Openbare Verkoopingen. Hoop Verknopingen enz. Kerknieuws. Schoolnieuws. si e e i s z a k e u. ctisse, J. C. Schippers en P. den Boer. Voorts zal voor elk 25-tal nieuwe leden uit een der deelen van de gemeente een nieuw bestuurslid uit dat deei worden benoemd. lerseke. Deze week is een aanvang gemaakt met het plaatsen van keeten voor het werkvolk dat aangenomen is voor het dichtmaken der gaten in en het verzwaren van den Olzendepolderdijk. De keeten worden geplaatst in den Molenpolder tegen het scheidingsdijkje tusschen Molen- en Olzendepolder. Maandag a.s. zal met de uitvoering van het werk zelf worden aan gevangen. Te 's Gravenhage moet voor een lid van den gemeenteraad (district I) her stemd worden tusschen C. D. Wesseling (k.-candidaat der chr. partijen) en L. W. Silleves (lib.) resp. met 1009 en 720 stemm. Met de voorbereidende werkzaam heden tot het lichten van de bij Sliedrecht gezonken sleepboot „Dieu Donné" is men thans na een week werken gereed gekomen. Het schip zat al vrij diep in het zand. Alles is voor het lichten gereed en nog heden avond of anders morgen zal de boot naar Dordrecht worden gesleept en aldaar op het drooge worden gezet. Twee der ver ongelukten zijn onder Papendrecht ge- vischt en aldaar ter aarde besteld. Vermist worden nog de kapitein en de machinist. De vorst van de afgeloopen nachten heeft in 't Westland aanmerkelijke schade toegebracht aan de tuinbouwers. De na- tuinaardbeien worden voor een groot deel als verloren beschouwd, de natuurdruiven, die begonnen uit te loopen, hebben even eens sterk geleden, de aardappelen voor zoo ver zij reeds boven den grond stonden, vroren geheel af, zelfs in de koude kassen bevroren heel wat druiveloten, vooral in de serres. Ook voor den bloei van pruimen en andere vruchtboomen maakt men zich ern stig bezorgd. Bij kon. besluit is met ingang van 1 Mei a.s. benoemd bij 't departement van binnenlandsche zaken tot administrateur Jhr. mr. J. H. J. (juarles van IJfford, thans referendaris, vroeger burgemeester van Axel, lid der Staten van Zeeland voor Goes, en van de Tweede Kamer voor Hilversum. Toegekend aan dhr. A. W. F. Iden- burg, eervol ontslagen minister v. koloniën, een pensioen van 4000 's jaars. Dr. Kui/per in Tanger. Volgens een bericht uit Tanger heeft dr. Kuyper op zijne studie-reis ook verscheidene dagen te Tanger doorgebracht. In het gebouw van de Duitsche ambassade, sedert vele jaren belast met het waarnemen der Ne- derlandsche belangen in Marokko, hadden ter eere van dr. Kuyper twee diplomatieke diners plaats, bij welke gelegenheid hij het diplomatieke corps te Tanger leerde kennen. Ook met Mohammed el Torres, den vertegenwoordiger van den sultan, heeft de heer A. Kuyper, in gezelschap van den Duitschen gezant, bezoeken ge wisseld. Gisteren zette de oud-premier over Melilla en Oran zijn reis naar Algiers voort. Te Utrecht heeft zich gistermorgen een hovenier door ophanging van 't leven beroofd, naar men zegt, omdat hij des morgens tot de ontdekking was gekomen, dat zijn land bevroren was. Twee jon gens te Musselkanaal gingen een aldaar in aanbouw zijnde woning binnen, waarin zij een gevulde llesch vonden. Denkende dat er sterkedrank in was, dronk een hunner ervan, maar, daar de inhoud ver zwakt zoutzuur was, verkeert de knaap thans in zeer gevaarlijken toestand. Dinsdag had een trompetter te Leiden in garnizoen bij de huzaren, het ongeluk by een manoeuvre onder W assenaar, een trap van een paard te krijgen. Naar het militaire hospitaal vervoerd, hetgeen nogal geruimen tijd in beslag nam omdat aldaar geen brancard aanwezig is en deze dus eerst uit Leiden moest worden gehaald, is de man Woensdagavond overleden. Woensdagavond had een wagenmaker werkzaam aan de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. te Haarlem, bij het uitrijden van een wagen uit de wagen makerij het ongeluk een stuk hout op het hoofd te krijgen, met het noodlottig ge volg dat hij enkele uren daarna aan de bekomen wonden overleed. Een jonge ling die tusschen Joure en Heerenveen van de tram sprong, daardoor schedel breuk bekwam, en sedert te Sneek ver pleegd werd, is na eenige dagen overleden. Treurige toestand. Wij meldden hoe eene moeder met haar vijf kinderen, die door haar man verlaten was, Paasch-Maandag, met haarinboedeltje op een wagen gepakt, bij den burgemeester van Sclioterland kwam en plan had voor diens woning den inboedel neer te zetten. Zij vervoegde zich daar op aanraden van den burgemeester van Doniawerstal, waar haar man zich bevond en die niets van haar wilde weten. Op raad van Schoter- land's burgemeester trok zij verder naar Nijeberkoop eu vervoegde zich bij den burgemeester van Ooststellingwerf en het armbestuur van Nijeberkoop om hulp. Noch de burgemeester, noch het armbe stuur wilden haar helpen en voor de tweede maal kwam 't arme vrouwtje bij den burge meester van Sclioterland om hulp. Zij was in zwangeren toestand van Nijeberkoop naar Heerenveen geloopen. Haar inboedeltje staat te N. ouder den blootui hemel, 't mensch was ten einde raad. De burgemeester van Schoterland moest haar ten tweeden male afwijzen. Haar man heeft in 1905 de gemeente Sclioterland verlaten en zich metterwoon te Nijeberkoop gevestigd, waar zij, met hare kinderen, bij hem hadden samenge woond. Volgens de Armenwet moet dus het armbestuur van Nijeberkoop in deze de behulpzame hand bieden. Troosteloos aanvaardde 't vrouwtje weer te voet de terugreis naar Nijeberkoop, naar haar in boedeltje onder den blooten hemel en haar 5 kleine kinderen. «Wat moet ik vroeg de vrouw met tranen in de oogen en zij herhaalde de vraag op vinniger: loon, toen zij weer verwezen werd naar Ooststelling werf, waar men haar niet helpen wil. Zij kan en wil werken en ziet wel kans in eene veenderij voor zich en haar kroost den kost te verdienen. (N. It. C.) in den nacht van Dinsdag op Woens dag ontstond bij de Nobispoort te Ham burg, dicht bij de grens van Altona, een vrij ernstig oproer veroorzaakt door staken de zeelieden. Een gedeelte van deze ge raakte met makkers, die aan het werk waren gebleven, na alloop van een ver gadering in een danszaal in twist en deze twist werd op straat voortgezet. Een aantal opgeschoten jongens voegden zich bij de. twistenden en het duurde niet lang of er was een verwoed gevecht met messen en knuppels aan den gang. Toen de politie kwam aanrukken, vergaten de vechtenden plotseling hun geschil en wierpen zich als één man op de agenten. Hoopen steenen, die gebruikt moesten worden voor een in aanbouw zijnd huis, verschaften de noodige projectielen. De agenten trokken de sabels om hun collega's uit de handen van de woedende menigte te bevrijden, die eerst na een lievig gevecht het veld ruimde. Heden, Vrijdag, zal te Parijs de onthulling plaats hebben van het stand beeld van Franklin, opgericht dicht bij het Trocadero-plein. Koning Alfonsus vertoeft sinds eenige dagen bij zijn lief bruidje op het heer lijke eiland Wight. Zij hebben samen voor het Zwitsersch huisje op't landgoed Osborne een eik geplant en de koning legde een krans op het graf van Ena's vader. Overigens tuftuft het jonge paartje druk. Koning Eduard's oudste onderdaan is overleden, George Fletcher te Killary in Tyrone, 118 jaren oud. Niet lang ge leden had hij van Z. M. een gouden snuif doos ten geschenke ontvangen en bij de laatste verkiezingen, in Januari, had hij nog meegestemd. Een vreemde geschiedenis, getuigend van Hindoesch fanatisme, wordt uit Bom bay verhaald. Een fakir, die zich voor God uitgaf, groef in den grond een groot en diep gat, waarin hij op den bodem hout legde, dat hij in brand stak. Hij vertelde daarop aan verschillende geloo- vigen, dat indien zij met hem in het gat afdaalden zij een visioen van den hemel zouden hebben. Negen van de getrouwen, waaronder vijf vrouwen, volgden den fakir tot op den bodem van het gat, maar nauwelijks hadden zij dien bereikt of een gegil en gehuil steeg op. Er werden hun touwen toegegooid, maar die braken en de arme dwepers kwamen in de vlam men om. Keizer Wilhelm heeft den president van Lotharingen oiïicieel doen weten, dat hy op 12 Mei te Metz zou aankomen, in gezelschap van de keizerin en de jeugdige prinses Louise Victoria, na drie dagen te Straatsburg te hebben vertoefd. Het opont houd van den keizer te Urville zal geken merkt worden door de inwyding van een monument te St. Privat. Het betreft hier namelijk het plaatsen van een gedenksteen op het terrein van de oude kerk van St. Privat, die tot ambulance diende voor de gewonden der twee naties, gedurende den bloedigen veldslag van 18 Augustus 1870. Op dien steen zal in gulden letters de naam gehouwen worden van wijlen den abt Bauzin, destijds pastoor van St. Privat, die den gewonden gedurende en na den slag groote diensten bewees. Te Jammoe in Kasjmir is de builenpest nu ook uitgebroken onder de inlandsche regimenten en onder de paleistroepen. Ver leden week kwamen 285 sterfgevallen voor. Ook in Peru woedt de pest. Te Lima heeft de ziekte zich reeds tot in de centrale wijken der stad verbreid. Onder degenen die door de vreeselijke ziekte zyn wegge- raapt, zijn een aantal voorname kooplieden. Ook te Hongkong maakt de pest nog altijd vele slachtoffers. Een Amerikaansch blad bevat een typisch staaltje van de wraakoefening van de leden eener club op een ontrouw lid. Te Carlisle, in den staat Ohio, was een zekere mr. A. M. Snijder met een miss Emma Gribling getrouwd, zonder zijn clubgenooten hij behoorde tot een vrij- gezellenclub daarvan kennis te geven Toen zij dat hoorden, besloten zij zich te wreken en voerden dit plan op een zeer ori- gineele en tevens zeer ruwe wijze uit. Zij huurden een groote dierenkooi, laadden die op een wagen en reden daarmee tot voor het huis van den armen mr. Snijder. Niet tegenstaande zijn heftigen tegenstand over weldigden zij hem en droegen hem in de kooi weg, waarop vervolgens groote papie ren plakkaten aangebracht werden op welke te lezen stond, dat hy zijn gerechte straf ontving. De kooi was van binnen verlicht en de ongelukkige werd door alle straten der stad gereden, terwijl de clubgenooten hem aan beide zijden begeleidden en daarbij met allerlei muziekinstrumenten een helsch lawaai maakten. Dat d« malle vertooning veel bekyks trok, behoeft niet gezegd. Naar uit Tiflis, dato 18 April, gemeld wordt, worden, onder voorwendsel van ontwapening der bevolking, voortdurend gruweldaden bedreven. De gouverneur vergezeld van 400 kozakken zou de dor pen Togh, Daghlar, Ozonk en Sos hebben gebombardeerd. Vele huizen moeten ver nield zijn en 25 Armenische boeren ge folterd. De overigen zijn in de bergen gevlucht. De kozakken zouden alle denk bare gruweldaden gepleegd hebben, waar om eenige jonge meisjes zelfmoord pleeg den. De Armenische bevolking van Tiflis moet door deze berichten ten zeerste zijn opgewonden, en een depmtatie zou den stadhouder verzocht hebben, aan deze gruwelen een einde te maken. Onder den naam van Graaf Czaska had zich te San Remo iemand in een hótel toegang verschaft, die beweerde in Australië rijke mijnen te bezitten en den hotelhouder een zware cassette ter bewa ring gaf, waarin zich kostbare edelsteenen moesten bevinden. Door zijn optreden ge lukte 't Item zich in de beste kringen in te dringen, Op zekeren dag leende hij van den hotelhouder 8000 francs, die deze den graaf met het oog op de zware cas sette gaf. De graaf huurde een automo biel en maakte met een Parijsche demi- mondaine een tocht langs de kust tot Toulon. Daar zond hij den chauffeur weg en verdween. Toen de hotelhouder in San Remo dit hoorde, waarschuwde hij de politie, die de cassette liet openen, welke echter één enkelen steen bevatte, een grooten, zwaren baksteen en ordelinten van bijna alle Europeesche landen. Bo vendien bevonden er zich portretten van den graaf in Turksche uniform in, even als een pas, door den Franschen minister van buitenlandschen zaken voor een heer llechedi Bey afgegeven. De Italiaansehe politie liet de Fransche overheid het sig nalement van den oplichter geven en aan de speeltafel van Monte Carlo werd de edele graaf door een Franschen detectieve herkend, die hem bij liet verlaten van het casino arresteerde. In Algerie, in de omstreken van Palestro, had zich in zijn boerderij geba- ricadeerd een zekere Martin, die, hoewel herhaalde malen voor de rechtbank ge dagvaard zijnde, niet verscheen. Eindelijk besloot men, dat de troepen het huis zouden aanvallen, hetgeen zij intussohen niet aan durfden, daar men zeide, dat Martin om zijn huis mijnen had geplaatst, doorelec- trische draden verbonden. Verleden week verscheen de ofticier van justitie en een advocaat, die Martin sommeerden het huis te verlaten, om voor de rechtbank te ver schijnen. Martin antwoordde, dat hij niet van plan was te «onderhandelen" en dat hij rustig den dood afwachtte, maar als een echt soldaat. Daarop werden geweer schoten tegen het huis gelost, echter zonder zichtbaar resultaat. Om er een eind aan te maken besloot men ten slotte het huis van Martin te bombardeeren. Om 3 uur werd door een kanon van 7,5 c.M., dat op een heuvel geplaatst was, op een af stand van ongeveer 1000 M. het vuur geopend. Zestien granaten werden afgevuurd. Bij het achtste schot werd het huis geraakt zoodat 8 granaten daarin vielen en het huis geheel vernield werd. De gendarmes en tirailleurs zijn daarna de puinhoopen binnengedrongen. Men heeft het lijk van Martin gevonden, op den grond uitgestrekt en bedekt met steenen en overblijfselen van het huis. Ned. Herv. Kerk. Zestal te Dordrecht (vac. J. Kromsigt): M. ten Broek, te 's-HeereuhoekA de Haan, te Zwolle; E. Kuijlman Jzn., te Hoe- dekenskerkeG. Posthumus Meijjes, te ZandvoortC. van der Voort van Zijp, te Doesburg en J. de Zeeuw, te Geervliet. Bedankt voor 's-Hertogenbosch door A. A. Cremer te Broek in Waterland. Middelburg. Ds. H. P. Stegenga, be roepen te Wolfaartsdijk, hoopt 6 Mei a.s. afscheid te prediken. Geref. Kerken. Beroepen te Nyega G. J. Wissink, cand. te Gasselter Nijeveen te Driebergen G. Wisse te Leiden. Middelburg. Donderdag werden 6 vrouwelijke candidaten geëxamineerd. Afgewezen 3. Toegelaten de damesF. Butler te Biezelinge, J. van Leussen te Goes, E. C. v/d Schraaf teSt.-Maartensdijk. (Reeds in een groot deel der vorige oplaag vermeld). Middelburg. Geslaagd voor de Gym nastiek, 2 dames, J. van Leussen te Goes en F. Butler te Biezelinge. Tot vermeerdering van het onder wijzend personeel is aan de school Grave- straat met ingang van 1 Mei benoemd de heer J. Weeda. Het personeel zal dan bestaan, behalve het Hoofd uit vijf onder wijzers en twee onderwijzeressen. Het aantal leerlingen zal dan tot pl.m. 370 geklommen zyn. De heer M. van Baaien, eerste onder wijzer aan de school Gravestraat alhier, is benoemd tot Hoofd der op te richten Christelijke School te Spykenisse. Te Utrecht vergaderde deze week onder leiding van Prof. Lindeboom de „Nationale Vereeniging tot overneming van het Geref. Gymnasium te Kampen". De vergadering was talrijk bezocht. De ontwerp-statuten werden na eene geani meerde discussie goedgekeurd. Teven3 werd besproken een Concept-Contract voor eene eventueële overeenkomst met de Geref. Kerken. Een commissie, bestaande uit de heeren Prof. Noordtzy, Prof. Linde boom, Prof. Bouwman, uit Kampen, ds. Doekes van Heemse, ds. J. Kok uit Bedum en F. Gunnink uit Kampen, werd benoemd om namens de Vereeniging rechtspersoon lijkheid aan te vragen en onderhandelingen te voeren met de Curatoren der Theolo gische School. In Zeeland bestaat sinds 1823 een schoolonderwijzers-weduwenheurs, die, nu de onderwijzers in het pensioenfonds voor burgerlijke ambtenaren zijn opgenomen, naar de meening van velen harer leden onnoodig is geworden. Men wilde ze daarom doen liquideeren, met dien ver stande dat de leden of rechthebbende weduwen daarvan geen nadeel zouden ondervinden. Het bleek echter op de vergadering, dat de ophelling of ontbinding dezer Beurs geen werk is van een oogenblik. De kwestie dient eerst te worden uitgemaakt, of de Beurs te beschouwen is als een iinantieele instelling dan wel als een zedelijk lichaam. Alleen iu het laatste geval kan zij naar de meening van rechtsgeleerden worden ontbonden. Arrondissements-Rechtbank ie Middelburg. Heden, Vrydag, zyn veroordeeld wegens diefstalI. H., G4 jzonder beroep, Mid delburg, tot 3 w. gev. straf, en H. C. K., 20 j., schilder. Goes, tot f 10 b. s. 10 d. h., en H. O., 14 j., voddenkoopman, Middel burg, tot f 7 b. s. 1 w. tuchtschool, terwijl J. J. C. A., 15 j., zonder beroep, Vlissingen, thans te Middelburg in hechtenis, en C. W. S., 15 j., zonder beroep, Middelburg, beiden ter beschikking der regeering zijn gesteld. bedelarij: J. A. II., 48 j., zonder beroep en zonder vaste woon- of verblijfplaats, thans te Middelburg in hechtenis, tot 3 d. h. en plaatsing in eene rijkswerkinrichting voor den tijd van 3 jaren, en mishandelingG. Z., 19 j., vrachtrijder, Hoedekenskerke (Kwadendarame), tot 1 m. gev. straf, en R. H. B., 24 j., hvr. van F. A. van M. en C. W. B., 20 j., beiden zonder beroep, Neuzen, ieder tot f 5 b. s. 5 d. h. en P. D. C., 29 j., noteerder, Sluiskil (Neuzen), tot f 3 b. s 3 d. h. EERSTE KAMER. Naar aanleiding van de droeve gebeurte nissen in Italië en Amerika, met name de Vesuviusramp en de aardbeving te San Francisco, zal door de regeering op ver zoek der Kamer, deelneming betuigd worden aan de Italiaansehe en de Ameri- kaansche regeering wegens de ontzettende rampen, welke die rijken getroffen hebben. Na aanneming van enkele kleinere ont werpen, waaronder een paar naturalisaties, komt de Noord-Brabantsche paardenbe lasting ter sprake. Zooals de lezer zich wellicht nog herinnert, had de 2e Kamer in hare laatste zitting vóór Paschen iDzakc deze belasting de motie BosPatijn aange nomen, wier strekking was, om te beginnen met 1 Mei 1907 genoemde paardenbelas ting, waarover zooals het dhr. v. d. Biesen nu in de le Kamer noemde, een buiten gewone «klapzweep agitatie" voornamelijk van de stalhouders was ontstaan, jaarlijks met '/5 te verminderen en haar alzoo een langzamen dood te doen sterven. Dat besluit nu van de Tweede Kamer was niet naar den zin van den heer v. d. Biesen en anderen. Het deed hem denken, zei genoemde afgevaardigde, aan het hondje ran de juffrouw, welks staart op verzoek der juffrouw langzamerhand werd ingekort, om het beestje wat pijn te besparen. Ook dhr. v. d. Does de Willebois is principieel tegen de afschaffing der paardenbelasting. Mocht hij toch vóór dit ontwerp stemmeD, dan zal liet alleen zijn om te voorkomen, dat de provincie niet in tinancieele moei lijkheden geraken zal in de naaste toe komst. Deze afgevaardigde en eigenlijk de geheele Kamer bleek in een moeilijk parket te zijn gebracht. Verwerpen gi«g niet van wege de linancieele ongelegen heid, waarin dan de provincie direct werd gebracht, aannemen was eveneens be zwaarlijk, want in dit geval zou de Kamer zich vóór de afschaffing der belasting verklaren, en die wilde zij juist behouden. Dhr. Godin de Beauffort bleek hier een reddende, engel. Hij wilde de mogelijkheid laten, dat Noord-Brabant haar paarden belasting weerom zou krijgen en stulde daarom met dhr. v. d. Does de "Willebois de volgende motie voor. «De Kamer van oordeel dat het ter voorziening in en uitbreiding van een net van tolvrije kunstwegen aanbeveling kan verdienen de rechtstreeks belanghebbenden daarin door een speciale belasting te doen bijdragen, noodigl de regeering uit het daarheen te leiden, dat ook in de toe komst de mogelijkheid daartoe voor de provincie Noord-Brabant en eventueel voor de andere provinciën blijve bestaan." De Minister van Binnenl. Zaken (dhr. Rink) had geen vrede met die motie. Ze was onnoodig, zei Z.Exc., want zulk een paardenbelasting te heffen blijft mogelijk, tenzij de provinciale wet gewijzigd zou worden. En daaraan is de regeering vol strekt niet toe. Ja maar, zei dhr. v. Houten, m de motie ligt de bedoeling, om de regeering te be- I) De belasting loopt van Mei tot Mei. wegen, de provincie in dezen ter wille te zijn en met een nieuw voorstel tot goed keuring eener dergelijke paardenbelasting bij de vertegenwoordiging te komen. Zoo'n belasting toch is veel beter dan de vroe gere tolheffing. En daartoe zou het wel licht dan komen. In dien geest toch had zich dhr. v. d. Bieseu reeds uitgelaten. En om zoo iets te voorkomen, wil de motie speelruimte laten voor de regeering. De motie werd met 26 tegen 8 stemmen aangenomen. Zoo werd dus naar de be doeling van de voorstellers de Kamer bevrijd uit de impasse waarin het amen dement de provincie en de Kamer had gebracht. Of, zooals dhr. v. Houten het uitdrukte, door dejmotie werd voor de regeering en de wetgevende macht een deur openge houden, welke het amendement Bos—Pat ij n had gesloten. Of het de provincie Noord- Brabant in de toekomst veel baten zal stel, dat de regeeririg haar in dezen ter wille was is echter een andere vraag. Ze weet, hoe de 2e Kamer over hare paardenbelasting denkt. De Kamer is tot nadere bijeen roeping gescheiden. Zaterdag 28 April. Middelburg, 10 uur op het terrein van de Volharding, door deurw. Kouion houtveiling. Dinsdag 1 Mei. Vrouwepolder, door not. Verhulst 10 uur bij P. Geerse inspan als 1 wit ruinpaard 10 jaar, 1 schimmel ruinpaard 17 jaar; 3 melkkoeien, 3 twee-jarige vaarzen, 1 stier oud 15 maanden, 4 kweek- kalvers6 kippen, 2 menwagens met toebehooren, driewielskar, landbouwge-, reedschap, inboedel enz. Woensdag 2 Mei. R i 11 h e m hof Welzinge door not. Hosang 10 uur 2 vos merries 15 en 2 jaar, 1 bruine merrie 13 jaar, 7 melkkoeien, 6 kalf dragende vaarzen, 2 vette vaarzen, 2 tweejarige, 5 anderhalf en tweejarige, 5 jarige, 5 kweekkalvers, 3 schapen met lammers, 2 vette varkens, veerwagen, 2 menwagens met ijzeren assen en toebe hooren, 80 kippen, 2 driewielskarren, maaimachine (Albion), landbouw-, melkers- en zoldergereedschappen, mutsaards, paar- denwant, inboedel. H e i n k e n s z a nNd half 1 door deurw. Hollmann en Verhoek bij de Wispelaere meubels, beeren bed met toebehooren, 16 kippen en haan, kippenren, kippenhok, arbeidersgereedschap. LAATSTE BERICHTEN. lerseke. Donderdagvoormiddag viel de achtjarige Jacobus Heynsdijk die zich haaste om op tijd in school te zyn over een steen waardoor hij een zyner armen brak. Een jaar geleden had hetzelfde knaapje het ongeluk een zijner beenen te breken. Rilland. In de heden morgen gehou den raadsvergadering was dhr. Boot af wezig. Besloten werd het bericht van de familie Francis, houdende kennisgeving van het overlyden van haar zoon, in leven onderwijzer alhier, met een brief van rouwbeklag te beantwoorden. Verder aan Gedeputeerde Staten machtiging te vra gen, de voormalige onderwijzerswoning met erf, in twee perceelen bij inschry- ving te verkoopen en na bekomen mach tiging spoedig tot dit plan over te gaan, vervolgens eene lamp aan te koopen volgens overgelegde teekening en opge geven prijs, alsmede ook tot het overgaan van de aanbesteding van de voor de ge meente benoodigde onderhoudsgrind. Daarna werd de vergadering gesloten. Wolfaartsdijk. In de heden gehouden zitting van den gemeenteraad is op zijn verzoek aan dhr. D. C. la Porte, gemeente geneesheer alhier, eervol ontslag verleend uit bovengenoemde betrekking en is als zoodanig benoemd dhr. H. Wessel, assistent alhier, tegen 1 Mei a. s. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School te Oude Bildt Zijl (Fr) met ingang van 1 Juni, Mej. Joh. van Leussen, oud-kweekelinge a /d. Chr. School te Goes. Middelburg. Bij onderhandsche aan besteding is de levering van de benoo digde groenten voor de soldatenmenage alhier, gedurende het tijdvak 1 Mei 190G 1907 opgedragen aan den heer A. van Sorge, alhier. B VRGERLIJKE STAND. Van 25—27 April. MIDDELBURG. Ondertrouwd: L. W. van Dierendonk, 28 J. jm. en M. F. Annot, 24 j. jd.L. A. van den Broek, 27 j. jm. en J. S. Martijn, 28 j. jd. M. J. Bok, 24 j. jm. en M. Snijders, 2i j. jd. C. Willeboordse, 21 j jm. en A. Davidse, 22 j. jd.G. C. Reijers, 23 j. jm. rn A. M. van Essen, 23 j. jd.A. I. P. van Overbeeke, 23 j. jm. en J. G. Hooge- steger, 22 j. jd.L. H. Knuijt, 24 j. jm. en J. R. M. A. de Keijzer 24 j. jd.W. Stoutjesdijk, 24 j. jm. en J. F. Comu, 19 j. jd.W. Janse, 19 i. jm. en L. Dekker, 23 j. jd.L. J. Bosdijk, 30 j. jm. en J. Marijs 25 j. jd. Getrouwd: J. Dingemanse, 20 j. jm. en L. Hounies, 21 j. jd.H. G. Net, 24 j jm en M. J. M. de Hooge, 20 j. jd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2