Kerknieuws. Schoolnieuws. RECLAMES. Openbare Verkoopingen. Op de den 15 Mei j.l. van kracht geworden kiezerslijst dezer gemeente ko men voor1141 kiezers voor de Tweede Kamer Staten-Gereraal, 1136 voor de Provinciale Staten en 1076 voor de Ge meenteraad. Het vorig jaar waren er respectievelijk 1119, 1107 en 1035 kiezers. Gisteravond hield de afdeeling «Goes" van den Chr. Nationalen Werkmansbond haar driemaandelij ksche vergadering, waarin door den penningmeester verslag der kas werd uitgebracht. Voordeafdee- ling was ontvangen f 60,21, uitgegeven f33,395, dus een batig slot van f26,815. Het ziekenfonds had ontvangen f 138,60, uitgegeven f79,48, alzoo een goed slot van f 59,12. Aan de zieken was uitgekeerd f 68. De secretaris P. L. den Boer had als bestuurslid bedankt en werd in deze vaca ture gekozen dhr. C. van de Reepe. Bij het einde der vergadering werd door ds. J. C. Scliuller zijn blijdschap betuigd dat hier een afdeeling bestond van den Werkmansbond en hoopte hij als vriend van den werkman zooveel mogelijk de afdeeling èn stoffelijk èn geestelijk te be hartigen, waarna hij de vergadering met dankzegging sloot. Vlissingen. De zeebaden zullen alhier worden geopend op 1 Juni. Men is bezig met het doen van de noodige opnemingen, in verband met de verlegging van de tramlijn, van de stoom tram VlissingenMiddelburg. De lijn in het Laantje alhier zal vervallen en de tram vanaf de stopplaats Tonnenbrug over de gedempte vest naar den Prins Hendrikweg ryden. Het bijbouwen van 2 schoollokalen aan de christelijke school in de Palingstraat is gegund aan den laagsten inschrijver Jac. Willemse voor f5116. Het werk heeft reeds een aanvang genomen. Tijdens de verbouwing kunnen vier klassen in ge noemde school blijven en twee er van zijn tijdelijk overgebracht naar de Christelijke Bewaarschool aan de IJzeren Brug. De patroons in de bouwvakken heb ben besloten niet aan de eischen der werk lieden toe te geven. Het Duitsche stoomschip „Zoppot" dat gisteren door aanvaring, met averij op de haven is gekomen, zal alhier de lading stukgoederen lossen. Men meldt uit Oud-Vossemeer Er zijn thans grondmonsters uit de polders Oud-Kijkuit en Leguit onderzocht op zout gehalte deze polders zijn langer bevloeid geweest dan de dorpspolders Kerke en Oud-Vossemeer. Vier monsters uit de eerst genoemde polders hebben respectievelijk een gemiddeld zoutgehalte van 0,622 pet. 0,607 pet.; 0,488 pet. en 0,438 pet. Waar bij een gehalte van circa 0,25 pet. van be bouwing geen sprake kan zijn, laat het zich begrijpen, dat in de genoemde polders dit jaar van de gewassen niets terecht kan komen. Schore. Donderdagavond vergaderde de gemeenteraad, tegenwoordig 6 leden, afwezig dhr. K. de Jonge, wegens ziekte. De notulen der vorige vergadering wer den gelezen en in orde bevonden. De in gekomen stukken werden voor kennisge ving aangenomen. Aan de orde komt thans de begrooting over 1906, die voor de derde maal van H. H. Gedep. Staten is terug ontvangen met verzoek tot wijziging in den geest van het bijgaand schrijven, namelijk om den post voor het voorbe reidend militair onderwijs te ramen in ontvang en uitgaaf op een gelijk bedrag. De voorzitter deelt mede dat door B. en W. aan Gedeputeerden is gemeld dat het be drag van f 50 niet zal uitgegeven behoeven te worden voor bedoeld onderricht, doch Gedep. Staten wenschen toch dat de be grooting zal gewijzigd worden met gelijk bedrag van inkomsten en uitgaven en ze zoo spoedig mogelijk terug te ontvangen. Op voorstel van B. en W. wordt thans de begrooting in den geest van Gede puteerden gewijzigd met een post van f 30 en deze te vinden op een post van on voorziene uitgaven, waardoor die wordt gebracht op f 31,ll5. By de rondvraag zegt dhr. W. in 't Anker dat hem gebleken is dat een boom in de nabijheid van de hofstede van den land bouwer C. Boonman het openbaar verkeer dreigt te belemmeren en verzoekt maat regelen te nemen om die te doen opruimen. De voorzitter zegt door B. en W. reeds bevel is gegeven die boom op te ruimen. Dhr. A. Rottier vraagt of de wegloopende om het kerkhof te Vlake reeds op den legger van wegen en voetpaden is gebracht. De voorzitter antwoordde ontkennend, doch dat dit binnenkort zal plaats hebben. Daarna sluiting. Schoondijke. Door de ingelanden van den Oeneralen Prins Wïffempolder is be noemd tot dijkgraaf de heer Iz. de Huliu. Den opzichter Weijnsbergen werd een pensioen toegekend van f200. (M. Ct.) De heer A. Luteijo, klerk-telegrafist bij de staatspoor, is tegen 1 Juni als zoo- dauig verplaatst van Tilburg naar Vlis singen. De commissie van onderzoek voor het bekende Crediettonds vanwege Handels belang is voor het eiland Tholen samen gesteld uit de heeren C. A. de Graaf Azn. en C. A. Gunst, beiden Oud-Vossemeer, en J. Polderman, St. Annaland die voor Hontenisse uit de heeren P. F. Fruytier en E. B. Dumoleijn, beiden aldaar. Door die commissies zijn reeds enkele aanvragen ter afdoening aau het fondsbestuur toege zonden. Binnenkort wordt door den kassier voor zoover de storting niet eigener-bewe- ging heeft plaats gehad, overdeop aandeelen toegezegde gelden beschikt. Ter Neuzen. In de zitting van den gemeenteraad op Donderdag 17 Mei waren alle leden aanwezig. 1 vacature. In handen eener commissie werden ge steld de rekening van het bestuur der brandweer over 1905; in ontvangst f 600, in uitgaaf f616,11, nadeelig slot f 16,11 Eveuzoo de rekening der Kamer van Koop handel en fabr. in ontvangst f 180,50 en uitgaaf f138,575, goed slot van t'41,925. Aan de orde werden gesteld een drietal ingekomen adressen betrekkelijk demping van het gemeentehaventje, n.l. van J. van Es en vele andereneen brief van de Kamer van Koophandel die ook verklaren de demping te zullen betreuren. Op voorstel van B. en W. wordt z. h. s. besloten deze adressen te renvoijeeren naar B. en W. om advies. Mededeeling wordt gedaan dat Ged. St. de overeenkomst met de gemeente Hoek betrekkelijk den grindweg hebben goed gekeurd. Voorstel van de heeren Versluijs en De Masier tot wijziging der bouwverordening wordt aangenomen. Daarna komt aan de orde het adres der heeren Van Cantfort en Koch e.a. betrek kelijk verbetering der lig- en losplaatsen te Ter Neuzen. B. en W. stellen voor dat de Raad zich onthoude van adhaesie verklaring. Dit wordt met algemeene stemmen aangenomen. Benoeming van een bezoldigd ambte naar van den Burgerlijken stand, waar voor een aanbeveling is van B. en W., bestaande uit de h.h.P. J. Versluijs en A. J. Tazelaar. De heer Adr. H. Donze had ook gesoll citeerd, maar na vastge- stelden datum. Bij eerste stemming verkregen Versluijs 6, Tazelaar 5, Donze 1 stem, tweede stem ming respect. 4, 6 en 2 stemmen. By herstemming tusschen Versluijs en Taze laar, waarbij Versluijs zich van stemmen onthoudt, wordt dhr. Versluijs benoemd met 6 stemmen, tegen 5 op dhr. Tazelaar. Tot onbezoldigd ambtenaar wordt be noemd dhr. A. H. Donze met 6 stemmen tegen 3 op dhr. G. Wieland, 1 op de h.h. J. J. de Jager en A. J. Tazelaar. Daarna worden de stembureau's benoemd voor de a.s. verkiezing. Ierseke. Een tweetal knapen raakten elkaar sarrende, slaags, en stak de een den ander met een mes in den rug, waar door eene leelijke wonde ontstond. Tegen den jeugdigen messentrekker is proces verbaal opgemaakt. Eene verbazende drukte heerschte heden aan den zeedijk van den Olzendepol- der, toen gewerkt werd aan het dichten van het grootste gat in dien dijk. Lagen 11000 zakken zand gereed, en dacht het gros dat daarmede nog al wat kon gedaan worden, nu ze er grootendeels in liggen, ziet men ze bijna niet meer, en het is niet tegen te spreken, dat, wanneer nog zooveel zakken aanwezig waren, ook die gauw een plaatsje hebben zouden. Woensdagavond werd een dam gelegd in het gat en daarin zakken zanddoch door de ontzettende kracht waarmee het water door die gaten stroomt, was heden een gat in dien dam, en zoo werd heden middag opnieuw begonnen. Man tegen man werd gewerktdeze met kruiwagens vette grond, gene met zakken zand, totdat te omstreeks zes uur de bres in dien dam weer gesloten was, en tot op laag waterpeil weer een dam was gelegd. Dit is evenwel nog maar éen gat en dan nog maar tot de hoogte van gewoon laag water. Drie gaten moeten gedicht en hoog water is nog 2!/2 Meter hooger dan de dam op ligt. In den afgeloopen nacht is met alle man aan 't gat doorgewerkt, en is den dam Hink opgeschoten, zoodat, wanneer geen buiten gewone omstandigheden zich voordoen, het grootste gat dicht is. Do werkzaamheden aan het leggen van dien dam door het gat werden bijgewoond door het Polderbestuur, terwijl nog veel belangstellenden, uit deze gemeente ook een kijkje gingen nemen naar het werk, waarbij menige polderjongen een natte broek haalde. De minister van marine heeft goed gevonden te bepalen lo. dat de zeemili cien-kustwachters met groot verlof van de lichting 1904, op grond van het Koninklijk besluit van 12 Januari 1906 no. 30. zullen moeten opkomen in werke- lijken dienst tot het houden van herha lingsoefeningen op Dinsdag 19 Juni a.s. 2o. dat bedoelde miliciens zich op laatst- gemelden datum, te 12 uren des middags, of zoo spoedig mogelijk na dit uur, ge kleed in hunne bij vertrek met groot verlof medegenomen militaire kleeding- stukken en voorzien van hunne kooigoe- deren, zoomede van hunne zakboekjes, behooren aan te melden aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord, met dien verstande, dat zij hiertoe slechts dan den vorigen dag reeds op reis behooren te gaan, wanneer de plaats van bestem ming niet binnen één dag kan worden bereikt. (Stct.J Celebes. De rotsstelling Bonto Batoe is 16 dezer van drie zijden aangevallen en genomen. De vijand verdedigde zich hardnekkig. Nadere berichten ontbreken. (Nu geen sprake is geweest van een frontaanval, maar van een aanval van drie zijden, mag men hopen dat onze verliezen bij die ge vaarlijke bestorming niet groot zijn ge weest). Vrede-teuloonstelling. Te Hoogeveen is opgericht een afdeeling der Internationale Vereeniging „Vrede-tentoonstelling". Het bestuur bestaat uit de heerenDs. A. Klaver, voorzitter; W. Koelman, secretaris; G. Thomas, penningmeester. Door de directie (mr. L. H. W. Regout te Maastricht) der glasfabriek Stella is in overleg met de arbeiders een nieuwe rege ling getroffen betreffende den arbeidsduur der glasblazers, waardoor deze met «en half uur verkort is geworden, terwijl het loon onveranderd is gebleven. De werktijd, die vroeger 10'/z uur daags bedroeg, is derhalve van nu af op 10 uur gebracht. Twee onbekende levensmoeë men- schen, een jongen en een meisje van om streeks 25 jaren te Amsterdam, bonden zich met een riem aan elkaar en maakten zoo door verdrinking een eind aan hun leven. Op den man werd een portemonnaie met f 12 gevonden. Beiden hadden een half retourkaartje van uit Haarlem in den zak. Een werkman die aldaar in de verkeerde richting van de in beweging zijnde elec- trische tram afstapte, viel en kreeg den zwaren wagen tegen de borst. Hij stierf aan de gevolgen.Aldaar is de jongste der drie gebroeders Wagenaar, schuldig aan den grooten inbraak met diefstal van goud en zilver bij Noach, in 't huis van bewaring aan de Weteringschans aan een borstkwaal overleden. Het aantal ingezetenen van Gronin gen die zich in de laatste week hebben laten inenten bedraagt 40.000. Bij de in richting aan het Klooster zijn 9067 personen geweest. Bij de buitengewone gelegen heden lot inenting blijft de aandrang nog zoo groot, dat zij nog niet gesloten kunnen worden. De heer Friedlandski was directeur der «Nordische Bank" en als zoodanig zeer goed in de gelegenheid tot oplichte rijen. Op een goeden dag ging hij er van door met lOO.OuO mark en begaf zich naar Monte-Carlo om daar door spelen het be drag nog te verveelvoudigen. De tortuin was hem echter niet gunstig, hij verloor en verloor steeds meer en was al spoedig weer al het geld kwijt. Maar inmiddels had hij het vertrouwen gewonnen van een voomame Duitsche dame en toen deze naar Berlijn vertrok, verzocht hij haar bij de Berlijnsche Bank een bedrag van 163.000 mark voor hem te beuren. Vol gedienstigheid, en blij met het ver trouwen dat hij haar schonk, vervulde zij deze opdracht de bank betaalde haar het gevraagde bedrag uit, want daar was de fraude van den directeur nog niet be kend en zij stelde het hem ter hand, waarop hij spoorloos verdween. Aan het einde dezer maand zal te Parijs een verkooping gehouden worden van de boeken, die de verzameling cou ranten-artikels bevatten betreffende den moord op koning Alexander van Servië en de troonsbestijging van zijn opvolger, Peter I. Toen koning Peter, die destijds te Genève woonde, tot troonopvolger ge kozen was, wilde hij weten, wat men in de couranten der geheele wereld zei over de gebeurtenissen, die hem aan het bewind hadden gebracht èn over hem zelf. Hij liet daarom door de «Argus suisse de la Presse, te Genève, alle artikelen, teeke- ningeu en caricaturen verzamelen, die over dit onderwerp in Europa en Amerika verschenen. Die verzameling van 30,000 uitknipsels, vormde vijf groote deelen, welke de directeurs der «Argus suisse keurig lieten inbinden en aan den koning brengen. De kosten bedroegen 20,000 francs. Maar toen Peter I koning was ge worden, bekommerde hij zich niet om de schulden van den burger Peter. Hij wilde noch de boeken aannemen, noch betalen. Daarom zullen ze nu te Parijs bij opbod verkocht worden. DeuitknipselsuitDuitsch- land en Oostenrijk zijn bijzonder merk waardig. Marokko. In het gebied van Marrokesj openbaart zich een bedenkelijke gisting, veroorzaakt door het optreden van den Sultan en diens handlangers, die om zich geld te vei- schaffen allerlei rechtersambten hebben verkocht, ofschoon diezelfde ambten reeds vroeger aan anderen waren verkwanseld. Lieve zeden. In de zuidelijke Staten van Noord-Ame- rika is de bevolking al zóó gewend geraakt aan het summier vonnissen van negers, die het een of ander boevenstuk hebben uitge haald of daarvan verdacht worden, dat men zich daar niet ontziet om ook blanken te lynchen. Te Okolona (Missouri) heeft een bende uitgelaten mannen en vrouwen zekere mevr. Mc. Intosh, die onder ver denking stond haar man vermoord te hebben, gegrepen en haar gesommeerd haar medeplichtigen te noemen. Toen zij dat niet kon doen, omdat zij onschuldig was, heeft men haar eenvoudig aan een boom opgehangen en het slachtoffer daarna onder een hoop vuil gestopt. Maar mevr. Mc. Intosh leefde nog, zij kwam weer bij, strompelde uit haar vuile verblijfplaats en vertelde hel gebeurde aan de politie, die er vreemd van ophoorde. Morenga. Het Morenga-incident zal de goede be trekkingen tusschen Duitschland en Enge land niet langer in gevaar brengen. In de eerste plaats is de man zelf gewond of niet gewond daaromtrent bestaat nog onzekerheid door mannen der Britsche bereden politie ingerekend. Er was wel eenige verontschuldiging aan te voeren voor de «schending der grens", want Morenga en zijn volgelingen hadden tot vaste gewoonte aangenomen, na een treffen met de Duitschers op Britsch gebied te vluchten, zich daar te herstellen en dan weer in de Duitsche kolonie te komen rondspoken. Gelukkig echter zal het grens incident niet leiden tot verwikkelingen. In het Lagerhuis is gisteren door den vice- minister Runciman meegedeeld, dat de Duitsche regeering het optreden van enkele Duitsche officieren in deze quaestie vol komen afkeurde. Aan die afkeuring was uiting gegeven, vóór dat door de Britsche regeering tot de Duitsche eenig vertoog was gericht. Zoodat met Morenga onder toezicht te Uppington (K K.) en de Duitsche burgemeesters als gevierde bezoekers te Londen alles tusschen Engeland en Duitschland in het reine is. Gruwelyke misdaden. Uit het riviertje de Ilm is bij Weimar een menschenhoofd opgehaald. Nadat later ook andere deelen van dit in stukken gesneden lijk zijn ge vonden, is het herkend als een 60-jarige lucifersverkoopster Schmidt, die sedert Februari vermist wordt. De moordenaar is nog niet ontdekt. Er komt weer eens een nieuw bericht van een wonderbaarlijke uitvinding, natuur lijk uit Amerika. De heer Michel Fliirs- heim, in Coronado, California, is er de ge lukkige ontdekker van. Het is een toestel, dat in staat stelt ver verwijderde zaken of personen te zien, gelijk men door de tele foon hoort. Men is bezig daarvoor te San Diego in Calilornië een vennootschap op te richten met een millioen dollars kapitaal en van dit «televue" (vèrzien)-toestel wordt o.a. in een prospectus gezegd, dat het op de telefoonleiding kan worden gebruikt en men dan door een schijf om te draaien maken kan, dat niet in de verte gezien wordt. Met zulk een toestel kan de spoorweg-telegratist, die er voor zit, alle treinen overzien in de zee neergelaten, kan het gezonken schepen en schatten zichtbaar maken, den gang van wedrennen enz. kan ieder zien, terwijl hij in zijn kamer zithet hoofd der politie kan uit zijn bureau de verrichtingen der agenten en ook van misdadigers volgen de koopman aan tafel zijn bedienden controleeren men kan van wat vele mijlen ver voorvalt, ook afbeel dingen in kleuren op doek verkrijgen, enz. De arbeider Baum is in het zieken huis overleden, tengevolge van een houw met een sabel, dien een politie-agent hem toebracht tijdens de stakers-ongeregeld heden in Breslau. Volgens zijn eigen ver klaring was hij den avond van den 19den April met zijn meisje gaan wandelen, nadat de fabriek gesloten werd. Op weg naar huis moest hij door een dichte volksmenigte dringen in de Friedrich Wilhelmstraat. "Voor een worstwiDkel riep een politie agent hem barsch toe „Blijf staan" en toen hij aan dit verlangen voldeed, kreeg hij een houw met een sabel aan de rechterzyde van het hoofd. Baum beweert, en dat maakt de zaak nog tragischer, dat hij noch tot de herrie-makers, nöch tot de uitgeslotenen behoorde. Als niet-georga- niseerde had hy steeds doorgewerkt. Dat in zulke omstandigheden de politie geen onderscheid kan zien tusschen stakers en arbeidswilligen, is natuurlijk, doch wan neer het verhaal waar is, dan is weer eens bewezen hoe roekeloos en blind de politie van Breslau den 19den April is opgetreden". Te Gorstage in Northwich, Enge land, is tegenwoordig een kat te zien die een konijntje zoogt. Hare eigen kleintjes waren verdronken en tegelijkertijd stierf de voedster van twee konijntjes, over welke poes zich ontfermde. Tot haar blijkbaar groote droefheid is er een van gestorven. Een Brusselsch blad verneemt uit Chili het volgende zonderlinge nieuws een cadet van het schoolschip „Comte de Smet de Nayer", die tijdens de eerste reis terwijl het schip in Chili was, deser teerde, is daar nu verloofd met de dochter van den president der republiek. De gelukkige heet Van Hoorde en is een kleinzoon van den heer Kennis, oud-bur gemeester van Schaarbeek. Grootvorst Cyril, dezelfde die tijdens den Russisch-Japanschen oorlog aan het ongeluk van de Petropaulosk ontsnapte, bevindt zich sinds eenige dagen te Parijs. In het hotel waar hij is afgestapt, heeft men hem van een waarde van 100,000 francs aan juweelen en geld ontlast, zonder dat de politie tot heden een spoor van den dader heeft kunnen ontdekken. Alsof het nog niet genoeg ware, vertelt men er in éen adem bij, een mislukten bommenaanslag op den grootvorst. J.l. Vrijdag zou, vlak bij het hotel op het oogenblik, dat de grootvorst passeerde, een bom zijn neergelegd, maar niet ontploft zijn. Best mogelijk dat zoowel het een als het ander niet waar blijkt te zijn. Misschien heeft men den diefstal ge fantaseerd, en al doende in één moeite de bommenhistorie er maar bijgevoegd. Woensdagmorgen heeft in 't noorden van Frankrijk weer een mijnongeluk plaats gehad. In put no. 5 van de mijnen van Noeux, bij Atrecht, zijn door het ontploffen van mijngas twee arbeiders gedood en ver scheidene gekwetst. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Neede A. Stamrood te Wognum. Bedankt voor Lienden door K. Klooster man te Hautum Geref. Kerken. Beroepen te Haastrecht V. K. Kuyven- hoven, cand, te Naaldwijk. Bedankt voor De Wilp door J. M. de Jong, cand. te Saeek. Veere. Tot onderwijzer aan de Chr. School te Veere is benoemd de heer F, W. Dormaar te Middelburg. XE THOLEN. Men heeft veel gesproken over het ge val onzer buren, mejuffrouw VERCAU- TEREN te Tholen. Het deed zich zoo kort in de nabijheid voor, dat wij denken dat het u belang zal inboezemen. Mejuffrouw C. Vercauteren, wonende C 237 bij de Gasfabriek te Tholen, meldt ons: Voordat ik gebruik maakte van Foster's Rugpijn Nierenpillen heb ik gedurende drie maanden verschrikkelijk veel pijn geleden in het benedengedeelte van den rug. Dit was zoo erg, dat ik mij haast niet meer bukken kon en wan neer ik voor een of ander huiselijke bezigheid in een gebukte houding moest zyn, was mijn lyden inderdaad ondrage lijk. Ik kon mij zelfs niet eens meer oprichten, wanneer ik op mijn stoel ge zeten was. Do urine was troebel en be vatte erg veel bezinksel, ik had ook veel hinder van opgezwollen voeten en enkels. Elk oogenblik kreeg ik duizelingen en schemeringen voor de oogen. Menigmaal bekwam ik opstijgingen van het bloed naar het hoofd en benauwdheden, welke door plotselinge rillingen werden gevolgd. By het minste wat ik deed, was ik erg vermoeid en steeds had ik te lijden van een loom, afgemat gevoelik begon mij erg zenuwachtig en ongerust te maken, want ik dacht dat zich nog meer com plicaties in deze ziekte zouden voordoen, welke misschien tot een noodlottig einde mochten voeren. Het was een zegen voor mij, dat ik uw weldoende pillen leerde kennen, want nadat ik één doosje hiervan ingenomen had, had er een groote verlichting in mij plaats. Ik gevoel my nu veel sterker en opgewekter en van de vroegere pijn kan ik weinig of niets meer waarnemen. Uit dankbaarheid zal ik dan ook steeds gaarne de goede hoe danigheden van uw pillen kenbaar maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Zwelling der enkels, der voeten en der beenen en blazen onder de oogen (water zucht). Deze gevaarlijke kwaal dient te worden toegeschreven aan het overvloedig water afkomstig uit het bloed, dat door gedrongen is tot in het weefsel der huid en dat eigenlyk had moeten worden uit gedreven door de filtereering indien de nieren in goeden toestand geweest waren. Door een groot aantal dankbare menschen werd ons medegedeeld, dat dergelijke gevallen volkomen genezen werden door Foster's Rugpijn Nierenpillen. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn-Nierenpillen geeft, dezelfde die mej. VERCAUTEREN gehad heeft. Zij zijn te Goes verkrijgbaar bij de firma NATHAN EMANUEL, en te Middelburg bij den heer JOH. DE ROOS, Vlasmarkt K157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel tb f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Maandag 21 Mei. Goes, door not. Mulock Houwer, 8 uur, bij Tas, het stationskoffiehuis Tivoli met afspanning, stalling, stalhouderij, vergun ning, 12 Are. Middelburg, 3 uur ten kantore van den ontvanger der registratie en do meinen bij inschrijving buiten dienst ge stelde rijksgoederen en verbeurd ver klaarde voorwerpen. Dinsdag 22 Mei. Goes, 1 uur in de Prins, door not. Kloes, voor de gemeente Borssele, ver pachten voor 6 jaar een oesterperceel 8,2090 HA. G r o e d e 1 uur bij P. H. Janssena door not. Hammacher, inspan. Woensdag 23 Mei. Goes, op het terrein der oude R. K. kerk 10 uur door deurw. Hoffmann en Verhoek, tegels, vloerleien, arduinsteen, balken, delen, enz. Vrijdag 25 Mei. Goes, bij Koens door deurw. Hoff mann en Verhoek het gras en nagras op den taluds enz. van den staatsspoorweg Roosendaal—Vlissingen in 26 perceelen. Inl. dhr. De Koning te Vlissingen en Panhuijzen te Goes. Maandag 28 Mei. Veere, Kade A 54 door not. Hosang 1 uur meubelen. Dinsdag 29 Mei. G o e 8 voor mevrouw de wed. Mulder in het Slot door not. Liebert 8 uur een heerenhuis Turfkade. Goes, 3 uur bij Boudeling door deurw. Hoffmann Verhoek voor dhr. H. A. v. Weel te Rotterdam, kruisbessen aan 21512 struiken Biezelingschepolder en 40850 struiken Zimmermanpolder. Bezich tiging A. v. d. Velde en M. Sentse. Woensdag 30 Mei. Middelburg, Notarishuis door not, Hosang 11 uur inboedel. Inl. De Groot Ss Hondius. Oud-Vosmeer, by Ampt toewyztng 23 Mei inzet by wed. Tholenaar 10 Uq>'

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2