UIT III3 PERS. Marktberichten. Te Dresden is een leerlooier, zekere Max Drittrieh gearresteerd, daar hij onder de verdenking stond van een veelvoudigen moord gepleegd te hebben. Hij legde een volledige bekentenis af en deelde mede den 17 October 1900 een zekere mejuf frouw Opitz bij Koningstein, in hetzelfde jaar een zesjarig meisje te Riesa en de vrouw van een schipper te Gosen ver moord te hebben. Bovendien heeft hij in 1899 en 1900 vier moorden in Oostenrijk gepleegd en in den herfst van het vorige jaar een moord in de nabijheid van Berlijn. Te Florence is onlangs overleden de aldaar geboren Engelsehman Frederic Stib- bert. Hij heeft zijn museum van oude en nieuwe kunst, dat hem groote sommen gekost beeft, zijn bibliotheek en zijn schil derijencollecte vermaakt aan den Engel- schen staat, en, voor 't geval dat deze het weigert, aan de stad Florence. Zijn villa met tuin te Montiei bij Florence en een kapitaal van 800.000 lire, voor onderhoud, behooren daarbij. Op de vergadering van het Britsche en Buitenlandsche Bijbelgenootschap te Londen gehouden, werd medegedeeld, dat er verleden jaar, op ruim 20.000 na, zes millioen Bijbelboeken verkocht en uitge deeld zijn, d. i. een 33 000 meer dan het hoogste aantal alsnog in een jaar bereikt. Verledep jaar is de Bijbel in elf nieuwe vertalingen uitgegeven. Een merkwaardige aanklacht van moord is volgens een Duitsch blad te Mel bourne in Australië aanhangig gemaakt door het Openbaar Ministerie. Een moe der werd beschuldigd van moord op haar zuigeling omdat zij door alcohol-gebruik de moedermelk tot een vergift had ge maakt. De Rechtbank sprak zich over de vraag, of dit als moord opgevat zou moeten worden niet uit, doch bepaalde zich er toe, te constateeren, dat niet voldoende is vastgesteld, dat de moedermelk inder daad door alcohol-gebruik dar moeder tot een vergift wordt en sprak op dien grond de beklaagde vrij. De Engelsche oud-arbeider thans minister, John Burns is heftig door de socialisten aangevallen, wijl hij een minis tersambt had aangenomen, nog wel met een traktement van f 24,000 's jaars. Maar verder bleek was men bovendien afgunstig op den gewezen bankwerker, wijl hij nu ook een pensioen kreeg, dat in de duizen den heette te loopen. Uit. dit laatste blijken intusschen niet allen nijd en af gunst, doch ook onbekendheid met de, hoogst zonderlinge, wijze waarop in Enge land, in 1869 al, de ministerspensioenen geregeld zjjn. Men heeft hier 3 klassen van die pensi oenen. In de eerste komen zij wier minis terstraktement minstens f 60,000 's jaars bedraagt. In de tweede die met trakte ment van f 24,000 tot f 60,000. Hierin be hoort Burns dus. In de derde die met traktement van f 12,000 tot f 24,000. De maximum pensioenen zjjn voor de eerste f 24,000, voor de tweede f 14,400, voor de derde klasse f 9600. Er zijn evenwel twee „maren" bij. Een le kl. pensioen krijgt men eerst na 4, een 2e kl. na 6, een 3e kl. na 10 jaar dienst als minister. En dan is bepaald dat in iedere klasse slechts 4 pensioenen mogen uitgekeerd en ieder jaar slechts één vacature mag vervuld worden. Burns moet dus minstens 6 jaar zijn por tefeuille hebben gehad en dan moet er een vacature wezen, voor hij kan aanvragen. Op het oogenblik is die er niet. De libe ralen vroegen in den regel geen pensioen aan de Tories zijn van een andere leer en waardeeren de staatsruif behoorlijk. In de tweede klasse trekken nu Lord St. Aldwyn (ci-devant Sir Michael Hicks Beach, oud minister van Financiën), Henry Chaplin, de ultra protectionist, die minstens 15 shilling (f 9) invoerrecht op 'U centenaar graan wil leggen, Sir John Gorst en Lord Balfour, of Burleigh. De eerste twee zijn puissant rijk, de beide anderen niet. Nieuwe Courant. De tesserograaf is een nieuwe vinding van een Italiaanschen ingenieur, waardoor het onnoodig wordt om aan de spoorweg- bureau's groote voorraden kaartjes aan te houden, bestemd voor het bereiken van verschillende stations en geldig voor ver schillende klassen. Met het werktuig drukt men elk kaartje in één beweging uit een stuk bordpapier, en op het kaartje staat dan vermeld de plaats van afgifte, 'bestem ming, datum van afgifte, nummer, klasse, enkele reis of retour, prijs, naamletters der maatschappij enz., terwijl aan den achter kant elke mededeeling kan worden ver meld, welke de maatschappij wensehelijk acht te doen. Nieuwe Courant. Prof. Olszefski te Krakau heeft het record van de grootste koude verkregen. Sinds jaren nam deze geleerde proeven met het vloeibaar maken van gassen. Hij had wel succes daarmee, doch met het helium kon hij maar niet slagen. Ook zijn laatste proefneming mislukte, maar nu vond hij toch iets anders. Het gelukte hem de laagst bekende temperatuur met eenige graden te verlagen. Hij koelde het helium tot —250 gr. C. af, terwijl hij het tegelijkertijd ouder een druk van 180 atmosferen plaatste toen hij plotseling den druk ophief zonk de temperatuur tot 271.3 gr. C. Zulk een geweldige koude was nog niet waargenomen wel stelde de wetenschap vast, dat het theoretische, of absolute nulpunt der temperatuur, dus de grootste koude, waarvan men aanneemt dat ze in de ledige wereldruimte heerscht, 273 gr. C. is. Prof. Olszefski is daar dus zeer dicht bij gekomen. Nieuive Crt. Een verpleegster op Nieuw-Zeeland, Miss Sibyl Maude, is er op vinding rijke wijze in geslaagd om tuberculose lijders goedkoop buitenverblijf te verschaf fen. Eerst heeft zij met hulp van vrienden vier tenten aangeschaft, waarin drie man nelijke patiënten en de vrouw van een hunner werden gehuisvest op een zandig, begroeid terrein. De vrouw deed de huis houding en kookte op een kampoven, gestookt met sprokkelhout. De mannen vischten of schoten konijnen voor de maal tijden. Het overige voedsel verstrekte 't armbestuur. Den geheelen dag bleven de patiënten buiten; 's nachts sliepen zij met de tent geopend naar het N.-Westen, de warmste windrichting. Toen het aan tal tenten aangroeide, werd een eenvou dig kookgebouwtje opgericht. De „kam pen'' van miss Maude werden zeer popu lair en de giften vloeiden rijkelijk toe, zoodat een stuk land kon worden aange schaft, waarop zich nu 23 tenten of lood sen met veranda's voor mannen, een vrouwenkamp, een gezelschapsgebouwtje, keukens en woningen voor eenige ver pleegsters en bedienden bevinden. De patiënten kosten f 6 per week en moeten, als zij kunnen, iets bijdragen. Vrome openbare onderwijzers. Wij lezen in de Heraut De klimmende tegenzin van ons Christe lijk volk tegen de openbare godsdienst- looze school maakt, dat de openbare onder wijzers niet zonder zorg zijn voor de toekomst van hun troetelkind. Het aantal Christelijke Scholen neemt elk jaar loe. Trots de agitatie van de Frontmakers ging de Schoolwet-Kuyper er door en wordt ook door het Liberaal Ministerie loyaal uitgevoerd. Hier en daar verloopt de Openbare School al zoo, dat bij gebrek aan kinderen de School gesloten moet worden. Voor de openbare onderwijzers is dit wel een hard gelag, want het glorie tijdperk, toen zij de „eersten van het land'' waren, heeft daarmede uit. Als de Open bare School langzaam maar zeker door de Christelijke School wordt leeggepompt, staan zij straks „naakt aan den dijk". Is het wonder dat onze openbare onder wijzers onder deze omstandigheden ook „vroom" gaan worden De ruwe toon, waarop in de bladen der openbare onder wijzers vroeger de spot werd gedreven met God en Godsdienst, heeft reeds plaats gemaakt voor zalvende betoogen, waarin de openbare school als deware christelijke" wordt aangeprezen. Zoo in het orgaan van de Afdeeling Zwolle e. o. van den Bond van N. O., waar in het April-nummer een stukske voorkomt onder den titel De stem van een Christen. Deze Christen, die tot zijn 40ste jaar het Christelijk onder wijs gediend heeft, maar toen blijkbaar de vleeschpotten der Openbare School lief kreeg, dient zich aan als iemand die „zondaar zijnde met God verzoend is door den kruisdood van Jezus Christus, Gods zoon en die in den Bijbel, Gods openbaring het richtsnoer vindt van wat hij te gelooven en te doen heeft". Het hoofdbezwaar van dezen „Christen" tegen de Christelijke School is, dat er in deze school gebeden wordt. Want dat is zonde tegen het gebod Qij zult den naam des Heeren, uws Gods, niet ijdelijk ge bruiken. Bidden in de binnenkamer, véor de School aanvangt, is goed, maar bidden in de klasse „maakt het gebed tot een sleur". En erger nog dan dat, aangezien de „meerderheid der schoolgaande kin deren" is „wat de Schrift noemt natuur lijke menschen, den geest niet hebbende", is het bidden met of voor hen een „vrome schijn", waardoor de onderwijzer „huiche laars kweekt". Dat de een of andere renegaat van het Christelijk onderwijs door zulk vroom gekwezel zijn eigen consciëntie tracht te paaien, is nog te begrijpen. Maar dat een orgaan der openbare onderwijzers zulke „stemmen" opneemt om daarmede zieltjes voor de openbare school te winnen, toont wel tot welk een laag peil de propaganda voor de Openbare School zonk. Of zouden de openbare onderwijzers, wier orgaan dit blad is, heusch uit eerbied voor Gods gebod in de school niet durven bidden? SUGGESTIE. In de Rott. lazen we de volgende „Echo" De machinist wist, dat de trein laat was. Met al die Paaschreizigers wa s het niet doenlijk, om op tijd te vertrekken. En een „inhalen" op deze lage, weeke gronden behoorde schier tot de onmoge lijkheden. Toch: het moést. Want daar ginds, mi nog eenige uren van hem af, snelde een ander gevaarte langs de baan met dezelfde bestemming als waarheen hij zijn trein voerde. Op het door de maatschappij vastgestelde uur moest hij er wezen. Het belang van den dienst zou worden geschaad, als het eindpunt ook maar eenige minuten te laat werd bereikt. Sneller, al maar sneller ging het voort In een der mooie, nieuwe wagens van de maatschappij zaten eenige onderwijzers bijeen, dol-blij, uitgelaten als school jongens, omdat hot vacantie was en ze nu naar hun eigen mooie landstreek zou den gaan. Op 't perron hadden ze elkaar ontmoet. Dat gaf een blijdschap. Want liet „uit-'t- oog-uit-'t hart" geldt wel allerminst voor hen, die met elkander eens ter Normaal school gingen. En toen ze veilig en wel in de coupé zaten, werd het een gevraag over' en weer van belang. Een van hen, ietwat bedaagder, blijk baar van 't slag van degenen die niet ledig kunnen zijn, had lectuur meegensmen, al was 't ook maar een krant. En hoe hoog de vroolijkheid rondom hem oplaaide, hij bleef lezen. Hoewel, precies wist hij 't, wanneer men 't woord tot hem richtte. Dan gaf hij een antwoord, leuk en raak, dat de anderen het bijwijlen uitproestten. Maar eensklaps, te midden van een uitbarsting schier van uitgelatenheid, riep hij „Stil nou es even. En hoor es, wa 'k hier lees". En toen las hij van een meisje dat jaren lang ziek was geweest, hopeloos ziek. De dokter wist er geen raad meer op. En het einde scheen nabij. Toen, eensklaps, op een morgen stond zij op. En ze at. En tot den dokter, die heel gauw kwam, zei ze-, „De hemelsehe Me dicijnmeester heeft mij genezen 1" 's Nachts, vertelde ze, had ze een stem gehoord, die haar zeide, dat ze beter zou worden Eenige oogenblikken heerschte er stilte, toen de voorlezer eindigde en daarop zei er een van de heeren dit eene woord „Suggestie" En al de anderen beaamden met hun stilzwijgen, wat de spreker zei. Het was suggestie De wijze heeren spraken er niet verder over. Zonder gezien te hebben, zonder eenig onderzoek stond het vast bij hen dat meisje was een slachtoffer van suggestie. Waarschijnlijk dachten ze nog even aan het woord, dat verbeelding erger is dan de derdedaagsche koorts. En dat het toch o zoo treurig was, dat menschen be schaafde, twintigste-eeuwsche menschen eigenlijk toch nog zoo schrikkelijk ouder- wetsch van begrip kenden wezen. Het Er we d hier niet gevraagd, of het niet iets anders kon wezen. Het moest sug gestie zijn. Immers, het betrof hier een zaak van het gelooven in Eenen, Die machtig is te genezen ook zonder medi cijnen. En die Eene der heeren wijsheid heeft zulks nu eenmaal vastgesteld is niet, bestaat niet. En dus siiggestie 't Is eigenlijk allemaal suggestie. Als iemand de kringen der wereld ver laat en mede optrekt onder de banier van het Kruis, dan is die daad een beklagens waardig gevolg van suggestie. Als de geloovige, zijn God belijdende, zeker zegt te zijn Van zijn zaak, juicht, dat bij gelooft, dat hij wéét, dan handelt hij onder den invloed van suggestie. Zie, zooals men iemand een kwade ge dachte, argwaan bijvoorbeeld suggereert, zoo gaan de preekheeren hun luidjes allerlei nonsens voorprevelen. Net zoolang, tot ze de menschen geheel hebben in gepalmd. Suggestie en niets dan suggestie is heel de zaak van het geloof. En die gesuggereerde is vanwege zijn domheid diep te beklagen. Ja, eigenlijk gezegd, zulk soort menschen maken de samenleving onmogelijk. Wat kon 't er niet prettig van doorgaan, als die zuur- kijkers en zwarten het niet bedierven. De heeren hebben tal vau vreemde woor den tot hunne beschikking. Zoo kunnen ze ook met een gezicht, dat zegt„Ik weet het en een domoor is hij, die me tegen spreekt," hel woord hallucinatie gebruiken. Stefanus, de eerste bloedgetuige, die den hemel geopend zag, was slachtoffer van een hallucinatie. Iemand, die rijk begenadigd, nu reeds op deze aarde een voorsmaak mag genieten van de hemelsehe zaligheid die hem wacht, heeft als „gevolg van overdreven gods dienstige overpeinzingen" hallucinaties. Als een stervende daar neerligt, ten prooi aan vreeselijke lichaamssmarten, kan het gebeuren, en het is gebeurd dat in het brekend oog een ongewone glans schittert. En als de mond, die straks voor altoos zal zwijgen, dan uitbrengt met moeite„Ik zie hem. Ja, kom Heere Jezus 1" dan is, wat de zieke daar had een hallucinatie. Arme zieke. Tot aan zijn dood slacht offer van zelfbedrog en inbeelding. De hééren wéten het. En als ze het niet weten, of niet willen weten, dan moeten woorden hun dwaze onkunde, hun onzinnig doof-en-blind-willen blijven, verbloemen. Ze meenen wijs te zijn en ontwikkeld. En wat zijn ze toch diep te beklagen. Want de gesuggereerden zijn zij. Slacht offers van suggestie zijn ze zélf. Ze mogen zelfs niet aanspraak maken op genialiteit, want het is reeds lang „ontdekt,dat er geen God is". Lang voor hun tijd werd het al ge predikt, dat de cosmos zich zelf heeft ge vormd en dat het is de Rede, die moet heerschen. Zoo maar vlugjes werd daar het vonnis gestreken over een meisje, dat zoo dwaas was te gelooven. En als nu de lezer had verteld, dat daar in zijn krant een bericht stond, dat Pro fessor Die en Doctor Deze in Afrika tot de verrassende ontdekking waren gekomen, dat de apen in de oerwouden blijken gaven van godsdienstige ontwikkeling en er een apeneeredienst op nahielden, zouden dan deze wetenschappelijke heeren niet gejuicht hebben over dit gelukkige ge beuren En niet hoog der wetenschap sancta mater lof hebben toegezwaaid In dezen tijd, nu de aardbevingen door heel de wereld de menschheid met schrik en beving vervullen, is het de cosmografie en seïsmografle, die lauweren verwerft. En ook de Christen is vervuld met be wondering, als hij leest, hoe een Duitsch professor op het oogenblik, dat de vreese lijke ramp te San Francisco voorviel, door zijne instrumenten het wist, dat ergens een geweldige beroering van deaardkorstplaats had. En hoe deze geleerde na eenige oogen blikken het kon zeggen, dat de plaats, waar dit gebeurde, San Francisco moest zijn. Ook de Christen bewondert. Al brengt hij der wetenschap geen lauweren, hij dankt en prijst God, Die op het woord Zijner almacht de aarde doet beven en schudden. „De seismografische instrumenten gaven zeer nauwkeurig van de aardschok kennis", juicht de geleerde wereld. En de heeren, die van die plotselinge, wonderlijke genezing spraken als te zijn een gevolg van suggestie, juichen zeker mee. En brengén de touwtjes aan, die de lauwertakken moeten bijeenbinden. Maar wat de seismografische instrumenten zijn voor den geleerde, dat is iedere almach tige daad Gods voor den geloovige. De instrumenten waarschuwen en bood schappen de aardbodem is in beroering. Een daad van Gods almacht, hetzij zulk een genezing, hetzij zulk een wereldschok kende gebeurtenis, zegt den Christen„Hij leeften „Hij komt 1" Eenmaal zal der ongeloovige wetenschap de lauwerkrans, die men ze om de slapen wond, worden afgerukt. En met afgrijzen en weerzin zal men zich dan van de eens zoo hoogvereerde afwen den. Omdat ze niets gaf, dat blijvende, eeuwige waarde heeft. Maar het geloof blijft. TELEGRAMMEN. Middelburg. Acte-examensL. O. Heden Dinsdag werden geëxamineerd 8 mannel. candidaten. Afgewezen 4. Geslaagd de heeren C. J. Daane, Middelburg, A. van den Ende, Souburg, S. W. Dormaar, en M. A. van Dien, beiden Middelburg. Middelburg. De Commissaris der Koningin heeft welwillend het Eere-Voor zitterschap aanvaard van het Provinciaal Watersnood-Comité. Domburg. De timmerlieden, schilders en opperlieden hebben besloten aan de bazen te verzoeken de loonen van een timmerman en schilder te verhoogen van 12 op 14 cent per uur en voor een opper man van 10 op 12 cent. De Koningin in de Hoofdstad. Amsterdam 8 Mei. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden zijn hedenmorgen te 10 uur weder van hier ver trokken, van het Centraal Station. Aan den trein werd het Echtpaar uitgeleide gedaan door den burgemeester, den commandant van het 7e regiment en andere autoriteiten. H. M. was gekleed in een crème-kleurig toilet, waarover de lange witte gesloten hermelijnen mantel, en een hoed van wit stroo, omboord met zwart fluweel en ge garneerd met roode rozen. De Koningin gaf den burgemeester de hand en betuigde hem haren hartelijken dank voor de harte lijke ontvangst Haar en den Prins door de burgerij van Neêrlands hoofdstad bereid. Amsterdam. De bruto-opbrengst van de matinée in den Stads-Schouwburg, ten voordeele der slachtoffers van den waters nood in Zeeland, wordt geraamd op twee duizend gulden. De raming van hetgeen te Amsterdam totaal bijeengebracht is, be draagt 28,000. Den Haag. Tweede Kamer. Dhr. Scha per heeft verlof bekomen op een later te bepalen dag de regeering te interpelleeren over beweerde mishandeling van ver dachten door marechaussees te Uithuizen. Bij het voortgezet debat over het ar beidscontract heeft dhr. Lokmanopkomende tegen het betoog van dhr. Talma verschil lende bedenkingen ontwikkeld tegen de voorgestelde regeling omtrent deuitkeering van het loon bij ziekte enz. en verklaarde zich tegen het neerschrijven als rechts beginsel in de wet, dat de werkgever verplicht is tot verpleging van den in- wonenden arbeider. Dhr. Heemskerk op perde eveneens lal van bezwaren. De ziekte verzekeringswet behoort vooraf te gaan dit was ook de meening van dhr. Blooker. Dhr. Roodhuijsen onderschreef de ver dediging van dhr. Talma van de voorge stelde verplichtingen van den werkgever tegenover den arbeider. De Minister van Justitie verdedigde de bepaling betrekke lijk de loonuitkeering bij ziekte als volko men in overeenstemming met de bestaande rechtsovertuiging hier en elders, ten aan zien der dienstboden, kantoorbedienden enz. De voorgestelde tijdelijke uitkeering van loon heelt niets te maken met ziekte-ver zekering. Dhr. De Boer zal later de re geering interpelleeren omtrent de behan deling van den Nederlander Van Leijden te Parijs te beurt gevallen, toen hij die etad doorreizend door een ongesteldheid werd overvallen, die den dood tengevolge had. ONS HUIS. Op Donderdag 10 Mei a.s. is het ge bouw des avonds gesloten. Om ingeschrevenen van „Ons Huis" in de gelegenheid te stellen de algemeene repe titie der uitvoering van „die Jahrenzeiten" (de Jaargetijden) door de zangvereeniging tot Oef. en Uitsp. op Maandag 14 Mei a.s. des avonds te 7 uur bij te wonen is het Dag. Bestuur van O. H. bereid een aantal kaarten daarvoor te koopen en die voor den halven prijs beschikbaar te stellen. Ingeschrevenen (boven 16 jaar) van lees zaal, letteren-oursusseü en clubs kunnen van heden af tot en met Zondagavond bij den concierge voor 25 cent een bon ver krijgen, waarvoor de firma J. C. en W. Altorffer hun een toegangskaart voor die repetitie zal verstrekken, mits aangeboden voor Maandag a s. 12 uur. 11UIIGERL IJ KIS STAND. Van 47 Mei. MIDDELBURG. Ondertrouwd; H. Koning, 29 j. jm. en A. Mus, 25j.jd. A. Aalewijnse, 32 j. jm. en S. van Vlaan deren, 21 j. jd. Bevallen; M. Joziasse geb. Adriaanse,z. Overleden: J. Engelbert, 60 j., man van C. de Meij J. C. Adriaanse, 21 j., ongeh., z. GOES, 8 Mei 1906. Aanvoer en handel was onbeduidend. Tarwe werd iets lager verkocht. Oude tarwe fo,a fo,Nieuwe tarwe f6,50a f7,io.Wintergerst per iookilofo,afo, Haver per 100 kilo f8.a f8,50. Bruine boonen f 7,50 4 f9.Karwijzaad fo, - a f o,Koolzaad f o,a f o,Kroon- erwten f 8.— a f 8,50. Groene Erwten f o, a f o, Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f0,90 f 1,10 middenprijs f0,50, part. fo,per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 3.f 3,25 middenprijs f0,775, part. fo,per 25 stuks. De aanvoer van boter en eieren was tamelijk. Kleine Eieren werden voor f2,80 de 100 stuks verkocht. Opgaaf van de Landbouwmaatschappij. Boter f 0,90 4 f l.lo per K.G., rekenprijs f 1,02 per K.G. Eieren f 2.80 a f 3.25 per ïco stuks, reken- prijs f3.per 100 stuks. VLISSINGEN, 8 Mei 1906. Boter f0,95 a f1,15 Per K-G. Eieren f3,20 a f3,40 per 104 stuk. ROTTERDAM, 7 Mei. Binnenland- sche granen. Tarwe. De aanvoer was heden wederom veel te groot voor de beperkte vraag. Begin- markt werden enkele extra puike partijtjes tot f9.50 per 100 k°. uitgezocht, doch overige soorten moesten van f8,25 tot f9 per 100 kilo worden afgegeven om te kunnen verkoopen, waartoe echter alles niet was op te ruimen. Rogge weinig gevraagd en slechts ge deeltelijk verkocht van f5 tot f 5,60. Gerst in alle soorten bijna niet ter markt. Haver onveranderd. Per 100 kilo f 8 a f 9 naar kwaliteit. Het aanbod was gering. Wittebooneninde beste soort gevraagd doch mindere kwaliteit niet begeerd. Bruine boonen waren heden minder gevraagd dan vorige week. Een gedeelte vond langzaam plaatsing van f 7 tot f 9.50 per heet. naar kwaliteit. Blauwe erwten meer gevraagd, doch weinig ter markt en is hooger verkocht. Per heet. f 9 a f 9,50 naar kook en kwaliteit. ROTTERDAM, 7 Mei. Buitenland sche granen zeer stil. Rogge per 2100 kilos. 72/73 k° Bulgaar stoomend f153; 9 Pud 10/15 N. Odessa/Nico- lajef Aug./Sept* aflading f 141. Gerst per 2000 kilos. 60/61 k°. Marianopel uit zeeboot f128; 65/66 k°. Theodosia spoedig gewacht f 131 af 132 Amerikaansche f 120 contant60/61 k°. Zwarte Zee Mei-aflading f123. Haver per 100 kilos. Amerikaansche uit zeeboot f6.95 f7.10. Maïs per 2000 kilos. Grove Donau uit zeeboot f130; Amerik. Mixed f117 k f123 naar kwaliteitdito dito stoomend van Balti more f117 a f 118. MEELBERICHT, 7 Mei. De vorige week was er maar weinig te doen. De offerten waren boven de ideeën der koopers, terwijl loco-meel door de algemeen groote voorraden weinig gevraagd werd. HedenOngeacht de iets vastere buitenl. offerten werd meel hier onveranderd aange boden. Er kwamen echter weinig zaken tot stand. Prima qual. Inlandsch fn.5 f12,25. Eerste qual. Inlandsch f 10,25 f 10.75. Prima Amerik. (Patent) f 12,a f13.Eerste qual. Amerik. (Straight) fn,a f 11.75. Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f 10.a f to,75 Extra puike qual. Hongaarsch f 14.25 a f 16. Eerste qual. Hongaarsch f a f Prima qual. Duitsch f a f Eerste qual. Duitsche fa fPrima qual. Belgisch f 11.50 k f12.50. Eerste qual. Bel gisch f 10.25 a fn.Prima qual. Fransch fa f—Eerste qual. Fransch f 10.25 a f10,75. Inlandsch Roggebloem fk f Duitsche Roggebloem f a f Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto, incl. zak. ROTTERDAM, 7 Mei 1906. K o ffi e. Loco Java 32'/jC., dito Santos 25'/2C. Suiker. Beetwortel- in kalme stemming. Mei-levering f 10 genoteerd. Geraffineerd kalm. Tabak. Aangevoerd van Sumatra per Bayern 468 pk. Sumatra DCM/Deli/M, 393 pk. dito dito/dito, 225 pk. dito S/dito en 169 pk. dito M/dito. T i n (bericht van de makelaars De Monchy Havelaar) opende ruim prijshoudend. Banka Aug. ftii 3/4, Dec. f I08V2 gedaan, doch sluit zeer willig met koopers f 114 en f llolj2, met weinig aanbod fi'/2 daarboven. Katoen (bericht van de Makelaars De Monchy Havelaar) vast. Liverpool noteerde te II.13 ure: Juli/Aug. f5.96, Nov./Dec. 5,71. Petroleum onveranderd. Amerikaansche Lijnkoeken goed prijs- houdend.Men noteertloco f 84, Stoomend f 84, Zomer f85, Najaar f 86'/2 ik f 88 per 1000 KG. boord/spoorvrij voor loods. AMSTERDAM, 7 Mei. Aardappelen. De prijzen waren als volgtFriesche magnum bonums f 1,80 a f 2,30, dito bonte f 4,40 a f 4,60, dito borgers ft.— a f3.—, dito blauwe f3,50 a f4,70, dito poters f1,30 a f 1,60, Zeeuwsche bonte f 1.a f 1,10, dito blauwe f 1,50 a f 1,60, dito eigenheimers f5,10 afo,dito poters f0,70, Duitsche Hamburgers f4,50 a f5,20, dito blanke f 1,40 a f 1,50 dito roode f 1,60 d f 1,90, dito blauwe f 1,80 a f 3.Geldersche blauwe f 2. a f2,75, zand thomassen f4,50 a f5.dito eigen heimers f 1,40 a f 2,60. Saksische jammen f 1,60 a f3,30. Malta's 7'/j en 9 cent per kilo. Aan gevoerd 6 ladingen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3