Aanbestedingen. Openbare Verknopingen. Kerknieuws. Sehoolnieuws, UIT D li l'KK S. Posterijen* Marktberichten. Zou houden, op last van justitie over de Belgische grens gezet is. Volgens De Standard heeft het huwe lijksgeschenk van koning Alfons aan zijn bruid een waarde van 2'/2 millioen peseta's. Het bestaat uit een gouden kroon niet diamanten, een diadeem, een diamanten snoer en een parelsnoer, twee paar oor knoppen, een diamanten broehe en een mantielje-gesp. De vice-consul van Frankrijk te Rabat (Marokko) is, toen hij uit het binnenland terugkeerde in gezelschap van andere Fran- schen, beleedigd en mishandeld door sol daten van het garnizoen van Kasbah Mehdia. De reizigers hadden verlof gevraagd, den nacht in de stad te mogen doorbrengen, maar de soldaten weigerden dat, en dreig den op hen te zullen schieten. Dank zij de kalmte van den vice-consul en de andere reizigers werd een algemeene moord voor komen. Zooals men verwachtte, is de ver moedelijke moordenaar van zijn vrouw, de oude 73 Jarige wier lijk te Frankfort in een koffer gevonden werd, te New-York gearresteerd aan boord van de Waldersee. Zoodra de boot had aangelegd, kwam de inspecteur met eenige agenten in de eetzaal 2e kl., waar de passagiers bezig waren met de douane-formaliteiten. De inspecteur had zijn man aanstonds in het oog „TJ bent de heer Meyer, van Frankfort, niet Waar is mevrouw Vogel'' Meyer werd doodsbleek. Een oogenblik later was hij geboeid. Terwijl dit tooneeltje snel voorviel, slaakte een jong meisje, dat niet ver van daar zat, een kreet van schrik. De inspecteur bood haar het mandaat aan, dat het zegel droeg van het algemeen consulaat, en zij schrikte zoodanig dat men den geneesheer moest roepen om haar tot bewustzijn te brengen. Meyer en mej. Christiani stonden op de passagierslijnst ingeschreven als de heer en mevrouw Meyer. Beiden zijn opgesloten in afwachting van hun terugkeer naar Frankfort. Op koud en nat weer is te New-York een vlaag van buitengewone warmte ge volgd. De thermometer wees Zondag middag reeds 33° G. (90° F.) aan. Het Hbl. van Antwerpen meldt in nadere berichten over de overstroomingen in België o. a. Rond Leuven blijkt de ramp voortdurend grooter. Het is onmogelijk, al de ongelukken op te noemen. De scholen zijn gesloten. Veel werkhuizen liggen stil en al de diensten zijn ontredderd. De troepen ruimen het slijk weg. Vele hoveniers zijn totaal geruïneerd en werk lieden verliezen al hunne meubelen. In de meest beproefde straten zijn de kasseien op gebroken. Cesarsberg is half weggespoeld. De Mechelsche baan ligt tusschen twee hoogten van verscheidene meters en is gansch overdekt met weggespoelde boomen. Heel de Provincie straat is opgebroken. Het water staat op som mige plaatsen twee manshoogten. Buizen van gas- en waterleiding zijn doorgebroken. Overal hebben erge grondinzakkingen plaats gehad. De St. Jacobswijk is erg getroffen. Vele huizen zijn ingestort. De achtermuur van het kerkhof is op de spoorbaan geslagen geheel het kerk hof staat onder water. De lijken spoelen uit hunne graven. Op de Geldenaaksche baan zijn vele huizen op 't punt in te storten. Den bewoners wordt verboden in hunne huizen te gaan. De troepen haalden met hunne rijtuigen de reizigers te Heerne en Wygmael af. Zware wagens, ijzeren petroolkarren, handelskoetsen, brouwerswagens zaten vast in het slijk. Wee- nende vrouwen liepen rond, inlichtingen vra gend over den toestand van familieleden die ontbreken. Van velen zijn de meubelen en huisraad vernietigd. Mannen, vrouwen en kin deren hebben geheel den nacht gezwoegd om het water uit hunne huizen te krijgen. Ge- heele bergen zavel zijn de stad in gespoeld, boomen meeslepende. In het slachthuis worden de beesten afge maakt en ongekuischt naar de beenhouwers gebracht. Kortom er heerscht in de stad een toestand, waarvan men zich geen gedacht kan vormen. Te Berthem staat het water nog 2,50 meters hoog en de weinige bruikbare plekken grond, die boven den waterplas uitsteken, vormen een moeras, waar men tot knoesels inzakt. Meer dan eerf die poging tot redding aanwendde, was zelf in gevaar, in den modder te versmachten. De moeite, die men moest doen om voort te komen was zoo afmattend, dat de moedigste spoedig de pogingen opgaf om zelf niet bij de slachtoffers te worden geteld. De aanblik ts allertreurigst. Een der woningen draagt het nummer 46. Het was daar dat men vier slachtoffers heeft uitge haald eene vrouw, hare twee dochters en haar vader. De echtgenoot en twee kinderen uit de buurt, die in huis waren gevlucht, konden gered worden. Door vensters ziet men eenige armoe dige meubelen, verbrijzeld, met slijk bevuild of in het water ronddrijvend. Eenige meters van daar vonden in eene andere hut twee oude mannen insgelijks den dood. Wat verder ligt eene doode koeaan de staldeur eene andere, die den halster had losgebroken, maar toch met het zeel aan de deur bleef hangen, zoodat het arme beest niet verder kon. Zij had, door zich los te rukken, den hals opengescheurd en hon den verslinden nu het rauwe vleesch Verder ziet men half afgebroken woningen en stallen, uitgeholde wegen en met geel slijk bedekte veiden. In 't gemeentehuis waren in eene met zwart behangen zaal de lijken der verdronkenen tentoongesteld en de bewoners en bezoekers worden bij tientallen binnen gelaten. De bruidstaart voor Ena van Batten- berg^ in Engeland vervaardigd, is naar Madrid verzenden. Welk een verleiding voor de bemanning van het schip, dat de bruidstaart vervoeren zal, welk een be zoeking voor de beambten die den spoor trein begeleiden, die de bruidstaart binnen Madrid zal brengen, welk een kwelling voor de hovelingen en de lakeien van het Spaansche hofDe bruidstaart voor prinses Ena is het lekkerste stuk gebak, dat ooit naar Spanje is overgebracht. i5elfs Karei V, die anders naar wij op school bebben geleerd, te gronde is gegaan aan lekker eten, heeft nooit zoo'n taart op zijn tafel gezien. Al wat de culinaire wetenschap in de laatste eeuwen heeft bijgedragen tot de beschaving van den smffak, is aan deze taart aangewend. De taart word opgediend op een zil veren schotel en Ena zelf zal haar aan snijden met een gouden mes, een mes als een zwaard zoo groot. Ena zal de taart niet alleen opeten, en dat is ook maar goed, want zij (n.l. de taart) weegt 300 kilogram. Ja, het is een geweldige taart, 2 meter hoog en met een grondvlak van een meter middellijn. Het is een taart in 8 verdiepingen. Elke verdieping is op zichzelf al zoo heerlijk, dat een heele kazerne er zich ziek aan zou kunnen eten. De hoogere verdiepingen van de bruids taart worden door Corinthische zuilen geschoord. Daar hangen kransen van marsepijn, opgehouden door engeltjes van het kostelijkste suikerwerk. Heerlijke bloemfestoenen, uit de zaligste lekkernij gebakken, hangen van boven langs de acht verdiepingen af. Die bloemfestoenen hangen neer uit een bloemenmand, ge dragen door twee cupido's, die boven op de taart staan als symbool van de huwe- lijksmiu. De stof, waaruit het kunstwerk is ver vaardigd, wordt door de Engelsche bak kers genoemd „het koninklijk deeg". Het is een samenstelling van gesuikerde room, beschuitdeeg en allerlei heerlijke geurtjes en smaakjes. Jammer, dat bruiloftsfeesten pas 29 Mei beginnen. De taart zal dan wel oud bakken zijn. Te New-York wordt een verwoede strijd gevoerd tusschen de Atlantic Tele phone Company en de Bell-maatschappij. Beide trachten elkaar te overtreffen met aanbiedingen voor een goede en voor- deelige telefonische inrichting. De Bell- maatschappij beweert, dat het bestaan van twee telefoonstelsels in de stad een groot nadeel zou zijn voor het publiek. Maar de Atlantische maatschappij biedt een waarborgsom van 50 millioen doll, aan, als haar concessie verleend wordt en be looft het jaarlijksche abonnement op 12 doll, 's jaars, en den prijs van een enkel gesprek aan de posten op 2 dollarcent te zullen stellen. Hoe hier en daar de Engelsche onder wijswet de hoofden verhit, is te Dewsbury gebleken. Daar is men de nieuwe Roomsehe school binneagedrongen en heeft er alle meubelen stuk geslagen. De Roomschen te Londen zullen Zondag in het Hydepark een groote betooging tegen de wet houden. Een hoos als in België heeft in een aantal gemeenten in de Spaansche provincie Palencia geweldige schade veroorzaakt. Tal van huizen zijn verwoest, de oogst is ver loren. In het dorp Sotobanado stond het het water twee meter hoog. Te Reinwastmaar (Kaapkolonie) heeft de politie in een moeilijk terrein het rebel- lenhoofd Morenga met 7 zijner krijgers te pakken gekregen en gevankelijk naar Uppington overgebracht. Het zou echter gelukkiger geweest zijn dat de Duitsche troep die hem vervolgde hein gevangen genomen had. Nu toch blijft hij in Euge- lands handen, dat wil zeggen onder Enge- lands bescherming, terwijl hij is Duitsch onderdaan. De kapitein Beck die hem dezer dagen vervolgde tot over de Duitsch Engelsche grens zal nog voor deze schennis der neutraliteit moeten terechtstaan, wat ook al niet billijk is. Want Morenga ver dwijnt eenvoudig op veilig Engelsen ge bied als hij 't niet meer houden kan, en keert dan, als hij uitgerust is en zijn kans schoon ziet zoo spoedig mogelijk weer op Duitsch gebied terug om zijn opstand voort te zetten. Dezer dagen werd op een bal in Bermuda, (Engelsch Indië) een wonderlijk costuum gedragen waarvoor men over de 30.000 postzegels gebruikt had om te ver vaardigen. De postzegels stonden niet ordeloos door elkander, maar in een goed bewerkte teekening. De voorkant der blouse stelde een arend voor, geheel ge maakt van bruine postzegels van de repu bliek Columbia. Aan de beide klauwen van den vogel hing een globe, gemaakt van zeer oude blauwe plakzegels. Aan iedere zijde van de globe was een Ameri- kaansche vlag afgebeeld, gestreept met roode en blauwe postzegels. Op de rug was een verzameling vreemde postzegels in den vorm van een schild aangebracht, in het midden waarvan een portret van Sir George Summers, geknipt van oude plakzegels. Een hoed, beplakt met roode en blauwe postzegels, werd met dit wonder- lijk costuum gedragen. Te Grevena in Macedonië is tusschen Grieken en Koetsowallachen een gevecht geleverd, waarbij een officier en achttien soldaten gedood zijn. De Italiaansche regeering is gisteren in de Kamer geïnterpelleerd over de standjes te Cagliari op Sardinië. Sonnino antwoordde dat de oproerlingen heftig te keer waren gegaan,* zij hadden zelfs het spoorwegverkeer belemmerd. De troepen cüe tuvschenbeide gekomen zijn, waren eerst met steenworpen ontvangen, er zijn twee dooden en eenige gewonden gevallen. Voor gewone gevallen is de troepenmacht voldoende, maar nu zal er versterking ge zonden worden. Intusschen wordt uit Cagliari gemeld, dat de rust teruggekeerd is. De troepen hebben verdere uitspattingen weten te be letten. De burgemeester en de wethouders hebben ontslag genomen. Mevrouw Currie is, gelijk te ver wachten was, tot hoogleeraar benoemd. Maandag is de raad der universiteit van Parijs in de Sorbonne bijeengekomen de voorzitter deelde toen mede, dat de mi nister van onderwijs, overeenkomstig het eenstemmige verlangen van de faculteit, aan mevrouw Currie had opgedragen de bijzondere colleges in de physica te geven, die indertijd voor wijlen prof. Curie zijn ingesteld. De Duitsche rechters hebben zich in den laatsten tijd tweemaal met de gewich tige vraag moeten bezig houden, of op straat luid geniesd mag worden. Een burger van Mühlhausen die nog nooit met het gerecht of de politie in aanraking was geweest, had op zekeren dag op de Ünter- markt aldaar zoo luid geniesd, dat een op post staand sergeant van politie verschrikt ineenkromp en, naar zijne verklaring, zelfs de bestuurder van de electrische tram de vaart matigde, om naar de oorzaak van het schrikbarende lawaai te vernemen. De ver bouwereerde ambtenaar van politie legde den niezer wegens grove onhebbelijkheid fluks een boete van 3 mark op, waartegen hij bij de schepenrechtbank in verzet kwam. Die rechtbank sprak hem zonder kosten vrij. Het O. M. teekende beroep aan tegen het vrijsprekende vonnis, omdat „in werkelijkheid door het overluide niezen burengerucht veroorzaakt was". De be klaagde legde nu aan de strafkamer een verklaring van zijn dokter over, behelzende dat de niezer poliepen in den neus had, welke een buitengewoon hevig en luid niezen teweegbrachten. Ofschoon deze verklaring de verdenking van grove onheb belijkheid ontwrichtte en de beklaagde ook een voorval uit zijn militairen diensttijd vertelde, waarbij hij wegens hetzelfde mis drijf in de provoost was gestopt, hield het O. M. de aanklacht staande en eischte weer 3 mark boete. Het hof nam daarentegen aan dat de beklaagde niet anders had kun nen niezen, en de man werd andermaal zonder kosten, vrijgesproken. Een merkwaardig Japansch kunst werk is vervaardigd door Hanna Numia Marakichle, die te Tokio reeds lang een zekere vermaardheid genoot. Zijn laatste werk is een standbeeld van hem zelf, levensgroot uit hout vervaardigd. Het is een stuk geduldwerk, zooals alleen een Aziaat dat kan maken en samengesteld uit 2000 afzonderlijke stukjes hout, door onzichtbare voegen en spanningen samen gevoegd. In den schedel is ieder haartje afzonderlijk ingezet in een microscopisch klein gaatje. Alle bijzonderheden zijn zoo nauwkeurig bewerkt, dat. de hoogste mate van gelijkenis is verkregen. Zelfs de lijntjes in de hand zijn absoluut precies weergegeven. De gelijkenis is zóó sterk, dat wanneer de maker naast het beeld gaat staan, de levende man haast niet van zijn conterfeitsel is te onderscheiden. Eiken dag plaatst de beeldhouwer zich op een bepaald uur, dat door plakkaten in de straten vau Tokio wordt bekend gemaakt, in de expositie-zaal naast zijn kunstwerk, om het genot te smaken, het publiek zijn werk te zien bewonderen. Te Shenandrah zijn door een dyna- miet-ontploffing 7 mijnwerkers gedood en 12 ernstig gekwetst. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Dokkutn C. G. Menzel te Beetsterzwaagen E. L. Nauia te Den Helder. Zondag in de morgen-godsdienst oefening die geleid werd door ds. Stork, van Doesburg, nam ds. P. N. Pikaar met een kort woord afscheid van de kerk te Dieren, wijl hij om gezondheidsredenen emeritaat had gevaagd en verkregen. Hem werd toegezongen Ps. 121 4. Geref. Kerken. Drietal te Bolnes D. Pol te Heerjans- dam, H. Mulder te Zaamslag en E. J. Schouten te Numansdorp. Beroepen te Raard J. M. de Jong, cand. te Sneekte Marken V. K. Kuy ven hoven, cand. te Naaldwijk. Chr. Ger. Gem. Beroepen te Utrecht P. J. M. de Bruin te Apeldoorn. Geref. Gem. ondèr 't Kruis. Drietal te Enkhuizen A. Janse te Bar- neveld, A. Ponstein te Nieuw Amsterdam en A. v. d. Heiden te Kampen. Aan de gemeente-universiteit te Amsterdam is benoemd tot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen de heer P. J. van Bortel, geboren te Sehoondijke. De minister van binnenlandsche zaken heeft bepaald dat bet eind-examen der openbare en bijzondere gymnasia zal plaats hebben 0. a. dat van het geref. gymnasium te Kampen 18 en 19 Junihel Chr. gym nasium te Utrecht 20 en 23 Juni; het geref. gymnasium te Zetten 25, 26 en 27 Juni; dat te Amsterdam 15, 16, 18,19en 20 Juni; het gymnasium te Middelburg 28 29 en 30 Juni. Gecommitteerden op laatstgenoemd examen zijn dr. v. d. Sande Bakhuyzen, oud-rector van het gymnasium te Utrechtprof. dr. Matthes te Amsterdam en prof. dr. de Boer te Groningen. Staatscurateele. Onder wat dezer dagen in de Tweede Kamer gezegd werd, trof mij in de rede van Mr. van Wijnbergen Handd., blz. 1627 ook deze passage -Indien het loon overal werkelijk was zoo als het zijn moest, indien iedere arbeider in zijn leven zooveel verdiende met den arbeid dien hij presteert, dat dit voldoende was om in normale omstandigheden te voorzien in alle behoeften des levens, zoowel gedurende den tijd, waarin hij kan werken, als dien, waarin hij niet werken kan, en wanneer dan tevens het loon op goede wïjze werd besteed, zoodat door den arbeider tijdig voorziening werd ge troffen voor ziekte, ongeval, invaliditeit en ouderdom, onze verzekeringswetgeving ware onnoodig. Maar nu dat niet zoo is, nu vooreerst het loon niet zoodanig is, en al was het al voldoende, waarschijnlijk niet op die wijze zou worden besteed, bestaat voor de Overheid het recht en de plicht door dwangmaatregelen het arbeidsinkomen voor een deel mede vast te stellen en tevens mede te werken tot een goede besteding daarvan". Men kan zeker niet beweren, dat hier niets werd gezegd. Eerder het tegendeel. Althans werden hier ver reikende ge dachten uitgesproken. Niet iedere arbeider verdient zooveel, dat hij onder normale omstandigheden in alle behoeften des levens voorzien kan, zoowel voor den tijd, waarin hij kan werken, als voor dien, waarin hij niet werken kan. En al heeft de arbeider voor dat alles genoeg, dan besteedt hij het toch waarschijnlijk niet goed. Daarom moet het arbeidsinkomen voor een deel waarom voor een deel door dwangmaatregelen mede worden vast gesteld, en moet de Overheid medewerken tot een goede besteding daarvan. Het eene hangt natuurlijk met het andere samen. Als de Overheid door dwangmaatregelen het loon, althans voor een deel, mede vaststelt, laat zich wel begrijpen, dat zij dan ook eischt in het besteden van het geld gekend te worden. Voorts geldt het bovenstaande natuurlijk niet alleen voor den arbeider. Er zijn meer groepen in de maatschappij, waarvan niet ieder zooveel verdient als noodig is om in alle genoemde behoeften te voorzien. En ook zijn er daar, die wel genoeg verdienen, maar het niet verstandig besteden. E11 ook daar zou het dan moeten gelden, dat voor allen de Overheid het inkomen voor een deel mede moet helpen vaststellen en op de uitgaven tbezicht houden. Zou dit inderdaad eene gezonde ont wikkeling van ons leven zijn Naar mij dunkt, zijn uitspraken als de aangehaalde niet zonder gevaar. In tweeërlei opzicht. Naar den eenen kant door socialistische maatregelen te bevorderen. En naar den anderen kant door huiverig te maken voor alle hervorming, daar velen beducht raken voor verbetering, meenende, dat niet anders mogelijk is dan óf alles onveranderd te behouden, óf af te glijden in het spoor van radicalen en socialisten. Rotterdammer.) (Prof.) D. P. D. FABIUS. Lijst van brieven en briefkaarten ver zonden aan onbekenden door het post kantoor te Goes over de le helft der maand Mei 1906. Vermeulen, Dongen. Remijnse, Hoede- kenskerke. MIDDELBURG, 17 Mei 1906. Ter Graanmarkt van heden (Donderdag) was geringe aanvoer met beperkte vraag. Tarwe 20 cent lager. Kroonerwten 25 cent hooger. Witte boonen niet getoond. Men besteedde voor jarige tarwe f 0, a f 0,nieuwe tarwe f 6,75 A f 6,90 jarige rogge f 0,k f 0,4 nieuwe rogge t 0,A f 0,wintergerst f 0,A f 0,— nieuwe zomergerst f 0,A f 0,haver f 0 A f'0,paardeboonen f 8.A 8,25 tuin- boonen f 0,A f 0,witteboonen gelezen fa fongelezen f A f ronde bruine boonen f 11,50 A f 11,75lange dito f 10,50 A f 10,75 groene erwten f 0, A f0,nieuwe kroonerwten f9,25 a f9,50 koolzaad f 0,a f 0,karwijzaad per 50 K.G. f—, a f— Alles per H.L. Opgaaf v. d. marktzetters, handelaren. Boter f0,45 A f0,50 per V2 kilo. Eieren f3,10 per 100 stuks. Opgaaf v. d. Zeeuwsche Landb. Maatseh. Boter f 0,46 a 'f 0,52 per 1 /2 kilo. Eieren f3,10 per 100 stuks. Dinsdag 22 Mei. W issen kerke, 10 uur bij Th.Wolse door den cal. Vlietepolder verbeteringen onderhoud der werken dienst 1906/1907. Aanwijzing 15 Mei 1 uur en 19 Mei 3 uur in het dagverblijf der directie. Bestek ad. 60 cent bij dhr. C. N. v. d. Heijde. Woensdag 23 Mei. Cats, 11 uur door den cal. Leendert Abrahampolder, verbeteringen onderhoud tot 30 April 1907 der werken. Aanwijzing 16 en 19 Mei 1011 uur. Het bestek ad. 50 cent bij dhr. Kuyper Boone, Kortgene. Wilhelminadorp, 11 uur door den Oost-Bevevelandpolder, verbeteringen onderhoud der werken over 1906/7. Bestek A 30 cent bij dhr. F. Maijs. Vrijdag 25 Mei. Cortgene. Gemeentekamer, door den cal. Annapolder H uur herstel enz. tot 30 April 1907 der werken. Aanwijzing 18 en 21 Mei 1011 uur. Bestekken A 50 cent bij dhr. Roelof. Donderdag 31 Mei. K a p e 11 e Gemeentehuis, Willem Anna- polder 11 uur herstelling der werken. Aanwijzing 24 en 28 Mei 911 uur, aan de woning van den waterbouwkundigen ambtenaar te Biezelinge. Bestek A 82 ct. bij dhr. P. J. v. d. Mandere. Vrijdag 1 Juni. Zaamslag, 1 uur bij De Visser door het bestuur van den Margaretha-, Kleine Huissens en Eendragtpolders herstel, ver nieuwing en onderhoud tot 30 Apr. 1907 der werken. Raming f7448. Aanwijzing 25 en 29 Mei 1012 uur dijkhuis Mar- garethapolder. Breskens, Dir. keet Nieuwesluia IOV2 u herstellings- en vernieuwings- werken aan de waterkeering van het cal. waterschap Oud- en Jong-Breskens. Ra ming ƒ8446. Aanw. 25 en 28 Mei. Inl. J. G. Meyer, secr.-ontv. te Groede. Zaterdag 19 Mei. Domburg, in de Roode Leeuw door not. Hosang 10 uur 1 vos merrie, 8 vette varkens, 6 mestputloopers, 3 melkschapen, 20 wei- en 3 zuiglammers, 12 kippen, kar op veeren, meubelen, palingnet,enz.,nieuwe houtwaren, confecties. S c h 0 r e12 uur bij Molhoek bedden, kachels, landbouwgereedschap, bascule, enz., door not. Liebert. Maandag 21 Mei. Goes, door not. Mulock Houwer, 8 uur, bij Tas, het stationskoffiehuis Tivoli met afspanning, stalling, stalhouderij, vergun ning, 12 Are. Middelburg, 3 uur ten kantore van den ontvanger der registratie en do meinen bij inschrijving buiten dienst ge stelde rijksgoederen en verbeurd ver klaarde voorwerpen. Dinsdag 22 Mei. Goes, 1 uur in de Prins, door not. Kloes, voor de gemeente Borssele, ver pachten voor 6 jaar een oesterperceel 8,2090 HA. Groede, 1 uur bij P. H. Janssen» door not. Hammacher, inspan. Woensdag 23 Mei. Goes, op het terrein der oude R. K. kerk 10 uur door deurw. Hollmann en Verhoek, tegels, vloerleien, arduinsteen, balken, delen, enz. Vrijdag 25 Mei. Goes, bij Koens door deurw. Holl mann en Verhoek het gras en nagras op den taluds enz. van den staatsspoorweg RoosendaalVlissingen in 26 perceelen. Inl. dhr. De Koning te Vlissingen en Panhuijzen te Goes. Dinsdag 29 Mei. Goes, voor mevrouw de wed. Mulder in het Slot door not. Liebert 8 uur een heerenhuis Turfkade. Goes, 3 uur bij Boudeling door deurw. Hollmann Verhoek voor dhr. H. A. v. Weel te Rotterdam, kruisbessen aan 21512 struiken Biezelingsehepolder en 40850 struiken Zimmermanpolder. Bezich tiging A. v. d. Velde en M. Sentse. Woensdag 30 Mei. Middelburg, Notarishuis door not. Hosang 11 uur inboedel. Inl. De Groot Hondius. TELEGRAMMEN. Middelburg. Hedenmiddag ten 2 uur had in de bakkerskamer van het Schutters hof de opening plaats van de Huis vlij tten- toonstelling, met een kort woord van den heer mr. R. Fruin, voorzitter van den Volksbond tegen drankmisbruik. Spreker wees op het nut dezer tentoonstelling en op hetgeen met huisvlijt door den arbeidenden stand kan worden verkregen. Hjj dankte de commissie voor haar veelzijdige be moeiingen en richtte een woord van dank tot Z.Ex. den Commissaris der Koningin voor zijne bereidwilligheid om het be schermheerschap op zich te nemen. De heer jhr. mr. L. Schorer sprak een hartelijk woord over deze tentoonstelling, de hoop uitsprekende dat deze eerste door meerdere zal worden gevolgd. De heer mr. H. J. Dijckmeester, Com missaris der Koningin, sprak zijn genoegen uit dat hij reeds zoo spoedig de eer mocht hebben het beschermheerschap dezer ten toonstelling op zich te nemen, en uitte de beste wenschen voor het welslagen dezer tentoonstelling. Ellewoudsdijk. Alhier hebben zich 23 personen aangemeld voor de betrek king van gemeente-veldwachter. 's-Gravenhage. - Tweede Kamer. Arbeidscontract. Na een langdurige dis cussie is op voorstel van dhr. Talma met 50 tegen 9 stemmen besloten aan artikel 1638e (bepalende dat de arbeider wiens loon geheel of gedeeltelijk uit tantièmes bestaat recht heeft van den werkgever zoodanige bewijsstukken te verlangen als voor hem noodig zijn om de juistheid van het bedrog te controleeren) dwingend recht toe te kennen waar het geldt provisie-reizigers de minister die in 't geheel geen dwingend recht wilde had dit amendement bestreden. Een amendement-Limburg om in 't ge heel geen afwijking van het artikel te laten werd verworpen met 37 tegen 22 stemmen. Verder is bepaald dat het loon minder dan 4 gulden daags bedragende, slechts voor een vijfde gedeelte vatbaar is voor beslag en by hooger loon slechts op het meerdere gedeelte het beslag on* beperkt is.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3