gegeven. Eerst wilde men beiden met petroleum begieten en dan in brand steken. Later besloot men echter ze te kruisigen, omdat dit voorden pijnlijksten dood wordt gehouden, daar de gekruisigden onder het vreeselijkste lijden dagen achtereen aan het kruis kunnen leven. De neger was reeds aan het kruis genageld en men was juist van plan zijn medeplichtige de spij kers door de handen te slaan, toen op grond van een door den Maghzen uitge vaardigd bevel de terechtstelling moest worden geschorst, daar deze te Fez moest plaats hebben. De gekruisigde misdadiger werd daaiom van het kruis gerukt en in een vreeselijken toestand op een ezel ge bonden. Hetzelfde geschiedde met de vrouw. Beiden werden vervolgens onder veilige bewaking naar Fez overgebracht, waar hen wel, zoo zij de sulstanstad nog levend bereikten, een pijnlijke dood zal hebben gewacht. Te Londen is het huwelijk voltrokken van Waldorf Astor, oudsten zoon van den Amerikaanschen milliardair, met mevr. Songborne Shaw. Deze, die vroeger too- neelspeelster was, trouwde op 18-jarigen leeftijd met Shaw, een bankier, maar zij bleef slechts 5 jaar met hem getrouwd. Bij 't huwelijk droeg zij een kroon, waarin de beroemde diamant Sancy schitterde, waarvan de waarde op een half millioen dollars geschat wordt. Dit juweel behoort tot de 12 schoonste diamanten, Karei de Stoute droeg het in den slag van Nancy daarna kwam de steen in handen van Ja cobus I, koning van Engeland, werd ge kocht door kardinaal Mazarin en behoorde ook aan Lodewijk XV en Marie An toinette. In den nieuwen druk van Meyer's Konversations Lexicon wordt echter van dezen historischen diamant verteld, dat hij zich in het bezit bevindt van een In disch vorst. Nog in 1835 werd hy voor een half millioen roebel aangekocht voor den Tsaar. (De beroemde steen ontleent zijn naam aan een zyner bezitters, den Hugenoot Sancy. Deze edelman werd als gezant naar Solothurn gestuurdhy ont ving toen aanzegging van Hendrik III, als onderpand den diamant achter te laten. Een bediende, die den kostbaren steen aan den Keizer zou overbrengen, werd onderweg vermoord. Van te voren had hij echter nog tijd gevonden, den diamant in te slikken. Sancy, die reden had zulks te vermoeden, liet het lijk openenen waarlijk, de steen werd in de maag teruggevonden). In de Transvaler, het Johannes- burgsche weekblad, komt een ernstige waarschuwing voor tegen een trek naar irgentinië. Het blad heeft een circulaire in handen gekregen, waarin zoogenaamd inlichtingen worden gegeven aan wie daarheen willen. Het blad zegt, dat zijn inlichtingen over Argentinië vol droeve klachten zijn. „Het gaat metdemeesten zeer slecht, en zij zitten als aan de ri vieren van Babel te weenen.'1 Onder het uitvoerend comité voor den nieuwen trek zijn vier leden van de familie Koek Ieder die trekt moet ten minste 300 pd. st. De Transvaler ontraadt een ieder om zoo zijn geld te wagen. Ellende zal de uitkomst zijn. Door den buitengewonen regenval heerscht in Wurtemberg op het oogenblik watersnood. De rivieren zijn buiten hare oevers getreden en hebben groote uitge strektheden land onder water gezet. Nog steeds houdt de regen aan en de toestand wordt hoe langer hoe erger. De thermometer is in Spanje in ver- sohillende provincies beneden het vries punt gedaald. Zaterdag en Zondag heeft het te Segovia en Avila in de Pyreneeën eu in het Guadaramagebergte hard ge sneeuwd. Het kasteel, waar koning Alfon- sus van plan was zijn wittebroodsweken door te brengen, ligt onder de sneeuw. Te Versailles is de jonge dieren temmer Robert bij eene voorstelling in het leeuwenhok aangevallen door eene leeuwin en vervolgens ook door een leeuw. De bedienden trachtten de dieren door slaan met stangen en mestvorken tot loslaten te bewegen, maar het baatte niet. Toen begaf zich Robert's zuster Lisette, een meisje van 22 jaar, moedig in het leeuwen- hok. Zij dreef de leeuwin met zweepslagen terug, pakte den leeuw bij de manen en trok hem achteruit, zoodat haar broeder uit het hok kon komen, waarna zy hem volgde. Robert is ernstig, maar niet levens gevaarlijk gewond. Vrijdag 25 Mei. C o r t g e n e. Gemeentekamer, door den cal. Annapolder 11 uur herstel enz. tot 30 April 1907 der werken. Aanwijzing 18 en 21 Mei 1011 uur. Bestekken k 50 cent bij dhr. Roelof. Vlissingen. De levering aardappelen voor de soldaten-menages alhier gedu rende het tydvak van 1 Juni tot 15 Juli is opgedragen aan dhr. A. Pierens voor f2.68 per H.L. TELEGRAMMEN. 's-Gravenhage. - Tweede Kamer. Arbeidscontract. Ondanks de krachtige bestrijding door dhr. Lohman, die gevallen van onmacht wilde buitensluiten, is aan genomen art. 1638</ betrekkelijk rentever goeding (naar gelang van vertragingstijd) van 5 tot 50 pet. aan den arbeider bij niet op tijd betalen van loon. Op voorstel van de commissie van rapporteurs werd echter de rechter bevoegd verklaard het bedrag dan te beperken tot zoodanig bedrag als hem met het oog op de omstandigheden voor het geval billijk zal voorkomen. Voorts is aangenomen art. 1638r, rege lende de gevallen waarin bij loonbetaling schuldvergelijking is toegelaten, na ver werping 'met 33 tegen 30 stemmen van een door dr. Drucker bestreden amendement van dhr. De Waal Malefijt, die ook schuld vergelijking wilde mogelijk maken, al be stond omtrent aan den arbeider gedaan voorschot enz. geen schriftelijke verklaring. Amsterdam. Het dagblad De Telegraaf verneemt uit Kota Radja. Een ontvluchte veroordeelde heeft den luitenant Watezen, ridder der militaire Willemsorde, zware verwondingen toegebracht. GOES, 22 Mei 1906. De geringe aanvoer van granen moest wat tarwe aangaat weer iets lager worden afgegeven. Oude tarwe f o,k f o,Nieuwe tarwe f6,30a f6,8o.Wintergerst per iookilof7,50^7,75. Haver per 100 kilo f o,k f o,Bruine boonen f 7,50 a f9.Karwijzaad f cy st f o,Koolzaad f o,a f o,Kroon- erwten f 8.— a f 8,50. Groene Erwten f o, a fo, Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 0,98 a f 1,10 middenprijs f0,52, part. fo,per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 3,20 5 f 3,30 middenprijs f 0,80, part. f o,per 25 stuks. De aanvoer van boter en eieren was ruim. Opgaaf van de Landbouwmaatschappij. Boter f0,98 a fl.lo per K.G., rekenprijs f 1,02 per K.G. Eieren f3.20 a f3.30 per 100 stuks, reken- prijs f3.20 per 100 stuks. VLISSINGEN, 22 Mei 1906. Boter fi a f 1,10 per K.G. Eieren f3,40 a f3,60 per 104 stuk. ROTTERDAM, 21 Mei. Binnenland sche granen. Tarwe. De aanvoer was wederom kleiner dan vorige week. Voor de allerpuiksfe Essex, die weinig voorkomt, doch gezocht is, kan beduidend boven de hoogste noteeringen wor den bedongenoverigens ging de verkoop tot vorige prijzen maar traag. Per 100 kilo f8 a f9. Rogge onveranderd. Per Heet. f 5,25 a f5,85. Gerst en Haver zijn als opgeruimd te beschouwen en zal hiervan de noteering tot den nieuwen oogst worden gestaakt. Witte boonen. De enkele aangeboden partijtjes brachten f 10 tot f 13,50 per heet., naar kwaliteit op. Bruine boonen onveranderd. Per heet. f7 a f9,75 en enkele puike blanke partijtjes iets daarboven. Blauwe erwten met weinig aanbod en goede vraag iets hooger verkocht. Per heet. f9 a f 10 naar kook en kwaliteit. ROTTERDAM, 21 Mei. Buitenland- sche granen zeer stil. Rogge per 2100 kilo's. 74/75 k°. Helena dagelijksch gewacht f154. Gerst per 2000 kilos. 65/66 k°. Zwarte Zee uit zeeboot f 121 a f119; 63/64 k°. dito stoo- mend f I25. Haver per 100 kilo's. 38 k°. Amerik. uit zeeboot f 7. V oererwten per 80 k°. Petersburger f 7 dito geboden/gestoomd f6.75. Maïs per 2000 kilos. Amerik. Mixed f119 a f126; dito dito uit zeeboot f113 k f112; dito dito uit zeeboot gestort f 109 k f108; Novorossisk f 123 dito uit zeeboot f 120. MEELBERICHT, 21 Mei. Buitenaf is de stemming zeer vast en zijn speciaal de offerten van Noord-Amerika veel hooger. Inmiddels gaat hier zeer weinig om tot geheel onver anderde prijzen. HedenMarkt vast en onveranderd a 25 c. hooger. Prima qual. Inlandsch flï.5 f12,25. Eerste qual. Inlandsch f 10,25 k f 10.75. Prima Amerik. (Patent) f 12,5 f 13.Eerste qual. Amerik. (Straight) fn,a f 11.75. Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f 10k f 10,75 Extra puike qual. Hongaarsch f 14.25 k f 16. Eerste qual. Hongaarsch f a f Prima qual. Duitsch fa fEerste qual. Duitsche fa fPrima qual. Belgisch f 11.50 a f12.50. Eerste qual. Bel gisch f 10.25 a flï.Prima qual. Fransch fa fEerste qual. Fransch f 10.25 a f10,75. Inlandsch Roggebloem fk f Duitsche Roggebloem f k f Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto, incl. zak. ROTTERDAM, 21 Mei 1906. K o ffi e. Loco Java 32 '/2 c., dito Santos 25 '/j c. Suiker. Beetwortel- in kalme stemming. Mei-levering fg7/8 genoteerd. Geraffineerd kalm. T i n (bericht van de makelaars De Monchy Havelaar) opende nauwelijks prijshoudend. Banka Aug. f112 a f113 gedaan, doch sluit lager op de groote daling in Londen, Juni fill1/.,, Aug. f1091/,, Oct. f 108 gedaan en geboden. Katoen (bericht van de Makelaars De Monchy Havelaar) kalm. Liverpool noteerde te II.07 ureJuli/Aug. f 5.99, Nov./Dec. 5,73, Jan./Febr. 5,74. Petroleum onveranderd. AMSTERDAM, 21 Mei. Aardappelen. De prijzen waren als volgtFriesche magnum bonums f 1,30 a f 1,60, dito bonte f o,A f o, dito borgers fj.— a f3.dito blauwe f 2,50 a f4,90, dito poters fi,8o a f 2,30, Zeeuwsche bonte f 0,75 a f 1.dito blauwe f 1,20 a f 1,40, dito eigenheimers f5,ioaf6.dito poters f0,50, Duitsche Hamburgers f4,50 a f5,20, dito blanke f 1,40 a f 1,50 dito roode f 1,60 a f 1,90, dito blauwe f 1,80 a f 3.30, Geldersche blauwe f 2. a f2,25,zand thomassen f4,50 af5-dito eigen, heimers f 1,20 a f o,Saksische jammen f 1,60 a f3,60. Malta's 7V2 en 10 cent, dito spring I4 a 14'/2 c. per kilo. Aangevoerd 7 ladingen. Het BESTUUR der CHR. SCHOOL te Axel vraagt van Ger. beginselen. Traktement 50 gld. boven wett. minimum. Brieven aan het Hoofd der School P. VAN VLIET. Het BESTUUR der CHR. SCHOOL te Axel ('t Spui) vraagt een Salaris f 100 boven wett. min. AdresS. K. LAANSMA, H. d. S. van den verplaatsten Goud- en Zll- verhandel met reparatie-inrichting. Ondergeteekende hoopt door een prompte bediening het vertrouwen van het publiek van Domburg en Omstreken zich daar eveneens waardig te maken.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3