RECLAMES. Gemengde Berichten. Kerknieuws. Schoolnieuws De brieven volgen elkander en gelijken op elkander. Steeds genezingen met de Pinkpiilen. Uit de Tweede Kamep. deze verlangens pas na vele jaren zullen zyn ingewilligd. Italië. Nadat eerst 12, daarna 15 hunner roode broeders waren heengegaan, kwam bericht, dat nog weer vijf andere socialistische afgevaardigden hun ontslag aan de Kamer hebben aangeboden. Negen anderen, zouden nu ook, uit solidariteit hebben moeten aftreden inaar eenigen van hen vertoonen niet deu minsten lust om hun zetel te verlaten, uit vrees dat ze niet herkozen zullen worden. Een typisch geval is dat van Todeschini, afgevaardigde voor Gonzaga. Wanneer hij zijn ontslag zou nemen, zou hij on- middelijk worden gevangen genomen, omdat er een veroordeeling wegens eerroof tegen hem is uitgesproken. Bovendien kan hij er zeker van zijn, niet herkozen te worden, want Gonzaga is een oud district van Ferri, waar zijn partijgangers hem trouw zijn gebleven. Ondertusschen verhoogt het gezamenlijke van het ontslag der socialisten de mogelijk heid van een ministerieele crisis. Engeland. Een staaltje van het heilzame optreden van John Burns als minister. De ambtenaren van de Engelsche Local Governement Board (departement van toe zicht op gemeentelijke aangelegenheden), hadden tot nog toe een goed leventje. De ministers, die aan het hoofd van dezen raad stonden, pleegden zich niet te overwerken en verlangden dit ook niet van hun onder geschikten. Ze bezochten zoo nu en dan eens hun bureau. Tot de democraat en gewezen arbeider John Burns leider van dit departement werd en het uit was. Op een morgen, dat de heeren, zonder het al te nauw met het dienstuur te nemen, één voor één het ministerie in Whitehall bin nenwandelden, zagen ze voor het haardvuur een plebejisch gekleed, gezet mannetje zitten, dat, de handen in den zak, hen van onder zijn borstelige wenkbrauwen uiterst streng aanzag. Toen de laatste der telaat- komers verschenen was, liet het merkwaar dige heertje zich 't boek aanreiken, waarin de tijd van aankomst der heeren nauwkeu rig was opgeteekend. Kort daarop werden allen in het kantoor van den minister geroepen en moesten daar een strafpreek aanhooren. De heeren ontvangen een goed salaris zeide Burns of het dus mooiofleelyk weer is, of ge ziek of gezond zijt, gij kent uw diensturen, en de regeering, die u goed betaalt, verlangt goeden arbeid van u. De minister deelde den verschillenden afdeelingspresidenten daarop mede, dat voortaan alle correspondenties dade lijk beantwoord moesten worden, en dat hij van alles voorkenn s hebben moest. Tot groot ongenoegen der ambtenaren is John Burns iederen morgen op een uur aan den arbeid, dat de heeren gewoon waren thuis in de grootste kalmte te ont bijten. Burns wil ontdekt hebben, dat in zijn ressort groote uitsparingen gedaan kunnen worden. Men zegt, dat hij in Londen al leen een millioen pond besparen kan. Om een voorbeeld te noemen, kostte een tehuis voor werksters het rijk twee pianino's. John Burns besliste één piano is meer dan genoeg. Met dergelijke kleinigheden hebben vorige ministers zich zeker niet bemoeid. Doch zelfs tegenstanders van Burns ver klaren dat de werkzaamheid van den nieuwen minister ook op andere regee- ringsdeparlementen een frisschen en goe den invloed zal uitoefenen. Drie Keizers. Het wordt al zekerder dat de drie Kei zers DuitschlandRuslandOostenrijk binnen kort malkander zien zullen. Wilhelm zal een samenkomst hebben met Nicolaas en Frans Jozef, elk afzonderlijk. Wat ze te bespreken zullen hebben Aan den Keizer zal het niet liggen wan neer de Czaar geen toenadering toont. Rusland vertrouwt Duitschland niet. De samenkomst te Bjorko ten vorigen jare heeft niets gebaat, bewijze onder anderen de houding van Rusland te Algeciras. Die was beslist vijandig; terwijl die van Italië dubbelzinnig was. Dit laatste zal zeker wel onderwerp van 't gesprek te Schon- brunn tusschen den Duiischen en den Oostenrijkschen Keizer worden in verband met de Engelsch Russische toenadering, de Balkan-cpiaestie, de gewijzigde uitzich ten van Rusland na den Japansehen oorlog, en de wijziging van den grondslag van het drievoudig verbond. Waar Rusland zich thans noch in Mands- joerije noch in Perzië kan uitbreiden, is het te verwachten, dat het zijn blikken weder meer op Konstantinopel zal richten, een feit, dat voor Oostenrijk maar ook voor Duitschland van veel beteekenis is. Voor een duurzamen vrede schijnt het derhalve noodig dat Rusland in het oog gehouden en tevens aangetrokken wordt en dat Duitschland zich naar weerskanten, èn met dezen, èn met Oostenrijk verbroedert. Dat is de beteekenis van de aangekon digde ontmoetingen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Geertruidenberg P. Th. Wielandt te Gulpen. Goes Benoemd tol onderwijzer aan de chr. school te Brielle dhr. L. deJongh alhier. Wij ontvangen alle dagen een groot aantal brieven vau genezene personen. Wij zijn er zeer tevreden over, niet voor ons, maar voor de personen waarvoor wij geslaagd zijn hun lijden te verlichten. Wij publiceeren heden twee dergelijke brieven onder duizende genomen, maar met opzet gekozen wegens de genezene ziekten de bloedarmoede, de zeuuwuitputting. Deze ziekten komen zeer vaak voor, vooral ia de steden wegens de slechte gezondheids toestanden vooral ook wegens het meer bedrijvige leven en tasten vooral de vrou wen aau. Proefnemingen om het te ge bruiken geneesmiddel te kiezen, het ge neesmiddel te vinden dat genezen kan, dat alles veroorlooft de ziekte zich nog meer vast te zetten, en wel zoo zelfs dat som tijds de hulp te laat komende, de genezing- niet meer mogelijk is. Beproeft dus niet, wendt U terstond tot de Pinkpiilen. Zij kunnen U genezen en zie er hier het bewijs van De Heer Broekhuizen, le dwarsstraat Yssellaan, R 618 B, wever van beroep te Gouda, schrijftik ondergeteekende ver klaar dat mijne vrouw door de Pinkpiilen is genezen geworden. Zij is 38 jaai oud en gedurende langen tijd heeft zij aan bloedarmoede geleden. Zij klaagde steeds over pijnen in den rug, steken in de zijde. Zij at bijna niet meer, was zeer zwak en kon hare huiselijke bezigheden niet meer waarnemen. Alles wat wij aangewend hadden is vruchteloos gebleven. De ziekte scheen niet mogelijk uit te roeien. De ziekte was begonnen tengevolge eener be valling en het scheen alsof het lichaams gestel zich niet meer in orde kon stellen. Mijne vrouw wenschte de Pinkpiilen te probeereu. Zij heeft er zich zeer wel bij bevonden. Wat de andere geneesmiddelen niet hebben kunnen doen, hebben de Pink piilen gedaan. Mijne vrouw is thans uiterst welvarend. Mej. Suzanna de Voet, Korte Steeg 12, te Vlaardingen, schrijft Sedert langen tijd leed ik aan zenuw uitputting en ik was zoo zwak geworden, dat ik het bed niet kon verlaten. Het was mij onmogelijk de eene voet voor de an dere te verzetten. Na gedurende eenige weken de Pinkpiilen genomen te hebben, heb ik mij veel sterker gevoeld, mijn eet lust werd beter en ik heb mijne werk zaamheden kunnen hervatten. Gedurende eenigen tijd heb ik de behandeling voort gezet en thans ben ik volkome» genezen. De Pinkpiilen geven bloed met iedere dosis, zij zuiveren het bloed, versterken de ze nuwen. Zij geven eetlust, bevorderen de spijsvertering. Zij genezen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwak te, maagziekten, rheumatiek. Prijs fl.75 de doos f9. per6doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam. Hoofd-depóthouder voor Neder land en Apotheken, Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. Dinsdag hield zich de Kamer den ge- heelen dag bezig met de kwestie van de verpleging van inwonende arbeiders. Vol gens art. 1638// van het arbeidscontract, zou de werkgever verplicht worden zieke, bij hem inwonende arbeiders op zijn kosten gedurende 4 weken te verplegen. Op dit artikel waren een paar amendementen ingediend. De commissie van rapporteurs wilde den termijn brengen op hoogstens zes weken en dhr. v. Doorn wilde een verplegingstermijn zoo noodig even lang, als de dienstbetrekking duurt. Over een en ander werd zeer lang gediscusseerd. Dhr. Lohman is tegen het dwingend karakter dezer bepaling. Het stelsel wordt gehuldigd, dat, indien de werkman ver zuimt voor den tijd van ziekte te zorgen, de werkgever verplicht is die zorg op zich te nemen. En dat nog wel al de verplegingskosten. Is er hier ook soms toegegeven aan den drang van socialisti sche invloeden raagt de afgevaardigde van Goes. Zoo is er geen verdeeling van lasten naar behooren. De werkgever moet dan zorgen voor verpleging van den werk man, niet naar het vermogen en den stand van dien arbeider, maar naar zijn r er- mogen, den stand van den patroon. De directie van het ziekenhuis zal daarmede rekenen en het tarief daarnaar bepalen. Dat mag zoo gaan in een sociaal-demo- cratischen staat, waar allen aanzitten aan een gemeenschappelijken disch, smullende van de meerwaarde Maar bij ons En dan bij bevallingen, b.r. van een inwonende dienstbode. Dat is geen ziekte merkt de heer Talma op, die in deze gevatheid veel aanleg verraadt om jurist te worden. Maar wat er aan zoo iets voorafgaat, mijnheer Talma, re pliceert dhr. Lohman, wiens rechtsgevoel tegen die toestanden opkomt. Het spreekt schier van zelf, dat men een dienstbode niet aan haar lot overlaat. Ook dhr. Lohman voelt veel voorde „kleine luyden" die hij zoo goed kent als iemand, en wier belangen hij altoos voorstaat. Ook de volgende spreker komt tegen dit dwingend recht op. Het ia niet noodig. Men dient ook rekening te houden met de harte lijkheid en toewijding. En vele gezinnen geven nu al een lofwaardig voorbeeld. Maar met het oog op het platteland er is daar zoo'n gebrek aau inwonende dienstboden, door den trek naar de steden zou zulk een bindende bepaling nadeelig zijn. Wel, zegt dhr. Roodhuyzen, die evenals collega Ter Laan vóór het regeerings-artikel is, de werkgevende boer zal waarlyk zooveel last niet hebben van deze verplichting. Hij ligt zelf niet zoo weelderig 's nachts. En daar enboven niemand wordt verplicht den boerenarbeider in huis te verplegen. Als hij maar voor hem zorgt, dat is de zaak. Intusschen heeft dhr. Heemskerk den vin ger opgeheven, om tegen eenzijdigheid te waarschuwen. Hij wijst op de Christelijke plicht om een dienstbode te behouden zoo als b.v. bij ziekte. Maar bij bevalling Dat is iets anders. Het kan er ook naar zijn, meent deze afgevaardigde. Voorts wijst dhr. Heemskerk op enkele tegenstrijdigheden uit dit artikel voort komende. Stel, een dienstbode wordt door den werkgever naar 't tarief in een zieken huis of verpleeghuis gedaan en de 4 weken zjjn om, dan komen de lasten toch voor rekening van den verpleegde. Pas dit toe op eene eerlijke, trouwe dienstbode, die jaren lang haar plicht heeft gedaan. Dit is minstens onbillijk. Dhr. Goeman Borgesius vraagt o.a. of de werkgever als algemeenen regel den arbei der in huis moet verplegen en slechts als uitzondering in een ziekenhuis 'i Zoo ja, als uitzondering dus in een ziekenhuis, hoe moet dat dan op het platteland, waar geen ziekenhuizen zijn En zoo zijn er meer opmerkingen te maken. Ook over de 4 of 6 weken. Gelden die voor eens, dan wel per jaar? Doch, hoe het ook zij, men maakt zich van dit artikel te veel een schrikbeeld. Het is volgens dhr. Borgesius een kwestie van 4 k 5 gulden jaarlijks, als premie voor ziekte-verzekering van den werkman. Na dhr. Schokking, die het arttkel aannemelijker wilde uiaken, door er uit weg te laten de nietigheid van er mede strijdige voorwaarden en bedingen, zet minister Van Raalte strekking en draag wijdte van het artikel in het licht. Twee ledig is de verplichting van den werkgever hier. Vooreerst zorg dragen voor behoor lijke verpleging en geneeskundige behan- deliug. Behoorlijk is hier een betrekkelijk begrip. Er wordt eene verpleging mede bedoeld, die onder gewone omstandigheden in een gewone huishouding gebruikelijk is. Ze kan ook geschieden in een ziekenhuis. Dit behoeft ook niet een le klas zieken huis te zijn, zooals dhr. Lohman het opvatte. De huisdokter kan daar ook de patiënten verplegen, even als de dienstbode meestal haar eigen busdokter heeft. Op geheven wordt de verplichting in het ar tikel bedoeld, „voor zoover daarin uit auderen hoofde voorzien wordt, b. v. indien de inwonende arbeider zelf in een zieken fonds is. Dat geldt dus voor alle gevallen waarin bij verzekering tegen ongevallen is voorzien. En is de arbeider zelf niet ia een ziekenfonds, welnu, laat dan de patroon voor een fonds zorgen. De ziekteverzeke ring is tegenwoordig niet zoo moeilijk. Dhr. Borgesius heeft er straks reeds op gewezen. De verplichting is beperkt tot den duur der dienstbetrekking. Wat de redactie betreft, geeft de Minister de voor keur aan het amendement van de com missie van rapporteurs. Daarbij komt het veelvuldig voor, dat een dienstbode liever thuis bij moeder of familieleden wordt verpleegd. In dit geval kan zich de werk gever met die familie verstaan over de kosten. Wat is nu tegea dit artikel te zeg gen Waarom kan men dit in het artikel neergelegd beginsel niet maken tot dwin gend recht? Kan dit dan alleen in het buitenland Zoo sprak de Minister die nog enkele amendementen overnam dhr. Zijlma had het zijne, waarbij afwijking van het artikel mogelijk zijn zou bij schrif telijke overeenkomst, weer ingetrokken om het regeeringsartikel meer kans van slagen te geven. Het amendement Heemskerk, (schrap ping van het dwingend recht), dat alleen overbleef, werd met 46 tegen 28 stemmen verworpen en het bewuste, gewijzigde regeeringsartikel, met algemeene stemmen aangenomen. Vandaag voortzetting. Spoedeischende vergadering van den Raad der Gemeente Middelburg op Woensdag 16 Mei 1906, ter behandeling van Het voorstel van B. en W. naar aan leiding van een schrijven van Gedeputeerde Staten van Zeeland, houdende bezwaar tegen art. 2 der door den Raad vastgestelde verordening op het verleenen van verlof aan onderwijzers. De Gemeenteraad besloot unaniem in hooger beroep te gaan. Goes. Gisterenmiddag waren twee jongens bezig om van «en vertrekkenden wagen eieren te ontvreemden. Een heer die dit opmerkte pakte een bij de kraag en bracht hem naar het politiebureau. Goes. Mej. Baronesse C. F. J. v. Hoëvell, onderwijzeres aan de meisjesschool, heeft tegen 1 Sept. e. k. ontslag aangevraagd. Tot bode bij de brandweer is be noemd P. Oele en zulks ter vervanging van M. Kok Jr., aan wien eervol ontslag was verleend. Vlissingen. De meester kleermaker van den Heuvel en de meester schoenmaker Frenk» alhier, zijn resp. belast met de herstellingen aan de kleediug en schoeisel van de miliciens der landweer die voor herhalingsoefeningen onder de wapenen zijn en genieten daarvoor een loon van f3 per dag. Een werkman van De Schelde" die werkzaam was op het in aanbouw zijnde •toomschip „Rindjaui" is gisteren zoodanig gevallen dat hij zijn linkerbeen heeft ge broken. Aagtekerke. Een proef met bloem bollen in deze gemeente door twee onder nemers genomen, is zoo goed geslaagd, dat dezen voor een volgend seizoen het plan hebben die teelt voort te zetten en uit te breiden. (M. C.) Terneuzen. De verkiezing, stemming en herstemming voor een lid van den gemeenteraad, vacature De Jonge, is be paald op 1, 12 en 22 Juni a.s. Door de gezamenlijke Chr. Vereeni- gingen is besloten het tweede Zomerfeest te houden D. V. op Dinsdag 5 Juni a.s. in de Buiten-Sociëteit alhier, waarop een zevental sprekers het woord zullen voeren. Zij, die hier omtrent iets naders begeeren te weten, verwjjzen wij naar een adver tentie, die de volgende week o.a. ook in De Zeeuw zal voorkomen. De onderzeesche torpedoboot „Luctor et Emergo" waarmede weder geregeld vooroefeningen plaats hebben, is van Elle- woutsdijk tot nabij de reede te Vlissingen onder water komen opstoomen, zonder een enkele maal aan de oppervlakte te komen. Dit traject werd tegen stroom op in een goed uur afgelegd, 's-H. Hendrikskinderen. HedenWoens- dagmiddag had alhier een treurig ongeluk plaats. Een vijfjarig dochtertje van M. G. werd door een wagem van J. de J., die in matigen draf over den straatweg reed, gegrepen en ernstig overreden. Dr. Van Iwaarden, die juist pass'eerde, kon slechts den dood constateeren. Coiijnsplaat. In korten tijd zijn hier in den omtrek buitengewoon veel kalvers gestorven op enkele hofsteden wel vier a vijf. De dieren krijgen buikloop, zijn erg lusteloos en worden erg dik, waarna ze spoedig sterven. Bijna uitsluitend kwam dit voor waar de kalvers gevoederd wer den met afgeroomde melk door den melk- ontroomer. lerseke. Heden Donderdag zal getracht worden de gaten in den Olzendepolderdijk te dichten. Daarvoor liggen gereed 11000 zakken zand, die met alle man (d.i. 160) in de gaten zullen worden geworpen. Gelukt dit dichten in één tij dan is een heel stuk van het werk gelukt en kan de aan nemer wel tevreden zyn. Krabbendijke. De watersnood schijnt te worden een volksnood. Al wie maar werken kan en wil, gaat naar de dijken, waar werk in overvloed is en een flink loon wordt verdiend. Door de landbouwer» is het loon van den veldarbeider ook opge slagen, doch daar dit nog veel lager is dan aan de dijken, zeggen nog velen hunner hun baas vaarwel, zoodat de veldarbeid grootendeels door vrouwen zal worden gedaan. Serooskerke (W.) Dinsdagavond bracht ons fanfare-corps „Eendracht maakt Macht'' eene serenade aau de bewoners van „Vrede rust", den heer en mevrouw Tak. Dhr. P, van Hekken sprak het echtpaar toe en vertolkte de blijdschap der ingezetenen over het besluit van den heer en mevrouw Tak, om weder op „Vrederust" te komen wonen. De heer Tak dankte zeer voor de bewezen eer en beloofde zooveel mogelijk de belangen van Serooskerke te behartigen. Daarop werd het corps met het bestuur binnen genoodigd en zeer gastvrij ont vangen. Ook hier werden den heer en mevrouw Tak nog toegesproken door de heeren J. Cornelisse en P. H. Broerse, direc teur van het fanfare-corps. De heer Tak dankte, ook namens mevr. Tak zeer voor de aangename wijze, waarop de burgerij hem is tegemoet getreden en drukte den wensch uit, dat er steeds tusschen de bur gerij van Serooskerke en de bewoners van Vrederust eene aangename verstandhou ding moge heerschen. Sluiskil. Toen Zaterdagavond eene dienstmeid bij een landbouwer alhier in eene weide aan het melken was, kwam een twaalfjarig meisje met een driejarig kind de weide in. Plotseling schopte de koe, waaronder de meid zat den emmer om en vloog op de kinderen af. Het oudste meisje vluchtte met haar zusje, doch had het ongeluk te vallen, zoodat zy door de koe werden ingehaald. Het beest nam het driejarig kind op de horens, wierp het in de hoogte en trapte het daarna op de borst, met dit gevolg, dat onmiddellijk genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Tijdens hel jongste onweder is nabij Nieuw Amsterdam een man door den bliksem gedood. Het dienstmeisje dat te Zeist Zondag zoo ernstig door den bliksem getroffen werd, bleek, toen twee gebroeders haar in deerniswaardigen toe stand vonden, een oog te zijn kwijt geraakt. Ook zal zij vermoedelijk gedeeltelijk lam blijven. In den tuin van een koffiehuis te Amsterdam is een 18-jarig jongeling door het breken van den wip gevallen. Zijn toestand is ernstig. De onder-direc teur der Koninklijke Bibliotheek te's-Gra- venhage, mr. Kroutner, is a,.n de gevolgen van ziju aanrijding op jl. Zindagdoorde electrische tram overleden. TeRoozen- daal is een dronken schippersknecht bij het naar boord gaan te water geraakt en verdronken. Te Meppel is een 18-jarig meisje die op weg was naar Staphorst, waar zij bij de begrafenis van een milicien die met haar verkeerd had, wezen moest, onderweg te water geraakt en verdronken. Mislukte ontsnapping. Zekere L. van Onder-Spekholz, werd door de politie in het huisje van bewaring gezet. Dit scheen hem echter niet te be vallen. Hij was liever in de vrije lucht. Daarom beproefde hij te ontsnappen. Eerst beproefde hij zich met het hoofd door de tralies van een vensterluik heen te werkeD. Toen dit niet gelukte, wilde hij zich met de beenen een uitweg zoeken. Hij had zich reeds tot aan de heupen doorgewerkt, doch kon toen niet meer verder en moest in dezen toestand den nacht doorbrengen. Meer dood dan levend werd hy door de politie 's morgen» gevonden, die hem met de grootste moeite wist te bevrijden. L. K. Maandagnacht omstreeks 12 uur ont dekte een schippersknecht van het Rijn schip „Cüln XT', liggende in de Leuve- haven te Rotterdam, onraad aan dek. Hij maakte alarm, om den schipper en diens gezin te wekken, en wilde zich naar dek begeven, toen hij bevond dat „,ui het vooronder had afgesloten met een beugel. Door zijn rug tegen het luik te zetten, sprong dit open, en aan het dek komende zag hij, evenals de schipper die mede ver schenen was, twee mannen zich snel met een roeibootverwijderen. Zij achtervolgden de vluchtelingen, die de Wijnhaven in- roeiden, daaruit in de Leuvehaven terug keerden, en ten slotte, met achterlating van de roeiboot, den wal op vluchtten en verdwenen. In de roeiboot werd een kist met gummi gevonden, die uit het ruim van de „Cüln XI'' was gestolen. Te Bergum heeft een wielrijder een haas overreden, die de brandende lantaarn was tegemoet geloopen. Het dier was ter stond dood, en de wielrijder had dus onwil lekeurig een haas gevangen, zonder de jachtwet te hebben overtreden. Twee als heeren gekleede personen kwamen verleden week zegt De Tijd te Amsterdam een meubelmagazijn binnen en bestelden een heerenbureau met stoel. Zij gaven den naam Chalet of iets dergelijks op; de levering moest' geschieden in e«u herberg in de Westerstraat. Het bestelde werd afgeleverd. Enkele dagen later V>e- stelden dezelfde heeren in denzelfden winkel een damesbureau, dat eveneens in de Wes terstraat moest geleverd worden en ook deze levering geschiedde. Denzelfden dag echter werd de directeur van het meubelmagazijn gewaarschuwd door een pianofabrikant hier ter stede, dat er „flesschentrekkers" op het pad waren, die een naam ongeveerluidend als hierboven opgaven. De directeur zond iemand naar het adres in de W esterstraat en dank zy het krachtige en doortastende optreden van dezen winkelbediende, mocht het gelukken het damesbureau terug te krijgenhet heerenbureau en de stoel bleken reeds verkocht. Dezelfde heeren hadden ook kantoorlokalen gehuurd in een huis aan deu Singelen kantoormeubelen gekocht, die onder hun toezicht weer werden weg gehaald. Toen later de magazijnhouder eens kwam kijken, waren ze gevlogen. Het zyn twee geslepen vossen, handelende in assu ranties. Te Leimuiden zijn 7 personen ten gevolge van het eten van ondeugdelijke worst ernstig ongesteld geworden. Te Winschoten is gevankelijk binnengebracht Eefke K., 22 jaar, onge huwd en verpleegde in het armengasthuis te Scheemda, verdacht haar kind van bijna 6 maanden, in den nacht van 12 op 13 Mei jl., in haar slaapvertrek om het leven te hebben gebracht, door het den mond en neus zoo lang dicht te knypen, dat het is gestikt. Zij heeft haar misdaad reeds bekend en werd, na verhoor door den rechter-commissaris, naar het huis van bewaring overgebracht. Maandagmorgen ontstond op de hoeve bij Echt, brand. Alle schuren met veel gereedschap brandden af. Tien stieren, negen koeien, een aantal biggen vonden den dood in de vlammen. Vijf stuks vee kreeg zoodanige brandwonden, dat een drietal moest worden afgemaakt. Naar men meldt, heeft de heer Oudegeest, die naar Amsterdam zal ver trekken in verband met zijne benoeming tot voorzitter van het Nederlandsche Ver bond van Vakvereenigingen zijn mandaat als lid van den gemeenteraad van Utrecht met 1 Juni neergelegd. Er is een wetsontwerp bij den Raad van State tot invoering van den Midden Europeeschen tijd. De veehouder Koopman# te Olde- boorn had sedert een paar jaar twee eenden, die altijd bij het huis of in de veestalling waren, aan een vriend gegeven die ze op zijn wagen meenam naar zijn boerderij onder Goëngahuizen waar hij ze eerst opsloot maar een paar dagen later weer losliet. Zeldzaam is het dat de diereu, die nog wel gekortwiekt waren, en dus behalve zwemmen, nog een groot deel moesten loopen, weer op de bij na ander half uur ver gelegen hoeve van Koopmans terug zijn gekomen. In een ellendig dakkamertje van de rue St.-Sauveur, te Parijs, woonde sedert lang een oude vrouw, bekend in de wijk als Mere la prise en die, eiken dag uit bedelen ging in de rijke wijken. Sedert drie dagen nu had men haar niet meer gezien, en men deed haar deur openen. Men vond hst lyk der vrouw op een oude matras. By het onderzoek vond de com» missaris in de matras 80,000 fr. ia bank*

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2