Bnltenlandsch Overziebt. Gemengde Berichten. Kerknieuws. De een of andere eilander heeft de kwade kans gehad, dat zyn vrouw is weggeloopen. Hy weet echter, waar ze zich ophoudt, en zendt haar een brief. Deze brief bestaat uit de volgende deelen lo. Een half uitgerafeld vlechtwerk in den vorm van een tasch. 2o. Een laddertje van een decimeter ongeveer. 3o. Een lapje stof met een gat er in. 4o. Een half verbrand stukje hout. 5o. Een peperkorrel. 60. Eenige haren. Deze brief luidt na vertaling aldus Ik kan je niet missen. Je werk in mijn huis is nog niet afgedaan en alles is in de war (uitgerafeld vlechtwerk, zinnebeeld van den gebroken echt en van het onvol tooide). Kom daarom zoo spoedig mogelijk terug. Ik zal je helpen (laddertje om in huis te komen). De kleeren zijn versle ten (stof met gat er in). Het vuur is uit. Er wordt geen eten gekookt (half ver brand stukje hout). Ondanks alles heb ik je lief (peperkorrel) en zal sterven van wanhoop, als je niet te rugkeert (uitgerukte haren). Volgens den deskundige, die mij den brief verstaanbaar maakte, begrypt ieder eilander den inhoud van het schrijven. Ons Westerlingen is het eenvoudig on verstaanbaar. De symbolische phantasie is in ons al zeer weinig ontwikkeld. Een worm is een worm en voor het smade lijke, dat er in gelegen is, wanneer het lichaam van den fleer der Schepping" ten prooi wordt aan het nietig gedierte, dat hy onder zijn zool verpletterde, heeft menigeen geen oog. Door de vrijzinnige pers doet het vol gend bericht de ronde In een schrijven uit den Gelderschen achter hoek aan de Am. C r t. wordt er over geklaagd dat er in een korten tijd tweemaal een onder wijzer bij het openbaar onderwijs werd benoemd op een «christelijke" school. Dat maakt de voor standers der «christelijke" school angstig. En ons dunkt met reden, want óf de nieuw be noemden, zoo ze zich vroeger op de openbare school wel bevonden, kunnen in de «christelijke" niet op hun plaats zijn, óf ze neigen eigenlijk naar de «christelijke" maar dienden vroeger «het ongeloof" om der wille van het lieve geld. Dat kunnen toch ook de ware broeders niet zijn. Tenzij men rekent met een derde mogelijk heid, n.l. dathetsommige»christelijk"-onderwijs- mannen minder om de zaak zelve te doen is, dan wel om politieke munt. De staart van dit betoog nu eens wegge laten, want daar zit gif in, heeft de vrij zinnige pers volkomen gelijk. Dat benoemen van openbare onder wijzers aan de chr. scholen achten wij een ramp, het verderf voor de chr. school. Wij zijn dankbaar wanneer er van onze school een hypocriet naar de staatsschool overloopt en wij zouden de openbare onderwijzers met tientallen gaan inhalen Men zij toch gewaarschuwd, en lijde liever schade in Gods weg, dan gemak of voordeel te willen behalen op eigen gekozen sluippaden Het vrouwenkiesrecht neemt ook in Engeland de vrouwenharten in beslag, en den meesten last hiervan heeft de eerste minister Campbell Bannerman. Zaterdag ontving hij een vrouwendeputatie sterk 550 /;man," in de groote zaal van het Foreign Office. Negen vrouwen voerden het woord, enkelen zeer heftig. Zekerejuffrouw Ashton betoogde, met de gebalde vuist op tatel, //dat vrouwen minder drenken zijn dan mannen en minder misdadig. Waarom moeten wij dan van de burger rechten buitengesloten blijven En een andere dame, mej Booth, namens 300 duizend meisjes en vrouwen uit de Engelsche katoennijverheid sprekende, was nog welsprekender. De minister ant woordde hoogst hoffelijk, doch beloven deed hij niets. Heel Frankrijk is onder den indruk over den uitslag der herstemmingen voor de Kamer van Afgevaardigden. De cleri- calen zijn onder den indruk van verplet terende nederlagen de socialisten juichen over behaalde triomfen. Nagenoeg overal zijn door de nationa listen (vrije voortzetting der vroegere mo narchalen) de socialisten verdrongen. Het liberaal-radicaal-socialistische „bloc" wint in het geheel 50 zetels. Onder de geko zenen is ook Labori, de verdediger van Zola en Dreyfus. Evenals te Londen Zaterdag hebben te Parijs Zondag de vrouwen die het stem recht begeeren, daarvan blijk gegeven, doch op minder fatsoenlijke en nog luid ruchtiger wyze. Een tiental fiacres een een jan-plezier, vol dames die banieren in de hand hadden met het opschrift,,de vrouw eischt stemrecht" trokken door de straten. De dames zongen luid en strooi den brochures rond. Kenmerkend zal in de nieuwe Kamer zyn dat de sterkst sprekende karakters er in zullen ontbreken. Het peil is nog weer meer gedaald. De radicale voorzitter Dou- mer had gelijk dat hij onder deze om standigheden geen herkiezing wenschte. Nu wordt Brisson voorzitter. De vuur- roode socialist Clemenceau, die bij de jongste werkstakingen aan de soldaten beval in geen geval bij de oproeren tusschen te treden, tengevolge van welk advies in 't eerst enkele soldaten zich door het grauw jjeten doodschieten, zal nu wel spoedig voor reactionair worden uitgekreten. Want het socialisme in al zijn schakeeringen is nu de baas in de Kamer, en zal de zweep gevoelig op de ruggen der ministers doen neeakomen. Arm FrankrijkMaar ook arm Neder land, want te avond of morgen vergaat 't u ook zooindien gij u niet bekeert Het behoeft niet gezegd te worden dat men in Rusland goed toeziet tot zelfs op de minst beduidende daden van den Keizer en van de Doema. Deze twee worden tot nog toe als malkaars tegen voeters bbschouwd. Doch wijze omgang en een taktiek van geven en nemen zul len veel kunnen bijdragen tot het verkrij gen eener gewenschte saamwerking. Van beide gaven èn de Czaar in de Doema dezer dagen blijk. Jn de Maandag gehouden zitting der Doema werd een schrijven van den eersten minister Goremykin aan den voorzitter der Doema besproken, waarin medegedeeld werd, dat het Adres van Antwoord den tsaar niet door een deputatie van afge vaardigden overhandigd diende te worden, doch uitsluitend door den president der Doema. De Kamer besloot in dien geest te han delen, aangezien het uitsluitend een kwestie van vorm was en om zoo iels een eonilict met de regeering niet mocht worden geris keerd. Hierna werd tot de orde van den dag overgegaan ter onderzoeking van de geloofsbrieven. Niet minder verstandig gedroeg zich Zaterdag de Tsaar. Toen de president van de Doema Moerontseff hem ten paleize met zijn verjaardag kwam feliciteeren werd hij vorstelijk ontvangen. Een prachtige staatsiekoets had hem van het Peterhofstation naar het Paleis gebracht. De Keizer gaf hein hartelijk de hand en presenteerde hem aan de beide Keizerinnen wie hij de hand kuste. Tijdens het Te Deum aan het déjeuner ten Hove had hij een eereplaats, een attentie, die een goeden indruk heeft gemaakt en voor velen een voorbode van een overeenstemming die ten slotte tusschen Nicolaas II en de ver tegenwoordigers van zijn volk zal tot stand komen. Zooals men deze weken te Kattendijke en Wilhelminadorp in de weer was en is voor de verkiezing van een lid van den gemeenteraad met een agitatie, die zelfs de omgeving interesseeren gaat, zoo is men nu in 't groot in België doende om de menschen op te warmen voor de Kamer verkiezingen. In den //Polder" blijven de menschen er goede vrienden bij, maar in België gaan dergelijke stemmingen altijd met kabaal en moordaanslag gepaard. Hierin ligt 't ver schil. Maar de overeenkomst ligt hierin dat het een stuivertje op zijn kant is wie 't winnen zal. De liberalen wij spreken nu weer over België, en alleen over België zijn by voorbaat van de overwinning zeker, sterk door hun bygeloof aan voorteekens, nu bij de gemeenteraadsverkiezingen te Seraing de socialisten het gewonnen heb ben, en de gemeenteraad hierdoor in handen van de vereenigde liberalen en socialisten kwam. Zoo zal 't, zeggen zij, Zondag ook gaan bij de Kamerverkie zingen. Dit is zeker dat de clericale partij zwaar gehavend uit den strijd zal komen. En onmogelijk is 't niet dat de Kamer een of twee stemmen, evenals bij ons, meer derheid aan de vrijzinnigen geeft. Maar hoe onder zulke omstandigheden regeeren mogelijk zal zijn door een partij die wel mannen met idealen, doch geen geschoolde staatslieden onder haar leden telt, en daarbij, net als by ons, zoo weinig aan eengesloten is, anders dan in den afkeer voor de clericalen Wy zijn er wel nieuwsgierig naar. Gelijk als in Frankrijk zal ook in België het socialisme toon en leiding aangeven in het koor der democraten. Anseele heeft 't voor twee jaar al tot de oud-liberalen gezegdgij zult rood zyn of gij zult niet zijn. Dat is het lot van elke partij die leeft uit het beginsel der revolutie. In Hongarije trekt de aandacht het besluit der Kossuth-partij om in afwijking van hetgeen tot dusver gewoonte was, bij de opening van den Rijksdag in het konink lijk paleis te verschijnen. Tot dit besluit is de paTtij gekomen na een redevoering van Kossuth op een conferentie der onaf hankelijkheidspartij, waarin hij o.a. zeide «De partij heelt na jarenlangen strijd de meerderheid verkregen, maar het is haar plicht de rechten der meeiderheid met gematigdheid en voorzichtigheid te laten gelden, te meer omdat ze tot een coalitie behoort, waarin geen der vereenigde partijen hare beginselen onvoorwaardelijk geheel en al in toepassiug kan brengen. Het volk heeft bij de verkiezingen duidelijk te kennen gegeven, dat het schip van staat in de richting die de Kossuth-partij heeft aangegeven, moet worden gestuurd". Gelijk altijd en overal, als de revolutie haar zin krijgt, wil zij ook wel een oogenblik buigen zelfs voor den Koning. In Duitschland is men nog niet ver- teederd door de schitterende, hartelyke ontvangst die den Duitschen burgemeesters van de ryks- en plaatselijke overheden in Engeland is te beurt gevallen. Een der invloedrijkste bladen, de Lokal Anzeiger, laat zich als volgt uit „Deze betoogingen, hoe enthousia°tisch ook, hebben het Duitsche volk yskoud gelaten. De sedert eeuwen voortdurende kuiperijen der Engelschen en de verdacht makingen, waaraan de Engelsche pers zich dag op dag te buiten gaat, hebben het Duitsche volk voorzichtig gemaakt. Beroepen te Oudewater 8. v. Dorp, cand. te Hazerswoudete Hiaure A. A. v. Wessein cand. te Dordrecht. Bedankt voor Amerongen door H. W. Crentzberg te Wyk aan Zee. Geref. Kerken. Beroepen te Bolnes H. Mulder te Zaain- slag (B)te Raard J. M. de Jong, eand. te Sneekte Zwolle G. Wielinga te Delft. Bedankt voor Duisburg door A. H. op 't Holt te Nuaspeet; voor Oud Loos- drecht door E. A. Groenewegen te West maas voor Zevenhuizen door N. H. Boukema te Aalden. De Commissie, werkzaam in het belang van den coöperatieven aankoop van kunst meststoffen en krachtvoedermiddelen, in het ressort van het Rijkslr.ndbonwproef- station Goes, bij verkorting C. M. V. vergadert Maandag 28 Mei e. k. in de z/Prins van Oranje" te Goes te 1 uur. Agenda. 1. Presentielijst. Opening. Notulen. 2. Rekening over 1905. Be grooting 1906. 3. Voorstel om de bijdrage voor 1905 per vereeniging te stellen op f2. 4. Voorstel om de bijdragen der ver- eenigingen voortaan vast te stellen in evenredigheid van de aangekochte mest stoffen en voederartikel en 0ver 't afgeloopen jaar. Deze bijdrage wordt bepaald op de al- gemeene vergadering en bedraagt minstens 15, hoogstens 25 et. per f1000, die voor den aankoop besteed zijn. 5. Voorstel om het overzicht der aan gekochte hoeveelheden meststoffen en voe dermiddelen te laten drukken. 6. Wijzigingen van het reglement: Art. 2. Splitsing van Zuid-Beveland in twee kringen. (Reeds besloten nader te bespieken). Art. 5. De tweede volzin ver vangen doorde reiskosten van één af gevaardigde per kring worden met de verblijfkosten betaald uit de algemeene kas. Art. 6. Punten ter bespreking op de algemeene vergadering worden vóór den lsten April opgegeven aan den secretaris; deze zendt vóór 15 April een voorloopige agenda aan de secretarissen der kringen. Aanvullingen] van deze agenda moeten vóór 1 Mei in 't bezit zijn van den secre taris, die de volledige agenda half Mei aan de verschillende kringen doet toekomen. 7. Voorstellen tot wijziging en aanvul ling der formulieren A, en A2. In behan deling moeten komen de uitgestelde voor stellen van kring Zeeuwsch-Vlaanderen O. D. Aangezien het plan bestaat de open bare controle in 1907 af te schaffen en over het geheele land algemeene voor waarden in te voeren, wordt in overwe ging daar thans zoo weinig mogelijk ver anderingen aan te brengen en zich te bepalen tot de volgende a. Indien de meststof bij aankomst blijkt verhard te zijn, en daardoor onuitstrooibaar, wordt een [korting toegepast van 5 cent per baal b. Maatregelen tegen het leveren van mest stoffen in onvoldoende balenc. Nauw keurige omschrijving van monsterneming; d. Boetebepaling tegen levering van on- voldoennd gewicht per baal, al is de be dongen hoeveelheid aanwezig. 8. Aangezien het plan bestaat de algem. voorwaarden eerlang vast te stellen, te bespreken in een vergadering van Direc teuren der Proefstations, handelaren en afgevaardigden van vereenigingen, twee afgevaardigden aan te wijzen, om op die verg. de C. M. V. te vertegenwoordigen. 9. Beperking van maatregelen om de knoeierijen in meststoffen- en voedermid- delhandel te voorkomen. 10. Verhouding tusschen de C. M. V. en de C'". tot aankoop van Chilisalpeter bij. verkoops. 11. Voor stellen van Boschkapelle en Walcheren. Vlissingen. Hedenmiddag omstreeks 1 uur kwam hier de buitenhaven binnen stoomen H.M. Torpedoboot „Semeroe" en schutte direct in de kleine sluis. Met den sneltrein 11,44 arriveerden alhier een twaalftal dames en heeren uit den Haag die zich aan boord van een tweetal sleepbooten begaven om onder geleide van den directeur en den onder directeur van De Schelde de heeren J. t Raalte en inr. Jan Smit den (laatsten) proeftocht van de torpedo Luctor et Emergo op de Schelde bij tc wonen. Wissekerke, Heden Dinsdag werd al hier door het bestuur van den Calami- teuzen Vlietepoldcr aanbesteed het ver beteren en onderhouden der waterkee- rende werken over den dienst 1906/7. Ingeschreven werd door de h. h. J. de Bree Fz., Terneuzen, f9898; J. J. Dron- kers, Kapelle, f9795; en W. Dekker, Veere, f9658. Aan den laagsten inschrij ver werd het werk gegund. Raming f9111,11. Goes. In de Zaterdagmiddag alhier gehouden vergadering der R. K. Centrale Kiesvereeniging „Goes" werd met alge meene stemmen besloten, zich in beginsel te verklaren voor de oprichting van een provincialen bond van R. K. kiesvereeni- gingen voor Zeeland, over welk punt Zon dag 27 Mei, a.s. met andere kiesvereni gingen uit Zeeland, een bespreking zal plaats hebben te Middelburg in het St. Vincentius-gebouw. Als afgevaardigden naar de gemeenschappelijke vergadering te Middelburg werden gekozen de heeren Ch. Claessen, L. B. Mudde en B. Lambers, reap, voorzitter, secretaris en vice-voor- zitter der Centralede beide eersten te Goes, de laatste te Ovezande. (N.Z.Ct.) De Rykstelefoniste M. M. D. van Beek is met ingang van 1 Juni verplaatst van Goes naar Arnhem. Vlissingen. Door den inspecteur van het loodswezen is namens den minister van marine byzondere tevredenheid be tuigd aan de loodsschippera eerste klasse Sutherland en Verheul, alsmede aan de bemanning der loodsschoeners 1 en 10, voor hun manmoedig en beleidvolle red ding der equipage van het Engelsche viermastschip Kate Thomas en van het Engelsche stoomschip Blanefield op 1 Mei in liet Engelsche Kanaal, welke schepen met elkaar in aanvaring geweest waren. Naar het huis van bewaring te Mid delburg werd heden overgebracht de schip persknecht, V., die gisterenavond aan boord van het alhier liggend vaartuig „Twee Gebroeders" den schipper J. C. met een hakmes ernstig heeft verwond. In een Zaterdagavond gehouden ver gadering van metselaars, timmer- en opper lieden ia besloten niet te staken, maar aan de patroons te vragen een loonsver- hooging van 1 cent, met ingang 1 Juli en een van 2 cent met ingang van 1 Januari 1907. Hoedekenskerke. I11 de gisteren alhier gehouden vergadering van Ingelanden van het waterschap Hoedekenskerke zijn tot candidaten benoemd voor de vacature Dijkgraaf, de heerenJoost van der Linde, Jan Jasperse en C. Boogaard. De aftre dende dijkgraaf C. Boonman wenschte wegens hoogen leeftijd niet meer in aan merking te komen. Door den heer A. Salomé, ambtenaar bij den provincialen waterstaat in Zeeland te Middelburg, werd met gunstig gevolg het examen afgelegd als opzichter bij den rijks-waterstaat. Bij kon. besluit is toestemming ver leend aan A. S. Gratama, burgemeester van Hoofdplaat, om tot 1 Mei 1907 te Breskens te blijven wonen. Betreffende de in ons vorig nommer medegedeelde aanhouding en overbrenging naar het huis van bewaring te Middelburg van J. B. te Schore wordt ons het vol gende gemeldDoor de rijks- en gemeente politie werd Zaterdag reeds een partij goederen, toebehooreude aak den faillieten boedel van J. B., in beslag genomen op het erf van den heer M. te Schore, waar publieke verkooping van goederen werd gehouden, zoodat verondersteld wordt dat die goederen aldaar zijn gebracht om ze eveneens te doen verkoopen. Zondag werd een partij goederen, 0. a een groote kast vol linnengoed, matrassen enz., ten huize van familieleden van den verdachte te Kruiningen in beslag genomen. Het on derzoek is nog niet afgeloopen, daar ver ondersteld wordt, dat nog meer voorwerpen zijn verduisterd. Alle in beslag genomen goederen bevinden zich in een gemeente lokaal te Schore. M. G. Vrijdag 8 Juni zal 1 oor de rechtbank te Middelburg behandeld worden de zaak tegen J. S. te 's-Heer Arendskerke, die verleden jaar als bode van het fanfare- gezelschap Excelsior belast met het innen van de contributie, de ontvangen gelden niet aan den penningmeester heeft afge dragen, maar zelf gebruikte. Er zijn 55 getuigen gedagvaard. Verleden week Woensdag werd te 's-Heer Arendskerke zekere J. B. uit zijn huis gezet. Hij liet zijn inboedel op straat staan en hield daar 's nachts de wacht bij, terwijl hij dan midden op den straat een vuur aanlegde om zich te ver warmen. Vrouw en kinderen vonden elders een onder dak. Naar het schijnt heeft hij laatst een gehuurde steekkar ten eigen bate verkocht aan iemand op Waarde. Zaterdag middag is hij geboeid naar Middelburg gebracht. M. C. Vlissingen. De marechaussee De Leeuw alhier is voor de verdere waarneming van den dienst afgekeurd en hem is een voort durend pensioen toegekend van i 270 's jaars. Met 1 Juni worden verplaatst de aspirant-commiezen der posterijen en tele- graphie J. C. Smid naar het postkantoor te Goes en A. M. Parnet naar het post en telegraafkantoor te Sas van Gent. Oud-Vossemeer. De rest van het detachement pontonniers, hetwelk sedert 30 Maart in deze gemeente werkzaam is geweest voor de ingezetenen, die door den watersnood zyn getroffen, en dat nog bestond uit 10 manschappen, een korpo raal en een sergeant, vertrekt heden weer naar de garnizoensplaats Dordrecht. Van alle zijden ontvingen de manschappen betuigingen van tevredenheid over hun hulpvaardigheid in de kommervolle dagen. Onlangs is te Scherpenisse een 70-jarig man overleden, die 40 jaar ge leden een kogel in den buik kreeg, weike men niet had hunnen verwijderen. Al die j aren had de man er niet den minsten last van ondervonden. Ierseke. De met veel moeite aange brachte dammen in de gaten van den Olzendenpolderdijk zijn totaal weg en de gaten zijn weer gaten. Het was gisteren een indrukwekkend gezicht de kracht van het water te zien zegevieren over de nieuw opgewerkte dammen die successievelijk verdwenen. Was te 2 uur nog een brok grond aanwezig in het grootste gat, te 4 uur was daarvan niets meer te zien. Met vree- selyke kracht werden bossen hout, die dienden tot fundament, weggeslingerd de polder in om daaruit met eb weer te ver dwijnen in de Schelde. En alhoewel naar myn bescheiden meening de finantieele schade niet onoverkomelijk is (hoe dikwijls gebeurt zoo iets niet r1) is het werk er toch mee achteruit. Het werk is gisterenmorgen op last van den aannemer van de Velde stop gezet, die heden zijn werk overgaf aan den heer G. D. Klos alhier, die nu de uitvoering der werken op zich heeft genomen. 't Was druk in onze gemeente. Maandag den geheelen namiddag. Boven op de sociëteit waren de aannemer en andere heeren bezig den ernst van den toestand te bespreken en in de benedenzaal waren de polderjongens bezig om zooveel mogelijk den dag aangenaam zoek te brengen, door een leven te maken dat hooren en zien ons verging. Die zaak is dus Maandag wel van twee kanten bekeken, en voor zoover ik ken ontdekken, bekeek men de zank van boven van de meest donkere zyde, terwijl van beneden, door de oogen der polder jongens, een ander licht op de zaak viel. Hij wilde leeren fietsen maar had geen centen en hoe aan geld te komen wist hij niet. Doeli zijn kameraad wist raad. Een zinken oesterzeeft stuk trappen en hel zink verkoopen, dan had hij geld en als hij het 6lrafbare feit pleegde zou zijn kameraad op deu uitkijk staan, de opbrengst zouden ze deelen en dan leeren fietsen. Meerdere joDgens hadden zich op die wijze van geld voorzien en waren nimmer betrapt, dus zou het hem ook lukken en hij zou zoo graag leeren fietsen. En zoo geschiedde het dal een 14-jarige knaap, zoon van brave ouders, Zondag een zeeft van den oesterkweeker v. O. stuk trapte, het zink wegborg en dat Maandag ging verkoopen, toen de rijksveldwachter Bakker hem zag, het zink in beslag nam en proces-verbaal opmaakte tegen den jeugdigen misleide, die zijn ouders en zich zelf daarmee zeer veel verdriet berokkende. Kwade samen- sprekingen bederven goede zeden. Men schryft uit St. Annaland Sedert den 12en Maart is er hier veel werk aan de waterkeering. Vóór dien datum waren drie werken aanbesteedde ver nieuwing van de zeesluis, het uitdiepen van de spuikom en de zinkwerken ter voorziening in de oeverafschuiving in Febr. 1.1., te zamen voor ongeveer f 50.000. Ten gevolge van de doorbraak kwamen daar nogde versterking van den landdijk thans zeedijk het leggen van een nieuwen afsluitdijk, en het dichten van de door braak, samen weer voor ongeveer 65,000 gulden. Van deze zes werken zyn er thans drie in vollen gang, nl. het dichten der doorbraak, de vernieuwing der zeesluis en het uitdiepen der spuikom. Verder is er nog veel arbeid op de schorren vast tegen het dorp gelegen. Tal van scheepjes laden daar op het gebied van het kroon domein vetten grond, die door de beman ning dier schuitjes, vletters genaamd, in den vorm van groote teerlingen als zoden worden gestoken. Deze klei is bestemd om elders in Zeeland dijkbreuken te dich ten of zeedyken te versterken. Ze wordt aan de polderbesturen geleverd tegen 30 k 40 cent per kub. M. Al die drukte geeft aan het anders zoo landelyk dorp heel wat bedrijvigheid en brengt te weeg, dat er door de werklieden sedert een paar maanden flink geld verdiend wordt, wat zeker nog geruimen tyd voortduren zal. Deze arbeid toch wordt veel beter betaald dan het veldwerk. De loonen wisselen af van f 1.50 tot f 2 per dag. Voor veldarbeid wordt in den wietijd, en dan nog alleen den mannen, 75 cent uitbetaald een heel enkele werkgever keert 1 gulden uit. Het spreekt van zelf, dat door deze bui tengewone drukte het landwerk door veel arbeiders er aan gegeven wordthierdoor is voor den landbouw sehaarschte aan werkkrachten ontstaan, wat weer tenge volge heeft gehad, dat enkele boeren het loon hebben verhoogd tot 90 cent. Het is te verwaehten, dat er dezen zomer, als de veldarbeid in vollen gang is, bepaald gebrek aan werkvolk zal komen, te meer, daar bij het polderbestuur het plan be staal, om den zeedijk, die in Maart 1.1. doorgebroken is, over zijn geheele leDgte te gaan verzwaren en verhoogen. Serooskerke (W.) Heden Dinsdag had alhier de installatie plaats van onzen nieuwen burgemeester, den heer Jh. W. Z. van Teylingen. Afgehaald te Middel burg door leden der feestcommissie en van den gemeenteraad werd hij aan de grens der gemeente opgewacht door een stoet van 90 ruiters en 40 fietsers. De komman- dant I. de Buck riep hem hier het wel kom toe en bood hem het geleide der eerewacht aan, 't welk door Z.Ed.Achtb. vriendelijk werd aanvaard. In de kom der gemeente gekomen werd de stoet op gewacht door het fanfarekorps, dat zich aan 't hoofd van den stoet plaatste. Nu werd een toer door de kom der gemeente gemaakt. Bij het gemeentehuis terugge keerd, werd de burgemeester door een twaalftal meisjes met rozen bestrooid. Nu had de installatie plaats door den waar- nemenden burgemeester P. Melis. Intus- schen was de stoet ontbonden en werden de ruiters, fietsers en leden van het fan farekorps door Z.Ed.Achtb, gul onthaald. De districts-federatie der S. D. A. P. in het kiesdistrict Tietj erk steradeel waar het kamerlid ds. Talma op verschil»

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2