een Woonhuis met Zijkamer, Afloop Verkoopingen ssz. Adirertontiën. penbaar verkoopen: een Onderwijzer Ingezonden Stulcken- LAATSTE BERICHTEN. Marktberichten. ~SCH0UWINff. Het BESTUUR der CHR. SCHOOL te Axel vraagt van Ger. beginselen. Traktement 50 gld. boven wett. minimum. Brieven aan het Hoofd der School P. VAN VLIET. Zij, die iets te vorderen hebben van of vorsehul- digd zijn aan de nalatenschap van den Heer J J. LIEVENSE, overleden te Middelburg den 13 December 1905, worden verzocht daarvan opgaaf of be taling te doen, vdór 1 Mei 1906, ten kantore van den Notaris J. W. VER HULST te Middelburg. HIT DE HAND TE KOOP Schuurtje en Poort met kleine of groote Tuin naar ver kiezing, gemeente Middelburg. Adres Boekh. P. P. D'HUIJ, Bureau van De Zeeuio, Middelburg. 1 Ufwr 1 zweetvos Merriepaard oud 18 jaar, 1 zwart Ruinpaard V 1 ■nu oud 9 jaar, 6 baatgevende Melkkoeien, 1 Vaars oud 20 maanden, 1 halfjarige Vaars, 1 Kweekkalf, 4 Loopvarkens, 1 30 Kippen en een Haan, 2 Kalkoenen, 1 Veerwagen, 1 Drielingmenwagen, 1 Melkkar op veeren, 1 Driewielskar, 1 Ploeg, 3 Eggen, 1 Turk, 1 Handblok, 2 Kruiwagens, 1 Veldslede, 1 Sleep- deur, 1 Windmolen, 1 Kortmolen, I Mangelmolen, Karnmolen, Geeselstoel, Slijpsteen, Vleeschblok, Kiekenren, Kook- toestel, Trap, Boogzaag, Boomgaard ladder, Stampbak, Hooizaag, Wagenzeil, Tobben, Watervat, Zakken, Schalen, Maten en Gewichten, Kort- en Lang- touwen, Reepen en Blokken, Horden, Planken, Mutsaard, Erwtenrijs, Manden werk, Tarwestroo, Paardenwant. Karn, Roomtonnen, Botertobbe, Em mers TeelenGraanzeeften voorts Kabinet, Tafelkastje, Uittrektafels, Stoe len, drie veeren Bedden met toebehooren en meer ander Huisraad. EM op de i'klaring. behen- sen die in D. J. te dat met morgens dat zij ui en een was. een hond er onder- onden en te zijn dat eforceerd itie werd endijke ike vloed heeft ge in den moest ont- kubieke a gespoeld in dienst esde men, eg, zoodat uitzonde- over dat liet ver- zeer ten aaden tot hooi den tijd den saam was. den cala- naar men jl. Zater- een kraag- middeld 26 en 8. De van een aan boven- zal plaats (M. G.) ag meldt, a last der lijkje ge- van mis- (M. C.) eenteraads- waren alle der vorige en zonder ngekomen aangenomen. op de be- goedgekeurd, uitgespro- dig een in ;ht hebben, ïachtelijke ■neeskundige worden, en gelden voor swoDing, en d, aanwezig Omslag (die vierde zou neene stem- voor den itement van iris de heer eer Arends- werd een der Ned. wegens ge rateld. Voor vooral voor zal het be- Jongeren lijker werk rseheidenen, elders werk rondom de een vos- en de sluis langzamer- verwijderen. bespannen ereiken, hoe wagen nog gaat. den hoogen ïevigen wind, aan den weggespoeld er nog meer r gelukkig tersnoodramp Edelachtbare ;een verlof om de gewoonte kalm voorbij dergelijke gemist. In idijke bestaat gelegenheid, svergadering len aanwezig notulen der erden zonder )nder de in- eene missive inhoudende timmerman belastingen, meldende de derwijs voor de 2 aan te was dan tot wijziging dier inkom- 000 werd ge- besluit geno- die van f5, ie 1 ten behoeve der door Gemeentebelangen te houden tentoonstelling. Naar aanleiding van het iu een der vorige vergaderingen behandelde adres van den onderwijzersbond om tegemoetkoming in de kosten voor pensioneertng hunner weduwen en weezen wordt met algem. stemmen besloten aan het hoofd der school A. T. G. Swenne en aan den onderwijzer J. Robij over 1906 eene bijdrage te ver- leenen van de volle 5 pereent van den pensioensgrondslag voor ieder. Tot onderwijzers om in dienst te treden zoo mogelijk op 1 Mei a. s. worden de ns. 1 der voordrachten benoemd, voor 't dorp J. G. Hamakers (ook benoemd aan school D. te Vlissingen) en voor Kaïnper- land Th. A. Overt veld. Aangenomen wordt 't gemeenteverslag over 1905. Wissenkerke. Bij den ouderlingen schietwedstrijd van „KoninginWilhelmina", waarin 120 punten konden worden behaald, waren prijswinners als no. 1 Th. Wolse met 100 punten, waarbij ook de zilveren ondersoheidingsmedaille behoorde, no. 2 G. de Regt met 97, no. 3 P. A. v. d. Broecke met 92, no. 4 A. M. van Damme met 84, no. 5 A. T. C. Swenne met 77 en no. 6 M. Heijboer. Een 10 jarige knaap te IJ muiden schoot met een revolver die hij van zijns vaders beddeplank had gehaald, een ka meraadje van denzelfden leeftijd iu den buik. De toestand van den verwonde is zorgelijk. Te Elburg is een 9jarige knaap door een mestwagen over schouder en been en gereden en aan de gevolgen bezweken. Dat het niet vertrouwd is kleine kinderen aan de hoede van kinde ren toe te vertrouwen, bleek gisteren voor de zooveelste maal te Hoorn. Een kinder wagen met een kind er in werd langs den Singel gereden door een zusje, dat te gelijker tijd bloemen plukte. Doordat d» wagen even onbeheerd werd gelaten, reed deze te water, met het ongelukkig gevolg, dat het daarin zittend kleintje jammerlijk verdronk. Een 9-jarige knaap is aan de derde Kade te Gouda door een trein gegrepen en vermorseld. Te Wij- denes was het eenig zoontje van een landbouwer met zijn neefje op den zolder aan 't spelen. Toevallig viel het oog der knapen op een touw en het eerstgenoemde jongetje, een knaap van 14 jaren, zou eens beproeven aan 't touw te gaan hangen. Toen het neefje naar beneden ging om de moeder te waarschuwen vond zij haar kind reeds dood. Zondagavond kregen in de Bagijnestraat te 's-Gravenhage twee polderwerkers twist. De een smeet den ander op den grond en trapte hem op zijn lichaam, met het gevolg, dat hij dood bleef liggen. Be dader vluchtte over het dak van een huis, maar werd toch ingerekend. Een dronken veekoopman te Nijehorne die uit eene herberg ko mende het vonder over, naar huis wilde gaar., is er van gevallen, te water geraakt en verdronken. Bij een vechtpartij te Dongen over een borrel, heeft een der strijdenden zijn tegenstander een slagader in den arm doorgesneden. De verslagene stierf onmiddellijk aan bloedverlies. Motor- en rijwielwet 1905. De Minister van Waterstaat heeft door tusschenkomBt van de gemeentebesturen de aandacht van de gemeente-politie er op doen vestigen dat het toezicht op de naleving van art. 9, eerste lid, sub 1°., der Motor- en Rijwielwet 1905 („Staats blad" no. 69) en van het moterkenteeken- besluit 1905 („Staatscourant'' 24 Novem ber), vereischt voor de handhaving van de wet en van het motor- en rijwielre glement („Staatsblad" no. 294) ten opzichte van motorrijtuigen, te wenschen overlaat. De vastgestelde modellen, afmetingen en kleuren toch voor het nummer met letter worden niet altijd nauwkeurig gevolgd. Ook de wijze van aanbrenging is niet altijd de j uiste. Mede komt het voor, dat ver vuiling afbreuk doet aan de behoorlijke zichtbaarheid. Menigmaal gaan, volgens den Minister, bedoelde afwijkingen zoover, dat zij dui delijk den toeleg verraden om het politie toezicht te verijdelen. De Minister dringt er op aan, dat de gemeente-politie, voor zooveel noodig, in verband met art. 21 der wet worde voor zien van de noodige instructie, waarbij er op zou kunnen worden gewezen, dat art. 16 der wet beoogt het constateeren van overtredingen te vergemakkelijken. Tevens verzoekt de Minister er de aan dacht op te vestigen, dat naar het schijnt bij overgang van een motorrijtuig in andere handen het voorkomt, dat de nieuwe ver krijger, al dan niet te goeder trouw, blijft rijden met het nummer van zijn voor ganger dit strijdt met den eisch, dat het nummer met letter zij opgegeven aan den eigenaar of houder van het rijtuig. Wordt zoodanige overtreding vermoed, dan geeft alweder art. 16 der wet gelegenheid zich daarvan te vergewissen en te waarschuwen of c. q. te verbaliseeren. Ex. Surnumerair dir. belastingen. De min. van fin. heeft goedgevonden te be palen dat in de maand Augustus of September van dit jaar te 's-Gravenhage zal worden alge- nomen het examen A voor surnumerair der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen voor ten hoogste i5 plaatsen; dat de op zegel geschreven verzoekschriften om toelating tot dit examen vóór of uiterlijk op I Juni 1906 bij het dep. van fin. moeten zijn ingekomen, vergezeld van de geboorte-akte van den candidaat, het bewijs dat hij Nederlander is, een bewijs, afgegeven door of namens den Burgemeester zijner woonplaats, waaruit blijkt, dat hfj van goed gedrag is, en het bewijs, dat hij het eindexamen der hoogere burgerscholen met 5-jarigen cursus, het eindexamen der gym nasia of een krachtens de wet daarmede gelijkge steld examen met goed gevolg heeft afgelegd. Zii die voornemens zijn zich vóór of in Augs. a. s. aan een dier examens te onderwerpen, deelen dit in hun adres mede en zijn, indien zij slagen, verplicht het bewijs daarvan alsnog ten spoedigste aan het dep. van financiën in te zenden. Nadere bijzonderheden bevat de »St. Ct." nr. 89. Rijk gezegend. Bij den Burgerlijken Stand te Kampen werd voor een paar dagen aangifte door iemand gedaan van de geboorte van zijn 19e kind, waarvan er nog 14 in leven zijn. De kleine is nu reeds over 2 kinderen oom. Werkstakingen. De stakende zeelui te Hamburg hebben een commissie van zessen benoemd, om met de reeders te onderhandelen. De staking van de huisschilders en ver vers te Berlijn is gedaan. Uit de mijndistricten van Drocourt en Lens komen Berichten over verschillende dynamiet-aauslageu, door welke echter slechts materieele schade, werd aangericht. De aanwezige troepen zijn versterkt. Te Saint-Eloy-les-Mines is thans ook een staking uitgebroken, 500 mijnwerkers heb ben het werk neerhelegd men vreest voor een algemeene staking in liet geheele district. De staking der Parijsclie postbeambten schijnt mislukt. Drukwerken worden door soldaten bezorgd. 300 stakers, waaronder de leiders der beweging, zijn otslagen en door anderen vervangen. Er dreigt iu Parijs ook een staking ouder de typografen In een onder de zetters gehouden referen dum over het al of niet aannemen van de voorstellen der patroons verklaarden zich van de 3100 personen 1760 voor een staking. De bespreking tusschen de mijneigenaars en de gedelegeerden der mijnwerkers in de Vereenigde Staten is weder uitgesteld. Mitchell, de president van de United Mine Workers, heeft intusschen namens de mijn werkers in het anthraciet-gebied meege deeld, dat hij weigert de voorstellen der werkgevers in overweging te nemen. Hij herhaalde den eiseh van een loonsverhoo- ging van 10 procent en een achturigen werkdag. Een ongelukkige proeftocht had Dins dag op 't eiland Malta op het slagschip „Prince of Wales" plaats. Op eenmaal toch sprong de stoomketel met volle kracht. Drie stokers werden gedood, vier man gewond. Het schip wordt heden hier verwacht. De ter dood veroordeelde moorde naars van Redwan-pasja hebben onthul lingen gedaan, waaruit blijkt, dat een groot komplot op touw was gezet om de Turksche ministers van Biunenlandsche Zaken, van oorlog en andere hoogwaar- digheidsbekleeders te vermoorden en zulks op aanstoken van Ali-Kamil-pasja en Abdoerrezat-bei. Deze laatsten zijn daar om uit hun verbanningsoord teruggebracht en staan nu wegens hoogverraad terecht, Het doodvonnis van de moordenaars is door het Hof van Cassatie bevestigd. Het heet, dat de oproermakers, onder den naam van het Genootschap der groote messen in Honan 12,000 man tellen en vaandels voeren met het opschrift«Weg met de Mandsjoedynastie". Plunderen schijnt echter hun hoofddoel. De streek van het oproer ligt zoo dicht bij den spoor- weg jjankauPeking, dat de reizigers het schieten kunnen hooren. Uit Hankau zijn troepen gezonden. Vele steden bouwen haar oude muren weder op. De Engelsehe bladen spreken van een wederopleving van de godsdienstige ontwaking in Wales. Op een dorp inliet district Llanelly is een bidstond genouden die duurdo van 's avonds zeven tot den volgenden morgen elf uur. In die uren waren er heerlijke oogenblikken. In dat dorp woont een jonge vrouw, genaamd Carmel, die zieken geneest door handop legging. Een Baptisten-predikant, zegt men kwam met een gedeeltelijk verlamden arm bij haar. «Strek uit uw arm en hij zal genezen zijn zeide de vrouw. En zoo geschiedde 't. De uitbarsting van den Vesuvius. De aschregen is weer begonnen, en onder- aardsch dondergeluid heeft de menschen te Napels verschrikt en aan den oostkant is de asch- en steenregen weer begonnen. Vuur en lava kwam er mee, en men schrijft deze uitbarsting aan den kant van Ottojano en Tergino toe aan zwakte van de kraterkorst, tengevolge der schud dingen van den grond. Het is treurig te vermelden, dat mis dadigers van de verwarring hebben ge bruik gemaakt om hun slag te slaan. Er trokken troepen bandieten van dorp tot dorp, uitroepende„Bergt uDe lava komt". De domme boeren pakten dan hun biezen en maakten dat zij uit huis kwamen waarop de bandieten op hun gemak aan het plunderen sloegen. Terwijl de menigte in de kerkte Gennaro rondom het beeld van de H. Januarius drong om dit van zijn voetstuk den aschregen tege moet te dragen, heeft een troep dieven een groote hoeveelheid kostbaarheden gestolen. In het koninklijk paleis te Napels worden 400 vluchtelingen verzorgd en gekleed. Professor Mateucci van het Vesuvius- laboratorium rapporteerde dd. 16 April dat de toestand dezelfde was als den dag te voren. Wel was er weer een dikkere zandregen gevallen maar dit behoefde geen reden tot ongerustheid te geven, daar deze behoort bij het gewone verloop van een Vesuvius-uitbarsting. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur In uw nummer van heden vind ik a. een verslag van den provincialen bondsdag van Chr. Jv. gehouden te Goes op 2en Paasch- dag b. een verslag der vergadering van de Zu'ul-Hollandsche afdeeling van den Bond van Jv. op Goref. grondslag. Echter lees ik niets van de óók op 2en Paaschdag te Vlissingen gehouden ver gadering van de Zeeuwsche afdeeling van den Bond van Jv. op Ger. grondslag en in welke vergadering des namiddags drie sprekers op zouden treden. Heeft u geen correspondent in Vlissingen Met dank, UW LEZER. Wegens afwezigheid van den Goeschen redacteur met Paschen is verzuimd den Vlissingschen berichtgever aan deze ver gadering te herinnerenwat ons spijt. Ware „Uw lezer" in de bocht gesprongen, wij zouden zijn bijdrage met grooten dank geplaatst hebben. Red. Goesche Watersnood-Comité. Vorige opgaaf f8318,645 Inschrijving „De Zeeuw" Tante Kee, Haarlem f 7,50 J. de R., Cortgene f 2, Chr. School Oudelande f 7,145 H. H-, Grand Rapida f 6,17 Totaal f8341,46 a. h. Prov. Com. afgedragen vorige opgaaf f7000 12 April f1000 f8000,—J Nog in kas f 341,46 JOS. WITKAM, Penningmeester. Middelburg. Acte examens Lager Onderwijs. Heden werden geëxamineerd 7 vrouwelijke candidaten. Geslaagd de dames A. Vreke, Middelburg C. de Rid der, OostburgA. W. Welput, Axel M. van de Volkere, Vlissingen, M. A. M. Roscam Abbing en M. Gabriëlse, beiden Middelburg en J. de Ridder, Retranche- ment. Bij kon. besluit is benoemd tot lid van het bestuur der visseherijen op de Oosterschelde voor de districten Tholen en St. Philipsland melaangrenzeiideNoord- Brabantsche gemeenten dhr. B. Overman, te Tholen, directeur van de oe-stermaat- schappij Bona Fides. Rilland-Bath. De ramp die onze ge meente heeft getroffen trekt nog veel be zoek. Maandag was het getal nieuws gierigen per fiets zeer groot. De toestand in den polder blijft natuurlijk nog de zelfde. De bakker T. zal in zijn woning mogen blijven wonen omdat hij voldoende maatregelen heeft getroffen om het water te keeren. Een paar gezinnen hebben reeds in houten loodsen intrek genomen. Verslag van de 20sïe jaarvergadering van den Bond van Chr. Zangvereen. in Nederland. De Bond van Chr. Zangvereen. in Neder land hield 16 en 17 dezer haar 20e jaar vergadering in „Bellevue" te Arnhem. Op Paasch-Maandag werden te circa 1 uur de afgevaardigden ontvangen in ge noemd hotel, waar een regelingscommissie uit de Arnhemsohe vereen, voor een goede ontvangst had gezorgd. Een woord van welkom aan de afgevaar digden, een woord van dank aan de com missie, die voor alles zoo uitstekend gezorgd had, en de afgevaardigden gingen samen op pad, om van Arnhem's schoone omgeving te genieten. Na een flinke wandeling werd gegeten, waarna in „Patrimonium" een oefening met koor (onder leiding van den heer Spaander man) uit Gouda) plaats vond. Deze oefening met koor, om heeren directeuren, die geen bepaald muzikale opleiding genoten hadden, eens te laten zien, hoe gestudeerd moet worden, was een nieuwigheid, die heden voor 't eerst plaats had, en waarvoor heel wat direct zich een reis naar Arnhem hadden getroost. Waarlijk door op zoodanige wijze de be langen der vereeniging te behartigen, zal de „bond" zioh zeker steeds meer aller sympathie verwerven. 17 April werd de 2öejaarverg. geopend met een gebed en psalmgezang, waarna gaf van de ver- de secret, een overzicht loopen jaren Wilt U een paar' cijfers die spreken, meer dan een lange redeneering Opgericht met 5 vereen., telt de bond thans 261 vereen, met circa 13000 leden. Een millioen zevenhonderd twee en veer tig duizend acht honderd vijftig (1742850) nummers muziek werden uitgegeven, waar van het „Bondslied" alleen een getal 87000. Zulke cijfers geven een kijkje op de werk zaamheid van den Bond. Met den wensch dat de Bond steeds mocht voortgaan te trachten haar doel te bereiken, eindigde de Secretaris. Daarna bracht de penningm. verslag uit, opmerkende, dat liet zangersfeest, in 1905 te Bussum gehouden, wel direct nadeel, maar indirect voordeel had ge geven. Toch, de toestand der kas kan wel wat verbeterd worden, voor dat de penningm. er royaal voorzit. Daarna bespreking van verschillende voorstellen, waarvan vermelding verdient j de discussie over «wat kunnen de vereen. doen ter verbetering van 't kerkgezang, i Bij veel verschil bleek er alras eenheid in de meening dat 't kerkgezang ver betering dringend behoeft. Verschil lende middelen werden aangegeven naar eenstemmig rytmisch psalmgezang moest meer algemeen gestreefd worden, dan zou ook van zelf het saaie, dat zooveel psalmzingen kenmerkt, wel verdwijnen. Na een bespreking van't oratorium „Pau- lus" van Mendelsohn, door den voorzitter, waarbij een paar beeren enkele gedeelten voordroegen, werd de vergadering gesloten met dankzegging en 't zingen van Psalm 72 8 en 11. Inlichtingen omtrent genoemden Bond, betreffende 't lidmaatschap enz. worden gaarne verstrekt door den len Secr. den heer W. J. Jalink, Malakkastr., Den Haag. Chicago. Bij een zware aardbeving in Westelijk Noord-Amerika zijn ver schillende gebouwen ingestort. Er zijn vele dooden. Hoedekenskerke. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is aanbe steed de levering der voor deze gemeente benoodigde grint ad. f 1.83 per M3 aan J. van Dijke te St. Filipsland. Kruiningen. Zaterdag werd door den architect A. Ie Clercq namens zijn prin- eipieele aanbesteed het bouwen van een nieuw woonhuis Stationsweg. Ingeschreven door: C. WondeTgem, Kruiningen, f1590 M. Bareeo, id. f1590C. Karelse, id. f1550 J. K. Kloosterman, Kapelle, f 1490 A. Goedemond, Hansweerd, f1490; A. Paasse, Kruiningen, f 1430. Aan laatstgenoemde gegund. Scherpenisse. Dinsdag werd aanbe steed herstel, vernieuwing en onderhoud tot 30 April 1907 van de werken aan de waterkeering van het cal. waterschap Scherpenisse. Inschrijvers: H. J. Keule- mans, Middelburg, f 11.000; J. de Jonge, Middelburg, f10 960; C. Bolier, Bruinisse, f 10.745 L. v. de Velde, Bruinisse, f 10.493; W. Dekker, Veere, f 10.416; H. J. Romeijn, Burgh, f 10.390; A. Foudraine, Goes, f 10.275 H. M. v. Bezooijen, Scherpenisse, f 10.250; J. Geluk, Tholen, f 10.200; J. Duijnhouwer, Scherpenisse, f 10.195 J. de Bourggraaf, Wemeldinge, f 10.195; W. L. Klos, Scherpenisse, flO.döO. Wemeldinge. Door not. Pilaar werd heden publiek verkochtlo. een hofsleedje met erf, tuin en boomgaard, in Reephoek a/d noordelijken achterweg, groot 30 A. 80 c.A. aan den heer J. Donner, te Goes, voor f 2980 2o. twee woonhuizen en erven, aldaar a/d zuidelijken achterweg samen groot 1 Are 43 c.A. aan denzelfde voorf1285. GOES, 17 April 1906. Het Beursbezoek was gering, tarwe werd 20 cents hooger verkocht. Oude tarwe f o,a f o,Nieuwe tarwe f6,50 k f7,25. Nieuwe rogge f6.k f6,10. Wintergerst per 100 kilo f 7,50 a f 7,75 Zomergerst per 100 kilo f o,— a f o, Haver per 100 kilo f8.— a f8,50. Bruine boonen f 7,50 a f9.Karwijzaad fo,— k f o,Koolzaad f o,a f o,Kroon- erwten f8,50 k f8,75. Groene Erwten f8,75 a f9,25. Opgaaf der ma'rktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 1,10 a f 1,20; middenprijs f0,57, part. fo,per pond. Versche Eeieren per 100 stuks f 2,80 a f 3,40 middenprijs fo,8o, part. fo,per 25 stuks. De aanvoer van bot»r was tamelijk, die van eieren ruim. Opgaaf van de Landbouivmaatscliappij. Boter f 1.10 a fl.20 per K.G., rekenprijs f 1.I6 per K.G Eieren f2.80 a f3.40 per 100 stuks, reken- prijs f3.20 per 100 stuks. OOSTBTJBG, 18 April 19C6. Nieuwe Tarwe f 8,75 k f 9,50 per honderd kilo. Rogge f5,75 k f6,25. Nieuwe Win tergerst (traag) f 7,50 k f7,90 p. hond. kilo. Zomergerst f7,40 k f7.75 per honderd kilo. Haver f 8.75 k f 9,10 per honderd kilo. Kook- erwten f8,a f 8,50. Paardeboonen f 8,— a f8,25. Waar 'ter niet bij staat, is de prijs per H.L. 71VRG ER L UKE STAND. Van 1318 April. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. 't Gilde, 25 j. jm. eu P. Tange, 23 j. jd. Bevallen: J. Groot geb. Izeboud, z.A. ten Harmsen v. d. Beek geb. Gostelie, z.F. Adriaansen geb. Mar- tein, d.M. Balleur geb. De Jong, z. A. S. G. Joosse geb. Hendrikse, d. E. van Roo geb. Poelman, d.L F. Kuys geb. Smolders, d. Overleden: J. Sturm, 28 j., vrouw van J. van Keulen J. van Strien, 59 j., man van M. van der Linden P. A. Verhuist, 69 j., man van P. den BoerJ. J. Dronkers, 2 m., z. A. Baljeu, 69 j., man van P. M. v. d. Walle. Levenloos aangegeven: Een zoon van J. A. de Munck en J. Groenen- bergEen dochter van J. van Keulen en J. Sturm. GOES. Ondertrouwd: 14, Danker Cornelis Luijk, 29 j. jm. te 's-Gravenhage en Cornelia Maria deGraaff,26j.jd. te Goes. Ie h u w c 1. afkon.: 15, Johannes Plas, 26 j. jm. te 's-Gravenhage en Cor nelia Bruel, 22 j. jd. te 's-Gravenhage, onlangs te GoesLeendert Corstaaje, 21 j. jm. te Goes, onlangs te Wolfaartsdijk en Sara Burger, 22 j jd. te Wemeldinge. Geboren: 13, Cornelis, z. v. Marinus Gunst en Pieternella van de Rafelaar Elisabeth, d. v. Hendrik Wijs en Elisabeth Christina Maas14, Adriaan Joannes, z. v. Josephus Johannes Witkam en Klasina Jobina Elisabeth Martein 17, Anna Maria Elisa Agnes, d. v. Hendrikus Huber- tus Josephus Bingen en Anna Maria Lau rence Routs. Overleden: 15, Adriana Cornelia Geers, 70 3., wed. van Constant Reijerse 16, Johanna Magdalena Leenpoel, 82 j., wed. van Pieter Bak. N. en St. J o 0 s 1 a n d 23 April. W estkapelle, Vrydag 27 April. Krabbend ij ke, Donderdag 3 Mei. Voor de bewijzen van deelneming bij het overlijen van mijnen geliefden echtgenoot, den heer H. J. VAN DER MEER, betuig ik, ook namens mijne fa milie, mijn hartelijken dank. Wed. H. J. VAN DER MEER— ScHARREJIAN. Vlissingen, 18 April 1906. Voor de vele en hartelijke blij ken van belangstelling, ondervonden by het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, J. VAN LIERE Mz., betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. M. J. VAN LIERE— De Bokx. Door dezen brengen wij onzen hartelijken dank, voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij bet over lijden van onzen geliefden Zoon, Behuwd zoon, Broeder en Zwager, JAN VAN LIERE. Namens wederzij dsche familie, Wed. M. VAN LIERE—Zandee. M. DE BOKX, M. DE BOKX—Zandei, Kinderen en Behuwdkinderen. Goes, April 1906. De Notaris J. HOSANG zal op VRIJDAG 27 APRIL 1906, voormiddags te 10 uur, op de hofstede «M 01 e n z i c h t", bewoond door Leunis Koole, bij den Ouden Vlissingschenweg in de gemeente MIDDELBURG, in het EENE PARTIJ Landbouw-, Melkers- en Zoldergereedschappen, waaronder: Op de hofstede bestaat geen gelegen heid tot stalling. waigovcuuo

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3