Afloop Verkoopingen enz. Marktberichten. dat geneeskundige kuip moest worden ingeroepen. Ierseke. Tijdens een onweder dat den geheelen Zaterdagavond boven onze ge meente hing en op enkele oogenblikken zeer hevig was sloeg de bliksem in het dak der woning van A. Zoeteweij. Eenige pannen en steenen werden van het dak en uit den muur weggeslingerd. In Zoute wer'den twee boomen totaal versplinterd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Met het dichten der gaten in den dijk langs den St. Pieterspolder is men verleden week niet gelukkig geweest. Tot viermaal toe is een dam die geplaatst was voor een der gaten om de kracht van het uitstroomende water te breken, wegge slagen. Eerst Vrijdag gelukte het om dien dam weerstand te doen bieden, zoo dat nu heel wat gemakkelijker zal worden gewerkt. Bakker M. P. alhier heeft de leve rantie van 't brood aan drie ploegen polder werkers, werkzaam aan 't herstellen van den St. Pieterspolderdijk en om zijn klanten te bedienen rijdt hij dagelijks met een kar brood naar dien polder. Aangezien bij ge wone tijen dien polder niet onder water loopt, is er gansch geen gevaar bij om over den grindweg in die polder te rijden. Edoch, dezer dagen hadden we de spring tijen, en daar had onze bakker niet op ge rekend dus weer was hij op een gegeven oogenblik met paard en wagen op dien grindweg, toen de vloed kwam opzetten met meer vaart dan onze bakker reedde broodleverancier was weldra in eene hache lijke positie zich vastklemmende aan de wagen, half loopende, half zwemmende be reikte hij gelukkig nog intijds den dijk, om er af te komen met den schrik en een nat pak. Hansweert. Bij het invaren der sluis alhier kwam het geladen sleepschip „Le Lobain", schipper Govaerts, in aanvaring met het sleepschip „Gerhard Stephan", schipper Lucasse, waardoor eerstgenoemd schip averij aan het roer bekwam en de roeiboot vol water liep. Uit het overstroomde gebied van Hamme aan de Schelde wordt gemeld dat daar de velden eindelijk verlost zijn van dien ongelukkigen bezoeker, die 8 volle weken de ongenoodigde gast is ge weest van de Hammenaren. Enkel hier en daar staat er nog een hof onder, maar eenmaal de giertijen voorbij, zal alles van het water verlost zijn, In de huizen treft een allertreurigst schouwspel de oogen. Een laag slijk van 30 tot 40 centimeters bedekt den vloer. Een Scheveningsch meisje van 17 jaar heeft om aan haar snoeplust te voldoen, het gouden hoofdijzer van haar tante ont vreemd en te gelde gemaakt. Zij kreeg daarvoor 28. Toen men er achter kwam, was er niets meer van het geld over. Men heeft van het feit de politie in kennis ge steld, zoodat de zaak vervolgd zal worden. In den avond van 22 April werd door een feilen brand te Oisterwij keen woning geheel vernield, terwijl van den inboedel nagenoeg niets kon worden gered. Een blikken tabaksdoos, waarin eenig bank papier, werd vermist, maar later onder puin en steenen teruggevonden. De inhoud was niets meer dan een rolletje verkoold papier. Toch werd die aan de Nederland- sc.he Bank opgezonden en de eigenaar, die daarvan niets had voorgesteld, werd niet weinig verrast en dankbaar gestemd, toen hem gisteren het bedrag van het verbrande bankpapier toch werd ter hand gesteld Men begrijpt bijna niet, hoe het mogelijk is, dat de nommers van het papier nog kunnen worden opgespoord, uit zulke ge heel zwarte en verkoolde overblijfsels, en toch is het geschied, want de letters en nommers werden door de Bank opgegeven. Men mag het bestuur der Bank wel dank baar zijn dat het in zulk een geval zoo veel moeite deed aanwenden om de geleden schade zooveel mogelijk te verminderen. Pr. N. li. Bij de jongste verkiezingen voor een lid der Provinciale Staten van Gelderland in het district Zevenaar zijn weer veel sigaren, glazen bier en borreltjes uitge deeld. Het nieuwgekozen lid noodigde de dichte, bonte menigte, die hem een ovatie bracht, uit op zijn gezondheid in de om liggende café's iets te gebruiken, waar van een ruim gebruik moet z(jn gemaakt. Een conducteur van de tramlijn JoureLemmer vond een taschje, waarin een som van tusschen de f 400 en f 500. De man bracht het aan den verliezer terug en kreeg een dubbeltje belooning. Een eigenaardige bekeuring. Door een politieagent te Rotterdam is proces-ver baal opgemaakt tegen een beambte van de waterleiding, die, geroepen een lek in de straatbuis te herstellen, het water, dat door dat lek heenkwam, in een emmer heeft opgevangen, het telkens op de straat heeft uitgestort en niet naar een riool heeft gedragen. Dit was voor den beambte ook niet zoo gemakkelijk, omdat het water niet wilde wachten met vloeien tot hij terug zou zijn. Op last van de justitie is te Utrecht een zekere mevrouw M. aangehouden, die gescheiden van haar echtgenoot leefde'. Zij moet zich aan oplichterijen van verschil lenden aard hebben schuldig gemaakt. Zelfs verzekerde men ons, dat zij gedurende de laatste weken geheel van oplichting leefde. Onlangs is door den commissaris van politie nog een waarschuwing tegen kaar in ons blad geplaatst, nadat zij er pas een kamerverhuurder had doen in vliegen. Door haar gepaste manieren wist zij het vertrouwen le winnen en verschil lende personen tot haar slachtoffers te maken. Thans is aan haar practijken een einde gemaakt. (Utr. Dbl.) Eenigen tijd geleden werd door den kantonrechter te Schoonhoven een man veroordeeld tot f 1 boete subs. 1 dag hech tenis. De veroordeelde werd in het Politie blad gesignaleerd en te Harderwijk aange houden. Hij ontkende ooit te Schoonhoven dronken, veel minder veroordeeld te zijn geweest, ofschoon naam, voornaam, ouder dom enz. alles juist was. Na 's nachts in bewaring te zijn geweest, werd hij gister ochtend onder geleide van een rijksveld wachter naar Rotterdam gebracht. Ook daar ontkende hij, dat hij de veroordeelde was. Daarop werd per telegram den rijks veldwachter te Schoonhoven gelast, onmid dellijk naar Rotterdam te komen. Toen deze gisteravond arriveerde en den arres tant zag, verklaarde hij dat het niet de man was, dien hij had geverbaliseerd. Deze ging toen weder op Rijks kosten met den veldwachter naar Harderwijk terug, maar den dag had hij toch beet. (Ilbl.J Ds. L. Kuyper te Hoogeveen, die het beroep naar Enkhuizen heeft aan genomen, ging met zijn vrouw de nieuwe standplaats bezichtigen. Op de terugreis is hij te Workum ernstig ongesteld gewor den. Hij ligt op 't oogenblik met een ge vaarlijke, schoon niet doodelijke keelziekte. Voor den volkswil gezwicht. De gemeenteraad van Overschie had een verordening aangenomen waarbij de openstelling der dranklokalen op Zondag avonden na 8 uur verboden werd. Het pretmakende volksdeel, hierover ontstemd, wierp bij de antirevolutionaire raadsleden de glazen in en bedreef meerdere baldadig heden. Vrijdag kwam de gemeenteraad spoedeischend weder bijeen, en wel ter behandeling van een verzoek van den kerkeraad der N. H. kerk, om de veror dening op het sluiten van herbergen en bierhuizen weer maar te wijzigen en wel in dier voege, dat de vervroegde sluiting op Zondag zou worden ingetrokken en daarvoor in de plaats gesteld sluiting gedurende de voormiddag-godsdienstoefe ningen. De raad wees echter het verzoek van de hand. Toen stelde de voorzitter voor, de vervroegde sluiting, die zooveel onrust en ergernis in de gemeente had verwekt, maar weer in te trekken. Dit voorstel werd met 6 tegen 5 stemmen aangenomen De ruitenvernielers en kroeghouders hebben het dus gewonnen. In het vriendelijke kerkje te Hoeve laken is Zaterdagmiddag het huwelijk ingezegend van jhr. H. A van Reigersberg Versluijs met baronesse A. Schimmelpen- ninck van der Oye, dochter van den heer J. E. N. baron Sehimmelp. v. d. Oye, voorzitter der Eerste Kamer en der Unie. Een school met den Bijbel. De plechtigheid werd bijgewoond door Z. K. H. den Prins der Nederlanden, die zich met zijn adjudant jhr. Hooft Graatland in een rijtuig met vier paarden van liet Loo naar Hoevelaken begeven had. Voorganger bij de plechtig heid was ds. Kijftenbelt, de Herv. predi kant van Hoevelaken. Na alloop begaf de Prins zich naar den huize «Hoevelaken de woning van den vader der bruid, van waar hij later eveneens per vierspan naar Het Loo terugkeerde. Te Vriezenveen hadden drie kin deren van een schipper, liggende met een woonscheepje in het Veenkanaal een vuurtje gestookt op den wal. Om het beter te doen branden wierpen zij petroleum uit een volle bus in het vuur. De vlam sloeg eensklaps in de bus die met een knal uiteensprong. Alle drie kinderen liepen hevige brandwonden op, een 5-jarig meisje is reeds overleden. Te Berkel is het 4-jarig zoontje van een boomkweeker in een onbewaakt oogenblik in een mestkuil gevallen en gestikt. In het instituut St. Louis te Oudenbosch is een 13-jarige knaap aan nona gestorven. Hij had tien dagen achtereen slapende doorgebracht. Te Zutphen geraakten drie jongens, die bezig waren met visschen, bij de spoor brug aan den IJsel al stoeiende te water. Een hunner redde zich zelf; de tweede werd bewusteloos uit den IJsel opgehaald en kwam later bij doch de derde een 14-jarige boekdrukkersgezel verdronk. Te Finsterwolde werd de woning van een 75-jarigen alleenwonenden arbeider opengebroken, wijl men den man in den laatst en tijd niet had gezien. De arme man lag dood te bed. In het schemerdonker zat grootmoeder met hare kleinkinderen in een gezellig hoekje. „Ik zal jelui het sprookje vertellen", zeide zij, „van den prins in het wonder land". „Er was eens een prins, die een groote reis deed, om de wereld en de menschen te leeren kennen, eer hij aan de regee' ring kwam. Onderweg ontmoette hij een reus, dien hij inj zijn dienst nam. De reus trok zijne zevenmijlslaarzen aan en snelde met hem door het land „O", riep kleine Jan, „dus in een automobiel Grootmoeder keek verwonderd op en gmg voort: „Maar de booze heks Abrakadabra, die in haar hol vernomen had van de reis van den prins en die hem dooden wilde vloog achter hem door de lucht „Grootmama", vroeg Marietje, 'meteen bestuurbaar luchtschip" Ernstig schudde de oude vi'OUW het hoofd en vertelde verder „Maar de reus had een spiegel, daar mee kon hij alles zien en iedereen in het hart lezen „O jajubelde Frits. „Röntgen stralen „Toen hij nu in dezen spiegel de heks had gezien, leende hij uit de smederij in het tooverbosch een zeldzamen wagen, die de kracht bezat, om zonder paarden en zonder stoom zich pijlsnel te be wegen „Juist", knikte Jantje, „een electrische tram" Grootmoeder zweeg een oogenblik, haal de diep adem en begon weer „Zoo kwamen zij behouden in het wonderland en in het koningsslot, dat sinds lang onbewoond was. Diepe duister nis omgaf hen, maar de reus drukte op een knop van agaatsteen en opeens was de groote zaal prachtig verlicht „Booglampen", meende Frits. De oude vrouw keek hem boos aan, maar beheerschte zich spoedig en vertelde „Toen nam de reus afscheid van den prins. „Ik heb u veilig hier gebracht", sprak hij, „nu is mijn tijd om, maar toch zal ik u niet in den steek laten. Zoo vaak gij een wensch uitspreekt, zal ik dien hooren, al ben ik ook nog zooveel mijlen van u verwijderd „Hoerah", riepen de kinderen, „zij hadden telefoon". Toen zuchtte grootmoeder weemoedig en sprak '„Nu houd ik op jelui kan men geen sprookjes meer vertellen {Tijdschrift voor Kinderverzorging.) De nieuwe Bey van Tunis, het onder Frankrijks bescherming staande land, heet Nasr Bey een zoon van den jongsten broer zijns voorgangers. Hij is 50 jaar oud. Zaterdag hebben wij reeds gemeld van den grooten brand in de lederhal te Parijs, een gebouw van 2 KM. in 't vierkant. Tengevolge van de groote hoeveelheid ontvlambare stoffen ging het heele gebouw in vlammen op. De muren zijn met groot geraas ingestort. Eenige agenten werden gewond. De weduwe van Jefferson Davis, den president der Geconfedereerden voor den Amerikaansehen burgeroorlog van '63, ligt te New-York ernstig ziek. Zij is tachtig jaar. Alcohol en laat naar bed Aan iedere Berlijnsche moeder wordt naar het Tijd schrift voor Geneeskunde meedeelt, door den schoolarts, als haar kind de school betreedt, een vlugschrift uitgereikt, "waarin wordt gewaarschuwd tegen den alcohol. Het alcoholgehalte van versclulleude dran ken, de schadelijke gevolgen, ook voor later leeftijd, van gebruik en misbruik, het verband tusschen alcohol, krankzin nigheid en misdaad, wordrn daarin uit eengezet evenals de geringe voedingswaarde dezer dranken met betrekking tot den prijs. Eindelijk wordt gewaarschuwd tegen Zondagsche uitstapjes met bierdriukeu en laat naar bed gaan, de oorzaak van traag heid der leerlingen op Maandag. Nu de „Duma" bijeenkwam herinnert men zich, dat ook een ander alleenheer- scher in Europa eenmaal zulk een volks vertegenwoordiging heeft ingesteld, te weten de Sultan van Turkije, Abdul Hamid. Weinige maanden nadat hij zijn broeder Nurad was opgevolgd, in het jaar 1876, gaf hij een grondwet, waarbij, naast zijn eigen onschendbaarheid, rechtsgelijkheid werd verzekerd, zoowel aan Christenen als aan Mohammedanen, benevens afschaf fing van doodstraf en lijfstraffen, vrijheid van onderwijs en nog veel andere goede beginselen. Tegelijk zou een vertegen woordiging worden ingesteld, bestaande uit een Senaat, waarvan de leden door den Sultan zelf zouden worden benoemd en eén Tweede Kamer, waarvan de leden door het volk zouden worden aangewezen, op elke 50.000 Turken één afgevaardigde. Kortom, het was een volledige consti- tutioneele staatsinstelling, die was samen gesteld door den befaamden staatsman Mid hat Pacha. Maar op den 5den Maart 1877, veer tien dagen vóór het nieuwe Parlement te Constantinopel zou samenkomen, viel Mid- hat Pacha door een paleiskabaai in on genade bij den Sultan, hij werd uit zijn ambt ontzet en verbannen. Op den ge noemden datum hield het Parlement even wel zijn eerste vergadering en het ver baasde heel Europa door zijn waardige en degelijke houding. Men had gedacht dat de Volksvertegenwoordiging van een zoo achterlijk land zou bestaan hebben uit een mengelmoes van onhandige en onwetende lieden. Doch neen, deze leden der Turksche Kamer waren verstandig, bekwaam, vaderlandslievend en welspre kend. Het kon echter wel niet anders of de Sultan had er spoedig genoeg van. Onder den invloed van een groot man als Midhat Pacha had hij de nieuwigheid bij het begin zijner regeering toegegeven om zich populair le maken, maar de critiek, die het Parlement zich herhaaldelijk ver oorloofde op zijn regeeringsdaden, iiinder- den hem zeer. Het parlementaire stelsel in Turkije was eerst 13 maanden oud toen het plotseling, op 14 Januari 1878, door den Beheerscher der Geloovigen werd ontbonden. De leden konden naar huis toe gaan en daarmede was het voorgoed uit. Na dien tijd is er van een vertegen woordiging in Turkije nooit weer sprake geweest. Sedert jaren berokkent de rattenplaag op Samoa aan het bestuur en de planters in de kolonie veel zorg. De daar in ontel bare menigte voorkomende ratten klauteren tegen de cacaoboomen op, knabbelen aan de loten en vernietigen den oogst. Her haaldelijk zijn pogingen gedaan, om de ratten uit te roeien, zonder merkbare uilkomsten echter. Men heeft nu besloten een Berlijnsch kamerjager, Rittershofer ge naamd, tot bestrijding van de plaag naar de kolonie te zenden. Hij hoopt de ratten deels met behulp van vergift, deels jdoor middel van lijm, waarmee de boomen be streken zullen worden, uit te roeien. Er zijn proefnemingen met die lijm in den Berlijn- schen dierentuin genomen, die goed ge slaagd moeten zijn. Ook prof. Robert Koch heeft de meening uitgesproken dat het mid del van den kamerjager het eenige af doende is, daar van het inenten van de ratten met een smetstof op den duur geen heil te verwachten is. Met 15 Mei zal men de reis van Hamburg naar Christiania in 24 uur kun nen afleggen. Van dien dag n.l. af, zal de Forenede Dampskibsselskab een snel leren stoombootdienst tusschen Christiania en Frederikshaven, heel in het noorden van Denemarken, openen, in aansluiting met den spoorweg door Jutland, die daar voor eenige verandering in den loop der treinen zal aanbrengen. Wanneer in Augustus de nieuwe booten Kong Haakon en Dronning Maud in de vaart komen, hoopt men op de reis Frederikshaven Christiania nog een uur te kunnen winnen. Woensdag 16 Mei. St. Annaland, door not. Timmer man 7 uur bij wed. Kramer 6939 cA. bouwl. van J. Vroegop. Neuzen, 3 uur bij Michielsen door not. v. d. Moer een huis, Nieuwstraat. Ovezand.10 uur door not. v. Campen bij Claeijs voor erven M. D. de Jonge de hofstede in Oost Blazekop, gedeeltelijk tiendvrij. Samen 12,0280 HA. Aanwijzing en inlichtingen M. van 't Westeinde Jz. Donderdag 17 Mei. 'sHeerenhoek, 10 uur bij v. d. Bulck en 2 uur te 's Gravenpolder bij Vrooiland, door not. v. Campen, ver pachting voor het R.-K. kerkbestunr van Goes voor 7 jaren in 4 perceelena. 's-Heerenhoek 6620 cA. moesgrond 3,5250 HA. weiland1,2990 HA. weiland, b. Schore 2,7960 HA. bouwland, c. Hoede- kenskerke 2,3220 HA. weiland en 4350 cA. bouwland. Laatst in pacht: a. Martens; b. Louwerse, Biezelingec. Gelokd. Verbeek. Vrijdag 18 Mei. Biezelinge, bij A. Glerum door not. Liebert 10 uur, meubelen, 8 kippen TELEGRAMMEN. Vergadering van den raad der ge meente Borssele op 11 Mei 1906. Notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Besloten werd tot herstel van het koetshuis. Verslag van den toe stand der gemeente wordt gelezen en daarna goedgekeurd. Besloten wordt tot publiek verpachten van het oesterperceel, toebehoorende aan de gemeente. De rekening van het algemeen burgerlijk armbestuur over" 1905 wordt na onderzoek goedgekeurd. 's-Gravenhage. Op verzoek eervol ontslagen de heer H. Visscher, commissaris van politie te Zierikzee. Berlijn. Te Oserki bij Petersburg is in een onbewoonde villa het lijk van Gapon gevonden. Tanger. Er komen berichten van een optreden der nieuwe Kabylen-stammen, die in oproer zijn tegen den Sultan. Ma- gazan is omringd door stammen, die elkaar van weerskanten bestrijden. Men vreest, dat deze benden een aanslag op de stad in den zin hebben. Bielestock (Rusland.) Hier heerscht een waar schrikbewind. Sedert gister zijn er drie bom-aanslagen gepleegd, een daar van heeft het magazijn Klecrkavo, den mooisten winkel uit de stad, vernield een tweede was gericht tegen de fabriek van Gredkers, waarbij de eigenaar gedood en een twintigtal beambten en werklieden gewond werdeneindelijk werd het huis van den fabrikant Richter beschadigd. Warschau. Op vier wersten van deze stad heeft de politie een geheele fabriek van bommen ontdekt. Men heeft ook 46 bommen in beslag genomen, die reeds geheel gereed waren en materiaal genoeg om er nog honderd te maken. Dertien personen zijn gevangen genomen. Konstantinopel. In strijd met wat aan sommige bladen werd geseind heeft de Sultan geen gratie geschonken aan den Belg Joris, ter dood veroordeeld wegens deelneming aan den aanslag bij den Moskee. Jekaterinoslaw. Om negen uur Za terdagavond begaf de gouverneur-gene raal zich in een rijtuig naar het station, toen bij den hoek eener straat bij het hospitaal een man zes kogels uit een re volver op hem afschoot en hem doodde. De moordenaar is gearresteerd. St. Petersburg. De Doema begon de debatten over het adres aan den Tsaar; zij besloot een commissie te benoemen voor de redactie van dit adres, hetwelk vóór alles den nadruk zal leggen op de noodzakelijkheid eener algemeene amnestie. Berlin. Prinses Friedrich Carl van Pruisen is gisteravond te* Friedrichsroda aan een beroerte overleden. Durban. Gister had er in het Limen- di-dal bij Helpmakaar (Natal) een gevecht plaats met den stam der Kula's. Deze verloor dertig dooden benevens vele ge wonden. De Engelschen hadden geen verliezen. Konstantinopel. Het garnizoen te Tabah is teruggetrokken op bevel van den Sultan. Tholen. Zaterdag werd door burg. en weth. en polderbesturen aanbesteed de levering van de navolgende grint, vrij voor den wal. 280 ellen grove grint k f 2,2086 ellen grove grint k f 2,2098 ellen fijne onderhoudsgrint k f 1,87 44 ellen grintzand k f 1,59. Alles per M. Alles gegund aan D. Boukema te Tholen. Kruiningen. Zaterdag werd alhier door den architect A. le Clercq onderhands aan besteed het bouwen van een Dieuw woon huis voor den heer J. v. d. Velde, grond eigenaar te Ierseke. Ingeschreven door A. Paasse, Kruiningen, f7975; Wed. C. Ridderhof, Ierseke, f6365; W. Goeman, id., f6189; L. Laban, id., f6165; M. Ba- veco, Kruiningen, f 5970A. Marteijn, Ierseke, f5938; D. Klap, Kapelle, f5500. Gunning drie dagen aangehouden. BOTTERDAM, 14 Mei 1906. Bnitenlandsche granen stil. Meel prijshoulend, zear vast. Prima f 11.k 12,25. le kwal. 110,25 k 110.75. Tarwe - 8,25 - 9, Rogge- 5,— - 5,25 Wintergerst Zomergerst Chevalier - Haver - Bruine Boonen - 7.- 9,75 Witte Boonen - 11.-13,50 Erwten- - 9, Kookerwten - 9,- 9,50 Kroonerwten - Kanariezaad - 11,-13,50 Karwijzaad - 14. per 100 kilo. Maïs Mixed (Amerikaansehe) f 116 Stoomend f 112. Zeeuwsche eieren f 3,a f 3,10. Aardappelen, Brielsche kralen f-,k 1-,— Friesche blauwe f 4,80 k f5,Zeeuwsche Blauwe f-,k f-, Zeeuwsche bonte f-,k f-,Zeeuw sche Eigenheimers f 4,80 k f 5,Friesche Eigenheimers f 4,50 k 1 4,75 Duitsche roode f2.a f2.40, overigens onveran derd. Geringe aanvoer, weinig vraag. B LliGERL LIKE STAND. Van 1114 Mei. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. Verburg, 29 j. jm. en E. de Smit, 28 j. jd. Bevallen: K. C. Le Due geb, But, d. Overleden: J. Bostelaar, 2 m., z. J. Jobse, 23 j., ongeb., d. GOES. 1 e h u w e 1. a f k o n.13, Fran- cies Lossie, 43 j. jm. te Goes en Elisabeth Maria van Irsel, 41 j. jd. te Waspik: Johannes Gelok, 25 j. jm. te Goes en Cor nelia Suzanna Hardenberg, 22 j. jd. te Wemeldinge. 2 e h u w e 1. afkon.: 13, Jan Gerard Mausclihaupt, 27 j. jm. te Goes en Johanna de Jong, 31 j. jd. te Haarlem. Geboren: 12, Adriaan, z. v. Samuel Wisse en Neeltje Pieternella de Jager Melanie, d. v. Johannes Jacobus Ramondt en Rosa Melanie Wessels; 13, Maria Francina, d. v. Adriaan Clementen Adriana van 'l Westeinde. Overleden: 14, Cornelis, 6 j., z. v. Francois Crueq en Elizabeth de Dreu. Van 812 Mei. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. Zevenbergen, 23 j. jm. en K. C. Schaap, 28 j. jd.H. Dekker, 31 j. wednr. en C Passenier, 27 j. jd.J. D. Christiaans, 23 j. jm. en R. Buis, 25 j- jd.H. P. Siegers, 22 j. jm. en J. C. van der Kloos ter, 20 j. jd. Getrouwd: J. Knuijt, 23 j. jm. ea M. Perwez, 24 j. jd.J. J. van Beers, 30 j. jm. en C. Daalhuijzen, 35 j. gesch. P. L. F. Scherpings, 26 j. jm. en M. F. de Barge, 26 j. jd.F. de Ruijter, 29 j. jm. en S. W. Poschman, 24 j. jd. Bevallen: M. H. Minneboo geb. Perwez, z.A. Brasser geb. Sanderse, d.A. C. van Ravestijn geb. Winkel man, z.P. Timmerman geb. Schoe, d. Overleden: L. Braat, man van A. Vader, 56 j.B. L. de Louw, 4 m., d P. Schumann, 87 j., wed. van J. Voerman. Van 26 April10 Mei. WEMELDINGE. Ondertrouwd: Dirk de Braai, 26 j. jm. en Josanna Pot, 22 j. jd.Johannes Harthoorn, 36j.jm. en Adriana Dominieus, 32 j. jd.Johan nes Gelok, 25 j. jm. en Cornelia Harden berg, 23 j. jd. Getrouwd: Willem Nieuwenhuize, 29 j. jm. en Catharina Dagevos, 27 j. jd. Theophile van Gilleavé, 31 j. jm. en Jo hanna van der Maas, 28 j. jd.Anthonie de Vos, 22 j. jm. en Antje Lamper, 23 j. jd. Geboren: Foort, z. v. Jacob Felius en Poulina WabekeAdriana Cornelia, d. v. Jan van Oosten en Pieternella Cor nelia Panlusse (Terneuzen)Elize, z. v. Pieter Gijssel en Suzanna Schipper. Overleden: Cornelis, 7 ^nnd., z. v. Pieter de Leeuw van Weenen en Eliza beth Volker (Papendreoht).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3