chlen. Openbare Vertepingen. Aanbestedingen. Afieop Terteplngen enz. Advertentiën. een(e) Ooderwper(es) me partij Éne Houtwaren, Bedden en Matrassen verkoopen: LEESTAFEL. Marktberichte n. POLDER-VERGADERINGEN. FAILLISSEMENT. Koninklijke Fabriek Lange Delft - Middelburg. 1 vos Merriepaard, 8 vette Var kens, 6 Mestputloopers, 3 Melk- schapen, 20 Weilammers, 3 Zuig- lammers, 12 Kippen en 1 Haan, 1 Menwagen, 1 Kar op veeren, 2 Rijwielen, 1 houten en 2 ijzeren Waschtafels, 1 Nachtkastje, 2 Keu kenstoelen, 2 staande Lampen, 1 gro'ote Tafel, 1 Visch-, 1 Zet- en 1 Palingnet1 Garnalenkor, 1 Trekrief, eene partij Roggestroo, Ribben, Planken en Lattenvoorts nieuwe Heerenjassen, Bonkers, Overjassen, werkvesten, Stoffen- Pantalons, Kinderpakjes en meer andere goederen. iet station te aangebracht, aan den gevel L waarop men avonds door beden afstand, men dat er [jk daar waar oen, dat het vast gezet is. -Vossemeer [ilkspothoeve molen geen verken. Ook die met een at is al. Den I En onwille- itpsalmvers: en landen |e steden en Axelen de I en St. Jan- leen verdrag Y sluiten, j wij tot dat xel eindelijk tijde kwam. ksschen den Keulen, trok Beierschen Irde die stad et den Gou- ezonden met lis te paard, a beproeven. Sli 1586 trok i Prins Mau- beste man- |en kwamen Wijl de aen moeilijk omenein- aat om langs ter scheidde beklimmen, n te worden, onmiddellijk ld. Terstond de wacht pn voor het ïselijke ver- :|>n vielen er, nog scherpe werd ge- 'vel nu voor e stad werd op kleiner ingwerken. \den een en naar moch- lien tijd af ardig meer en mocht te welvaart vervolgd.) 1 meiptlij stelt een vruchtbaar oord, de Tot woeste en zoute gronden". De kleur van den grond wordt nu met den dag anders. Was ze verleden week nog grijs, nu de warmte intreedt is ze paarschwit. En daarbij is de grond zout, alles zout, en zal dit jaar niets voortbren gen, dan vermoedelijk schorplanten. 's-Heerenhoek. In den nacht van Zondag op Maandag had iemand de verre gaande brutaliteit om bij de Wed. A. Engelbert alhier aan te kloppen en met dood en inbraak te dreigen als men niet opendeed. Men kan zich den schrik der weduwe, zoon en dochtertje voorstellen. Eerstgenoemde liep dan ook langs de voor deur naar de buren,waarna de onverlaat het hazenpad koos. De politie doet onderzoek. De Commissaris der Koningin in Zee land was Woensdag te Amsterdam op audiëntie by H. M. de Koningin. Hij was vergezeld van de heeren P. F. Fruytier en J. A. van Rompu, leden van Gedep. Staten. Met zeer veel belangstelling in formeerde H. M. naar de gevolgen van den watersnood in Zeeland. (Zelandia). Het geval te Uithuizen. Zooals gisteren in ons Tweede-Kamer telegram is medegedeeld, heeft de heer Schaper verlof gekregen om de regeering te inlerpelleeren over beweerde mishan deling, te Uithuizen, door marechaussees gepleegd. Van het hier bedoelde geval is melding gemaakt in de Christen-Democraat. Van een paar boerderijen waren de glas ruiten verbrijzeld en daarvan werden ver dacht R. Maring en W. de Haan, Van hun wedervaren nu deelden deze personen het volgende mede Dinsdag van de vorige week kwamen twee marechaussees te Uithuizermeeden om een der ondergeteekenden nogmaals mee te nemen naar de kazerne te Uithuizen, er bijvoegende»Dit is de derde, en tevens de laatste keer, dat wij jou komen halen". Ze wisten toen reeds zeker, datjwij onder de folteringen zouden bezwijken, hetgeen zij goed hebben gezien. Toen onder geteekenden aankwamen in de kazerne, werden eerst hun zakken uitgeschud, onder het genot van een vloed scheldwoorden. Vervolgens werd ieder in een cel gestopt, met de mede- deeling, dat wij daar zoolang zouden zitten, totdat wij hadden bekend. Toen ze ons inlieten, kregen wij een behoorlijken trap van de heeren in ons achterlichaamsdeel. Na een korte pauze moesten we er weer uit in verhoor, en wel in den paardenstal. Of we nu genegen waren te bekennen. We zeiden van neen, wij konden niets bekennen of zeggen, want wij hadden het niet gedaan, noch gezien. Maar dat wisten de heeren beter. Eenige vuistslagen in den mond, zoodat de lippen blauw en gezwollen waren, hadden niet het gewenschte resultaat, zoodat men ons weer opsloot, vergezeld van de noodige trap pen. Tien minuten later begon de pijniging op nieuw, maar toen hadden drie van de heeren zich gewapend met een ploertendooder, een stok en een stevig eind touw en werd één van ons onder handen genomen, zeker met het doel, dat drie van hen te weinig was voor een van ons. Weer werd gevraagd, of wij wilden bekennen, waarop ontkennend geantwoord werd. Toen echter kwamen de slagen als hagelsteenen op ons neder. Wat heb ik eerbiedig naar hen gekeken, die helden, die weerlooze slachtoffers durfden mishandelen en bloedend verwonden. Onze ruggen zijn open gestriemd en onze beenen dito. Echter weer zonder resultaat. Eindelijk voor de derde maal wilden de woest- aards toonen, dat zij nog niet waren uitgeput. Met de mededeelingwij zullen een louw halen cn hangen jou op, verlieten ze ons en kwamen weldra terug met het touw. Als je nu beken1, dan zul je geen letsel hebben, doch zoo niet, dan weetje er alles van. Weer werd ontkend Toen werd het touw om een van onze lichamen gebonden en daartusschen de armen stevig vastgesjord, zoodat wij thans geheel aan de willekeur van onze beulen waren overgeleverd. Een half uur hebben de beulen toen noodig gehad om ons lichaam zoodanig te bewerken, dat ons eindelijk het woord »ja" over de lippen kwam, om ons van onze beulen te verlossen. Te Heesch (N.-Brabant) is Maandag avond een kindje van 5 jaar levend verbrand. Zooals hier bij de boeren nog gewoonte is, wordt op ouderwetsche manier, een ketel aan een ketting gehangen, boven een vrij- brandend vuuv. Terwijl de moeder nu achter het huis op het land werkte, wierp het kind telkens kleine dennentakjes op het vuur, waarbij het te dicht bij de vlam men kwam. Zijn kleertjes vatten vuur, en voordat haar hulpgeroep, en 't geschreeuw der oude grootmoeder, die in hetzelfde ver trek te bed lag, doch zich niet bewegen kan, geboord werden, had 't kind zoodanige brandwonden, dat het al zeer spoedig over leed. In de Heerenstraat te 's-Graven hage werd een omstreeks 20-jarige jonge dame, die onder 't rijden van de electrische tram sprong, door de aanhaakwagen van de tram overreden en aan beide beenen ernstig verwond. Haar toestand is ernstig. Te Amsterdam vielen in een onbe waakt oogenblik twee kinderen van het balcon op straat, doordat zij er over wilden kijken en toen dit niet ging er op klommen. Het eene kind ligt nu met een levensge vaarlijke hersenschudding. Aldaar is ook al spelende een 5-jarig meisje te water ge raakt. Toen men haar lijkje ophaalde, viel de moeder, die er by stond, in zwijm. Te Ransdorp is een 3-jarig knaapje in een onbewaakt oogenblik in een sloot ge vallen en verdronken. Te Esch (N.-Br.) is een tienjarige knaap bij het uithalen van vogelnestjes uit een boom gevallen, met het noodlottig gevolg, dat hij kort daarna aan zijne wonden is bezweken.Op eene brui loft te Wierden, waar hevig gevochten werd, werd een jonge man een aantal diepe sneden over het hoofd en de borst toege bracht, zoodat hij nog denzelfden avond overleed. Naar de Rotterdammer verneemt, is fle heer J. I. A. B. van Roijen, homoeo- patisch geneesheer te.Rotterdam, benoemd tot geneesheer-directeur van het homoeo- patisch ziekenhuis te Utrecht. Binnen enkele weken hoopt hij deze betrekking te aanvaarden. Het gaat naar omstandigheden met dr. R. uit Gendringen vrij goed er bestaat ondanks zijne gruwelijke verwondingen kans, dal hij herstelt. Die verwondingen zijn overigens van dien aard, dat de zusters van het gesticht te Arnhem waar hij ver pleegt wordt verklaren nooit nog iemand zóó toegetakeld te hebben gezien. Een rib is gebroken, een middelvinger hangt bij de band, de pols is gebroken en het hoofd, waarop meer dan tien slagen meteen hamer waar te nemen zijD, is vol wonden en geheel onkenbaar. De lijder is bij bewustzijn en zijn hersens schijnen niet geleden te heb ben. Het mag een wonderheeten,datde man, toen zijn aanrander hem een oogenblik alleen liet om een scheermes te halen, waarmede hij hem verder wilde afmaken, nog de kracht bezat om te vluchten uit de kamer, waarin hij gelokt was. Gelukkig ontmoette hij vlak bij hethuisdenpredikant, die anderen te hulp riep, waarna de mis handelde naar zijn woning gebracht werd. Men vermoedt dat de aanvaller en zijne zuster, die verdacht wordt hem geholpen te hebben, ontoerekenbaar zijn. De reden tot de mishandeling moet gelegen zijn in de omstandigheid, dat de dokter geweigerd had hem verder te behandelen, omdat hij toch de voorschriften niet opvolgde en zoo vreeselijk vuil was. Onder voorwendsel hem zijne rekening te willen voldoen, heeft de aanvaller daarop zijn slachtoffer in huis gelokt. (N. R. C.J Frans Rosier. Haarlemsehe Frans is gistermiddag in het huis van bewaring te Rotterdam geconfereerd met juffrouw Overgaauw en hare dienstbode uit Gouda, in verband inet de ernstige misdaad aldaar gepleegd. De 63-jarige juffrouw O. was thans eerst weer geheel hersteld van de ondergane mishandeling. Frans is thans spraakzamer, doch weigert het gesprek voort te zetten indien over de misdaad gesproken wordtdan blijft hij halstarrig zwijgen. Hij kijkt steeds wezenloos voor zich- Tweemaal per dag wordt hij nog steeds kunstmatig gevoed, waardoor zijne krachten weer zijn toegenomen. Dezer dagen is er weer consult geweest met twee professoren-phyehiaters, doch de brutale antwoorden van Rosier maakten het on derzoek onmogelijk. De veehandelaar Meijer, te Tiel, is er in geslaagd in Gelderland vier geheel witte ossen (zelfs de horens zijn wit aan te koopen, welke bij de dezen zomer te Utrecht te houden studentenfeesten in den optocht moeten dienstdoen. Het zijn zeer mooie dieren, die na veel moeite werden bijeengekregen en nu nog voor het doel moeten worden gedresseerd. Burgemeester en Wethouders van Hillegersberg hebben thans de aan de firma Gall, te Rotterdam, verleende ver gunning tot het maken van vuurwerk, op het bekende eilandje in de Kralingsehe Plassen, ingetrokken. Na de aldaar her haaldelijk voorgekomen ongelukken achten Burg. en Welli. dat werk te gevaarlijk. Aan het studiereisje van Eerste- Kamerleden door Noord-Holland, dat met een bezoek aan de artilleriewerkplaatsen aan de Hembrug aanving, wordt deelge nomen door de heerenRengers, Kist, De Jong, Van Asch v. Wijck, Scholten, Dojes, Van Houten, Waller, Van Beijma, Van Waterschoot, Van Wassenaer, Regout, Laan en Van Löben Seis. Joodsche invloed. Geknipt uit een Amsterdamschen brief in de Opr. Haarl. Crt. „Schier alle kooplieden van antiquiteiten en porselein, enz. zijn Joden. Met hen wordt in alle opzichten rekening gehouden. Op de laatste verkooping van Frederik Muller werd alle avonden veilinggehouden, alleen op den Vrijdag niet, omdat dan de Joodsche Sabbath ingaat, en de Joden- kooplui zouden ontbreken, de kooplieden die de ziel der verkooping zyn. „Voor het rekening-houden met de Joden zij ook op dit eigenaardige voor beeld gewezen. Het Handelsbladtot wier aandeelhouders of bestuurders en lezers vele Joden behooren, plaatst b.v. in de rubriek huwelijksadvertenties die van de Joden het eerst, en daarna die van de niet Joden. Zelfs toen, zeer onlangs, een lid der Patricische familie Van Eeghen trouwde met een lid uit de bekende familie Heldring, stond in het Handelsblad de huwelijksaankondiging onder die van Joodsche families". Te Napels heeft zich weer een zoon van een aanzienlijk geslacht verdaan. Her tog Domenico San Felice dei Dnchi di Bagnoli heeft zich een kogel door het hoofd gejaagd. Met afgrijzen vertellen de Ita- liaansche bladen, dat hij viór zijn dood een heel vat Chianti leegdronk. Een wonder, dat de hertog toen nog de revolver kon hanteeren. In een gebouw te Orbe in het Zwit- sersche kanton Waadtlandwaarin een pomp en een dynamo stonden, zijn twtntig dynamiet-patronen ontploft. Een werkman is in stukken gescheurd, en een opzichter werd ernstig aan het hoofd verwond en verloor een paar vingers. De dynamo en de pomp werden beschadigd, waardoor het stadje slechts gedeeltelijk van drink water i oorzien kan worden. Een slimmerd. //Ja", zeide een oude heer, zoodat zijn medepassagiers het goed konden hooren, „ik ben wel niet rijk, maar als de kellner hier in den waggo» mij vlug en vriendelijk bedient, geef ik hem al tij deen hal ven dollar fooi". De andere reizigers wilden voor dezen royalen ouden heer niet onderdoenen bij de afrekening kreeg de lachende kellner menig zilverstuk. Toen daarna de heer met slechts een der overige reizigers in de coupe terugbleef, vroeg deze hem ver trouwelijk, hoe hij, als hij niet rijk was, het zoo ruim kon doen, en het antwoord luidde «Och, ziet u, mijn huishouding lijdt er geen schade door, de kellner is mijn zoon". Uit New-York wordt gameid dat de directiën der kolenmijnen besloten heb ben, het loontarief, zooals het in 1902 vastgesteld werd, met drie jaren te ver lengen. In tegenspraak met het bericht van gisteren, dat alle personen, te Parijs in hechtenis genomen in verband met het zoogenaamde complot, in vrijheid gesteld zouden zyn, wordt nu gemeld dat graaf Beauregard en zijn secretaris Bressolles zich nog in hechtenis bevinden. Uit Lens wordt gemeld dat de werk staking in het kolenbekken van het de partement Pas de Calais als geheel ge ëindigd beschouwd kan worden. Uit "Washington wordt gemeld dat de bonds-commissie voor den handel een statistiek opgemaakt heeft van de onge lukken op de Amerikaansche spoorwegen in de drie laatste maanden van 1905. In dat kwartaal hebben de botsingen en ontspo ringen het verbazingwekkende getal 3722 bedragen1109 menschen zijn daarbij gedood en 17,118 gewond. De commissie gispt de zorgeloosheid van de spoorweg maatschappijen, die pas-aangesteld per soneel op belangrijke posten zetten en de menschen te lang laten werken. Dieven hebben te Chicago een goeden slag geslagen by den bekenden Joseph Leiter. Zij braken twee kluizen open en roofden stukken ter waarde va* 25000 dollar, benevens edelgesteenten. Portugeesche bladen beweren dat er een samenzwering ontdekt zou zijn onder de Boeren, in het zuiden van Angola geves tigd. Zij zouden het plan gevormd hebben, een republiek uit te roepen met Pienaar als president. BVBGJERL1JKE STA Sli. Van 79 Mei, MIDDELBURG. Getrouwd: L. W. van Dierendonk, 28 j. jm. en M. F. Annot, 24 j. jd.G. C. Reijers, 23 j. jm. en A. M. van Essen, 23 j. jd.A. van der Sluis, 36 j. jm. en P. C. M. Doek- heer, 29 j. jd. Bevallen-. J. W. van Liere geb. De Kok, z. Overleden: J. den Hollander, 51 j.. man van K. E. de Bruijn A. Verhage, 45 j., man van M. Bommel jéE. E. Th. Roessingh, 49 j., vrouw van E. Dull. GOES. Geboren: 8, Maria, d. v. Cornelis Jacobus de Munck en Pieleruella Reijerse9, Willem George Frederik, z. v. Cornelis Blokpoe' en Johanna Elisa beth de Kok. Overleden: 8, Anthonie Bruel, 45 j.. gehuwd met Pieternella Dirkse; 9, Salomon van Eenennaam, 59 j., gehuwd met Johanna Jacoba Eggen. Van 5—8 Mei. VLISSINGEN. B e v a 11 e n G. Quaars geb. Bijleveld, d.M. Dronkers geb. Janse, z.J. Roelse geb. De Vries, d. C. Huibregtse geb. Van Zetten, d.I. P. van der Weijde geb.'Knuist, d.C. A. Quite geb. Hartlioorn, z.J. van Sorge geb. Catsman, z. (levenl.) Overleden: P. W. Kemeling, 6 j., z.J. van de Dood, 1 m., z. De Bijbelsche Geschiedenis aan kinderen verhaald, door S. Ulfers 2e herziene druk. Rotterdam D. Bolle. Van Ulfers' Bijbel voor kinderen ver schijnt thans bij Bolle een 2e goedkoope druk met 200 platen, in 20 afleveringen ad 10 cent. Wij hebben indertijd op deze prachtuitgaaf de aandacht gevestigd. Wie gewoon is ze 's Zondags met zijne kin deren te gebruiken, zal erkennen dat wij er niets te veel van gezegd hebben. Nu de prijs zooveel lager is, verwachten wij dat meerderen met dit degelijk boek zul len kennis maken en dat n»g menige huis kamer er plezier van zal hebben. Wij ontvingen de Jaarverslagen over 1905 van de Nederlandsche Vereeniging voor Chr. Kantoor- en Handelsbedienden met de agenda voor de Jaarvergadering op 2en Pinksterdag. De uitgever D. Littooij te Terneuzen gaf een handig boekje uit, waarin de ver schillende reisgelegenheden in onze pro vincie duidelijk en volledig voorkomen en voorts alle correspondenties met België; tal van inlichtingen in zake post- en tele grafie, pakketpost, en, voor wat speciaal Terneuzen betreft, buslichtingen, adres sen, bodeloopen, vertrek vrachtschepen kortom alle wetenswaardigheden, waar mede de bezitters van dit handige boekje in zakformaat zijn voordeel kan doen. De „inhoud" op de le bladzijde verge makkelijkt het gebruik. Homoeopathische Behandeling van Kinderziekten. Wenken voor de ver zorging van zuigeling en kind in ge zonde en zieke dagen door dr. M. L. v. d. Stempel. Zwolle, La Rivière en Voorhoeve. Van dit werkje ontvingen wy afl. 2. Daarin worden achtereenvolgens behan- deld Waterpokken, buiktypkus, bofen i dan de Ziekten der Spijsverteringsorga- j nen o.a. Spruw, Slijmvliesontstekingen van de mondholte. Stoornissen bij het tanden krijgen. Wolf in de tanden. Indigestie. Braken. Darmaandoeningen. Diarrhee. Ont steking der ingewanden. Uitzakking endel darm. Navelbreuk. Ingewandswormen. Verstopping. Geling. Bedwateren, enz. Tal van ongesteldheden die, in den aanvang althans, zonder medische hulp te behandelen zijn doch waarbij nauwkeurige lezing en opvolging der door den schrijver gegeven wenken als onverbiddelijke voorwaarde voor goeden uitslag moeten beschouwd worden. In menig huisgezin, dat niet voor elk wissewasje om den dokter sturen kan, is dit boek van dr. v. d. Stempel een onmis bare vraagbaak. De toekomst van Europa, uit het Engelsch van A. H. Burton. 's-Gra venhage, J. N. Voorhoeve. De schrijver van dit boekje bewoog zich al weer op het veld der profetie. Men is vrij om al dan niet in te stemmen met zijn gevolgtrekkingen en voorspiegelingen. Maar dat hij ernstige quaestiën op ernstige wijze bespreekt, valt niet te ont kennen. En dat hij opnieuw in dit werkje den menschen komt toeroepen dat de toe komst des Heeren genaakt, dit alleen is op zichzelf reeds een verdienste. De schrijver doet echter meer. Hij leest met u enkele hoofdstukken uit de Apocalypse en laat hierop 't licht van het verleden en het heden vallen, onderwijl de Schrift met de Schrift verklarende. Zijne beschouwing over het groote Babylon is zeer belangrijkwat hij over „de toekomst van Rusland"schrijft wenschen wij niet zoo voetstoots aan te nemen. Trouwens reeds een halve eeuw geleden hebben Engelsche theologen over die toekomst van Rosh enz. geschreven. Toch is er veel dat tot ernstig nadenken stemt, en hiertoe zal ongetwijfeld ook deze pennevrucht weer wel medewerken. Donderdag 10 Mei. Middelburg, in de Abdij voor dhr. Goudiwaard, door not. Hosang 1 zwarte merrie 5 jaar, 2 zwarte rainpaarden 13 en 5 jaar, 1 brnine merrie 6 jaar, postkar, ealèohe, se* persoon» brtaek, boeren- wagentje, tentwagentje, ena. Neuzen, door not. Dregmans bij Adr. Soheele 10 uur inspan. Donderdag 10 Mei. Goes, het afbreken van een schuur en het bouwen van een woonhuis met schuur, 3 uur in de Melksalon Opril, door dhr. Rothuijzen voor dhr. Sandee Oost singel. Hulst. Foor de levering van een partij houtwaren, benoodigd voor den bouw van de Ambachtsschool te Hulst, waren vier biljetten ingekomen an de heerenAlberts en Co., Middelburg, f 4195A. Bril, Ter neuzen, f4135; A. de Beste en Co Goes, f 39s9 en I. de Broekert, Middelburg,f3974. Do laagste inschrijver werd de levering gegund. TELEGRAMMEN. Middelburg. Tot voorzitter van den Raad van Toezicht van hel Credietfonds Watersnood, is gekozen dhr. mr. P. Die- leman en tot secretaris dhr. jhr. v. Panhuijs. Middelburg. Acte-Examens L. O. Heden werden geëxamineerd 8 candi- daten. Afgewezen 2. Geslaagd de heeren J. Rijlaars,W. II. Padmos, J. B. van Milaan en J. Maliepaard, allen te Middelburg T. G. F. Zitwing te Vlissingen en C. L. Roseboom te Meliskerke. Domburg. Daar de bazen de eischen niet inwilligden, hebben heden alle tim merlieden, metselaars en schilders gestaakt. Nisse. Benoemd tot onderwijzeres aan de o. 1. school te Westendorp bij Varsse- veld (Geld.) mej. J. S. Meijers alhier. 's-Gravenhage. Benoemd tot ontvan ger der dir. belastingen te Vlissingen dhr. H. Tichelman, thans te Hansweerttot burgemeester van Serooskerke (W.) jhr. W. 'van Teylingen, secretaris. 's-Gravenhage. - Tweede Kamer. Arbeidscontract. De regeerings- bepalingen betreffende de uitkeering van loon bij ziekte en verpleging van inwonende arbeiders werd nader min of meer bestre den door de heeren Heemskerk, Van Wijn bergen, v. Dedem en Blooker en verdedigd door de heeren Talma, De Klerk, Schaper en Pierson. De heeren De Klerk en Schaper wenschten echter de bepaling tot dwingend recht te maken. Dhr. Heemskerk betoogde dat zijn be denkingen zijn te ondervangen door aan neming van zijn amendement strekkende de bedoelde uitkeering te binden aan korten termijn in plaats van aan den op zeggingstermijn en om bovendien carenz- zeit op te nemen ter voorkoming van simulatie. Dhr. Van Wynbergen meende dat op die wijze tevens botsingen met latere ziekte verzekering zouden worden voorkomen. Dhr. Talma, tegenover dhr. Lohman zijn standpunt verdedigende, betoogde nader dat, wil deze wet een Nederlandsch nati onaal karakter dragen, zy naast rechtsbe ginselen ook humaniteitsbeginselen moet bevatten, GOES, 8 Mei 1906. Aanvoer en handel was onbeduidend. Tarwe werd iets lager verkocht. Oude tarwe f o,a f o,Nieuwe tarwe f6,50a f7,io.Wintergerst per lookilofo,Afo, Haver per 100 kilo fl.h f8,50. Bruin* boonen f 7,50 a fgKarwijzaad fo,— a f o,Koolzaad f o,a f o,Kroon- erwten f 8.— a f 8,50. Groene Erwten f o, a fo, Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f0,90 A f i,io middenprijs f0,50, part. fo,per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 3A f 3,25 middenprijs f 0,77s, part. f o,per 25 stuks. De aanvoer van bot«r en eieren was tamelijk. Kleine Eieren werden voor f2,80 de 100 stuks verkocht. Opgaaf van de Landbouivmaatschappvj. Boter f 0,90 A f l.lo per K.G., rekenprijs f 1,02 per K.G. Eieren f 2.80 a f 3.25 per 100 stuks, reken- prijs f3per 100 stuks. ROTTERDAM, 8 Mei. Ter veemarkt van Dinsdag waren aangevoerd2956 run deren, 641 vette, 592 nuchtere kalveren, 340 schapen, 497 varkens en 242 biggen. Run- deren hoogste prijs 72, laagste 50 cent kalveren hoogste 98 laagste 70 cent schapen hoogste 70, laagste 66 cent varkens hoogste 55, laagste 46 cent; alles per kilogram. OOSTBURG, 9 Mei 1906. Nieuwe Tarwe f 8,75 A f 9,40 per honderd kilo. Rogge f6,A f6,40. Nieuwe Win- tergerst f 7,25 A f 7,50 per honderd kilo. Zomergerst niet aanwezig. Haver f9,— A f 9,50 per h nderd kilo. Kookei wten f 8,50 a f8,75. Paard boonen f8,25 a f8,50. Waar 't er niet by staat, is deprjjs per H.L 16 Mei, Nieuwe Craaijert. 23 Mei, Noord-, Zuid-, West- en Nieuwe West-Kraaijert. W. Dronkers Pz.,Kapel!e. Rechter-Com- missaris mr. Gratama. Curator mr. Heijae. Zoo de Heere wil en zij leven hopen den 12 Mei a. s. A. HENDERIKSE en SUZANNA VISSER hunne 30-jarlge Echtvereeni- ging te herdenken. Grijpskerke. Uit vriendschap. Een vriend. 5 'i'ö&lAHQ &Ö&2&Q. Hartelyk dank aan allen, die my op 1 dezer blyken van belangstelling en deel neming hebben betoond. Waarde, Mei 1906. J. BLOK Sz. Het BESrüUR der CHR. SCHOOL te Axel ('t Spui) vraagt van Geref. beginselen. Salaris f 100 boven wett. min. Adres: S. K. LAANSMA, H. d. S. VAN VAN O. J. PENNOOK, Soliede nieuwe Veeren- en Kapokbedden. Paardeharen Wollen Kapok. Springveer Alpengras Stroo- en Zeegrasmatrassen De Notaris J. HOSANG zal op Zater dag den 19 Mei 1906, des voormiddaga te 10 uur, op het plein achter de her berg „De Roode Leeuw", te DOMBURG, op het dorp, in het openbaar als: Te bezichtigen daags vóór en op den dag van verkoop.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3