BURGERLIJKE STAKE. heeft echter afwijzend op dit verzoek be schikt, daar het na ernstige overweging tot het besluit gekomen was dat zulks inder daad niet in overeenstemming te brengen is met de bestemming van het Watersnood- fonds. Als leden van den Raad van Toezicht van het oredietfonds werden met algemeene stemmen benoemd de heeren mr. P. Diele- man, lid van Ged. Staten van Zeeland en rechtskundig adviseur der vereeniging „Handelsbelang" C. M. Ghijsen, lid van de Kamer van Koophandel te Middelburg en directeur der naamlooze vennootschap „Houthandel", voorheen G. Albers Lzn. k Co.J. Hosang, notaris te Middelburg O. A. Kalbfleisch, wethouder te Vlissingen en jhr. mr. W. C. van Panhuis, burge meester van Koudekerke. Er bestaat ge grond vermoeden dat deze heeren zich die benoeming zullen laten welgevallen. Deze raad zal zich nader constitueereu. Ten slotte werd medegedeeld dat voor Hontenisse een commissie van onderzoek gevonden is, terwijl van de andere ge teisterde plaatsen gewacht wordt op nader advies van het prov. comité. Middelburg. In de heden Donderdag middag gehouden vergadering van het Hoofdbestuur met afgevaardigden der af- deelingen van de Maatschappij tot bevor dering van Landbouw en Veeteelt in Zee land is besloten de tentoonstelling die dit jaar te Tlvolen zou moeten gehouden wor den niet te doen doorgaan. Middelburg. Op het Engelsche book makerskantoor van de tirma Windust zijn in het geheel ongeveer 70 klerken ont slagen. Eu zijn daar nu slechts een goede 20 klerken over. Van de „Schoolkinderen in Neder land" is naar men ons meldt aan het Provinciaal Watersnood-Comité te Mid delburg overgemaakt het zeer aanzienlijk bedrag van f 25,877,03. Uit één arrondissement was voor dit doel direct f 689,65 gezonden. Middelburg. De parade, welke heden op den verjaardag van Z. K. H. Prins Hendrik der'Nederlanden, door het garni zoen zou gehouden worden, is wegens ongunstig weder niet doorgegaan. Een 15-jarige knaap uit Vlissingen P. v. d. W., kwam de vorige week op het denkbeeld, een reisje te maken naar de hoofdstad des lands. Hij verstopte zich daarom in het privaat van een trein en kwam werkelijk zonder ontdekt te worden in Amsterdam aan Na daar een paar dagen te hebben vertoefd, besloot hij ook een be zoek te brengen aan Den Haag om 't paleis der Koningin eens te zien. Ook dat gelukte hem, door zich in een ledigen trein te ver bergen, die hem naar de Residentie bracht. Toen was het echter uit, want de Haagsche politie trof den knaap zwervende aan, nam hem in bewaring en zorgde er voor dat hij naar Rotterdam en vervolgens naar Dordt werd gebracht, vanwaar hij in de richting zijner woonplaats is doorgezonden. M. C. Gedurende de Paaschdagen werden door de stoomtram Walcheren 5114 per sonen vervoerd. Goes. De Goesche Crt. schrijft: Wij ontvingen de vastgestelde zomerdienst regeling van de Staatsspoor. Daaruit blijkt, dat de volgende veranderingen in den winterdienst zijn aangebracht voor zoover de lijn RosendaalVlissingen betreft. Trein 342, die van Vlissingen vertrekt 12.30 n.m., van Goes vertrekt 1.12 en te Rosendaal aankomt 2.25 is vervroegd en zal na 1 Mei vertrekken 12 05 n.m,, zal in Middelburg zijn 12.16, in Goes 12.47, in Rosendaal 1.43 en doet alle tusschen- stations ook dan aan, maar neemt des Dinsdags te Goes geen reizigers op voor de stations Kapelle, Kruiningen, Krabben- dijke en Rilland. Vóór den markttrein van den winter dienst wordt ingelascht trein 106, die uit Vlissingen gaat 1.07 n.m., uit Middelburg 1.15, uit Goes 1.35 en in Rosendaal aan komt 2.27 deze houdt, behalve aan die stations, alleen stil in Vlake, vanwaar hij 1.46 vertrekt. Tusschen de treinen 341 en 343 is ingelascht trein 105, die 3.56 zal vertrekken uit Rosendaal, 4.38 uit Vlake, 4.49 uit Goes, 5.09 uit Middelburg en 5.16 te Vlissingen aankomt. Trein 343, die nu 4 uur n.m., uit Rosendaal vertrekt, 5.24 in Goes en 6.04 in Vlissingen is, wordt 5 minuten later. Trein 339, die nu 9.37 uit Rosendaal gaat, zal 2 minuten later vertrekken, maar beeft dat dan in Billand alweer ingenaaid. Trein 345 vertrekt nu 7.50 n.m., uit Rosendaal, houdt overal stil behalve bij den N.-Kraaiert, is in Goes 9.14, in Vlissingen 9.53 met den zomerdienst zal deze vertrekken uit Rosendaal 7 uur n.m., uit Goes 8.24, uit Middelburg 8.54 en hij zal 9.02 in Vlissingen zijn. 's-Heer Hendrikskinderen. Alhier had heden morgen een hoogst treffend sterfgeval plaats. De heer P. Dronkers, aaDnemer, was van Kapelle op reis naar Noord-Beveland. Hij was daartoe van t station naar de Oranjeboom gewandeld, waar hij een glas melk gebruikte en daarna per omnibus verder reisde. Onderweg ge voelde hij zich onwel, waarop hij uit stapte met 'tplan om terug te keeren. Recht voor ons dorp, nadat hij ongeveer een tien minuten geloopen had, zeeg de heer D. ineen en tuimelde van den dijk tot aan den kant der sloot, waar hij ter stond den laatsten adem uitblies. Schore. Woensdag viel het tweejarig kind van den slager R. alhier van den zolder en kwam met het hoofd op een steenen vloer terecht. Hevig bloedend uit neus en aangezicht en bewusteloos werd het opgenomen. De toestand is be denkelijk. M. G. Zeekraal en Lamsoor en. Men schrijft uit ZeelandGedurende de voorjaars maanden kan men op de gronden, buiten de zeedijken gelegen, een aantal vrouwen en kinderen zich zien bezig houden met het inzamelen van plantjes, bij de bevol king bekend als zeekraal en lamsooren vooral de eersle wordt als vroege voor jaarsgroente door de Zeeuwen gaarne ge nuttigd en in 't begin, wanneer 't inzamelen nog met groote moeite gepaard gaat, is de prijs ervan vrij hoog, hooger dan die van de laatsgenoemde plant, welke minder smakelijk is en gemakkelijker in te za melen. Zooals bekend is kunnen buiten de zeedijken de gronden „aanwassen": hebben die gronden de hoogte bereikt, dat zij ongeveer halfvloed liggen, dan ont wikkelt zich in het voorjaar een soort van brondraad „conferva", die het zooge naamde bloeien van het slijk te weeg brengt. Eenigen tijd daarna, wanneer die gronden tot ongeveer 0,20 M. H. W. zijn aangeslibd, vertoont zich als eerste plant de zeekraal of krabbekwaad, of zeegrappe of hanepoot geheeten, wetenschappelijk bekend als Salieornia herbacca, behoorende tot de. fam. der Chenopodiacea of Melden, en ook de verlakte zeekraal (Salieornia proeumbeus). De overigens naakte slikken zijn dan van af de hoogte gezien door dit plantje als met een lichtgroen tapijt bedekt. Wat hooger zien wij de lamsoor (Statiee clongata) en het schorbloempje (Statice linonium), welke beide behooreu tot de Plumbagineae. Behalve deze plan ten komen op sommige schorren nog voor de Aster tripolium of zulte, het schorgras, de zoutenelle, zeeweegbree enz. Het in zamelen van de zeekraal geschiedt tot in den zomer en ingemaakt in potten en llesschen, geeft deze plant ook gedurende de wintermaanden een aangenaam voeasel. Ook buiten Zeeland wordt de zeekraal een enkele maal genuttigd, maar de eigen aardige smaak lokt niet velen uit er ge bruik van te maken, voor zoover zij niet als Zeeuwen van jongs af gewoon zijn deze sehorplant te nuttigen. Bij kon. besluit is met ingang van 16 Mei a. s. benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Bode graven J. Weale Jz., thans in gelijke betrekking te Mijdrechten met ingang van 1 Mei, tot secretaris-generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken, mr. A. F. Baron van Lynden, administra teur bij dat departement, hij vervangt mr. Dijckmeester die commissaris der Koningin in Zeeland werd. Bij het visschen naar paling in deD Kralingsehen plas heeft een negenjarige knaap het zeldzaam voorkomend geluk gehad tegelijk met een paling ook een gouden ring op te halen, bezet met vijf fijne pareltjes. Uit het nieuwe ziekenhuis te Gro ningen ontsnapte eergisteravond een rood- vonkpatient, en wandelde op zijn kousen naar zijn ouderlijk huis, van waar men hem, kort nadat de ontvluchting geconsta teerd was, wederhaalde. Vervolg Gemengde Berichten op Pagina 4. LAATSTE BERICHTEN. Vergadering der Maatschappij tot be vordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland. De voorzitter Mr. P. C. J. Hennequiu opende de vergadering, Tot bijwoning der vergadering waren uitge- noodigd de heeren Dr. Hissink, directeur Rijkslandbouwproefstation, I. G. J. Kake- becke, Rijkslandbouwleeraar, L. J. M. Koert, Zuiveleonsulcnl, en J. P. M. Cam- man, Rijkstuinbouwleeraar. De afdee- lingen zijn vertegenwoordigd voorWal cheren door de h.h. Boogaert en Polder dijk, Zierikzee, Hoogenboom en v. d. Have, Tholen, v. Vredenburgh en Snij ders, Kruiningen, Dominicus en Koster, Heinkenszand, Noteboom en Zuidweg, Noord-Beveland, Langejan en de Bruijn, Oostburg, Sturm en Plasschaert, Hulst, Fruijtier en Plasschaert, Axel, v. Dix- hoorn en Dieleman. De voorzitler wijdt een woord van mede lijden aan de door den jongsten storm, geteisterde streken, hij breDgt een woord van dank aan alle die hebben bij gedragen tot lenigiDg van die groote nood, hij heeft de verzekering dat ook de Maat schappij bet hare zal doen tot leniging der groote nood. Het pensioenregeling voor den zuivel- consulent wordt aangehouden tot de maand .Juni, evenals het voorstel van dhr. Welle- man tot wijziging der statuten. Ook zal in die maand eene benoeming moeten plaats hebben van een zuivelconsulent, die tegen 1 Nov. zijn eervol ontslag heeft aange vraagd. Dit wordt goedgevonden. Het houden der tentoonstelling te Tholen wordt uitgesteld tot 1907, als de afdeeling dat verlangt. De heer Dixhoorn zag met het oog op de nieuw opgerichte afdeeling Axel gaarne ook daar eene tentoonstelling. De voorzitter zegt dat het nog niet moge lijk is. De rekening over het jaar 1905 bedraagt aan ontvangsten f11459 en de uitgaven f 9,569,07®, alzoo een goed slot van f 1835,515. Hiervan zal ook in de Juni- vergadering rapport worden uitgebracht. De cursus in paardenkennis wordt te Zierikzee niet gehouden tengevolge van geen belangstelling. De rijkssubsidie voor cu-suasen in paardenkennis, ten bedrage van f 600, zijn ingekomen. Afdeeling Noord-Beveland bericht dat er 8 leerlingen zich hebben aangegeven voor den hoefbeslag-cursus. De afd. Hulst verzoekt een cursus in •hoefbeslag, dit wordt verleend. Dhr. W. A. H. van Horse te Utrecht heeft bericht gezonden dat zijn zoon zich niet met het onderwijs aan den cursus kan belasten. De Directeur Generaal vraagt bericht of er 7 of 8 cursussen zullen worden gehouden. De afd. Oostburg vraagt de meening van het Hoofdbestuur over terugbetaling van de f 5 aan een leerling die slechts eene les bijwoonde. Het hoofdbestuur is van meening dat dit' niet aangaat, want waar zou de grens zijn. Dit wordt goed gevonden. Door het Rijk is subsidie verleend voor de hoefsmidcursussen ten bedrage van f994. Naar aanleiding van een koniskl. besluit van 5 Nov. 1905 Stbld. no. 294 motor reglement, word door het bestuur gevraagd de meening der vergadering omtrent het bij zonsondergang verplich tend stellen van het hebben van helder wit brandende lantaarns. De hoofdingenieur geeft een uitvoerige beschrijving omtrent zijne meening over de lantaarns op de wagens. Het is aan bevelingswaardig om de lantaarn in een bakje te maken aan den wagen, waarin de lantaarn kan geplaatst worden. Het bezwaar van stuk rijden derlantaarns,omdat zij op de linkerzijde moeten worden be vestigd, vooral op smalle wegen, deelt hij niet. Een der aanwezigen deelt mede, dat op den weg van Kruiningen naar Vlake door een lantaarn een voer hooi in brand is geraakt. Het is echter wel wenschelijk om in plaats van 1 uur l'/a uur voor- en na zonsondergang. Het hoofdbestuur zag liever de verlichting aan de paarden te bevestigen. De heer v. Dixhoorn zag liever dat het voertuig met guttapercha- banden meer aan banden werd gelegd. Voor den landbouw is dit van belang. Ook zag de vergadering liever aangevraagd om zoo mogelijk P/2 uur of 2 uur licht te hebben. Een der aanwezigen zegt geen lantaarns te kennen, die op de keien aan blijven, waarop wordt geantwoord, dat die te maken zijn. Omtrent een en ander zal aan Gede puteerde Staten worden geadviseerd. De lichten aan de paarden te bevestigen zal niet kunnen zegt dhr. v. Weele. De heer Langeraad maakt bezwaar met de lantaarns op smalle wegen. Dhr. v. Weele zegt dat het eene hooge zeldzaamheid zal zijn dat F/2 uur na zons ondergang nog een wagen op de lading plaatsen zal zijn. De vereeniging tot bestryding vau knoeie rij in den boter- en kaashandel verzoekt adhaesie aan een verzoekschrift a. d. mi nister van L. N. en H. Dit wordt verleend. Over de slordige toezending van het Maandblad wordt veel geklaagd de voor zitter stelt voor het drukken aan een an deren drukker op te dragen. Vole leden hebben sinds October geen blad gehad en de voorzitter kreeg er drie te gelijk. Dit wordt goedgevonden. De vereeniging voor Landbouw en Vee teelt te Wolphaartsdijk vraagt subsidie voor de bibliotheek.Wordt niét toegestaan. Het Landbouwonderwijs te Gortgene en te Koudekerke heeft plaats gehad,. De afd. Walcheren vraagt subsidie voor reis kosten naar den cursus voor volwassenen. Wordt niet verleend. Gedeputeerde staten stellen de subsidie uit het landbouwfonds op f 756,30 be taalbaar. De directeur-generaal hecht zijn goedkeuring aan de benoeming van den heer M. C. Maas tot 2e onderwyzer aan den cursus te Cortgene. De afdeeling Ziertkzee vraagt de plaatsing van een wandelbeer. Dhr. H. A. Hanken kan in Februari 1906 vrandelberen leveren voor O. Zierikzee en Tholen. De afd. Tholen vraagt den Yorkshirebeer. Afd. N. Beve land verzoekt den Yorkshirebeer wegens besmettelijke ziekte te mogen afmaken. De veearts Wagenaar geeft zyne ver klaring omtrent die ziekte. De heer Hanken weigert voortaan beren toeleveren aan de afd. Heinkenszand wegens mishandeling. Dhr. M. Lucieër dient een bericht in over den treurigen staat van den beer ge stationeerd te Breskens die leed aau borst ziekte. Omtrent den beer bij den lieer Hanken wordt nog medegedeeld dat waar schijnlijk de ziekte is opgedaan op N.-Beve- land, daar bij de eerste dekking geen ziekte kon worden waargenomen. De rekeningen der afdeelingen bedragen: Hulst goed slot f682.79, Tholen id. f789.17, Heinkenszand id. f945.48, Walcheren id. f215.495, Kruiningen id. f300.185, Zie rikzee id. f 917.36, N.-Eeveland id. f22.975. De voorzitler herstelt zijn fout bij het begin der vergadering gedaan omtrent de jonge afdeeling Axel, hij wenscht haar geluk en hoopt dat zij moge groeien tot eene groote afdeeliDg. De afdeeling Tholen wijst op de nood zakelijkheid om voor Zeeland een afzon derlijken tuinhouwleeraar tej hebben. Dit voorstel wordt door den heer Vreden burgh nader toegelicht daar de werkkring van den tuinhouwleeraar te omvangrijk is. Dit wordt door meerdere afdeelingen gesteund. -• De heer Camman juicht het voorstel toe de omvang is wel wat groot doeh het zal moeielijk gaan, met het zoeken van bekwaam personeel. De heer Yorsterma» v. Oijen geeft in overweging dat de{ afdeeling}dit aanvrage en dan kan het hoofdbestuur adhaesie betuigen. Dit wordt aan de afdeeling in overweging gegeven. Axel verzoekt de Nederl. leden van de Internationale Commissie, benoemd bij kon. besluit vau 19 Nov. 1890, Stsbld no. 73 aan te sporen tot meerdere werkzaamheid. Dit voorstel wordt besproken door dhr. v. Dixhoorn wat betreft het zakken van water. Het hoofdbestuur zal deze pogingen steunen. Axel vraagt aanspraak te mogen maken op de helft van het batig slot van de ai'deeling Hulst over 1905. Het hoofdbe stuur zegt dat aan de hand van het artikel voor het hoofdbestuur deze kwestie moet behandeld worden in de afdeelingen. De heer Dixhoorn zegt dat Axel niet recht streeks aanspraak wil maken, doch zij wilde slechts de meening van het hoofd bestuur kennen. De heer Fruijtier zegt dat Hulst best de gelden kan gebruiken, hij gelooft niet dat Axel wat krijgt. Wanneer er eens een nadeelig slot ware geweest, dan had Axel toch niet daarin bijgedragen. Het Hoofdbestuur stelt voor om Axel voor de tentoonstelling te plaatsen tus- sehen Kruiningen en Walcheren. Dit wordt goedgevonden. De afdeeling Oostburg verzoekt aan te dringen op liet nazien van rijkswege van de fairbanken. Het Hoofdbestuur vindt dit erg bezwaarlijk, doch het wil wel aandringen bij de regeering op toezicht op de weegwerktuigen. De afdeeling Zeeland van V. P. N. vraagt vrijen toegang voor hare leden op de tentoonstellingen der Mij. Dit wordt afgewezen. De heer Koert leidt nu in het onder werp „Het is wenschelijk een stelselmatig onderzoek in te stellen naar liet procentisch gehalte van voedende bestanddeelen der Zeeuwsche hooisoorten". Alvorens wijst de voorzitter op de wet tot afschafïing (^pr tienden en dringt bij de afdeelingen aan den heer Fruijtier en hem in te lichten over dit onderwarp daar waarschijnlijk in Mei die wet zal worden behandeld in de afdeelingen dat zal 'door hen op prijs worden gesteld. Allereerst krijgt de heer dr. Hissink het woord, naar aanleiding van de jongste rampen hij geeft een kleine mededeeling wat te doen met het doorbreken der dijken en alzoo het water op het land komt te staan. Er komt een groote hoeveelheid keukenzout op den akker, wat zeer nadeelig is voor den groei der vruchten. In oudere tijden werd zout gebruikt om den akker onvruchtbaar te maken, wat hij met enkele grepen uit den Bijbel aantoont. Toch kan zout nog wel zijn nut hebben, doch door de overstrooming is het land door het zout bedorven. Het dichtslibben wordt veel in de hand gewerkt door deze overstrooming. Ilet is opmerkelijk, dat de commissie voor onderzoek, van wat te doen is voor het land dat overstroomd is, dezelfde wenken zijn, als die in 1793 werden toegepast. Kan men het zout niet door middel van aflating ver wijderen, dan moet men wachten op den regen. Door klaver te planten is 't mogelijk dat het zout verdwijnt en dan licht om te ploegen. Ook haver wil wel het beste groeien op het overstroomde land. Ook moet men die landen niet te veel omploegen. Volgens Ponse, die in de ge noemde jaren een boekje in het licht gaf, is het beste middel voor bemesting van het land onvermengde kalk, 20 a 25 ton op oen gemet, onderploegen en dan be zaaien, dit komt vrijwel overeen met de wenken van den heer Kakebeeke gegeven in zijn werkje. Thans krijgt de heer Kakebeeke het woord, die ook iels zegt naar aanleiding der jongste o-erstroomingen, er zijn op tal van plaatsen tegenstrijdige middelen voor de bebouwing der gronden. Hij zou gaarne thans nauwkeurige gegevens wil len hebben wat de beste bewerking is voor het overstroomde land. Hij zou gaarne zien dat er commission werden benoemd die speciaal de bebouwing van die gronden nagingen en dan rapport uitbrengen om daar in 't vervolg rekening mede te hou den. De lieer-Fruijtier zegt dat toen hij den Directeur-Generaal vroeg wat er gedaan zou worden voor den landbouw en tuin bouw hij ten antwoord kreeg dat er alleen een boekje met wenken zou worden uit gegeven en niet voor den tuinbouw. Nu zou hij gaarne van den tuinhouwleeraar hetzij in geschrift, hetzij in courantenar tikelen zijne meening kennen wat te doen is voor dien tak van bedrijf. De heer Wagtho vraagt nog eenige iulichtingen omtrent de klavers, die nu ook overstroomd zijn. Hij wordt door de heeren Hissink en Kakebeeke beantwoord. De heer Camman gelooft dat de boomen en heesters, waarop de heer Fruijtier doelt, waar het zoute water reeds den wortel heeft bereikt, reddeloos verloren zijner valt zeer weinig voor te doen het is geprobeerd met een opening te maken rond den boom en die vol te doen met zout water, en dat vol te houden, doch dit is alleen doenlijk in een klein tuintje, maar niet in een boomgaard. De voorzitter zegt de heeren dank voor hunne voordracht en hoopt dat er nota van genomen zal worden. Echter had hij liever geen overstroo mingen gehad en dat men dan kunstmatig eens een proef had genomen. De voorzitter hoopt dat de wensch van den heer Kakebeeke in de afdeelingen zal worden overwogen. De heer Kakebeeke is bereid alle mogelijke inlichtingen omtrent werking, enz. te geven. De heer Koert geeft thans zijne mede deeling omtrent zijn onderwerp. Het ge halte der hooisoorten is vrijwel onbekend. Het is wenschelijk om monsters te nemen van verschillende hooisoorten en die moe ten opgezonden worden naar liet proef station, daarbij moet de tijd van zaaien en maaien en ook van bemesten worden opgegeven, ook de hooibroei moet worden opgenomen en ook het hooivervoer in welke dit plaats vindt. Hij heeft zich met enkele landbouwers in contact gesteld die hem behulpzaam zullen zijn met het onderzoek en hij vraagt de medewerking van het Hoofdbestuur er zal een kosten van f 50 aan verbonden zijn. De voorzitter zegt dat de kosten geen bezwaar zullen zijn. De vergadering heeft geen bezwaar om dit te verleenen. De heer Domminicus vraagt of het be stuur ook de circulaire heeft ontvangen der credietvereeniging voor den water snood. De voorzitter antwoordt dit niet met zekerheid te kunnen zeggen De heer Zuidweg zegt dat in 1907 een tentoonstelling zal worden gehouden te 's-Hage en nu acht de afd. Heinkenszand liet gewenscht dat Zeeland hier inzend. De voorzitler zegt overweging toe en sluit de vergadering. Apeldoorn. In verband met den ver jaardag van Prins Hendrik arriveerden lieden Hertog Adolf van Mecklenburg en de Koningin-Moeder op Het Loo. De Koningin-Moeder werd door de Koningin en den Prins in een k la daumont be spannen rijtuig van het station gehaald. Het muziekgezelschap „Harmonie", van Apeldoorn, bracht te elf uur een aubade voor het paleis. Vrijwillige Brandweer. Bij den jongsten hevigen brand op de Kleine Kade is gebleken, dat de stedelijke Brandweer dringend versterking behoeft. Door opheffing der Schutterij is daaren boven behoefte aan een corps, dat bij brand behoorlijk afzetten kan. Voor een en ander is eene Vrijwillige Brandweer opgericht. Maar voor aflossing en rente 1 an een aan te koopen flinke motor-spuit, en het aanschaffen en onderhouden van verder materieel, is de linantieele steun van de Burgerij onmisbaar. Hiervoor zal dezer dagen een inteeken- lijst aangeboden worden, en namens die jonge vereeniging veroorloof ik mij mijn medeburgers op te wekken om die door eene jaarlijksche bijdrage te steunen, opdat dit lofwaardig plan uit voerbaar zij. J. FRANSEN VAN DE PUTTE. Goes, 18 April 1906. ifioop ïerkoopingêifenz. Colijnsplaat. Aanbesteding onderhoud en materialen O. N. B. polder. Inschrijvers de heeren W. Hokke te Sliedrecht, voor f1156; G. Dekker te Sliedrecht, voor f1154. Idem N. N. B polder. Inschrijvers de heeren W. Hokke, voor f 340G. Dek ker, voor f 336. Beide gegund aan den laagsten inschrijver. Middelburg. Door den polder „Wal cheren" werd heden aanbesteed de uit voering der gewone onderhoudswerken aan de vier wateringen der polder in vijf per- ceelen. Minste inschrijversle perceel (Noordwatering) J. Lindenbergh Cz., We- meldinge ƒ29680; 2e perc. (Noordwatering) dezelfde 5495 3e perc. (Oostwatering) C. de Wilde Az., Kattendijke 89754e perc. (Zuidwatering) J. B. Koch, Hans- weert 8850; en 5e perc. (Westwatering) Feij en Stroo, Vlissingen ƒ13800, Van 1418 April. VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. A. Vanneuville, 36 j. wednr. en L. S. Viaue, 24 i. jd.J. Plijbes, 37 j. jm. en J. W. Haun, 33 j. jd. Getrouwd: P. L. A. van Prooijen, 29 j. jm. en S. Sybrants, 27 j. jd. B e v a 11 e n A. Bertijn geb. Stroo, z.; A. Jacobs geb. Geldhof, d.E. van Calmthout geb. Buise, z.B. E. J. de Jonge geb. Bailleux, z. Overleden: C. J. van Offenbeek, 3 m., z.J. Gijzel, wedn. van C. Hage, 67 j.K. Sanderse, 2 d z. Marktberichten, MIDDELBURG, 19 April. Ter Graanmarkt van heden (Donderdag) was de aanvoer voldoende voor de vraag. Men besteedde voor jarige tarwe f 0, d f 0,nieuwe tarwe f 7,20 k f 7,30 jarige rogge f 0,k f 0,nieuwe rogge t 0,— a f 0,wintergerst f 0,k f 0, nieuwe zomergerst f 0,f 0,— haver f 0 k f 0,paardeboonen f 8.k 8,25 tuin- boonen f 0,k f 0,witteboonen gelezen f 16,50 a f 16,75 ongelezen f k f ronde bruine boonen f 10,75 k f 11,25lange dito f10.k f 10,50 groene erwten f 0, k f0,nieuwe kroonerwten f8,25 a f8,50; koolzaad f 0,a f 0,karwijzaad per 50 K.G. f—a f— Alles per H.L. Opgaaf v. d. marktzetters, handelaren. Boter f0,60 k f0,70 per 1 /2 kilo. Eieren f3,10 per 100 stuks. Opgaaf v. d. Zeeuwsche Landh. Maatsch. Boter f0,62 d f0,70 per '/2 kilo. Eieren f3,10 per 100 stuks.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3