uit in: i» k it s. Aanbestedingen. Openbare Verkooplngen. Afloop ïerkoopingen enz. Kerknieuws. Schoolnieuws Posterijen. Marktberichten. verpleegd, maar de Maghzen, niet willende, dat men zoodoende het aantal van zijn gewonden te weten kwam, weigert thans hen over te brengen op Algerijnsch grond gebied daaruit volgt, dat de ongelukkige gewonden, vaak verminkt, zonder verzorgd te worden, den dood tegemoet gaan, in het vuil liggend, onder smerige tenten, opgegeten door vliegen en ongedierteop deze wijze kan de Maghzen, door zijn dooden en gewonden te verbergen, te Fez en Tanger vietoria laten schreeuwen. Onze Londensche correspondent schrijftIn het verkooplokaal van Stevens in Covent Garden was deze week een mummie-tegen-wil-en-dank te zien Het was het lijk van een man, dat 2000 jaar in een der kopermijnen van Chili heet te hebben gelegen. Het lichaam is volkomen gaaf, doch geheel bedekt en doortrokken met koperoxyde, zoodat het groenachtig lijkt, als ware het een bronzen beeld. De man zit gehurkt, de kin rust op de knieën en de handen heeft hij om de beenen geslagen. Er werden bij hem gevonden een hamer van graniet en een van vuur steen, elk met een rèep huid aan een krommen stok gebonden. Een Duitscher heeft deze afschuwelijke vondst in Chili gedaan en haar naar Londen gestuurd, waar ze over een week of drie publiek zal worden verkocht. De mummie zal wel naar een museum gaan, want men kan zich moeilijk voorstellen dat een particulier persoon haar voor zijn ver zameling zou willen koopen. (N. Crt.) In Frankfort is in een koffer bij een expediteur het lijk van een vermoorde oude vrouw gevonden. De vermoedelijke dader de 31-jarige meubelhandelaar Wil helm Meyer is reeds te New-York gepakt. De oude vrouw is waarschijnlijk door den onverlaat geworgd en daarna in een kof fer gepakt, die bij den expediteur in bewaring werd gegeven. De directeur van het socialistische vrijdenkersblad 's Volks toekomst heeft den aartsbisschop van Genua gedagvaard tot het betalen van schadevergoeding, omdat de aartsbisschop in he^ openbaar aan zijn volgelingen verboden had dit blad te lezen. De courantier achtte zich hierdoor in zijn bedrijf benadeeld. Ter gelegenheid van den 400sten gedenkdag van den dood van Columbus, die arm en verlaten op 20 Mei 1506 te Sevilla stierf, wil men op het Vaticaan een standbeeld voor hem oprichten, met behulp van inzameling in alle landen. Een comité is gevormd, waarvan" de kar dinaal-aartsbisschop van Turijn, Augustyn Richelmy, eere-voorzitter is. De gister overleden Prinses Frederik Karei was de weduwe van den bekenden held uit den Fransch-Duitschen oorlog, die in 1885 overleed. Zij was een prinses Maria Anna van Anhalt, geb. 1837. Gelijk wij reeds gister per telegraaf gemeld hebben, is Gapon's lijk te Oserki bij Petersburg in een leegstaande villa ge vonden en de vermoordingsgeschiedenis is dus blijkbaar juist. Daags vóór deze ont dekking hadden het O. M. en een rechter van instructie een onderzoek ten kantore van het Crédit lyonnais ingesteld. Gapon's loket in de brandkast bleek 14,500 roebels in Russische papieren en 1400 frcs. aan Fransch bankpapier te bevatten. De advo-^ caat Margolin was bij de opening aanwezig. Vervolg Gemengde Berichten op pagina 4. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Moei kapelle en te Zegveld S. v. Dorp cand. te Zegwaard te Peins J. P. Cannegieter, cand. te Utrecht; te Eijerland op Texel J. A. Barbas, cand. te Haarlem. Aangenomen naar Dieren door J. C. H. Scholten te Hallnaar Bergeyk door A. J. Westhoff te Vught. Bedankt voor Wouterawoude door H. C. Lumbers te Lunteren voor Rotterdam door A. J. de Sopper te Velzen. -jGeref. Kerken. Tweetal te ZwolleW. H. Gispen te Baarn en G. Wielenga te Delft. Aangenomen naar Driebergen door G. Wisse te Leiden. Chr. Ger. Kerk. Aangenomen naar 's-Gravenhage door T. A. Bakker te Maassluis. Oud-Geref. Gem. Aangenomen naar Amsterdam door J. Grass te Kampen. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. Scholen te Zuidland en te Hoek de heer J. F. Wisse te Serooskerke (W.), die de eerste benoeming heeft aangenomen. Loon naar werk en loon krachtens betrekking. De vraag kwam dezer dagen ter sprake, welke de beteekenis is van het bepalen van het loon per uur voor de verhouding tusschen patroon en werkman. Eenerzijds werd gezegd, dat daarin ligt de verplichting om te betalen naar gelang uren gewerkt is, zoodat het loon ophoudt voor zoover niet gewerkt is. Is dit zoo geheel onjuist? Men heeft gemeend die stelling te kunnen weerspreken met de opmerking, dat dan ook de werkman midden op den dag den arbeid zou kunnen eindigen, zeggende ik heb recht, ik ben met het uur gehuurd. Gaat dit op? Mij dunkt neen. Wanneer eene overeen komst is gesloten voor een week met ver plichting om in die week hoogstens 10 uren per werkdag te arbeiden, en tegen een loon naar het getal uren, dat werk geleverd is, dan is de werkman natuur lijk gehouden de week uit te dienen. Ook werd gezegd, dat wie de betaling naar het getal uren, waarin gewerkt is, regelt, daarmeê eigenlijk arbeids-praestatiën op ééne lijn stelt met een pond krenten. Inderdaad is dergelijke gelijkstelling eene volkomen valsche abstractie. Met ernst moet dan ook er tegen woiden opgekomen, dat zoo vaak van arbeids krachten, onderwijskrachten enz. gesproken wordt. Neen, men heeft niet met losse krachten te doen, maar met menschen. Zelfs een paard is niet maar eene arbeidskracht. Maar gaat het daarom aan te zegeen, dat wie loon uitbetaalt naar gelang gewerkt is, den arbeider op die verkeerde wijze oplost, en zijn praestatiën als een pond krenten beschouwt Niemand zal het onredelijk dunken, dat aan den kruier een dubbeltje, vijftien cent of meer, gegeven wordt voor de boodschap, die hij deed en dat, zoo blijkt, dat de man hÜar vergat en dus niets praesteerde, hij niets ontvangt. Daarin steekt toch geen kwaad. Ja, in het geheele leven gaat het door, eenerzijds loon naar gelang van het iverk, dat men levertanderzijds loon krachtens de betrekking waarin men is. Dat heeft niets te maken methoogerof lager geplaatst zijn in de maatschappij. Velen stellen het voor, alsof voor de hoogeren het loon per se doorgaat, al arbeiden zij niet, maar voor de meer eeu- voudigen nieten daaraan worden dan natuurlijk beschouwingen vastgeknoopt over de onbillijke bejegeningen van de mindergegoeden. Maar de voorstelling, waarmede men begint, is geheel onjuist. Zij is onwaar. De geneesheer wordt voor zijne bezoeken betaald, en de advokaat, al is hij nog zoo deftig, voor zijne adviezen. En als de heeren ziek zijn, staat alles stil. Daarentegen de eenvoudigste ambtenaar op een bureau trekt zijn salaris zon dei- korting, ook al was hij tijdelijk afwezig. Waarlijk, zonder eenige onbillijkheid heeft men in de gansche maatschappij tweeërlei loonsberekening, de eene, die voor den arbeid en naar-den arbeid afge meten wordtde andere, waarbij de maat staf is het zijn in de betrekking. En beide wijzen van berekening komen voor in hoogere en in lagere kringen. Ook hebben beide wijzen van berekening hare voor- en hare nadeelen. Wanneer het loon aan de betrekking ver bonden is, gaat het door, al wordt tijdelijk in de betrekking niets verricht. Dit is het voordeel. Maar ook blijft het loon hetzelfde, onverschillig hoe druk het ook zij, al moet extra-hard gewerkt worden. Dit is het nadeel. Is het loon gebonden aan den arbeid, die wordt verricht, dan wordt geen loon uitge keerd, als geen werk is gedaan. Dit is het nadeel. Maar is het druk, en moet er veel werk worden gedaan, dan verdient men des te meer. Gewoonlijk zelfs voor de over-uren naar verhoogd tarief. Dat is het voordeel. Het eerste komt voor bij ambtenaars hooge èn lage. In beginsel ook bij dienst boden. Wanneer dezen één óf twee dagen ziek zijn, kan m. i. zelfs naar streng recht niet straks daarvoor op het loon gekort worden. Het laatste is het geval bij gsneesheeren, advokateu, kruiers, enz. Nu kan men natuurlijk eenige wijziging brengen bij het doortrekken van de lijnen. Niet alles behoeft alleen naar de hardste consequentie te gaan. Maar men dient toch te beginnen met zich bewust te worden van de tweeërlei loonsberekening, en dat zoowel de eene als de andere haar recht heeft. En het gaat niet aan dit verschil kortweg te ontkennen, en te beweren, dat tusschen den ambtenaar, die een salaris per jaar be rekend ontvangt, of de dienstbode voor wie dit ook geldt, eenerzijds,en denwerkman, wien een loon wordt uitbetaald per uur be rekend, geen ander onderscheid in dit opzicht beslaat, dan met betrekking tot de wijze, waarop het loon wordt uitgedrukt. Op het onderscheid in dezen wordt ook gewezen door Von Ihring in Der Zweck im Recht, dl. 1, 2e dr., bl. 195 en volgg. een man van waarlijk zeer „vooruit strevende" denkbeelden, zoodat men zich ook in goed gezelschap bevindt als men bij voorkeur zich door het licht van die zijde leiden laat. Rotterdammer. (Prof.) D. P. FABIUS. Alles „uit den zak van den werkgever" In mijn Sociale Vraagstukken, bl. 239, schreef ik: „De wet kan wel bepalen wie de premie stortwie voor de premie aan sprakelijk ismaar nooit wie haar ten slotte betaalt. De aanbidders van de wet staan hier voor machten, die zich aan hare dwingende werking onttrekken". Men weet toch niet vooruit, of de patroon, wien men eenen last oplegt, in staat zal zijn dien op anderen af te wentelen. Schijnbaar kan het de patroon zijn, die betaalt; inder daad echter een ander. ,Nu zeide echter de heer Talma 4 dezer in de Tweede Kamer Handdbl. 1638): »Wanneer een arbeider een premie voor een ziekenfonds betaalt, waar komt dan diepreijiie vandaan? Schijnbaar uit zijn eigen portemonnaie, maar in werkelijkheid uit den zak van den werk gever, want dat is de eenige bron waaruit hij zijn inkomsten trekt". Gaat ook deze redeneering op 1 Ik betwijfel het. Juist ware zij, als het zoo stond, dat de arbeider al wat hij in een ziekenfonds stort, hetzij veel, hetzij weinig, op zijnen patroon kon verhalen, zonder eenig verschil voor wat hij overigens ten behoeve van zich en de zijnen besteedt. Zoodat er volkomen afwenteling was van dezen last op des patroons schouders. Maar zoo staat het niet. De werkman, die voor een ziekenfonds stort, moet zich iets ontzeggen wat een ander die in volkomen dezelfde verhou dingen verkeert, en het nalaat, voor zijn genoegen kan besteden. Ging door wat de heer Talma zeide, dan zoude men ook van eenen ambtenaar in staatsdienst, die uitsluitend van zijn trak tement moet leven, kunnen zeggen: schijn baar komt alles wat hij uitgeeft uit zijn eigen portemonnaie, maar in werkelijkheid uit de staatskas, want dat is de eenige bron waaruit hij zijn inkomsten trekt. Alle geschenk, dat hij geeft; alle bijdrage voor Kerk of armen, het is alles slechts schijnbaar uit zijn eigen portemonnaie, maar in werkelijkheid uit de staatskas. De scherpzinnige afgevaardigde zal dan ook, naar ik vertrouw, het onjuiste zijner stelling wel inzien. Overigens geef ik gaarne toe, dat op dit samengestelde terrein zoo licht er iets door glipt wat niet houdbaar is. Waarlijk, de oplossingen zijn hier niet zoo eenvoudig, als sommigen wel meenen en willen doen gelooven. Rotterdammer). (Prof.) D. P. D. FABIUS. Onder Sociaal-Democraten. Op het soc.-dem. congres van 1905 leed mr. Troelstra de nederlaag. Eenigen tijd later schreef hjj in het Volk, dat, wanneer de uitspraak van het congres niet ongedaan werd gemaakt, hij niet langer de huidige rol in de partij kon vervullen. Zelfs met neerlegging van het Kamerlidmaatschap werd gedreigd. De heer v. d. Goes diende, kort daarop, van antwoord. Hij vond het dreigement verregaand onbetamelijk en ondemocra tisch. De partij voor de keus te stellen ge moet mij in 't gelijk stellen óf mij ver liezen, was een uiting van brutale heersch- zucht, een kaakslag aan de democratie. Op het soc.-dem. congres van 1906 leed de heer v. d. Goes de nederlaag. Verleden week schreef hij in het Volk dat, wanneer de partij hem en den zijnen geen „eei herstel" gaf, zij vcortaan aan den practischen propaganda-arbeid niet meer zouden deelnemen noch een be stuursfunctie aannemen. Onmiddellijk daarop verscheen een ar tikel van mr. Troelstra, waarin die eisch van eerherstel als ongehoord en ondemo cratisch werd verworpen, en verklaard werd, dat de partij hieromtrent natuurlijk tot „de orde van den dag" zou overgaan. Zoo verwijten deze leiders elkaar beur telings wat zij zei ven doen. En zoo schijnt het toch wel eenige schaduwzijde voor het partijleven te heb ben, dat in het soc.-dem. deugdenlijstje de deugd van „nederigheid" is ge schrapt. Neder l.) Donderdag 17 Mei. K w a d e n d a m m e bij v. Tichgelen door dhr. de Clercq voor mevr. de wed. Witkam 3 uur het bouwen van 1 nieuwe graanschuur met varkensstal en eenige verbouwing bij dhr. v. Kruissen, Lange weegje. Aanwijzing 10 uur. Bestek bij dhr. Ie Clercq vanaf 10 Mei. Vrijdag 18 Mei. Oudelande, 11 uur, Gemeentehuis, het vernieuwen van de steenglooiings- werken aan de waterkeering van het water schap Baarland. Raming f5236. Bestek ad. 50 cent bij dhr. L. Schouten te 's Gra venpolder. Aanwijzing 11 en 14 Mei van 1011 uur bij dijkpaal 20. Dinsdag 22 Mei. Wissenkerke,10 uur bij Th.Wolse door den cal. Vlietepolder verbeteringen onderhoud der werken dienst 1906/1907. Aanwijzing 15 Mei 1 uur en 19 Mei 3 uur in het dagverblijf der directie. Bestek ad. 60 cent bij dhr. C. N. v. d. Heijde. Woensdag 23 Mei. Cats, 11 uur door den cal. Leendert Abrahampolder, verbeteringen onderhoud tot 30 April 1907 der werken. Aanwijzing 16 en 19 Mei 1011 uur. Het bestek ad. 50 cent bij dhr. Kuyper Boone, Kortgene. Wilhelminadorp, 11 uur door den Oost-Bevevelandpolder, verbetering en onderhoud der werken over 1906/7. Bestek 30 cent bij dhr. F. Maijs. Vrijdag 25 Mei. Cortgene. Gemeentekamer, door den cal. Annapolder 11 uur herstel enz. tot 30 April 1907 der werken. Aanwijzing 18 en '21 Mei 1011 uur. Bestekken k 5'J cent bij dhr. Roelof. Donderdag 31 Mei. Kapelle, Gemeentehuis, Willem Anna polder 11 uur herstelling der werken. Aanwijzing 24 en 28 Mei 911 uur, aan de woning van den waterbouwkundigen ambtenaar te Biezelinge. Bestek k 82 ct. bij dhr. P. J. v. d. Mandere. Donderdag 17 Mei. 'sHeerenhoek, 10 uur bij v. d. Bulck en 2 uur te 'sGravenpolder bij Vrooiland, door not. v. Campen, ver pachting voor het R.-K. kerkbestuur van Goes voor 7 jaren in 4 perceelena. 's-Heerenhoek 6620 cA. moesgrond 3,5250 HA. weiland; 1,2990 HA. weiland, b. Schore 2,7960 HA. bouwland, c. Hoede- kenskerke 2,3220 HA. weiland en 4350 cA. bouwland. Laatst in pacht: a. Martens; b. Louwerse, Biezelingec. Gelokd. Verbeek. Vrijdag 18 Mei. Biezelinge, bij A. Glerum door not. Liebert 10 uur, meubelen, 8 kippen en haan, geit enz. En om 12 uur aan de schuur van Jac. Rottier een rood schim mel kengst genaamd Robert, oud 5jaar; bussels en fruitmanden, 2 bascules en gewichten, aardappelzeeften enz. Zaterdag 19 Mei. Domburg, in de Roode Leeuw door not. Hosaug 10 uur 1 vos merrie, 8 vette varkens, 6 mestputloopers, 3 melkschapen, 20 wei- en 3 zuiglammers, 12 kippen, kar op veeren, meubelen, palingnet,enz.,nieuwe houtwaren, confecties. Schore, 12 uur bij Molhoek bedden, kachels, landbouwgereedschap, bascule, enz-, door net. Liebert. Maandag 21 Mei. Goes, door not. Mulock Houwer, 8 uur, bij Tas, het stationskoffiehuis Tivoli met afspanning, stalling, stalhouderij, vergun ning, 12 Are. Dinsdag 22 Mei. Goes, 1 uur in de Prins, door not. Kloes, voor de gemeente Borssele, ver pachten voor 6 jaar een oesterperceel 8,2090 HA. G r o e d e 1 uur bij P. H. Janssens door not. Hammacher, inspan. Woensdag 23 Mei. Goes, op het terrein der oude R. K. kerk 10 uur door deurw. Hollmann en Verhoek, tegels, vloerleien, arduinsteen, balken, delen, enz. Middelburg. Bij de heden alhier ge houden aanbesteding voor de levering van gerookt en pekelspek ten behoeve van het garnizoen gedurende het 2e halfjaar 1906, werden ingeleverd 2 biljetten. In schrijvers waren de h.h. Lindhorst te De venter voor f 0.714, Beugelink alhier voor f0.76 per KG. Vlissingen. Heden werd door den majoor garnizoens-eommandant aanbesteed de levering van gerookt en pekelspek voor de soldaten-menages alhier van 1 Juli tot en met 31 December 1906. Ingeschreven werd door: P. de Landmeter f 0.68; P. Glerum f 0.679; en P. Visser f0.63. Alles per K.G. TELEGRAMMEN. Middelburg. Van de audiëntie bij den Commissaris der Koningin is heden druk gebruik gemaakt14 colleges, 40 autori teiten en eenige particulieren werden aan Z.Exc. voorgesteld. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Hoek bij Ter Neuzen dhr. A. Smit te Oudelande, die zijn benoeming heeft aangenomen en Maandag a. s. in functie treedt. Men meldt ons uit het zuidelijk deel van Zuid-Beveland: De veldgewassen staan over het algemeen goed, de laatst gevallen regen kwam den groei zeer ten goede. Suikerbeeten komen gezond boven, evenals de ajuin, hoewel hier en daar te dun. De aardappels komen er ook uit. De vrees voor te geringe kiemkracht is gelukkig niet bewaarheid, ze komen flink er uit. De wintergewassen ontwikkelen zich goed evenals de tarwe en gerst, die van 't voor jaar is gezaaid, en de haver staat prachtig. In geen jaren is die zooveel uitgezaaid als dit jaar, en deze belooft bij wat chilisal- petertoediening best te worden. Met de bruine boonen is men druk bezig te zaaien. Meer land dan vroeger is hiervoor be stemd geworden. Over het algemeen is de stand der bezaaiing alhier aardappels ruim zooveel als verleden jaar, ajuin meer, erwten gelijk, haver meer, suikerbieten minder en bruine boonen veel meer, ter wijl daar tegenover staat veel minder wintergewassen. 's-Gravenhage. Bij kon. besluit is definitief benoemd tot ontvanger der be lastingen te 's-Gravenpolder P. Oomen, thans waarnemend. Benoemd tot burgemeester van Oudelande P. Bruggeman, secretaris dier gemeente. En is op zijn verzoek ingetrok ken de benoeming van P. Meerum Terwogt, tot leeraar aan de R. H. B. S. te Goes. 's-Gravenhage. - Tweede Kamer. Het debat over het arbeidscontract is heden hervat. Den geheelen dag is gedebat teerd over het artikel dat den werkgever verplicht zorg te dragen voor behoorlijke verpleging eH geneeskundige behandeling van zijn zieken inwonenden arbeider of dienstbode en dat den werkgever verbiedt de verplegingskosten van de eerste 4 weken te verhalen op het loon. Vooral met het oog op het platteland werd het dwingende karakter van het voorschrift bestreden onder meer door dhr. Lohman die voor de kleine burgerij, voor wie het houden van een dienstbode geen weelde is, de bepaling te bezwarend achtte. Dhr. Goeman Borgesius oordeelde dat de bestrijders zich van den omvang en de verplichting voor den werkgever een over dreven voorstelling maken. Dhr. Ter Laan en Roodhuijzen verdedig den het artikel. De Minister achtte dat niet onrechtmatig is een ontijdige dienstopzeg ging zonder schadeloosstelling aan de dienstbode die bevallen moet. Dhr. Heems kerk stelde een amendement voor, strek kende om het afwijkende beding niet nietig te verklaren. Dhr. Schokking stelde een amendement voor strekkende om in het midden te laten waar de arbeider verpleegd moet worden. Lijst van brieven en briefkaarten ver zonden aan onbekenden door het post kantoor te Middelburg over de le helft der maand Mei 1906. Binnenland. Brieven: L. van Breugel, Waar? W. van Dijk, RotterdamJ. Herle, Zaan dam F. M. Thomas, Vlissingen. Briefkaarten: Mej. A. van Veen, s-GravenhageLeijs, Rotterdam. Buitenland. Brief: C. Sargent Terris, Cleveland. GOES, is Mei 1906. Tarwe moest weer iets lager worden verkocht. Overige artikelen onveranderd. Oude tarwe fo,a fo,Nieuwe tarwe f6,soa f7..Wintergerst per iookilof 7,50^7,75. Haver per 100 kilo f S.a f8,50. Bruine boonen f 7,50 5 f9.Karwijzaad fo, a f o,Koolzaad f o,a f o,Kroon- erwten f 8.— a f 8,50. Groene Erwten f o, a fo, Opgaaf der marklzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f0,96 A fi,io; middenprijs f0,52, part. fo,per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 2,80 a f 3,30 middenprijs f 0,77s, part. f o,per 25 stuks. De aanvoer van boter en eieren was tamelijk, Opgaaf van de Landbouwmaatschappij. Boter f0,96 a fl.lo per K.G., rekenprijs f 1,05 per K.G. Derde kwaliteit Boter bleef onverkocht. Eieren f 3.a f 3.30 per 100 stuks, reken- prijs f 3.10 per 100 stuks. VLISSINGEN, 15 Mei 1906. Boter f0,90 a f 1,05 per K.G. Eieren f3,30 a f3,40 per 104 stuk. ROTTERDAM, 14 Mei. Binnenland- sche granen. Tarwe. Hoewel de aanvoer kleiner was dan vorige week, kon de verkoop niet anders dan tot verlaging plaats hebben. Nadat enkele extra puike partijtjes bij uitzondering boven de hoogste noteering waren uitgezocht moest van f8 tot f9 per 100 k0., naar kwaliteit, worden afgegeven. Rogge door schaarschte iets duurder ver kocht. Per Heet. f 5,25 a f 5,85. Gerst komt niet noemenswaard meer voor. Haver was heden bijna niet ter markt. Witte boonen. De kleine aanvoer vond plaatsing van fn tot f13,50 per heet. Bruine boonen onveranderd in de betere, doch iets flauwer in de mindere soorten. Per heet. f 7 a f 9,75. Blauwe erwten waren prijshoudend te per heet. f 9 a f 9,50. ROTTERDAM, 14 Mei. Buitenland- sche granen zeer stil. Gerst per 2000 kilos. 65/66 k°. Zuid-Rus sische uit zeeboot f128 a f130; 60/61 k°. dito dito dito f 126 a f 124,50. Maïs per 200O kilos. Amerik. Mixed f 118 a f 125 naar kwaliteitdito dito uit aangekomen booten f115 a f 113, en gestort f uo.50 a f 112, grove Donau f 126 a f 125 dito dito stoomend f 125, f 124. MEELBERICHT, 14 Mei. Het buitenland blijft zeer vast en de offerten zijn hier en daar zelfs hooger. Hier daarentegen gaat er maar weinig om. De omzet bepaald zich tot een weinig voor consumtie, tot onveranderde prijzen. Heden prijshoudend, maar stil. Prima qual. Inlandsch fna f12,25. Eerste qual. Inlandsch f 10,25 a f 10.75. Prima Amerik. (Patent) f 12,a f 13.Eerste qual. Amerik. (Straight) fn,a f 11.75. Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f 10f 10,75 Extra puike qual. Hongaarsch f 14.25 a f 16. Eerste qual. Hongaarsch f a f Prima qual. Duitsch f a f Eerste qual. Duitsche f a f Prima qual. Belgisch f n.50 A f12.50. Eerste qual. Bel gisch f 10.25 a fnPrima qual. Fransch fa fEerste qual. Fransch f 10.25 a f 10,75. Inlandsch Roggebloem fa f—Duitsche Roggebloem fk f Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto, incl. zak. ROTTERDAM, 14 Mei 1906. K o ffie. LocoJava32,/2c.,ditoSantos25'/jC. Suiker. Beetwortel- in lustelooze stemming. Mei-levering f97/, genoteerd. Geraffineerd kalm. Tabak. Aangevoerd van Baltimore per Runo 34 vn. Maryland, 8 vn. Virgini en 10 vn. Mason County, waarvan 30 vn. Maryland, de 8 vn. Virgine. en de 10 vn. Mason County stoomend verkocht zijn. Katoen (bericht van de Makelaars De Monchy Havelaar) kalm. Liverpool noteerde te ll.io ure: Juli/Aug. f5.98, Nov./Dec. 5,73, Jan./Febr. 5,74. T i n (bericht van de makelaars De Monchy Havelaar) opgewonden. Banka Aug. f i23'/2, Oct. f 122 gedaan en geboden; verder fi'/2 hooger gevorderd. Petroleum onveranderd. Amerik. Lijnkoeken prijshoudend. Men noteert: loco f84, Stoomend f 85, Zomer f85, Najaar 1 87 a f88 per 1000 KG., boord/spoorvrij voor loods. AMSTERDAM, 14 Mei. Aardappelen. De prijzen waren als volgtFriesche magnum bonums f 1,30 a f 1,60, dito bonte f 4,40 a f4,60, dito borgers f 1.— a f3.dito blauwe f2,50 a f4,90, dito poters f 1,80 a f 2,30, Zeeuwsche bonte f 1.— a f 1,10, dito blauwe f 1,50 a f 1,60, dito eigenheimers f5,10 a fo,dito poters f0,50, Duitsche Hamburgers f4,50 a f5,20, dito blanke f 1,40 a f 1,50 dito roode f 1,60 a f 1,90, dito blauwe f 1,80 a f3.Geldersche blauwe f 2 a f 2,25, zand thomassen f4,50 a f5.dito eigen heimers f 1,20 a f o,Saksische jammen f i,6o a f 3,60. Malta's y'/2 en 9 cent per kilo. Aan gevoerd 14 ladingen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3