KEES D'HUIJ BINDT BOEKEN EN BIJBELS VOOR DE Lül HHun m pms. Openbare Verknopingen. Afloop ïerksopinien enz. Adwertentiën. Marktberichten. -i-= dene werkeloozen, iets wat vroeger om streeks dezen tijd niet voorkwam. De sluis nabij het zoogenaamde pa viljoen in den Eersten Bathpolder is liet water in dien polder zoover meester, dat men te voet de hofstede vroeger bewoond door dhr. van Liere, kan bereiken. Ge noemde landbouwer liet ons een staaltje van de verwoesting zien. In de pulpput lagen de cadavers van tot ontbinding over gegane verdronken koeien. Rondom de schuur lagen een massa tot verrotting overgaande mangelwortelen in het najaar met zooveel moeite van het land op de hofstede gebracht. De schuur zelve had hier en daar ook nog al geleden. Ver scheidene weegplanken waren er af. Hooi en stroo alsmede landbouwgereedschappen hadden zoo oogenschijnlijk niet veel ge leden de laatste zagen er alleen wat roes tig uit. Ook de groote motordorschkas was op zijn plaats gebleven en was voor zoo ver te zien in goeden toestand. Het graan in den pijzei was door het water gaan uitloopen en gaf ons een groene opper vlakte te zien, terwijl hetgeen in zakken was natuurlijk was bedorven. In de nabijheid van het graan lagen een paar katten die den dood in het water hadden gevonden. Ook de aanblik in het vroeger door hem bewoonde huis was droevig. In alle kamers kan men zien dat het water een boven het deurkozijn ge staan had. Op de vloeren der tlinke kamers lag een laag slijk, de muur in de gang gescheurd, de keldertjes onder de bedste den verzakt, terwijl hier en daar nog eenige overblijfselen van vernield huis raad lagen. Een scherp contrast met de verwoesting leverden een paar in vollen bloei staande pereboomen in den tuin en rondom het huis, jammer helaas dat die bloei voor het vervolg van weinig be- teekenis zijn zal. De vruchten op het land zijn hoogstwaarschijnlijk waardeloos hoe wel eenige karweiplantjes nog leven gaven te zien, hoewel in geringe mate. In de boomen der laan die toegang tot de hof stede geeft, hadden verscheidene reigers genesteld. Jammer dat nog niet tot indijken van dien polder is besloten. Hoogstwaaischijnlijk zou volgens deskun digen een proef te nemen met koolzaad in de maand Augustus te zaaien, zeer goede resultaten opleveren. Hoedekenskerke. Benoemd tot be stuurslid van het Fanfarecorps „Con Amore" alhier de heer J. D. Elenbaas. Vrouwepolder. Het bestuur dei- Christelijke Öchoolvereeniging alhier, heeft van de Gereformeerde gemeente, een ter rein aangekocht, naast de pastorie, en hoopt men Ook hier spoedig over te gaan tot het bouwen eener Christelijke School. Een zieke vrouw in de Pijnacker- straat te Rotterdam wist het toezicht te verschalken en de echtelijke woning te verlaten. Zij sprong in de vest en ver dronk. Te Rotterdam brak in een stal een vreeselijke brand uit. Acht paar den kwamen in de vlammen om slechts enkele werden gered. Verschillende rij tuigen werden beschadigd. De stalhouder werd bewusteloos weggedragen van den schrik. Hog grooter ramp had aldaar dienzelfden dag plaats op een eilandje in den Hillegersbergsehen plas, en wel een dy nam ie tont plotting die twee menschen- levens kostte. Hieromtrent verneemt men Zaterdagmiddag om 4 uur bevond de eenige firmant, de 35-jarige heer Henri A. Gall in de vuurwerkfabriek zich met 2 knechts, de gebroeders Montefrooij 20 en 22 jaar oud op het eilandje. Hij'was zelf met den 22-jarigen M. bezig aan het sorteeren van kruit, zoogenaamd sas, ter wijl de 20-jarige H. op een afstand van ongeveer 20 meter bezig was met het vullen van slangetjes. Door een of andere oorzaak ontstond plotseling een hevige ontploffing. Een slag als van een kanon schot, waarschuwde de bewoners van den straatweg, dat er een ongeluk had plaats gehad. Met roeibootjes begaf men zich dadelijk naar het 200 meier van den wal gelegen eilandje om een onderzoek in te stellen. Men vond daar in radeloozen toe stand, doch ongedeerd, den 20-jarigeu M., die in een- der bootjes werd opgenomen. Van den heer Gall en den 22-jarigen M. was niets te bespeuren. Toen de rook wolk was opgetrokken vond men niets dan een gat in den grond. Een eind ver der lagen verschillende zwaar verminkte overblijfselen van den heer Gall. Het hoofd was van den romp geseheiden ter wijl men stukken vleesch vond in het prikkeldraad dat .het eilandje omgeeft. Het lijk van den 22-jarigen M. vond men met brandwonden overdekt, drijvende in den plas, de handen waren verbrand. Te Sneek Is een 29-jarige wissel- wachter bij het rangeeren gevallen en boven de heupen doormidden gereden. Een weduwe met kind blijven achter. le Amsterdam vond men Zaterdagavond 11 uur een oud man in bewusteloozen toestand liggen bij den spoorweg. Hij werd naar het Gasthuis overgebracht, waar hij een half uur later, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is overleden. i Zuid-Afrik. Spooriveqmij. Door de N. Z. A. S. M is aan haar personeel bekend gemaakt, dat met allen, die haar volledige décharge willen geven, zal wor den afgerekend, door uitbetaling vanlste. "Voor vergoeding van het gemis van vrijen overtocht naar Amsterdam de bedragen, die voor de ambtenaren, die daarop krachtens hun dienstverband volgens de boeken en aanteekeniagen der Mij. aanspraak heb ben, in die boeken of aanteekeningen zijn vermeld 2de. Ter voldoening van de over liet dienstjaar 1899 niet uitbetaalde grati ficatie, der maandbezoldiging genoten op 31 December 1899 3de. Aan de in Nederland aangestelden 2 maanden bezol diging. als genoten op 24 Juni 1900; 4de. Aan de overige ambtenaren en be ambten 1 maand bezoldiging, als op 24 Juni 1900 genoten. Hiermede voldoet de Maat schappij aan alle verplichtingen, die bij een normale liquidatie moeten nagekomen worden. (Hbl.) In de Nieuwe Crt. geeft de heer André Bellessort een beschrijving van een Ja- pansche gevangenis, n.l. die te Omoeto. 't Was geen vleiend getuigenis van de Japansehe beschaving dat zij gaf! De gevangenis is eigenlijk een aaneen schakeling van kooien met traliewerk, precies als onze dierentuinen zijn ingericht. Achter de tralies blootgesteld aan zon of hitte, geplaagd door vliegen, liggen de veroordeelden op den grond. De groote kooien bevatten een twintigtal van hen, de middelmatige vijf of zes, de kleine slechts één. Een wachter, met een stok gewapend, treedt op den directeur toe, maakt het militaire saluut, en slaat op den vloer als een temmer, die zijn dieren wakker schud den wil, terwijl hij uitroept„Salueert Die welke niet machteloos zijn door de vermoeienis van den nacht en den slaap, werpen zich voorover op den vloer tot het bevel klinkt „staat op Hun gelaat staat niet woest maar het is zonder persoonlijke uitdrukking en er ligt een waas over van die tremigheid, welke misschien alleen door het afzijn van toekomstgedachten wordt veroorzaakt. „Wij hadden'', schrijft de heer Belles sort, „reeds bijna de geheele instelling bezichtigd en zouden het hospitaal binnen treden, toen de directeur eenige woorden wisselde met een Japanschen leeraar in vreemde talen, die ons vergezeld had. Wij gingen terug en men bracht mij voor twee kooien elk met slechts één gevangene. „Een stokslag op de traliestangen en de beide mannen in hun gele kleeding, met hun uitgemergeld gelaat en doode oogen, wierpen zich op de kieën met zulk een kracht, dat hun voorhoofd den vloer raakte. Daar ziet gij, zeide de directeur twee com mandants van het Japansehe leger, die op Formosa voor den vijand gevlucht zijn. Staat op riep de oppasser. Beide mannen stonden op en weken achteruit in hun kooi. Ik was weggegaan. Deze vertooning was voor mij pijnlijker dan het zien van de melaatschen bij den tempel van Kato Kij omasa. Zoo, zei de leeraar, behandelen wij de lafaards. En toch waren deze mannen sa moerai, edelen. Zij hebben zich den buik niet opengesneden, maar verkozen de ge vangenis het is walgelijk. Zij hadden ongelijk, zeide ik, zichzelf niet te straffen. En hun soldaten, hernam hij, hadden ongelijk, hen daartoe niet te dwingen. Ik weet, dat men in den oorlog met China officieren gevonden heeft, die zich hun sabel door het lijf dreven, daags na een slag. Hun soldaten hadden geoordeeld, dat zij niet goed gevochten hadden, en 's nachts, waren onderofficieren hun tent binnengegaan en hadden hun beduid, dat zij, in 't belang van het regiment, moesten verdwijnen, en dat zoo de moed hun ont brak, men hen helpen zou." Welk een Spartaansche volksopvoeding Hoe dwingt men in Japan de wankelmoe digen den dood in den strijd te zoeken Deze schijnbaar weinig beteekenende reisherinnering verklaart veel van de ver bazingwekkende doodsverachting der Ja panners. Student (tot kleermaker): Wat kost dit kostuum? Kleermaker Als u contant betaalt, 55 guldenmoet ik echter drie maanden krediet geven, dan is de prijs f 60 als ik nog langer op mijn geld wachten moet f 70, en StudentAl wel. Je kunt tachtig gulden krijgen; pak 'tnetjes in en laat 't dadelijk thuisbrengen. Duurder bier. Te Breslau en Hamburg hebben de bierbrouwers een verhooging van de bierprijzen aangekondigd, die zij gemotiveerd achten door de te wachten verhooging van het accijns, welke een deel van de hervorming van het Duitsche rijks belastingstelsel uitmaakt. De Chineesche studiecommissie heeft voor^ het museum voor volkenkunde te Berlijn een kostbaar stuk meegebracht, namelijk een getrouw afschrift van het uit 7b/ na C. dagteekenende document van Sianfoe over de eerste verkondiging van de leer van Christus in China. De Nestorianen, de aanhangers van den omstreeks 440 overleden patriarch Nesto- rius van Constantinopel, waren de eersten die het christendom in China brachten. De toestand van den hertog van Almodovar, die de voorzitter was van de Marokkaausche conferentie, is veel erger geworden. De commandant van de Duitsche torpedoboot S 105 is bij een schietoefe ning door een plotseling ontploffende pa troon gedood. Een officier en een matroos werden vrij ernstig gewond. Arbeidscontract en Drankwet. De Residentiebode maakt een vergelijking tusschen de parlementaire debatten over de Prankwet-Kuyper en het Arbeidscon tract van Minister Van Raalte, vergelijking die ook de heer De W ilde dezer dagen in zijn rede „Beginselen en Leuzen" maakte, waarbij hem echter door een christen democraat op gezag van mr. de Savornin Lohman, op de uitgebreidheid der laatste materie werd gewezen. De Residentiebode schrijft „Reeds eenige malen deden wij uitkomen, hoezeer de langdurige debatten over het Arbeidscontract een beschaming waren voor die vrijzinnigen, door wie indertijd zóózeer werd gesmaald op de Drankwet- discussiën, dat zelfs medestanders der toenmalige Regeering begonnen te geloo- ven aan wetgevende onmacht achter de Regeeringstaf el' Te grooter is die beschaming, zegt het blad, wijl de omstandigheden van toen en nu volstrekt niet dezelfde zijn. Ziehier een vergelijking Minister Van Raalte jurist, minister Kuyper niet. Minister Van Raalte ter zijde gestaan door een specialiteit in deze wetsmaterie mr. Drucker minister Kuyper bevochten door een dito dito mr. Borgesius. Minister Van Raalte geholpen door de rechterzijde, zoodanig zelfs dat hij ver klaart na de verdediging van Mr. Van Nispen, het zwijgen er toe te kunnen doen minister Kuyper geen enkeleD steun vindend aan de overzijde, maar enkel bestrijding. Minister Van Raalte een wet verdedigend, die hij gaarne overnam van zijn ambtsvoor ganger minister Kuyper gedwongen tot een wet door een fatalen termijn. Inderdaad ingrijpend verschil te over, gaat de Residentiebode voort En nu kunnen we hier nog bijvoegen, dat de smalende liberalen van eertijds nu ver zachtende omstandigheden pleiten, niet voor dr. Kuyper natuurlijk, maar voor mr. Van Raalte. Het blad citeert dan uit de N. R. Ct. „Het is een moeizame arbeid, het gaat lang zaam, soms hokt het en blijkt tijd tot nader beraad wenschelijk. Maar daarover behoeven de buitenstaanders, die zich van de moeilijk heden niet altijd een juist denkbeeld kunnen maken, niet te klagen. De hoofdzaak is, dat er zoo goed mogelijk werk worde afgeleverd. Vlug en goed werk is ongetwijfeld hetwenschelijkste; maar als dat niet samen kan gaan, uite men toch zijn wenschen in het belang van goed werk, en men bewere niet dat er zooveel kostbare tijd met nutteloos gepraat verloren gaat Nutteloos is dat „gepraat" in den regel allerminst, en wij voor ons hopen, dat Kamer en Minister met de zelfde nauwgezetheid zullen blijven doorwerken, opgewekt en onvermoeid ten einde toe, zonder sporen te laten blijken van afgematheid, die*} hun gezamenlijk werk zou kunnen schaden". Het artikeltje eindigt: Dat is andere taal, niet waar, dan waarop indertijd de rechterzijde werd onthaald. Jammer dat de heeren van links pas zoo billijk in hun oordeel zijn geworden nu 't hun medestanders geldt, Dinsdag 24 April. Middelburg, Stadswegje, door de*urw. Kouion bij C. de Klerk 10 uur, planken, afbraak enz. Goes, op het Slot door not. Pilaar voor dhr. Dekker en Bitter 2 huizen Oude Singel, 4 pere. bouwterrein aldaar, en 15 perc. id. Schipperswègeling. Goes, bij Zandee door deurw. Hoff man n Verhoek 2 uur afbraak. Woensdag 25 April. Goes, 10 uur Stationsweg door deurw. Hoffmann 8c Verhoek bij dhr. Goemans mahonie schrijftafel, mali. linnenkast met kroon, mah. en andere tafels, stoelen, speeltafeltje, gaslampen, kapstok, keuken kachel, 2 groote kippenhokken met rennen, volièrejjmet fazanten en eekhorens, 2 kunst moeders, broedkamer of schuurtje, kook- ketel met pijp, kippen enz. Vlissingen, door not. Bosch, in Elim 10 uur meubelen enz. door den watervloed. Te zien 24 April 1012 en 2—4. C 1 i n g e half 12 door not. Dumouleijn 4 hengsten en 16 merries van het ras zwaar Belgisch trekpaard. Poortvliet, 11 nur door not. Van Steenbergen bij Anth. de Rijke 1 ruin- paard 6 jaar, 1 merrie 1 jaar, 3 speenveu- lens, kalfkoe, 12 kalfvaarzen, 13 eenjarige loopvarkens, bouwgereedschap, meubilair. N i s s e door not. Houwer 10 uur bij Jacob Kloosterman inspan als: 8paarden 218 jaar, 9 melkkoeien, 1 vare koe, 5 tweejarige runders, 7 jaarling runders, 7 aanhoud kalvers, 3 groote en 14 kleine varkens, 20 kippen, tentwagentje, 3 men- wagens, 2 met ijzeren assen, driewielskar, 3 cocks, 1 sacks, 1 moor en 1 Zeeuwsche driepaardenploeg, landbouw-, stal-, zolder en melkgereedschappen, stroo, mest, harnas, huisraad, droog spek, enz. Kruiningen, half 12 in de Koren beurs door not. Schram voor gebr. Okké een woonhuis, boomkweekerij, schuur, plantoen, enz. ter plaatse „Het Slot" en aan den grintweg en aan den zanddijk saam 1,9890 HA. A a g t e k e r k e, bij Jac, de Visser, door not-, van Nimw egen, 10 uur inspan, als 1 zwarte merrie (bles) 13 jaar, 2 vos merries 12 en 2 jaar, 1 blauwe merrie 4 jaar, 1 zwart ruinpaard 4 jaar, 6 melkkoeien, 6 kalfdragende vaarzen, 2 vette vaarzen, 3 anderhalf jarige vaarzen, 5 jaarling vaar zen, 2 springstieren, 1 ingeschreven in het N. R. S., 50 kippen, vrachtwagen op veeren, menwagens, lemoenkar, driewiels kar, 2 gewone en 2 Koksploegen, 5 eggen, rolblokken, sleepdeuren, voorsleper, veld- gang, 2 maaimachinesj geeselstoel met steen, reepen, blokken, paardentuigen, melkgerei, mutsaard, hooi, stroo, meubelen huisraad. Oost Souburg, door not. Hosang 10 uur in Dorpszichtlo. een huis en tuin A 23, groot 1190 c.A.2o. 1,1260 H.A. bouwland in 2 perc. en in massa 3o. 1,1840 H.A. weiland bij de hofstede Schooneveld4o. 8884 c.A. weiland en zijkantweg. En om 1 uur meubelen voor het le perceel. W estkapelle, door not. Loeff 10 uur in de Noordstraat 5 perc. huizen in Westkapelle, en 17 perc. 3,3860 H. bouw land onder Westkapelle en Zoutelande. En een huis en schuur onder den dijk, genaamd Kallo. Donderdag 26 April. Goes, 9 uur afbraak der oude R.-C. Kerk op 't terrein der kerk door deurws. Hoffmann Verhoek. TELEGRAMMEN. Middelburg. Acte examens 1. o. Ge ëxamineerd 8 mannelijke candidaten. Ge slaagd J. Verburg, A. W. Devin, J. Weeda en D. J. van der Zande van Middelburg, M. E. M. Waelput van Zuiddorpe en J. F. Wisse van Serooskerke. Afgewezen 2. Heinkenszand. Hedenmiddag had het 3-jarig zoontje van dhr. v. d. D. het on geluk van den zoldertrap te vallen, waar door het een zijner armen brak, Heel kundige hulp werd verleend door A. J. Hoorweg, arts alhier. Den Haag. Aan het echtpaar Mesdag is ter gelegenheid van hun gouden huwe lijksfeest als nationaal huldeblijk aange boden een gouden gedenkpenning, uit dankbaarheid voor de schenking van het museum Mesdag. Van onzen gezant te Washington is bericht ontvangen dat zich onder de on geveer 5000 personen die omgekomen zijn bij de ramp te San Francisco vermoedelijk geen Nederlanders bevinden. Athene, 22 April. De Olympische spelen zijn plechtig geopend na een toe spraak van print Oonstantijn. De koning van Griekenland verklaarde de spelen voor geopend. Alle Grieksche en buiten- landsche vereenigingen trokken voorbij. Koning Eduard van Engeland woonde het feest bij, waaraan een ontelbare me nigte deelnam. Rome, 21 April. De Paus heeft een nieuwe crisis doorstaan. Ondanks de tegenspraken, maakt men zich zeer onge rust in zijn omgeving. Philippoli, 21 April. Hier zijn parti culiere brieven gekomen omtrent een op roerige beweging in Klein-i*. zie. De leiders er van zijn hooggeplaatste ambtenaren en officieren, welke beoogen de bevolking op te wekken zich los te rukken van de despotische regeering van Sultan Abdul Hamid. Zij hebben al heel wat aanhangers, welke reeds begonnen zijn met te weigeren hun belastingen te betalen. Ierseke. Het werk Zaterdag aan Olzende- en Sint Pietersp older aanbesteed, is aan de laagste inschrijvers gegund, te weten aan de heeren J. B. Koeh te Hansweert en J. v. d. Velde te Ierseke. Zaterdag werd te Neuzen aanbesteed het eenjarig onderhoud der militaire ge bouwen en werk en te Neuzen en te Elle- woutsdijk. Raming f3950. Minste inschrij ver was M. A. Verschelling, Neuzen, f 3537. BURGERLIJKE STAND. Van 2023 April. MIDDELBURG. Ondertrouwd: M. C. van der Weele, 23 j. jm. en J. M. van Poelje, 20 j. jd.W. Nieuwen- huize, 29 j. jm. en C. Dagevos, 27 j. jd. Bevallen: L. Baas geb. Daniëlse, z.P. H. L. Hosang, geb. Boogaert, z. P. Bouman geb. Provoost, z.M. G. Baart geb. Akkerman, z.M. Reijnierse geb. Meliefste, z. Overleden: G. J. de Keizer, 5 j d.L. L. van de Kreke, 73 j., vrouw van J. van Nederveen L. van Hoeve, 73 j., wed. van W. van Sparrentak J. M. Lacor, 50 j., man van M.J. Stevens; J. H. Rooze, 60 j., man van M. Stofregen. Levenloos aangegeven: een dochter van W. J. Tres en S. Tazelaar. GOES. Ondertrouwd: 20, Dingenis Kole, 27 j. jm. en Maria Mieras, 26j.jd. 1 e h u w e 1. afkon.: 22, Johannes Louisse, 27 j. jm. te Hoedekenskerke en Adriana Mol, 18 j. jd. te GoesJan van der Male, 25 j. jm. te's-Heer Arendskerke en Cornelia Braam, 26 j. jd. te 's-Heer Abtskerke, onlangs te Goes. Geboren: 22, Jane Edzardina, d. v. Willem Hijma en Jaeoba Frederioa Steinvoorte. Overleden: 23, Leendert Johannes de Jongli, 58 j., geh. met Cornelia Fokke. Van 1824 April. VLISSINGEN. Ondertrouwd: A. F. L. Klappe, 22 j. jm. en J. C. Verplanken, 26 j. jd.J. Knuijt, 23 j. jm. en M. Perwez, 24 j. jd.F. Schets, 22j.jm. en M. C. G. van Dierendonck, 23 j. jd. F. L. L. Soherpings, 26 j. jm. en M. F. de Barge, 26 j. jd.L. Danckaerts, 25 j. jm. en E. J. Weijermans, 24 j. jd. Getiouwd: I. de Ridder, 26 j. jm. en J. J. Laernoes, 24 j. jd.J. Datthijnt, 24 j. jm. en S. E. van Putten, 21 j. jd. J. de Rijke, 24 j. jm. en J. van Loenen, 22 j. jd.A. Ouwehand, 28 j. jm. en M. M. Sutherland, 23 j. jd. Bevallen; M. van der Burgh geb. Van Huizen, z. I. A. van den Hartog geb. Groenen, d.B. van der Hoeven geb. Braamse, d.J. Hollebrandse geb. Minderhout, d.L. van Opbergen geb. Timmerman, z. ROTTERDAM, 23 April 190 E Buitenlandsche granen etil. Meel onveranderd. Prima f 11.4 12,25. le kwff. f 10,15 4 110.75. Tarwe 8,50 - 9,75 Rogge- 5,25 - 5,75 Wintergerst - 7,40 -^8.— Zomergerst (*)..- 8.- 8,25 Chevalier Haver f) - 8.- 9.- - 11.— -10,25 -13,50 - - 8,75 - 8,75 - 9,25 - 14.— -14,25 Bruine Boonen - 8.50 Witte Boonen Erwten. Kookerwten Kroonerwten Kanariesaad Karwjjzaad *1 por 100 kilo. Maïs Mixed (Amerikaansehe) f 112 4 f 113. Svcomond f112. Zeeuwsche eieren f 3.10 a f3,30. Aardappelen, Brielsche kralen f-,4 1-,— Friesche blauwe f 4,50 4 f4,80 Zeeuwsche Blauwe f-,4 f-, Zeeuwsche bonte f -,4 f Zeeuw sche Eigenheimers f 4,80 4 f 5,Friesche Eigenheimers f 4,50 4 f4,75; Duitsche roodo f 2.a f 2.40, overigens onveran derd. Weinig aanvoer, geen vraag. Ovezand. Op de voorjaars-veemarkt alhier waren aangevoerd 36 stuks hoorn vee. Handel levendig. pOLITIE jQQESr GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het commissariaat van politie alhier, zijn terug te bekomen de navolgende ge vonden voorwerpen een baal guano, drie ledige veekoekkisteD, gemerkt S. V., een bruhileder kinderschoentje, een klein knip- mesje met zwarte heft, een kleerborstel en twee lederen portemonnais met eenig geld. De commissaris van politie, A. R. HOLSHEIMER. De Heer en Mevrouw HOSANG Boogaert geven kennis van de geboorte van een Zoon. Middelburg, 22 April 1906. Vffls Vrijdag 27 April hopen mijn geliefde oom en tante ABRAHAM BOTTING en LEINTJE PROVOOST hunne 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hunne dankbare nicfit.. Middelburg, April 1906. iffoas^ssofö Op 1 Mei a. s. hopen onze ge liefde ouders ADR. LEENDT. VAN ANTWERPEN en KLAZINA DE KUNDER hunne 50-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Namens hunne kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Nieuwdorp, April 1906. Heden werd ons plotseling door den dood ontnomen, in den ouderdom van 66 jaar en 7 maanden, na een geluk kige eehlvereeniging van 42 jaar, onze geliefde echtgenoot, vader, behuwd- vader en grootvader P. DRONKERS. Het vertrouwen, dat zijn heengaan vrede was, lenigt onze smart. Wed. P. DRONKERS De Jonge. J. J. DRONKERS. D. DRONKERS— De Groene. WOUTER DRONKERS. W. REIJNIERSE geb. Dronkers. P. REUNIERSE. W. DRONKERS. JOH. DRONKERS. H. DRONKERS geb. Kriekaard. Kapelle, 19 April 1906. Heden overleed zacht eu kalm, na een kortstondig lijden, onze geliefde vader en behuwdvader, LEENDERT JOH. DE JONGH, in den ouderdom van ruim 58 jaren. De zaak zal door de weduwe op denzelfden voet worden voort gezet. Zijn diepbedroefde weduwe, L. DE JONGH, kinderen en verdere familie.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3