Goed bewaard. BnllenlandsEb Overzieht. RECLAMES. Kerknieuws. Schooinieuws, Gemengde Berichten. Voor wie vaststaat dat de dood van dezen milicien aan de vaccinatie j.s toe te schrij ven, zal 't wel onnoodig zijn een opwekking te schrijven om 't adres-Kersten te steunen. Men kan toch de vaccine voor zijn kin deren blijven verlangeD, doch te gelijk den vaccine-dwang afgeschaft willen zien. Laat ons tegen dien dwang blijven ge tuigen. Als ge uwe herinneringen oproept of oude couranten raadpleegt van voor een kwart eeuw dan staat ge verbaasd over de pogingen op allerlei wijze door de toen malige liberalen beproefd, om politiek te overwinnen door Rome en Dordtjte scheiden. Tegen het toen algemeen bekende mon sterverbond, valt nu met eenige kans op succes geen strijden meer. Men heeft zich bij het onvermijdelijke neergelegd. Nu is nog een mogelijk overwinninkje te behalen door de leden der Ned. Herv. Kerk tegen die der Gereformeerde Kerken in 't harnas te jagen. Hoe lang dat met eenig succes zal kunnen geschieden valt moeilijk te vooorzien. In ieder geval niet laDg. De practijk zal ieder die zijn kerk lief heeft, welke die dan ook zijn moge, wel spoedig leeren wat er van vrijzinnige zijde te wachten is voor eene instelling die slechts attentie en liefde waard is, als er eene verkiezing in uitzicht is. Als in de vrijzinnige pers, tengevolge van een ongedachte overwinning de roep stem uitgaat om het oog nu reeds te rich ten op een hoopvolle overwinning in het volgende jaar, dan mogen wij onze lezers wel eens herinneren aan het Heilige Schrift woord dat luidt: Laat ons goeddoende niet vertragen, want te zijner tijd zullen wij maaien zoo we niet verslappen, nietwaar? Op dit woord van den Apostel Paulus mogen we elkander wel eens wijzen onder de huidige omstandigheden. Niet vertragen en niet verslappen, zoo luidt de Goddelijke vermaning der hei lige liefde lot allen, die iets wenschen te doen voor de uitbreiding van Gods Ko ninkrijk op aarde. Niet vertragen en niet verslappen dat zij de leuze bij de moeiten en zorgen die het handhaven of wimien oplegt. Niet vertragen blijve de leuze, ondanks zoo vele en zoo velerlei omstandigheden die tot verslappen aanleiding zouden kun nen geven. Tot dat vertragen en verslappen zullen we lichtelijk geraken indien we meer zien op den strijd in de maatschappij, in de Kerk, in den Staat, als op Hem die, on danks dien strijd, en ook door dien strijd zijn rijk komt te bevestigen. Tot dat vertragen en verslappen zullen we komen, als we letten op ontrouwen of op hen die zich door gemis aan ijver terugtrekken, dan op hen die gereed staan om bij vernieuwing hulp te bieden, of voor 'teerst hun steun brengen. Tot dat vertragen of verslappen zullen we komen als we het welslagen onzer pogingen meer verwachten van menschen dan van een Almachtig God, die de harten in zijn hand heeft en op wiens wenk ons de overwinning ons wordt geschonken. En daarom niet vertragen en niet ver slappen, niet door kleine middelen, maar in Gods kracht en in Gods naam zaaien opdat we te zijner tijd maaien mogen. Wij kunnen volstaan met als onzen indruk weer te geven dat de toestand voort vloeiend uit het Turksch-Egyptisch grens geschil ernstig is. Het oorlogschip Minerva heeft bevel ontvangen naar de buurt van El-Arisj te stooinen en een onderzoek in te stellen naar het wegnemen der grens palen door de Turken. Intusschen zijn de besprekingen tusschen Cairo en Konstantinopel opgehouden en worden die tusschen Londen en Konstanti nopel voortgezet. Dat de Turken te Akaba verschansingen opwerpen, is niet waarschijnlijk al weet men dat ook de zwakken somwijlen zeer brutaal durven optreden. Adres aan Presi dent Castro in Venezuela legen Frankrijk. In Noord-Frankrijk dreigt gevaar van groote beroeringen bij de 1 Mei betoogin gen. Men meldt dat, daar hel in de depar tementen Nord- en Pas de Calais geopende onderzoek aan het licht heeft gebracht, dat er te Parijs wanordelijkheden en revo lutionaire betoogingen worden beraamd, de procureur-generaal te Douai naar Parijs telegrafisch verzocht heeft verschillende huiszoekingen te doen. In den minister raad van gisteravond deelde de minister president Sarrien het telegram van den procureur-generaal mede, en dienovereen komstig werden bevelen gegeven. Uit West-Amerika geen ander nieuws dan dat de aardschokken in Calfornië zich telkens herhalen. Gisterenavond zijn drie h ;vige aardschokkeu geschied te Salinas, e en ten Zuiden van San Francisco. Iedere schok duurde drie seconden. Een particuliere coriespondent van de Times geeft een belangwekkende beschrij ving van een tocht in een auto over de puinhoopen van het verwoeste San Fran cisco Het gezicht is verbijsterend. De geheele stad is zoo goed als verwoest zoo luidt zijn conclusie. Maar het achter- geblezen of teruggekeerde deel der bevol king biedt eeu verheffend schouwspel. Zij werkt als mieren in een weggeschopte mierenhoop, Sedert de ramp heeft de sub-treasury te New-York 14,219,000 dollars naar San Francisco gezonden. Alle jonge vrouwen of op gevorderden leeftijd zullen tegen de talrijke ziekten die het zwakke geslacht zoo aantasten beschermd worden, als zij het gebruik der Pink Pillen vsigen. De Pink Pillen schijnen op speciale wijze voor de vrouwen geschapen te zijn, want hunne werking is zoo zeer geschikt voor de zwakten van hun lichaamsgestel. Zij geven hun bloed en de vrouwen hebben over het algemeen arm bloed en zijn dikwijls onderhevig aan groote bloedverliezen, bloedstortingen. Zij geven hun eetlust en er is niets gril liger dan de eetlust eener vrouw. Het geringste ongemak heeft terstond een in vloed op den eetlust der vrouw, zij voedt zich niet meer op normale wijze en de ongemakken vermeerderen. Zij bevorderen de spijsverteering en de maag der vrouw weigert dikwijls het voedsel te verteren Zij versterken het zenuwgestel en het zenuwgestel der vrouw is gelijk een kruidje-roer-mij-niet. Alles maakt indruk op haar. De vrouw eerder zwak zijnde, heeft men het vrouwe- lijk geslacht, het zwakke geslacht genoemd, en zij verlangt veel van hare zenuwen en haar zenuwgestel heeft immer behoefte ondersteund te worden. Juff. Aaltje Kettelarij te Bathmen, pro vincie Overijssel, schrijftIk heb het genoegen U mede te deelen datdePink- pillen mij volkomen genezen hebben. Ik leed sedert langen tijd aan bleekzucht zonder de zoo gewenschte genezing te be komen. Gelukkiger wijze heeft men mij aangeraden van de Pinkpillen gebruik te maken. De Pinkpillen hebben mij uiterst veel goed gedaan, zonder dezelven weet ik niet of ik wel ooit genezen zou zijn geworden. Mejuffr. R. van den Helder te Diepen veen, provincie Overijssel, schrijft. Ik verklaar dat de Pinkpillen mij op volkomene wijze genezen hebben van bloedarmoede en ik beveel ze ten sterkste aan. De Pinkpillen zijn onovertrefbaar tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthénie, algemeene zwakte, maagkwalen, pijnen. Prijs fl.75 de doos f9. per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam. Hoofd-depöthouder voor Neder land en Apotheken, Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Lienden J. Kloosterman te Hantumte Valburg F. Schrale te Otterloo. Aangenomen naar Vollenhove door L. Boersma te Haulerwijk. Bedankt voor Haringkarspel door W. D. v. Leeuwen Boomkamp te Borculo voor Genemuiden door P. Kuylman te Oosterwolde. Het gisteren door ons meegedeelde zestal te Dordrecht was niet het ofïiciëele door den kerkeraad gestelde, maar het door de kiesvereeniging „Ernst en Vrede" ter aanbevolene. Geref. Kerken. Drietal te Utrecht P. O. Koster te Maas sluis, dr. A. Kuyper Jr. te Makkum en P. A. E. Sillevis Smith te Rotterdam. Bedankt voor Steenwijk door E. J. Schouten te Numansdorp. De classis Zierikzee heeft op zijn verzoek eervol emiritaat verleend aan ds. W. Raman te Scharendijke. Ds. Broekstra hoopt 27 Mei a s. in trede te doen in de gemeente te Axel A, na bevestigd te zijn, niet door ds. v. d. Berg, gelijk wij abusievelijk meldden, maar, naar Zeeiacsch Kerkblad bericht, door ds. G. Dalhuijzen, van Nieuwerkerk a. d. IJsel. Middelburg. Na gehouden onderzoek op 23, 24 en 25 April 1906 is het getuig schrift van voldoende afleggen van het eindexamen aan de Burgeravondschool alhier uitgereikt aan 15 candidaten. Een candidaat kon niet aan de gestelde eischen voldoen. De namen der geslaagden zijn, de timmerlieden: H.Brasser, J. Dingemanse, J. de Jonge Jr., K. S. Kamermans, A. Kop- pejan, B L. Krook, M. Melis, B I, van Milaan, J. C. Pluijmers en M. Verhage; de smeden: S. Hiliebr&nd, J. S. Lenselink en F. A. J. M. Muller; de schilders: J. J. de Baare en N. J. Nellen. Allen waren leerlingen der Burgeravondschool alhier. Naar Zeeuwsch Kerkblad verneemt is dr. Kramer, tot voor eenigen tijd rector aan het chr. gymnasium te Zetten, thans als zoodanig benoemd aan het gymnasiumtë Doetinchem. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Arnemuiden de heer W. P. Calliber, en aan die te Meliskerke de heer K. Schout, beiden te Middelburg. Middelburg. De Kapitein H. G. Fraser van het 2e Bataljon 3e Regiment Infan terie alhier, is aangewezen om van 719 Mei en van 28 Mei4 Juni a. s. de tac tische oefeningen voor Kapiteins bij te wonen. Deze oefeningen die in de laatste jaren al meer en meer worden gehouden, dienen voor de oudere kapiteins als voor bereiding voor den hoofd officiersrang. Gedurende bovengenoemde tijdvakken worden ze gehouden in de omstreken van Breda en Oudenbosch. Van 1619 Mei a.s. zullen officiers manoeuvres gehouden worden onder lei ding van den Divisie-Commandant gene raal Vetter, waaraan behalve de Regi ments-Commandant (der Divisie) ook eenige hoofd-oflieieren zullen deelnemen. O.- W.-Souburg. In de gemeente raadsvergadering van Vrijdag werden drie bezwaarschriften tegen den hoofdelijken omslag verwezen naar de geheime zitting werd het gemeenteverslag voorgelezen en een voorstel van dhr. S. de Pagter, om een algemeene keuring op het geslacht in te voeren, aangehouden. Sas van Gent. Zekere A. C. uit St. Nicolaas, soldaat bij het Belgische leger, had van zijn verlofdagen gebruik gemaakt om hier een oude kennis (een weduwe) te komen bezoeken. De politie kreeg hiervan de lucht en ging op zoek, daar A. C. nog 14 dagen gevangenisstraf alhier op zijn kerf stok had. W oensdagavond werd hij aange houden in de woning dier weduwe, waar hij onder het bed verstopt lag, doch A. C. ver koos liever het ruime sop dan de enge cel, wist zich los te rukken en sprong, toen hij door de politie achtervolgd en in het nauw werd gebracht, in het daarbij gelegen zoo genaamde molenwater. Alle ingestelde poginhen om hem te redden mochten niet baten, zoodat hij ruim een uur daarna leven loos werd opgehaald. Zelandia. Schoondijke. Wegens het onveilig maken van den weg, door het rijden met een fiets zonder lantaarn, werd proces verbaal opgemaakt tegen een opzichter der Veiligheidswet. Zelandia. Vlissingen. Verschillende Middelburg- sche neringdoenden zijn in een gisteren (Vrijdag)avond gehouden vergadering met het Vlissingsch Watersnood-comité be noemd om de geleden schade door de winkeliers te dezer stede, door den water vloed, te taxeeren. De korporaal-fourier, de H., van het 4e bat. 3e reg. inf. alhier, is wegens ver duistering veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf. Maandag worden hier drie torpedo booten verwacht,die waarschijnlijkligplaats zullen nemen in het Marinedok. Als een bewjjs, dat er nog onder nemingsgeest bestaat onder de landbou wers te Axel verdient zeker wel vermel ding dat de volgende week drie zoons van den landbouwer D. naar de Ardennen in Frankrijk zullen vertrekken, teneinde al daar het landbouwbedrijf uit te oefenen. Zij hebben ongeveer 300 gemeten land gehuurd, waaronder een partij boschland ter ontginning. M. C. Zierikzee. Benoemd met 1 Mei a.s. tot kommies te water alhier W. J.Vercouteren, thans knecht le klasse bij de visscherij- politie. Stavenisse. Als een bijzonderheid kan gemeld worden dat een 24-jarige merrie van den landbouwer M. C. St. dezer dagen een veulen geworpen heeft, terwijl deze merrie in geen 14 jaar meer moeder was geweest. Men meldt uit Oud-Vossemeer Hedenochtend vertrok het detachement pontonniers naar de garnizoensplaats Dord recht terughet schip, dat als verblijf plaats gediend heeft, werd door eene stoomboot, bemand met torpedisten uit Brielle, gesleept naar zijn bestemmings plaats. Een tiental pontonniers zijn hier gebleven onder' bevel van een sergeant, om—de ingezetenen aan water te helpen. Morgen vertrekt de stoomzuigpomp, die gedurende ongeveer, drie weken door Rot terdam beschikbaar was gesteld, en uit stekende diensten heeft bewezen. Schore. In de Vrijdag gehouden raads vergadering waren 6 leden tegenwoordig, afwezig dhr. I. de Jonge. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en goedgekeurd. Eenige ontvangen ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Vervolgeus komt aan de orde wijziging begrooting 1906 deze begrooting is an dermaal van gedeputeerde staten terug ontvangen met bericht dat de f 50 de vrijwillige wapenoefeningen moeten wor den verantwoord in ontvang en ook in uitgaaf. B. en W. stellen den raad voi r slechts f20 in uitgaaf te boeken en niet de geheele f50. De voorzitter zegt, (op de vraag van dhr. Karelse of het dan voldoende is die f 20 te boeken) dat het niet zeker is dat dit door Gedeputeerden zal worden goed gekeurd maar wij konden het probeeren aangezien de geheele som niet werd be steed. Verder stellen B. en W. voor de begrooting te wijzigen met een verschil van f 100 en wel naar aanleiding van 't volgende door B. en W. was aangevraagd eene subsidie vau f650 voor 't onderwijs, doch Gedeputeerden melden thans voor de tweede maal dat zij bij hun besluit bleven en slechts f550 zouden voordragen, met het verzoek er bij het kohier van den hoofdelijken omslag met f 100 te verhoogen aangezien dit te laag was in vergelijking met verleden jaar. B. en W. stellen den raad voor het kohier te laten zooals het in de laatste vergadering was vastgesteld en daarom het op de begrooting te vinden met de volgende posten Opbrengst hakhout was f 80, thans te zamen op f 100 verschil f 20, aanschaffing karbijn voor de ge meente-veldwachter te schrappen i\ f 30. Dertig gulden van de vrijwillige wapen- houder die niet worden geboekt in uitgaaf en dan nog f20, te vinden uit de post van onvoorziene uilgaven, totaal f100. De post onvoorziene uitgaven wordt thans f51,115. Dit alles wordt zonder verdere aan- of opmerkingen door den raad goedgekeurd. De begrooting van het burgerlijk of alge meen armbestuur wordt gewijzigd en wel met een post van f 40 voor 't aanschaffen van een brandkast. Conform besloten. Kohier hondenbelasting wordt vastge steld met een bedrag van f 55 in 22 aanslagen. Verder komt het beredeneerd verslag over den toestand der gemeente over 1905 ter tafel, 't geen zonder aan- of opmer kingen wordt aangenomen. Voor het behandelen van het suppletoir kohier hoofdei, omslag wordt de openbare vergadering geschorst. Na heropening wordt dit kohier vastge steld op vier aanslagen met een bedrag van f 9,90. Naar men verneemt heeft Freule Baronesse Sirtema van Grovestins, aan de gemeente 's-Gravenhage de helft ad f 500.000 van haar vermogen vermaakt ten einde op te richten een Sirtema van Grovestins-stichting, welke ten doel zou hebben het uit de rente opbrengst onder steunen van behoeftige gezinnen, nood lijdende kerken en instellingen van liefdadigheid. Aan het afscheidsmaal dat de Minister van Binnenlandsche Zaken en mr. Dyck- meester aanbood, bij diens benoeming tot commissaris der Koningin in Zeeland waren o.a. genoodigd de voorzitters en Zeeuwsche leden der beide Kamers, de vice-president van den Raad van State, van acht Ministers van Binnenlandsche Zaken, onder wie mr. Dyckmeester secre taris-generaal was (meester Tak is over leden en de nieuwbenoemde secretaris generaal Baron van Lynden. Dr. Kuyper ontbrak wegens zijn buitenlansche reis. Een vrouw veldwachter! Mej. W. Broese, directrice van de Tuchtschool voor meisjes te Zeist is door den Minister van Justitie benoemd tot onbezoldigd rijks veldwachter. Hsd men gemeld dat de vuilak die pastoor Ohrie te Amsterdam in 't gelaat spoog, dr. W. Zuidema, redacteur van De Grenswachter is, thans meldt De Grens wachterdat bedoelde dr. Z. daar al negen jaar af is, zoodat alleen de misdaad van het spuwen overblijft. Te Haarlem is een onwillig land- weerplichtige K. genaamd die aan alle autoriteiten heeft geweigerd te gaan voldoen aan zijn verplichtingen, die zijn uitrusting toezond aan den minister van Oorlog en die nu ook weigerachtig is ge bleken te voldoen aan een goeden raad, hem namens den minister gegeven. Dit is den minister bericht en daar K. nu door zijn onwilligheid deserteur is geworden, zal eerstdaags zijn arrestatie volgen. Te Groningen heeft zich geen nieuw pokkengeval meer voorgedaan. Een der patiënten bleek niet aan pokken te lijden, zoodat er nu nog vijf poklijders zijn, wier toestand naar de Pr. Gr. Ct. meldt bevredigend is. Op het rijnschip „God met ons" te Rotterdam is een 3-jarig kindje onge zien over boord gevallen en verdronken. Een 84-jarige man te Ellecom, die eenige kippen wilde verjagen, en daartoe met een steen wierp, viel daarbij achter over en bezeerde zich zoodanig dat hij des avonds overleed. Een seheepsjager te Mastenbroek kreeg een stukje vleesch in de keel en de dood volgde door ver stikking. De rijkste goudmijnbezitter van Vic toria, Lansdell, is op 83-jarigen ouderdom te Bendigo overleden. Hij werd geboren in Engeland en vertrok in 1853 naar Australië. Zijn eerste mijn kocht hij vaneen Duitscher voor 600,000 mark. De Duitscher had er zelf 600 mark voor betaald en hij verkocht ze omdat hij meende dat zij niets meer zou opbrengen. In eenige maanden echter haalde Lansdell er echter voor 35,000,000 mark goud uit. De overledene was nog maar 20 jaar getrouwd. Hij laat vier zonen en een dochter na. Roof in den Kaukasus. Het kantoor der schatkist te Doesjet in de buurt vau Tiflis is Donderdag leeg geplunderd. Twintig minuten vóór het oogenblik waarop de schildwachts afge lost zouden worden verschenen zes man nen in de uniform van het bataljon van het stadje, gaven het wachtwoord en dron gen binnen. Nadat zij de schildwacht ge bonden hadden, vermeesterden zij 315,000 roebel en verdwenen vóörde wacht werd afgelost. De misdaad werd begunstigd door de slechte werking van de telegraaf met Tiflis. Dinizoeloe (een der Natalsche Zoe- loehoofden) heeft in een brief aan een ander hoofd, zijn verbazing uitgesproken, dat men eenige vrees koestert voor „een hond als Bambata" en herhaald, dat hij dat opperhoofd niet steunt en niet met hem op heeft. Deze Dinizoeloe is een zoon van den indertijd door de Engelschen ont troonden Cetchwayo. Te Bellevue in Texas heeft een tornado een groot aantal huizen omver geworpen. Er ontstond brand en al de gebouwen werden vernield. Elf personen kwamen om 't levenvele werden gewond. Maxim Gorki, de Russische vrijheids apostel, die wegens het reizen met een overspelige tooneelspeelster,"" terwijl zijn wettige vrouw in Rusland toeft met zijn twee kinderen, in New-York, als protest daartegen, geen herberg vinden kan, is toch weer na dezen welverdienden val op zjjn teenen terechtgekomen. Woensdag avond hield hij tot een groote menigte een voordracht over het anti-semitisme, een lofrede op het Joodsche ras. Aan het eind der vergadering werd 2500 dollars bijeen gebracht voor de Russische vrijheidsbewe ging. Maxim Gorki en juffrouw Andrejewa werden beiden stormachtig toegejuicht. Dowie, de voormalige profeet, heeft een aanval van beroerte gehad, die, volgens de doctoren, noodlottig moest afloopen. Behanzin, den onttroonden negervorst, ex-koning van Dakomy, om zijn wreedheden berucht, is door de Fransche regeering de Algerijnsche stad Blida tot verblijfplaats aangewezen. Onlangs heeft hij, op weg van Reunion naar Algiers, ook vertoefd te Bordeaux en Marseille. Fin het bleek, dat hij, niettegenstaande zijn lange balling schap, de gebruiken van zijn vroeger hof behouden heeft. Toen hij uit het rijtuig stapte voor het hotel Terminus te Bor deaux, knielde een z\jner vrouwen voor hem en nam zijn scepter, die hem nooit verlaat, aan, zonder hem aan fe zien, met gebogen hoofd. Daar niemand de Vrouwen van Behanzin mag aanraken, vroeg zijn zoon Onanibo aan den commissaris van politie te beletten, dat men haar naderde. Omringd door een dubbele haag agenten kwamen Behanzin en de zijnen in 't hotel Terminus, waar zij vijf appartementen in gebruik namen, waarvan twee kamers met twee bedden op de tweede verdieping. Daar Behanzin weigerde van borden te eten die reeds gebruikt waren, moest 't hötel nieuw vaat- en zilverwerk aanschaffen. Evenzoo moest er een bijzonder menu voor hem klaar gemaakt worden. Zijn maaltijden bestaan uit kalfschijfjes met fijne groenten, geroosterde schapen- rib, erwten, vruchten, en als drank thee, melk en likeuren. Hij wordt apart van zijn vier vrouwen bediend, en evenals aan boord van het schip dat hem overbracht, woont niemand zijn maaltijden bij in een ander vertrek werden zijn zoon en doch ter te zamen bediend. Een commissaris met agenten van den veiligheidsdienst bleven voortdurend bij den ingang van het hotel, dat Behanzin niet verliet zonder door de politie gevolgd en bewaakt ge worden. Buiten hield een zijner vrouwen altijd een opgestoken parapluie boven zijn hoofd en een andere een spuwbakje vast, dat hij telkens gebruikt. Behanzin rookt ongeveer 40 sigaren per dag, terwijl zijn vrouwen slechts een pijp rooken. Te Marseille heeft hij met zijn vier vrouwen, zijn zoon en 3 dochters de koloniale ten toonstelling bezocht. Men liet den vorst ook photographieën van Blida zien,' de verblijfplaats, die hem voortaan in Afrika is aangewezen. Men wees hem op het voorrecht, dat hij vrortaan weer op Afri- kaanschen bodem zou wonen. Behanzin vond dat ook een voorrecht, maar zeide hij er bij het is toch Dahomey niet. Het hof van assisen van het Fransche departement vau de Marne heeft dezer dagen een jongen van twintig jaar tot twintig jaar dwangarbeid veroordeeld. Hij heet Jules Brazier en woont te Chouilly. In December van verleden jaar kwam hij op een goeden avond thuis, pakte zijn moeder aan en wierp haar na een hevige worstelpartij in een put. Toen hij de daad volbracht had, ging hij naar het huis van zijn getrouwden broeder in de buurt en vertelde wat hij gedaan had. Deze Brazier, Théogène, oud 27 jaar, lag al op bed en zei„Zit moeder in de put laat ze daar maar blijven." Maar de schoon zuster ging met Jules Brazier mee naar den put. Zij hoorden de vrouw om hulp roepen in de put, maar zij hielpen haar niet. Jules Brazier heeft voor den rechter verklaard, dat hij zijn moeder gedood had op aansporing van zijn broeder, omdat zij dan den boedel zouden kunnen deelen. Broeder Brazier werd door den officier van justitie en door den president, ter terechtzitting niet met woorden gespaard, maar hij valt voor een strafrechterlijke vervolging niet in de termen. Toen de strafzitting was afgeloopen en Théogène Brazier op straat kwam, wilde de menigte hem te lijf. De politie heeft hem naar liet station moeten begeleiden. Uit Boedapest wordt geseind dat bij Szatmar, in Hongarije, 3000 H. A. jonge oogst door zwaren hagelslag en stoi tregenfl zijn vernield,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2