De Spiegel van hel bloed. R E CLAMËS. Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. zal die dreigende houding wel een beetje verminderen. - De Sultan zal wel wijzer wezen. De Hongaarsche verkiezingen blijven de aandacht spannen. De triomftocht der Kossuth-party houdt nog steeds aan. Van de tot dusver bezette 380 mandaten zijn er reeds 230 in haar be zit, 54 meer dan in den laatsten Rijksdag daaronder zijn meer dan honderd van een stemmige keuze. Van de andere mandaten hebben de Staatspartij er 66, de Volkspartij 29, de Banssyanes 1, socialisten 1, Saksers 6, Slaven 8, Serviërs 4, Rumeniërs 13, de mocraten 3, zonder bepaalde kleur 5. In de hoofdstad hebben de verkiezingen een normaal verloop. In Verbo vernielden Slaven het verkiezingslokaal en verscheur den de verkiezingsstukken, zoodat een her kiezing noodzakelijk is. In Eseke hadden groote onlusten plaats. Een Roemeniër werd door de militairen gedood. De Italiaansche gezant te Tanger, Mal- musi, die van de conferentie te Algeciras in opdracht kreeg, den sultan van Ma rokko tot ongewijzigde ratificatie en ten uitvoerlegging van het protocol der con ferentie te bewegen, zal in de tweede helft dezer maand naar Eez vertrekken. Bovendien zullen aan deze missie nog worden toegevoegd een secretaris van de legatie en verscheidene oflicieren, benevens een arts. Ook van deze quaestie mag wel gezegd wordenwij zijn er benieuwd naar hoe dit alles afloopt. Inmiddels blyft het in Marokko een toestand van verwarring, grenzende aan anarchie. De rifpiraten (roovers) maken gebruik van de gevechten tusschen de troepen van den Sultan en die van den Pretendent om de baas te spelen. De Rifpiraten nabij Tanger hebben een Engelsch schip aangevallen en een passa gier en een matroos gevangen genomen. Reeds zijn stappen bij de Kabylen-hoofden gedaan om de gevangenen te bevrijden. De troepen van den Sultan zijn weer slaags geweest met die van den pretendent. De eersten gebruikten een krijgslist, door kwansuis terug te trekkenmaar daarna overrompelden zij de opstandelingen en dreven hen naar den anderen oever van de rivier terug. De opstandelingen moeten een ernstige nederlaag geleden en 30 dooden op het veld gelaten hebben. Het kanonvuur was te Melilla te hooren. Mooren kwamen later in die stad om berries te hal en, waarop spoedig talrijke gewonden naar het zieken huis werden gebracht. De Amerikaansche regeering zal bedan ken voor het haar toegekende aandeel van 200,000 dollars in de Marokkaansche Staats bank. De Amerikaansche geldmannen willen er evenmin aan. De voor Amerika bestemde aandeelen zullen dus vermoe delijk niet worden uitgegeven. Dit is een treurig vooruitzicht. Te meer, daar de visiers en andere autoriteiten niets doen om den toestand te verbeteren, en aan niets anders denken dan aan het vergrooten en verfraaien hunner paleizen. Zoo rijpt Marokko voor den politieken ondergang. Men heeft terecht gezegd dat de huid de spiegel van het bloed was. Als uw huid geen puistjes heeft, als uw huid helder is, dan is zulks een bewijs, dat gij een zuiver bloed hebt. Indien gij daarentegen uitslag hebt, bloedzweren, eczema, roode vlekken, dan is uw bloed slecht en moet gij eraan denken het te zuiveren. Vele personen stellen zich voor met allerlei soort pomma des op de huid te smeeren, dat zij deze onaangename en leelyke verschijnselen van een onzuiver bloed zullen doen verdwijnen. Zulks is eene groote vergissing. De huid ziekten zijn niet te wijten aan plaatselijke oorzaken, zij zijn eene uitwerking en niet eene oorzaak. Hun oorsprong ligt in een slecht bloed en zij zullen slechts verdwijnen als het bloed weder zuiver zal zijn ge worden. De beste hernieuwer, reiniger van het bloed, die gy kunt gebruiken, zijn de Pinkpillen. De Pinkpillen zullen u een rijk en zuiver bloed geven, zij zullen aan den lever, nieren en ingewanden, waarvan de werking vertraagd is, eene normale werkzaamheid terug geven. Uw bloedis onzuiver geworden, omdat deze drie organen, die belast zijn met de vergiften uit het lichaam te verwijderen, slechts op onvolmaakte wijze hun werk deden. lederen dag is de hoeveelheid vergif grooter ge worden. Als deze hoeveelheid te groot is geworden, zoeken de vergiften door uw huid een uitweg, daar zij langs de natuur lijke wegen niet meer verwijderd kunnen worden. De Pinkpillen, wij herhalen het, zuiveren en versterken uw bloed. Zij zullen u eene frissche gelaatskleur teruggeven. Boven dien, zullen zij u krachten en eetlust geven, zij zullen uwe zenuwen versterken. Op het oogenblik dat wij het verzwakkende warme seizoen intreden, zal eene behan deling van eenige dagen met de Pink pillen u uiterst veel goed doen. Prijs f 1.75 de doos f9. per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Suabilié, Steiger 27, Rot terdam. Hoofd-depöthouder voor Neder land en Apotheken, Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren, Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Simonshaven door A. J. Bax, cand. te Zutfen. Bedankt voor Oudewater door M. M. den Hertog te Nieuwerkerk aau den IJsel voor IJselmuiden door J. G. Deur te Gouda. Geref. Kerken. Aangenomen naar Urk door G. II. A v. d. Vegte te Dirkshoren. Oud-Geref. Gem. Het bericht als zou ds. Grass uit Kampen te Amsterdam zijn beroepen, is onj uist. Benoemd tot onderwijzer aan de chr. school te Oosthem de heer W. Heinsins, onderwijzer aan de chr. school, Palingstraat, te Vlissingen. (Friesch D.bl.) Goes. Bij de familie alhier is heden Zaterdagmorgen bericht gekomen dat de 36jarige Adriaan S., knecht bij de firma Wed. J. C. Massee en Zn., terwijl hij voor zijn patroons te Bergen op Zoom werk zaam was, aldaar door een toeval getroffen, in een café binnen gedragen en kort daarop overleden is. De man iaat een jeugdige weduwe met zes kindereu achter. Een h oeder van A. S. werd vier maanden geleden bij een val door stukjes glas in 't oog getroffen en wordt in de laatste vijf weken in het Academisch ziekenhuis te Utrecht verpleegd, wijl vrees bestond dat hij dat oog (het andere is reeds blind) voor goed zou moeten missen. Vlissingen. Woensdag 20 Juni zal blijkens het ons gezonden programma te Sehuddebeurs (bij Zierikzee) een festival gegeven worden door den Zangersbond «Zang veredelt'', bestaande uit zangver- eenigingen uit Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland en Schouwen, bij gelegen heid van het 10-jarig bestaan van den Bond, met medewerking van eenige muziekgezelschappen. De feesttocht zal plaats hebben met de «Zijpe'' van de Rot- terd amsche Tram wegmaatschappijVertrek van Borssele f6,30; van Vlissingen 7,15 van Souburg 8,30van Middelburg 8,45 van Cortgene 10,15 aankomst te Zierikzee 11,45 In den stoet zullen achtereenvolgens zijn opgesteld de zangvereenigingen van Souburg, Borssele, Cortgene, Vlissingen, Wissenkerke (Apollo van Wissenkerke), Koudekerk e, Renesse en Luctor et Emergo" van Renesse. De reserve-luitenant J. P. Louwerse van het 38e bataljon landweer-infaDterie komt van 14 tot en met 26 Mei a.s. bij het bataljon te Vlissingen in garnizoen onder de wapenen, terwijl de reserve kapitein J. H. S. de Hoogh van 19 Juli tot en met 4 Augustus, de reserve le luit. B. ten -Have van 16 Juli tot en met 3 Augustus en de reserve 2e luitenant H. Dek van 30 Juli tot en met 11 Augustus dienst zullen verrichten bij het 2e bataljon te Middelburg. Tholen. De gemeenteraad machtigde B. en W. tot het doen van oproeping van sollicitanten die 't diploma hebben van gemeente-secretaris, voor de vacante be trekking. (Thoolsche Crt.) De goedkeuring door heeren Ged. Staten van Zeeland der aanbesteding van de herstellingswerken aan den Wilheltnus- polder is Donderdagavond per telegraaf te Hontenisse ontvangen, zoodat met de werkzaamheden een aanvang zal kunaen gemaakt worden. Benoemd tot rijksveldwachter te Arnhem J. v. Nieuwenhuijze, agent van politie te Middelburgen tot arbeider- rangeerder te Vlake A. Houtman, hulp- wachter bij de S. S. Maatschappij leSchore. De minister van oorlog is voornemens aan de gehuwde militairen geen nacht leger en een ration brood meer te ver strekken. Voor het eerste zoude aan hen bij het aangaan van een huwelijk een geldelijk bedrag (voor eens) en voor het laatste eene bijslag op de soldij worden toegekend. Tijdens het jongste spoorwegongeluk te Bergen-op-Zoom zijn uit een Duitsche goederenwagen ontvreemd 14 platen van een kruisweg, waarde 308 kronen, en 14 dito platen, waarde 108 kronen, welke platen uit Leipzig door de firma Brasch Rothenstein waren verzonden, naar het expeditiehuis dier firma te dezer stede. Te Zaandam is een 49jarig maD, die in de Zaan wat vaatwerp afspoelde, voorover te water gevallen. Eer men er ia slaagde, hem te redden, was hy reeds verdronken. Een paar Arnhemsche straatbengels plaagden in dj Riethorsterstraat een hond zoolang, totdat het dier woedend opvloog en een der jongens in zijn achterste beet. Wegvluchten baatte niet, want de hond liet niet los. De jongen, deerlijk in de benauwdheid, liep met zijn hoofd tegen en door een winkelruit. Hij moest in het stedelijk ziekenhuis verbonden worden en zal voortaan wel geen hond meer plagen. Fongersrijwielen. Van de Groninger- rijwielenfabriek A. Fongers ontvingen wij de rijwielen-prijscourant voor 1906, waarin eene uitvoerige beschrijving van het fabri kaat is opgenomen, benevens een exem plaar van de beschryving der Sturmey Archer drieversnellingsnaaf, waarvan de fabriek Hoofd-contractante is voor Neder land en Koloniën. Koninklijk bezoek aan de Hoofdstad. Vrijdag werd H. M. op haar rit buiten de Muiderpoort op het 's-Gravesandeplein aangenaam verrast door het gezang van een duizendtal schoolkinderen. Te half 4 was H. M. ten Paleize terug, en werd soirée ten Hove gegeven, waarby H. M. een wit-satij- nen robe droeg en getooid was met de juweelen van het nationaal huldeblijk de Koningin-Moeder in donker violet fluweel met de weduwenkapde P.-ins was in admiraalsuniform Uit Amsterdam wordt ons heden gemeld Van het bezoek aan de werken bij de Hembrug is ter elfder ure afgezien, zelfs bleef de boottocht op het IJ geheel achter wege. In de plaats daarvan maakte het koninklijk echtpaar heden namiddag een rijtoer. Te 2.15 kwamen de hofrytuigen voor en reden Koningin en Prins met Koningin- Moeder en gevolg uit. Eerst werd een bezoek gebracht aan het Diaconie-Wees huis der Ned. Herv. Gemeente, het groote, vriendelijk tusschen hoog opgaand ge boomte gelegen gebouw, terzyde van den ingang van het Vondelspark. Het konink lijk echtpaar werd ontvangen door den voorzitter van 't bestuur den heer M. J. Beerling en de presidente mej. B. A. Matthes. Ter weerszijden in de breede gang stonden de verpleegden geschaard, aan de ééne zijde de jongens, aan de andere de meisjes, en toen de vorstelijke bezoe kers tusschen die beide gelederen voort schreden, strooiden vriendelijke meisjes bloemen voor hun voeten. Koningin en Prins bezichtigden de ver schillende lokalen. In de kerkzaal namen Koningin en Prins op mooie zetels plaats, terwijl de galerijen waren ingenomen door een aantal gegadigden, en toen, begeleid door majestueuse orgeltonen, klonk het uit tal van kindermonden »Hfj heelt, o God van U begeerd, Het onverganklijk leven Gij hebt het hem gegeven. Zoo zijn de dagen hem vermeerd Zoo leelt de Vorst altoos Zoo leeft hij eindeloos Een ovatie aan de weezen, door met de nationale vlaggetjes te zwaaien, volgde op dit aangrijpend gezang. Van de kerkzaal werd de wandeling door 't gebouw voortgezet naar de kinderkamer, waar eenige kleine weesjes speelden. Overal waar H. M. verscheen betoonde zij zich de minzame, eenvoudig vriendelijke Vorstin, die aller harten won. Daarna werd de Willemstraat, 't hartje, of liever de ziel van de Jordaan be zocht, waar Koningin en Prins op de ge wone hartelijke wijze werden ontvangen en bejubeld. Om 10 uur reeds heden ochtend reed II. M. de Koningin-Moeder met klein gevolg uit met het doel een bezoek te brengen aan het museum „Fodor", gevestigd Keizers gracht bij de Vyzelstraat en aan het Insti tuut tot onderwijs van blinden in de Vossiusstraat, vlak bij het Vondelpark gelegen. Het museum „Fodor''is weinig bekend, wat hoofdzakelijk wel toe te schrijven zal wezen aan de omstandigheid, dat het alleen tegen entrée toegankelijk is. De directeur, de heer G. C. 't Hooft, ge leidde Hare Majesteit door de verschillende zalen waar niet enkel de schilderijen als van Koekoek, Pieneman, Arie Scheffer en van buiten landsche als Meissonnier en Pettenkofer de aandacht van H.M. trokken, waarbij vooral ook de interessante ver zameling teekeningen en etsen, afbeeldin gen van oud en verdwenen Amsterdam, in 't bijzonder van het oude stadhuis, thans van 't Koninklijk Paleis op den Dam. In het Blinden-Instituut, waar de Ko ningin-Moeder te ongeveer half elf arri veerde, bezichtigde H. M. de verschillende leermiddelen, schonk byzonder aandacht aan de 1200 boeken, omvattende de braille bibliotheek, waarover zij den directeur allerhande inlichtingen vroeg. In de gymnastiekzaal overhandigde een der meisjes H. M. een keurig bewerkt voet kussen van Smyrnasche stof, waarop het Amsterdamsche Stadswapen was ge borduurd. Nadat de Koningin-Moeder eenige oogen- blikken had vertoefd in de zaal waar jon gens en meisjes met verschillende hand werken bezig waren, bezocht H. M. de muziekzaal. Een treffend moment was het, toen een gemengd koor van blinden het Ave Verum van Mozart zong. Een blinde knaap J. Verburg speelde Tarantella van St. Heller op de piano en een meisje Anna Frank droeg eveneens op de piano Noc turne van Chopin voor. Het concert werd besloten met 't „Morgengezang" van Gade, gezongen door het gemengd koor. Onder de plechtige tonen van het orgel en het daverend hoerageroep der leerlingen ver liet H.M. het gebouw. Gisteren was een schilder te Haar lem bezig in de keuken zijn nieuwe naphtalamp boven een gasvlam te gloeien, toen plotseling de lamp uit elkander sloeg, vergezeld gaande van een hevigen knal. De man werd in het gezicht gewond, evenals zijn vrouw en een kind, die in de keuken waren. Eenige ruiten sprongen. De korporaal-tamboer N., van de Kon. Mil. Academie te Breda, die ♦er- dacht van menigvuldige diefstallen in de politiekamer zat opgesloten, is door een raampje ontvlucht. Zijn zuster bracht de uniform van haar broer aan de wacht met de boodschap «Hij is 'm gesmeerd ii) polletiek". Het stoomschip „Nieuw Amsterdam" der Holland-Amerika lyn, dat op zijn eerste reis naar New-York een dag korter over die reis deed dan de andere booten der maatschappij, heeft op zijn tehuisreis dat record nog verbeterd. Gistermorgen half elf was het in den Nieuwen Water weg, terwijl de gewone tijd van aankomst der andere booten zou wezen Zaterdag middag of avond. Het maakte alzoo de reis in l'/a dag korter tijd. Men meldt uit Rotterdam In het landverhuizershotel van den Holland-Aine- rika-lijn is een geval van pokken ge constateerd bij een 15-jarig Russisch meisje. Zij is naar de barak te Charlois overgebracht. Bij kon. besluit is de duur der detacheering bij het leger in Ned.-Indië van den le-luit. der infanterie P. H. Soe- tens met drie jaren verlengd en alzoo nader bepaald op ten hoogste acht jaren. Vrijdagmiddag werden te Dreumel aangehouden een heer en het hem verge zellende meisje van ongeveer 17 jaar. Zij verkochten aldaar een hunner fietsen voor f 6. Der politie, wie dit verdacht voor kwam, wist hem al spoedig tot erkentenis te brengen, dat het rijwiel te Nijmegen gehuurd was. Tevens bleek de heer te zijn H., die te Alkmaar vrouw en kind heeft, eu reeds in het politieblad gesignaleerd stond. Zij zijn ter beschikking van de justitie te Tiel gesteld. De eerste Schotsche haring is deze week te Scheveningen aangevoerd. Onlangs gleed te Breda een jongetje te water. Hij werd spoedig op het droge gebracht en zijn redders pasten toee een geheel nieuw niet aanbevelenswaardig systeem vaa kunstmatige ademhalng toe. Zij zetten den drenkeling op zijn hoofd en sloegen uit alle macht op zijn zitvlak. Gelukkig maakte een verstandige voor bijganger een eind aan deze behandeling en zond den jongen naar huis. Bij de administratie der directe be lastingen is verplaatst met 15 Mei J. Mon- ningh, rijksklerk 2e klasse van kr. Gouda naar insp. Middelburg. Een sprekende doofstomme. Men schrijft uit Heusden Alhier liep een man te bedelen die doof stom was en het medelijden trachtte op te wekken. Hij kwam ook in den winkel van W. v. H. en meenende dat niemand hem zag nam hij een brood, een peperkoek en een flesch wijn, deed een greep in de toonbanklade en wilde zich verwijderen. Van H. greep hem en ontnam hem het gestolene. Toen bleek, dat de man opeens zijn spraak scheen terug gekregen te heb ben, en bleek zelfs zeer rap van tong te zijn. Men zij voor dergelijke gevaarlijke individuen op zijn hoede. Tel. Zuid-Afrika, een genezingsgebied voor longlijders. Met betrekking tot longlijders uit Neder land, die naar Zuid-Afrika willen komen voor genezing, heeft een inwoner van Pre toria, met het oog op de onbekendheid hier te lande met de voortreffelijkheid van het klimaat voor zulke personen, het vol gende geschreven «Hoewel in het algemeen het grootste deel van Zuid-Afrika, met uitzondering der onbeschermde kuststreken, niet onge schikt en beter is dan in Nederland, is het toch aan te bevelen, vooreerst niet noordelijker te komen dan den 2829en graad (Kimberley, Bloemfontein), vooral in ernstige gevallen, en dan het liefst eerst tot deze plaatsen stap voor stap. De streek toch, bekend als de Karroo, is in de eerste plaats bijzonder goed voor deze lijders en moet langzaam worden doorgetrokken, totdat men ten slotte in Kimberley of nabij Bloemfontein de laatste herstellingsoorden bezoekt, om vervolgens, genoegzaam aan gesterkt, het zoo noodig noordelijk in den ex-O. V. S. of Z. A. R. te kunnen wagen, om den daar thans vreeselijk moeilijken strijd om het bestaan aan te vangen. Een vlugger hierheen trekken kan wellicht goed gaan, doch blijft een risico. Longlijders vertrekken gewoonlijk uit Nederland in het voorjaar of in den zomer daar te lande en arriveeren dus te Kaapstad in den winter, het wind- en regenseizoen aldaar, hetgeen meermalen bij eenige dagen verblijf daar ter stede den patiënt na de vermoeienissen der zeereis nog meer terug zet. Ook in andere jaargetijden deugt het er voor zulke lyders minder. Men stoppe dus zoo kort mogelijk aan de kust en ver- trekke denzelfden of den volgenden dag van aankomst, al naar het weder is, N.-O. waarts, d. i. in de richting van Bloemfontein of Kimberley, doch niet verder vooreerst dan Ceresroad of W orcester, slechts eenige uren sporens van de kust, achter de be schermende bergreeksen. Een kaart raad plegende, zal men bij Ceres zienaangemerkt „Warm Bokkeveld". Nabij Ceresroad- station zijn op één hoog plateau sanatorium of boardinghouses voor patiënten, terwijl Worcester ook huisvesting of logies aan biedt. Velen trekken vervolgens, dan hier dan daar verblijf houdende, naar Matjes fontein, Beaufort West, De Aar, Britstown, Prieska, Middelburg, Graaf Reinet, Cradok, Somerset East en tusschengelegen plaatsen alle aan of nabij den spoorweg gelegen, en gaan vervolgens noordwaarts naar Coles- berg, Burgersdorp, Bethulie, Philippolis, Fauresmith naar Kimberley of Bloemfon tein, al naar dat het seizoen of het weder dit meebrengt. Op vele boerderijen bestaat gelegenheid te verblijven en volop te ge nieten van de frissche lucht, zachte koelteu, zonneschijn, versche melk eu eieren, vruch ten en eenvoudigen, degelijken kost, te^en matige vergoeding, of wel in ruil voor hulp in winkelboerderij of bedrij flichten arb eid boekhouding of onderwijs der kinderen. De streek, westelijk van den spoorweg WorcesterOranjerivier, wordt ook hoog geroemd en een te Calvinia uitstekend bekend dokter verzekerde mij, nooit een sterfgeval, zelfs van de ergste longlijders, daar ten gevolge dier ziekte te hebben gezien. De moeilijkheid voor deze streek is evenwel het gemis aan verkeerswegen, daar in dit uitgebreide terrein bijna geen spoorwegen zijn. Een mijner betrekkelijk nabij Calvinia verblijvende kennissen roemt de streek als een land van zonne schijn, zephirs, vruchten, melk en horig. Honig is er zelfs zoo overvloedig, dat er drank uit gestookt wordt. Hetop«bonne avonture'' doortrekken naar het Noorden, Vrijstaat, Transvaal, ontraad ik ten sterkste. Wel is de toestand in geheel Zuid- Afrika door kunstmatige immigratie, poli tieke misstanden en kuiperijen gedrukt, doch in 't Zuiden, de Kaapkolonie, is dit nog niet het ergste eu de verblijfkosten zijn er minder. Een langzaam optrekken van de eerste veilige plek naar de kust (Ceresroad of Somerset East) blijft geraden, zooals een Europeesch dokter, jaren ge leden in Zuid-Afrika gekomen als hopeloos longlijder en thans geheel gezond eu druk hier praktiseerende, mij mededeelde. Aan de kust klaagt men veel over het toenemen van het aantal longlijders aldaar. P.S. Men zou zijn aankomst te Kaap stad een week of 14 dagen te voren kun nen melden aftn den heer H. C. Brand, Holland8ch Boardinghouse, Capetown 32 Kloofstrae.t, terwijl de Nederlandsche Ver- eeniging aldaar w aarschijnlijk vele inlich tingen en raad kan geven". Tel. Dezer dagen kwam voor den politie rechter te Londen een man voor, Guerin geheeten, wiens ui tie veringdoordeFransche regeering gevraagd was. Naar het schijnt is hij de man.jdie in 1889 reeds door Enge land aan Frankrijk uitgeleverd is en ver volgens te Lyon wegens inbraak in een bank tot tien jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. Toen hij zijn tijd uitgezeten had, deed hij in 1900 met tsvee anderen le Parijs een aanslag op de American Express Bank. Zij lieten een brandkist met dynamiet springen en maakten zich met zestigduizend gulden uit de voeten. De mannen werden gevat en tot levens lange gevangenisstraf op het Duivelseiland veroordeeld. Vandaar is Guerin met eenige anderen kunnen ontvluchten in een vaar tuigje dat zij zich uit een boomstam ver vaardigen. Na een vreeselijke reis waarbij naar 't heet enkele vluchtelingen door haaien werden verslonden, kwam Guerin in Suriname. Te Londen werd hij herkend door een politie-agent, die hem zestien jaar geleden gezien had. Evenals toen beweert Guerin Biitseh onderdaan te ziju. Het dorp Glain bij Luik is ten ondergang opgeschreven. De drie kolen mijnen aldaar zijn zoo diep uitgegraven, dat de aardlaag, waarop het dorp staat, de last niet meer kan torsen en de grond sinds langen tyd aan het zinken is en overal scheurt. Een aantal huizen zyn reeds ingestortanderen staan scheef en dreigen ineen te vallen, zelfs sterke wo ningen, die eerst voor korten tijd zijn gebouwd. De eenigszins bemiddelde be woners verlaten dan ook 't dorp. Moorden in Natal. De magistraat van Mahlabitini in Zoe- loeland en een politie-dienaar zijn bij het innen der belastingen vermoord. Twee dames wisten te ontkomen. Wie een kuil graaft voor een ander Er wandelden eergisteren een paar jonge, goedgekleede mannen in een straat van de Parijsche voorstad Charenton, toen plot seling een vreeselijke ontploffing onder hun voeten plants vond. Een van heu werd onmiddellijk gedood, de andere gewond. De gedoode had een ontplofte bom, be nevens een nog onbeschadigde helsche machine in zijn zak gedragen. Zijn met gezel, die de Fransehe taal niet machtig was, verklaarde in Duitsch, dat hij niet wist, waarom zijn vriend bommen bij zich gedragen had. Volgens een bericht van de prefectuur van politie, zouden beide jongelieden Russen ziju en StrigaenBus- sinos heeten. In de onderstelling, dat in Abessinië veel geld te verdienen viel, had graaf Leontiëf zich met Belgische bankiers in betrekking gesteld, om zaken te doen in het rijk van koning Menelik. Er werd een «Maatschappij voor handel en nijver heid" opgericht met een kapitaal van 1.800.00G fr. Graaf Leontiëf, de vroegere metgezel van graaf Henri van Orleans op zijn ontdekkingstochten, nam voor de eerste storting van 't kapitaal een troep van 102 Senegaleesche soldaten, Fransehe en Russi sche sergeants en korporaals in dienst en aanvaardde toen zijn expeditie, die met veel statie door het land trok. Koning Menelik had hem tot directeur der equato riale provinciën benoemd en de ethiopische volksstammen ontvingen hem overal met veel eerbewijzen. Deze expeditie duurde drie jaren en toen graaf Leontiëf te Addis Abeba, het punt van uitgang, terugkwam, zond hij aan zijn maatschappij te Brussel een groote lading muskes en decoratiën van den Negus. Daarop keerde hij naar Petersburg terug, in Abessinië een Hongaar van zijn gevolg achterlatende, die over niets anders beschikte dan 206 frs., eenig vee en ivoor. De Belgische maatschappij heeft thans den heer Leontiëfgerechielijk gedagvaard tot het betalen van 1.500 000 frs. Het proces, waarin o.a. ?nr. Jansotj

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2