H e c 5ü t s L k e RECLAMES. Als de ziekte legen U is zullen de Pinkpillen mei U zijn. Gemengde Berichten. Kerknieuws. Schooinieuws. wordt uitgekeerd, als onzedelijkheid de oorzoak der ziekte is. Het was warm aan bevolen door Dr. Blooker, in liet belang der volksgezondheid, maar werd bestreden door de commissie van rapporteurs met het zeker krachtig argument, dat het niet aangaat den werkgever dit belrng te doen betalen. Een goede verbetering in 't regeerings- artikel werd nog door dhr. De Klerk voor gesteld. Sprak dit artikel er van, geen loon uit te betalen, indien de arbeider bij het aangaan der overeenkomst een lichaamsgebrek, waarvan de ziekte het gevolg was, „opzet telijk voor den werkgever had geheim ge houden", dit ging te ver naar de voorsteller meende. De werkman behoeft uit eigen beweging zijn kwalen niet te gaan mede- deelen, indien de werkgever er niet naar vraagt. Hij zou alleen het loon niet willen uitbetalen als de ziekte een gevolg was van een gebrek, „waaromtrent de arbeider bij het sluiten van de overeenkomst opzettelijk vakche inlichtingen had gegeven". Zonder hoofdelijke stemming werd 't artikel aldus gewijzigd. Na stemming over al de amendementen werd 't regeeringsreglement in zijn geheel goedgekeurd zonder hoofdelijke stemming Vrijdag was het interpellatie-dag. Eeist de interpellatie De Ridder over de uit voering der kinderwetten. Daarna die van Van der Zwaag over de uitzetting van een quasi Spanjaard. Voorts werden nog eenige kleine wetsontwerpen afgedaan en de dag was om. Beginnen we met de interpellatie De Ridder. De hoofdgrief van dien interpellant was de weinige mede werking van de regeering, om het parti culier initiatief in dezen te steunen. En toch zonder die saam werking van regee ring en particulieren zullen de Kinder wetten fiasco inaken. Dhr. De Ridder vond, dat uit den maatregel van bestuur lot uitvoering van de Kinderwetten wel duidelijk bleek, dat de regeering zich niet al te zeer om het particulier initiatief in dezen bekommerde en er niet al te veel rekening mede hield. De eischen toch aan vereenigingen, die minderjarigen willen verplegen, gesteld, zijn nog al bezwarend. Vooreerst, afschei ding der slaapplaatsen door tusschen- schotten, dan een toezegging, dat geen verpleegden van verschillende sexe in hetzelfde gesticht zullen worden opgeno men, en eindelijk, en deze eisch is niet de minste dat die vereenigingen een eigen gesticht moeten hebben voor de verpleging. Vooral tegen.dezen laatsten eisch richtte zich Tlhr. De Ridder. En niet alleen hij ook dhr. Regout en Talma. Voorbeelden werden aangehaald dhr. Regout noemde o. a. de St. Vincentius- vereeniging waaruit bleek, hoe die eischen van de regeering verlammend werkten op het particulier initiatief. Blij ven die beperkende bepalingen bestaan, dan is de kracht van dergelijke vereeni gingen als Pro Juventute en bovenge noemde zoo goed als gebroken. Door de besturen dier vereenigingen wordt dan ook afgekeurd de richting, die de regeering bij de uitvoering van de Kinderwetten opgaat. Gaarne zag de heer De Ridder daarin verandering gebracht. Vandaar zijn inter pellatie. Minister v. Raalte bespreekt de bezwaren van de particuliere instellingen en wel vooreerst, het niet toelaten van mannelijke en vrouwelijke verpleegden in hetzelfde gezicht en de afscheiding der slaapplaatsen. Op beide punten is de commissie van advies eenstemmig geweest. Ook de deskundigen, die werden geraadpleegd, adviseerden daartoe. Voorts is er tusschen den interpellant en den Minister geenerlei verschil van inzicht omtrent den geest, die de Kinderwetten bezielt. Öok de Minister erkent ten volle hoe er medewerking van de particulieren zijn moet. Daarnaar heeft de regeering dan ook altijd gestreefd. Zooveel mogelijk wer den de vereenigingen tegemoet gekomen. Maar helaas, niet altijd zijn de besturen tot samenwerking bereid. Sommige willen de regeering onder zekere pressie in andere richting brengen. Doch dit gaat niet. Wel wil de Minister tegemoet komen aan onover komelijke bezwaren. Dat heeft hij trouwens reeds gedaan. Er is uitstel gegeven - reeds van 6 tot 8 maanden om zich in te richten naar de gestelde eischen. De Minister heeft zelfs geen bezwaar dien termijn te ver lengen. Maar men moet beginnen zich aan de voorwaarden te houden. Principieele bezwaren kan de regeering echter niet aan vaarden. Maar kan men aantoonen het beginsel der wet naar een ander systeem te kunnen en willen uitvoeren, dan zal zich de regeering aan overleg niet onttrekken. En alles te saamgenomen, verklaart zich Minister v. Raalte bereid nog eens aan dachtig na te gaan en te overwegen of er in de uitvoering van den maatregel van bestuur nog meerdere matiging kan worden betracht en daardoor aan sommige bezwa ren kan worden tegemoet gekomen. De heer De Ridder gevoelt zich dank baar, nu de Minister nadere overweging heeft toegezegd van de aangevoerde be swaren, en hoopt, dat de verandering niet zal uitblijven. Hiermede is deze interpel latie geëindigd. Volgt die over den uit gezetten Spanjaard. Ten opzichte van dien zoogenaamden Spanjaard en zijn uitzettingdoorde Utrecht- sche politie werd door dhr. v. d. Zwaag het volgende relaas gegeven. De feiten staan zoo te lezen in de Vrije Socialist. Hij heette José Vinas en werd zonder aanleiding door een tweetal politie agenten bij de kraag gepakt en naar het politie-bureau meegenomen. Bij onderzoek en verhoor bleek, dat hij papieren bij zich had en geld. Toen men op het bureau ontdekte, dat hij lid was van de. internationale anti-militairistischo vereeniging, werd hij na 57 uren arrest, als anarchist over de grenzen gezet. Dat is alles behalve naar het behoort, meende de interpellant. En nu wilde hij daarom vragen wat de l'trechtsche politie aanleiding gaf om zoo te bandelen. Zeker niet de wet, want zelfs een anarchist heeft recht op bescherming. Daarenboven had de man een reis- en verblijfpas. Krachtens de Vreemdelingen wet had Vias zonder bepaalde oorzaak niet mogen worden uitgezet. Er is alzoo tegen de wet gehandeld. Kan de l'trechtsche politie zich in dezen niet rechtvaardigen, dan noemt hij hare handelwijze schandelijk. Of heeft men hier te doen met een voor beeld van anarchisten-jacht Zoo ja, op welke wet of internationale overeen komst berust het gebeurde Acht ook de minister die uitzetting onwettig Is hij in dit geval geneigd in 't vervolg dergelijke handelingen te voorkomen Breed opgez°t was alzoo de interpellatie. Ze liep intusschen met een sisser af. En dat kon ook best. Want Minister v. Raalte kon met een enkelen duw heel dit kaarten huisje van dhr. v. d. Zwaag ineenwerpen. De bedoelde persoon is niet een Spanjaard en heet niet José Vinas. Ook zijn de feiten anders. Een verdacht jongmensch ver voegde zich bij de politie met een papiertje, waarop stond Ruys, Vuurwerkmakcr. De agent verzocht hem mee te gaan naar het bureau, wat het jongmensch vrijwillig deed. Daar gaf hij op te heeten Charles Jean Jules Baptiste Pareau. Hij was anti-mili- tairist, zooals hij verklaarde. Ook toonde hij nog een pas met den naam van José Vinas. Hij zeide dien gekregen te hebben om te Parijs aan Vinas te geven. Voorts zeide hij in Spanje betrokken te zijn ge weest in een anarchistisch complot. Ook brieven, welke hij bij zich had, wettigden dit vermoeden. Vijf a zes gulden had hij op zak en aan de binnenzijde van het vest stak een ponjaard. De man had geen voldoende papieren, reisde onder een valschen naam en zijne verklaringen waren niet aanneme lijk. Op last van den procureur-generaal is de uitleiding geschied. De Minister neemt de verantwoordelijkheid van het gebeurde ten volle op zich. De heer v. d. Zwaag, hoewel betreurende in deze zaak op een dwaalspoor te zijn ge bracht, twijfelt toch, of die uitzetting wel in overeenstemming is met de wet, wat de Minister intusschen ontkent. De Utrecht- sche agent, zegt Minister v. Raalte, heeft den man op eigen verzoek begeleid. Hij sprak den agent aan. Hij is volstrekt niet aangegrepen en had geen legitimatie papieren. En hiermede was de interpellatie afge- loopen. De berg had een muis gebaard, 't Was bepaald belachelijk. Na enkele wetjes aangenomen te hebben, ging de Kamer tot Dinsdag- uiteen. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. DIERENMISHANDELING. Voor bovengenoemde rechtbank had zich giste ren te verantwoorden de 25-jarige koopman C.M., geboren te Domburg, wonende te Serooskerke, beklaagd dat hij den 5 April j.l., des middags om streeks 12 uur, te Middelburg, op het aan den openbaren weg, de Teerpakhuizenstraat, gelegen erf van de weduwe Minderhout, derhalve in het openbaar,een ezel heeft mishandeld door opzette lijk en zonder noodzaak met een lat hehdier bloe dend te verwonden. In deze zaak waren twee getuigen gedagvaard. De eerste, S. Janse, landbouwer te Nieuw- en St. Joosland, verklaarde dat hij op den bewusten dag de boven omschreven mishandeling heeft ge zien. De ezel liep vermoedelijk niet hard genoeg naar den zin van den beklaagde. Deze gal de mishandeling toe, maar zeide dat de ezel zoo koppig was dat er niets mee was te beginnen. Hij had geen zweep of ander middel om het dier te doen handelen zooals hij het noodig achtte. Beklaagde vreesde dat, wanneer hij geen voorzorgen had genomen, hij schade aan een huis zou hebben aangericht. Hij had verder geen lat gebruikt, maar een leurplankje. De getuige deelde nog mede dat de ezel zoo verwond was dat het bloed in droppels neerviel. De beklaagde beweerde dat het dier verwond was en dat uit die wond bloed vloeide. De tweede, W. Reijnhout, arbeider te Nieuw en St. Joosland, verklaarde het stompen met de lat gezien, maar niet gemerkt te hebben, dat daaraan bloed was of dat de ezel bloedde. De ezel liep gewoon door en er was naar de meening van den getuige geen noodzakelijkheid voor mishandeling. De beklaagde bleef er bij dat het steken noodig was en beweerde dat de mishandeling niet zoo ernstig was als door den eersten getuige was voorgesteld. De ambtenaar van het openbaar ministerie was van oordeel dat uit de getuigenverklaringen wet tig en overtuigend gebleken is dat de beklaagde den ezel zonder noodzaak heeft mishandeld. Hij handelde uit baloorigheid en de ambtenaar vor derde zijne veroordeeling tot zeven dagen gevan genisstraf. M. C. Ned. Herv. Kerk. Zestal te 's-Gravenhage (vacature-Van Nes): D. den Breems te Velp, dr. J. R. C'allenbach te Rotterdam, A. M. Montijn te Haarlem, dr. H. Th. Obbink te Middel burg en A. J. Roozemijer te Sluis. Middelburg. Acte-Examens L. O. Vrijdag geëxamineerd voor de acte Nut tige Handwerken twee dames. Afgewezen één. Geslaagd mej. R. Scheele te Goes. (Reeds in een groot deel der vorige oplaag vermeld). Kamperland. Benoemd tot onderwijzer aan de Ckr. Scholen te 's-Gravenzande en Kamperland dhr. G. H. Rijkse van Middel burg, welke de laatste benoeming heeft aangenomen. Benoemd met iügang van 1 Juli 'OG tot onderwijzer aan de Chr. School te Kruiningen de heer J. H. Adriaansen van Serooskerke (W.) ter vervanging van mej. F. Wilkens, die te Oldeboorn (Fr.) is benoemd. Geslaagd te Leiden voor het cand. examen in de Ned. Letteren, mejufC. A. F. Roose. Uit het 46e jaarverslag der Ver eeniging voor Christelijk-Nationaal school onderwijs blijkt dat thans 271 scholen bij de vereeniging aangesloten zijn. In het jaar 1904/5 werd verstrekt aan 21 scholen f 100, aan 40 een bedrag van f 75 en aan 49 een som van f 50. De hypotheek-aan vragen beloopen circa f 400,000. Het ver slag vestigt nogmaals de aandacht op de opleiding van christelijke onderwijzers. In 1905 werd door 35 onderwijzers en onderwijzeressen de aanteekening der Vereeniging voor Christelijk-Nationaal- schoolonderwijs verkregen op het diploma van den schoolraad. De 34e algemeene vergadering zal ge houden worden op 7 Juni a.s. te Utrecht in het gebouw voor Kunsten en Weten schappen. Op het agendum komen voor De inspectiede opleiding(inleider de heer H. Bijleveld) en de positie van het bijzonder onderwijs van de jongste wets wijziging. (Inleider de heer M. Bremer). Aan hen die aan rheumatiek lijden. Als voorbeeld omtrent de waarde der Pinkpillen laten wij hieronder de twee attesten volgen Voor eenigen tijd ontving de firma Bloekpoel, drogist, Witte de Withstraat te 's-Gravenhage, het bezoek van mej. Maria van Rossem, wonende 48 Konings plein, die het volgende attest uit eigene beweging afgegeven heeft. „Gedurende een jaar of vier was ik lijdende aan hevige pijnen in den rug en de beenen, hetwelk soms zoo erg was, dat ik te bed moest blijven. Zelfs verleden zomer moest ik nog thuis blijven, want als ik maar even liep had ik pijn in den rug, die hoe langer hoe erger werd en voelde mij zeer vermoeid. Thans kan ik naar waarheid verklaren, dat sedert ik eenige doozen Pinkpillen heb gebruikt, is dat alles verdwenen en dank ik aan deze pillen mijne tegenwoordige gezondheid en levenslustigheid". Het volgend attest werd ons gegeven door den heer C. Kruissel brink te Winters wijk, ziehier wat hij ons schrijft „Mijne vrouw waS erg lijdende aan rheu matiek in de beenen, zoodat zij met moeite kon loopen, zelfs wanneer zij te bed lag had ze pijnen. Door het gebruik van eenige doozen werd zij langzamerhand beter, wij hebben de behandeling voort gezet, en kan u verklaren geen beter ge neesmiddel ooit gekend te hebben, want tegenwoordig klaagt zij niet meer over de geringste pijn, en ik raad ze een ieder aan en tevens de behandeling niet uit te stelleD, want van af den dag dat men met de behandeling begint, begint ook de ge nezing". De jicht en rheumatiek zijn nauw ver- wand met de maagziekten. Zij komen voort uit eene onvoldoende voeding en zijn nog te gevaarlijker daar zij achterhoudend zijn. De Pinkpillen die op de spinsels der- maag werken, wekken de werkingen der spieren van dit orgaan op en doen de klieren werken, diemaagsappenafscheiden. Als de spijsvertering goed is, zal het urinezuur zich niet meer door het lichaam verspreiden en zal daarentegen er uit ver dreven worden zoo als het behoort, door de afscheidingsorganen en niet meer door onze weefsels, spieren loopen al waar het de rheumatiek veroorzaakt, om zich verder in de gewrichten der vingers en knieën vast te zetten, waar het de jicht veroor zaakt, hetzij in de blaas en in de nieren, wat men graveel noemt. De Pinkpillen zijn onovertreffelijk tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwak te, maagkwalen, rheumatiek, neurasthenie. Prijs f 1.75 de doos f9. per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam. Hoofd-depöthouder voor Neder land en Apotheken, Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. Middelburg. De reus onder ons politie korps, de agent 3e klasse A. Keuning, die de respectabele lengte heeft van 2.05 M. gaat onze gemeente verlaten, wijl hij be noemd is tot agent van politie te Enlchedé. Middelburg. De heer mr. J. Adriaanse, deurwaarder te Hulst, gaat zich, naar Zelandia verneemt, alhier vestigen. Gisterenavond omstreeks half tien hoorden de bewoners van den Kinderdijk alhier een hevigen knalbij onderzoek bleek, dat het voor korten tijd geheel nieuw gebouwde pakhuis der firma Jeronimus, die daar hare granen enz. bergt, wat de zolders betreft, waren ingestort de planken zijn als het ware afgekraakt als of het lucifersstukjes waren. Allegranen, boonen enz. liggen thans door elkaar. Het is een heele rume. Gelukkig dat er geen menschen in waren, anders waren er grootere ongelukken gebeurd. Heden morgen was men druk bezig het pakhuis te ontruimen. Gisterenavond werd de feestavond der Turnclub „Ons Huis" voortgezet, na de voorstelling der leden had de Vaandel uitreiking plaats, bij monde van mej. van Embden. De Voorzitter nam- het in ont vangst, met een hartelijk woord van dank aan allen die hiertoe hadden bijgedragen, het is een ongeveer vierkant vaandel met een rood met blauwe rand, waarin een geel veld met de woordeu Turnclub „Ons Huis" 1 Mei 1901, een schoone kroon met 20 medailles siert het geheel. Aan het eind werd aan mej. Marie Berdenis v. Berlekom een bouquet aan geboden. Den heer Herm. Snijders werd een woord van dank gebracht voor alles wat hij voor de Turners heeft gedaan. Westkapelle. In de Raadsvergadering van Vrijdag waren tegenwoordigalleleden. Voorzitter de Burgemeester. Het kohier van den hoofdelijken omslag dienst 1906 werd op een bedrag van f 1450 met algemeene stemmen vastgesteld. Een schrijven van Ged. Staten dat het besluit d.d. 19 Januari 1906 tot beperkte sluiting van de dranklocaliteiten op Zon dagen ter vernietiging aan H. M. zou voordragen, alsnog dat besluit te wijzigen, daar de localiteiten met logement (volgens art. 7 der drankwet) daaronder niet kunnen gerekend worden. Dhr. A. Minderhoud stelde voor om de wijziging van dat raadsbesluit aan te houden, tot in de vacature die ontstaan zal door het vertrek naar elders van dhr. Van Hoepen zal voorzien zijn. Na eenige bespreking werd het voorbtel in stemming gebracht en verworpen met 4 stemmen, die der heeren Cijsouw, Hen- drikse, Moens en v. Hoepen, met 3 stemmen voor, die der heeren P. Minderhoud, W. Minderhoud en A. Minderhoud. Er werd besloten het bedoelde raadsbesluit te wij zigen met 4 stemmen, die der heeren Cijsouw, Hendrikse, Moens en v. Hoepen, met 3 stemmen tegen, die der heeren P. Minderh»ud, W. Minderhoud en A. Min derhoud. Verder werd met algemeene stemmen besloten het gewijzigde Raads besluit in werking te doen treden op 1 Juli a.s. Nog werd met algemeene stem men aangenomen eene geld leening aan te gaan tot een bedrag van f 1500, ten be hoeve van den kunstweg Westkapelle Biggekerke waarvan f 750 ten laste dezer gemeentemet jaarlij ksche aflossingen van f 100. Eindelijk werd nog met algemeene stemmen besloten uit den post „onvoorziene uitgaven" een gratificatie f 10 aan den keurmeester toe te kennen. De luit. ter zee 2e kl. T. A. v. Hengel, die 16 dezer geplaatst wordt in de rol van H. M. instructieschip „Van Galen" komt dan te Vlissingen in station. De navolgende cadetten zijn gede tacheerd bij het 3e regiment te Middelburg: Van Woerden, De Bock, Stevele, Holwerda, v. Zutphen en Hotz. En te Vlissingen De Bruijn, Giel, Muring en v. Loo. Van de stoomvaart maatschappij Zeeland" ontvingen wij weder de bekende Engelsche en Duitsche uitgave van den zomerdienst, bevattende de aansluitingen naar alle voorname plaatsen in Europa. Van dezen reisgids is ook een beknopte uitgave in de Nederlandsche taal ver schenen, welke op aanvrage gratis door de directie wordt verstrekt. Staking van gemeenteraadsleden. Heden was de raad van Kattendijke in spoedeischende vergadering tegen 3 uur bijeengeroepen. Klokke drie uur waren burgemeester, secretaris, en een der leden aanwezig. Groote verwondering waar toch de andere heeren waren. De veldwachter, tevens gemeente-bode werd geroepen en kreeg last eens te gaan informeeren of de overige twee heeren, die in wijk B (Wilhel- minadorp) wonen, niet zouden komen. Dat had het gewenschte gevolg en eenigen tijd later verschenen de lang verwachten. Wie er echter niet kwamen, dat waren de heeren van Kattendijke, (die geen andere reden voor hun wegblijven hadden, dan dat zij het niet de moeite waard vonden voor de op de agenda voorkomende punten te komen). De burgemeester verklaarde, dat het zco niet aanging te vergaderen (de wet zegt dat de grootste helft der leden aanwezig moet zijn). Notulen werden niet gelezen en de vergaderden gingen dus uiteen zooals ze waren gekomen. De burgemeester zeide niet eerder een vergadering te zullen be leggen dan na de verkiezing voor een lid van den raad, die Vrijdag a.s. zal plaats hebben. Ware de staking niet doorgegaan, den zou in behandeling zijn gekomen als punt 1, ontheffing voor den burgemeester van de verplichting van in Kattendijke te wonen, 2, benoeming van een lid van de gezondheidscommissie, 3, af- en overschrij ving van posten op de begrooting voor 1905. (Goesche Crt.) In don zoogenaamden berg van Caone, in de onmiddellijke nabijheid van Maas tricht, hebben voor eenige dagen bal- dadigen uit louter vernielzucht zoo huis gehouden, dat alle muurbeschilderingen en beeldwerken, door de eerw. paters- Jezuïeten aldaar aangebracht, zijn verwoest. Kunststukken in den waren zin des woords heeft men er beschadigd en vernield. Als beeldstormers is men er te werk gegaan. Men oordeelde: De merkwaardige kapel in Romaanschen stijl, in den berg uitge houwen, met prachtig altaar, kanunniken- banken, enzheeft men totaal verwoest. De prachtige, levensgroote muurschilde ring in kleuren, van H. M. de Koningin, welk schilderstuk nog zoo zeer de aan dacht trok van generaal Bergausius, die uitriep: „Wat is dat schoon! dat moet de Koningin zien!" is ook geheel beschadigd. Verder trof men er nog aan silhouetten van beroemde mannen uit onze dagen, als dr. Kuyper, dr. Alberdingk Thijm, dr. Beets, dr. Sohaepman, euz., alle vernield. Ook humoristische wandvoorstellingen trof men er talrijk aan. De afdeeling cata comben, die de bewondering trok van iederen bezoeker, heelt het eveens moeten ontgelden, 't Laatste Avondmaal, zooals men dat geschilderd vindt boven het hoofd altaar in de Jezuïetenkerk, is ook vernield. Talrijke Evangelische voorstellii gen uit 't leven van Christus, zijn mede der t er- nielende hand niet ontkomen. Masasaurus een afbeelding, ruim zoo schoon ge beeldhouwd als die, welke men in St.- Pieter8berg aantreft, eveneens vernield. De gevleugelde stier, de Sphinx, beeldhouw werken uit den Syrischen tijd, door meester handen 'ervaardigd, alles vernield. Door een houten deur te vernielen, heeft men zich toegang weten te verschaffen tot den berg. Zoo is in één nacht, uit loutere, pure vernielzucht, of wat de drijfveer ook geweest zij, het meesterwerk van een 10-tal jaren in vrijen lijd, uit liefhebberij door de paters-Jezuïeten vervaardigd, ver woest geworden. Hopen wij, dat het der politie moge gelukken de(n) bedrijver(s) dezer lage daad op te sporen. (IVd. v. Antic.) Pokken. Te Giekerk heeft een meisje, dat een paar weken geleden op familiebezoek ge weest is te Groningen en toen in aan raking kwam met iemand die spoedig daarna door de ziekte werd aangetast en later is bezweken, ook pokken gekregen. Op last van den inspecteur van het ge neeskundig staatstoezicht worden nauw lettende voorzorgsmaatregelen in acht ge nomen. Nader meldt men uit Weesp: Er is in het verloop van de ziekte van de pok lij deres (ook dat meisje was naar Gro ningen geweest en had daar de ziekte opgedaaneen gunstige wending waar te nemen, en de patient houdt zich in de laatste dagen en nachten rustig. Men hoopt, dat het bij dit eene geval zal blij ven. Intusschen heeft men de Wacht alhier tijdelyk voor barak ingericht, voor moge lijke voorkomende gevallen. Aan de meis jes, werkzaam op de cacaofabriek, welke gewoonlijk den Zondag te Amsterdam doorbrengen, is verzoekt, om voortgang der ziekte te verhinderen, zich dien dag niet derwaarts te begeven, maar hier te blijven. (Dat is de beste maatregel, dunkt ons. De zieken isoleeren afzonderen en de gezonden zooveel mogelijk beletten de besmetting over te brengen). Te Groningen is er nu weer een ge val van pokken bijgekomen, ditmaal bij een jongetje wiens ouders evenals al de overige aangetasten en overledenen tot de Mormonen-secte behooren. Bij kon. besluit is met ingang van 16 Augustus 1906, aan dr J. Vroesomde de Haan, op zijn verzoek, als directeur van 's rijks kweekschool voor vroed vrouwen te Rotterdam, eervol ontslag verleend. De uitslag van den wedstrijd voor een ontwerp voor den bouw van het Vredes paleis te 's-Gravenhage met bibliotheek is dat de le prijs f 12000 is toegekend aan L. M. Cordonnier te Parijs. Deze man oud 40 jaar, is de zoon van een timmerman- aannemer uit Rijssel en was oorspronkelijk bestemd tot officier van de genie, doch toen zijn vader zag dat hij zeer veel lief hebberij had in de architectuur, gaf deze hem een architectonische opleiding. Door dat hij in Noord-Frankrijk woonde, was hij in staat een groote studie te maken van Fransche kasteelen en tevens bij zijn ont werpen de Vlaamsehe en Hollandsche kunst in toepassing te brengen. O. a. is het Raadhuis te Duinkerken door hem gebouwd. Hij was ook de eerste prijs- winner van de 10 be te ontwerpen bij de prijsvraag in 1885 voor de Beurs te Amster dam, welk ontwerp echter nimmer is uitge voerd Het bekroond on t werp Vredespaleis is uitgevoerd in den stijl der kasteelen in het noorden van Frankrijk en in haksteen en bergsteen opgetrokken met 3 k 4 torens, waan an twee aan den voorgevel, waar- tusschen de middenbouw verrijst. Het geheel is schitterend geteekend. N. Crt. By de firma Couwenhoven te War mond is een bloemistknecht thans reeds 71 jaar in dienst. Te Groningen was een stucadoor failliet verklaard. Hij weigerde den cura tor de verlangde inlichtingen te geven, waarop twee veldwachters gezonden wer den om hem te arresteeren. De deur moest echter geforceerd worden, en de man lag op bed. De veldwachters verzochten hem zich te kleeden. Hij weigerde. Dan maar ongekleed mee. En in een gewaad, dat zelfs voor een warmen zomerdag nog te luchtig is, werd hy barrevoets, door de straatjeugd gevolgd, weggebracht.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2